W. H, Schlebatim Sr. „PATRIA" Een ,,D>[^®STro~ Portret en kwaliteit zijn synoniem. XMm i- Dienstverrichting Bureau ©^Plaatselijk Nieuws! Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 N.V. ELEf Julianastraat 82 Soestdijk belast zich met alle voorkomende WERKZAAMHEDEN Speciaal adres voor het vegen, rookverdrijver» e n metselen van schoorsteenen, goten, schoonma ken, putten leegen enz. Minzaam aanbevelend, JULIANASTR. 82 SOESTDIJK wordt verstrekt, en vraagt onderzoek, het welk wordt toegezegd. De vergoeding wordt blijkbaar nog steeds geincasseerd. 17. Voorstel van B. en W, om een ge deelte van den Rijksweg van een verlich ting door middel van „Philora" natrium- lampen te voorzien. (No. 2788). De heer Endendijk is niet tegen betere verlichting, maar wel tegen dit voorstel, want er zijn veel dringender dingen noo- dig. Men moet maar betere tijden afwach ten en het is thans de tijd niet om makke lijk met de financiën om te springen. De burgemeester wil de put niet dem pen als het kalf reeds verdronken is, doch ongelukken voorkomen. De verlichting in ons dorp is meer dan bedroevend en ais men nu met 1 lA x meer kosten 5 x meer licht krijgt, is dat een heel gunstige ver houding. MJen moet met de verbetering van de straatverlichting maar eens een be gin maken en spreker acht dat begin be slist noodzakelijk voor de veiligheid, de orde en de betamelijkheid. De heer Gasille acht deze hooge uitga ven onnoodig. Het weggedeelte Rijksweg, van Tricr naar halte boestdijk, is vrij be hoorlijk verlicht, en er zijn in de gemeente nog heel wat wegen, waar de verlichting veel en veel minder is. In dit verband wijst spreker op een ingekomen adres van de vereeniging SoestZuid. Als we dit voorstel aannemen zijn daar de consequen ties aan verbonden, dat men ook de rest van den hoofdweg van eenzelfde soort ver lichting gaat voorzien. De burgemeester heeft mij reeds gezegd, dat we de a.s. begrooting zonder aanmer kelijke bel.verhooging niet sluitend zul len kunnen krijgen. Als dat waar is, is het meer dan roekeloos om voor een dergelijk klein stukje hoofdweg zooveel kosten voor verlichting te gaan maken, daar die ver lichting best kan blijven zooals zij is. Dit zou zijn een luxe uitgave voor een klein stukje weg. Wethouder van Klooster merkt op, dat op dat kleine stukje weg heel veel verkeer is wat niet is op de wegen, genoemd in het réquest van SoestZuid. De heer Grootewal ziet in dit voorstel een sprong in het duister en kent niet de gevolgen en consequenties. Er zijn thans veel klachten over de straatverlichting, doch als deze op dat kleine stukje weg zoo schitterend wordt gemaakt, zullen er nog veel meer klachten over andere wegen bin nenkomen. Spreker wenscht allereerst een voorloopige berekening voor een betere verlichting van de geheele gemeente. Dit voorstel aannemen is zeer gevaarlijk. Als deze proef voldoet, is men gehouden er mede door te gaan en dan zijn de conse quenties nog niet te overzien. Spr. vraagt dus een nader onderzoek met uitvoerige gegevens voor de geheele gemeente. De heer de Bruyn gaat accoord met de geuite bezwaren. Spieker wijst er daar enboven nog op, dat de Winkelstraten van Natriumverlichting meer schade dan voor deel zullen hebben, daar het zeer sterke gele licht het effect beneemt van alle eta lageverlichting, die er somber en raar gaat uitzien. Liever wil spreker hebben meer lichtpunten of sterkere lampen, dan na- trium-verlichting, die alleen aan het door gaand verkeer ten goede zal komen een nadeel zal opleveren voor de etalages van de winkeliers. De heer v. Duren acht het de tijd er niet voor, dergelijke uitgaven te doen en ont raad aanneming van dit voorstel ten sterkste. De heer de Nies zal allereerst de verlich ting op de Birktstraat en Kerkstraat', voor al achter de kerk, willen verbeteren, en als er een proef genomen moet wordt lijkt het spreker beter dat op die wegen te doen. Nog beter acht spr. het met het beschik baar gestelde geld SoestZuid te bevredi gen. De burgemeester zegt dat een subsidiair voorstel is om 807.45 beschikbaar te stel len voor aanschaffing van betere lampen, z.g. Decalumenlampen. Een lamp van 100 d.Ll staat gelijk met 75 Watt en thans hebben wij lampen van 50 "Wjatt. Op die wijze zou men ook een aanvang kunnen maken met een betere verlichting. Het liefst zou spreker beginnen met de drukste wegen. Om een plan te ontwerpen voor ge heel herziene straatverlichting, daar voelt spreker ook wel wat voor. Wij moeten echter beginnen met den kop, dat is het voorgestelde weggedeelte en dan kunnen wij langzamerhand verder gaan. De heer Grootewal wil ook beginnen met een kop, maar het is een plan met kostenberekening. Die kosten kunnen dan in een klein aantal jaren worden gedekt. Het voorstel van thans is een klap in de lucht en veel te voorbarig. Dc burgemeester merkt op, dat men reeds bezig is met een betere verlichting op 't Hart, waar men een afstand van de lantaarns onderling van 45 M. heeft geno men. De heer Gasille vindt het nu geen tijd om met dergelijke dure verlichtingen te be ginnen. Dat is compleet wegsmijterij van geld. Spreker is ook voor een plan en be rekening voor de geheele gemeente. WJethoudcr van Klooster merkt op, dat de kosten dan over ccnige jaren moeten worden verdeeld; wij motten toch wat doen. De heer van Duren meent, dat men thans juist niets moet doen. De huidige verlich ting is werkelijk zoo slecht nog niet in vergelijking met andere dorpen. Allereerst moet men om de finantiën denken. De ver lichting heel prachtig maken en verder geen geld hebben, is zeker verwerpelijk. De heer Stroband meent dat er geen sprake van moet zijn nu een eerste stap te doen met een nieuw systeem als voorge steld. Men doet veel beter te zorgen voor een bescheiden, doch voldoende verlichting in de geheele gemeente en daar mankeert nog een heeleboel aan. Eerst als er een zekere voorspoed heerscht moet men de verlichting gaan verbeteren op de wijze als thans wordt voorgesteld. De heer Nooder wijst er op, dat zoowel de finantieele commissie, als de commis sie van Openb. Werken, tegen het onder havige voorstel zouden zijn. De argumen ten vóór dit voorstel acht spreker echter niet steekhoudend. De burgemeester zegt, dat de Raad de aansprakelijkheid zal hebben te dragen voor de vertraging in de verlichtingskwes tie. De gevolgen hiervan zullen dan ook geheel voor rekening van den Raad komen en B. en W. nemen daarvoor geen enkele verantwoordelijkheid op zich. De heer de Bruyn betreurt het, dat de afwijkende meening der 2 commissies niet uit de voordracht is gebleken. Dat is toch te doen gebruikelijk. Zou men daarmee doorgaan, dan kunnen de commissies beter niet adviseeren. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna de voordrcht van B. en W. ver worpen. Het voorstelGrootewal om een voor loopige berekening en een uitgebreid plan voor een betere verlichting in de geheele gemeente te ontwerpen, wordt z.h.st. aan genomen. 18. Voorstel van B, en Wl inzake in deeling van wegen ingevolge art. 36 van het Motor, en Rijwielreglement (No. 965). De heer Gasille vraagt zoo min mogelijk borden te plaatsen, wat ook besparing geeft. De aanduidingen kan men veel aan of op de boomen aanbrengen, dat is ook lang zoo leelijk niet. De burgemeester zal een en ander op be scheiden wijze uitvoeren. Het voorstel wordt aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op den keurings dienst van vee en vleesch (No. 3666). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 1 Augustus '34, werd besloten tot het aangaan eener over eenkomst met de N.V. „Gekro", Destruc tiebedrijf, gevestigd te Overschie, inzake destructie van vee en vleesch. In verband hiermede zal artikel 1 laat ste alinea der Verordening op den Keu ringsdienst van vee en vleesch moeten worden gewijzigd. Voorts zal artikel 6 dier Verordening eene wijziging dienen te ondergaan, zulks in verband met het besluit van Uwen Raad, dd. 2S December 1933, le afdeeling No. 3142, tot wijziging der Verordening, als bedoeld in artikel 4, lid 1 sub 3 der Hin derwet, vastgesteld den 24sten Juli 1929, tengevolge waarvan Burgemeester en Wet houders in bijzondere gevallen, na overleg en overeenstemming met bet Bestuur der N.V. Centrale Slachtplaats, onder door hen te bepalen voorwaarden ontheffing kunnen verleenen van het in het le lid van artikel 2 van laatstgenoemde verordening genoem de verbod tot oprichting van een slachterij, elders dan op het terrein, kadastraal be kend in sectie A. 1702, in eigendom toebe- hoorendc aan de N.V. Centrale Slachtplaats voor de gemeente Soest. Een besluit, tot wijziging der Verorde ning op den Keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Soest, bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, dd. 22 September 1934, le afdeeling No. 3666; Gelet op de V'leeschkeuringswet; BESLUIT; vast te stellen de navolgende: Verordening tot wijziging der ver ordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Soest, vastgesteld den 27sten Juni 1932. Artikel 1. In artikel 1, Laatste lid worden de woor den „Nederlandsche Thermochemische Fa brieken", gevestigd te Amsterdam ge schrapt, en vervangen door de woorden Gekro", Destructiebedrijf, te Overschie. Artikel 2. In artikel 6 wordt tusschen het le en het 2, lid een nieuw lid ingelascht, luidende: „In bijzonders gevallen kunnen Burge meester en Wethouders na overleg en overeenstemming met het bestuur der N.V. Centrale Slachtplaats onder door hen te bepalen voorwaarden ontheffing verleenen van de in het eerste lid bedoelde verbods bepaling". De heer Npoder was er vorig maal reeds tegen een stuk overheidsgezag op grond van de Volksgezondheid uit handen te ge ven. De burgemeester meent, dat het Gezag dit deel heel best kan missen, want de dieren worden toch in elk geval gekeurd. De heer Gasille zegt', dat de keuring wel moeilijker wordt gemaakt, als zij op ver schillende plaatsen moet geschieden. Als regel moet men ook niet afwijken van het slachten aan het abattoir. Daarom wil spr. de bevoegdheid tot het verleenen van ont heffing niet in handen leggen van B. en Wv doch van den Raad. De heer v. d. Berg is het in principe eens met den heer Gasille. Het slachten op Zon negloren was een heel bijzonder geval en voor particulieren wordt zeker geen ont heffing verleend. De heer Nooder informeert er naar of Zonnegloren voor het verkrijgen van de ontheffing ook een bepaald bedrag heeft betaald of moet betalen aan de N.V. Centr. Slachtplaats, want dat zou spreker onbe hoorlijk vinden. De heer v. d. Berg antwoordt, dat de Raad met de voorwaarden waaronder de ontheffing wordt verleend, niets te maken heeft. Het voorstelGasille om de beslissing voor ontheffingen aan den Raad te brengen, wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen het voorstel stemden de heeren En dendijk, v. Duren, V. Klooster, v. d. Berg, van Dam, v. d. Breemer en de Bruyn. Aldus geamendeerd wordt het voorstel aangenomen. 20. Vaststelling eener nieuwe verorde ning tot verdeeling der gemeente in stem- districten (No. 26^2). De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dit bet in verband met het zielenaantal noQdjg is de gemeente op nieuw in stemdistricten te verdeelen voor de verkiezing van leden van den Gemeen teraad; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Kieswet; BESLUIT: met intrekking van zijn besluit van 27 Oc- tober 1832, 2e afd. No. 2682 vast te stellen de navolgende Verordening tot verdeeling der ge meente Soest in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad. Eenig artikel. De gemeente Soest is verdeeld in negen stemdistricten, welker samenstelling is als volgt: I. Gemeentehuis. F.C. Kuyperstraat, Gr. Melmweg, Kerk- pad van F.C. Kuyperstraat tot snijding verlengde Molenstraat, Korte Brinkweg, Korte Kerkstraat, Korte Melmweg, Kruis weg, Lange Brinkweg van viaduct tot snij ding verlengde van de Molenstraat, Maat- weg, Stadhouderslaan, Steenhofstraat, Van Weedestraat. II. O.L. School, Kerkebuurt. Braamweg, Buntweg, Driehoeksweg, Driftje, Duinweg, Eemstraat, Eemweg, Heideweg, Hooiweg, Kerkpad van Kerk straat tot snijding verlengde van de Mo lenstraat, Kerkdwarsstraat, Kerkstraat, L. Brinkweg van Eemstraat tot snijding ver lengde van de Molenstraat, Middelwijkstr., Olijkeweg, Ossendamweg, Oude Utrecht- scheweg, Plasweg, Schoutenkampw., Soes terbergschestraat van Kerkstr. tot Eiken laan, Stationsstraat, Torenstraat, Verl. Ko- lonieweg, Zwarteweg, Veldweg. III. School Hees. Den Blieklaan, Bosstraat, Dorresteinweg vanaf Veensloot tot Wiekslooterw., Eigen domweg, le en 2e Heeserlaantje, KI. En- gen daalweg, Kooiweg, 'Pijnenburgerlaan, Schoolstraat, Staalwijklaan, Stapelplaats den Dolder, Vaavdehoogtweg, Veenpad, Veenzoom, Utrechtscheweg boven 8, Wiek- slooterweg, de Zoom. IV. O.L. School Beetzlaan. Albert Hahnweg, Beckeringhstr., Beetz laan, Betvédèreweg Dorresteinweg van Laanstraat tot Veensloot, Hartweg Koe- koekweg, Korte Hartweg, Kortew., Kost- verlorenweg, Krommeweg, Laanstraa^t, Leeuwerikweg, Merel weg, Nachtegaal weg, Nieuwstraat, Pclikaanweg, Schrikslaan van Beetzlaan naar Nieuwstraat, Vinken weg, le en 2e Weteringp.ad, Zwaluwenweg. V. U.L.O. School Spoorstraat. Anna Paulownalaan, Bakkersweg, Beet- hovenlaan, Dal weg, .Ëmmalaan, Fr. Hals laan, Hellingweg, Julianaplein, Julianastr. van snijding Korte Bergstraat-Julianapl. tot Spoorstraat, Korte Bergstraat, Linden- laan, Mendelssohnlaan, Nassaulaan, Oran jelaan, Paulus Potterlaan, P. de Hoogh- laan, Prins Hendriklaan, Rembrandtlaan, Rubenslaan, Schrikslaan van Waldeck Pyrmontlaan 'tot Beetzlaan, Sophialaan, Spoordwarsstraat, Spoorstraat, Talmalaan, Waldeck Pyrmontlaan. VI. Nijverheidsschool. Beukenlaan, Klaarwaterweg, Kolonie- weg, Molenstraat, Molenweg, Nieuweweg, Oude Grachtje, Parklaan, Ringweg, Sint Josephstraat, Smitsweg, Soesterengweg, Verl. Talmalaan, Wijnand Toplaan. VII. Gymnastieklokaal. Het dorp Soesterberg. VIII. Zaal Birktstraat 10. Bartolottilaan, Dë Beaufortlaan, Van Beuningenlaan, Birktstraat, Da Costalaan, Eikenlaan, Ferd. Huycklaan, Gallenkamp Pelsweg, De Gencstetlaan, Hartmanlaan, Henriëtte Blaekweg, Hofslottersteeg, Is- seltscheweg, "Van Lenneplaan, Van Lijn denlaan, Middenlaan, Soesterbergschestr. vanaf Eikenlaan tot Soestduinen, Vondel laan, Vosseveldlaan. IX. Parochiehuis St. Ludgardis. Akkerweg, Burg. Grothestraat, Eiken. horstweg, Heuvehveg, Julianastr. van snij ding Korte Bergstraat-Julianaplein tot Nieuwerhoek, Koninginnelaan, Korenweg, Lange Bergstraat, Nieuwerhoekstr., Noor- derweg, Praamgracht, Vredehofstraat, Wil- helminalaan, Utrechtscheweg t/m 8. Voorzoover eenig bewoond gedeelte dei- gemeente niet uitdrukkelijk mocht zijn ge noemd, behoort het tot het stemdistrict, welks stemlokaal het dichtstbij gelegen is. Conform voorstel aangenomen. (Vervolg van het Raadsverslag in het volgende nummer) WAAR GAAN WIJ HEEN? Maandagavond 8 uur: Jaarvergadering van Esvac in hotel Eemland. Dinsdagavond 8 uur P.H. film, in Religie en Kunst. RECTIFICATIE. Door een ongelukkig misverstand heb ben wij in het bericht, opgenomen in ons vorig nummer over het ernstige auto-on- geval op de Soesterbergschestraat nabij het Sanatorium Zonnegloren, vermeld, dat de 16-jarige bestuurder de auto had ge huurd bij den automobielhandel Lettemeij- er te Baarn. Dit laatste was echter niet juist, daar de wagen was gehuurd bij de Parkgarage te Baarn der firma Jansen en v. d. Hoef. De firma Lettemeijer had dus met dien auto in het geheel niets te maken. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN. 302 Jurriens, E. J., Stadhouderslaan. 563 Koudijs, E. J., Soesterbergschestr. 52. 303 Maat, W. A., Birktstraat 16. 997 Htensch, Dr„ Middelwijkstraat 37. 919 Maars, Corn., Vosseveldlaan 33. 998 Dc Vries, R., Vosseveldlaan. 562 Rij, T. \V. van, Kerkstraat o5. Vervallen aansluitingen: 563 Reiman, J., Soesterbergschestraat 52. 6 Briefkaart-Foto's vanaf f 2.- in de bekende prima uitvoering f GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: rood kindermanteltje bruine "heerenportemonnaie blauw grijze wolfshond geringde postduif zwarte ronde 9k erenhoed roode alpinomuts paar dames handschoenen Hellingweg 7 Birktstraat 45 politiepost Soesterweg, A'foort Yredehofstraat 10 Kerkpad N.Z. 19a Koninginnelaan 63 Soester El. drukk., v. Weedestr Wij zetten het winterseizoen in met een bij aankoop van 50100 of 150 cent een Zoolang de voorraad strekt VANAF HEDEN HEBBEN WIJ WE Dikke .Speculaas (m. amand.) p.ons 12 et. Gevulde Speculaas, per ons 12 ct. Banketstaven, per ons 20 ct. Truffels, per ons25 ct. Soester Keitjes, per ons 25 ct. Soester Bolletjes, per ons 20 ct. Wist U dat wij benevens onze duurdere soorten Bonbons ook voor U hebben: Al onze artikelen eigen fabrikaat, munten U WEET HET: PROBEER HET: Voor 16.Cassabons 56 cent terug. aardige attentie aan onze afnemers, n.1.: imitatie oud-zilv. Koektrommel -cadeau. Dit geldt alleen bij aankoop in den winkel DER GEREGELD VOORHANDEN: Prima Bonbons, 2 ons voor 25 ct. Chocolade Blcemen, 2 ons voor 25 ct. Nougat, 2 ons voor25 ct. Mintakeps, 2 ons voor 25 ct. Toffee's, 2 ons voor25 ct. Groote Oublie's, 2 ons voor 25 ct. Fondant Borstplaat, 2 ons voor 25 ct. uit door prima kwaliteit. ALLEEN OM DE KWALITEIT Beleefd aanbevelend. OVERGEPLAATST. De heer H. Holst, commies bij dc direc te belastingen alhier, wordt op 1 Novem ber overgeplaatst als commies bij de in voerrechten en accijnzen te Amsterdam. De heer Holst is in Soest ongeveer 16 jaar werkzaam geweest. INBRAAK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de woning van de Wed. W. alhier aan de Vosseveldlaan 1. De da ders hebben zich toegang tot het perceel verschaft door inklimming door een open staand raam der WlC. Duidelijke sporen gaven den weg aan, die zij hebben gevolgd. In de benedenkamers hebben zij alle kasten doorzocht, doch blijkbaar was alleen hun bedoeling geld te vinden^ daar zij tal van zilveren voorwerpen onaangetast hebben gelaten. Uit een kast is een bedrag van ongeveer 5.50 ontvreemd, benevens een portemonnaie met eenig klein geld. Uit de voorkamer hebben zij uit een kast drie doo/.en chocolade medegenomen. Vermoedelijk doordat de bewoonster wakker is geworden en licht op heeft ge stoken, hebben de daders de vlucht geno men. Zij hebben het huis verlaten door de keukendeur, waar de sleutel van binnen in het slot zat. De politie heeft terstond een uitvoerig onderzoek ingeste/ld> dat nog loopende is. JONGENS TERUGGEBRACHT. Donderdagavond meldden zich bij de po litie twee minderjarige jongens uit Am sterdam, die vandaar met een auto waren medegereden naar Amersfoort. Toen wil den zij weder terugloopen naar hun woon plaats, doch dat viel blijkbaar niet mede en ze kwamen niet verder dan Soest. De politie stelde de ouders met een en ander in kennis en Vrijdagmorgen zijn de beide jongens door de politie naar hun ouders teruggeleid. SCHOORSTEENBRAND. Woensdagmiddag te omstreeks 4.30 uur brak een schoorsteenbrandje uit in de wo ning van J. C. aan de Bosstraat. De Vrij willige Brandweer, die snel ter plaatse was, kon gelukkig het vuur spoedig meester worden. DE AANGENOMEN MOTIE. Zooals in ons Raadsverslag bij punt 4 der agenda in dit blad is gemeld, is door den Raad der gemeente, op voorstel van het raadslid Gasille, met algemeene stem men onderstaande motie aangenomen. De Raad der gemeente Soest in open bare vergadering bijeen op 11 October 1934 spreekt, bij de behandeling van het voor stel van Burgemeester en Wethouders, om als oninbaar af te 'schrijven diverse, op de balans van het gemeentelijk grondbedrijf per 31 December 1932 voorkomende, vor deringen, zijn groote afkeuring uit, over de weigering van de oud-Wethouders der ge meente R. L. van den Berg en J. van El- ten, om de door hen in strijd met de wet genoten rijwieltoelage, resp. ad 50.en 27.aan de gemeente terug te betalen, en over dc weigering van den heer G. J. Smit, uitgever en drukker alhier, om 't be- dar ad 83.10 van 2 maal aan hem betaalde rekeningen, voor door hem aan de gemeen ste geleverd drukwerk bij -de gemeente te rug tc storten. BIO ONDERNEMING LUXEMBOURG Donderdagavond gaf allereerst het witte doek in Religie en Kunst te aanschouwen: wereldgebeurtenissen in woord en beeld, daarna hoorden wij onze bekende Loetje in dc komische schets: „Meisjes uit Wee- nen" waarvan het bekende refrein werd medegezongen, en vervolgens liep „de Tandarts", die bepaald zijn diploma had behaald 5n een leeuwenkooi; zijn trek- kunst deed de patiënten ineen krimpen van pijn; maar over de ergste smart lag „de liefde" een pleister op dc wond. De hoofdfilm: „Movie Grazy", met de komiek der komieken Harold U!oy<d, Conslance Cummings e.a. Harold is in dit stuk aan gegrepen door de filmkoorts, gaat op weg haar Hollywood en maakt in de studio kennis met een schat van een kind Mary Sears, die hij in haar rol van Spaansche schoone niet herkend, maar die hem aan vuurt met haar te flirten. Daarvoor is hij niet te vinden. Mary ligt hem na aan het hart. Maar zooals het meer gaat, Mary heeft een man, waar zij niets van yvil we ten, een zekere Vance, een eerste klas los bol. Nu moet in de studio een waterballet worden gegeven en daar ontmoeten de twee jminnaars elkander, .zoodat bet er nogal van langs gaat. De directeur die dat geval mede maakt, biedt Harold een voor- deelig contract aan, daar hij zich dol om hem heeft vermaakt, maar bovendien krijgt Harold Mary, de liefste schat uit Holly wood. Er is onbedaarlijk gelachen om de dolle caprioles en situaties van llarold en zijn partnerin. De belangstelling had groo- ter moeten zijn, of ziet het Soester publiek liever buiten Soest een film? Laat nu November a.s. wanneer Oliver Hardy en Stan Laure] optreden, in Fra Diavola, de zaal te klein zijn, dit tweetal is een bezoek meer dan waard. NIEUW KINDER-SANATORIUM „ZONNEGLOREN" In de Maandagmiddag gehouden verga dering van het algemeen bestuur der ver eeniging „Zonnegloren" is een voorstel van het dagelijksch bestuur tot het huren van Schuttershoef te Leusden aangenomen om daar te beginnen met eene afzonderlijke verpleging van aan t.b.c. lijdende kinderen. Door de welwillende beschikking van de eigenaresse, mevrouw A. W. A. J. Röe'.l de Beaufort, is een langgekoesterde wensch in vervulling gegaan, daar van de bouw van een eigen kindersanatoriuin onder de huidige omstandigheden nog niets komen kan. Thans is een prachtig gebouw met 16 H.A. terrein op zeer voordeelige condities verkregen en het bestuur kan binnen niet al te langen tijd de gelegenheid tot het op nemen van t.b.c.-patiëntjes openstellen. DE DERDE ZESDAAGSCHE. Aan belangstellenden voor den in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam van 2 tot en met 7 November a.s. te houden 3e Zesdaag- sche Wielerwedstrijd wordt ter kennis ge bracht, dat ^toegangsbewijzen uitsluitend door tusschenkomst van het Verkeershuis Y.V.V. te Soest kunnen worden verkregen, waar ook verdere inlichtingen gaarne wor den verstrekt. EEN AFSCHEID. Zaterdag 6 October j.1. hebben ambte naren en arbeiders van Openbare Werken afscheid genomen van den op 1 October j.1. gepensionneerde werkman J. Geiten beek. Na afloop v. d. diensttijd kwamen allen op het kantoor van O.W. bijeen, waar door het hoofd van den tak van dienst den heer Mjeurs met eenvoudige en treffende woor den namens allen afscheid werd genomen van „Onze Jan". Op echt aardige wijze schetste spreker het leven en werken van den vertrekken de, vooral er op wijzende, dat het ook on der de arbeiders niet altijd koek en ei was, maar dat toch bij dergelijke gelegenheden als deze het saamhoorigheidsgevoel weer sterk tot uiting komt en hem daarom na mens de ambtenaren van O.W1 een prach tig rookstel en namens de arbeiders een oorkonde in lijst werd aangeboden, waarin vermeld de namens zijner collega's. Ook de heer v. d. B. sprak nog eenige woorden van dank namens dc arbeiders voor de altijd prettige samenwerking met Jan. Zichtbaalr ontdaan dankte deze afllen, maar vooral den heer Mcurs voor diens treffende woorden en vooral voor de prachtige geschenken welke huiten zijn verwachting waren, waarna allen met een innigen handdruk afscheid namen, den wensch uitsprekende dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust moge genieten. NOG MA In aansluiting |rr van 6 dezer, jen vergadering \lij tot Nut va: nol' - and „lannen welke iueilde seizoen Den 2den No Nm worden ve je" waarover v derheden hopen „u al vast, dat gehouden door een onderwerp, rijk zal \Vhnt het Dei op het standpui iets goeds moet jjc successen n ning van 't No pij: „'Nutspeil i livt geheel tot cl Maar om iets geven, is geld bestuur tot c<. Soest, die nog j diging gericht Bovendien getracht worde de departemei: en verloting va plaats hebben, toonstelling en Mevrouw Wat pathie met he spontaan haar /.egd, wat dooi prijs gesteld. Wij besluitei herinneren, dat gemeen dit jaa anderhalve eeu heeft tol stand len, die de Mij gezindheid blij den als lid. Door notari werd Dondert Gouden Ploeg Het woon schuur en tuil' groot 4.05 A. Kooper den 3166.—. Het Heeren met g»"- tuin groot 5.93 A. Kooper dei Utrecht, voor VEEREN De tijk van wordt soms ?- scjien moet v vulling hard heeft. Men st met tijk en al lastig, want hel kussen 1 methode is d te halen en i te stoppen. D kelijk in het s makkelijk ont sel. Wje wass heet sop, en met veeren ir te zeep gewa de van natur eruit gewassc ren te dor z kussen latei- verliezen. Mc eenige minut op en neer, r ren, en spoe eenige keere absoluut scl blijft er zeep het kussen i; moet er om veeren gew« heel mag z lijk de hand veeren moei droogd woK zak aan twe toch en in c omkeeren. 2 neer ze eeni ze nat zijn, en. De vee droog zijn a want anders geeft een o kan veeren gen een m; sommige wj LEVEF

De Soester | 1934 | | pagina 6