o< Ingezonden Een „PTOSTT"-Portret behoudt steeds zijn waarde De aangrijpende Troonrede. Verzoek aan alle ingezetenen. Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 O "^Plaatselijk Nieuws^ Buiten verantwoordelijkheid 1 der Redactie WIE TELT ER MEE? Binnen afzienbaren tijd zal voor de zoo- veelste maal de Gemeenteraad eens we derom het genoegen smaken een Uitbrei dingsplan van de Gemeente, te mogen be handelen. 'Naar aanleiding daarvan zou ik U willen vragen, heeft U wel eens uitgerekend wat, of die „grappenmakerij", want dit schijnt het wel te Wezen, in den loop der jaren alzoo aan de gemeente heeft gekost? Laat ons dan eerst beginnen te vragen: „Waarom het indertijd, door den Gemeen teraad aangenomen planKuipers, is ge saboteerd?" „Op het Gemeentehuis en daarbuiten zijn „er nog, die U best zouden kunnen inlich ten! „Waarom men is begonnen met het „voorbcieiden der vereischte werkzaam heden, om daarna plotseling hiermede op „te houden en er verder nooit meer iets „van te hooren." „Voorts: In opdracht en met goedvinden „van vvie(n) is bevolen, stakem van de, „reeds begonnen, werkzaamheden? Inmiddels zijn hiervoor toch weder on nutte onkosten gemaakt, want het werk werd immers niet voortgezet. Daarna uitbreidingsplan v. Vliet. Hier voor extra belooning uitgekeerd, hetgeen Over bedrijfskleeding gesproken Voor ELK Bedrijf in IEDERS werk, de juiste kleeding U weet: „t HANDELSHUIS VOLDOET U!" Soesterbergschestraat 51 Telefoon 400 in strijd was (is) met de benoemingsvoor waarden. Bovendien zit de oorzaak van dit werk nota-bene in het saboteeren van plan Kuipers. Dat is nog het allermooiste er van en buitendien het allerduurste er bij! Het verdonkermaande planKuipers, alsmede uitbreidingsplan v. Vliet, hebbeni niets te maken met de latere koop-ruiling grond van Breure c.s. In dien tusschentijd, van 2 4 3 jaren, had het, door den raad aangenomen) plan{Kuipers, reeds lang kunnen, of (en) moeten zijn uitgevoerd. Daarna het beroemde plan van Nes. Evenals bij planKuipers, duizenden weg. Nu een nieuw plan. Kosten vermoedelijk nog niet bekend. Laten de lezers nu eens mede optellen, hoeveel duizenden guldens dit alles te za- men, den gemeentenaren reeds kost. ERASMUS. Aan de Redactie van de Soester. Mijne Heeren, Beleefd verzoeken ondergeteekende op name van het volgende: In de Raadszitting van Donderdag 11 October j.1., heeft Wfethouder van Kloos ter in een antwoord aan den heer Enden dijk op zijn vraag over te laag betaalde •loonen aan de Banningstraat door den aannemer P. C. Zanen een geheel verkeer de voorstelling van zaken gegeven. Hij antwoordde, dat er eerst maar eens een of- Komt U eens kijken in onze afdeeling: WOLLEN-, GESTIKTE EN MOLTON DEKENS U weet: „t HANDELSHUIS VOLDOET U!" Soesterbergschestraat 51 Telefoon 400 ficieele klacht moest komen van de be trokken Organisaties, terwijl de Wethou der bij het uitspreken van deze woorden de wetenschap had, dat sinds Maandag 8 October deze officieele klacht van de Or ganisaties schriftelijk in zijn bezit was. Wij zullen hier een afschrift van dit schrijven laten volgen. Letter S. R. No. 3 8 October 1934. Aan het College van B. en' W. te Soest. Edelachtbare Heeren. Tot onze spijt moeten wij U thans nog maals in kennis stellen van een komend conflict bij de Firma P. C. Zanen, aan- neemster van de wegverbetering te Soest. Het geschil loopt over naleving van de besteksbepalingen, waarbij onze Landelijke Collectieve Arbeidsovereenkomst is voor geschreven. De Patroon betaalt 40 cent per uur, ter wijl voor dit soort werk 44 cent moet wor den betaald. Wij hebben inmiddels een onderhoud met den aannemer gehad, doch zonder re sultaat. Thans is een schrijven aan deze frrma gezonden, waarin nogmaals wordt aange drongen op herziening van de loonnormen. Mocht Donderdag a.s. geen gunstig ant woord hierop zijn ontvangen, dan zal Vrijdag met het personeel worden verga derd en hoogstwaarschijnlijk de beslissing vallen, Maandag a.s. de arbeid niet te doen hervatten). Wlij wijzen in dit verband op de moeilijk heden destijds met den aannemer Belt, LUEd. wel bekend, en voorkomen een en ander liever dan het tot een conflict te laten komen. Het is om deze reden, dat wij UEd. beleefd verzoeken Uw aandacht aan deze zaak te willen besteden en' alsnog te trachten, de aannemer te bewegen zijn standpunt in deze te willen herzien. Hoogachtend, 'Namens het Hoofdbestuur van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, R.K. Bouwarbeidersbond. Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. w.g. F. J. HARIOT. 2e Secretaris A. N. B U mijnheer de Redacteur, bedankende voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij met de meeste hoogachting, Namens de drie samenwerkende Bouwvak Organisaties. P. DE HAAN, A.N.B. H. BOERSMA, R.IC.B. W. v. HORNSV.ELD, N.C.B. De opening der Staten-Generaal op den derden Dinsdag van September, die door zeker deel van het volk nog met eenige belangstelling gevierd wordt, begint meer en meer te lijken op den vierdag onzer nationale inzinking. De machteloosheid van het parlementair regiem ontplooit zich dien dag in al zijn glorie, door de inhoudlooze Troonreden, welke de kabinetten aan de Koningin in den mond weten te leggen. Alvorens enkele opmerkingen te maken in verband met de jongste Troonrede wen- schen wij te wijzen op de weinige kiesch- heid van het kabinet om de Kóningin te adviseeren dit jaar in persoon de Troon rede voor te lezen. De volle rouw van het Koninklijk Huis had eene zeer gereede aanleiding kunnen zijn om dit jaar die taak aan een commissaris op te dragen. Ook om het feit,'dat onder zulke ernstige tijdsom standigheden eene zóó onbeduidende Troonrede werd opgesteld, die in alle la gen der bevolking diepe teleurstelling moest wekken, moest aan Hare Majesteit persoonlijk een advies in anderen zin hoogstwaarschijnlijk wel zoo aangenaam geweest zijn. Dat het kabinet gemeend heeft een wel wat vrijmoedig beroep te moeten doen op de persoon, die onze na tionale eenheid representeert, is een her nieuwde aanwijzing, dat het zich als partij bewind uiterst zwak en van het volk geïso leerd voelt. Toen het vorige jaar de eerste Troonre de van het kabinet-Colijn verscheen, waar in ten minste nog een soort regeerpro- gram ontvouwd werd, gaven wij aan dat kabinet een levensduur van anderhalf tot twee jaar; zulks in de veronderstelling, dat het dan economisch en financieel volkomen zou zijn vastgeloopen en door de botte feiten ter zijde geschoven zou worden. Een ernstig staatsbankroet onder bezwarende overleven. Tot die veronderstelling kwamen wij op grond van het regeerprogram zelf, dat voor een deskundigen lezer uit de Troonrede doorschemerde, en mede op grond van het aanblijven van Minister Verschuur, waar door voor ons kwam vast te staan dat de geest van den onbaatzuchtigen varkens slachter Zwanenberg de regeering en hare politiek zou blijven beheerschen. Dat regeerprogram kon worden samen gevat in: aanpassing der economische fac toren op een lager niveau, met behoud van den gouden standaard. Wlat zeggen wil: aanvaarding van het ingezonken alge meen prijsniveau; verlichting van de on der invloed van het vroegere hoogere prijs niveau staande productiekosten; eventueel kunstmatige verhooging van de producten- prijzen welke geen bestaanskansen bieden; aantasting van alle uit het vroegere prijs niveau dateerende geldcontracten, die dooi de' veranderde geldwaarde tot 150 zijn opgeloopen; vermin/dering der openbare uitgaven met minstens 33 enz. Dit re geerprogram was wel uiterst moeilijk, maar althans in beginsel niet onmogelijk; mits eene wijze regeering en een gedisci plineerd volk. Nu had men toch zeker in deze nieuwe Troonrede een enkel woord mogen ver wachten aangaande de gelukkige of min der gelukkige resultaten, in het afgeloopen jaar volgens dat program bereikt, bene vens enkele nadere details over de verdere afwikkeling. Doch zij bevat daaromtrent geen stom woord. Zeer zeker was er ook alle aanleiding om daar maar over te zwijgen. Want de regeering deed op elk gebied precies het omgekeerde, van wat in de lijn van haar eigen program lag: zij verzwaarde de pro ductiekosten, verhoogde de verbruiksprij- zen, tastte alle bestaansmogelijkheden ach tereenvolgens aan, doch liet alle parasitai re geldcontracten en openbare uitgaven onaangetast en schiep tallooze nieuwe pa rasitaire situaties. De regeering behoefde maar ergens aan te raken en het was meteen vernietigd; wat bijvoorbeeld aan de kippenhouderij op den dag af zichtbaar was. Slechts uit enkele zijdelingsche verkla ringen blijkt de erkenning dat zij op den verkeerden weg is: „crisisregelingen zullen tot het strikt, noodzakelijke worden be perkt' en „op verlaging van heffingen blijft de aandacht der regeering gevestigd". Dus geen ruiterlijke omzwaai, geen afschaffing dezer gedrochtelijke instellin gen en heffingen tot op de laatste letter greep en den laatsten cent, en geen bestraf fing van die zich daarbij aan corruptie en terreur hebben schuldig gemaakt. Een nieuw program of een verbeterd oud program worden niet ontwikkeld. Slechts worden enkele jeremiades ten beste ge geven over „de geestelijke en economische ontreddering, waaronder de geheele we reld te lijden heeft" en over „de toekomst der menschheid". Maar wat er gedaan en vooral nagelaten moet worden om ons eigen arm, uitgezogen, geslagen, verdrukt, verminkt en verslaafd volk voor den drei genden ondergang te behoeden, daaraan wordt geen enkele zinsnede gewijd die houvast geeft. Toen wij het kabinet-Colijn bij zijn op treden hoogstens twee jaar leven gaven, hebben wij misschien de lankmoedigheid en de verslaving van ons volk wel wat overschat. Want nooit hadden wij reeds aan het eind van het eerste regeeringsjaar eene zoo volslagen machteloosheid en wil- loosheid bij het kabinet mogen verwachten. Indien wij dus vooralsnog wênschen vast te houden aan de overtuiging, dat dit ka binet zijn derde levensjaar niet haalt, dan is deze overtuiging niet enkel gegrond op de krachtige opwekking welke van de NSB op ons ingeslapen volk uitgaat, maar ook op de zedelijke inzinking van het kabinet zelf, dat bij het snel naderend algemeen bankroet den moed wel in de schoenen zal laten zakken en een goed heenkomen zal zoeken. Misschien leest men eenige beslistheid uit de beide volgende zinsneden, die on geveer het eenige positiefs zijn, dat in de Troonrede verkondigd wordt. Vooreerst de onomwonden bekenning tot de materialiste geloofsbelijdenis: „De talrijke en zware tegenslagen op econo misch gebied roepen licht geestelijke ver warring te voorschijn." Met geestelijke verwarring kan hier niet anders bedoeld zijn, dan de toenemende afkeer van mate rialisme en individualisme en de nieuw opkomende godsdienstige, nationale en so ciale levensbeschouwing. Volgens de re geering is dus de economische nood niet het uitvloeisel van de daaraan vooraf gaande geestelijke levensopvatting, maar wordt de levensbeschouwing bepaald door de economische nooden. Nederland verkeert dus niet in econo- mischen nood omdat ons volk een onheilig en onrechtvaardig volk geworden is, onder invloed van goddelooze en onrechtvaardige politieke, kerkelijke, financieele en intel- lectueele machten; maar door een onbe kende oorzaak is via het buitenland eco nomische nood uit de lucht komen vallen en dreigt nu geestelijke verwarring te stichten door het materialisme en het mo dernisme weg te vagen. Tegen dit gevaar wordt niet de Eeredienst van den Onrecht- vaardigen Mammon met geweld van wape nen tot staatsgodsdienst verklaard, maar zal getracht worden op geheimzinnige wij ze de zedelijke volkskracht te handhaven en de eenheid des volks te versterken. Op welke wijze precies, blijft voorloopig nog het geheim van Zwanenberg, die al op zoo veel dingen raad geweten heeft, waar ge wone stervelingen geen uitweg meer za- gen. De tweede verklaring is even positief maar klinkt nog veel dreigender: „Wie zich toeleggen op het zaaien van wantrou wen en verdenking, wie het gezag der Overheid ondergraven, zijn werkzaam tot verderf van het land en zullen met beslist heid worden weerstaan." Wij kennen in Nederland niemand die met meer succes wantrouwen zaait en het gezag der Overheid ondergraaft dan de regeering zelf doet met hare uitlatingen en daden. Ofm slechts deze Troonrede te noemen, die wel allerminst geëigenid is om vertrouwen te zaaien en het gezag te stut ten. Aannemende dat de regeering het- drei gement niet tot zichzelf gericht heeft, moet het dus gericht zijn tegen onze volksgenoo- ten die van hun natuurrechtelijk, in de grondwet verankerd recht gebruik wen. schen te maken om eene regeering, die hen niet aan staat, te vervangen door eene be tere. Aangezien echter een volk zijne na tuurlijke rechten nooit voor dwang behoeft prijs te geven, en op den duur ook metter daad nooit prijs geeft, beteekent die waar schuwing eene indirecte bedreiging met burgeroorlog, wijl zij voortzetting en ver scherping der terreur aankondigt. De regeering verklaart in de Troonrede onomwonden dat zij niet tot regeeren in staat is. Doch zij bedreigt al degenen/ die het zullen durven bestaan om wèl te regee ren. Zij zal dus van de haar ten dienste staande machtmiddelen en van den gerin gen aanhang, die zij misschien onder het volk mocht hebben, gebruik maken om aan het wettig streven van het volk te weer staan. En dit beteekent burgeroorlog. W'ie geeft aan de regeering het recht om vertrouwen te eischen en om wantrouwen met den sterken arm te keeren? Vertrou wen moet altijd worden geschonken; het kan enkel door goede daden in moreelen zin worden afgedwongen. Hier staan wij weer voor eene nieuwe uiting van de mo derne goddelooze gezagsleer, die wij al zoo herhaaldelijk gewraakt hebben. Het gezag ontleent zijne wettigheid niet aan zijne aanstelling, maar aan zijne daden. Zoo heeft het gezag ook geen enkele aanspraak op vertrouwen en eerbied op grond van zijn aanstelling maar enkel op grond van zijn goede werken. Zijn de werken goed, dan kan kunstmatig' gezaaid wantrouwen aan het gezag geen kwaad doen. Zijn de werken boos, dan kan het onderdrukken met den sterken- arm van opkomend wan trouwen bet gezag niet baten. Deze bedreiging, bedoeld als eene uiting van kracht, is eene uiting van zwakheid. Zij getuigt er van, dat deze regeering zich bewust is geen vertrouwen te verdienen op grond van hare werken en buiten het volk te staan. MJen herinnere zich het diepe onderscheid tusschen den christelijken vo'lksstaat en den modernen abso'luten staat, die een goddelooze staat is. De regeeringen van Italië en Duitschland geven altijd reken schap van hun daden; zij ontvouwen wèl programs, leggen daaromtrent niet een maal per jaar in een' troonrede, maar als het ware bij eiken stap verantwoording af. Zij geven leiding aan het volk en vormen met het volk eene ware eenheid. Zij zeg gen nooit in eene troonrede onbekwaam tot regeeren te zijn en aan anderen met den sterken arm het regeeren te zullen» be letten; doch zij beweren juist met groote overtuigingskracht wèl- te kunnen regeeren en zij maken hunne beweringen door hunne daden waar. Hitier heeft eens gezegd, dat hij de macht niet veroverd en gevestigd heeft op de punt van de bajonet, maar op de liefde en de instemming van het volk. Colijn, die nog uit de oude school van het staatsabsolu- tisme is, en die reden schijnt te hebben om aan de liefde van het volk te twijfelen, wil op de punt van de bajonet vertrouwen gaan afdwingen voor een gezag dat buiten het volk staat en dat er slechts is om zich- zelfs wil. Laten de onzen goede nota nemen van deze regeeringsverklaring, die de erken ning is van de diepe klove welke tusschen regeering en volk bestaat en die het ge vaar van toekomstigen burgeroorlog van onzen geest oproept. Doch laten zij zich weerhoudeni van onberaden stappen om niet zelf den burgeroorlog uit Ie lokken. Indien de regeering nog voor goeden raad vatbaar was, zouden wij haar een vreedzamer en democratischer middel aan de hand kunnen doen om kunstmatig ge zaaid wantrouwen den pas af te snijden. Laat zij, evenals Hitier in één jaar tijds twee maal gedaan heeft, een beroep doen op het heele volk en met deze pakkende Troonrede nieuwe verkiezingen uitschrij ven. Van onzen kant zullen wij dan uitko men met de proclamatie van een eigen re geerprogram, dat natuurlijk slechts de zwakke echo kan zijn van een de volksziel zoo diep aangrijpend staatsstuk als de Troonrede is. Wlij kunen slechts met zwakke woorden etl goede bedoelingen uitkomen. De re geering heeft niet enkel het meesterschap over de taal tot zijne beschikking en ver staat de kunst om op de fijne snaren der volksziel te tokkelen, maar zij kan ook wijzen op daden. Geen oog is in staat om te zien en geen oor om te hooien, vyglke 6 „Briefkaart-Foto's vanaf f 2.- in de bekende prima uitvoering r GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: overhemd, schort en onderkleeding politiebureau mesje Burgemeester Grothestraat 11a schaartje van Weedestraat 4 rood kindermanteltje Hellingweg 4 heerlijkheden nog zijn weggelegd voor de genen, die deze regeering oprecht liefheb ben enl volgen. Zij kan het dus best wagen. Want zij zal triomfeeren; wij zullen met beschaamde kaken afdruipen en ons voortaan wel wach ten voor het zaaien van wantrouwen. V. Nu het voorstel tot verstrekking van kleeding aan arme kinderen der openbare scholen te Siest door den gemeenteraad met 4 tegen 11 stemmen is verworpen, hebben onderget. gemeend om direct de handen aan den ploocg te mooeten slaan en een Commissie te vormen, ten einde langs particulieren weg medewerking te zoeken, om hulp te verleenen daar waar zulks, na onderzoek, noodig is. Hiertoe hebben de Hoofden der openbare scholen hun me dewerking toegezegd, terwijl wij uit de ouder-Commissie ook eenige leden willen aanzoeken hieraan mede te werken. Wij doen dan ook een beroep op U allen, als de lijsten worden aangeboden, waar voor wij aan Burgem. en Wethouders ver gunning hebben- verzocht, Uwe bij dragen naar draagkracht te willen storten. Ook giften in natura zullen door ons dank baar worden aanvaard. Bedenk wel, dat de Wtfnter spoedig in aantoch t is en vele schoolgaande kinderen gebrek zullen heb ben aan kleeding en schoeisel. Gedenkt het arme Schoolkind! Namens het voorloopig Comité: D. L. v. PEURSEN, Nieuweweg 41 J. J. AMESZ, Nieuweweg 39. „VOLKSOiNDERWIJS" AFD. SOEST. Naar wij vërnetnien organiseert bovenge noemde vereeniging weer haar jaarlijksche Propaganda-Feestavond. Wij weten de sa menstelling van het programma nog niet, doch twijfelen er niet aan, of zulks is weer in goede handien. Wel is ons bekend, dat de avond gehouden zal worden op Vrijdag 9 November e.k. Waarom we dan ook een ieder aanraden: HOUDT 9 NOVEMBER VRIJ. WINTERWEDSTRIJD SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 9 October nam de Soester Schaakclub met haar onderlingen winter- wedstrijd een aanvang. Begonnen werd met 4 groepen van 10 spelers, het voorgaande jaar werd begon nen met 4 groepen van 4 spelers. Hieruit blijkt wel de groote bloei der club. Als uitslag van de eerste ronde kunnen wij het volgende melden-: Groep 1. H. Schreuder, BaarnA. M. Tusenius, Soest 10 J. Timmer Sr., SoestDrs. A. P. du Preé, Soestdijk 01 J. Gorter, SoestC. de Jong, Baarn 10 terwijl de partijen W^ickelTimmer Jr. en H.oekThomasze niet zijn gespeeld. Groep IL C. P. Amelunxen, SoestdijkJ. Tijssen Sr., Baarn, 01 A. Hilhorst, BaarnA. de Vries, Soest 10 S. de Zoete, SoestdijkM. A. de Man, Soestdijk 01 J. J. Wr. Blom, SoestdijkP. Olie, Soest. 0—1. De partij de VriesiLuypen is uitgesteld. Groep llfc K. de Boer,SoestdijkIr. D. E. Tobie, Soestdijk 10 Dr. Th. Velthuyzen van Zanten, SooestK. Post, Sr., Soestdijk 10 De partij Roorda-Zonneveld is afge broken, terwijl de partijen DrostHeuff en VerzaalFloo-r zijn uitgesteld. Groep IV. Y. Tijssen, BaarniC. G. Hilhorst, Baarn 0—1. De heer Veltman was vrij, in deze groep kunnen nog deelnemers geplaatst worden, wie geeft zich hiervoor op? Aanmelding iedere Dinsdagavond aan het clublokaal, Gebouw Religie en Kunst, aan dc Rem brandlaan, Soestdijk. De Voorzitter had het genoegen om de heer C. G. Hilhorst te Baarn als nieuw lid te installeeren, terwijl de heer K. de Boer Stadhouderslaan, Soestdijk, zich wederom als candidaatlid liet voordragen. „E.S.V.A.C." De Eerste Soester- Voetbal- en Athletiek Vereeniging hield Maandagavond om 8 uur haar 11e Jaarvergadering in de groote zaal van hotel Ecmland. Niettegenstaan de het ongunstige weer, was de opkomst bevredigend. De praeses, den heer P. J. Clements, roept allen een hartelijk wel kom toe en herinnert er aan hoe schitte rend het 2e lustrum werd gevierd en het nu een worsteling is om van de laatste plaats af te komen. Het perspectief is erg somber, men heeft ingezien dat de bruik bare krachten niet op de goede plaats ston den. Daardoor kreeg men een veel andere opstelling van het le elftal. 'Nu is er een heid onder de spelers en als men zoo door gaat als Zondag is gebleken, kan nog veel worden gered. Vooral moet men onder het spel niet onder elkander kankeren als de bal eens niet gaat zooals men het zou ver langen), want daardoor wordt de goeae geest onder de spelers niet aangevuurd Daar de* heer D. Waal als le Secretaris plotseling heeft bedankt, kunnen de notu len der vorige vergadering niet worden ge lezen, en worden bewaard voor de volgen de vergadering. De heer Waal komt bin nen en gaat tusschen de leden plaats ne men. Hij vraagt het woord en deelt mede dat hij geen tijd meer voor Esvac heeft, de gegevens voor notulen en jaarvergadering, die ook niet klaar zijn, zal hij verstrekken aan den 2den secretaris, opdat die daarur. een jaarverslag kan distilleeren. De prae ses beantwoort hem en zegt dat hij steeds voor Esvac heeft gewerkt; de reden van zijn plotseling ontslag zijn niet bekend. Vervolgens komen de ingekomen stukken ter tafel, o.m. een uitnoodiging van 'Je Y.V. „M'inerva" om haar feest te komen bijwonen, ter gelegenheid van het lustrum. Uit het keurige en correcte jaarverslag van den penningmeester blijkt dat de ont vangsten bedroegen 1587.28 uitgaven 1577.96; voordeelig saldo 9.32. Vorig jaar 65.57. De ontvangsten zijn met 390.terug geloopen, zoodat vele uil gaven niet konden- worden gedaan. De contributies bedroegen 634.30, entree's 281.55. Om de contributies en dc en- tree's op te voeren, is allereerst noodig dat elk lid minstens 1 lid of donateur aanwerft, en vooral dat het le elftal haar spelpeil op voert, waardoor meerderen naar het spel van dit elftal komen zien. Gepasseerden Zondag is er zeer goed gespeeld; er was dc echte kameraadschap te ontdekken. Laat dit zoo blijven-. Verder hoopt spreker dat de leden spoedig de nog in voorraad zijnde loten zullen verkoopen, opdat op den eerstvolgenden feestavond de trekking kan "plaats hebben. Verder wordt nog me degedeeld dat de vereeniging 85 leden telt. Bij de hierop volgende bestuursver kiezing door bedanken van de H.H. J. Stroo, A. v. d. Weert en D. Waal als be stuursleden, stelt de praeses voor het be stuur wederom uit .7 leden te laten bestaan, maar de elftalcommissie met 3 leden uit te breiden, wat in 't belang der club is. Dit voorstel wordt aangenomen, de H.H. Stroo en v. d. Weerd worden dank gezegd voor alles wat zij voor Esvac hebben gedaan. De heer J. Stroo wordt donateur, de heer A. van der Weert blijft lid, en zal ook zijn krachten blijven geven voor den feest avonden. Als nieuw bestuurslid wordt nict algemeene stemmen gekozen de heer J. Schopperfhouwer; in de elftalcommissie worden gekozen de heeren de Bruin, v. d. Weert, Brugman, P:cters en Wassink; de leden van Gelder, Zijderveld en Schut wor den geroyeerd wegens contributieschuld. Daarop werd medegedeeld dat de feest avond wordt gehouden in de 2e helft van November, en wordt voor die gelegenheid een blijspel ingestudeerd. De praeses vraagt of elk zijn best zal doen om iets aan te bie den voor de tombola; dit blijkt altijd een trekpleister te zijn. Hierop volgde de ge bruikelijke rondvraag, waarna dc geani meerde vergadering werd gesloten. EVANGELIESATIE OP HEES. A.s. Donderdagmiddag om 4 uur wordt voor dit gebouwtje de eerste steen gelegd door den zoon van den heer Insinger, de schenker van het terrein. De beide predi kanten zullen eveneens aanwezig zijn. STUDIEFILM AMSTERDAM. Door den operateur, den heer H. Reijs, werd Dinsdagmorgen om half elf en des middags om 4.30 uur in de Eemlandzaal een smalfilm vertooning gegeven van de enorme»Zuiderzeewerken, opgenomen dooi den cineast J. Ivens, een schitterende op name die ons de groote moeilijkheden en bezwaren heeft getoond. De kinderen van de O.L. School Beetzlaan, die der v, d. Huchtschool en van den Driehoeksweg, hebben volop genoten. De bedoeling ligt voor de hand dat voor de Chr. School in de Spoorstraat binnenkort op school wordt gefilmd. De heer Reijs licht een en ander toe. Tot slot draaide de lachfilm: Pikbroek en de Kabouters. Het was een leerzamen ochterid en middag. OPLICHTING. Zaterdagavond te omstreeks 7 uur werd bij dc politie alhier kennis gegeven, dat een onbekend persoon bij den winkelier B. getracht had door middel van de bekeiufe wisseltruc geld afhandig te maken. Een briefje van tien gulden werd ter betaling van een klein bedrag voor een gedane aan koop, aangeboden met verzoek klein geld daarvoor te mogen ontvangen. Met het kleine geld werd getracht, door de aan dacht van den winkelier af te leiden, te vens het bankbiljet terug te nemen, hetgeen ook hier gelukte. De politie zette onmid dellijk den dader na en mocht het genoe gen'. smaken dezen te achterhalen. Hij werd gearresteerd en zal ter beschikking van dc Justitie worden gesteld. ZIEKE ZWERVER. Bij de politie vervoegde zich Vrijdag de zwerver L. J, met verzoek hem onderdak te verleenen. Daar men evenwel constateer de, dat hij niet geheel gezond was, werd hij op advies van een arts alhier naar dc Rijksklinieken te Utrecht ter verpleging vervoerd en opgenomen.

De Soester | 1934 | | pagina 2