WINTERJASSEN HUW ,,'t Handelshuis voldoet UI" Ook voor zwarte kleeding Zwarte colberts en vesten Smokingcos tuums Streeppantalons. ELEGANTE WINTERJASSEN AVONDKLEEDING in de bekende prima uitvoering q Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 in de bekende PRIMA uitvoering In dezen tijd van 'tjaar is er meer aan te bieden dan alleen vragen wij Uw belangstelling, n.l. voor voor voor en Deze belangstelling stelt U in staat om een prettige, dikwijls noodzakelijke afwisseling in Uw garderobe te brengen. Wij vragen daarom niet alleen Uwe aandacht voor onze groote collectie doch tevens voor bovengenoemde Soesterb.straat 51 - Telefoon 400 O-^Plaatselijk Nieuws^-# 99 OPNAMEN Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 U WEET ook in Heeren mode-artikelen kunnen wij niets aan doen; dat valt buiten de bevoegdheid van den Rechter. Het werd eeni enkele gulden boete, 't Is toch onrecht, als men geen recht kan krij gen, was ook de laatste verzuchting. Deze dame staat niet alleen in de mee ning, dat wat niet overeenkomt met onze eigen denkwijze van recht, zoo iets dan vast en zeker onrecht moet zijn. Het spreekt zoo van zelve, dat onze ideeën de uitbeelding der waarheid zijnvoor ons zeiven. Och dan toch! Het geschiedde op de Birktstraat, dus onder Soest, maar Soesters waren er niet bij betrokken. Een juffrouw uit Amersfoort, naar we meenen, rijdt er niet eeni andere juffrouw op het wielerpad richting Soest. Van de andere zijde, dus op het andere fietspad, nadert een mijnheer. Die steekt over naar het voor hem verboden andere wielerpad. Het was om de juffrouw voornoemd te treffen, welke, ontmoeting eindigt met een slag in het gezicht. Deze kaakslag wordt natuurlijk in Ui trecht bekeken; hier slechts de overtre ding van te rijden op het voor hem ver boden fietspad. Deze overtreding was dus aangehangen om hem nog een cadeautje te bezorgen. Wie hoorden echter het relaas van wat tot dat oversteken cum annexis had geleid. De man van de juffrouw werkte te U- trecht in de zaak van den' verbolgen mijn heer, de verd. Was tevens geldschieter in die zaak met 800.-, had werkcontract voor vijf jaar. Al was het dan patroon en knecht, er was toch zekere compagnon schap. Die compagnonschap leek verd. vermoe delijk nog verder te willen uitstrekken, want de juffrouw wilde hem niet meer ontvangen, als haar man niet thuis was. Haar man had reeds eer zijn patroon on derhouden over 'dit chapiter. Zonder ge volg blijkbaar, want de juffrouw' had nu effectief zijn bezoek geweigerd. En toen was onze patroon zeer boos geworden en had gedreigd den wettigen echtgenoot broodeloos te zullen maken). Nu, dat was maar bangmakerij, want het contract van vijf jaar werk bestond toch ook nog. Maar nu komt het. Zooals gezegd had de echtgenoot reeds eer zijn patroon onderhanden genomen. Nu dat niet geholpen had, sprak hij er over tegenides patroons cchtgenoote. En dit had de patroon op het verkeerde fietspad gebracht, woedend als_een stier. Dit kost hem alleen reeds 15.boete. Jammer, dat hij heden niet was verschs- nen. Zulke smerige gevalletjes komen niet vaak te berde voor een Kantongerecht, waar als regel steeds maar de eene kapot te auto voorrijdt na den andere. Arbeidswet. Als men zelf geregeld op reis moet, blij ven toch dc arbeidszaken thuis voor onze verantwoordelijkheid. J. H. te Soest liep er 2 maal 4.— boete mee op voor overtreding van genoemde wet, laten werken in besloten tijd. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Vuurwapenwet: H. J. v. d. B. te Soest 6.of 3 dagen. IJkwet: W. V. te Soest 2 maal 1.00 - 1 dag, plus verbeurd verklaring. Invaliditeitswet: G. S. te Soest 5.cf 3 dagen. Parkeeren te Soest op verboden plaats A. B. te Amsterdam 1.of 1 dag. Te Soest muziek maken: z.v.: H. J. P., zwerver 2.of 1 dag; Fa. Wa. Ma. R., idem. Wïelrijden op verboden weg: \V. Sch. te Soest 2.of 1 dag. EVANGELISATIEGEBOUW TE HEES Onder een druilerig buitje, werd Donderdagmiddag 4 uur de eerste steen gellegd voor het Evangelisatielokaal in Hees. Aanwezig waren o.a. de beide Ned. Herv. predikanten, leden van het kerkbe stuur, het hoofd der Chr. school in Hees en vele buurtbewoners. Het gebouwtje, waarvan de kopspanten reeds zijn geplaatst met de dennenboom in top. Boven den in gang van het gebouwtje, was een zinken afdak geplaatst, zoodat velen nog betrek kelijk droog stonden, het afdak was met de nationale kleuren gedekt. Toen allen rustig bijeen stonden nam de wijkpredikant ds. E. Groencveld het woord en vroeg van de geachte aanwezigen een oogenblik stilte om voor het plechtig oogenblik het leggen van de steen boven het trasraam een kort overzicht te geven van dit gebeuren. Spr. begint met er op te wijzen dat wij voor ons zien verrijzen een gebouwtje waarin alle Evangelisatiearbeid in dit gedeelte van het dorp zal worden verricht. Daarop roept hij allen het welkom toe, in dc eerste plaats de familie Insinger, waarvan de oudste zoon, genaamd Odo, de plechtigheid der steenlegging zal vervullenj, daarbij druk ken dc voetstappen van zijn grootvader die dat werk destijds deed voor de school. Verder dankt spreker de leden van den kerkeraad, die dank zij de ongunstigen tij den, 3 jaar na opening der Emmakcrk -den moed hebben wederom een Evangelisatie- gebouw te doen plaatsen. Het is voor spr. een beteckenisvol uur, daar uit alles blijkt de groei van den arbeid voor de kerk. Spreker is dankbaar dat na 3 jaar ar beid door veel steun dit doe! na derbij is gekomen. De eerste steen voor dit gebouw werd feitelijk gelegd door de bewoners van Hees zelf toen in een bij bellezing 4.61. werd gecollecteerd voor dit gebouwtje. Want steeds hoopte men uit de school te kunnen gaan naar een be tere gelegenheid, een eigen gebouw. On gedacht kwamen dc gaven binnen, ook van hen die Hees alleen bij naam kenden, ieder uit de gemeente heeft zijn deel bij gedragen. Meermalen werd in Soest aange klopt om gaven voor dezen arbeid, het werd een hoopvolle toekomst', het doel: een eigen gebouw, kreeg meer en meer vasten grond. Het doel van dit werk is het Evangelie overal uit te dragen opdat de mensch zal komcu tot God; wat vooral in dezen tijd moeilijk is, nu men overal in deze buurtschap veel moeite heeft om 't geestelijk roer recht te houden. Maar des ondanks doet /het Evangelie nog Jzijn kracht in Kerk en Maatschappij. De op richting van dit gebouw getuigt er van dat wij het met God willen wagen, al gaat al les tegen kerk ert godsdienst te keer. Want de kerk heeft haar dure roeping en taak te vervullen en een zoutend zout te zijn, dit wil men ook doen door den Evangelie- satiearbeid. Wij allen willen medebouwen aan Gods Rijk, de arbeiders zal Hij zege nen. En als wij zelf gezegend worden, zullen anderen in dien zegen deelen. Nogmaals betuigt spreker zijn groote blijdschap in dit oogenblik en verzocht daarna de jon geheer Odo zijn arbeid te verrichten. Daar toe werd hem toegereikt een nieuwe trof fel en een mouw van eikenhout met kopc- beslag gevuld met mortel en legt een fel- roode baksteen op de bestemde plaats, welke zal vervangen worden door een ge denksteen. De heer Insinger betuigt dat hij voor 3 jaar bezoek kreeg van ds. E. Groeneveld, die hem het plan dat nu in aanbouw is, voorlag, en daarvoor belang stelling vroeg. Spreker vond dit doel zoo sympathiek, dat hij een stuk grond afstond voor dat doel, daar hij bemerkt had dat er in Hees eendrachtig voor het doel werd gewerkt. Hij hoopt dat Gods zegen op de zen arbeid zal rusten en biedt ds. Groene veld een enveloppe met inhoud aan, be stemd voor een klok voor de kerk. Ds. J. I. van Schaick, wijst er op, dat het leggen van den eersten steen niet goed uitdrukte wat bedoeld wordt, daar voor dezen steen reeds honderden zijn gelegd, maar 't geeft weder het symbool van het werk der Evangelisatie. Steentje voor steentje is dit werk tot stand gekomen, en nu wijst deze eerste steen op den verderen geestelijken arbeid, die volgen) moet. Wjant wordt er niet in de H. Schrift getuigt: Wanneer God niet bouwt, tevergeefs arbeiden de bouwlieden. Laat daarom alles uitloopen tot eer van Hem en dat Zijn zegen moge rusten op dezen arbeid. En. al brokkelt de kerk af, uit de brokstukken rijst een nieuwe tem pel omhoog Hem ter eere. Hiermede was de plechtigheid tem einde, en werd het inwendige bezien. Het ge bouwtje biedt plaats voor 140 personen eii is gebouwd in den geest der Emmakerk, de architect, den heer P. Beekman en den aannemer den heer J. Elzenaar hebben nu reeds eer van hun werk. Het ligt in de be doeling met Kerstmis het gebouwtje in gebruik te nemea Onder de bezoekers merkten wij oo nog op den heer M. Horns- veld, terwijl de bewaker der H. Herman dad voor dit gedeelte eem' oogje in 't zeil hield. Een en ander werd op de gevoelige plaat vastgelegd. WAAR GAAN WIJ HEEN? 26 October naar Religie en Klunst, om 8 uur, waar spreekt de heer Veenstra, over „Bellamy". 27.28 October in de kleine zaal van Re ligie en Kunst: Paddenstoelententoon stel li ng. BIDSTOND VOOR DE ZONDAGS SCHOLEN. Zondagavond te 6 uur werd in de Em makerk voor een klein groepje gemeente leden genoemde bidstond gehouden! Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den oud-zendeling van N. Guinea de heer W. van Hasselt. De dienst ving aan met het zingen van Psl. 13814 onderwijl ds. J. 1. van Schaick den kansel besteeg. Na het uitspreken van het votum las Z.Eerw. voor Prediker 11-1—16, waarop hij in gebed voorging. Daarop werd gezongen Gez. 214'11I) onderwijl de gebruikelijke collecten werden ingezameld. Z.Eerw. stelt daarop vlast dat waar dit uur is gewijd aan de belangen der Zondagsschool daartoe tot tekst kiest: Gen. 37 19: „Zie, daar komt de meesterdroomer aan". Uit dit bekende verhaal uit Jozefs' leven blijkt dat hij door zijn vader Jacob op bijzondere wijze werd bevoorrecht, de reden daarvan was dat hij Jozef veel-vervigen rok gaf. Dit was Jo zef zeker naar het hoofd geslagen, want als gevolg daarvan droomt hij van zijn groote toekomst en macht. Zijn broeders bespotten hem om zijn droomerijen!, en als zij hem zien, roepen zij elkander toe: „daar komt de meesterdroomer aan". Maar hoe kan hem dan alles tegen loopen als hij in de gevangenis in Egypte slecht wordt behandeld. Maar de God van Jacob leidt hem van de eene duisternis naar de ande re, omdat Hij hem lief heeft en/ alles doet voor zijn best wil. Wlant weet >dat het ge lukkigste deel des menschen is dat zij kun nen droomen en leven in het rijk der fan tasie. De nvensch lacht daarom, hij, leeft liever in de werkelijkheid en van het kind wordt op school alle fantasie weggemaaid. Zie naar het kind en zijn eerste levensjaren, het speelt m een droom; het teekent naar eigen fantasie; komt het op school, wordt alles ingericht naar een* vastgesteld model. En wij, groote /menschen, voelen het droomland aan als een verloren paradijs, daarom trekt een boek als Güsta Berling ons aan. Bij ons is geen plaats voor droo men, omdat de omstandigheden hard zijn, en niet in overeenstemming met de tegen woordige dingen. Maar God neemt onze droom niet af, is Zijn weg niet een dvoom- looze dag. Spottenid klinkt het ons toe: „daar komt de meesterdroomer aan". In den Bijbel is de droom een gave van God uit den Hemel en leest daarom voor een deel vian Micha's droom. Komen wij ech ter verder in het leven, dan is alles afgeme ten naar een stevig model. Heerlijk is de mensch die durft te droomen, en dat nog niet heeft verleerd. Wlie kent niet Wiegand de droomer, maar die met het hoofd leeft in de wolken. Op Gods tijd gaat dc droom in vervulling, 't Einde zal daarom zijn als het begin, een droom, en wij zijn in het huis des Vaders, daar zal de droomer de meester zijn. En nu wijst deze tekst ons op onzen weg cn taak bij de opvoeding vooral bij de heerlijk zware taak den Zondagsschool- arbeid. Wij moeten dc kinderen leeren te droomen van Gods Rijk en probceren hen iets te laten zien van Zijn heerlijkheid cn bestel. Daarom is onze eenige taak vian de kinderen mccfttcrdroomcrs te maken. Daar op werd gezongen; Gcz. 189 4, waarop ds. E. Groeneveld den kansel besteeg en zich bepaalde bij Psl. 78 1—7. In deze histo rische psalm wordt de taak der enkeling cn der gemeente uitgestippeld tegenover F het kind der gemeente en ons gezin. Ons doel is dezen avond te bidden en te dan ken dat wij onze roeping zien en het doel van derï arbeid. De Psalm zegt dat wij on ze kinderen vertellen moeten wat de Heer voor wonderen gedaan heeft in het verle den. Wij moeten in het belang der kinderen onze taak beseffen. In den Bijbel wordt aangedragen dat de Gemeente haar roeping kent, wij moeten de kinderen brengen tot Jezus. ZondagsschooJarbeid is Evangeli satie-arbeid, daar men gaan moet naar die plaatsen waar kinderen zijn die de kerk niet kennen, ofschoon die kerk bewust is van dat bezit. Want men botst overal tegen 't Evangelie op, maar men wil het niet er kennen. 't Wjoord van God spreekt van Zijn heerlijkheid, en zooals onze vaders en moe ders dit aan hun kroost; hebben verteld, zoo moeten wij dit wederom verder bren gen, het is altijd een grijpen naar de his torie waarin men het heden en de toekomst ziet. Want een Christen moet zijn een Bij- belmensch die uit die bron alles put wat hij van noode heeft, de kennis van het ver leden is het fundament waarop het geloof wordt opgebouwd. Wlant Gods woord is- 'n kracht tot zaligheid voor 'n ieder die ge looft, Hij roept en zoekt ons. Hij stelt een wet in Jacob en een getuigenis inHsraël, en dat is het wat de kinderen moet worden be kend gemaiakt. Elkeen hetzij hij oud is of jong, grijpt gaarne terug in de herinnering, zooals onze moeders ons vertelde van de wonderen Gods. Daardoor wordt men los gemaakt en leert buigen voor God, om Zijn Kinderen te worden, want die Hem vroeg zoeken, zullen Hem vinden. En nu staan wij tegenover de massa die, die taak ver- waarloozen en nu is de Zondagsschool daar met het oog op de gezinnen die terugval- lerl, in het moderne heidendom, en nu zoe ken wij de kinderen om hen te brengen bij Jezus en de Kribbe. Laat ons daarom voor den Zondagsschoolarbeid bidden als wij zien naar de breede schare van kinderen, die achteraf staan en deze weg willen bren gen in de gemeenschap van God, hun "ziel hongert er naar. Spreker hoopt dat Chris- tenouders die taak niet verwaavloozen, want wij gaan tot alle kinderen om ze bij Jezus te brengen. Want God heeft ons Zijn Woord gegeven om het door te geven aan hen die het niet kennen. Hij gaf het aan ons om Hem te zoeken en Hij wil ons gebruiken om het door te geven. Maar slechts enkelen geven zich voor dat werk met lust, moed en trouw. Al worstelende en met moeite blijven zij zaaien naar alle kan ten en wij blijven dien arbeid waavdeeven, dat zij het Wbord doorgeven aan de kin deren. Steeds is dc Zondagsschool behan deld als het stiefkind, ofschoon God de lof wil ontvangen uit de monden der kinderen. De Zondagsschoolarbeid beoogt bet bij brengen van bijbelkennis aan de kinderen en hen daardoor opvoeden tot God. Er wordt in deze ure geen propaganda ge maakt voor de Zondagsschool, maar voor het gebed, en desondanks blijven zij voort gaan met zaaien, opdat Zijn Wbord in ver vulling zal gaan. Door bidden moeten wij zelf hoe langer hoe kleiner worden voor God, maar voor ons is het een groote ze gen dat Hij Zijn werk door ons laat doen, het is een last die licht wordt door Hem, want God doet de Zondagsarbeid en) wij volgen Hem in Zijn voetspoor. Daarom gaan wij in Godskracht voort en geven Zijn Woord steeds door. Amen. Na gebed zong de gemeente van Psl. 77 7*8 waarna de zegen werd uitgespro ken. Bij het verlaten van het bedehuis werd een gave gevraagd voor dien arbeid, daar ook zij bet moeilijk heeft. INBREKERS GESTOORD. Zondagavond te omstreeks 6 uur werd de politie telefonisch gewaarschuwd, dat in een boerderij, gelegen in het landgoed Pij nenburg van den heer Insinger, door een boerenknecht eenige ingedrongen inbre kers werden gevangen gehouden. Terstond op onderzoek uitgetogen, bleek, dat de indringers in den tijd, dat de bewo ners naar de kerk waren, zich tot het huis toegang hadden verschaft door het plaatsen van een lange 'ladder tegen den voorgevel, welke ladder van achter de boerderij was weggehaald. Door een raampje kondeni zij aldus in de slaapkamer komen, alwaar zij het huis zijn binnengedrongen. Door zeer toevallige omstandigheden ging de knecht, die beneden in de woonkamer was, even naar boven en net toen hij de bewuste slaapkamer zou binnentreden, bemerkte hij, dat de deur daarvan werd dichtgewor- pen en hoorde hij in de slaapkamer stem men. Hij deed de deur toen op slot en meende zoo de inbrekers ingesloten te heb ben, niet wetende van die ladder voor aan het huis. Toen de politie echter arriveer de, waren de heeren natuurlijk gevlogen. Blijkbaar hebben zij geen tijd gehad iets te ontvreemden. Het moeten bekenden zijn geweest, op de hoogte met het feit, dat de bewoners in dien tijd naar de kerk v ren. Het onderzoek naar de identiteit di daders is nog loopende. MINDERJARIGE TERUGGEBRACHT Maandagavond werd door een wielrij.1, alhier op den weg aangetroffen de 12-j. rige jongen J. J. IC. uit Rotterdam, die vandaar met een auto was medegereden naar Amersfoort. Hij was toen teruggelou. pen naar Soest. Door bemiddeling van dt politie is hij op transport gesteld naar Rot terdam, om aldaar aan zijn ouders te wm den teruggegeven. VERKEERSOVERTREDINGEN. In de algeloopen weck werd door de politie alhier strenge controle uitgeoefend op de naleving van de bepalingen! der Mo tor- en Rijwielwet en speciaal op de nieu we regelingen. Werd voor de laatste w i zigingen vaak waarschuwend opgetreden, voor overbekende bepalingen werd onmid dellijk bekeurd. Zoo werden o.a. 18 auto bestuurders geverbaliseerd voor het in een bocht rijden over het linker weggedcelu en 14 personen voor het met een rijwiel be rijden van een voor dat verkeer gesloten verklaarde straat. Men zij du- gewaar schuwd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot R. H. Loen Jr. l>c- haa'lde op het te Rijswijk gehouden exa men het Diploma voor Automobieltechni cus. Wie ook des Winters ondergoed zonderwaschvoorschrift wil dragen, dat warm eu duurzaam is en de gevoeligste huid niet prik kelt, neme: „MAJO winterkwaliteit MAJO Borstrokken, 1. mouw 2.5Ü MAJO Onderpantalons 2.50 U weet: ,,'t Handelshuis voldoet UI!" ook voor Uw jongens SCHOOLKLEEDING EN SCHOEISEL. Het voorloopig Comité bericht aan allen, die hun medewerking hiervoor hebben toe gezegd, en aan hen, die dit nog wenlschen te doen, dat hiertoe Vrijdagavond om b uur een vergadering zal worden gehouden in Hotel jEemland. Daar zal alles nader worden besproken. De heer Schuit is zoo vriendelijk, voor dit doel zijn zaal kosteloo- af te staan. Wij rekenen op Uw aller mede werking tot het samenstellen van een defi nitief Comité voor dit doel. Namens het voorloopig Comité: D. L. v. PEURSEN. J. J. AMESZ. PUBLIEKE VERKOOPING EN VERHURING. Door Notaris A. O. Dammers werd Dins dagmorgen te 11. uur i.h. hotel Eemland publiek verkocht: 'No. 1. Het recht van erfpacht tot 11 '54 van een burgerwoonhuis (met erf, schuur en grond aan den Hartwcg No. 17. groot 3.90 A., erfpachtscanon 24.p. j. Kooper den heer J. Flapper, Soest, voor 1000.—. No. 2. De helft van een dubbele villa met schuur, erf en tuin aan de Oranjelaan No. 1, groot 2.22 A. Opgehouden voor 3900. No. 3. De helft van een dubbele Villa met erf en tuin aan de Sophialaan No. 7, groot 6.45 A. Kooper den heer J. v. Veeren q.q. voor 4800.—. No. 4. Een woonhuis met erf, tuin en schuur aan de Soesterbergschestraat No. 2, groot 14.66 A. Kooper den heer A. v. d. Velden, voor 2900. Verder voor de Ned. Herv. Gem., het verhuren voor den tijd van 6 jaar 14 perc. bouw-, wei- en hooiland aan den Molen weg, Schapendrift, Enghenberg'steeg en na bij de Eem. Verhuurd aan diverse pers.onen voor 405.per jaar. NAJAARSTENTOONSTELLNG. Door de Natuur-historische Vereeniging zal in „Religie en Kunst" op 27 en 28 de zer een najaarstentoonstelling van bloe men, vruchten, fruit en paddestoelen ge houden worden. ;Eeti -collectie steenen en fossielen, bene vens opgezette vogels en vlinders zijn ook tentoongesteld. F GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: wit konijn sleutel sjaal portemonnaie met inhoud bankbiljet blauwe ceintuur Ford sleutel rood mutsje kinderportemonnaic combinatietang Molenweg 2 politiebureau Hart weg 6c Beetzlaan 21 Autobusgarage Birktstraat politiebureau politiebureau Nieuweweg 60 Korte Brinkweg 31 Sparrenlaan8, Baarn.

De Soester | 1934 | | pagina 2