Weet gij i. L. HÖKSBERGEN KOOKT ELECTRISCH het Gasbedrijf en aan den Hoofdcommies en het is niet meer dan billijk, dat zulks nu wordt rechtgezet. De heer Mulder wil een lijst van indee ling maken voor de 4*loongroepen der ar-1 beiders. Kindertoeslag en ongehuwden-af-1 trek heeft spreker liever niet, maar hij zal I ze desnoods accepteeren, als ze conform de Rijksregeling zijn. Beter had spreker gevonden de gemeente te rangschikken in de tweede klasse. De burgemeester erkent, dat de kwestie I buitengewoon moeilijk is. Over personen spreken wij niet, de indceling komt pas la ter. In het particulier bedrijf wordt thans ling in de commissie de voorstellen weer zijn veranderd, daar de ongehuwden aftrek oorspronkelijk was vervallen en er blijk baar later door een misverstand is inge komen. De heer Grootewal constateert dat beide door den heer de Mies genoemde kapiteins toch wel een verschillend salaris zullen hebben. De heer van Duren begrijpt niet waarom voor de werklieden overeenstemming moet worden gezocht met het salarispeil in het particulier bedrijf en voor de ambtena ren niet. De burgemeester zegt, dat vergelijkbare wel 20 minder salaris betaald, doch de I posities van ambtenaren in het particulier gemeente moet het gemiddelde over een aantal jaren nemen. Het Rijk deelt Soest ook in de 3e klasse in, en zelfs Soestcrberg, dat thans in de 2e klasse is, kómt ook in de 3e. De norm van de salarissen is vast gesteld voor een gezin met 2 kinderen. Het is dan ook logisch dat er een onge huwden aftrek komt of die nu 3 moet j bedrijf vrijwel niet bestaan. Hierna wordt behandeld de Verordening, waarnaar de salarissen zullen worden ge regeld. De heer Grootewal heeft altijd gepleit voor loon naar prestatie en is daar nog voor. Hij is dus tegen kindertoeslag en ook niet voor ongehuwden aftrek. Door een zijn voor 2 kinderen of een ander bedrag, I verkeerde wijze van uitdrukken is deze daar kan over worden gepraat. De kinder toeslag is minimum 60.per kind voor het Rijk, de Provincie geeft 50.Wil men voor de ongehuwden aftrek niet de voorgestelde regeling, dan zou men b.v. die aftrek kunnen vaststellen op 100. De functie van Bevolkingsagent-controleur Armwezen komt ook in andere gemeenten veel' voor en is bepaald noodzakelijk voor een gemeente van dezen omvang. De thans voorgestelde salarisverlaging geeft nog al een aardige bate die elk jaar grooter wordt door de overgangsbepaling tot over 4 jaar. Gemiddeld kan men zeggen, dat de salaris sen 10 naar beneden gaan. De pensioen korting van 10 is reeds in werking ge treden met ingang van 1 Juli, doch dat mag nimmer als een salarisverlaging worden be schouwd. Een klerk kan men toch werke lijk niet lager laten aanvangen dan op ƒ,900.want de man moet toch leven. Als hij goed voldoet kan hij vooruit komen en meer verdienen. Er zitten ook nog oude toestanden, waarmee men nu eenmaal re kening heeft te houden. De hoofdcommies gaat niet in salaris achteruit. Men moet trouwens deze geheele zaak niet overschat ten, maar ook niet onderschatten. De toe zegging aan hem was 4200.—1 waarvan thans afgaat 10 maakt 3800.plus ongehuwden aftrek per ongeluk in het voorstel terecht gekomen tegen zijn be doeling. dat de huur der warmwater-boiler nu nog slechts is 0.90 per maand? GEEN PLAATSINGKOSTEN Inlichtingen worden gaarne verstrekt M. VISMAN NIEUWERHOEK TELEF. 595 De heer Endendijk is principieel voor kindertoeslag en voor ongehuwden aftrek, die practisch eenzelfde zaak betreffen. Allereerst wordt dan in stemming ge bracht het voorstel van B. en W. om in principe een ongehuwden aftrek vast te stellen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen ongehuw den aftrek verklaren zich de heeren Groo tewal, Nooder, de Nies, Mulder, v. d. Bre- mer, Gasille en Hornsveld. Een voorstelGasille om na inhouding van een periodieke verhooging wegens traf deze gedeeltelijk ongedaan te maken 100.kindertoeslag, wat 3900.wordt, I alleen na zeer gunstige bekwaamheid, ge juist het maximum dat wordt voorgesteld. schiktheid of dienstijver, bracht moeilijk- De techn. ambtenaar Gasbedrijf is gelijk gesteld met de ambtenaren van O. W., waarbij is gewaardeerd zijn vrij wonen, gas en water. De geneesheeren hebben veel meer werk en de bedoeling is ze in de in structie ook op te dragen verplicht school toezicht. MÜsschien moet pien daarvoor zelfs later een aparte schoolarts nemen die 6000.zal kosten. Voor den veearts geldt ongeveer hetzelfde, ook diens werk zaamheden zullen worden uitgebreid bij heden, daar de stemming hierover met 77 staakten. Voor het voorstel stemden de heeren Grootewal, van Dam, Mulder, Ga sille, Hornsveld, van Duren en de Bruyn. Er zal dus hierover in de volgende verga dering moeten worden overgestemd. De burgemeester stelt voor, in afwijking van het voorstel, de ongehuwden aftrek niet te bepalen op 3 en op 90 van het maximum, doch op een vast bedrag van 100.Dit voorstel wordt aangenomen instructie. Ten slotte moet men niet ver-1 met H tegen 4 stemmen. Tegen het voor- geten, dat het hier betreft ambtenaren met een vast salaris zonder periodieke ver hoogingen. De heer Gasille is niet overtuigd. Hij apprecieert de gedane arbeid zeer, maar acht thans niet de tijd aangebroken om meer ambtenaren te gaan aanstellen en sa larissen te gaan verhoogen. Evenmin om een thans, niet bestaande kindertoeslag te gaan invoeren. Het Gasbedrijf is een be trekkelijk eenvoudig distributiebedrijf wat veel verschil geeft met een productief be drijf. De bevolkingsagent is gerust niet zoo onmisbaar. Een bate voor de gemeente volgens deze salarisherziening ziet spr. nog lang niet, integendeel hij wil- zelfs zijn waarschuwend woord laten hooren, dat de regeling aan de gemeente zelfs hoogere kosten geeft. Kindertoeslag blijft spreker uit den booze vinden. Ook is het spreker opgevallen dat alle periodieke verhoogin gen van jaar tot jaar worden gegeven waarom niet een in de twee of drie jaar? De salarieering van de hoofdcommies is niet in overeenstemming met de Rijksre geling, daar hij juist in Soest bij de af- deeling finantiën een zeer belangrijke functie heeft. Alleen ten opzichte van hem wordt nu afgeweken van de overeenstem ming met de Rijksregeling, wat spreker afkeurt. De heer de Bruyn erkent de moeilijk heden, doch constateert dat de tijdsom standigheden ons -dwingen -,tot verlaging. In het burgerlijke leven hebben de werkne mers al lang geleden een veer gelaten en spreker is er van overtuigd dat de ambte naren deze verlaging thans in gemoede zul len aanvaarden. Waarom de hoofdcommies nu juist op een zooveel lager niveau moet worden geplaatst als het Rijksschema aan geeft begrijpt spreker niet. Heeft spreker dat niet goed begrepen van den Burge meester, dat als gevolg van deze voorstel len alle salarissen met ongeveer 10 ach teruit gaan? (de heer Gasille ontkent zulks). De burgemeester meent, dat de hoofd commies hier niet gelijk is te stellen met een hoofdcommies aan een departement, die veel belangrijker werk doet. Men moet het werk van dien hoofdcommies zeker niet onderschatten, maar ook zeker niet overschatten. Het secretarie-personeel be staat thans uit 15 mannen en 3 vrouwen. De finantieele uitkomsten voor de gemeen te zijn moeilijk onder cijfers te brengen. Het is mogelijk dat het eerste jaar nog geen groote bezuiniging wordt bereikt, doch als na 4 jaar de n.ivelleeringstoesla- gen zijn vervallen, zal wel een bezuiniging bereikt zijn. De heer de Nies wil de onbillijkheid ten opzichte van den hoofdcommies niet hand haven. Deze heeft toch dezelfde titel als zijn collega's ten departemente en dan is er geen reden hem achter te stellen. Hier in Nederland is het zoo gewoon, dat, als er een nieuwe Miijister komt, deze een vriend je als Directeur-Generaal aanstelt, maar in Soest zijn we nog niet zoo ver. Wellicht zullen we over 2 of 3 jaar eerst voordec- len gaan plukken van deze regeling, doch spreker wenscht geen stap verder te doen stel stemden de heeren Nooder, de Nies, Gasille en Hornsveld. Het voorstel van B. en W. om de kin dertoeslag voor ambtenaren te verleenen tot 18 jaar wordt echter verworpen met 7 tegen 8 stemmen. Voor het voorstel stem den de heeren Nooder, de Nies, Endendijk, d. Bremer, Lodeesen, Stroband en van Klooster. Door deze beslissing was 'dus uitgemaakt, dat de kindertoeslag zoowel voor ambtenaren als voor werklieden slechts zou gelden voor kinderen beneden 16 jaar. Op een vraag van den heer Mulder deelt de burgemeester nog mede, dat tot 1 Jan. 1935 niets verandert en de toestand dus blijft zooals hij nu is. Hlet practische ge volg is dat dan een salarisverlaging van. ongeveer 10 intreedt, die echter niet in eens, doch gedurende 4 achtereenvolgende jaren zal worden bereikt, telkens voor 1/4. De Verordening wordt hierop aangeno men. Bij de salarisnormen stelt de heer Groo tewal voor den naam ambtenaar te wijzi gen in bureelambtenaar op een norm van 1200.i tot 22Ö0.Spreker zou de klerk willen vaststellen op 900.tot 1700.en de adjunct-commies op f 1000.- tot 2500.De bedoeling hier van is om een klerk die goed voldoet en zijn diploma's haalt over te laten gaan tot adjunct-commies. Er zullen echter altijd klerken zijn. die de diploma's niet halen en deze zullen dan toch nog promotie mo gelijkheden hebben door bureelambtenaar te kunnen worden. Het voorstel om het salaris van klerk vast te stellen op 900.tot 1700. wordt met 10 tegen 5 stemmen aangeno men. Tegen het voorstel stemden de hee ren Lodeesen, Gasille, van Klooster, van Duren en de Bruyn. De klerk krijgt dan 8 jaarlijksche verhoogingen van 100. De heer Grootewal houdt vol, dat het opvolgen klerk-adjunct-commies, commies- hoofd-commies logisch is en men de func tie bureel ambtenaar moet instellen eindpositie voor iemand, die zijn diploma's niet haalt. De burgemeester stelt voor het salaris van adjunct-commies vast te stel len op 1500.tot 2400.met 10 jaar lijksche verhoogingen van 90.in plaats van op 1700.tot 2500.dan sluit het ook beter aan op het salaris van klerk. Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De heer Gasille meent dat de positie van hoofdcommies beter in overeenstem ming moet worden gebracht met de Rijks regeling. De heer Grootewal stelt voor het maxi mum salaris van 3900.te brengen op 4000.i welk voorstel met 13 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Tegen stem den de heeren Lodeesen en van Klooster. De heer Grootewal handhaaft zijn voor stel om de functie van bureelambtenaar in te stellen op hetzelfde salaris als de amb tenaar, té weten op: 1400 tot 2200. De heer Stroband meent, dat de functie van ambtenaar best uit de geheele regeling kan worden gelicht. Immers voor adjunct commies worden bepaalde eischen gesteld en als de klerk daaraan voldoet kan hij ad en weet zelfs niet hoe hij het met de door I junct-commies» worden. Ook de nu tegen- hem afgelegden eed in overeenstemming moet brengen, als. het Rijk thans voor schrijft welke normen de gemeenteraads leden moeten aannemen. Men heeft sleep bootkapiteins en kapiteins der groote vaart, doch beide zijn kapitein. De burgemeester heeft met buitengewo ne verwondering de heer de Nies gehoord, daar hij had gemeend, dat met deze vol komen overeenstemming was bereikt in het georganiseerd overleg. De heer de Nies zegt, dat na behande-. woordige klerken kunnen adjunct-com mies worden, doch zoo lang ze niet vol ledig aan de eischen van adjunct commies voldoen, lag het in de bedoeling der sala riscommissie alsdan de laatste 3 periodie- ke verhoogingen niet toe te kennen. Aldus wordt besloten en de periodieke I verhoogingen worden vastgesteld op 101 jaarlijksche verhoogingen ad 80.000. De heer Mulder meent, dat de conciërge-1 bode een ambtswoning heeft. Hij wil dan 1 een hoogere salarieering vaststellen, doch I 10 op het salaris korten wegens ambts woning, ingevolge art. 3 der verordening. 1700.plus vrije woning, vuur en licht, acht spreker te hoog. De burgemeester stelt dan voor, het sa laris te bepalen op 1500.tot 2000. met de woningkorting genoemd in artikel 3 van 10 instede van 1400.tot 1700.zonder >voningkorting. De ver hogingen worden dan vastgesteld op 10 jaarlijksche verhoogingen van 50.Al dus wordt besloten. De heer Mulder zou de hulpbode die per week wordt uitbetaald liever willen onderbrengen in loongroep 2 op 21. tot 27.Waar hij nog geen 23 jaar is, komen dan de lagere weekloonen voor de jeugdig ambtenaar aan de orde, volgens de schaal. Dat komt neer op 7.per week bij 17 jaar. Aldus besloten. De heer Gasille stelt voor de functie van Bevolkingsagent en controleur-Armwezen niet in te stellen, daar deze functie onnoo- dig is. De heer Grootewal is van meening dat die functie hoogst noodzakelijk is en dat men een zoodanig ambtenaar hard noodig heeft. Wie dat moet zijn, laat spreker er algeheel buiten, daar gaat het thans niet om. Het voorstel van den hr. Qasille wordt door niemand ondersteund en kan dus niet in behandeling komen. De heer Mulder stelt bij de techn. amb tenaar Gasbedrijf voor het salaris te bren gen op 2700.tot 3700.— met 10 jaar lijksche verhoogingen van 100.ech ter onder berekening van een woningkor ting volgens art. 3 der Verordening inste de van 2300.tot 3200.met vrij W' nen. De heer Gasille verkrijgt aanteeke ning dat hij daartegen is, doch het voor tel wordt z.h.st. aangenomen. De heer Nooder acht het salaris van den opzichter keurmeester ad 1450.- 2250.te laag voor al datgene, wat die opzichter doet. De veearts zelf krijgt 100.meer salaris en de vergelijking dus wel heel.slecht bij dien dienst. De burgemeester zal eeffiJhillijker v< deeling van werkzaamheden maken waar door de veearts meer te doen krijgt. De heer v. d. Berg acht dé voorgestelde regeling ook onjuist en wijst op keurmees ters bij den Rijkswarendienst die zonde: eenig diploma veel hooger kunnen komen. De burgemeester zegt dat 10 salaris verlaging en kindertoeslag er bij juist on geveer op 2250.uitkomt. De heer Nooder stelt een maximum van 2500.i voor, de heer v. d. Berg een ma ximum van 2400.Dit laatste voorstel wordt verworpen met 6 tegen 9 stemmen Voor het voorstel slemden de heeren Xoo der, de Nies, van Dam, Endendijk, Horns veld en v. d. Berg. De Burgemeester wijst er nog even op, dat de salarissen der politie geheel in d; ze regeling zijn uitgevallen, daar nader is gebleken, dat deze salarieeringen alleen maar mogelijk zijn krachtens verordening ex art. 223 der Gemeentewet welke veror dening aan de goedkeuring der Kroon, is onderworpen. Salarissen en rechtspositie der politie zullen dus nader afzonderlijk moeten worden geregeld. Bij de functies op vaste wedden klaagt de heer Gasille er a?ver, dat de geneeshee ren en de veearts salarisverhooging krij gen en stelt voor de huidige salarissen te handhaven, zulks met het oog op den financiëelen toestand der gemeente. De heer Grootewal neemt aan, dat de geneesheeren opdracht zullen krijgen hun werkzaamheden uit te breiden op de scho len, wat natuurlijk veel meer werk geeft. De heer Nooder wil dan dat werk ver- deelen over 2 geneesheeren. De heer Mulder stelt voor alle vaste wedden te laten als ze nu zijn, welk voor stel echter wordt verworpen met 4 tegen 11 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren M.Ulder, v. d. Bremer, Gasille en Hornsveld. Onder aanteekening voor den heer basille', dat hij tegen het voorstel van B. en W. is en blijft, wordt dit echter aan genomen. Bij de werklieden wordt een voorstel de Nies om een 5e loongroep voor voor- man-opzichter of hulpopzichter in te stel len verworpen met 3 tegen 12 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Noo der, de Nies en Mulder. Hierna kwam de heer Nooder met een voorstel om alle loonen der arbeiders met 4.per week te verhoogen. Het voor stel van B. en W. was de geschoolde ar beiders 20.tot 26.routine arbei der 21.tot 27.-, eenvoudige vak arbeider 22.tot 28.i en volledige vakarbeider 24.,tot 30.Het voor stel'Nooder om al deze loonen met 4 per week te verhoogen, wordt verworpen met 2 tegen 13 stemmen. Voor stemden de heeren Nooder en de Nies. De heer Gasille wil dan nog een alge meen voorstel doen. Waar de normen bij deze salarisherziening zijn ingesteld op een gezin met 2 kinderen stelt spreker voor alle bedragen te verlagen met 100. doch daartegenover de kindertoeslag te la ten aanvangen met het eerste kind. De burgemeester meent, dat dit voorstel nietmeer toelaatbaar is daar de Raad de verschillende schalen reeds heeft aange nomen. De heer Gasille legt zich daar slechts noode bij neer. De geheele Salarisherziening wordt hier na in stemm-ing gebracht en aangenomen met 12 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Nooder, de Nies en Gasille. Hierna werd de vergadering geschorst. 'Na de heropening kwam de burgemees ter met een zeer eigenaardig voorstel. Bij de benoeming van den nieuwen gemeente ontvanger was te voren het besluit geno men om de zekerheid, die hij moest stellen, vast te stellen op 20.000.De nieuw benoemde functionnaris wenscht persoon lijke zekerheid te stellen via de Vereeni- ging van Gemeenteambtenaren, doch deze vereeniging achtte 20.000 te hoog en wilde maar tot 12.000.gaan. Na over leg met het Bestuur heeft men zich ten slotte bereid verklaard tot 15.000.te gaan, doch hooger wenschte men in geen geval, daar dat bedrag al vrij hoog was in vergelijking met soortgelijke zekerheids bedragen in overeenkomstige gemeenten Het lijkt aan B. en W. geen bezwaar de zekerheid te bepalen op 15000.in plaat van op 20.000, doch volgens het 2e lid van art. 116 der gemeentewet moet het be drag der zekerheid bepaald worden vóór de benoeming van een Ontvanger en kan dit gedurende den ambstijd niet worden veranderd dan in 2 bijzondere gevallen, die zich ten deze niet voordoen. Men ziI dus met een groote moeilijkheid, maar meent een oplossing te hebben gevonden door den ontvanger eerst eervol ontslag te verleenen, dan een nieuw besluit te nemen waarbij de zekerheid wordt gesteld 15000.en dan de ontvanger weer te benoemen. In overeenstemming hiermede deelt spreker mee, dat de Ontvanger zijn ontslag heeft aangeboden en stelt voor dat te verleenen. Aldus wordt besloten. Hierna stelt spreker voor de zekerheid vast te stellen op 15000.welk voorstel eveneens wordt aangenomen. Daarna heeft de nieuwe benoeming plaats voor ontvan ger, waarbij de onlangs benoemden ont- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Gemakkelijk zindelijk - goedkoop Complete installaties reeds vanaf 2.50 per maand Demonstratie dagel. van 35 uur M. VISMAN NIEUWERHOEK TEL. 595 vanger Regter, die juist zijn ontslag had ingezonden, weer met 13 stemmen werd benoemd tot ontvanger, terwjijl 1 stem werd uitgebracht op den heer Schmitz te Amersfoort en l stem blanco. 6. Voorstel van B. en W> tot opnieuw vaststelling der verordening tot heffing eener aanlegbelasting en wijziging der hef. tingsverordening op de straatbelasting (No 1275). De heer Gasille verzoekt en verkrijgt aanteekening dat hij er tegen is dat de- Baatbelasting ook zal gelden voor wegen die een nieuwe kunstverharding krijgen, daar hij zulks onderhoud vindt. Ook meent spreker dat de Verordening geen terug werkende kracht moet hebben. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen. 7. Adres van J. C. Brouwer betreffen de bebouwing van een perceel aan het Kerkpad Z.Z. met voorstel van B. en W. (No. 20). De heer v. d. Berg meent, dat indertijd de toezegging is gedaan en men moreel verplicht is de bouw thans toe te staan. De heer de Bruyn zegt, dat men thans op het Kerkpad 2Meter erfafschei- ding heeft. Andere mogen thans ook op 2y. Meter bouwen en spreker ziet niet in waarom men nu voor deze aanvrage aan meer moet vasthouden, uitsluitend en alleen omdat nu eenmaal indertijd zulks contractueel is vastgelegd. De burgemeester beroept zich op de overeenkomst, die indertijd is gemaakt voor dat met de bouw is aangevangen. Beide partijen moeten die overeenkomst uitvoeren en er is geen enkele aanleiding werk aannemen alle niet voor directe uit voer vatbare werken, dus als werk gezocht, om uit te doen voeren. Als er directe noodzakelijkheid bestaat voor uitvoeren is het productief werk. De heer Gasille wil steeds voor steun laten werken, als de steunregeling in wer- king gaat treden en dan eventueel omre kenen op productief werk. De heer van Klooster zegt, dat via M. H. 2.25 p. dag wordt betaald, maar dat is lichte arbeid en voor de zware ar beid in werkverschaffing kan men lot 15.50 per week komen, genomen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. 11. Adres van J. Griep, verzoekende het uitgetrokken bedrag ad 300.voor begeleiding van zwakzinnige kinderen ge heel aan hem toe te kennen. (No. 3275). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: ln Uwe vergadering van 29 November j.1. werd overeenkomstig ons desbetref fend prae-advies dd. 25 November 1933, le afd. No. 3275 besloten om ten behoeve van de begeleiding van (3) zwakzinnige kinde ren naar de school voor buitengewoon la ger onderwijs te Amersfoort ingaande 1 Januari '34 tot wederopzeggenstoe een be drag van 300.per jaar beschikbaar te tellen als vergoeding voor de aan te wij zen begeleidster (eventueeel begeleider). Zulks kwam derhalve neer op een vergoe ding van f 100.i per begeleid kind. Blijkens het bij l" ingekomen adres dd. 27 September 1934 van den heer Griep, wordt door dezen, die voor het begeleiden van 2 kinderen zorg draagt, verzocht per 1 October 1934 de geheele vergoeding ad 300.per jaar te mogen ontvangen. Aangezien, zooals reeds vermeld, door den heer Griep slechts 2 leerlingen worden begeleid en de door U uitgetrokken ver goeding ad 1 300.gebaseerd was op ten minste 3 kinderen, achten wij voor inwil liging van het verzoek geen termen aanwe zig en stellen wij U voor daarop afwijzend te beschikken. Tevens verzoeken wij U ons te machtigen om liet toegestane cre- diet ad f 300.i naar billijkheid en met in achtneming van de omstandigheden onder de belanghebbenden, die voor de begelei ding hebben zorg gedragen, te verdeden, zulks met dien verstande, dat voor de be geleiding van een kind, geen grootere ver goeding zal- worden gegeven, dan een be drag berekend naar 100.per jaar en per kind. Voorzooveel noodig. brengen wij nog onder L we aandacht, dat van 16 dezer af lechts de leerlingen Griep en Reulen de chool te Amersfoort bezoeken, terwijl de leerlinge Littooj', die door hare zuster werd begeleid, slechts tot dien datum de school heeft bezocht. De heer Stroband vraagt of de gemeente verplicht is deze kosten te betalen. De heer de Nies stelt voor de geheele 300.aan den heer Griep te geven. De heer v, d. Berg zet deze zaak zeer uitvoerig uiteen en meent dat het billijk is, dat de heer Griep de geheele 300. krijgt. De burgemeester zegt, dat de Raad 300 heeft gevoteerd voor de begeleiding van 3 kinderen. Waar de heer Griep thans slechts 2 kinderen begeleidt kan hem niet meer dan slechts 200.— worden toege kend. Dit voorstel wordt ten slotte aange nomen met 11 tegen 4 stemmen. Tegen thans te gaan toestaan, dat er van wordt I stemden de heeren de Nies, Ströband, Ga afgeweken. Na vrij uitvoerige discussies I s'He en v- d. Berg. wordt echter ten slotte besloten den heer C. Brouwer te Soest te ontheffen van de bewuste voorwaarde, zooals die inder tijd was gesteld en hem de bouw te ver gunnen voor een dubbel landhuis aan het Kerkpad Z.Z. op een afstand van 6 Mi van het bestaande blok woningen in plaats van 7 M. De heeren Gasille en Mulder verkrij gen aanteekening tegen dit besluit te zijn. 8. Adres van W. van Asch, verzoekende vergunning voor een aanbouw, met voor stel van B. en W. (No. 20). De heer v. d. Breemer zou deze bouw wel willen toestaan, doch conform voorstel van B. en W. wordt hij geweigerd. 9. Adres van de vereeniging „Soest- Zuid" inhoudende verschillende grieven en wenschen met voorstel van B. en W. (No. 3725). De heer v. d. Breemer wil een parkeer plaats bij de halte Nieuweweg gaan ma ken, waarmede de heer Gasille het eens is, die aanbeveelt het gat daar met weinig kosten en medewerking van de Spoorwe gen te dichten. De heer van Klooster acht voor een be hoorlijke oplossing de kosten te hoog, te meer daar de Spoorwegen zeggen, dat de auto's best naar het nabij gelegen station Soest kunnen gaan, waar ruimte genoeg is. \ls. er echter grond en puin vrij komt wil spreker eens probeeren zonder veel kosten het gat te dichten en een oplossing daar te vinden. De heer Mulder vraagt naar een kosten berekening voor de wandelpaden aldaar. Het antwoord van B. en W. wordt hierna :.h.st. aangenomen. 10. Adres van den Soester Besturen, bond houdende verzoek geen productiei werk te latern verrichten door tewerkge- telden van Maatschappelijk Hulpbetoon tenzij daarvoor het standaardloon wordt oetaald. (No. B. en Wi. schrijven hieromtrent aan den Raad: Naar aanleiding van het door den Soes ter Bestuurdersbond tot Uwen Raad ge richt adres van 6 September 1934, waarin .m. het verzoek werd gedaan, geen pro ductief werk te laten verrichten door van- ege Maatschappelijk Hulpbetoon tewerk- gestelden, tenzij dat daarvoor het gelden de standaardloon wordt betaald, welk adres door U op 12 September j.1. in onze han den werd gesteld om prae-advies, deelen wij U mede, dat het niet in de bedoeling ligt, productief werk door vanwege Maat- chappelijk Hulpbetoon tewerkgestelden te doen verrichten, zonder dat aan deze te- erkgestelden z.g. standaardloon wordt verstrekt. Wij verzoeken U ons te machtigen adres- ant in aangegeven zin te berichten. De heer Stroband vraagt naar de om schrijving van productief werk. De heer van Klooster zegt dat zulks moeilijk is, doch zal zooveel mogelijk re kening houden met alle wenschen. De burgemeester wil als niet-productief 12. Voorstel van B. en W. tot: a. periodieke verhuring van gemeente gronden (No. 168). b. vaststelling van een besluit tot in >chenking aanvaarden van grond van Mej. J. M. van Leeuwen (No. 3730), De heer Mulder verzoekt het terrein bij het Vliegkamp te Soestcrberg niet weder te verhuren, doch te onderzoeken, of het beplant kan worden. Met uilzondering van het voorstel Wijman (stuk te Soestcrberg) wordt het voorstel aangenomen. De be plantingsmogelijkheid zal worden onder zocht. 13. Voorstel tot verhooging van het sub sidie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. (No. 21). De heer Gasille klaagt er over, dat op II October 15.000 is gevraagd, en nu op 31 October weder 12.000. Wist men dat dan niet op 11 October. zoover kan men toch wel vooruit zien. Spreker is bang, dat we zoo voor de nog resteerende twee maan den niet met die 12.000 zullen uitkomen. De Burgemeester zegt zuinigheid toe. Het voorstel om wederom 12.000 ter be schikking te stellen wordt aangenomen. 14. Adres van de Wed. J. H. Taat, in zake muilkorving van een hond, met voor stel van B. en W. (No. 426). De heer Gasille vindt muilkorving een dierenkwelling en zegt, dat het hier betreft een burenruzie, waar de politie zich beter buiten had kunnen houden. Als de veror dening spreekt van een gevaarlijke hónd, wordt daar natuurlijk mede bedoeld gevaar lijk voor menschen, niet zooals hier lastig voor andere honden. De zaak is eigenlijk de sop de kool niet waard en waar de bewus te hond absoluut niet gevaarlijk is voor menschen, is er ook voor muilkorving geen reden. De heer Stroband bepleit een beetje wel willendheid en wil eens een 3 maanden een proef nemen zonder muilkorf. De burge meester zal nog eens nader overwegen, wat ten deze te doen staat. Het is echter •en kwestie van B. en W. en niet van den Raad. 15. Voorstel om geen medewerking te verleenen tot verstrekking van steun aan Kunstenaars in nood. (No. 3672). De heer Gasille meent, dat hier in Soest ook kunstenaars zijn, die steun zouden moeten hebben en stelt voor deel te nemen aan de Rijkssteunregeling daarvoor tot een maximum van 500.De heer Grootewal wijst op de consequenties en meent, dat deze kunstenaars via het Crisis Comité moeten worden geholpen. Het voorstel Gasille wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Vóór het voorstel stemden de heeren Nooder, de Nies, Stroband en Ga sille. Hierna stelt de burgemeester aan de orde de interpellatie van den heer A. Mulder als vermeld onder ingekomen stuk c. (Vervolg zie 2e Blad).

De Soester | 1934 | | pagina 2