l Het KERST-feest staat voor de deur 3 4 Rechtzaken Uiveren en Huiveren. O ^Plaatselijk Nieuws^-O Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Soestt kunstenaars wonen, behoorende tot ver- eenigingen, die vermoedelijk voor erken ning in aanmerking zouden kunnen komen. Wanneer het bij dit aantal blijft, zullen de kosten ongeveer 100.per jaar bedra gen. In verband met deze mededeeling stel len wij Uwen Raad voor onder intrekking van het hiervoor bedoelde besluit een be drag van 100.als bijdrage in de steun verlening voor behoeftige kunstenaars in deze gemeente beschikbaar te stellen. Punt 12 van de agenda. Onderwijs. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 11 October j.1. werden eenige bezwaren ingebracht tegen de door Uwen Raad ter vaststelling aan geboden ontwerp-verordening tot vast stelling van normen, in acht te nemen bij toekenning van vergoeding ingevolge art. .13 der Lager Onderwijswet 1920. Ter te- gemoetkoming aan bedoelde bezwaren doen wij U hierbij een nieuw ontwerp toe komen, waarbij overeenkomstig Uwen wensch de uit te keeren vergoeding bij de hoogere inkomens is beperkt. Doordat als maatstaf voor de uit te kee ren tegemoetkoming in het nieuwe ont werp thans is genomen de z.g. belastbare som (d.w.z. zuiver inkomen minus kinder aftrek), kan de in art. 7 van het eerste ontwerp voorkomende regeling ten behoe ve van de grootere gezinnen, welke rege ling een te hooge uitkeering bij de hooge re inkomens kan veroorzaken, gevoeglijk vervallen. Punt 13 van de agenda. Ie Afd. No. 3746. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; tGelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 9 November 1934, le af deeling No. 374b; Overwegen'de dat het noodzakelijk is om ten behoeve van de berging van de brand weerauto te Soesterberg onderhands een gedeelte .eener garage te. huren; Gelet op de bepalingen der Gemeente wet; BESLUIT: I. van den. heer D. Posthumus te Soes terberg onderhands te huren een gedeelte van de aan de Luitenant Koppenlaan op het perceel kadastraal bekend in sectie E. 'No. 1661 staande garage ten behoeve van de berging van de brandweerauto voor een huursom van 15.per maand onder de navolgende bepalingen: a. de huur wordt aangegaan met ingang van 1 November 1934 voor het tijdvak van af dien datum tot 15 April 1935; b. de huurprijs zal worden voldaan on middellijk n£t 1 Januari 1935 over het tijd vak 1 November 193431 December 1935, enl onmiddellijk nk 15 April 1935 over het tijdvak 1 Januari 193515 April 1935; c. ide kosten van waterlevering en die van verlichting zijn voor rekening van de gemeente Soest; d. de bestaande brandweergarage der gemeente, staande aan den Verlengde Schoohveg, zal aan Posthumus voorn,oemd, kosteloos in bruikleen worden afgestraft gedurende het tijdvak 1 November 1934 15 April 1935. II. een; crediet van 82.50 toe te staan voor de sub I bedoelde huur, alsmede een crediet van 100.i voor het in gereed heid brengen van het sub I bedoelde ge deelte der garage, als het plaatsen van een middenschot, aanschaffing kachelpijpen, het maken van een muurtje om de kachel, het in orde maken van sloten enz. III. Burgemeester en Wethouders te machtigen het noodige te verrichten' ter uitvoering van dit besiluit, zulks met in achtneming van de artt. 78 en 120122 der Gemeentewet. Punt 14 van de agenda. Verkoop van goederen van geringe waarde. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij bieden wij U ter vaststelling aan een ontwerp-besluit, zooals dat ook voor vorige jaren door Uwe vergadering is ge nomen, betreffende het in openbaar of on derhands verkoopen van verschillende aan de gemeente toebehoorénde goederen als afbraak, boomstammen, snoeisel, oud ijzer, afval van verschillende bedrijven, buiten dienst gestelde voorwerpen en dergelijke zaken, welke in het'jaar 1935 mochten be schikbaar komen. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Wie was de eigenaar? Het geval van. C. B. te Soest van 7 dagen geleden. v Zijn 19-jarige zoon had met een auto ge reden, die nog niet ingeschreven stond. B.-zoon, zei, bij het verbaliseeren, dat B.-vader eigenaar was, al stond de naam van den zoon vermeld op de wegenbelas- tingskaart enz. Vader werd dus beschuldigde. Thans zoog de zoon de melk weer op. Hij persoonlijk was eigenaar, wel te ver staan van den auto-in-huurkoop. Zoo kwam vader B. vrij. Nu kan de ambtenaar nog wel opereeren tegen zoon B., maar de sop is de kool niet waard, 't Zal er dus wel bij blijven. Dat verandert! 11 September 's avonds bij prachtig weer, wandelde mevr. van L. uit Soest na bij de Naald op den rijweg en werd daar onverhoeds aangereden met groote vaart door een jongen Amersfoortschen fietsrij der, die uit Baarn naar zijn woonplaats wederkeerde. Het jongmensch flikte dat moois, toen hij een oogenblik den weg uit het oog verloor, door naar zijn licht te kijken. In het eerst alle voorkomendheid en hij met een voorbijganger geleidde mevr. v. L. naar haar woning te Soest. Schijnbaar was niets ernstigs een gevolg van de aan rijding. Het blaadje van voorkomendheid keer de echter, toen bleek, dat mevrouw den volgenden dag naar een ziekenhuis te U trecht moest worden overgebracht om er Zijn we nu eind'lijk uitge-Uiver-d? Het wordt, zoo zoetjes aan, wel tijd; t Wordt anders, heusch, tot een obcessie, Den flinken vliegeniers ten spijt! Zulk feesten kostte kapitalen! Eerst thans te laat wordt het gelaakt. Er zóóveel geld voor was te vinden, In 't land dat in z'n voegen kraakt Diners, Soupers en Feestbanketten! De luxe was niet van de lucht! Ministers, Generaals die grooten Zij fuifden mee. Het leek een klucht! De zaak werd op de spits gedreven Dat dringt nu - langzaam aan - wel door; Slechts de bemanning Hollandsch nuchter Vond zelf: „echt overdreven, hoor!" Voorzeker! ieder gunt dien mannen, Dat hun geschiedde groote eer; Maar moest er zóó met geld gesmeten? Nu? Thans? 'In deze crisis-sfeer? Nu nergens geld voor is te vinden En steeds n\aar weer „bezuinigd" moet; De loonen steeds weer kleiner worden; Was dan zóó'n „feesterij" wel goed? M'aarlaat het nu genoeg dan wezen; t Wordt thans voor „Uiveren" wat laat; Thans moet er nog genoeg „gehuiverd" Vóór alles weer „op rollen" gaat! AD REM. Nadruk verboden. drie weken! te vertoeven en: kosten te ma ken van ongeveer honderd gulden. Een been bleek gesplinterd. Mevrouw had de briefkaart nog bij zich, waarin verd. haar later schreef dat hij niets met het geval te maken had. Ook thans trachtte deze de schuld van zich af te schuiven en de Kan tonrechter vond zijn houding vrij misse lijk. Het werd 20 boete of 6 dagen. We vreezen, dat het voor mevr. v. L. goed geld naar kwaad geld smijten zal worden, als ze haar 100 kosten zal willen terug vinden; R. L., chauffeur te Soest, reed Mr. v. Westen naar het station Baarn, zooals hij meer placht te tloen. In de Beukenlaan reed hij tegen den auto aan van deni chauffeur Dijkstra uit Soestdijk, die daar ergens wil de inrijden1, achterwaarts, maar stil hield om R. L. eerst te laten passeeren. Natuur lijk was ook .hier weer eenige tegenspraak in de getuigenissen, maar wel bleek vast te staan, dat de inrijdende auto met zijn ach tereind wel een halven meter over de helft van den weg heenstak. Tevens echter dat van verblinding door de lantaarns van den stilstaander geen sprake kon zijn en dat bij langzamer rijden verd. ongestoord nog zou hebben kunnen passeeren. Hij had te laat zijn vaart geminderd. Het werd slechts 10 boete, want die halve meter overste ken van den ander was ook niet in den haak. Heeren van renommée. lEen chauffeur van de P.U.E.M. rijdt da gelijks uit Soest de Soesterberger straat op en keert dan nabij het kantoor om op het naastbijgelegen erf van Swaning tegen over de Ossendamweg, waar meer ruimte daarvoor is. Nu ook ging hij weer uitrijden, achterwaarts. Hij had den' weg overzien1 en niets bemerkt. Reeds was hij de 4 Meter berm door en op den weg, toen hij wordt gegrepen door een beton- auto van Dekker, betrokken bij de vernieu wing van de Banningstraa't. H'et over zienbaar gedeelte van den weg bedraagt daar 160 Meter. Chauffeur K4 Dekker had onzen P.U.E.M.-wegen eerst in het zicht toen' hij er 10 M. af was; had uitsluitend ge let op den rijweg ter andere zijde. Met een vaart van mogelijk wel 80 K.M. was daar in de kom der gemeente met 30 K.M. ma ximum, de P.U.E.M. wagen van 2 ton ge wicht 10 M. weggesmakt. Deze beton chauffeur stond hier echter niet als verd. maar C. H. de chauffeur van de P.U.E.M. een kalm rijder. Het Openbaar Ministerie kwam met eisch van vrijspraak. Het boek je dat brigadier van Raad had opengedaan over de drie chauffeurs van de beton, ver meldde krasse dingen. Dagelijks kwamen klachten binnen; zelfs de stationschef aan Soestduinen klaagt over de drie heeren; hij ondervindt zelfs moeilijkheden bij het slui ten der spoorboomen. Eisch van vrijspraak, want blijkbaar lag de schuld ter andere zijde. Deze andere zijde. n.m. den rijder Dekker wou nog een getuige aanbrengen voor zijn onschuld. Wacht tot je hier als beschuldigde komt, zei de Kantonrechter, alsof hij wou zeg gen, dat zal binnenkort wel zoo zijn. Deze week uitspraak. Nogmaals de snelheid. Eert ander geval op den weg Amersfoort- Soesterberg nabij de Protestantenbond. Een chauffeur van een Amersfoortsche waschinrichting wou daar keeren na eerst de wasch te hebben opgehaald aan een der villa's. De andere auto, de beschuldigde, zag hij op 200 M. afstand. Daarin was dr Sch. gezeten uit Zeist. De waschman had blijkbaar zijn roode tong vroegtijdig uitge stoken. De vliegende Zeister auto reed te gen hem op. Als eisch tegenover dr. Sch. werd 15 boete gesteld. Deze week uitspraak. Visch of vleesch. De Baarnsche politie heeft ook voor de zen Kantonrechter het in den lande reeds bekende soort geval aangebracht. Op -het wielerpad naast een rijbaan, waarop het fietsen is verboden, reed een rijwiel met daaraan met ijzeren bouten vastgekoppeld tweewielig wagentje. Ver baal was uitgeb/acht. Geen fiets maar een meer dan tweewielig rijmiddel voor ver voer. De Baarnsche politie had wel aldus het verbaal geformuleerd maar was niet zeker van de zaak. Een rechterlijke uit spraak werd dus gezocht. Het openbaar Ministerie wist ook af van deze moeilijkheden. Wel helde de Ambte naar over tot de meening dat hier wel sprake is van een rijwiel. Hij stelde ech ter geen eisch. De Kantonrechter zal vol gende keer spreken. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Te Soest in de kom der gemeente in be sloten tijd een beerput ledigen; T. W. al daar 1 of 1 dag. Te Soest zich vasthouden aan motorrij tuig: H. J. S. IVjL te Leiden 3 of'1 d?ii Linker rijwielpad berijden: J. H. te Soest 1 of 1 dag; R. M. O. te Soest 2 of 1 dag; J. A. v. d. P. idem. Onvoldoende autoverlichting: P. T. ie Soest 5 of 3 dagen. Verboden weg fietsen: L. P. T. te Soest 3 of 1 dag. CHRISTELIJKE ORANJEVEREEN. „JULIANA VAN STOLBERG-, Gepasseerden Vrijdagavond hield ge noemde vereeniging een propaganda-avond in Religie en Kunst, welke zeer matig be zocht was. Begonnen werd met het zingen van Psl. 105 12, waarna ge ezen werd door den praeses Psl. 138, waai na hij m gebed voorging. Na allen het welkom te hebben toegeroepen, in 't bijzonder de me dewerkers voor dezen avond, werd ge meenschappelijk gezongen: Wien Neer- landsch Bloed, waarna M'ej. Nettie Wijn beek met een tweetal liederen optrad, be geleid door Mej. Ida Jongsma op de pia no. Vervolgens verkreeg de ent, pred. ds. A. Verwaal van de Kaag het woord, voor zijn propagandistische rede over het: „Drievoudig snoer", God, Nederland en Oranje, wat een sterke eenheid is, die niet te verbreken is. Dit drievoudig snper is het geestelijk verbond; het getuigt van eerbied voor God, liefde voor Oranje en trouw aan het Vaderland. Daarop doet spr. enkele grepen uit het rijke leven der Oran jes in verbondenheid aan God en trouw aan Nederland, en beschrijft het leven vun Juliana van Stolberg de moeder van Wil lem de Zwijger, wier naam met eere wordt genoemd. Prins Willem toch was de grond legger van ons volksbestaan, en van onze vrijheid, het gevolg van...den. worstelstrijd van 80 jaar, hij de vertrouweling van Kei zer Karei V, die tot de Valvinistische godsdienst, welke grooten invloed had op de Hugenooten, is overgegaan. Hij is geworden de stamvader van Ons Oran jehuis, stervend door moordenaarshand vroeg hij erbarming voor zijn ziel en zijn geliefd Vaderland. En nu is onze Koningin de personificatie van Haar grooten voor ganger. Zij weet zich gebonden aan Gods ordinantiën en de liefde tot Haar volk. In deze zorgvolle tijden blijve Christelijk Ne derland waakzaam, als de ware christen, de echte Oranjeklant en de goede Vader lander. 'Na deze uiteenzetting met applaus begroet, zong men staande 2 coupletten van het Wilhelmus, waarna de beide solis ten nogmaals optraden. De praeses sloot de samenkomst met een kort slotwoord, en hoopte dat velen zich als lid zouden' op geven. SOESTER KORFBALCLUB „DE STORMERS". Feestavond in „Eemland". Zaterdagavond gaf genoemde club een feestavond voor donateurs, donatrices en genoodigd'en ter gelegenheid van haar 3- jarig bestaan. Dö zaal was geheel gevuld; zij was met palmgroen en bloemen opge sierd. Op de tribune bevond zich het strijk je van Benthem-Uiterwijk, dat op verdien stelijke wijze-de entre-actes vulde. Toen om 8.30 uur het voordoek' vaneen ging, nam de praeses, den heer P. W. Duin, het woord en riep allen het welkom toe in 't bijzon der de afgevaardigden van vele zuster- en sportvereenigingen en de afgevaardigden van het Bondsbestuur. Spreker prees de sportieve daad van de Q. C. Club „Baer- ne", welke mede zal helpen om dezen avond te doen slagen en brengt hun bij voorbaat dank. Spreker hoopte dat de ge- noodigden dezen avond donateur van „de Stonners" zullen worden, daar zij veel geld noodig hebben voor haar o 12-tallen. Hij hoopte op aller medewerking. Na een warm applaus zongen de adspiranten het „N.K.B.-lied" waarna door de clubleden van „O. C. Baerne" ten tooneele werd ge bracht: „Het duistere punt", een Duitsch blijspel in drie bedrijven door G. Kadelburg en K. Presber, blijspelschrijvers in optima- forma. Op het alledaagsch voorkomende stramien, het aangaan van een verloving, werd door deze heeren voortgeborduurd, en met succes; elke draad was daarbij noodig niet één kan worden gemist. Als het doek wederom vaneen gaat, maken wij kennis met Else, de dochter van Ubrich van Kuckrott en Thusnelde, zijn ega, en methun zoon Hans, die een burger bestaan slijten. Het oog van Emmerich, dc zoon van Gebhard baron van de Dühnen en van zijn ega, Marie Louise, is gevallen na een vluchtige kennismaking op de lieftallige El- se, en nu treft men beiden aan in een tee- der tête a tête. Wanneer de ouders van El- se ten tooneele verschijnen, staan zij per- flex, maar daar het geluk van hun kind bo ven alles gaat, gaveü zij met een dankbaar gemoed hun toestemming Maar dat is niet voldoende, want de vrees wordt terecht geuit, wat de baron Emmerich's vader zal zeggen, een man van den ouden stempel, voortgekomen uit een geslacht dat zijn doorluchtige voorvaders bij tientallen telt. Op zijn bezitting heeft zelfs Napoleon vóór zijn tocht n. Rusland een nacht door gebracht. In die kamer, dc Napoleontisti- sche, slapen alleen hooge Oomes. Maar wat onheil, als twee geliefden in elkander opgaan, ziet men de toekomst rooskleuri ger in. Maar er moet nog heel wat water door den Rijn loopen eer 't zoo ver is. Men zal juist een glas drinken op het geluk der jongelui, als de broer van Else, Hans, bin nenkomt, en eveneens zijn verloving be kend maakt met Lotti, de dochter van den handelsraad Christiaan Adam Brinkmeijer. Daarvan ontstelt zijn vader, daar hij over deze verloting geen woord heeft gerept, maar des ondanks geeft hij hem zijn ze gen. Nog is-er van felicitatie geen sprake, daar de dienstmaagd' Ida, het bezoek aan- konditg van den! Baron en zijn ega, die hun reis naar Karlsbad' hebben onderbroken. De baron is iemand' die alles van uit zijn hooge standpunt beziet, en dus lang niet in genomen is met de mésalliance van zijn zoon, omdat deze zich wil verloven met de dochter van iemand die geen enkel blazoen kan laten zien. Zijn, ega en hij ne- men Else en haar ouders onder de lope. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: bruin jong hondje damessjaal knipmesje hondenhalsband tam grijs konijn bruin gebreide dameshandschoen Praamgracht 5 Kerkpad N.Z. 13 Beetzlaan 21 Nieuweweg 91 Zwaluwènweg 23 politiebureau 6 „BRIEFKAART Foto's vanaf f 2.in de bekende prima uitvoering Voor Else valt het onderzoek mede, na dat zij haar référance heeft gemaakt, wordt zij eerbiedig op het voorhoofd ge kust. De baron wil echter eerst zelf on derzoeken aan wien de ouders geparen- heid zijn, en als dat noga.1 in den smaak valt, komt er wederom een kink in den ka bel. Hans, die ook tot de familie gaat behooren, heeft zich verloofd met Lotti, de dochter van zijn erfvijand, waar door deze bovendien nog een schoenlapper in de familie brengt, nu is Leiden in last en is de schoonvader van Hans „het duistere punt". Dit ondervind den heer Brinkmeijer duidelijk als hij op bezoek bij den baron komt, en daar uit de hoogte wordt be handeld. M'aar de heerenöoer laat zich dit niet welgevallen en zegt dat dc Baron nog wel zwarter „vlek" in de familie zal hebben. Dit* blijkt alras daar zich bij hem aanmeldt, de schoonzoon dr. Hoby Wood- leigt, een rasechte neger, die zonder toe stemming van de ouders in Amerika ge huwd is met de dochter van den Baron, en reeds 2 baby's heeft Rebecca en Jozua, een paar schattige?- kinderen. In een gesprek tusschen den Baron, z'n vrouw en de Hoby wordt het rassenvraagstuk opgelost, geeft de Baron zich eindelijk gewonnen en wor den 3 menschcnparen gelukkig. Dit blijspel, in den juisten toon gespeeld, met zeer goede rolkennis, heeft velen een meer dan genoeglijken avond bezorgd. Ubrich van Kuckrott (Hans Hovy) gaf de goedmoedige papa te zien; zijn'echtge- noote die de slanke lijn prefereerde, Thu snelde, (Ri v. d. Hoogen) was de liefheb bende echtgenoot en moeder. Hans, hun zoon (Puck Ebbers) één die het braaf te pakken had, Else (Gerda ten Herkei) de dochter, waardig om daar al de misère voor over te hebben. Christiaan Adam Brinkmeijer, de gemoedelijk landraad, die zich zelf had ojjgewerkt (Henk van Ooick) Lotti, zijn dochter (Tonny Beumer) één die de kaas niet van haar boterham laat halen en, van wat Pipa zegt, zich niet aantrekt, (de nieuwe baan in^de opvoeding). Geb hard, de baron, zich bewust van zijn po sitie, Maria Louise, een dame naar de we reld, de evenknie van haar echtgenoot; Emmerich, hun zoon (Jo van Beek) één die liefde stelt boVen rang en geboorte, dr. Raby Woodleigh (Co Beumer) 'n rasechte neger met een hart van goud, Ida (Jetty Gerritse) een dienstmeisje dat de manieren van de haute volée nog niet kent. Anton (Jean Beumer) een eerste klasse domesti que. De verschillende tooneeltjes, waarin de tegenstellingen prachtig naar voren kwa men, oogsten een leven(digen bijval; er werd luid geklapt en veel gelachen; het eerste was meer dan verdiend. De regie was goed verzorgd; het kap- werk door den heer' Egtberts uit Baarn was correct; de baron en de landraad hadden een prachtkop. Aan het slot roepen wij O. C. Baerne een:- spoedig weerziens toe. De dames ontvingen fraaie ruikers, de hee ren een lookertje, den.' heer C. Beumer sprak een dankwoord. Het slot was een dolgezellig bal tot 2 uur, onder leiding van den heer A. Boar- da uit Baarn. CARLTON KLANKFILMS. GESTOLEN AUTO ONTDEKT. Vrijdag j.1. had in hotel Eemland de openingsavond plaats van deze nieuwe on derneming. Vertoond werd o.m. de Uiver- film, en de groote Amerikaansche Show Golddiggers 1933. Onder de aanwezigen merkten wij vele autoriteiten op, o.a. de heer en Mevrouw Dr. Donker, de Inspecteur van Politie, de heeren Deketh, Regter, de Com mandant en ondercommandant van de Brandweer en vele anderen. De installatie zelve hebben wij reeds vroeger beschreven. Het beeld was van eert bijzondere duidelijk heid, het geluid was uitstekend. Enkele kleine 'onvolkomenheden zijn inmiddels ge wijzigd. Het programma zelf was bijzon der goed gekozen en de sfeer was gezel lig. Soest is met Carlton Klankfilms een amusementsbedrijf rijker geworden. Zelfs hebben eenige firma's de reclamemogelijk heid op het doek niet vergeten. Het is de bedoeling iederen Zaterdagavond een bios coopavond te geven. Wij wenschen den on dernemer van harte succes, en bevelen een bezoek zeer aan. NATIONAAL PROGRAMMA VAN CARLTON. Deze onderneming heeft de goede ge dachte gehad voor hen die uit principe geen bioscoop bezoeken een programma samen te stellen hetwelk al zeer aantrek kelijk is. Donderdagavond nadat de steuntrekkende en werkloozen des 's mid dags te 3 uur 30 en 6 uur de gast zijn ge weest van Carlton zal om 8 uur een Nationaal Programma worden vertoond, waarin o.a. gezien zal worden de schitte rende sprookjesachtige begrafenis van Wij len Z.K.H. Prins Hendrik, dc opening van de Staten Generaal door H.M. de Koningin de Huldiging van H.M. door het Nationaal Jongeren Verbond, de aankomst van de Uiver enz. Een heel bijzonder programma. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. Vrijdag werd door de politie te dezer plaatse aangehouden een zekere V., wo nende alhier, die verdacht werd van te hebben gepleegd diefstal van een rijwiel. Bij onderzoek bleek men inderdaad den da der daarvan geknipt te hebben. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en later op transport gesteld naar Utrecht, alwaar hij ter beschikking is gesteld van den Officier van Justitie. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd dpor de pojitie op den Kruisweg ge heel onbeheerd aangetroffen een luxe-auto mobiel, waarvan nummer en; signalement geheel klopten met een per radio ontvan gen bericht van opsporing van een wagen, die te Amsterdam was gestolen. Vermoed wordt, dat er te Soest geen voldoende ben zine meer was en de dieven in den nacht onder die omstandigheden geen benzine durfden bij te laden; zij hebben dus de wa gen maar laten) staan en hem de Kruisweg opgereden. De auto was reeds Vrijdag te Amsterdam gestolen. Uit den a'ard dei- zaak is de wagen in beslag genomen en' een nader onderzoek ingesteld. Dinsdagmor gen kwam de Amsterdamsche politie met den eigenaar, die zijn eigendom, dat ge lukkig nog geheel intact was, terstond her kende. De auto is toen aan de Amsterdam sche politie overgegeven, die hern later aan den eigenaar heeft gelaten. Van de da ders tot dusverre nog geen spoor; het on derzoek is echter nog loopende. MONDACCORDEON VEREENIGING „BRAVO". Ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan der club werd Maandagavond in de groote zaal van hotel Eemland een feestavond ge geven voor leden en genoodigden, welke druk bezocht was. Het podium was met palmgroen opgesierd, terzijde prijkte de fraaie banier met de behaalde eereteeke- nen; er voor had het strijkje onder leiding van den heer J. Uiterwijk plaats genomen dat met de allernieuwste schlagers de vroolijkheid in de pauze er in bracht en hield. Om even 8 uur open.de de heer B. 't Lam den' feestavond met een woord van welkom, en sprak 'zijn spijt uit dat de eer tijds groote club is ingeslonken tot een klein getal beoefenaars. Door de ijve rige bemoeiingen van den dirigent den heer C. Th. Mooy uit Baarn, is er aan toege voegd een onderafd., welke na 3 maanden repetitie nu voor 't eerst voor het voet licht komt. Spreker brengt daarop zijn dank aan de adverteerders door wien het mogelijk was dezen\ avond te organisee- ren, verder aan de pers, aan den gérant en aan de overige medewerkenden. Daarna bracht de hoofd- en onderafdeeling de marsch Populair van J. Weerts ten gehoo- re, welke keurig werd uitgevoerd. Daar op was het de beurt van de hoofdafd., wel ke een rythmische marsch ten beste gaf, waarbij de voeten haast niet stil konden blijven. De voordrachten door de beide meisjes G. Tolman en M. Wonder, was een leuke afwisseling, vooral die kleine dikke peuter was heel goed op dreef. Het muzi kale gedeelte door de onderafd. was even eens goed verzorgd, in de walzer zat het goede rythme. Het applaus was verdiend. Ook het igedeelte na de pauze liep goed. Het slot was een gezellig bal on der leiding van den heer Theo Vonk uit Hilversum. „Bravo" heeft prettig gefeest. Als de adspiranten zoo doorgaan, groeien zij de groote afd. over het hoofd. FLESSCHENTREKKERIJ. In den laatsten tijd viel hel aan velen op, dat de Soester inwoner J. G. E. bij velen artikelen kocht, doch vrijwel nooit betaal de; nu had hij dit, dan dat uitvluchtje en aan beloften geen gebrek. Doch inlossing dier beloften kwam nimmer voor. Vele ma len kocht hij, trok dan zijn portemonnaie eii, deelde dan met een zeer verbaasd ge zicht mede, dat hij blijkbaar vergeten had contant geld mede te nemen. Enfin, dat was hopenlijk geen bezwaar, hij stond toch te goeder naam bekend, hij zou de arti kelen maar medenemen en morgen zou hij het verschuldigde dan wel even; komen voldoen. Waar het op het uiterlijk een net persoon Avas, vlogen velen er in. „Morgen" kwam het echter nooit. Anderen spelde hij op de mouw, dat hij ging verhuizen en', in de buurt van den win keiier kwam te wonen; hij zou dan klant worden en> bestelde vast een en ander, voorloopig aan het oude adres. Waar elk winkelier in den tegen Avoordigen tijd tuk is op een nieuwen klant, lukte dit smoesje ook eenige malen. En altijd hetzelfde liedje, nooit contant geld en nooit betalen. Overigens bleek bij onderzoek, dat de man ook geen middelen had om te leven, zooals hij deed, hoewel hij velen vertelde groote sommen te vorderen te hebben van een vroegeren werkgever, wat ook al weder op gespannen! voet met de waarheid bleek te staan. Kwitanties, die aan de deur kwamen, werden natuurlijk nimmer voldaan. In totaal heeft hij meer dan een 40-tal winkeliers in Soest en ze'.fs elders opgelicht, waarvan A'elen voor jn to taal meer dan 100.Hij heeft zelfs kans gezien van een van hen nog een. 200. te leenen, waarnaar de betrokkene natuur lijk fluiteii kan. Zijn arbeidsterrein zocht hij door geheel Soest, en vele klachten over hem waren al bij de politie binnen) geko men, die echter maar geen goede vat op den man kon krijgen. Tot het Vrijdagavond aan den) brigadier van politie G. H. Assink gelukte hem op heeterdaad te betrappen, toen hij alweder bij iemand trachtte te koo- pen met de kennelijke bedoeling zonder eenige betaling de waren in zijn bezit te krijgen met allerlei smoesjes; geld om te betalen had de man toen ook niet en eenig uitzicht, dat hij dit binnenkort zou krij gen was er niet. Toen vond de politie het genoeg en arresteerde den oplichter. Het nader ingestelde onderzoek bracht nog veel meer aan het licht en aldra bleek, dat de man soortgelijke manipulaties ook 31 had uitgehaald ii 2elfs in Barneveld, ei hjj zich aan oplichti Voor diverse handeli vervolgd worden av flesschenlrekkerij, bt cen geAVOonte maken [zonder die te betalen 0,n dat ook niet te daarvoor niet de noc Hij is na afloop va derzoek Maandag o naar Utrecht en alda; steld van den Offici VERKO Bij de op 4 Decenv kooping op Bouwlu; door verschillende k in totaal 52. De 7000 pond hot 41— RECTIF ln een advertentie Soesterb.straat 51, j.1. opgenomen, is een fo treft n.l. het aantal (zooals is vermeld) i sers ontvangen voor naar keuze. KERST GAV Het Kerstgay en-Co geïnde AAN De Burgerij vai MOTT Ze wet. Ze prat Ze zeui Ze treu Ze pakl Ze do: Nauwelijks was d van het golvend graa van den sikkel der nauwelijks hoorde mi liet praeludium van Herfst, waarin de nat' tooien gaat met wo of een aantal inwon kwam bijeen, om met spreken voor de ve schenken' in natura terbergers van alle gt beid vuil het Kerstlei Kerstfeest, Feest v: de in de duisternis va (Kerstfeest, dat dit de laatste jaren een F de klanken van het gen onder te gaan i gekletter der wapenei de Avereld. Kerstfeest, Gehorte zich gaf voor anderei ma van Scheliema ei „Er was éénmaal een be lag En naar die groote av Het is een oud, en pr; Een wijnrank en een Vlochten hun takken Daar was alleen Avat Daar avus een Moeder Een ezel en een duif. Brachten de menschet Het Kerstfeest is éc gunstige gelegenheden I gaan onder der tijden te bezorgen Avaarop I kruis hen minder dvu I O zeker, de vermini zal slechts zijn A^an aard, maar de herinne De herinnering, da stand en richting hebh één heerlijk doel: „Strooi vandaag op Uw naasten pa Strijk hem van 't 1 enk'le rimpels glad' Het vorig jaar mo danks den toen zeer 1 bereiding, dank zij alle slagen aan 47 gezinm doen toekomen. Om lot het beoogc geraken is het Comiti Woensdagen 12 en H Weldadigheidsavond Hotel Huis ten Halve, worden opgevoerd en Kerstboomverloting z 'De toegangsprijs bei gramma) minimum V Moge. dank zij U\v het Comité ook dit j; wordert bekroond. Gij verricht daarmee het sprcekAVoord zegl draagt haar be.looning 'En als dan straks reld de Kerstklokken men inluiden het Fees er in Uw harten kunne Dankbaarheid. I Dankbaarheid, mede hebben aan het breng warmte in de huizen e hoeflige medeburgers. Burgerij van Soesterl U: DE DAAD! LEDENVERGADI Door de Tafel-Tenn terberg" werd Dondcri in „Huis ten Halve" zochte algemeene lede den, welke werd voc heer Jager, die na ope welkom heette. Vervi zing gedaan van een W. van Soest, behek eener vergunning voc gymnastieklokaal, elke 8 tot 11 uur, tegen ve per keer, met inachtne palingen, als o.m. eer verplichting om gyn dragen gedurende het V-oorts was van der schrijven ingekomen, als materiaal-commiss; hem tex vergadering a voorsteii'van den voor om geen commissaris doch in plaats daarva

De Soester | 1934 | | pagina 2