Van het Kantongerecht. r Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag WANDELINGEN H' Aan het wereldzoek licht bij de jaar wisseling 1937'38 Prima Vulpennen f 1.85 Bekendmakingen DOOR DE LEVENDE NATUUR n. Gemengd Nieuws No. 1 BEVEN EN TWINTIGSTE JAA1GANG. Woensdag 5 Januari 1938 Bureau voor Administratie: VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK Advertentiën worden ingewacht tot uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagsmiddags 2 uur, aan het Bureau: Van Weedestraat 7 Telefoon 2962 Uitgave N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, v.h. G. v. d. Bovenkamp REDACTIE- EN ADM.-ADRESv. WEEDESTR. 7 - TEL. 2962 - GIRO 161165 Advertentiën: VAN 1-5 REGELS 75 CTS,., ELKE REGEL MEER 15 CTS. Groote letters naar plaatsruimte ABONNEMENTSPRIJS: - BIJ ABONNEMENT KORTING 0.80 PER DRIE MAANDEN HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 STAATSBLAD No. 380 (Officieel) bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat de Mi nister van Economische Zaken bij diens beschikking dd. 9 December 1937, ingevol ge artikel 1, lid 5, van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937, gewijzigd bij de wet van 3 December 1937, Staatsblad No. 639 K. het navolgende heeft bepaald: 1. Het is verboden een inrichting, waar in het broodbakkersbedrijf al dan niet uit sluitend zal worden uitgeoefend, zoover die uitoefening betreft, te vestigen zonder ver gunning van den Minister van Economi sche Zaken. 2. Onder de uitoefening van het brood- bakkersbedrijf wordt voor de toepassing van deze beschikking verstaan het bakken, het in voorraad hebben anders dan voor eigen gebruik, of het aan het publiek ver- koopen van brood, met uitzondering van het in voorraad hebben of het aan het pu bliek verkoopen van brood, uitsluitend dan wel in hoofdzaak bestemd voor verbruik ter plaatse. Voor het geval zich dubia met betrek king tot de uityoefmg dezer regeling moch ten voorzien, kan men zich te allen tijde rechtstreeks om inlichtingen wenden tot de afdeeling Middenstand van het Depar tement van Economische Zaken. Soest, 29 December 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. Visser. De Secretaris, Groot, l.s. HINDERWET. der dringend geworden, alsof men in Duitschland is gaan beseffen, dat men, be houdens dan een zekere winst aan binnen- landsch prestige, door koloniën niet eens klaps uit den economischen nood is verlost en opgestooten wordt tot welvarende we reldnatie in de rij der volken. Maar een oplossing van de kwestie van koloniën voor Duitschland zou dit land „verzadigen" en er zou dan niets meer aan Duitschland in den weg staan om volledig aan de in ternationale samenwerking deel te nemen. Hoe staat hot er nu mao, zal men vragen. Men gelooft, dat de Duitsche Minister van buitenlandsche zaken aan den Franschen gezant heeft te kennen gegeven, dat Duitschland de teruggave der koloniën verwacht als een recht. In Afrika had Duitschland vier gebieden, groote lappen, maar economisch van weinig waarde: To- goland en Kameroen aan de Westkust, Duitsch Zuid-West Afrika (half zoo groot als Duitschland, maar grootendeels kale; onvruchtbare grond), en aan de oostkust Duitsch-Oost-Afrika, twee keer zoo groot als Duitschland, geschikt voor katoen teelt en weideland. Dan was er nog een onontgonnen deel van Nieuw Guinea, Sa- moa, het Shantung schiereiland en eenige eillanden in den Pacific. Frankrijk, Enge land en de Unie van Zuid-Afrika kregen mandaten over gebieden aan de westkust, de oostelijke gebieden gingen voornamelijk in Britsch beheer over en een smalle strook aan België. De rest kwam onder bestuur van Australië, Nieuw Zeeland en Japan als mandaatgebieden, terwijl Shantung naar China terugging. III. Al is er in Ergeland een sterker wor dende strooming om de voormalige Duit sche koloniën terug te geven, in doorsnee toch nog nbmand daartoe geneigd, Burgemèester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van P. Kos ter, Br aam weg 54, te Soest, om op/in per ceel Verlengde Koloniewg kadastraal be kend in sectie D, No. 1959 een brood- en koekbakkerij te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is ingewilligd op 31 Dec. 1937. Soest, 31 December 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. Visser. De Secretaris, Groot, l.s. i. DR. BENESJ, president van Tsjecho Slowakije, heeft het onlangs in korte woorden heel duidelijk gezegd: 1936 was het jaar van hevige crises, 1937 het jaar der krachtsvereffening, 1938 het jaar van vredesbesprekingen en wellicht het tot stand komen van gedeeltelijke enten tes, die kunnen leiden tot definitieve ver dragen ter verzekering van een echten vredeInderdaad was 1936 een heel wat „gevaarlijker" jaar, dan 1937, vindt het nieuwe jaar 1938 ons althans in Europa in een wat minder geladen atmos feer, als in den aanvang van 1937. Als men het achteraf beschouwt, is het nog een wonder te achten, dat de zeer hevige schokken van 1936 zonder al te groote ongelukken afliepen. We noemen maar even met een enkel woord: de verovering van Abessynië door Italië, met de daarte gen gevoerde actie, de Duitsche militaire bezetting van het Rijnland, het Duitsch- Japansche verdrag, de volksfronterij in Frankrijk, de Spaansche burgeroorlog met de zeer gevaarlijke interventie van eenige voornamelijk uit overweging» van veilig heid. Japan heeft pertinent: verklaard, er j nimmer over te deuken, d voormalige 1 Duitsche gebieden terug te gven, iets wat Duitschland zich goed in het oor heeft ge- knoopt, hetgeen Duitschlape pro-Chinee- i sche houding in het confliq' in het verre Oosten voor een deel verhaart. Er zijn ook andere plannen, om aar Duitschland's wenschen tegemoet te kor^n. Men heeft gedacht aan tariefconcessib in de Brit- sche en Fransche t>. Igebiedgi om Duitsch- land's behoefte aa;. ^rc Aioffen te kun nen bevredigen. Mui heeftfhet denkbeeid geopperd, dat Duitschlant Portugeesch Angolas zou kunner koopenif pachten. En ook, dat Duitschland zijn ljdoniale aspira ties zou laten varen en qsarvoor in de plaats de vrije hanr zou krigen in Oosten rijk, Tsjechoslowakije en daJekraine. Doqh het is twijfelachtig- of Duischland daarin voldoende compensatie zó vinden voor z\jn koloniale wenschen. Inusschen is het probleem niet zoo acuut Ineer als voor heen. Men is binuenskarórs reeds lang bezig deze kwestie zorgvuldig- te bestudee- ren en wellicht dat de oplos,ing ervan zou vallen binnen het kader van een algeheele regeling der Europëesche vraagstukken. Niet onmogelijk, dat men warmee in 1938 een begin zal maken. Spectator. (Nadruk verboden). IU met 14-kar>ats gouden pen N.V. Ewste Soester Eltctr. Drukkerij Kantonrechter mr. Muller Massis was er niet en ook Soest was er niet. Mr. Muller Massis werd vervangen door mr. Stadig (Amersfoort). Het eenige punt wat voor heden werd aangeroerd is het Mond- en Klauwzeer. In Bunschoten is het zeer erg geweest. Maar daarvan zeggen we alleen, dat de Burgemeester zijn zeggingsschap over ver gunning tot „verkampen" uit besmet ver klaarde weide, blijkbaar heeft overgedra gen op den gemeente-veldwachter-nacht- wacht Malestein, mits bepaalde voorwaar den, o.a. 'afwasschen der pooten werden in acht genomen. Onze delinquent H. H. had volstaan met aan de dochter van M. (vader lag nog te bed na zijn nacht dienst) mee te deelen, dat hij ging ver kampen. Hierbij werd een gedeelte open baren weg gebruikt en zoo kreeg H. H. thans een bankbiljet van 40. Maar dit geval is maar zoo ter loops ver teld. Waar we het over wilden hebben was het geval van een Baarnsche WelEdel Achtbare, een wethouder. Ook die had verkampt, van den Achter weg naar den Eemweg, beide besmet ver klaarde weilanden. Men had ook hier moe ten gebruik maken van den openbaren weg en kon daar besmettingsstof brengen voor ander vee. De getuigende knecht zei, dat dit vee Nadruk verboden. Vuchtig wentelt neder sieeuw in vaag geveder; bauwend blank gefemel uit in vlot gewemel. Vit getippel dwarrelt, dokken stjjgen warrelt, laait en dwaalt licht-luchtig, rasser.trager.vluchtig. IJl gedein en dralend swerven, immer dwalend schemeren van teeder wemelend geveder. (Math. Kemp). ET if winter en wjj moeten ons bezig houen met hetgeen hij ons brengt en et. Daarom in dit stukje enke le onderwrpen, die nu onze aandacht vra gen. Daar i de vraag, hoe planten toch wel bevrieze'- Het is moeilqk hierop een kort antwoon te geven en toch wil ik het pro- beeren. Als men stjjfselpap laat bevrie zen, virit men na ontdooiing geen stijfsel meer t^ug» maar een sponsachtige massa, waaru> men het water kan knjjpen. De levend Inhoud der plantencellen, het pro toplast, kan in dit opzicht met stijfsel- pap 'Orden vergeleken, want er gebeurt hetzefde als de plant bevriest en aan dat prot'Plasma te veel water wordt onttrok ken. dat tot ijs wordt. Hierdoor ontstaat een natuur- en scheikundige verbrokke ling en splitsing van het protoplasma, die nie meer te herstellen is. Dientengevolge m,eten de planten of de bevroren deelen strven. Dit verschijnsel zal het eerst op- tjiden als de ontdooiing vlug gaat, omdat cjji in grensgevallen het protoplasma niet ji, staat wordt gesteld het verloren water geleidelijk weer op te nemen. Laat daar- Jm bevroren planten slechts langzaam ontdooien, hetgeen men b.v. kan bewerken mogendheden Geen van al deze pro-door ze ^skoud water te overgieten h oman ia in 1Q7.7 a f frami Lrlralrl r\f tnf «nn v blemen is in 1937 afgewikkeld of tot een oplossing gekomen. Italië slaagde er nipt in de verovering van Abesynië door der Volkenbond te doen legaliseeren, en lief- toen het zag, dat de Bond onvermurwbare bleef, uit Genève weg. Duitschlands we1" schen werden al evenmin ingewilligd. loniën en de vrije hand in centraal-Euro'®- De volksfrontregeering in Frankrijk l^ft nog steeds onder vele perikelen'. De Spaansche burgerkrijg duurt nog v-ort, dank zij of ondanks de non-interventi> Maar, hoe men het ook bekijkt, de ming is minder fel en gespannen g' den. Men hoort van diplomatieke bJpre- kingen en peilingen. Nu eens is er sh ake van een conferentie tusschen Fra^rijk, Engeland, Duitschland en Italië, da-'weer hoort men van Duitsch-Fransche 4 van Duitsch-Engelsche toenadering. De Spaan sche burgeroorlog heeft veel aan gevaar ingeboet, en men gelooft niet rr*®r. dat Spanje het slagveld van Europa wl wor- s<m- g,wor den. J Een van de grootste problemA die we uit 1937 naar 1938 meenemen, P' de Duit sche roep om koloniën, al is dP ^at min- en op een koude doch vorstvrije plaats te laten staan, totdat zij zich hersteld hebben. Zijn zoete aardappelen/ bevroren ge weest Deze vraag kan gemakkelijker kort worden beantwoord, n.1. met: neen, zoete aardappelen, die gaaf zijn, waren niet be vroren. Ik wil echter dit antwoord nog kort verklaren bovendien. Aardappelknol len assimileeren niet, d.w.z. nemen geen koolstof uit de lucht op, die zij omzetten in bouwstoffen voor het plantenlichaam, ge lijk de groene planten doen in haar groene bladeren onder den invloed van het licht en gebruikmaking van het water uit den bo dem met de daarin opgeloste voedingsstof fen. De aardappelknollen halen echter wel adem, d.w.z. nemen zuurstof uit de lucht op en geven koolzuurgas terug, waarin dus koolstof uit den knol zit. Deze stof gaat door de ademhaling verloren, zoodat de knollen langzamerhand slap worden. Oorspronkelijk was de verloren koolstof zetmeel, dat echter eerst door inwendige levensverrichtingen wordt omgezet in drui- vensuiker, die bij de ademhaling wordt verbruikt (verbrand zegt men). Bij 'n tem peratuur beneden 4 graden Celsius boven het vriespunt wordt de ademhaling gerin ger, maar de omzetting van zetmeel in druivensuiker blijft doorgaan. Dientenge volge ontstaat er een overvloed van drui vensuiker in de aardappelknollen, die nu zoet van smaak worden. Men kan dit ver beteren door de knollai gedurende een paar dagen in een verwarmd vertrek te plaatsen. Er wordt dan bij de versnelde ademhaling meer suike:* verbruikt dan er gevormd wordt en dientengevolge verdwijnt de zoete smaak. Bevroren aardappelen, die óók zoet kunnen smaken, gaan na ont dooiing in rotting over. Terwijl het buiten sneeuwt en vriest, willen wij zoo gaarne het getij vooruit snellen en de lente bumen halen door ge wassen, die zich hiertoe leenen, te ver vroegen. Zoo hebben we hyacinten bloempotten en op glazen in een kast of op een andere donkere en koele plaats staan. Stel ze niet eerder aan het licht en hooger temperatuur bloot, vóórdat de bloemknop goed zichtbaar en minstens met de bladeren gelijk is. Wie dit verzuimt en te vroeg gaat forceeren, zal moeten er varen, dat er wel veel loof wordt gevormd maar weinig bloera. De bol moet eerst goed beworteld zijn en dit is eerst het geval als de bloem flink gaat schuiven, zooals men het noemt. Of het zomer is of winter, de regenwor men zijn in de bJoempotten altijd in actie en juist des wir.|ters zien wij hun werk liefst niet. Deze dieren, hoe nuttig in den vollen grond, wióeten in de bloempotten alle aarde tusschen de wortels weg, zoodat de planten gaan losstaan en tenslotte niet meer kunnen groeien. We willen de wormen dus graag verwijderen als dit mogelijk is. Wiebel de plant zachtjes heen en weer, waarschijnlijk komen de wormen, die „den ken" dat er een tnol in aantocht is, naar boven en kunnen worden opgenomen en verwijderd. Helpt het niet, dat wij voor mol spelen, dan begieten we met 'n aftrek sel van rauwe paardekanstanjes of met kalkwater. Men kan de bloempotten ook in een flink warrti bad zetten. Een dezer middelen zal zeker tot het gewenschte doel voeren zonder schade voor de planten. Het gebeurt nog wel eens, dat een nieuw bakken bezitter van een varenplant op een goeden dag voor een groot raadsel staat. Aan den onderkant van het loof zitten vele bruine puistjes, die niet gemakkelijk kun nen worden afgelcrabd. Er wordt aan alles en nog wat gedacht, maar tenslotte zijn alle huisgenooten het er over eens, dat die puistjes wel luizen moeten zijn, die zich goed hebben vast gezogen. Toch slaan zjj dan allen de plank ver mis, want die brui ne puistjes zijn niets dan sporenhoopjes. Onder een vliesje zitten daar zakjes met sporen) in zeer groot aantal opgehoopt. Zoodra de sporen rijp zijn, gaan zij ver stuiven en als zij op een geschikte plaats neervallen, kunnen daar later varenplant jes opgroeien. Spbren zijn dus dingen als zaden, maar zij worden niet door bloemen voorafgegaan. Varens en dergelijke plan ten bloeien niet, z\j behooren tot de groote groep der sporenplanten, waarnaast de an dere der zaadplanten staat. Bllthoven. P. J. Schenk. weer gezond was. Nu blijft een weide nog 15 dagen besmet verklaard, nadat het vee genezen is. Dan gaan de papieren weg. Ja, als we ze zelf eraf trekken, zei de knecht, de gemeente doet hel niet. Waarom niet aangevraagd en maar zoo morgens gezegd: „We zullen even koeien verkampen"? Och, dan was mogelijk weer het gebruik van een veewagen als conditie gesteld, en het was maar een kort eindje. De gemachtigde-verdediger haalde veel rechtskundig verweer aan. De wet stelt den vervoerder strafbaar. Dat waren de zoon en de knecht geweest, die de dieren vasthielden. Vader, de beschuldigde, had vooruitgeloopen. Nu kwam er debat tusschen verdediger en den heer Ambtenaar over medeplich tigheid en medeplegen. Tusschen beide ter men lijkt justitieel verschil te bestaan, 't ging echter boven onze alpino. Een der an dere verweerstukken was ons en ook den Ambtenaar wat erg spitsvondig. De Wet spreekt van herkauwende dieren en het verbaal heeft het over koeien. In Artis z\jn ook zeekoeien en dat zijn geen herkauwen de dieren. Het woord koeien gaf dus niet het wettelijk herkauwende dieren aan. Spr. had ook kunnen wijzen op een po litieagent, die door een straatbengel gaar ne koei wordt genoemd. Ook geen herkau wend dier. In dit geval van den wethouder eveneens 40.- ifi GROOT GALA-CONCERT VOOR OFFICIEREN. De Commandant van het Garnizoen Utrecht verzoekt ons opname van het V gende: Van de zijde van verschillende oud-of ficieren, zoowel van de Zee- als van de Landmacht, heeft mij het verzoek be reikt, in de gelegenheid te worden gesteld, deel te nemen aan het, ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis, door de officieren van het Garnizoen Utrecht en omgeving te orga- niseeren gala-concert. Gaarne maak ik van de door de Pers welwillend geboden gelegenheid gebruik, hierbij mede te deelen, dat de aanwezig heid in grooten getale van de Oud-Officie ren van Leger en Vloot met hunne intro ducé (e)'s zeer op prijs zal worden gesteld en zeer zeker zal bijdragen tot verhooging van het militaire cachet, dat ik gaarne aan dezen avond gegeven zag. Bericht van deelname, onder vermelding van rang en wapen en mede van het aantal gewenschte kaarten, wordt verzocht aan den Garnizoenscommandant, Utrecht, Mi neurslaan. De overschrijving c.q. storting reeds nu en naast de opgave aan den Garnizoens commandant van het bedrag, berekend op 1.25 per toegangsbewijs, op de postreke ning No. 7247 van Vlaer en Kol te Utrecht, zal zeer op prijs worden gesteld. Teneinde nog meer Reserve-Officieren te kunnen bereiken, dan middels de door mij uitgezonden circulaire is mogelijk ge bleken, is een comité van aanbeveling door mij samengesteld, bestaande uit de volgen de Reserve-Officieren Jhr. Dr. G. J. T. Beelaerts van Blokland, Res. Off. v. Gez. Ie KI., Driebergen-Rrj- senburg; W. A. H. C. Boellaard, Reserve- Ie Luitenant Artillerie, Utrecht, Jhr. W. A. van den Bosch, Pres. Rit meester Cavalerie, Leersum en Ameron- gen; Mr. E. Cornelis, Res. Ie Luit. Militaire Adm., Utrecht; J. M. Fentener van Vlis- singen, Res. Ie Luit. Cavalerie, Utrecht; Mr. J. G. A. v. Geldorp Meddens, Res. Kapt. Motordienst, Utrecht; Jhr. Mr. F. F. Hooft Graafland, Res. Ie Luit. Artille rie, Zeist; Dr. B. H. de Jongh, Res. Kapt. Jagers, Utrecht; H. G. L. Koning, Res. Kapt. Artillerie, Bilthoven; Mr. C. T. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, Res. Ie Luit. Rijd. Art. in Neerlangbroek; Baron D. Mackay, Res. Ie Luit. Cavalerie, Zeist; H. L. Meijboom, Res. Ie Luit. Artillerie, Utrecht; Jhr. A. M. C. Mollerus, Res. Ie Luit. Cavalerie, De Bilt; Mr. J. A. Star Busmann, Res. Ie Luit. Cavalerie, Biltho ven; Jhr. Mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford, Res. Kapt. Artillerie, Maartens dijk; Jhr. Mr. R. W. C. G. A. Witter van Hoogland, Res. Ie Luitenant vlieger, Huis ter Heide; Jhr. Mr. K. L. M. C. I. de Wy- kerslooth de Weerdesteyn, Res. Ie Luit. Artillerie, Utrecht. Aan deze heeren is verzocht hun mede werking te willen verleenen (o.m. door het verstrekken van de noodige inlichtingen) tot het welslagen van het plan. Nog moge ik langs dezen weg mededee- len, dat het uiteraard de bedoeling is, dat alle officieren In uniform verschenen, zoo mogelijk in de ceremonieele tenue, de re serve-officieren, die niet in het bezit zijn van de volledige ceremonieele tenue, zoo mogelijk in de gekleede tenue, terwijl zij, die, omdat voor reserve-officieren het aan schaffen van andere dan grijze kleeding niet verplichtend is gesteld, niet in het be zit zijn van de gekleede tenue, zeer zeker om deze reden niet van deelname moeten afzien. GALA-CONCERT OFFICIEREN. Ter aanvulling van het bovenstaande communiqué in zake het Gala-concert Of ficieren wordt alsnog medegedeeld, dat meue deelname aan dit concert wordt aan bevolen door de reserve-officeren: C. Keg, Res. Luit. Kolonel der Infante rie bij het Korps Motordienst, Bilthoven; Mr. W. Th. D. A. van Eek, Res. Ie Luit. Regiment Motorartillerie, Utrecht; J. Ja cobs, Res. Kapitein voor Speciale Diensten aan de Artillerie-Inrichtingen, Utrecht; K. A. M. Edelkoort, Res. Kapitein der Gre nadiers, Zuilen; Th. Berents, Res, Apothe ker 2e kl., Zeist, tezamen vormende het Bestuur van de Afdeeling Utrecht van de Algemeene Vereeniging voor Nederland- sche Reserve-Officieren. DE CRISISIN V OER WET. Toepassing van strijdmiddelen blijft in feite mogelijk. Het antwoord van den heer Steenberghe, Minister van Economische Zaken, op de vragen van den heer van Embden, betref fende toepassing van de crisisinvoerwet, is als volgt: Bij de beantwoording van de vragen der sprekers in de Eerste Kamer had de Mi nister zijn eindoordeel ten aanzien van de toepassing der nieuwe bevoegdheden, over welke hij ingevolge de wijziging der crisis invoerwet de beschikking heeft, reeds ge vormd. Een tegenspraak in de verklaringen van den Minister bij zijn verdediging van 't ontwerp bestaat in feite niet. Het zij opgemerkt, dat de gewijzigde wet de mogelijkheid opent, eenmaal geno men maatregelen, indien noodig en indien het juiste tijdstip daarvoor aangebroken is, op soepele wijze toe te passen. De Minister kan niet verklaren, dat on der de huidige omstandigheden de strijd middelen niet zullen worden toegepast. Hij moge verwijzen naar hetgeen verklaard wordt in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer n.1., dat tegenover be paalde landen steeds behoefte kan bestaan aan bijzondere onderhandelingsobjecten. DE MOTORSTORING VAN HET DOUGLAS DC8 VLIEGTUIG „DE „WIELEWAAL". De Douglas de „Jan van Gent" heeft den dienst verder overgenomen Omtrent het Douglas DC 3 vliegtuig „Wielewaaf dat te Athene werd opgehou den, wegens een motorstoring, bericht de K.L.M. het navolgende: Na een volkomen normale vlucht van Na pels naar Athene volbracht te hebben, wer den der gewoonte getrouw de motoren aan een olieonderzoek onderworpen. Onder aan den motor bevindt zich een oliereser voir, waardoor alle circuleerende olie geleid wordt. Mocht er zich een storing in het binnenste van den motor hebben voorge daan, dan zullen zich eventueele machine deeltjes in dit reservoir verzamelen. Daar deze zwaarder zijn dan de olie, kunnen zrj niet mee opgepompt worden. Bij de inspectie op het vliegveld te Athe ne bespeurde men enkele machinedeeltjes

De Soester | 1938 | | pagina 1