NATIONALE FEESTDAG HOTEL „DE BOSCHVIJVER" ORANJEDINER DE OPSTELLING VAN DEN LICHTSTOET. Speciale aanbieding Plaatselijk Nieuws! Soesterberg Ingezonden SOESTER DEELNE1V1ER AAN OE RALLYE 1988, STAVANGER - MONTE OARLO. Onze plaatsgenoot de heer W. H. Hüb- ner, is deelnemer aan den internationale Rallye 1938, Stavanger Monte Carlo. Heden, Woensdagmorgen circa half 10, vertrekt de heer Htibner met deelnemer Polak, Amsterdam en nog twee heeren naar de startplaats Stavanger. Dat deze tocht groote moeilijkheden met zich brengt, blflkt reeds uit het eerste ge deelte van Stavanger naar Oslo. Een smalle kronkelende weg door bergland, 600 kilometer lang, en diep onder de sneeuw. Alle paardekrachten van den mo tor zijn zeker noodig om den wagen door het sneeuwspoor te trekken. Ook verder van Oslo naar het einddoel Monte Carlo, werken de moeilijkheden zeer afmattend. Vooral het rijden bij nacht over onbeken de en vaak gevaarlijke wegen. Een mooie sportprestatie. Wy wenschen onzen plaatsgenoot en zijn mede-deelnemers een voorspoedige reis en een tijdige aankomst, zonder strafpunten, te Monte Carlo. Voor het traject Stavanger-Monte Carlo Rebben 25 deelnemers ingeschreven. VERSTERKING RIJKSVELDWACHT TE SOESTDIJK. Het detachement van de rijksveldwacht te Soestdijk, dat met de regeling van het verkeer is belast, is Vrijdag j.1. weder met twintig man versterkt. Dit detachement staat onder bevel van den heer A. de Groot, brigadecommandant der rijksveld wacht te Zaandam, die ook de verkeersre geling bij de Jamboree heeft geleid, terwijl hij wordt bijgestaan door den heer G. H. van Lingen, brigadecommandant der rijks veldwacht te Baarn. Na het bekend worg den van de Blijde Gebeurtenis, zal de rijks veldwacht weder met vijftig man worden versterkt, vjoomamelijk uit omliggende plaatsen. De bewakingsdienst van het paleis, in gewone omstandigheden twintig man sterk, onder bevel van den brigadier-ma- jaar A. v. Amerongen, is thans gebracht op een sterkte van 35 man. FILMVOORSTELLING DIK TROM. In verband met de filmvoorstelling der Nederlandsche sprekende film „Dik Trom", die op Woensdag 19 Januari in Hotel Eem- land te Soestdijk zullen worden gehouden en waarvoor in alle kinderkringen reeds zoo'n overgroote belangstelling bestaat, vestigen wy, onder verwijzing naar de des betreffende in dit nummer voorkomende advertentie, er nog even de aandacht, dat er zulks in afwijking van een eerder bericht vier voorstellingen zullen wor den gegeven, die zullen aanvangen om 1 uur, om 3 uur, om 5 uur en des avonds om 8 uur. Men geve dus goed acht op deze gewijzigde aanvangsuren! VROUWEN-ELECTRICITEITS- VEREENIGIN G. R.K. KIE8VEREENIGING „RECHT EN ORDE". Maandagavond om 8 uur hield genoem de vereeniging haar jaarvergadering in het St. Jozefgebouw, aanwezig met het be stuur, 28 personen. De voorzitter, de heer J. C. Koelink, roept allen het welkom toe op deze eerste vergadering in 1938, in het bijzonder Pastoor Voss, en wenscht de le den en hun gezinnen een zalig Nieuwjaar. Spr. memoreerde, dat 1938 voor de veree niging een stil jaar zal zyn, zoodat de le den nu het best hun doel kunnen nastreven door nieuwe leden te werven. In 1937 had de 2 e Kamerverkiezing plaats, waarbjj de R.K. hier hebben uitgesproken wat zy wil den. Gebleken is, dat de K.D.P. de stoot heeft gegeven tot reorganisatie by O.W.; door hen zyn de verlaging der steunnor- men voorgesteld. Daarom is het de taak der R.K. achter het bestuur te staan en achter de Raadsfractie. Na applaus wordt medegedeeld, dat de raadsleden Hom en van Klooster ver hinderd zyn om deze vergadering by te wonen. Daarop leest de secretaris de no tulen d.d. 1110'37 voor, waaruit blijkt, dat het raadslid van Klooster reeds twee vergaderingen heeft bijgewoond van den Raad; het bestuur hoopt, dat diens gezond heid zal toenemen. Uit het jaarverslag bleek, dat 1937 van groote beteekenis ls geweest voor de R.K. Klesvereeniging, mede door de hulp der R.K. propagandaclub. Het ledental be draagt 679 leden en toch komen er 30 leden ter vergadering; meerdere activiteit was wel gewenscht; ook de finantiën vra gen meer versterking. De vereeniging is dankbaar voor de steun van de R.K. raads fractie en voor de loyale medewerking van den burgemeester. Na applaus vindt de voorzitter het oir- baar, dat, waar veel gesproken wordt over de a.s. bbjde gebeurtens, bedacht moest worden, dat er meer gebeden moest wor den, dat alles voor Haar goed zal afloopen. Uit het jaarverslag van den Penning meester bleek, dat vorig jaar het voordee- lig saldo bedroeg 5.78, nu 4.45; beide verslagen werden onder dankzegging ge arresteerd. Tot de afgevaardigden naar het Kring- bestuur werden gekozen Mej. M. Orth en den heer A. P. Hilhorst. De aftredende be stuursleden de H.H. J. Hom, A. P. Butze- laar en Ph. Versteynen werden bij accla matie herkozen; de voorzitter de heer J. C. Koelink werd herkozen met 23 stem men tegen twee op den heer G. v. Klooster, twee op den heer v. d. Brink en één op den heer Versteynen. De secretaris dankte de vergadering vooral voor de herkiezing v.d. voorzitter, daar deze steeds zeer goed werk heeft verricht en steeds voor de vereeni ging op de bres staat. Na applaus dankte de heer J. C. Koelink voor het vertrouwen in hem geschonken en hoopte, dat elkeen zal medewerken om de vereeniging op te bouwen en geen af- braakpolitiek onder elkander te houden. Het bestuur is ten allen tyde bereid klach ten, die er mochten zijn, te onderzoeken. Verder vraagt hij groote activiteit, daar in 1939 de Raadsverkiezingen voor de deur staan. Na rondvraag volgde sluiting met den Christeiyken groet. De vergadering werd mede bygewoond door Pastoor Vosr en het raadslid de heer A. P. Hilhorst. De route ln den tyd, dat de weg lange het Palels afgesloten ls. OVER VREDEHOFSTRAAT EN PRAAMGRACHT. Naar men ons mededeelt, is voor de Autobusdienst van den heer Tensen van Amersfoort naar Baarn een speciale rege ling getroffen in verband met de afslui ting van wegen in de omgeving van het Paleis Soestdyk, na het plaats hebben ge had van de biyde geboorte. De autobussen zullen op de gewone ty- den van de dienstregeling blijven ryden, en zullen biyven loopen over Nieuwerhoek. Daar zullen zy by uitzondering worden doorgelaten door de afsluiting op de Vre dehofstraat en zullen dan verder de route nemen: Vredehofstraat, bij hotel Trier rechtsaf de Praamgracht op, en dan ver der via de Naald, Torenlaan, Vondellaan naar het stationsplein te Baarn. Terug van Baarn naar Soest en Amers foort zal geheel dezelfde route worden ge volgd, doch dan in omgekeerde volgorde. De tijden van aankomst en vertrek op Nieuwerhoek biyven geheel dezelfde. De autobussen van dezen dienst zullen dus de eenige motorrijtuigen zijn, die tot Hotel Trier komen. Om hier te geraken tot oprichting v.e. afd. van bovengenoemde vereeniging voor Baam-Soest werd Maandagmiddag te 2 uur een samenkomst gehouden van dames uit die gemeenten op de bovenzaal van het Carlton Hotel, welke goed bezocht was. De praesidente, Mevrouw Wolthers-Ar- noldis, voorzitster van het Hoofdbestuur uit Utrecht, opende de samenkomst met een woord van welkom en deelde mede, dat het de bedoeling is hier een afdeeling Soest-Baarn op te richten, daar de leden die reeds zijn ingeschreven, geen idee heb ben zich bij de afdeeling Amersfoort aan te sluiten. Daar een dergeiyk voorstel ge steund moest worden door 25 personen, is deze bijeenkomst belegd, waarop het nu werd gesteund door pl.m. 50 personen, zoo dat het verzoek werd ingewilligd. Na deze inleiding vertoonde Mevrouw Bolleman een paar stomme films, één be trekking hebbende op het groote gemak van electriciteit in de huishouding en één als reclame voor de Vampyrstofzuiger. Na deze filmvertooningen nam de prae sidente het woord om te getuigen, dat er voor 50 jaar nog geen sprake was van electra en thans een ieder daarvan gebruik maakt en er niet meer buiten zou kunnen. Maar al gebruikt iedereen electra, toch weten de meeste menschen van de oor sprong enz. van electra niets af; de -.jeugd weet er veel meer van. Sommigen vinden electra gevaarlijk, anderen zijn er angstig voor, anderen weer roekeloos, door, als er iets niet functionneert, er zelf aan gaan zitten prutsen. Daarom is het goed een vereeniging te hebben die haar leden kan voorlichten door speciale personen, want electra ls niet alleen een maatschap- peiyk, doch ook een ideëel voordeel. Waar de vrouw voorheen slaaf was van haar ge zin, kan zy nu, daar electra overal op toe gepast wordt, haar tyd beter besteden, door zich te ontwikkelen en met man en kinde ren discours te voeren over maatschappe lijke verhoudingen. Het electrlsch koken vooral heeft een groote ommekeer ge bracht in de huishouding. Over alle ge bruiksartikelen kunnen de leden ingelicht worden door de „Heemaf" en door de Arn- hemsche Maatschappy van Directeuren voor Electra. Het is dus in het belang der vrouw om lid te worden van bovengenoem de vereeniging. Na applaus en het stellen van enkele vragen, werd thee met biscuit geserveerd, waarna Grootmoeder een sprookje ver telde over het ontstaan van Electra, toe gelicht door teekeningen, welk sprookje insloeg. Vervolgens werd overgegaan tot de op richting afdeeling Soest-Baarn en werd met 21 stemmen mevrouw Schreuder ge kozen als praesidente en tot bestuursleden mevr. v. Knaape-Pieterse en mevr. van Veeren uit Soest, en de dames Adriaanse en Lengers uit Baarn, die hunne benoe ming aannamen. Onder het genot van een kopje thee, werd gezellig gekout tot 5.30 uur, waarop deze eerste theemiddag met een dankwoord voor de opkomst werd ge sloten. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL Maandag j.1. deed de inwoner v. D. uit deze gemeente by de politie aangifte, dat ten zynen nadeele een transportfiets was ontvreemd door iemand, die onbekend was gebleven. Deze transportfiets stond even tegen den gevel van een perceel aan de Torenstraat, doch toen de berijder weer naar buiten kwam, was het rijwiel ver dwenen. De politie stelde direct een onderzoek doch tot heden is de gestolen fiets nog niet achterhaald. SPIRITUSDRINKERS. Zaterdagavond werd op den openbaren weg, den Lange Brinkweg, een drietal hier welbekende zwervers aangetroffen, die zooveel spiritus tot zich hadden genomen, dat zij reeds op grooten afstand naar die vloeistof riekten, en overigens ook in ken- nelijken staat van dronkenschap waren, Zij zyn door de politie voorzichtiglijk naar de daarvoor bestemde localiteiten in het politiebureu geleid, alwaar zy in staat werden gesteld hun roes uit te slapen. Den volgenden morgen werden zij geïdentifi ceerd en nadat tegen hen proces verbaal wegens openbare dronkenschap was opge maakt, konden zij weder huns weegs gaan, waar alle drie terstond een zeer dankbaar gebruik van maakten. Waarschy'niyk zyn zy vertrokken naar een oord, waar spiritus is te verkrijgen DE AUTOBUSDIENST VAN DEN HEER TENSEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen. glas van een autokoplamp Koninglnnelaan 105 blauwe mantelceintuur Oranjelaan 1 glas van een autokoplamp Groote Melmweg 31 nummerplaat van een auto politiebureau De komende Nationale Feestdag moet voor ieder een ware feest dag zijn. Gebruikt daarom ter gelegen heid van dit FEEST in met gezellige sfeer het speciale a f 2.-. MENU OP AANVRAAG TELEFOON 2706 tholieken elkander bestreden met alle hef tigheid, waarvan de bloedige Bartholo- meusnacht de slotscène was. In dezen burgeroorlog speelde Catharina de Medi- cis de heerzuchtige en eergierige moeder van de jonge Koning Karei de IX, een groo te rol. Aan de aankleeding en costumeering was zeer veel zorg besteed; de dames droe gen hun kleeding met hoofsche gratie; het interieur was daarmede in overeenstem ming. Ofschoon het oog werd bekoord door de schittering der gewaden, kreeg, jammer genoeg, voor 2/3 der aanwezigen het ooi- weinig aandeel van het spel; de stemmetjes waren te ^vak om alle bezoekers te berei ken, zoodat het maar goed was, dat van het spel een proloog was verstrekt, zoodat men daardoor het spel toch kon volgen. Zouden de optredenden a.s. Zondagavond hun stembanden niet wat kunnen uitrek ken, opdat elkeen kan deelen in de opvoe ring van het geheel? De jeugdige vereeniging heeft voor de eerste maal direct wellicht wel wat te hoog gegrepen. Catharina, Renée en Aletta geven goed spel; de oude verpleegster was voor haar rol geknipt. Het applaus als graadmeter nemende, is er volop genoten. SPECIALE AVONDRETOURS OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. Op den Nationalen Feestdag ter gelegen heid van de Blijde Gebeurtenis in het Prin selijk Gezin, zijn de Byzondere retourkaar- ten (avondretours) geldig in de treinen, welke volgens de dienstregeling ten 16 uur of later vertrekken. Op dezen dag kan men dus met deze biljetten 2 uur eerder reizen dan op andere dagen. GEEN VLIEGTUIGEN IN DE OMGEVING VAN SOESTDIJK. Met het oog op de verwachte heugeiyke gebeurtenis in het Vorstelijk Gezin, heeft de Minister van Waterstaat, het gebied des ryks, gelegen binnen een cirkel met straal van 5 K.M. beschreven om het Pa leis te Soestdyk als middelpunt, met in gang van Zaterdag j.1. tot nadere aankon diging gesloten verklaard voor de lucht vaart met alle burgeriyke luchtvaartuigen. KATHOLIEKE JEUGD-VEREENIGING^ CONTROLE VUURWAPENWET. Door de plaatseiyke politie alhier wordt den laatsten tyd een scherpe contróle gehouden op de juiste naleving van de Vuurwapenwet. Als gevolg daarvan zyn vele processen verbaal opgemaakt wegens het ongedekt voorhanden hebben van vuur wapenen, of het hebben van andere of meer vuurwapenen, dan waarvoor men schrif telijk vergunning heeft. Men zy dug gewaarschuwd. OPENBARE AANBESTEDING. Door het bestuur van het Waterschap Soesterveen, werd Maandagavond om 7 uur ten Gemeentehuize in het openbaar aanbesteed: het onderhoud der watergan gen in 1938. Inschrijvers waren de H.H.: J. v. d. Dyssel, perc. 1 40.—; perc. 2 100.—; perc. 3 88.—; totaal 228.—. O. v. 't Lam perc. 1 40.perc. 2 125.—; perc. 3 85.—; totaal 250.—. J. Muys perc. 1 40.perc. 2 go perc. 3 75.—; totaal 195.—. R. Groenensteijn perc. 1 45.—; perc. 2 95.perc. 3 80.—; totaal 215.—. C. Sukel perc. 1 47.perc. 2 90.— perc. 3 99.—; totaal 236.—, Deze jonge loot uit den stam der K.J.M, heeft het aangèdurft om een tooneelspel met zang in 6 bedreven op te voeren, en wel Zondagavond j.1. in het St. Jozefge bouw, welke uitvoering zoo druk bezocht was, dat overal door het gebouw heen stoelen moesten worden opgehaald om de groote schare tevreden te stellen met een zitplaats. Onder de velen, die waren opgekomen merkten wy o.a. op Pastoor Voss met de beide kapelaans, Pastoor Lommertse van Soest-Zuid, Pastoor Smit met zyn kape laan, kapelaan Reyerse uit Utrecht, voor heen alhier verbonden aan de Petrus en Paulusikerk, de oud-gemeenta-secretaris J. H. Benschop, de kassier v.d. Boerenleen bank, de voorzitter der R.K. Klesvereeni ging, de heer H. R. Buch, lid van het kerk bestuur, e.a. Toen lang na het vastgestelde uur van aanvang alles rustig was geworden, open de kapelaan te Riele deze samenkomst met den Ohristeiyken groet, waarna hy de H.H. Geesteiyken in 't bijzonder het welkom toeroept en ook de vele aanwezigen. Spr. vraagt belangstelling voor deze jonge ver eeniging en dankte reeds voor de groote medewerking, daar er zeer veel moeite voor de uitvoering is gedaan. Spr. is dank baar voor deze vereeniging; ook het Aarts- bisschoppeiyk convent steunt deze zaak; spoedig zal er ook een Moedermiddag ge houden worden. In de pauze zal een blaad je worden uitgereikt, vastgesteld door het Episcopaat waarvoor spr. belangstelling vraagt, daar de vereeniging nog jong en zwak is. Na applaus gaf de mandoline club „St. Caecilia" enkele nummers ten beste, die nog zwak werden uitgevoerd. Het nummer viool en piano „de Czardas" door Mej. G. Reijerse éh den dirigent van het clubje, den heer L. Wielart hit A'foort viel in den smaak; het applaus was ver diend. Daarna had de opvoering plaats van Catharina de Medicis en Elisabeth van Oostenrijk, een spel van liefde en haat, dat zich afspeelt in den veelbewogen tyd van 1560 tot 1572 in Frankryk, toen de belde machten de Hugenoten en de Ka- 259. NIET AAN DEN HEIDEWEG, DOCH AAN DEN PELIKAAN WEG. Des avonds te 7 uur vertrek. In verband met de opstelling van den lichtstoet (fakkeloptocht) op den dag van de a.s. blijde geboorte, kunnen wij nader mededeelen, dat in verband met de afslui ting van het verkeer op de wegen naar het Paleis toe en de omlegging van het ver keer in dat verband, het niet mogelijk bleek, de oorspronkelijke route langs de van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat te handhaven, daar zulks te veel verkeersstagnaties zou geven. Thans is nader bepaald, dat de plaats van samenkomst niet zal zijn aan den Hei deweg, zooals eerder is gepubliceerd, doch aan den Pelikaanweg nabij de Openbare School van den heer van Wely. Na de op stelling daar, wordt vandaar te 7 uur ver trokken en wordt nu de navolgende route genomen: Beetzlaan, Beukenlaan, Nieu- weweg, Parklaan, Eikenlaan, Soesterberg- schestraat, Kerkstraat, Torenstraat, Mid- delwijkstraat, Steenhofstraat, van Weedef- straat, Prins Bernhardlaan, Soester Eng- weg naar het Vreugdevuur op den Eng. Waar deze route nu zeer is uitgebreid, moeten worden, bestaat voor vereenigin- gen, die aan den stoet willen deelnemen de mogelijkheid niet aan de geheele route me de te doen, doch zich onderweg bij den stoet aan te sluiten, bijvoorbeeld bij de Soesterbergschestraat, indien het volgen van den geheelen weg voor die vereeniging te bezwarend mocht zijn. Dit laatste echter alléén, indien van dit voornemen tijdig aan de Commissie wordt kennis gegeven, opdat intreden in den stoet geregeld kan worden. GESLAAGDE FILMVOORSTELLINGEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie J(g .-|1-L. il-ililil .1 L1 i ETALAGE-VERSIERING. Zakenmenschen van Soest, Ik vraag U en ik weet, dat ik namens velen schrijf, versiert Uwe étalages nog niet. Dit nu reeds te doen is niet kiesch. Een zakenvrouw, doch op de eerste plaats Moeder. In verband met de alhier gevoerde Win keliersactie werd Donderdag- en Vrydag avond voor een stampvolle zaal in „Huis ten Halve" een gratis filmvoorstelling ge geven, toegankelyk gesteld voor allen, die voorzien waren van een bon, overeenko mende met een bepaald bedrag aan beste de winkelwaren bij een of meer der aan gesloten winkeliers. Vooraf sprak de voor zitter, de heer C. J. Nefkens, een wel komstwoord, waarbij hij er op wees, dat er veel over deze actie gesproken is, waar voor iedere winkelier in Soesterberg in de gelegenheid is geweest deze mee te maken, voorts eenige argumenten aanvoerend om alhier te koopen. Daarna begon de filmvertooning met een „tocht door den Harz", waarby men ken nis maakte met de winterpracht van het berglandschap, alsmede met de cultuur en bronnen van bestaan dier landstreek, waar oude stadjes in verzonken schoonheid, schier nog ongeschonden het karakter der latere" middeleeuwen bewaren. Een volgend filmpje: „Scheerellende" had wellicht meer bij de jeugdvoorstelling thuis gehoord. Van de hoofdfilm: „De grenscommies" werd buitengewoon genoten. Alleen reeds de prachtige opnamen van het sneeuwland schap in het hooggebergte maakten deze film tot iets byzonders, terwijl er veel spanning zat in het smokkelaarsdrama, waarin het natuurlijk, echt menschelijk spel der beide hoofdpersonen niet naliet te ontroeren. In de pauze werden door den voorzitter de prijzen uitgedeeld, welke bestonden uit waardebonnen, bij een der aangesloten winkeliers te besteden. Bovendien hadden verschillende winkeliers, elk afzonderlijk, nog mooie prijzen beschikbaar gesteld. Een der aanwezigen vertolkte na afloop de gevoelens van dankbaarheid van het publiek voor het gebodene. Met belang stelling wordt een volgende actie tegemoet- gezien. Hieronder volgen de nummers der bon nen, waarop prijzen zijn gevallen: Groene bonnen: 10, 85, 347, 492, 448, 102, 182, 216, 251, 403, 164, 368, 44, 293, 317, Gele bonnen: 363, 197, 124, 288, 7, 221 46, 20. Rose bonnen: 317, 126, 37, 178, 143, 75, DE KORTING OP DE SPOORWEG PENSIOENEN. Geachte Redactie. Ons bestuur verzoekt U vriendelijk het onderstaand kort gesteld artikel in Uw blad te willen opnemen. De verwachting die het gep. spoorweg personeel koesterde, dat bij de j.1. gehou den behandeling van de verkeersfondsbe- grooting in de 2e Kamer, de sinds 1 April 1936 onrechtvaardig opgelegde 10 pen sioenkorting eindelijk weder zou worden ingetrokken is niet bewaarheid. De ingediende motie Van Houten, die de intrekking beoogde, werd met 58 tegen 25 stemmen verworpen. Trots de intrekking van het Koitings- voorstel voor het gep. Overheidspersoneel, het weder recht doen aan het gep. Indisch personeel, 't is betrokkenen van harte ge gund, heeft echter de meerderheid der 2e Kamei leden het gep. Spooiwegpersoneel in deze zeer harde uitzonderingspositie ge laten. Trots ook de ingetreden devaluatie. De Minister heeft motieven gebezigd die voor ons als ingewijde, niet juist zijn, ook inzake de bijdrage in het pensioenfonds, door genoemd personeel. Waarheid is, dat het spoorwegpensioen fonds een groot wiskundig te kort heeft, echter buiten de schuld van het personeel die daarover nooit zeggenschap heeft ge had. Dit tekort is mede ontstaan door de bui tengewoon groote afvloeiing van personeel, welk personeel wachtgelder had behooren te zijn en de exploitatiekosten hadden moeten drukken. Deze kosten worden nu op het pensioen fonds afgeschoven. Waarheid is ook, dat de Regeering hare verplichtingen tegen over het pensioenfonds in 1912 en in 1930 op zich genomen, niet heeft vervuld waar door het wiskundig tekort enorm is ver groot en waarheid is verder, dat de rech ten en verplichtingen in beide pensioen wetten (Overheids-Spoorwegpersoneel) ge lijk zijn en ook bij de Rijks- en Indisch- gep. worden hooge pensioenen uitbetaald, terwijl door de afvloeiing van de spoorweg- gep. vele heel lage pensioentjes worden uitgekeerd en het overgroote deel beneden 60 blijft, waarop nog 10 is gekort. Om ook aan de spoorweggep. eindelijk weer recht te doen, zou geen 1 Vz millioen doch hoogstens 1 millioen kosten. Hoeveel moeite zij ook deden, deze zaak ernstig en eerlijk te bezien, zij blijven er bij, dat het gep. spooiwegpersoneel dat weleer dikwijls onder zeer moeilijke om standigheden zijn plicht deed, en daarvoor eenige keeren een dankbetuiging ontving, in een uitzonderingspositie gehouden wordt, waartegen zij protesteeren en waarin zij niet kunnen berusten. Daarom is hun hoop opnieuw gevestigd bij de behandeling van de wijziging van de pensioenwet voor Spoorwegambtenaren 1925, door den Minister aangekondigd. Hopelijk, dat Minister en alle Kamerle den dan het onrecht eindelijk weder willen herstellen! Het Hoofdbestuur van den Bond voor gep. by de Ned. Spoor- en Tramwegen. 1 pondspak le soort Custard 25 ct. en één kilo's blik Pruimen, 35 ct. SAMEN 60 ct. Nu voor 49 ct. Bij aankoop van 1 pond prima ver pakte Koffie 50 ct. p. h. p., een prachtige Emaille-afwasbak, groot model, rood of groen CADEAU. 4 groote blikken Spercieboonen, Hoogstraaten 89 ct. 4 gr. bl. Dopeiwten, Hero 100 ct. le soort Tutti-Frutti van 42 ct. NU 35 ct. per pond Prachtige peren, per pond 25 ct. Half pond zeer mooie sorteering Chocolaadjes, Melk en Puur 25 ct. 2 pond Witte Boontjes 25 ct. 2 pond Capucijners 25 ct. 2 pond Kogelboonen 25 ct. 2V2 pond Bruine Boonen 25 ct. 3 pond Groene Erwten 25 ct. Beleefd aanbevelend, J. C. v. HAARLEM, SOESTDIJK. v. WEEDESTRAAT 45, TEL. 2324, CONVERSIE VAN 1700 MILLIOEN. Uitgifte van 38-jarige staatsleening tegen 3 rente gedurende de eerste tien jaren, daarna 8/2 De Minister van Financiën heeft beslo ten tot de uitgifte van een 38-jarige staats leening met gelijke aflossingen, waarin al le aflosbaar te stellen 4 leeningen, te weten de leeningen 1931, 1933 I, 1933 II, 1934 en 1936 zullen worden geconverteerd, welke leening derhalve ongeveer 1700 mil lioen groot! zal zijn. De houders van obligatiën der genoemde leeningen zullen bij de toewijzing recht van voorkeur hebben. De rentevoet is be paald op 3 pCt. gedurende de eerste 10 jaren en op 3*4% voor den verderen duur van den looptijd, terwyl de uitgifte tegen den koers van 99V2 zal geschieden. Voorts ligt het in het voornemen het prospectus in het begin der volgende week verkrijgbaar te stellen. Op 27 Januari a.s. zal de inschrijving worden opengesteld bij de bekende bank instellingen en bij het agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam.

De Soester | 1938 | | pagina 2