Nieuwste HOEDEN KLIPPEN in het huwelijksleven Moderne JUMPERS en VESTEN DEUX PIECES voor IJS- en WINTERSPORT Voor het Thee-uurtje De Wintervlieg c Boven links. Witte wollen jumper, sportief model waarvan de in horizontale en verticale rich ting gebreide ave rechte steken een ruit vormen. Slui ting met roode knoopen. Omge boord met rood tres langs de kraag, voorkant, mouwen en zak jes. Boven rechts. Jumper met pas in verschillende kleuren uitge voerd n.1. groen, roestkleur en geel, middenstuk en mouwen in bruin. In het midden een vest-blouse in tricot, waarvan de rug en mou wen kastanje bruin zijn, het voorstuk is in een streeppatroon in geel, rood en bruin. Zeer apart is de z.g. Noorweegsche jumper, die zich o.m. voor spor tieve doeleinden leent en belooft veel opgang te maken op winter sportplaatsen. Het heeft o.a. rendieren motie ven, boeren- en boerinnetjes, als mede andere ont werpen, welke strepen vormen. Het geheel is in wit, rood en zwart gehouden en heeft een boord en manchetten in ribpatroon. Vier kante halsuitsnij ding, waarin wol len shawl gedra gen wordt. No. 5 is een ge- kleede jumper van zwart bouclé met dubbele re vers, waarvan de bovenste van an gorawol is ge breid. Het vest (rechts) in streepdessin ge breid (aan voorzijde) wordt met kleine motieven versierd. Rug in effen kleur. Practisch om onder mantels te dragen of op kille dagen over de japon in huis. Links onderaan een gehaakte jumper in blokpatroon, liefst in verschillende kleu ren. De vierkantjes worden aan elkander genaaid en hebben om het .gekleurde mid denstuk eenige koeien van zwarte stokjes. Afgeboord met band. Rechts een Weensch model jumper van genopte wol met mid denstuk in afstekende kleur. Bijbehooren- de lange kousen met lint aan bovenkant en kleine strik. KANEEL BISCUITS. 125 gr. bloem, 1 theelepel kaneel, 1 eier dooier, 60 gr. suiker (basterd), 60 gr. boter, stukjes sucade en een weinig melk. Bloem, suiker en kaneel zeeven en boter met de vingertoppen verdeelen tot kruime lige massa, daarna tot samenhangende bal kneden met eierdooier en zoo noodig en kele lepels melk toevoegen. Op bebloemde over het algemeen genoeg beseft, hoeveel onheil vliegen kunnen brengen en welk een gevaar zij voor de menschheid opleveren? Wetenschappelijke mannen hebben on vermoeid microscopische onderzoekingen gedaan en vastgesteld, dat één enkele vlieg gemiddeld een kwart millioen bacteriën met zich voert, waarvan de verhouding van de onschuldige tot de gevaarlijke soor ten is 2 tot 5. Begrijpt men het groote gevaar, dat zulks voor de menschheid met zich brengt, dan zal men eveneens inzien, hoe noodig het is deze schadelijke dieren te verdelgen. Op zijn laatst in Mei legt de wintervlieg hare eieren, waaruit na 24 uren de maden zich ontwikkeld hebben, die zich na vier weken tot volwassen vliegen hebben ont wikkeld, waarvan ieder wijfje in den loop van het jaar meer dan twee millioen na komelingen heeft. Iedere huisvrouw weet dus, wat haar te doen staat! Van dit deeg balletjes vormen, die aan den bovenkant plat gedrukt worden en in het midden een gehalveerde amandel drukken, daarna op ingevet bakblik plaat sen en 15 min. in niet te heete, doeh voorgewarmde oven bakken. Van deze hoeveelheid heeft men om* streeks 12 broodjes. aanrecht uitrollen met bebloemde deegrol en daarna met een vorm ronde of ovale plakjes uitsnijden, die op een ingevet bak blik 10 min. gebakken worden. In het midden van elk koekje drukt men een reepje sucade. Na afkoelen in blik be waren. KEINE BROODJES. 125 gr. bloem, 60 gr. vlugk. havermout, 60 gr. suiker, 60 gr. boter, 1 volle theelepel bakpoeder, y2 theelepel gemalen gember, y2 theelepel gem. kaneel, ruim 50 gr. huis- houdstroop, geblancheerde, gehalveerde amandelen. Bloem, bakpoeder en kruiden alsmede suiker zeeven en in een kom doen. Boter en stroop samen verwarmen, doch niet op kookpunt brengen en de droge ingrediën ten er roerende instrooien (niet op het vuur). Deux pièces van effen en fantasiestof, waartoe zich voor de jumper-blouse een combinatie van zwart met koningsblauw bijzonder goed leent. Garneering met zwart tres. Twee baans rokje, dat tamelijk nauw is. Het geheel kleedt vlot en geeft de ver langde slanke lijn. JAPON VOOR SLANKE FIGUREN. Succespatroon 1923. Gekleed model met aansluitend boven deel en hoog boordje. Korte of lange mou wen; deze laatste worden bij het patroon geleverd en kunnen langs de aangegeven lijn worden afgeknipt. Smalle ceintuur met gesp aan rugzijde. Tweedeelig schootje. Patronen, in de maten 4248. Flatteuse avondrobe van niet bloem be drukt organza, gedragen over zacht ge kleurd satijnen onderkleed. Ruime sorsage met korte, gladde mouwtjes. Rok met korte sleep. Is het U niet eens opgevallen, hoe een overlevende wintervlieg, slechts heel wei nig verjaagd wordt en hij zich rustig te goed mag doen aan suikerkorrels en het geen verder naar zijn of haar gading is? Vergeten zijn alle schanddaden, waaraan wij ons 's zomers ergeren, wanneer deze insecten met de meest mogelijke vrijheid op onze etenswaren gaan zitten. „Wat kan èèn enkele vlieg nu voor kwaad uitrichten!" denkt men schouderophalend. Tot dank voor het aangename winterver blijf en de genoten gastvrijheid zal er in het vroege voorjaar voor een rijke nako melingschap gezorgd worden, dat zich weer zal beijveren, ons groote overlast te bezorgen! Maareen volgende winter zal een enkele nagebleven vlieg wèèr ver troeteld worden.. Inderdaad het is een komisch gezicht iemand op de vliegenjacht te zien, maar het is minstens even dwaas, zoo'n winter vlieg te sparen, ondanks de misère, d^e hij een volgend voorjaar zal geven. Wordt er Het koopen van een nieuwe hoed is, ge zien de ietwat extra-vagante modellen, tegenwoordig niet gemakkelijk. Slechts weinigen zullen een hoed dragen enkel en alleen omdat het model amusant is. Een vraag, die bij iedere vrouw in de eerste plaats oprijst is „Staat deze hoed mij?" Heel begrijpelijk is het, dat sommige mannen even de schouders ophalen bij het zien van sommige modellen en deze liever op het hoofd van andere vrouwen dan van hun eigen vrouw zien! Vele, overigens volstrekt niet conserva tieve vrouwen en meisjes, zelfs moderne, blijven in de keus harer hoeden behou dend. Velvet, velours en vilten hoeden ziet men met garneeringen van strikken eh veeren, terwijl de iets gekleedere modellen voiles hebben. Deze hangen niet slechts op bescheiden wijze van den rand af, doch reiken zelfs over de schouders. Het is op vallend hoezeer het geheel veel chiquer werkt met deze voiles en daarom zal men bepaalde modellen voor de morgenuren b.v. zonder en 's middags met voile dra gen. De hoed, links, is een fluweelen tulband model met metalen bij, die Strass vleugel tjes heeft. Van af de bol valt de voile met mooien rand in ruime plooien over het gelaat. Rechts een bescheidener vorm van hoed van zwart fluweel met incrustaties van bont. Apart is de wijze waarop deze "oile over het gelaat gedragen wordt, waardoor ook het achterhoofd bedekt wordt door de tulle. Aan voorzijde knoop met afhangende einden. taak in een min of meer geprikkelde stem ming thuis komt. In den regel is de atmos feer na een kwartiertje weer gezuiverd, nadat de man gelegenheid heeft gehad tot zich zelf te komen. Een verstandige vrouw zal met dit kri tieke kwartiertje rekening weten te hou den en begrijpen, dat het minder opgewek te gelaat of de zwijgzame stemming niet haar geldt, doch dat wellicht onbewust een veiligheidsklep voor overprikkelde zenu wen gezocht wordt. In den regel zal een kwartiertje rust een heilzame uitwerking hebben en een harmonische stemming brengen. Er zijn helaas nog vele vrouwen, die steeds weer toonen heel weinig tact te hebben en die zich door een „onvriende lijk stemmingskwartiertje" achteruitgesteld en gekrenkt gevoelen. Een scherp woord van den man, inderdaad niet zóó bedoeld, doch slechts een uitvloeisel van zijn geprik kelde stemming, wordt met gelijken munt betaald. Is hier geen gekrenkte trots in het spel, omdat de man niet onmiddellijk open oog voor de zorgende hand en open oor voor de moeilijkheden van zijn ega heeft? De verstandige echtgenoote zal blijken een goede levensgezellin te zijn m wacht geduldig met allerlei kleine en groote din gen te bespreken, totdat de samengepakte wolken van het gelaat van haar eaht- vriend verdwenen zijn. Later in de rustige avonduren is hiervoor nog gelegenheid te over. De waardige kalmte, waarmede zij zijn onvriendelijke woorden beantwoordt of over zich heen laat gaan en haar inschik kelijkheid verzachten de scherpe kanten omdat ze aanvoelt, dat het onverstandig zou zijn het vaatje buskruit, waarop haar man gelijkt, door een vonkje tot explosie te brengen. Een goed humeur werkt als olie op de woeste baren. Een verstandige vrouw zal zich zóó we ten te geven, dat de sfeer in huis harmo nisch is en kracht, welke hiervoor ver- eischt wordt kan zij zich door ernstig wil len eigen maken. Een ondoordacht woord ontglipt zoo gauw onze.lippen en kan een bron van verdriet met zich na slepen, daar om is noodig, dat men bezint voor en al eer men begint. Vele huiselijke oneenigheden, veel dis harmonie kan vermeden worden indien de vrouw het kritieke kwartiertje beschouwt als een natuurlijk gevolg van een storing van het geestelijke evenwicht. Besteladres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, Giro 203203. Prijs van het patroon f 0.30 -f f 0.05 voor adm. en verzendkosten, te betalen in postzegels, per giro of postwissel. Patronen naar maat yan elk gewenscht model f 0.90. Wie zal het ontkennen, dat er in het huwelijksleven oneindig veel klippen zijn, waardoor het bedreigd wordt en die wij vrouwen moeten trachten te omzeilen? Gelijkt niet het huwelijk in vele opzich ten op een door man en vrouw af te leg gen reis? Men spreekt toch immers, wan neer twee menschen zich in den echt be geven, van het huwelijksbootje? Men mag voor deze tocht voorzien zijn van een plaatsbewijs eerste of tweede klas, of zelfs als eenvoudige tusschendekpassa- gier de tocht aanvaarden, niemand blijft gespaard voor de stormen, die het schip soms bedreigen en vaak in gevaar bren gen, evengoed als alle passagiers dezelfde windstilte en zonnige dagen medemaken, die allen ten goede komen. Velen voeren als ballast een goedgevulde geldbuidel mede, die hen zal helpen het evenwicht te houden, terwijl anderen, toe gerust met moed en goeden wil even zeer het einddoel zullen bereiken. Velen worden gedurende de reis zeeziek en nemen zich voor de gemeenschappelijke reis af te breken, anderen blijven ervoor gespaard en zetten de reis over de woelige wateren welgemoed voort. Wanneer twee menschen zich dan toe rusten om de levensreis te aanvaarden, zul len zij moeten bedenken, dat zij dit op eigen krachten, zonder loodsen moeten doen. Loodsen, die de boot om de gevaar lijke klippen en zandbanken heen kunnen leiden, zonder wie het vaartuig zoo licht te gronde zou kunnen gaan. In het huwe lijk maken man en vrouw deel uit van de bemanning en zal slechts één kapitein aan boord mogen zijn, die evenals de stuurman bedacht moet zijn, dreigende klippen te omzeilen In zeer vele gevallen zal de vrouw als stuurman op moeten treden, en alle moei lijkheden moeten iveten te vermijden. Veel te weinig wordt er over nagedacht, dat een van die klippen, welke tot botsingen kunnen leiden, zich voordoen omstreeks den tijd, dat de man na volbrachten dag-

De Soester | 1938 | | pagina 4