L Bij den aanvang van het Broedseizoen Radio-Centrale. I Sport Radlo-dtstrlbutlo.... dat moet U hooran, aangenaam voor beurs en ooran. M 1 "TT ERNSTIG ONGEVAL. Woensdagmiddag te omstreeks 5.30 uur had op den betonweg van De Bilt naar Soestogk nabij het landgoed Pijnenburg een ernstig ongeval plaats. Daar reed de landbouwer H. v. D. uit Soest met een door hem bestuurden wagen, bespannen met een paard, welke wagen echter in het duister met was voorzien van het voorge schreven roode achterlicht, een roode lan taarn of iets dergelijks. In dezelfde rich ting reed hem acnterop een luxe-automo biel, nestuurd door G. V. uit Utrecht, die echter zijn groote koplampen moest doo- ven voor een tegenligger. Juist in den tijd, dat hij met klein licht reed, kwam hij vlak achter den paardenwagen, die hij door het met aanwezig zijn van eenige roode ach- terverhchting met bemerkte en waardoor hij met groote vaart tegen dien wagen op reed. De gevolgen waren zeer erg. He paard Vertegenwoordiging van de VOLTA bW LLBCTROLUX STOFZUiUBRü JOH. H. VAN SCHALKWIJK Steenholstraat 00 Teier. 2VU6. Inruilen Verhuren Repareeren sloeg op hol en kon eerst tot staan ge- bracnt worden in de omgeving van de Wieksloot-. v. D. raakte tusschen het gespan bekneld, m eerst nadat dit gespan tot stustana was gekomen, mocht het geluk ken den ctn uit zijn zeer netelige positie te bevrijüv H\j bleek toen een ernstige en gecompliceerde beenbreuk te hebben" opgeloopen, waarbij zelfs deelen van het been vrijwel totaal verbrijzeld waren. Dr. Rupert verleende de eerste hulp en op diens advies werd de ongelukkige later per zie kenauto van de Soester E.H.B.O. naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De Soester politie, want het ongeval had net plaats op Soester grondgebied, stelde een uitvoerig onderzoek in en maakte te gen den getroffen v. D. proces-verbaal op, wegens het niet hebben van de vereischte roode achterverlichting op zijn wagen. De luxe automobiel werd eveneens ern stig beschadigd op meerdere plaatsen aan de carrosserie, doch de bestuurder ervan kwam met den schrik vrij. Het P*ard is er betrekkelijk nog al goed afgekomen. gedeelte. Een gezellig samenzijn zal dit feest besluiten. Mocht onverhoopt het Nationale Feest ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis op denzelfden dag val len, wat niet tot de onmogelijkheden be hoort, dan vindt het Esvacfeest plaats op Maandag 7 Februari a.s. INBRAAKJE. Woensdagmiddag tusschen half twee en half vier is ingebroken in een huis in de omgeving van Soestdijk, tijdens een korte afwezigheid van den bewoner. Door middel van vaische sleutels zijn de inbrekers bin nen gekomen, hebben een ladekast geheel geforceerd en doorzocht, doch konden daar in niets van hun gading vinden, daar er geen geldswaardige papieren of geld in aanwezig was. Toen de bewoner thuis- Kwam, bemerkte hij den inbraak, doch er werd niets door hem vermist, zoodat ver ondersteld wordt, dat de inbrekers, na hun vruchteloos pogen in die ladekast, hun ver dere pogingen maar hebben opgegeven en met bekwamen spoed zijn vertrokken. De politie stelde natuurlijk direct een uitvoerig onderzoek in en tegen bepaalde personen zijn reeds verdenkingen gerezen aan die inbraak niet onschuldig te zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. UITSTEL CONCERT VAN BEINUM IN MUSIS SACRUM. GEMEENTELIJKE KEURINGS DIENST. Overzicht van den Gem» Keuringsdienst over het 4e kwartaal 1937. Geslacht op de N.V. Centrale-Slacht plaats: 150 runderen, 11 paarden, 4 hitten, 4 pinken, 38 vette kalveren, 2 nuchtere kal veren, 236 varkens, 6 schapen en 6 gras kalveren. Huisslachtingen: 2 runderen, 128 var kens, 1 vet kalf en 1 geit. Ingevoerd werd: 24543 kilogram vleesch en vet. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Verkoop in 't Klein onder -Toezicht": 8 runderen. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Sterilisatie": 1 varken. Tuberculose kwam voor bij: 12 runde ren en 12 varkens. Uit nood werden gedood: 20 runderen. Gestorven: 9 runderen, 3 vette kalveren, 11 nuchtere kalveren, 2 varkens, 3 geiten en 6 graskalveren. Afgekeurde geheele dieren: 21 runderen, 3 vette kalveren, 6 gras kalveren, 12 nuchtere kalveren, 2 varkens en 2 geiten. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 15 paar longen, 8 har ten, 45 levers, 5 milten, 15 paar nieren, 14 magen, 14 stel darmen, 4 borstvliezen, 1 buikvlies, 4 tongen, 4 koppen en 18 kilo gram ingesmolten vet. Van Varkens: 15 paar longen, 9 harten, 5 levers, 1 milt, 2 paar nieren, 6 magen, 6 stel darmen, 12 lymphklieren en 31 kilo gram ongesmolten vet. Van Kalveren: 1 paar nieren. Van Paarden: 1 kop. GESLAAGD. organisatorische leiding behouden. Met de dagelijksche leiding is nu de districts-com- mandant der rijksveldwacht in bet Vle district (Amsterdam), de heer J. Vermey- den, belast die destijds ook de verkeers regeling bij de Jamboree in handen had. Het spreekt vanzelf, dat er nauw contact zal blijven bestaan tusschen dezen districts commandant en den districtscommandant der rijksveldwacht in het VlI-e district, de provincie Utrecht, den heer P. J. EL C. Herten, terwijl tevens een goede samen werking zal worden gezocht met de bur gemeesters, die tenslotte in onderling over leg de organisatie geheel op touw hebben gezet en de gemeente-politie van Baarn en Soest. In hoogste instantie heeft men deze be slissing genomen nadat er reeds eenige keeren moeilijkheden waren gerezen tus schen de verschillende politie-afdeelingen, cue in de omgeving van het Paleis ieder voor zich handelend optraden, zoodat men eigenlijk niet wist wie hier als verantwoor delijk moest worden beschouwd. Deze moeilijkheden kunnen thans door de in gestelde éénhoofdige technische leiding als opgelost worden beschouwd. Naar wij vernemen, zal het concert, dat Dinsdagavond zou worden gegeven in het gebouw Musis Sacrum te Baarn en waar zou concerteeren de heer Eduard van Bei- num met zijn orkest, niet kunnen doorgaan wegens ziekte van den heer van Beinum. Later zal worden bekend gemaakt, wan neer nu deze uitvoering zal plaats hebben. WAAR GAAN WIJ HEEN? MAANDAG 31 JANUARI 1938 naar den feestavond van E.S.V.A.C. in hotel Eem- land, om 8 uur. WOENSDAG 2 FEBRUARI 1938 naar het Concert van „Soli Deo Gloria" in „Huis ten Halve" te Soesterberg, om 8 uur. DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 naar de practische snoeiles van Ir. J. Leendertz, rijkstuinbouwconsulent; punt van samen komst: Tensen'a autobusgarage, om 9 uur v.m. DONDERDAG 17 FEBRUARI 1938 naar de practische snoeiles van Ir. J. Leen dertz, rijkstuinbouwconsulent; punt van samenkomst: Tensen's autobusgarage, om 9 uur v.m. ZONDAG 20 FEBRUARI 1938 naar de tooneeluitvoering vhn „Onder Ons", waar opgevoerd wordt: „Heb ik mijn kind ge dood", in het Parochiehuis St. Joseph, 's avonds om 8 uur. ZONDAG 27 FEBRUARI 1938 naar de tooneeluitvoering van „Onder Ons" waar opgevoerd wordt: „Een zwerver kwam..' in het Parochiehuis St. Ludgardis, des avonds om 8 uur. DE VERKEERSREGELING NABIJ HET PALEIS. Op he. December 1937 gehouden exa men voor ooekhouden en handelsrekenen, uitgaande van de vereeniging Mercurius, behaalde onze plaatsgenoot, de heer H. Steenhuijsen Jr. het Mercurius-diploma in die vakken. FEESTAVOND E.S.V.AO. Maandag 31 Januari a.9. biedt het Es- vacbestuur hare leden, donateurs en be gunstigers in hotel „Eemland" een feest avond aan. De neutrale tooneelvereeniging „De Ver momden" verzorgt het feestprogramma en zal trachten met eenige kluchten en schetsen de lachspieren der aanwezigen in beweging te brengen, hetgeen gezien de reputatie die deze jonge vereeniging reeds heeft, haar wel is toevertrouwd. Het En semble Ulterwijk verzorgt het muzikale CLUBNIEUWS V.V. „E.S.V.A.C." Voor a.s. Zondag Is zoowel voor het le als 2de elftal een wisselprijs wedstrijd vast gesteld. In de voorronde klopte Esvac I op 26 December 1937 te Doorn D.E.V., een le klasser uit Afdeeling A met 41. Nu in de le ronde krijgt Esvac bezoek van Amersfoort Vooruit. Deze ons onbe kende vereeniging bestaat uit personeel van de Nederl. Spoorwegen. Het belooft een aardige, spannende wedstrijd te wor den met als resultaat, dat Esvac zich in de 2e ronde plaatst. Het 2e elftal heeft ook geen moeilijke opgaaf, daar het H.V.C. IV op Birkhoven gaat bekampen. Het 4e elftal speelt voor de competitie thuis om 12 uur tegen N.S.C. III uit Njj- kerk. Het programma is dus als volgt: Zondag 30 Januari: 12.00 uur: Esvac IV—N.S.C. UI. 12.00 uur: H.V.C. IV—Esvac H 2.00 uur: Esvac IAmf. Vooruit I. Zaterdag 5 Februari a.s. vangt de com petitie voor het jeugdvoetbal weder aan. Thans éénhoofdige leiding. De laatste dagen was het een publiek ge- helm, dat het met de verkeersregeling na bij het Paleis Soestdijk niet al te best bo terde. Men kreeg wel eens den indruk, dat het daarbij „óvergeorganiseerd" was aldra bleek ook, dat er te veel hoofden waren, waarvan er meerdere blijkbaar soms wel eens meenden, dat alléén zij de baas waren en alle andere slechts hun on dergeschikten. Dat tusschen de Rijksveld wacht eenerzijds en de gemeentepolitie van Baarn anderzijds ook met die goede samenwerking bestond, als wel gewenscht ware geweest, maakte de moeilijkheden nog maar grooter. Uit den aard der zaak moest de briga dier-majoor A. van Amerongen der bewa- kings-brigade Soestdijk, aan welke brigade tenslotte de bewaking van het Paleis en de verkeersregeling vlak er voor bij ver keer van en naar het Paleis uitdrukkelijk en uitsluitend was opgedragen, de aangewezen leider der verkeersregeling z\jn, doch toen de brigade-commandanten uit Baarn en Amersfoort ook ten tooneele verschenen, kwamen er moeilijkheden, blijkbaar ten deele voortspruitende uit an- cienniteitskwesties. Toen nog zooveel an dere veldwachters te Soestdijk werden ge detacheerd en zelfs de brigadier-majoor A. de Groot uit Zaandam daarheen werd gedirigeerd, werden de moeilijkheden, die anders wellicht nog wel oplosbaar waren geweest, nog grooter en de verhouding met de Baarnsche politie, die zich op het Baarnsche grondgebied 'ook niet geheel en al wilde laten wegcijferen, is ten slotte oorzaak geweest, volgens een bericht in „De Telegraaf", dat Dinsdag j.1. na een bespreking tusschen de Ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken, de ge- heele practische zijde van verkeersregeling nabij het Paleis is opgedragen aan de rijksveldwacht, onder leiding van den procureur-generaal van het Amsterdam- sche Gerechtshof, fungeerend directeur van Rijkspolitie, mr. A. baron van Harinx- ma thoe Slooten, zulks in overeenstem ming met den van beginne af aan getrok ken gedragslijn ln overleg met de bur gemeesters van Baarn en Soest, die de vi/r Van den eersten Januari af mochten wij gaan inleggen, maar de meesten onzer zul len van deze vrijheid nog geen gebruik heb ben gemaakt, omdat het ons nog te vroeg is. Een slechtere bevruchting is in de win termaand waarschijnlijk en door den be perkten inleg moeten wij zuinig op de broed- eieren zijn. Daar komt nog bij, dat deal te vroeg geboren kuikens ons dikwijls in het najaar parten spelen, maar daarover wordt verschillend gedacht en zal thans niet op worden ingegaan. Hoofdzaak is, dat wij de slechter bevruchte eieren van Ja nuari liever ontloopen,; want wij mogen de geringere uitkomst der eerste maanden niet inhalen, zooals vroeger, door verderop in het seizoen dan maar wat meer in te leggen of wat langer inet broeden door te gaan, want als de ons toegewezen hoeveel heid op is, is het afgeloopen. Als steeds maar thans meer nog dan. In den ouden tijd, moeten wij dus ^orgen uit de eieren zooveel kuikens te halên, als slechts moge lijk is. Om het nog eens te herhalen: w\j moeten zuinig op de broedeieren zijn. Zuinigheid op de broedeieren beteekent in de eerste plaats, dat men zorg moet dragen goede broedeieren te bezitten. Eieren, die de meeste kans geven op een goede uitkomst. Volgens de wettelijke be palingen is een broedéi wel is waar ieder pluimvee-ei, dat zich in een broedmachine bevindt en deze omschrijving mag mis schien voor de wet heel nuttig zijn, maar voor de vraag, of wij goede resultaten mo gen verwachten zegt zij niets. Voor ons is iang niet ieder ei, dat zich in een broed machine bevindt, een werkelijk broedei. Eieren van kippen, waarbij geen haan heeft geloopen, zijn geen broedeieren en eieren, waarvan men om andere redenen mag verwachten, dat er niets van terecht zal komen, zijn het evenmin. Een broedei is alléén een ei, dat een juiste bebroe ding vooropgesteld een redelijke kans geeft op een gezond en flink kuiken. Wie dit bij den inleg vóórop stelt en daarop zoo scherp als mogelijk ia let, heeft al iets gewonnen boven anderen, die dit niet doen. Zelfs al véél gewonnen, want het is niet overdreven te zeggen, dat hij zijn kans op de uitkomst er met een tien procent door heeft verbeterd. Dit percen tage kan men winnen door op de broed eieren toezicht te houden, vóór zij de ma chine ingaan. Hetgeen uitgeschouwd moet worden als onbevrucht of als afgestorven kiemen, kan met hetzelfde percentage worden verminderd. Het is de moeite waard er eenigen tijd voor over te hebben, die op deze wijze ruimschoots wordt be loond. Hoe kan men van een broedei, vóórdat het in de machine gaat, zeggen, of het een goed resultaat zal opleveren? Met zeker heid weet men dat natuurlijk nooit, maar wei kan men met groote waarschijnlijk heid te voren vaststellen, dat een ei niet goed ia en door deze ter zijde te leggen en als consumptie-eieren te gebruiken, houdt men de betere soort over. Vooreerst moet, als steeds, weer gelet Radio-Centrale „SOESTDIJK" men, waaruit de eieren werden verkregen, goede toornen? Wie inlegt van eigen die ren, weet dit zelf het best en natuurlijk wordt hier geen beschouwing ten beste gegeven over wat een goede en wat een slechte toom is. Want daarbij zou de ge- heele fokleer te pas komen; de afstam ming, de erfelijkheid, de regels om de waarde der fokdieren te beoordeelen en niet minder de wijze om hen te verzorgen, reeds lang vóórdat zij in den toom hun plaats hebben ingenomen. Zon, frissche lucht, de voedering met veel, versch en jong groen, den geheelen herfst en winter door, geen uitputting door een geforceer- den leg, een niet te eiwitrijk voeder, al deze dingen zouden dan weer de revue moeten passeeren en daarvoor is in dit eene artikel geen plaats. Wie zijn broedeieren koopt van anderen, kan natuurlijk nooit zóó op de hoogte zijn, als wanneer hij zijn eigen eieren gebruikt. Hij kan afgaan op vroegere ervaringen met den leverancier opgedaan, op inlich tingen, welke hij van collega's ontvangt, maar ook op eigen aanschouwing van het bedrijf, waarvan hij de eieren denkt te be trekken, Laat het een dag kosten en wat reisgeld, maar wie zich te voren een in druk gaat opdoen van de bedrijfsomstan digheden van zijn leverancier, weet zeker nog niet alles, maar toch al wel een hee- leboel. Hoe is de huisvesting? Welk sys teem van uitloop wordt in den winter ge volgd? Hoe zien de dieren er uit? Zit er snot onder? Al deze en meerdere gegevens verschaffen hem een vingerwijzing over de vraag, of hij een leverancier heeft uitge kozen, van wiens eieren hij plezier zal heb ben of verdriet. Eigen aanschouwing van het bedrijf en van de fokdieren kan niet genoeg worden aanbevolen. Dan is er nog iets, maar dat geldt al leen voor hen, die valnest-contróle toepas sen. Wanneer men de eieren schouwt, later de afgestorven kiemen verwijdert, en nog later de eieren, welke dood-in-den-dop hebben gegeven opruimt, dan zal men meestal bemerken, dat deze ondeugdelijke eieren met percentsgewijze gelijkelijk over den geheelen inleg zijn verdeeld. Men zal eieren aanschaffen van hennen, die beste resultaten aangaven en van andere hen nen zal men zien, dat een groot gedeelte, soms alle dieren, onbevrucht waren, de kiemen lieten afsterven, of dood-in-den- dop zijn gebleven. Het meerendeel der al dus mislukte broedeieren is tot bepaalde hennen terug te brengen. Wie dus deze er varing met een aantal hennen heeft op gedaan, terwijl de andere kippen uit den zelfden toom goed resultaat hebben opge leverd, zoodat het niet aan de hanen kan hebben gelegen, weet, dat hij bij een vol genden inleg kans loopt hetzelfde te berei ken met de eieren van deze hennen. Vèr- wijder ze dus uit den foktoom, gebruik ha re eieren voor de consumptie, maar leg ze niet meer in, want de broedvergunning wordt er door opgemaakt, zonder dat er kuikens van worden verkregen. Het alge- heele percentage van uitkomst wordt er een stuk beter door en het broedseizoen wordt even zooveel voordeeliger. Zij, die geen valnestcontróle toepassen, kunnen dit niet doen, maar voor hen verdient het werkelijk aanbeveling om dan ten minste in den broedtijd de hennen op valnesten te zetten, niet om de productie te controlee ren, maar om de resultaten van uitkomst te kunnen vaststellen. De verandering van de nesten kost wat geld, de contróle kost wat tijd, maar men spaart dit allemaal uit door een heel wat voordeeliger uitkomst. Door meerdere kuikens uit evenveel eieren. En daarom is het toch te doen. RADIO PROGRAMMA DER BÜITENLANDSCHE STATIONS. Dit zjjn dingen, welke men aan de eieren nietzien kan. Maar er zijn ook dingen, die men wèl ziet, als men zich de moeite ge troost om niet alles, wat beschikbaar is, in de machine te leggen. Ook op die wijze kan men veel ongeschikte broedeieren van te voren uitzonderen. Het is zóó eenvou dig en vanzelfsprekend, dat het bijna te mal is om er nog over te schrijven en toch zijn er velen, die van het voor de hand liggende middel, hetwelk hier wordt be doeld, geen gebruik maken. Dat middel is om alle eieren te schouwen, vóór ze in de machine gaan. Niet alleen na eenige dagen van bebroeding, niet alleen tegen het uit komen, maar te voren. Wie dit voor de eerste maal doet, zal zich verbazen, hoe- vele hij er dan ter zijde legt en hoevele hij er dus vroeger onnut heeft ingelegd. Reeds met het bloote oog kan men er heel wat ongeschikt verklaren. De eieren, die te groot en waarschijnlijk dubbeldooi- ers zijn (waaruit beusch nooit twee- kui kens komen en ook niet één), de eieren met een ring er omheen, de kogelronde eieren of de veel te langwerpige, de eieren met een zichtbare barst of deuk in de schaal en eindelijk die, welke een ruwe schaal bezitten. Leg al dit soort ter zijde, Het is volstrekt niet zeker, dat ze nooit kuikens zullen opleveren; de eieren met een ring kunnen soms goed uitkomen, maar de geschiedenis is erfelijk en men raakt deze leelijke eieren niet kwijt, als men er van fokt; de kogelronde en de langwer pige kunnen het ook wel eens goed doen, maar de kansen zijn geringer en de ruw- schalige, die aanvoelen als schuurpapier en waarop het potlood dikker en zwarter afgeeft als men er op schrijft, dan nor maal, zijn in de meeste gevallen onbe vrucht. Ook zonder de schouwlamp heeft men dus al de mogelijkheid om de broede- rij voordeeliger te laten verloopen. Er zijn echter ook dingen, welke men met het bloote oog niet aan de eieren kan zien. Dikwijls zijn er barstjes of scheurtjes, vooral aan de punt, die men anders niet zou opmerken. Voor de lamp ziet men ze. Er blijkt dan een ster van kleine streep jes te zijn, ontstaan op een te harden nest bodem bjj het leggen. Deze eieren zullen meestal normaal bevruchten, maar in den loop van het broedproces sterft de kiem af en men had beter gedaan ze niet in te ZONDAG 30 JANUARL 8.30 Brussel VI. 9.00 Keulen 9.45 Brussel VI. 11.20 Keulen I.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 7.20 Weenen 8.50 Parijs Radio 9.55 Droitwich 10.55 Keulen MAANDAG 31 JANUARI. 9.30 Diversen 11.05 Droitwich 11.35 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Regional 4.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Diversen-London Reg. 8.55 Weenen 9.35 Budapest 10.20 Keulen DINSDAG 1 FEBRUARI. 9.30 Diversen 11.05 London Reg. I.05 Droitwich 1.20 Brussel VI. 2.20 London Regional 4.20 Keulen 5.20 Nationaal programma 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Keulen 10.35 Droitwich WOENSDAG 2 FEBRUARI. 9.30 Diversen 11.05 London Reg.-Droitwich 11.50 Keulen I.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.50 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Droitwich DONDERDAG 3 FEBRUARI. 9.30 Diversen II.05 London Reg. 11.35 Keulen I.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 4.50 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Droitwich 8.50 Parijs Radio 9.50 London Reg. 10.20 Keulen 11.20 Droitwich VRIJDAG 4 FEBRUARI. 9.30 Diversen II.05 London Reg. 12.50 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Diversen 8.35' London Reg. 9.50 Keulen II.20 Nationaal programma ZATERDAG 5 FEBRUARI. 9.30 Diversen II.05 London Reg. 12.35 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Keulen 9.20 Diversen 9.50 Keulen Wijzigingen voorbehouden. worden op de ouder-dieren. Zijn de too-1 leggen. Dan kan bij de schouwing blijken, dat de schaal te dun is, vooral weer aan de punt of by de eieren met een ring er om heen, op de plaats, waar de verdikking zit. Ook over deze behoeft men zich niet veel illusies te maken. Het zal er wel mee gaan als met die, waar kleine, fijne barstjes in zitten: zij zullen bij de eerste schouw na een dag of zes nog wel bevrucht zijn, maar als de tijd verstrijkt, sterft de kiem af en een levend kuiken krijgt men niet te zien. Eindelijk zijn er dan nog de gemarmer de eieren. Niet die, welke op de schaal hier en daar een vlekje hebben, doordat er zich wat kalk heeft afgezet; dit ziet men met het bloote oog en het zal niet schaden. Met de schouwlamp echter zal men er onder vinden, welke bij doorlichting geheel ge marmerd zijn, zooals de huid van een schimmelpaard in het klein. Deze gemar merde eieren zijn meestal onbevrucht en men doet dus wijs er de broedvergunning niet door te laten opeten. Zoo ziet men, dat er heel wat eieren zijn, welke men buiten de machine moet hou den. Eieren, die geen broedeieren zijn, al beschouwt de wet ze ook wel als zoodanig. Er werd zooeven gezegd, dat men op die manier misschien een 10 betere uitkom sten kan verkrijgen of een 10 slechtere uitkomst kan voorkomen. Is dat niet de moeite waard? Waarom zal men een ver lies aanvaarden, dat volstrekt niet aan vaard behoeft te worden? Laten dus allen bij het voor de deur staande broedseizoen hieraan gedachtig zijn. Onze inleg is be perkt: uit dezen beperkten inleg moeten wij het maximum aantal kuikens halen, dat mogelijk is. (De Bedrijfspluimevehouder). van me< volt rek GE\ G. straf Soes vraa J b(j V opga gevr, heele m. v< Desg biblic Wegf ge, Prins zoo s niet j Ter Reus; voeds domw eenigf 3.— Beckc bij Wi voor j

De Soester | 1938 | | pagina 4