Damestasschen Ingezonden Het huis van den Graaf DAGBLAD GOOI- EN EEMLAN DER Radio-Centrale. FEUILLETON AGENTSCHAP voor Abonnementen en Advertenties N.V. Eerste Soester El. Drukkerij Voor Telefoonabonné's ZIE DE ETALAGE 3f Bulten verantwoordelijkheid der Redactie WAAROM, WAARDOOR 50.000.- VOOR NIETS DAN 3 HECTARE VRIJ AFGELEGEN ZANDGROND? M. de R., B. en W. en Raad meenen Soest een dienst te bewijzen door vestiging van een kazerne. Of die meening voldoende gefun deerd mag heeten, kan betwijfeld worden. Sinds de Overheid zich met zaken-doen be moeit, blijkt b|jna steeds het verkeerde daarvan. O.m. in Soest b.v. uit het verlies op den, zei er weer zwaar gesubsidieerden, woningbouv in Soesterberg zelf. Doch deze meening is in ieder geval aan nemelijk en begrijpelijk. Volkomen onbe grijpelijk is echter, waarom of waardoor dit vermeende kazerne-nut niet verkregen kan worden, buiten een aderlating van 60.000.d.i. bij leening in 25 jaar 100.000.voor een stuk zandgrond, dat vroeger zeker niet veel meer dan evenveel centen kostte. Tenzij dan als Christelijke daad, indien de grond b.v. het eigendom ware van een tiental doodarme keuterboer tjes, wien men eens eenmaal in hun armoe- leven „ein Stück von Himimel" per loterij- bedeeling wil schenken! Doch ook hier zal wel weer het ergste tegendeel het geval zijn, n.1. dat door belastingen en retributies (o.m. 55 ct. per Ma water) de 100.000. worden ontnomen aan de keuterboertjes en overige overbelaste en van levensruimte beroofde belastingbetalers, om 50.000. voor 90 bloot als geschenk, te mogen offreeren aan een ton-en-meer-bezitter. Vanzelf sprekend was die 50.000. hoewel naar intrinsieke waarde grooten- deels een cadeau, voor B. en W. en Raad, een moeten. Net als verleden jaar nog voor Amsterdam, dat 200.000.moest beta len, ook bij onteigeningsprocedure zeker, voor een stuk veengrond, door een „voor- uitziendén belegger" te voren en dat reeds veel te duur gekocht voor 35.000.Net als, zelfde raadszitting hier, Soest nog 10.per jaar toe moet betalen, als het een leelijk stuk spoor- grond met bloemen wil versieren. Bij aan koop van elk ander goed, b.v. een gemeen te-auto, watertoren etc., heeft men het voor het zelf kiezen van goedkoopst en best. Doch bij grondeigendom, en daar alleen blijkt ook de Overheid, tot de hoog ste toe, geen keuze of wil meer te bezitten, en slechts moeten te kennen en te erken nen, ondanks alle handhaving van gezags- hoogheid Een gezagszwakheid, die zich o.m. zeer opvallend hierin uit: De laatste twintig jaar zijn de belastingen, vooral de indirec te, op alles letterlijk vervijf- tot vertien voudigd, de schulden tot astronomische cijfers opgedreven, doch het oversnel ge stegen milliardenkapitaal in grond belegd, betaalt thans nog Iets minder grondbelas ting en dat dan nog zoo averechts mo gelijk, n.1. naar de opbrengst inplaats van naar de kapitaalwaarde van den grond dan de onnoozele 10.000.000.van vroe ger, hoewel men terzelfder tijd de in dezelf de wet omschreven zgn. „grondbelasting op het gebouwd", die niet den grond, maar het bouwen, dus steeds den arbeid weer, belast en beboet, tot het viervoudige, n.1. thans tot 40.000.000 opdreef! De vraag is dus niet Waarom?, maat Waardoor? is er dit moeten voor ieder, ook voor de Overheid zelve en zelfs, alleen, volstrekt alleen, tegenover het grondeigen dom Een vraag van even albeheerschend be lang als het huidig grondeigendom zelf blijkt te zijn voor ieder, die even zijn ver schrikkelijke gevolgen nagaat: Hooge grond-pachten, -huren en -prijzen, waar door boerenzoons en landarbeiders zich niet kunnen vestigen, arbeidsaanbod en werkloosheid in de steden vermeerderen met het pauperisme c.a., de loonen nog lager drukken, Staatsbemoeiing en -be deeling met belastingen en schulden daar door opdrijven, waardoor de koopkracht nog meer wordt aangetast en malaise, Werkloosheid etc. opnieuw worden verer gerd, terwijl zonder die Staatsleeningen de Naar het Engelsch. 3). „Kijk, daar hebben we nog meer familie leden. Hebt u die gisteren ook gezien?" „Mrs. John Huish wel: dat blonde vrouw tje met die twee kleine kinderen, meent u?" „JuistGoeden morgen, dames! Wat heeft Meta nu weer uitgehaald?" „Neen, vandaag is het nu eens Edith! Ze heeft mijn mooiste John Hopper ge plukt voor die aardige misso, par don!" viel zij zichzelve in de rede, toen ze zag, dat Hugh niet alleen was. „Mag ik u voorstellen", begon hij. „Ja, maar het eigenaardige van het geval is, dat ik uw naam niet weet." „Wacht, als we het dan eens omkeerden, en ik zei: „Mr. Hugh Llewelly, mag ik u voorstellen: miss Mary Williams." Want ik heb haar al eerder ontmoet dan jtf, bes te jongen en voor haar was het, dat Edie mijn mooiste John Hopper plukte!" De schuldige, een klein blond ding, van nog geen drie zomers, stak schuchter het voorwerp van haar vereering de roos toe. „Maar, als zij ze niet had mogen pluk ken, mag ik ze dan wel aannemen?" vroeg Mary. „Wat zal de tuinman wel zeggen?" „Die heeft 't al gezegd", kwam het ant woord. „Ik ben de tuinman, ziet u", zei mrs. Huish, „en van mij heeft ze haar standje al beet. Maar nu moeten wij naar binnen kapltaallnterest steeds lager zouden kun nen zijn, evenals de hypotheken zelf en haar rente. Zooala elke boer weet, en elk officieel Staatsrapport frermeldt, hebben alle, nog wel grond bewerkende hypotheek of pacht-boeren: een vrij laag bestaansminimum, doordat elke eenlgszins duurzame ver hooging der geldelijke opbrengst van het bedrijf spoedig verschijnt als een stijging der pachtwaarde" (Rapport van 20 Juni, 1000, K.B. No. 72, en idem dat van 18 Mei 1933, K.B. No. 34, 1927). En precies hetzelfde geldt voor alle on dernemers, arbeiders en middenstanders: Al, wat zij door betere techniek, ontwik keling, vlijt, enz. meer zouden kunnen ver dienen, moeten zij afstaan in nog sneller dan stijgende grondprijzen-huur en -pach ten, en de daardoor rijzende hypotheek schulden en kapitaal-interesten. Zoo, dat thans op werkend Nederland een doode- lijke last ligt van 6.500.000.000 alleen aan hypotheek, met dus ruim 250.000.000 elk jaar te betalen rente, wat met 200.000.000 pacht, 350.000.000 grond- huur ln woninghuur, en nog ongerekend de enorme sommen aan kapitaal-interest en -dividenden, en de alles bezwarende belas tingen, werken, wonen en leven voor steeds meer honderdduizenden onmogelijk, voor de rest steeds wanhopiger doet zijn. En nu de vraag nog eens; WAARDOOR dit alles? Allerminst door grond-tekort! Integen deel ook in zgn. „overbevolkt" Nederland is er, ook zonder eenige landaanwinning, grond in overvloed voor elke gebruiks- vraag. Doch wel en uitsluitend door grond- afsluiting vanwege kapitaalbeleggers, niet- gebruikers. Deze menschen zijn als zooda nig zeker niet slechter dan alle overige in doorsnee. Doch het is de verkeerde wet en de volksonwetendheid, welke deze „beleg ging" nog steeds duldt! Hoewel er geen partij, bond of beweging is, wier beginse len en beste leiders nu als steeds deze „belegging" en haar alomvattende schrik kelijke gevolgen niet onvoorwaardelijk ver-werpen en verfoeien, en zelfs de wet dit doet, hélaas in het kleine alleen! Im mers, wanneer kleine „broodvechters" even „tijdig" voetbalkaarten opkoopen, ter ver krijging, met zeer veel risico dan nog, van een stadion-plaatsen-monopolietje, briescht niet slechts de heele pers etc., maar wor den z\J gestraft door den rechter. Doch, in dien zij den stadion-grond „tijdig" hadden kunnen opkoopen, vindt ieder dat nor-maal en knap, en betaalt Soest hun 50.000. Wat te doen? Natuurlijk dat, waar-mee in Denemarken, Australië, Amerika en elders reeds een nog allergeringst begin is gemaakt, en waarvoor in Engeland alle knappe en eer lijke menschen, ook onder de Conservatie ven, de grondeigenaren, zelf, ook thans weer strijden: Invoering van een hooge GRONDWAARDEBELASTING op den koopprijs desgewenscht door den eigenaar zelf te bepalen: Geeft hij "te laag aan, dan heeft de Staat, of de gemeente als i.c., het recht van voorkoop naar dien prijs; geeft hij te hoog aan, dan mag hij daarnaar be lasting betalen. Hoezeer onze boeren veelal niet beter weten, - of M beetje nog bestaan de zgn. „grondbelasting" is een „last", feit is, dat alleen door een hooge werke lijke grondprijsbelasting de grond vrij zal komen en hun als ieder ander werker, bou wer, ondernemer, consument of producent, een nooit zoo gekende welvaart zonder eenige werkloosheid etc. verzekerd [kan worden. En verheugend is bet,, dat tenmin ste reeds één gemeente het naburige Naarden, den eersten beperkten stap slechts y2 op bouwterrein op eigen v. Weedestr. 7 - Soestdijk Jack en Fred zijn zoo juist van de jacht terug." „En ik moet ook gaan", zei Mary. „Ik vrees, dat mrs. Tweedie al lang naar mi) heeft uitgekeken. Kunt u mij ook zeggen, hoe ik nu verder moet loopen? Mr. Llewel lyn zei, dat dit de kortste weg was; toch lijkt hij me nogal lang." „Als u Hugh een beetje beter kent, zult u niet zoo onvoorwaardelijk geloof slaan aan hetgeen hij zegt, miss Williams! Maar nu u toch langs ons huis gaat, komt u ze ker wel even binnen?" „O, met genoegen! Alles hier in Rusland lijkt me zoo belangwekkend. Het grootste deel van mijn leven heb ik doorgebracht in een heel conventioneel Engelsch huis, en Alatyr vind ik net een wonderland, daarbij vergeleken." „Uw grootvader was secretaris van lord Modbury, nietwaar? Heeft u met hem op Modbury, Towers gewoond?" Ter opheldering diene gezegd, dat men in Alatyr geen gepraat kende in ongunsti- gen zin; maar een ieder stelde hét levendig ste belang in de aangelegenheden van den ander. Toen dus nicht Harriet aankondigde, dat z\j een jong meisje uit Engeland enga geerde, om op te teekenen, hetgeen zij zel ve had nagezocht van den stamboom van de Llewellyns, hadden alle familieleden ge vraagd naar nadere bijzonderheden van ge noemde jonge dames; zoodat dan ook ieder een, al vóór miss Mary Williams er was, wist, dat zij een weeze moest zijn, al jaren lang oefening had gekregen in de bezig heid van secretaresse, doordat haar groot vader, emeritus dominee, secretaris was geweest van wijlen den graaf van Mod bury. initiatief heeft gezet. Bezat Soest deze Naardensche verordening reeds, dan zou het nu geen 100.000.uit de nooddruft van haar inwoners behoeven af te staan voor 3 Hectare, vr\j afgelegen zandgrond. Met beleefden dank voor de plaatsing, A. Feberwee. Mendelssohnlaan 8, Soestdijk-St. L.S., Wereldvrede roepen alle weldenkende menschen, doch worden in hun hoop dage lijks geschokt als Radio en Dagbladen mee- deelén, hoeveel duizenden menschen gedood, woningen verbrand, kunstschatten vernield, kapitalen gestolen zijn, enz. Thans ls een Vredeskalender verschenen, een mooie wandversiering met prachtige afbeeldingen in toepasselijke citaten van filosofen en dichters. Deze Kalender is uitgegeven door de Lantaarn-Uitgeverij te Amsterdam door het Centraal Vredes-Bureau Vredeshuis", Laan van Meerdervoort 19a te Den Haag. Prijs slechts 50 cent, Giro 174536. Men kan er elke 14 dagen een vel afnemen en uitreiken of opzenden aan lieden die weinig nadenken en vóórlichting behoeven. Velen zoeken afleiding door alcohol, ta bak, in bioscopen zitten Luisteren naar mo derne muziek, kijken naar onzinnige sport, enz., om de Innerlijke Stem, het Geweten, wanneer dat lastig wordt, het zwijgen op te leggen. Dankend voor de opname, Uw dw. J. J. DE KOEIJER. Bussum. Febr. 1938. VUILNISBELT SOEST-CENTRUM. Mijnheer de Redacteur, In den afgeioopen nacht had ik een droom, waarvan ik U den inhoud in het kort zou willen mededeelen, voornamelijk ter overname in Uw blad, omdat er een nieuwe attractie voor Soest's inwoners in voorkomt. Eerst wazig, langzamerhand duidelijker, zag ik een stier staan voor mijn woning in de Paulus Potteriaan 3; hij stond mid den op de straat en snoof hard, blijkbaar om een minder aangename geur uit zijn reukorgaan te verwijderen. Ik was binnen het hek, en de stier zag er nog al goedig uit, terwijl hij mij blijkbaar iets te zeggen had. Ik noodigde hem dus uit binnen te komen op het erf; maar hij maakte be zwaar, omdat hij bang was uit te glijden op het trottoir, dat in deze streek bedekt is met een laag zwarte glibberige modder. Ik waagde mij dus naar buiten en gleed naar den stier toe, die mij als volgt toe sprak „Ik kom zoo regelrecht uit het Maurits- huis Ln den Haag van het doek, dat U mis schien wel kent als De Stier van Potter? Ik had gehoord, dat er hier een laan is, die naar mijn baas, Paulus Potter, genoemd is en nu wilde ik wel eens zien of die laan in overeenstemming is met diens kunstopvat tingen. Maar ik heb hier inderdaad niets kunnen ontdekken, dat naar Kunst zweemt; misschien moet het aanbrengen der heu veltjes op het veld langs deze laan een po ging genoemd worden tot verfraaiing van het geheel, maar ook deze poging schijnt mij niet geslaagd." Ik antwoordde, dat de ze heuveltjes door de goede zorgen van de Overheid waren aangebracht, om dit Ge meente-terrein te bemesten. „Noemt U dat bemesten? Ik zal, als stier toch wel we ten, wat mest is, en deze verzameling van scherven, émaille-potten, papieren, botten, vermengd met allerlei ontzettend stinken de zelfstandigheden, kan in mijn oogen geen mest zijn. Hoe houdt U het hier uit in deze stank? Ik had gedacht, dat er in de drie eeuwen sedert mijn geboorte iets was ontstaan, wat zorg voor hygiëne wordt ge- Ze wisten ook, dat het jonge meisje haar tehuis kwijt was geraakt; daar de dood van haar grootvader al heel snel gevolgd was op dien van zijn vriend en werkgever; en dat zij toen eenigen tijd gelogeerd had bij mrs. Llewellyn in Salisbury. Zoo had den zij ook gehoord van de schoonheid en de talenten van miss Mary Williams, want mrs. Llewellyn had geschreven, hoezeer het héér en haar dochter Sofie aan het hart ging, dat Mary niet voor goed bij haar had willen blijven. Het was ook niet zoo noodig voor het jonge meisje, dat zij een betrekking bekleedde, daar lord Modbury haar grootvader duizend pond had nage laten, die nu haar eigendom waren. Maar het jonge meisje wilde geheel onafhankelijk zijn en, toen mrs. Tweedie een amanuen sis verlangde, had zij daarvan onmiddel lijk werk gemaakt. Daar archeologie haar van kind af al niet vreemd was, mocht zij dus juist de aangewezen persoon heeten voor deze betrekking. Waarom mrs. Tweedie, die slechts aan getrouwde familie was van de Llewellyns, zooveel werk en zooveel geld had besteed aan het opstellen van den stamboom van dit geslacht, wist niemand; en zljzelve mis schien ook niet. Zij was er mee begonnen, op een tijdstip, dat zij iederen arbeid gre tig aanvatte en zoo was dit werk haar tot levensdoel geworden. Enkel degenen, die zich weieens in dergelijke nasporingen heb ben verdiept, kunnen zich voorstellen, hoe animeerend dit werk is. Mrs. Tweedie was een teer vrouwtje, al tijd eenigszins sukkelend, die al vroeg we duwe was geworden en dus niets of nie mand had, voor wie zij leefde, dan voor het werk, waar zij zich nu op geworpen had noemd, en wat ik hier zie en ruik maakt op mij den indruk, dat die zorg hier een tik je verwaarloosd wordt. Ik wild dan geloo- ven, dat de grond een beetje verbeterd kan worden door deze smeerboel daarin te men gen, maar voor de omwonenden kan het aanbrengen van deze vuilnisbelt midden in het dorp niet anders dan weerzinwekkend en nadeelig zijn. En stel U voor, dat H.M. de Koningin, die, naar ik verneem, wel eens rijtoeren maakt in deze gemeente, hier langs zou rijden! Het is zelfs voor een stier niet om in te denken! Nu, ik ga maar terug naar den Haag, en kan helaas geen al te prettige herinneringen meenemen van de Paulus Potteriaan in Soest. Gaat U een eindje mee, want ik voel, dat ik bijna flauw val, zoo'n lucht! En betaalt U daar nu belas ting voor ter afhaling van het huisvuil? U kon de vuilnisemmer even goed over Uw hek leeggooien!" Hier werd ik wakker, met hoofdpijn en wat draaierig; zeker van „die lucht." Hoogachtend, A. SALVERDA. RADIO PROGRAMMA DER BUITENLANDSCHE STATIONS. WOENSDAG 23 FEBRUARI. 11.05 London Reg. 12.35 Keulen 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 3.20 Droitwich 3.50 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8:00 Droitwich DONDERDAG 23 FEBRUARI. 11.05 London Reg. 1.05 Brussel VI. 2.20 London Reg. 4.35 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Keulen 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Keulen 11.20 Droitwich VRIJDAG 25 FEBRUARI. 11.05 London Reg. 11.50 Keulen 12.20 Parijs Radio 1.20 Brussel VI. 1.35 London Reg. 3.20 Keulen 4.20 Droitwich 4.50 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 Brussel VI. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Weenen 9.35 Brussel VI. 10.20 Keulen 11.20 Droitwich ZATERDAG 26 FEBRUARI. 11.20 Droitwich 1.20 Brussel VI. 2.20 London Reg. 4.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Diversen 8.20 Droitwich 9.20 Brussel VI. 10.30 Keulen Wijzigingen voorbehouden. met een wilskracht, die men van iemand van haar zwak gestel zeker niet verwacht zou hebben. Intusschen schonk zij de grootste genegenheid aan allen, met wie zij In haar wereldje in aanraking kwam. Hugh was zeker de eenige van haar kringetje, die niet alles wist van de nieu we gezelschapsdame, omdat hij een uit stapje naar Finland had gemaakt en eeni ge dagen op het kantoor in St. Petersburg had gewerkt. De zoon van Andrew Llewellyn was al gemeen zeer bemind; maar Andrew zelf werd verfoeid. Zoodra Hugh gepromoveerd was, zou h\j ook een jaar op het kantoor moeten zitten, evenals zijn voorvaderen dit altijddeden. „Ja, ik heb op de Towers gewoond", ant woordde Mary Williams op de belangstel lende vraag van mrs. Huish. „Grootvader en ik hadden daar heerlijke kamers en al wat een mensch aan geriefelijkheid verlan gen kan; maar wel was het er verschrik kelijk saai. Gelukkig hield ik heel veel van mijn werk; maar die arme lord Modbury voelde zich op het laatst van zijn leven zóó zwak, dat hij mijn diensten niet meer gebruiken kon en ik dus niet anders had te doen, dan m\j in staathuishoudkunde te ver diepen, waarvan ik de prachtigste werken voor het grijpen had. Het was alles nog heel anders, zoolang mijn pete leefde. Toen was het juist heel druk en levendig op de Towers; ofschoon ik nog te jong was, om dit te waardeeren." „Wie was uw pete?" „Oude lady Madbury. O, die was toch zoo lief en goed voor mij! Was ik toen maar oud genoeg geweest, om te genieten van de onttnoetlngen met de grootste intellecten Vanuit Soest kan men rechtstreeks en vol-automatisch, dus zonder tus- schenkomat van een telefoniste, tele- foneeren met de aangeslotenen op de navolgende netten: District Amsterdam: kengetal met Aalsmeer K 077 met Abbenes K 534 met Amsterdam K 900 met Amstelveen K 970 met Baarn K 054 met Bennebroek K 502 met Beverwijk K 510 met Bussum K 959 met Castricum K 518 met Haarlem K 500 met Heemskerk K 512 met Hillegom K 520 met Hilversum K 950 met Hollandsche Rading K 957 met Hoofddorp K 540 met Huizen K 952 met Lage Vuursche K 956 met Landsmeer K 908 met Laren (N.H.) K 953 (voorloopig half-automatisch) met Lisse K 530 met Loosdrecht K 958 met Lynden K 541 met Muiden K 942 met Nederhorst den Berg K 945 met Nes a.d. Amstel K 974 met Nieuw Vennep K 546 met Noordwijkerhout K 533 met Ouderkerk K 973 met Rijk K 543 met Santpoort K 560 met Sassenheim K 532 met Sloten (N.H.) K 978 met Uitgeest K 513 met Uithoorn K 975 met Vijfhuizen K 548 met Weesp K 940 met Wijk aan Zee K 517 met IJmuiden K 550 met Zaandam K 980 District Alkmaar: met Alkmaar K 400 met Bergen (N.H.) K 408 met Egmond K 406 met Koedijk K 401 met Limmen K 405 met Schoorl K 409 met Ursem K 402 met Zuidschermer K 404 District Utrecht: met Achttienhoven K 709 met Amerongen K 734 met Austerlitz K 739 met Bilthoven K 702 met Bunnik K 705 met Cothen K 736 met Doorn K 730 met Driebergen K 738 met Huis ter Heide (waaron der Soesterberg K 703 met Maarn K 732 met Maarsbergen K 733 met de Meern K 706 met Utrecht K 700 met Maartensdijk K 701 met Vleuten K 707 met Vreeswijk K 770 met Zeist K 704 met Werkhoven K 737 met Wijk bij Duurstede K 735 Aansluiting met andere dan de bo venvermelde netten, ook al zijn die reeds geautomatiseerd, kan alléén plaats vinden via de telefoniste, die men krijgt, als men K 00 draait. SOEST heeft als kengetal K 955, wat van belang ia te weten, als men vanuit een der bovenvermelde plaat sen naar Soest wil opbellen. Wij ontvingen een groote keuze Pf tegen ongelooflijk lage prijzen N.V. Eerste Soester Electrlsche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk, Tel. 2962. van den dag! Zij zelve was zeer ontwik keld op velerlei gebied en haar salons wa ren altijd druk ibezocht door schrijvers, dichters, schilders, musici en mannen van de wetenschap tot aan haar dood. Toen hield alles in eens op." „U maakt mij haast verlegen", zei mrs. Huish. „Wij zijn hier in het geheel niet in tellectueel ontwikkeld. Mrs. Tweedie is knap voor ons allen!" Mary haastte zich te antwoorden: „Er schijnt anders intellect genoeg hier te schuilen, te oordeelen naar het gesprek, dat ik gisteren hoorde. Maar, ja: mrs. Tweedie is knap, hè? En zoo sympathiek ook! Ik kan er mrs. Llewellyn nooit dank baar genoeg voor zijn, dat ze mij die betrek king bezorgd heeft!" „Ik ben blij, dat u er zoo mee ingenomen is. Natuurlijk zult u ook wel uw moeilijkhe- hen hebben in uw werkkring; maar, als u zoo gelukkig is, om bij mrs. Tweedie in den smaak te vallen, dan zal zij alles doen om het u aangenaam te maken. Tegelijk zullen wij u dankbaar zijn, als u haar taak verlicht. Zij heeft veel verdriet gehad in haar leven." De dames waren wat vooruit geloopen, zoodat zij ook het eerst voor de veranda van den „Rozentuin" stonden de villa van de Huishes vanwaar Jack met zijn jongeren broer Fred haar verwelkomden. De heeren waren op de jacht geweest en Jack beloofde, na den lunch nicht Hjarriet een proefje te komen brengen, waarop Hugh Mary Williams zoo gauw mogelijk verder geleidde. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 4