AANMELDING VAN NIEUWE LEERLINGEN ugers'radio Het huis van den Graaf KONINGIN EMMA NAALDVAKSCHOOL UITERLIJK 25 MAART j| Burgerlijke Stand FEUILLETON Ingezonden Gemengd Nieuws voor Dinsdags- en Vrijdagsmiddags van 3-4 uur aan het schoolgebouw (Burgemeester Grothestraat 51) KERK5TQAAT 3 SOEiSTYtrL '2.756: zoodra mogelijk nadat zij het eerste van de hierbedoelde berichten zullen hebben ontvangen. Eerste oefening. Wat den duur van de eerste oefening be treft, zullen de nieuwe gewone dienstplich tigen nog niet vallen onder de verlenging, die eveneens door de wetswijziging over eenigen tijd zal intreden, althans indien zij opkomen op den thans voor hen bepaalden tijd. Indien zij uitstel vragen en eerst op een lateren tijd de eerste oefening volbren gen, bestaat er kans, dat de verlenging van oefeningen ook op hen zal worden toe gepast. van 89 Maart 1938. GEDOKEN: Erik Gerhardus, zoon van G. Westra en A. Maas, Parklaan 12c; Jo- hanna Elisabeth Magdalena, d. van J. J. Notebaart en E. M. du Bois, Braamweg 26; Wilhelmina Hendrika Josephina, d. v. P. G. de Wit en C. M. Degenkamp, Ko- ninginnelaan 55; Maarten Gerrit Wilhel mus, zoon van D. J. Rekké en J. van Dors- sen, Kaanpw. 48cc; Klasina, d. v. K. v. Slo ten en D. Liebrecht, KI. Engendaalweg 17. ONDERTROUWD: S. J. Prinsenbeig, 27 jaar en J. P. v. Veenendaal, 24 jaar; J. de Visser, 36 jaar en G. S. Landweer, 21 jr.; W. J. Vet, 41 jaar en P. Floor, 23 jaar; S. v. d. Schagt, 44 jaar en J. Knopper, 39 jaar; C. L. de Jeu, 23 jaar en R. v. d. Schagt, 22 jaar. GEHUWD: geen. OVERLEDENGodefridus Johannes Roelofsen, 78 jaar, geh. met W. J. van El- den, Birktstraat 9; Thomas Roepers, 82 jaar, wednr. van M. W. Middelman, Amers- foortschestraat 77a; Berendina v. Hum mel, 56 jaar, Kerkdw.straat ,26; Willem Frederik Bon, 58 jaar, geh. met W. J. Kat, Amersf.straat 140; Arie v. d. Wagt, 81 jr., geh. met J. P. van Daelen, Nieuwstraat 35c.; Hermina van Essen, 12 dagen, Hart- weg 4; Willem Oostenbrugge, 57 jaar, geh, met E. J. Oosterbeek, Eigendomweg 105. Vestiging van 39 Maart 1938. M. J. Versloot, inw., van Woerden naar Sophialaan 15; A. Reiman, met vr., van Amsterdam naar Bosstraat 61; Wed. C. Hoekzema-Zweers, inw., van Rheden naar Vosseveldlaan 14; A. Blaauboer, imet k., van Amsterdam naar Hartmanlaan 12; C. G. M. Smit, inw., van Utrecht naar Soes- terb.straat 125; Wed. A. C. Loeber-Goed- volk, inw., van den Haag naar Bartolotti- laan 49; P. J. Jansen, inw., van Eschede naar Steenhofstraat 57; J. G. M. Hermsen van Nijmegen naar Luchtvaartafd.; B. J. M. A. Abspoel, met vrouw, van Den Haag naar Verl. Postweg 70; J. E. M. Fugers, inw., van Nijmegen naar Kerkstraat 3; H. C. J. Kok, met gez., van Waddinxveen n. Hartweg 22; J. H. A. Scheffer, inw., van Dordrecht naar Batenburglaan 21; A. Brouwer, inw., van Doetinchem naar Soes- terb.straat 41; F. Tijhuis, inw., van Hel- lendoorn naar K. Brinkweg 3; E. J. Hani- que, inw., van Den Haag naar Amersf. straat 2a; J. van Boeyen van De Bilt n. Kon.laan 94A; R. Homan van Arnhem n. Luchtvaar taf deeling; G. Atsma, met gez., van Amsterdam naar Nieuwstraat 48; H. Slikker, met vrouw, van Alkmaar naar Harhmanlaan 42; G. C. Appeldoorn, met gezin, van Ned. Indië naar Schrikslaan 27; B. G. Gesink, inw., van Wisch n. Stadhou derslaan 17. Vertrek van 39 Maart 1938. G. H. M. Seibels, met gez., van Beetz- laan 32 naar A'dam, Riouwstraat 282; W. Jongsma, van Middelwijkstraat 34 naar Stad Vollenhove, Kerkstraat 111; P. de Geus, van Plasweg 39 naar A'foort, E. Meysterweg 44; J. B. G. Croes, met vr., van Pelikaanweg 11 n. Den Haag, Velp- schestraat 178; H. Weiermans, van Smits- weg 23 naar Arnhem, Rozendaalscheweg 334; R. H. Witt van Oranjelaan 24 naar Woerden, de Brouwstraat; Wed. A. van Holst-Wijbrands, van Hellingweg 4a naar Utrecht, J.W. Frisostraat 4; J. J. Grum- mels van Stadh.laan 26 aar Dordrecht, Ni- colaasstraat 3a; E. Klasser, met gez., van Plasweg 7 naar Batavia (Ned. Indië)P. v. d. Kuy van Postweg 52 naar onbekend Naar het Engelsch. 8). Jack Llewellyn kwam goed terecht op den waterkant, maar Mary was bewuste loos en haar hoofd hing af in het water. Hugh met Amy en Margot Franke waren niet ver af en ze bereikten de plek der on- heils, juist toen het Jack gelukt was, Mary op den oever te trekken, dank zij zijn kracht en behendigheid, want Mary was lang en de oever zal wel twee meter hoog zijn geweest. Amy nam onmiddellijk de leiding. Ze zag wel, dat haar man geen letsel was overko men en toen knielde zij naast Mary, wie zjj den pols voelde, waarna ze Hugh raadde: „Loop zoo gauw als je kunt naar het dorp en haal een deur. Dan kunnen wij haar daarop vervoeren naar het huisje van Anna Mikhailevna en daar droog goed leenen, om Mary in te wikkelen." Hugh was haast zoo bleek als miss Wil liams zelve, en had de grootste moeite, om zijn zelfbeheersching te bewaren, zooals Amy zeer goed zag. „Zou ze er bovenop komen?" fluisterde hij. „Maar natuurlijk! Ze is enkel bewuate- waarheen; D. M. F. Mulder van Amersf. straat 134 naar Carens (Zw.), Rue du lac 54; W. Wielenga van Kerkpad Z.Z. 114 n. Ned. Indië; G. A. Verdam van Kerkpad N.Z. 22 naar Schalkwijk C 60; Wed. Th. de Jong-de Jong met k., van Kolonieweg 15 naar Hilversum, Eeonnesserweg 43; A. F. de Haan van Lindenlaan 4c naar Am sterdam, Vijzelgracht löhuis; W. M. Moes man van Kruisweg 1 naar den Haag, De- venterschestraat 1; H. Janssen van Kruis weg 1 naar idem. Verhuizingen binnen de Gemeente van 39 Maart 1938. J. van Hensbergen-v. Ek, met k., van Kerkpad N.Z. 2 naar Soesterb.straat 69; J. Robbertsen van Kerkstraat 7 n. Nassau- laan 14; J. F. W. Wilke van Mendelssohn- laan 20 naar Bosstraat 4; H. v. d. Veer van Amersf.straat 119 naar 96; W. H. Win ter, met gez., van le Weteringpad 2 naar Vinkenweg 11; A. v. Esch, met gez., van KI. Engendaalweg 3 naar Braam/weg 71; J. G. van Rouwendaal van Utr.weg 6a naar Dorresteinweg 55; R. Nieuwenhuis van Braamweg 48 n. Kon.laan 94a; J. Geiten beek van Eemstraat 1 naar 2e Heeser laantje 6; E. A. Kok, met vr., van Eem straat 12 naar O. Utr.weg 11a; G. Val keneer, met gez., van L. Brinkewg 31a, naar Heuvelweg 14; H. Hols van Kostver- lorenweg 11 naar Beckeringhstraat 32a; Y. Waterlander van Kolonieweg 15 naar Kolonieweg 36. |f Bulten verantwoordelijkheid der Redactie DE COMMISSIE VOOR DE A.S. GRENS WIJZIGING. Mijnheer de Redacteur, In Uw geacht blad van 9 dezer komt een verslag voor van een vergadering van ver tegenwoordigers van Kiesvereenigingen in deze gemeente, welke gehouden is om bij voorbaat, de commissie uit de ingezetenen samen te stellen, die met betrekking tot de voorgenomen grenswijziging der gemeente, naast den Gemeenteraad, daarover zal heb ben te adviseeren. Volgens het verslag zou den alle in Soest gevestigde partijen daar voor zijn opgeroepen, tot een proportionee- le verdeeling der zetels zijn overgegaan en de commissieleden zoo goed als te zijn be noemd, al is het in wezen slechts een voor- loopige candidaatstelling. Het motief, dat tot het beleggen eener gecombineerde vergadering van Kiesver eenigingen heeft geleid, is ongetwijfeld lof waardig, daarom is het te betreuren, dat inderdaad niet alle partijen tot de bespre kingen zijn uitgenoodigd. Het is bovendien onjuist, dat „ook die partijen en groepen, „die momenteel niet in den Raad vertegen woordigd zijn, verklaard hebben het met 't „systeem eens te zijn." Er bestaat toch in deze gemeente een af- deeling van den Vrijzinnig Democratischen Bond, die zich den laatsten tijd sterk uit breidt en die bij de laatste verkiezingen ongeveer een gelijk aantal stemmen ver kreeg als de toenmalige Vrijheidsbonders. Een partij dus, die niet zoo maar te ver doezelen valt, maar die als zijnde niet uit genoodigd, niet aan de voorbesprekingen heeft kunnen deelnemer en derhalve zich haar oordeel over de samenstelling der commissie zal moeten voorbehouden tot de officieele candidaatstelling. In het verslag wordt tevens beweerd, „dat het hier slechts betreft een zakelijke aangelegenheid, staande geheel en al bui ten alle politieke of godsdienstige verschil punten", maar dan doet het vreëmd aan, dat rekening is gehouden met een politieke samenstelling der commissie en speciaal naar het resultaat der verkiezingen van 1935, terwijl toch de ingezetenen der Ge meente van 1938 niet die zqn van drie ja ren geleden. Het ware in dat geval ratio neel geweest de candidaat-stelling over te laten aan de vereeniging „Algemeen Be lang", die los staat van politiek en wier leden van diverse kleur zjjn. Doch die weg is niet bewandeld, integendeel, zooals de gang van zaken thans aantoont wordt aan de commissie een politieken grondslag ge geven, zulks echter niet met medewerking van alle in de gemeente aanwezige partijen. M. d. R. Ik geloof, dat U het met mij eens zal zijn, dat de ingezetenen recht heb ben op 'n volledige inlichting en U daarom loos. En hoe gauwer je nu gaat, hoe beter het voor haar is!" Als een pijl uit den boog schoot h(j weg. Mary kreunde en bewoog het hoofd, of ze pijn had. „Het heeft er iets van, of het hersen schudding is, hè?" vroeg Jack. „Ja, daar ben ik ook bang voor", ant woordde zijn vrouw. Ik hoop maar, dat het in een lichten graad is. Kqk, ze komt al weer bij en haar pols wordt sterker. Arm kind! Hoe tallooze malen zqn we hier nu al voorbijgereden, dat het goed ging en nu moest zij het net zoo treffen!" „Ik heb evenzeer schuld als Wladimir", zei Jack boetvaardig. „Ik liet hem zqn gang maar gaan en we hadden niet zoo moeten rennen." „We waren allemaal wat onvoorzichtig en het spijt mij ook grenzeloos. Maar ze zal er met een paar dagen wel weer af zijn; alleen moeten we zorgen, dat ze die natte kleeren uitkrijgt!" Wladimir kwam aan met het paard en het gebroken tuig. Hij wierp zich op de knieën voor zijn heer, met het hoofd in de stof. „Bathuska!" (vergeef mij!) pleitte h(j. „Ik was het niet. Heeft u boven op den heuvel den wegengeest niet in den boom naar mij zien grijnzen? Ik wist, dat er een ongeluk zou gebeuren, want tegenover de booze geesten staat een mensch machte loos!" „Sta op, Wladimir! En kyk liever, of er nog iets te doen is aan den tarantass." aan mijne opmerking een plaats zult willen geven in het eerstvolgende nummer van Uw veelgelezen blad. Hoogachtend, J. E. W. HARMSMA. Schrikslaan 58, Soestdijk. Onderschrift Wij hebben in verband met het boven staande inlichtingen ter bevoegder plaatse ingewonnen. Het 'betreft een partieele grenswijziging, waarbij geen principieele punten naar voren komen. Wilde men een verkiezing en stemming, waaraan zoowel voor de gemeente als voor de partijen groote onkosten waren verbon den, voorkomen, dan was enkelvoudige candidaatstelling het eenig mogelijke. Evenredigheid in de commissie op grond van stemcijfers voor de 2de Kamerverkie zing van 1937, waarop de geachte inzender doelt, was practisch onmogelijk, daar dan zóóveel moeilijkheden zouden rijzen (vele partijen van toen, komen thans practisch niet in aanmerking en de goede verdeeling dier vrijgekomen stemmen is schier onmo gelijk, teiwijl „Algemeen Belang" toen niet optrad), dat de geheele bedoeling waar schijnlijk <zou gaan falen, hetgeen toch voorkomen moest worden. Het eenig prac tisch mogelijke was dus vergelijking met de stemcijfers van 1935, gemeenteraads verkiezing. Dat de Vrijzinnig Democrati sche Bond niet tot de inleidende vergade ring is uitgenoodigd, achtten ook wij een betreurenswaardige fout, ook al zou deze niet voor een zetel in aanmerking kunnen komen; waarschijnlijk toch zou hij, evenals an,dere thaïis tniet vertegenwoordigde groepen in de commissie, na mondelinge uiteenzetting van een en ander, ook wel tenslotte met het gekozen systeem, als zijn de ten deze het eenig mogelijke, accoord zijn gegaan en waren moeilijkheden, als nu naar voren gebracht, voorkomen. De can didaatstelling geheel over te laten aan „Al gemeen Belang" was practisch onuitvoer baar, daar deze vereeniging in 1935 aan den verkiezingsstrijd heeft deelgenomen mèt de andere partijen en thans in den Raad 1 vertegenwoordiger heeft naast 14 der gezamenlijke anderen, waarvan vele zeker niet ten behoeve van. Algemeen Be lang zouden zijn teruggetreden. Trouwens: Algemeen Belang heeft zich met de nu ge troffen regeling volkomen vereenigd en in de commissie ook 1 lid aangewezen. Wat de candidaatstelling betreft, vergist de geachte inzender zich; deze toch heeft volgens publicatie reeds op 8 Maart offi cieel plaats gehad en is thans definitief; andere candidaten zijn niet gesteld en de gestelde zijn door het Hoofdstembureau reeds alle gehandhaafd met geldig verkla ring van de eenig ingediende lijst op 10 dezer. De benoeming van de eerste 15 le den dier lijst, die wij reeds eerder publi ceerden, is thans binnen enkele dagen te verwachten. Doch er zij herhaald, ook w\j hadden het beter en juister gevonden, indien de Vrij zinnig Democratische Bond mede voor de inleidende vergadering uitgenoodig'd ware geweest. Volledigheidshalve geven wij hier nog even de juiste stemcijfers van 1937 voor zoover van belang: Tweede Kamer, Vrij heidsbond 584, Vrijzinnig Democratische Bond' 531. In 1935 (Staten) waren die cij fers: Vrijheidsbond 724, Vrijzinnig Demo cratische Bond 212 en in 1935 (Gemeente raad) Vrijheidsbond 901, Vrijzinnig De mocratische Bond 34, Algem. Belang 340. Wij meenen thans de meest uitvoerige inlichtingen, over deze aangelegenheid te hebben gegeven, zoowel aan de ingezetenen als aan den geachten inzender. Redactie HET ZESTIENDE REGIMENT INFANTERIE NAAR LAREN. De nieuwe kazerne in den zomer van 1939 gereed. KOSTEN: EEN MILLIOEN GULDEN. Naar „De Telegraaf" verneemt, is thans zeker, dat behalve het 18e regiment infan terie, dat zooals men weet naar Harder wijk overgeplaatst wordt, ook het 16e re giment infanterie Amersfoort zal gaan verlaten. Langen t(jd was onzeker of het 16de of het 21ste regiment zou vertrekken; de Minister heeft nu beslist, dat het 16de regiment in Laren gelegerd zal worden. Dat nog een tweede infanterie-regiment uit Amersfoort gaat, vindt zijn oorzaak in het feit, dat dan geen nieuwe kazerne ge bouwd behoeft te worden. Men kan thans volstaan met het bouwen van een verdie ping op de uiterste paviljoens van de reeds bestaande vier infanteriekazernes. Voor een vijfde kazerne alhier heeft men geen plaatsruimte kunnen vinden, daar het bij de legeruitbreiding, toch al de vraag is of er voldoende oefenterrein in Amersfoort en omgeving aanwezig is. Voor het 16e regiment zal nu in het Gooi een kazerne worden gebouwd en wel aan de rechterzijde van het rijwielpad, dat van het kamp van Laren naar de Craïlosche brug loopt. De bouwkosten zullen een millioen gul den bedragen. Wij vernemen voorts, dat binnenkort de bouwplannen bij de Bus- sumsche Schoonheidscommissie worden ingediend; er zullen zoowel moderne pa viljoens als traditioneele kazernes verrij zen. De bouw zal midden 1939 worden op geleverd. Deze onverwachte beslissing van Defen sie zal een wijziging in het uitbreidings plan van Bussum noodig maken; de ter reinen die eigendom zijn van Defensie wa ren in dit plan aangegeven als bosch en heide, die niet voor bebouwing in aanmer king kwamen. Verder vernemen wij nog, dat hèt capi- tulanten-bataljon, dat onder commando van majoor Sj. Veldmeyer in het kamp van Laren gelegerd zal worden, een sterk te van 600 man zal krijgen. De staf van het capitulanten-bataljon bestaat verder uit eerste luitenant-adju dant J. v. Nieuwenhuyzen van het 20ste regiment infanterie, administrateur eerste luit. der militaire administratie A. C. C. v. Lochem van het 1ste reg. veldartillerie, en de off. van gezondheid 2e kl. G. E. van Beek van het militair hospitaal uit Utrecht. Voor alle functies te zamen worden voor- loopig te Laren gedetach.eerd 23 officieren en 59 onderofficieren. De data van ingang der detacheering zijn verschillend, doch 't De man gehoorzaamde en bond de paar den zoo lang aan een boom; maar het voer tuig was te zeer beschadigd, dat het dien dag nog gebruikt kon worden. Hugh was nu weer terug en ook de rest van het gezelschapje kwam van alle kan ten opdagen. Mary was bijgekomen en zag nog wel erg bleek, maar ze was toch opgestaan en wilde er in het geheel niet van hooren, om op de deur, als op een baar gedragen te worden; ze zei, dat ze best loopen kon en dit leek ook zoo, ofschoon ze toegaf, dat ze nog wel duizelig was en wat onvast op de beenen stond. Met Jack en Hugh aan weerskanten en Amy en Margot Franke achter haar, be klommen zij den heuvel naar het dorp, waar zij met open armen ontvangen wer den door Anna Mikhailevna, d.e oude dienstbode, wier kinderen ook waren ge- noodigd op de partij van mrs. Tweedie. Het huis bestond uit één vertrek. Als zitplaats was er een bank, die langs de drie wanden liep. Het verdere meubilair be stond uiteen houten wieg, een tafel en wat keukengerei. Maar van een vliering haalde Anna, uit een groote mand, haar Zondagsche kleeren. Daar ze met een Fin was getrouwd, had zij ook de kleederdracht aangenomen van de vrouwen van dat land, en, nadat alle aanwezigen dus verjaagd waren, werd liet eenige vertrek tot een kleedkamer en tooi de Mary zich in het bonte, kleurige boar- innenpakje, dat haar zóó goed stond, dat er een algemeen gejuich opging, toen ze zich een oogenblik later op den drempel vertoonde. „Arme Hugh! Als het al niet zoo ver was, dan zou hq nu doodelijk van haar worden!" fluisterde Jack zijn vrouw in. „Wil je wel gelooven, dat ik zelve mijn hart haast aan haar verloren heb!" „Dat Hugh liefde voelde voor Mary, stond op iederen trek van zijn gelaat te lezen. Amy bleef nog even achter, om An na op het hart te drukken, toch vooral haar best te doen, om Mary's kleeren droog te krijgen, zoodat zij ze weer zou kunnen aan trekken, als ze een paar uur later vertrok ken. Heel het gezelschapje bewonderde Mary's sterken wil, om zich flink te houden. Al die vriendelijkheid om haar heen deed haar goed en schonk haar kracht, maar wel voelde zij voortdurend pijn in het achter hoofd, zoodat ze blij was, dat ze later wat kalm op het gras gingen zitten. Amy bleef voortdurend in haar nabijheid, want, eer lijk gezegd, was ze toch niet gerust op den toestand. HOOFDSTUK VI. Ook verder leek Mary al heel weinig op gewekt en toch moest ze, vóór den terug tocht werd aanvaard, nog eens den heuvel beklimmen, om te zien, of haar kleeren al droog waren. Amy ging met haar mee en Hugh volg de al spoedig, want de beschadigde taran tass bracht eenige veranderingen in voer- Alle schilders zijn verdwenen; Krullenjongens ruimen op; Timmerlieden sloegen juist den Laatsten spijker op den kop. 't Handelshuis dat is „herboren" En wanneer U het straks ziet, Dan gelooft U ongetwijfeld Allebei Uw oogen niet. Aan de Soesterbergschestraatweg Troont het daar als een paleis, Dat geen slecht figuur zou maken In New York of in Parijs. Nooit was men in heerenkleeding Zóó enorm goed gesorteerd; Nooit was het zóó overzicht'lqk (Binnen ook!) geëtaleerd. Nimmer zag U in een winkel, Zóóveel ruimte, zóóveel licht; Nergens mag U zóó vrij „neuzen", Zonder dat het U verplicht. En dan onze oude liefde: Werkkleeding, ons troetelkind, Is er thans in een sorteering Die U nergens anders vindt. 12 Maart gaan de poorten open. Niemand blijve heden thuis. Ieder kome even kijken Naar 't verjongde Handelshuis. Komt en ziet en overtuigt U, Snuffelt U en vraagt U maar; Heel de Handelshuis-bemanning Staat, als altijd, voor U klaar! (Adv.). instructieve kader zal voor het overgroote deel op 23 Maart te Laren komen. DOORN. ERNSTIGE AANRIJDING. 62-jarige lieer uit Zeist door auto gegrepen. 80 K.M. IN DE BEBOUWDE KOM? Woensdagmiddag stak de 62-jarige heer J. L. B. van der Lee, tijdelijk gemeente-op zichter te Doorn, wonende te Zeist, onver wacht de Dorpsstraat te Doorn t.o. het Ge meentehuis over. Daarbij werd hij gegre pen door een achter hem komende luxe auto, bestuurd door den heer F. uit Utrecht, die volgens verklaringen van ooggetuigen met een snelheid van 70 80 K.M. zou hebben gereden. De heer van der Lee werd over den kap van de auto heen geslingerd en bleef in be- wusteloozen toestand op den weg liggen, waarna hij werd binnengebracht in het Wijkhuis, waar dr. le Heux de eerste hulp verleende. Deze constateerde voorloopig eenige hoofdwonden en een schouderfrac tuur. Op zijn advies werd het slachtoffer per ziekenauto overgebracht naar het zie kenhuis te Zeist, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Van de auto waren de voorruit en een der koplampen geheel vernield. De bestuur der liep geen letsel op. Tegen hem werd,- nadat gebleken was, dat de remmen in or de waren, proces-verbaal opgemaakt we gens het met te groote snelheid rijden bin nen de bebouwde kom. VERKEERSSTREMMING TE ZEIST. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. bericht, dat de Bergweg te Zeist, van de Schaerweijdelaan af tot aan den van Reenenweg, in verband met de uitvoe ring van werken tot nadere aankondiging voor het verkeer zal zpn afgesloten. tuigen; en, nu Jack maar een telega in de plaats kon krjjgen, zou hij Margot meene men en Hugh had dan Amy en Mary on der zijn geleide. Hij haastte zich dus, z(jn tarantass weer geheel voor den terugrit in orde te hebben, tegen dat de verandering van toilet had plaats gehad. ,,Ik geloof, dat je je niet heel wel voelt, Mary?", vroeg Amy, toen ze weer bij het huisje waren. Ik ben enkel wat moe, maar de rit zal mij goed doen." Amy trok dit juist in twijfel. Intusschen gingen ze het vertrek binnen, maar de kleeren waren nog zóó nat, dat Atny meen de: „Je kunt ze onmogelijk aantrekken; je zou er rheumatische koortsen krijgen. Er zit niets anders op, dan dat je zoo terug gaat, als je daar bent en dat wij dan zor gen, dat Anna morgen haar kleeren krijgt." Maiy vond lijdelqk alles goed en toen ze in de tarantass gezeten waren, viel ze al heel gauw in slaap, ondanks al het harde schokken, wat met de grootste oplettend heid niet vermeden kon worden. Den beiden anderen dames viel de rit eindeloos lang, want ze begrepen zeer wel, dat het geen natuurlijke slaap was van Mary en ze maakten zich ongerust, hoe haar toestand zou zijn, als ze ontwaakte. Ze keerden terug langs een anderen weg, die vrij hoog was, waardoor er aan weers kanten in de diepte nog twee smallere pa den waren. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 2