Plaatselijk Nieuws Prima Vulpennen f 1.35 Het Genie-garnizoen te Soesterberg. Pont 6 der Agenda. Personeelsaangelegenheden. Gratificatie van 200.aan een volontair by Gemeentewerken. B. en W. schryven hieromtrent aan den Raad: Wy deelen U mede, dat W. A. S. van Meel sinds 21 Februari 1934 werkzaam is als volontair bij den dienst van gemeente werken en zijn werkzaamheden tot volle tevredenheid van den directeur van ge meentewerken verricht. Bij het voor U ter inzage nedergelegde schryven dd. 29 Januari j.1. corr. No. 1196 stelde genoemde directeur voor om aan de zen volontair wegens over het jaar 1937 bewezen diensten een gratificatie toe te kennen van 300.Wij kunnen ons met dit voorstel volkomen vereenigen. Aange zien genoemde volontair over een viertal maanden van 1937 wegens verrichte werk zaamheden ten behoeve van het vervaar digen van een tweede exemplaar van het uitbreidingsplan reeds een belooning van 100.heeft genoten, ware de hem als nog toe te kennen gratificatie op 200. te bepalen. Wy stellen U voor daartoe te besluiten. Punt 7 der-Agenda. SECRETARIE-PERSONEEL. Een nieuwe adjunct-commies by Sociale Zaken? B. en W. schrijven hieromtrent aan den Wy deelen U mede, dat een der op ar beidsovereenkomst werkzame personen aan de afdeeling Sociale Zaken ter gemeente secretarie is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Aalten en in verband daar mede den dienst dezer gemeente op 14 Fe bruari j.1. heeft verlaten. Ter voorziening in de opengevallen be trekking stellen wij U voor ons het noo- dige crediet te verleenen teneinde een ambtenaar in den rang van adjunct-com mies ter secretarie in vasten dienst te kun nen oproepen, die volledig op de hoogte moet zijn van de aan genoemde afdeeling te verrichten werkzaamheden en in het be zit moet zijn van de akte van bekwaam heid in de gemeente-administratie. Het ons hieromtrent door het hoofd van genoemde secretarie-afdeeling uitge bracht rapport dd. 28 Januari 1938 hebben wy met het door U vast te stellen besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1938 bij de raadsstukken ter inzage nederge- legd. Wij verzoeken U ons het gevraagde cre diet te verleenen. Punt 10 van de Agenda. Vaststelling bebouwings voorschriften ex art. 43 der Woningwet. B. en W. schryven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 22 Februari j.1. werd besloten de beslissing op de U ter vaststelling aangeboden ontwerp bebou wingsvoorschriften, als bedoeld in art. 43 der Woningwet aan te houden. Naar aan leiding van deze beslissing tot aanhouding zijn voormelde bebouwingsvoorschriften wederom in de vergadering van onze Com missie besproken. Aangezien zij de tegen de ontworpen voorschriften ingebrachte bezwaren niet kan deelen, wordt in over weging gegeven meergenoemde ontwerp bebouwingsvoorschriften ongewijzigd vast te stellen. Punt 12 van de Agenda. Commissies wering Schoolverzuim. Voorziening in twee vacatures. B. en W. schryven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 2 December j.1. werden voor het tijdvak van 1 Jauari 1938 tpn 31 December 1940 de leden voor de commissiën tot wering van schoolverzuim benoemd. Naar aanleiding daarvan deelen wy U mede, dat de benoemden, behalve de hee- ren J. S. Rasch en J. Baars, allen hun be noeming hebben aangenomen. Ter voorziening in de nog niet vervulde plaatsen worden U thans de navolgende aanbevelingen aangeboden: Voor de Commissie te Soest: 1. W. J. Kuyer, ouder Mariaschool. 2. J. F. v. d. Steen, ideim. Voor de Commissie te Soesterberg: 1. A. de Visser, ouder openbare lagere school te Soesterberg. 2. B. van Borssum Waalkes, idem. Punt 18 der Agenda. Bescherming van dieren. Zwervende honden naar Gemeentewerken. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 2 December 1937 werd om prae-advies in onze handen gesteld het hierby overgelegde schryven van het bestuur der afdeeling Soest en Om streken van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren inzake verzor ging van honden, welke op den openbaren weg zwervend worden aangetroffen. Bly- kens dit schryven stelt genoemde afdeeling haar hokken voor opname van op den open baren weg aangetroffen dieren ter beschik king van de gemeente, opdat deze hokken geplaatst kunnen worden op een door de gemeente aangewezen geschikt terrein. Aangezien in de gebouwen van Gemeen tewerken voor bedoelde opname voldoende gelegenheid bestaat, stellen wy U voor op bovenbedoeld aanbod niet in te gaan. Punt 19 der Agenda. v Géén verbetering Smitsweg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Onder dagteekening van December 1937 is bij Uwen Raad ingekomen een adres van G. de Haan e.a., eigenaren en bewoners van aan den Smitsweg gelegen perceelen, verzoekende verbetering van dien weg door de aanwezige keien te vervangen door klinkers, terwyl voorts verbetering wordt verzocht van den waterafvoer ter plaatse. Wij hebben hieromtrent het advies inge wonnen van den Directeur van Gemeente werken, wiens rapport wij hierbij overleg gen. Naar aanleiding van dit rapport deelen wij U mede, dat wij geen vrijheid kunnen vinden Uwen Raad voorstellen te doen tot tot verbetering van den Smitsweg, als door adressanten bedoeld, aangezien bedoelde weg niet als een hoofdverkeersweg is aan te merken en er in de gemeente nog ve le wegen zijn aan te wyzen, waarvan het wegdek in minder gunstigen toestand ver keert dan dat van den Smitsweg. TELEFOONNET-' soest? Nieuwe aansluitingen. No. 2008 Groenhuizen, J., Vert. N.V. Moens' Handel My., Middenlaan 1, Soest- duinen. 2009 Hamers, B. J., Stadhouderslaan 62, Soestdijk. 2184 Kattenburg, Schoenenzaak „Mo dern", v. Weedestraat 29, Soestdijk. 2065 Leek, J. F. van, Brood- en banket bakkerij, Beukenlaan 18a. 2183 Lizé, B. J., Vert. Onderl. Pharm. Grooth., Vosseveldlaan 25. 2005 Middenstandsbank, N.V. Ned., direc tie, van Weedes vraat 11. 2181 Onderlinge R.K. Begrafenis Ondern. St. Barbara, Dir. N. Kool, Steen hofstraat 32. 2004 Os, G. van, Expediteur, Koningin- nelaan 150, Soestdyk. 2539 Pestman, P. J., Beetzlaan 101. 2063 Spoor, M., Pr. Bernhardlaan 46 2097 Wal, I. J. v. d.,behanger-stoffeerder, Waldeck Pyrmontlaan 52. Vervallen aansluitingen. 2542 Imans, N. M. A. M. de Moraaz, Mo lenstraat 85. 2587 Klos, H., Pr. Hendriklaan la, Soest dyk. 2265 Manege „Hippos", Waldeck Pyr montlaan, Soestdyk. 2228 Wal, J. v. d., Beetzlaan 15, Soest dyk. 2956 Wildt, H. v. d., Architect Leeraar N.O. Bouwkunde, Plasweg. SNELHEIDSMANIAK BOTST TEGEN EEN AUTO. NOG GOED AFGELOOPEN. Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur stond op de Burgemeester Grothestraat even voorbij de Anna Paulownalaan een auto mobiel ter zijde van den rijksstraatweg ge parkeerd, die vanuit de richting Amster dam was genaderd en voor het hek van „Braamhage" stond. Ook naderde vanuit de richting Amersfoort een andere luxe automobiel op den rijksstraatweg, en op dat moment kwam vanuit de zeer hellende Anna Paulownalaan met een enorme snel heid aankarren de jeugdige W. J. H. S., wonende alhier, die zooveel op een race fiets wordt gezien en steeds er nog al erg schot in heeft. Natuurlyk kon de fietser, onderaan dezen zijweg gekomen, niet meer tijdig remmen, toen' hy eensklaps de beide auto's bemerkte. Hij trachtte nog wat te remmen, slipte natuurlyk en kwam met groote vaart en een hevigen smak op den rijksweg terecht, waarby hy tegen de voor zijde van den aankomenden auto werd ge smakt. Had de bestuurder daarvan niet zooveel tegenwoordigheid van geest gehad en waren de remmen van diens wagen niet zoo puik in orde geweest, het was met on zen wielrenner ongetwyfeld fataal afge- loopen. Nu werd door den schok alleen maar het voorspatbord van dien auto ern stig ingedeukt en de wagen ook op zy nog wat beschadigd door de fiets van den aan stormenden jongeling. Wonder boven won der kwam hy er zelf betrekkeiyk nog goed af en had alleen e$iji ge kleine verwondingen aan zijn handen én armen, zyn rywiel werd echter vernield. Korten tyd geleden is deze zelfde wiel renner reeds door den Kantonrechter te Amersfoort veroordeeld wegens zyn zeer woest en onverantwoordelyk ryden, terwyl hij zich nu wederom voor datzelfde feit zal hebben te verantwoorden. Als voor hem be zwarende omstandigheid geldt thans nog, dat hij van een zijweg op den hoofdweg, die een voorrangsweg is, kwam zonder uit te kijken of op te letten, terwyi daarenboven de auto, die naderde, nog voor hem van rechts kwam ook. AANGEHOUDEN. Maandag is door de politie alhier aan gehouden een zekere S. v. V.,die zwervende werd aangetroffen en van wien bij nader onderzoek bleek, dat hij in het Politieblad stond gesignaleerd en neg een hechtenis- straf van 3 weken te goed had. Hy is den volgenden dag op transport gesteld naar Utrecht en aldaar overgegeven aan den heer Officier van Justitie. CAFÉHOUDERS ADRESSEEREN. De Personeele belasting-te hoog. Onderstaande afdeeling heeft zich tot den Gemeenteraad gewend met het navolgende request: AAN DEN RAAD DER GEMEENTE SOEST Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: De afdeeling Baarn. en Omstreken, van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Kof fiehuis-, Restauranthouders en Slyters, ge vestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit; dat de ongunst der tijden zoo zwaar op het Koffiehuisbedrijf drukt, dat adressan te zich in het belang harer leden gedrongen acht zich met het onderstaande tot Uw Raad te wenden: Voor de belasting op biljarts, ingevolge Personeele belasting geheven, bedraagt het tarief in den regel 20.per biljart. Daar echter meestal een hoog aantal op centen door de gemeente wordt geheven, wordt dit bedrag veel hooger en in som mige gemeenten is het dan ook reeds tot 60.en nog hooger gerezen. De Wetge ver laat toe van dit bedrag van 20.af te wijken en nog kortgeleden is in hoogste instantie beslist, dat in plaats van 20. 10 gulden in de plaatselijke verordening mag worden geschreven ten aanzien van biljarten in koffiehuizen. Deze belasting drukt ook in Uw gemeente op de exploita- tanten zeer zwaar. Van het biljart wordt niet zulk 'n druk gebruik gemaakt; 't ver- eischt belangryke aanschaffings-, afschry- vings- en onderhoudskosten, 't Is dan ook al meermalen voorgekomen, dat exploitanten hun biljart hebben opgeruimd en kleinere belastingvrye toestellen er voor in de plaats hebben gezet, omdat de belasting er voor onevenredig zwaar was ten aanzien van het gebruik, dat iwerd gemaakt van het biljart, waarop het edele spel kan worden beoefend. Bovendien heeft deze belasting een zeer onbillyk karakter. Het biljart is een ge reedschap voor den exploitant om zyn brood te verdienen; een ander karakter heeft het voor hem niet. Het biljartspel is voor het publiek een behoorlijke ontspan ning en draagt geenerlei onzedelijk karak ter. Indertijd heeft de Staat de belasting op speelkaarten afgeschaft. Misschien was er een redelijke grond voor zulk een be lastingheffing. Zoolang men echter - niet de voetballen, de kegelspellen, schaak en damborden belast, is er ook geenerlei aan leiding om belasting op biljarten in koffie huizen in gebruik; te leggen. Voor den koffiehuishouder toch is de belasting op het biljart geen verteringsbelasting, maar volmaakt een bedryfsbelasting op zijn ge reedschap. Wie zou het gereedschap van den smid, van den timmerman, van den schilder of schoenmaker durven belasten? Niemand immers. Met welk recht mag men dan wel belasting heffen op het koffiehuis biljart? Hy, die zoo luxueus kan leven, dat hy een biljart zij zich thuis voor eigen ge not en genoegen kan hebben, staat ten op zichte van deze belasting heel anders dan de koffiehuishouder. Het is daarom, dat adressante zich tot Uwen Raad durft wenden met het beleefde verzoek de belasting op biljarten te doen verdwijnen, althans den grondslag dusdanig te verminderen, dat het hebben van een biljart voor den koffiehuishouder een niet al te zware last beduidt. Adressante hoopt een gunstig gehoor hiervoor bij Uw Raad te zullen vinden. 't Welk doende, Namens de Vereeniging bovengenoemd: w.g. W. F. Jasper, Voorzitter, w.g. T. H. van Ooik, Secret. Baarn, Maart 1938. met 14-karaats gouden pen N.V. Eerste Soéeter Electr. Drukkerij Een Interview van den Soes ter burge meester van het Utreehtsch Dagblad. „Ergering over opvattingen» die van onkunde getuigen." EEN „SCHADUW-RAAD"? Het Utreehtsch Dagblad heeft over de brandende kwestie in onze gemeente van den kazerne-bouw te S'berg een uitvoe rig interview gehad met Mr. W. A. J. Vis ser, burgemeester van Soest, welk inter view wij voor de Soester ingezetenen van genoeg belang achten, om daaraan ook te dezer plaatse aandacht te wijden. Het volgende ontleenen wij daarom daar aan: „Sinds den 4den Februari de Soester gemeenteraad besloot om 5 H.A. grond aan te koopen voor de somma van 50.000 en deze grond „om niet" aan het Ryk af te staan, ten behoeve van de vestiging van een garnizoen te Soesterberg, waarna een waarschuwende" brief volgde van Gedep. Staten, de onthouding der goedkeuring door Ged. Staten en tenslotte het beroep op de Kroon door den gemeenteraad, sinds dien datum zyn de gemoederen in onze ge meente eenigszins van de kook geraakt. Het gesprek van den dag is wel „het gar nizoen." Een eindelooze stroom van inge zonden stukken vloeide naar de redactie tafels der plaatselijke bladen, besturen van diverse vereenigingen sloegen aan het ver gaderen al of niet gecombineerd, reques- ten zijn en worden nog verstuurd enz. enz. Het belastingspook. Der goe-gemeente wordt door diverse schrijvers het belasting-spook of liever het spook der belasting-verhooging voor gehouden. Als men dan in aanmerking neemt dat de Raad, op 3 stemmen na, het garnizoen wel wenschte, ziet men 't thans gebeuren, dat men de raadsleden gaat desavoueer en als „niet-opgewassen-te-zijn tegen den burgemeester." De 3 raadsleden die tegen gestemd hebben, worden be schouwd als degenen, welke „niet uit de hand van den burgemeester eten." We hebben zulke eigenaardige, onzake lijke motiveeringen gehoord en gelezen, dat het ons goed voorkwam den burgemeester zelf eens aan het woord te laten. En zoo togen we gewapend met een aantal „bran dende" vragen naar den burgemeester mr. W. A. J. Visser, die ons welwillend te woord stond. „Hoe is het kazerne-voorstel in den Raad gekomen? Is defensie zelf tot de ge meente gekomen of hebben B. en W. een verzoek in die richting gedaan?" Alzoo vingen wij ons vraaggesprek aan. Initiatief ging van Defensie uit. De burgemeester verzekerde ons hierop, dat een onderdeel van Defensie zelf naar de gemeente is gekomen. „Mogen we hieruit aannemen, dat andere departementen hiervan op de hoogte wa ren, waardoor we om bij het raadslid Nooder te blyven mogen veronderstel len, dat de kazerne er toch zal komen?" „Ik betwijfel of de andere departementen er van geweten hebben, doch nóch officieus nóch officieel is mij bekend, dat de vesti ging van een garnizoen een vaststaand feit is. Men zal misschien ook niet gedacht hebben, dat Gedep. Staten hun goedkeu ring zouden onthouden. Waarvoor Defensie niet bouwt op eigen Ryksgronden die naar ik meen achter de aan te koopen gronden liggen, is mij niet bekend." „Stond de voor eenige maanden geleden door het Rijk verleende subsidie voor de verbetering van de woningen van „Ons Belang" reeds in verband met deze kazer ne-plannen „Zooals u weet, ligt tusschen een en an der een groot tijdsverloop en ik kan u ver zekeren, dat de subsidie geen verband hield met de kazerne. Ook heb ik de mo- reele overtuiging, dat deze 2 zaken geheel los van elkaar staan." De voordeelen. „Ziet u concrete voordeelen in de garni zoensvestiging „Concreet uiteraard niet, doch de cijfers die ik in de laatste raadsvergadering heb genoemd, zijn geen taxaties „an sich", doch cijfers die wel degelijk gebaseerd zijn op gegevens welke in mijn bezit zyn. De leve ranties van voedings- en levensmiddelen aan de troep zullen waarschijnlyk via cen trale inkoop-bureaux gaan. De leveranties aan de cantines gaan meestal naar leve ranciers ter plaatse. Daarbij komen nog de individueele inkoopen van de manschappen. Zyn de voordeelen voor Soest uiteraard ge ring, voor Soesterberg zijn ze groot. Soes terberg dankt haar bloei aan de vestiging van de Luchtvaartafdeeling, doch deze plaats zal mede moeten werken om de sol daten ontspanning te bieden. Persoonlyk geloof ik niet, dat het grootste gedeelte naar Amersfoort zal gaan. om verteringen te maken." Den bouw van de kazerne besprekend wees de burgemester ons op de bepaling, dat naast de eigen arbeiders in de eerste plaats Soester arbeiders betrokken zullen worden. „En als ik dan uitga van het be drag aan arbeidsloonen, dat ik op grond van bepaalde gegevens mag aannemen, dan is dat een zeer bevredigend perspectief.' Wy vroegen of dit begrip arbeiders-van den-aannemer niet erg „rekbaar" was te nemen, daarby memoreerende hoe een eens luidende bepalihg by de uitvoering van werkzaamheden aan de Soesterbergsche- en Banningstraat niet al te nauwkeurig werd nagekomen. „Als dit zou blyken aldus de burge meester dan zal ik den vinger aan de pols houden en zorg dragen, dat by dezen bouw de bewuste bepaling wel nageleefd zal worden." Over de gerezen oppositie, „Wat dunkt u over de oppositie onder de bevolking^ tegen de vestiging van een garaissoei»?" „Nauwlettend heb ik de ingezonden stuk ken, de motiveering van de requesten, enz. gelezen en ik heb me geërgerd aan sommi ge schryvers. Niet omdat men tégen het voorstel is, maar om de opvattingen die gelanceerd worden of liever om de onkunde die daarin werd gedemonstreerd. Men ziet iemand schrijven dat de gemeente een „schuldenlast" heeft van 106.000.—, daarby doelend op het begrootingstekort. Wanneer wij een schuldenlast van 106.000 hadden, dan waren wij ryk'. Sommigen be- grypen zelfs niet wat de Raad voor een lichaam is en dat de overheid andersoortige bevoegdheden en rechten bezit dan parti culieren. Men is in Soest niet gewend, dat de raadsleden zoo „mak" zyn en daarom probeert men blykbaar een „schaduw"- raad in te stellen, daarbij vergetend, dat de beste stuurlui ook ditmaal weer aan wal staan." „Men zal my aanvoeren", al dus de burgemeester, „dat dit historisch zoo gegroeid is. Dit kan ik echter als ver klaring, doch niet als excuus aanvaarden!" De burgemeester zeide ons de oppositie niet te begrijpen, daar de groote bevol kingsgroepen er in het algemeen voor zijn. ..Men heeft gezegd in den Raad, dat er een uittocht plaats had van inwoners. Iedere week krijg ik een lijstje van gevestigde personen, met daarbij hun beroep en finan- cieele draagkracht en nog steeds groeit Soest met rurm 5500 personen per jaar." „Het is niet te ontkennen, dat men vroe ger meer huizen bouwde dan personen zich vestigden, doch waarom nu angst-geluiden als men bordjes „te koop" of „te huur" ziet staan „Gouden Bergen" heb ik niemand voorgespiegeld. Soest zal dóór de kazerne niet uit den financieelen put komen. Alleen wanneer de algemeene toestand verbetert dan zal Soest er zich ook bovenop werken, waarbij de aanwezigheid van een kazerne wel eens een gunstige factor zou kunnen beteekenen. Van een opvatting als zou de kazerne toch op deze plaats worden ge bouwd, ook al zouden geen gronden zijn aangekocht, is mij niets hekend." Het algemeen nut praevaleere. Met betrekking tot een eventueel nadeel voor de woningen, ziekenhuizen en gestich ten, die een te bouwen kazerne aldaar zou opleveren, zeide de burgemeester: „De be langen van een enkele huiseigenaar staan mij niet zoo hoog als het algemeen nut, dat ik voor de gemeente Soest zie. Dat de door u genoemde instellingen door het uitbrei den van het bestaande garnizoen in den bekenden zin, zouden bedreigd worden, kan ik niet inzien. Van 'n bataljon genietroepen zullen wij geen enkelen last hebben." Op een desbetreffende vraag zeide de burgemeester, dat de politie te Soesterberg geen uitbreiding noodig heeft in verband met de kazerne. „Wat is uw meening inzake de aange voerde argumenten, dat het bedrag van 50.000.en de in de 20 jaren te betalen rente, de financieele draagkracht der ge meente te boven gaat en aan de inwoners nog grooter lasten zal opleggen?" „De uitgave kan niet afzonderlyk wor den beschouwd. Men moet hierbij tevens rekening houden 'met mogelijke inkomsten. De resultante is dan beslissend. Bovendien moet het thans uitgesloten worden geacht, dat deze uitgave de belastingen kan opvoe ren." Met dit antwoord meenden wij ons in terview te kunnen besluiten en wel omdat dit antwoord wel het meest doorslagge vend is." Tot zoover het ongetwyfeld zeer inte ressante interview van het U.D. HOOFD GESTOOTEN TEGEN HET VIADUCT. Maandagmorgen reed de 17-jarige Mej. W. uit Baarn per fiets op het Kerkpad en moest het daar aanwezige lage viaduct on der de spoorlijn naby het station Soestdijk passeeren. Zij bukte zich niet genoeg en kwam met haar hoofd tegen het viaduct aan, waardoor zij nog al kwetsuren opliep. Door een voorbijganger werd zy naar het politiebureau geleid, alwaar haar door Dr. Rupert de eerste hulp werd verleend en zij werd verbonden. Later kon zij per auto mobiel naar haar ouderlijke woning te Baarn worden overgebracht. Voor de Soester inwoners is het overbe kend, dat dit viaduct zoo heel erg laag is, dat fietsers zich vrij diep moeten bukken, om zich niet te stooten, doch elders wonen den denken daar veelal niet aan, een trou wens in ons land zóó ongebruikelyke toe stand, dat men die werkelijk niet te voor zien heeft. Zou het wellicht geen aanbeveling ver dienen ter plaatse twee behoorlijke waar schuwingsborden aan beide zijden van het viaduct te plaatsen? Want verandering door verhooging van het viaduct of verla ging van het wegdek zal wel tot de vrome wenschen behooren, naar wij vêrmoeden. UIT ZIJN HUIS GEZET. Maandagmiddag had plaats, wat reeds langen tyd werd gevreesd, en werd het gezin van den 28-jarigen venter in bor stelwerken A. v. B., die reeds vanaf begin 1936 in Soest woont, door den executeeren den deurwaarder op straat, in dit geval op het Kerkpad gezet. De reden was op- geloopen huurschuld, die van B. onmoge lijk meer betalen kon. En Maatschappelijk Hulpbetoon kon ook niet met meer steu nen, dat het al deed, terwijl een hem aan geboden woning aan de Eemstraat door hem veel te klein werd geoordeeld voor zich, zyn vrouw en twee kinderen van 2 en 5 jaar en daarenboven geen plaats bood voor stalling van zijn driewieler, waarme de hij zijn borstelwerk uitvent. Het gevolg was, dat ten slotte tot zyn uitzetting uit het huis moest worden overgegaan en de inboedel op straat kwam te staan. Het is te hopen, dat zéér spoedig een oplossing voor dit geval op eenigerlei wijze wordt gevonden, want de man kan natuurlyk met zijn gezin en zyn inboedel niet op het Kerkpad blyven, hetgeen overigens verder ook allerlei zeer ongewenschte gevolgen, èn gevolgtrekkingen voor de voorbijgangers met zich zou brengen, die behooren te wor den voorkomen.

De Soester | 1938 | | pagina 2