dit is siEimr FUGERS' RADIO De Raadsvergadering van a.s. Maandag Het huis van den Graaf Gröötë INRUILCAMPAGNE il Burgerlijke Stand FIE UILLETOM PHILIPS N.S. F. CARLTON BIOSCOOP Soestdijk. N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Soesterberg Verstrekt credieten ook BOUWCREDIETEN Neemt gelden a deposito E. HARTOG PPunfc 20 vaii de Agenda. Straatverlichting aan den Ringweg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De bewoners van den Ringweg in deze gemeente hebben zich b\j adres d.d. 22 Dec. 1937 tot Uwen Raad gewend onder mede- deeling, dat zij thans voor gezamenlijke rekening bezig zijn dien weg met sintels eenigszins begaanbaar te maken, en ver zoekende het daarheen te willen leiden, dat op de voornaamste punten van dien weg één of meer straatlampen worden aange bracht. Onder opmerking, dat het grootste ge deelte van den Ringweg niet aan de ge meente in eigendom toebehoort en dat als gevolg daarvan van particuliere zijde wordt gezorgd voor het eenigszins begaan baar maken van den weg, komt het ons wel wenschelgk voor, dat eenige straatver lichting," als door adressanten bedoeld, wordt aangebracht. Wij stellen U mitsdien voor te besluiten Burgemeester en Wethouders te machti gen om naar hun oordeel de noodige straat verlichting ter plaatse te doen aanbrengen. Punt 21 van de Agenda. Reglement Maatschappelijk Hulpbetoon. Enkele kleine wijzigingen. maakt en het aan belanghebbende toeko mende wachtgeld vervangen door een uit- keering ineens van 1250. Wij achten deze regeling voor de ge meente zeer aannemelijk. Teneinde tot uit betaling van het overeengekomen bedrag aan belanghebbende te kunnen overgaan, is het noodig de begrooting 1938 te wijzi gen en op deze begrooting een daarmede verband houdenden uitgaafpost in te stel len. Ter voorkoming van misverstand wij zen wij er op, dat de heer A. Winter als gemeente-veearts" is ontslagen wegens opheffing dier functie, doch als „hoofd van den keuringsdienst voor vee, vleesch en vleeschwaren blijft fungeeren. Red.). Punt 25 van de Agenda. Ruiling met de N.V. „Heidebloesem". De gemeente incasseert de strop. Over de beruchte „peststrookjes". B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 21 December 1937 werd Uw College mededeeling gedaan van het besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie tot goedkeuring van het reglement voor de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. In het begeleidend schrijven deelden Gedeputeerde Staten me de hun goedkeuring te hebben verleend, ondanks enkele bedenkingen, waarvan zij de opheffing alsnog gaarne zagen bevor derd. Aangezien wij tegen de door Gedeputeer de Staten voorgestane wijzigingen geen bezwaar hebben, stellen wij U voor aan den wensch van dit College te voldoen, door vaststelling van het, voor U bij de stukken ter inzage liggende, ontwerp- raadsbesluit. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals U bekend zal zijn, zal, in ver band met het voor deze gemeente vastge steld uitbreidingsplan, met de N.V. Ex ploitatie Mij. „Heidebloesem" een grond- ruiling moeten worden aangegaan. Na ver schillende besprekingen zijn de partijen tot overeenstemming gekomen, waarvan het resultaat in de voor Uwe vergadering ter inzage liggende overeenkomst is. vastge legd. W\j verzoeken U deze overeenkomst zooals deze ingevolge bijlage A. behoort te worden gewijzigd, te bekrachtigen en het desbetreffende raadsbesluit te formu leeren. Voorzoover noodig, vestigen wij er Uwe aandacht op, dat de omstandigheid, dat de gemeente thans door de ruiling verschil lende strooken grond (op de teekening in groen aangegeven) in eigendom zal ver krijgen, voor haar een groote kostenbespa ring zal beteekenen. Immers zouden deze strooken thans niet worden verkregen, dan zou, wanneer de N.V. hare bezittingen in middels aan diverse personen had verkocht, met tal van eigenaren omtrent grondaf- stand moeten worden onderhandeld en zou den de uitgaven voor de gemeente, als overdrachtskosten en alsdan vermoedelijk tevens kosten wegens verplaatsing van hekken enz. veel hooger zijn. Punt 24 van de Agenda. Wachtgeld gemeente-veearts. Afkoop ineens voor 1250. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede, dat bij Uw besluit van 9 December 1936, 4e afdeeling No. 2212 aan den gemeente-veearts A. Winter we gens opheffing zijner betrekking met in gang van 1 Januari 1937 eervol ontslag is verleend uit den gemeentedienst onder toekenning van een wachtgeld overeen komstig de bepalingen van het op dien datum geldende reglement voor de ambte naren in dienst dezer gemeente. Bij ons besluit van 18 Februari 1938, 4e afdeeling No. 2212 hebben wij het terzake aan A. Winter toekomende wachtgeld vastgesteld als volgt: voor het jaar 1937 op 253. voor de jaren 1938 t.m. 1943 op 200. per jaar; voor het jaar 1944 op S 180- voor het jaar 1945 op 141. en voor het tijdvak van 1 Januari 1946 tot en met 10 Juni 1954 op 100.— per j. Zooals U bekend is, geeft artikel 76 van het ambtenarenreglement eons de bevoegd heid om, op verzoek van en na verkregen overeenstemming met den belanghebbende, het bij dit reglement vastgestelde wacht geld te vervangen door een uitkeering in eens, of door het treffen van een bijzonde re regeling. Na daartoe door belanghebbende gedaan verzoek om het hem na 1 Januari 1938 toekomende wachtgeld te vervangen door een uitkeering in eens ten bedrage van 1250.hebben wij van de in het vorig lid omschreven bevoegdheid gebruik ge- van 1016 Maart 1938. GEBOREN: Aletta Adriana, d. van W. de Waard en J. A. Teyn, P. Potterlaan 8; Gijsberta Petronella Maria, d. van B. W. J. Smeeing en A. A. Dijkman, Nieuwe- weg 20; Lucia, d. van W. J. Everdij en H. J. Stakenburg, Burg. Grothestraat 66; Ja- cobus Hendrikus, z. van C. Blankesttfn en M. P. van Ee, Schoolstraat 19. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: S. J. Prinsenberg en J. P. v. Veenendaal; W. J. Veth en P. Floor; S. v. d. Schagt en J. Knopper; C. L. de Jeu en R. v. d. Schagt. OVERLEDEN: Petrus Cornelis v. d. Tweel, 10 mnd., Birktstraat 71; Gerard Johan van Leeuwen, 83 jaar, wednr. van J. M. Breunissen, den Blieklaan 21; Antoon v. d. Broek, 39 jaar, geh. met B. C. J. M. Lindberg, Heideweg 28; Reinhold Gustav Steitner, 63 jaar, geh. met G. C. Romijn, Albert Hahnweg 1; Maria Elisabeth Dres- selhuys, 87 jaar, wed. van J. Heins, Kerk- pad Z.Z. 118; Jannetje Steenbeek, 70 jr., geh. met J. L. Bakker, Kerkpad Z.Z. 29. Vestiging van 1016 Maart 1938. J. Bugs, inw., van A'dam naar Wald. Pyrmontlaan 46; M. J. Muller, met vrouw, van A'dam naar Nachtegaalweg 11; J. Groenhuyzen, met gez., van Schiedam n. Middenlaan 1; J. v. Leeuwen van A'dam naar Luchtvaartafd.; A. J. Th. Gerritzen van Bergh (Gld.) naar Soesterengweg 20; Wed. A. ReederHolkema, inw., van Am sterdam naar v. Lyndenlaan 1; A. van Remmerden-van Drie, met d., van Baarn naar Laanstraat 30; J. P. Leohhardt van A'dam naar de Beaufortlaan 8; M. D. Leonhardt van Bergen (N.H.) naar de Naar het Engelsch. 10) „Hoe nu?" Jjj mag wel je excuus aan bieden, dat je den naam van een dergelijk persoon in een adem hebt uitgesproken met dien vin de dames van onze familie! Laat er geen misverstand komen: df je gaat morgen met mij naar het kantoor, óf ik onterf je. Je hebt maar te kiezen! Er kunnen geen twee heeren z\jn in mijn huis!" Hugh liet zich niet uit het veld slaan en sprak met een beslistheid, die niet on derdeed voor die van zfln vader: „Mjjn dank, dat u zich zoo duidelijk uit spreekt. Het spijt mij, maar ik zal niet in staat wezen om morgen voor u op het kan toor te werken." Evelyn trad haar broer ter zijde en legde haar hand op zijn arm: „Als U Hugh het huis uitjaagt, vader, zal hij niet alleen gaan. U en moeder hebt nooit getracht, ons gelukkig te maken. Als Hugh nu gaat, gaan Helena en ik ook!" Toen verloor mrs. Llewellyn haar zelf- beheerschlng. En als dat gebeurde, werd zij een furie! Een plotseling besef van wat zij persoonlijk voor gerief zou missen, als zij de meisjes niet langer bij zich had, deed haar de fiolen van haar toorn over die ar me, onschuldige hoofden uitgieten! Beaufortlaan 8; Wed. A. M. J. v. Noord- Leonhardt van A'dam n. de Beaufortlaan 8; F. D. Wismeyer, met vr., van Haarlem naar Regentesselaan 11; L. Sieben, inw., van Houthem (L.) naar Heideweg 52; H. J. Ot van Haarl.meer naar Luchtvaartafd.; H. A. Andeweg van Ede naar L.V.A.; H. Th. Onstenk van Enschede n. Luchtv.afd.; T. P. Koster van De Bildt n. W. Pyrmont laan 35; G. H. Reijns, inw., id.; C. P. H. Rey'ns, inw., id.; G. Hardeman, id.; P. F. Tebbens van Den Haag naar Luchtv.afd.; A. Janse, id.; H. K. de Waal van Reeuwijk n. Luchtv.afd.; J. W. v. Dolron, v. A'foort naar Luchtv.afd.; W. C. Wennekes, inw., van Zeist naar v. Lyndenlaan 26; C. I. Balzer, van Zeist n. v. Weedestraat 49; C. C. v. d. Hul, inw., van Baar-n n. Amersf.- straat 65; Wed. B. Schmitz-de Widt, inw., van Haarlem naar v. Weedestraat 61; Wed. E. Zoellner-Isaac, met d., van Berlijn n. Stadh.laan 64; P. M. v. Damme, van Ede naar Luchtv.afd.; Wed. R. Roos-Bantjes, met k., van Castricum naar B. Grothe straat 23; P, W, Stalenhoef, inw., van Amersfoort naar Birktstraat 85; W. M. Stalenhoef, inw., idem. Vertrek van 1016 Maart 1938. A. J. Wiersum van Stationsweg 5 naar H'sum, Trompenbergerweg 35; A. Kok van Postweg 58 naar Zeist, Dolderscheweg 7; J. W. H. Mennes van da Costalaan 10 n. Huizen (N.H.)., Naarderstraat 36; A. G. D. Eynthoven van Lt. Koppenlaan 1 naar Utrecht, Biltstraat 5bis; P. van Wijkvliet met gez., van Nieuwstraat 43 naar Am sterdam, Kloveniersburgwal 20; E. Grey- danus van Amersf.straat 21 n. H'sum, P. C. Hooftweg 1; W. A. L. Couturier, met vr., van Vredehofstraat 27 naar A'dam, J. C. Verhulststraat 119; F. van Ruyzen, met gez., van Verl. Postweg 31 naar Zeist, Paltzerweg 171; E. H. J. Meinen, met vr., van Schoutenk.weg 35 naar H'sum, Eem- nessenweg 45; J. B. C. de Weerd van de Genestetlaan 15 naar Utrecht, Maliebaan 39; I. Ossedrijver van Hellingweg 1 naar A'foort, Celsiusstraat 77; E. Brouwer van Birktstraat 34 naar A'foort, Stationstr. 6; J. van Hensbergen van Soesterb.straat naar De Bilt, Jan Steenlaan 24; J. W. Richel van L. Brinkweg 70 naar Utrecht, Boisotstraat 62; J. B. E. van Zal van Vre dehofstraat 6 n. Baarn, Badhotel; J. E. M. Fugers van Kerkstraat 3 naar Nijmegen, Nijmeegschebaan 82; J. van Beek, van Birktstraat 20 naar Zeist, Paduaweg 16; C. Adler van B. Grothestraat 38 n. Am sterdam, Heinzestraat 15; W. v. Barne- veld van Soesterb.straat 125 n. Delft, Adr. Pauwstraat 47; C. P. de Wit van Krom- meweg 22 naar A'dam, Pretoriusstraat 17 3e etage; J. M. Bouscholte, met gez., van Hildebrandlaan 6 naar onbekend waar heen; Wed. S. A. van Dalen-Lambevman van Zoom 9 naar Capelle a.d. IJssel, Ca- pelscheweg 206; A. Morssink van Amers- foortschestraat 119 n. Den Bosch, van Gervenstraat 3; H. J. Rijk van Spoorstr. 9 naar Haarlem, Spaarne 106; T. v. Leu- veren van Molenstraat W.Z. 47 naar Hil versum, Hooge Naarderweg 23; A. Groene- wegen met zi\, van Hartweg 28 n. Schie dam, Tuinsingel 29; Wed. E. M. J. Knuttel- Schrenk Notzing m. d., v. K. Bergstr. 7 n. Fr.eiburg, (Dld.); A. v. Tol van Nieuwe- weg 103 naar Delft, Oude Delft 5; A. M. F. Mees, met vr., van Amersf.straat 124 naar Melbourne (Australië); G. Doorn van Julianalaan 48a n. Den Haag, P. Hein- straat 61. Verhuizingen binnen de gemeente van 1016 Maart 1938. L. C. Stolwerk, met gez., van Schriks- laan 45 naar Korte Hartweg 42; J. Kaatee met gez., van Kon.laan 29 naar Korte Hartweg 15; G. F. ten Pas van Korte Hart weg 20 naar Schrikslaan 45; C. Spaan derman van v. Lenneplaan 9 n. Braamweg 77; A. R. v. Wijkvliet van Nieuwstraat 43 naar Soesterb.straat 125; A. A. v. Wijk vliet van Nieuwstraat 43 naar Klaarwa- terweg 64; Wed. D. C. F. de Vries-Pijlman, met d., van Hartmanlaan 23 n. B. Grothe straat 56; J. H. Bruins, met gez., van Ban- ningstraat 55 naar Schoutenk.weg 73; J. Hepp, met gez., van L. Brinkweg 74 n. Mendelssohnlaan 9; C. W. Wantenaar van Steenhofstraat 61 naar Birktstraat 73; J. Jongezoon van Beukenlaan 20d naar Kon. laan 109; G. Maassen, met gez., van Kon. laan 149 n. Hartweg 19; A. Terpstra van Beetzlaan 36 naar W. Pyrmontlaan 44; J. S. H. Doorman van Smitsweg 36a n. Oran jelaan 24; J. Adriaanse, met gez., van Braamweg 89 naar Steenhofstraat 45a; W. J. v. Zutphen, idem. Vraagt inlichtingen. KERKSTRAAT IJ - SOEST - TELEFOON' 27NO SHIRLEYS POST STIJGT IEDERE WEEK. 4.000 brieven is momenteel het aantal, dat de jonge FOX-ster uit „HARTEDIEF" wekelijks ontvangt. Verzoeken om foto's van zieke kinderen, worden altijd het eerst behandeld, doch al le briefschrijvers kunnen er zeker van zijn, dat ze direct antwoord krijgen. Veel kinderen sturen in hun brieven ge kleurde teekeningen, zoowel vervaardigd met kleurpotlood als waterverf en ook de cadeautjes die kleine Shirley ontvangt, zijn niet te tellen. Wat de cadeautjes echter aangaat, deze worden, met uitzondering van die, welke Shirley erg graag wil houden, naar zie ken-, wees- en armenhuizen gezonden, daal bergen, reeds eenige pakhuizen zou moeten Mrs. Temple anders, alleen om ze op te huren. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soes:dijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTFOUWD ADRES! Mr. Llewellyn deed nog zijn best, haar te remtmen, maar dit was ten eenenmale on mogelijk. „Mijn hemel!" fluisterde Hugh tot Eve lyn, ik wist niet, dat een vrouw zulke lee- lijke dingen kon zeggen!" „W\j hebben al zoo dikwijls zoo'n uitbar sting bijgewoond! Vindt je het nu nog ver wonderlijk,, dat wij herhaaldelijk van plan zijn geweest, om hier weg te gaan?" HOOFDSTUK VIH. Verder werden er dien avond geen woor den meer gewisseld tusschen de ouders en de kinderen. Hugh verliet het huis, terwijl zijn moeder nog in vollen gang was en hij verzocht zijn zusters, om de rest van den avond op haar eigen kamer door te bren gen. Regelrecht begaf hij zich naar Jack en Amy Huish, wien hij met enkele woorden het gebeurde mededeelde, terwijl hij hun tegelijk verzocht, zijn zusters zoo lang een onderdak te bieden, tot hij kans zag, naar haar grootmoeder in Engeland te stu ren. „Zij zal ze zeker wel willen ontvangen. Ik begrijp nu voor het eerst, waarom ze mij altijd heeft gezegd, niet te schromen, om mij tot haar te wenden, als ik in eeni ge ongelegenheid raakte. Wat moeten die arme kinderen een narigheid hebben door gemaakt, zonder er m\j iets van te vertel- len!" „Moedig noem ik het ook", erkende Jack, 1 terwijl Amy er al vast op bedacht was, hoe Shirley Temple ontvangt 4.000 brieven per week, dat is het record van Hollywood en men vernacht, dat na het vertoonen van haar nieuwste film „Brights Eyes", die in Nederland den naam „HARTEDIEF" zal dragen, het aantal wel zal stijgen tot 5.000. Shirley kan de brieven echter zelf nog niet lezen en daar de meeste van kinderen zyn, zou dit zelfs voor een handschriftex pert een groote toer zijn. Eén voordeel heeft deze ontzaglijke hoe veelheid brieven echter wel en dat is, dat Mr. en Mrs. Temple een secretaresse in dienst hebben moeten nemen, om al deze epistels te beantwoorden. Deze jongedame vertelde echter onlangs, dat het haar zelf een raadsel is, hoe zij da gelijks door deze uitgebreide post heen- komt. Shirley is echter zeer in haar nopjes met haar brieven en spijt het haar alleen maar, dat zij het wekelijksche dozijn uit- noodigingen voor verjaarspartijen niet kan afwerken. Laatst kreeg zij nog een uitnoodiging van de 13-jarige Eileen Stadler uit Akron in Ohio en eenige uit New Orleans en Phi- ladelphia, maar voor allen wordt beleefd, doch beslist bedankt. Bovengemelde film „Hartedief" diaait vanaf 18 tot en met 24 Maart a.s. in Carl- ton Bioscoop te Soestdijk, een film die iedereen moet zien! Als tweede hoofdfilm gaat „De gepant serde auto" (Born Reckless), waarin de wantoestanden in het Amerikaansche ta xibedrijf in schrille kleuren worden afge schilderd. Het gaat daar hard tegen hard en de film geeft een echt Amerikaansch avontuur, vol durf en overmoed, geweld en meesleepende handeling. Voorwaar dus een programma, dat er zijn mag en waarin de Shirley Temple- film ongetwijfeld extra veel bezoek zal trekken. 1000 vel doorslagpapier voor f 1.00 ze die „arme kinders" zoo goed mogelijk zou ontvangen. Voor een oogenblik waren ze Maiy mis schien vergeten, maar bij Hugh althans was dit toch van korten duur, hfi rees dan al heel gauw weer op uit den makkelijken stoel, warin Jack hem zoo lang had laten zitten en vroeg: „De paarden zullen nu wel voorstaan?" Jack, waarschuwde Fred, dat die ook zijn jas ging aantrekken. „Waarom zouden we Fred er eigenlijk uithalen?" meende Hugh, „En jou ook! Ik kan best alleen gaan." „Maar ik ga liever mee; ik mag dien rit heel graag." Jack dacht er niet aan, om dien armen jongen, overspannen als hij was, alleen den langen tocht te laten maken. Dus vertrokken ze andermaal, reden mij len ver over den hobbeligen weg; trachtten met den blik de duisternis te doorboren van het donkere bosch aan weerskanten; deden dezelfde vragen, kregen dezelfde antwoor den, als nu &1 die dagen lang, dat ze Mary kwijt waren. Jack was de bereidvaardigheid in per soon; maar, als Mary nooit gevonden werd; dacht Hugh, dan had die nog zijn vrouw en kinderen en zijn huis. Vandaar, dat hij dan ook op den terugrit, makkelijk ach terover geleund, in de tarantas kon sla pen, terwijl Hugh steeds met wijdopen oogen naar de grijze lucht zat te turen, tot de ochtendschemering aanbrak. I Ze hadden zich niet lang opgehouden In 1 Stolzowa, Wladimir had versche paarden Raad van Commissarissen Jhr. Mr. J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr. A. M. A. Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (6ed. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDE v.TROOSTWIJK, Nieuwörsluis Jh. Mr. J. M. van ASCH van WYCK, Amsterdam A. TEN NOEYERDEBRAUW, Wijk b. Duurstede BAARN De Directie, J. B. de Beaufort. Bij K.B. van 12 Maart 1938 is benoemd en aangesteld bij de Luchtvaartaf deeling, tot kapitein, de eerste luitenant vlieger J. van der Werff, adjudant van den Comman dant der Luchtvaartaf deeling. Agent: de Heer DALWEG 4 - N. C, de Ruyter. benoeming. SCHAAKCLUB „SOESTERBERG". Dezer dagen speelde de Schaakclub „Soeisterberg" haar laatste ronde tegen Asva III van Amersfoort. Het was jam mer voor deze club, dat de spelers aan bord 1, 4 en 7 verhinderd waren. Na een openingswoord van den voorzit ter van „Soesterberg", den heer H. Dippel, waarin hij o.a. een nieuw lid kon begroe ten, begon de wedstrijd, welke het volgen de resultaat had: Asva IIISoesterberg 2^7% gehuurd, teiwijl beide heeren de slaperige boeren aan het praten wisten te krijgen door een niet-karig zijn met hun zilverstuk jes; de zieke Finsche, die zij aan den kant van den weg hadden gevonden, was zeker uic een telega gevallen, op weg van St. Pe tersburg naar huis. 1 Tegen den tjjd van het ontbijt waren zij I op den „Rozentuin" terug en vonden daar 1 Evelyn en Helena reeds zitten. Amy had op den avond nog mrs. Tweedie ge raadpleegd en de meisjes hadden een brief je gekregen, waarin haar verzocht werd, om naar den „Rozentuin" te gaan, zoodra ze klaar waren. Dat ze al zoo vroeg aan die uitnoodiging hadden gevolg gegeven, was wel een bewijs, dat ze dien nacht niet te veel geslapen hadden. Mrs. Llewellyn had zich zóó overstuur gemaakt, dat ze tenslotte in een staat van uitputting door haar kamenier naar bed was gebracht. Mr. Llewellyn had zich op z(jn studeer- kamev teruggetrokken. Hij hield zich over tuigd, dat die opstandigheid van zijn kinde ren maar een storm in een glas water was geweest en dat hij ze den volgenden och tend weer aan de ontbijttafel zou vinden, hem nederig hun excuses biedend over het gedrag van dien avond. „Hugh weet veel te goed, wat hij er mede verspelen zou", was zijn cynische gedachte, „en de meisjes bezitten immers in het ge heel niets en zouden immers niet weten, waar ze heen moesten." Toch zat mr. Llewellyn den volgenden ochtend alleen aan het ontbijt, maar hij was te trotsch, om den bedienden eenige vragen te stellen. Dus ging hij naar zijn kantoor en verwachtte vast en zeker, dat hij Hugh en de meisjes thuis zou vinden, als hij tegen het diner terugkwam en dan zou hij ze wel eens aan het verstand bren gen, dat hij zoo iets niet voor den tweeden keer duldde. Naar zijn vrouw had hij wel gevraagd; zij was de eenige, voor wie hij ware gene genheid voelde. Zij had een goeden nacht gehad en sliep nog rustig, op het oogen blik, dat h\j het huis verliet. Evelyn en Helena waren allerhartelijkst ontvangen op den „Rozentuin"; en, toen Hugh en Jack terugkwamen, vonden zg de beide meisjes met Amy en Fred Huish aan het spelen met de kinderen. „Nog niets gehoord?" vroeg Amy. „Och, hetzelfde; aan den kant van den weg werd een jonge vrouw gevonden, maar zij was een Finsche." Op dit oogenblik werd de oude Grusha ge zien, die door het venster keek met een mand paddenstoelen aan den arm,- om zich een houding te geven. „Stuur haar toch weg!" riep Jack onge duldig. In den regel was hij heel goedhartig, maar de doorgestane spanning en ver moeienis hadden hem korzelig gestemd. Amy trad aan het venster, gaf de oude een halven roebel en verzocht haar vrien delijk, den tuin weer te verlaten, daar mijn heer dien ochtend niet gestoord wilde wor den. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 2