DE KAZERNEBOUW IN DEN RAAD VAN STATE. Voor al Uw Werkkleding Vooral Uw Herenmodes OVERHEMDEN „t HANDELSHUIS J. Th. VOSKUILEN PHILIPS' INRU1L-CAMPAGNE Plaatselijk Nieuws t HANDELSHUIS :N ,,'f HANDELSHUIS" 't HANDELSHUIS" Burgerlijke Stand „DE SPAR" BO van geen «.Vervolg van pag. 1). het te verwachten contingent minstens 600 man, komen 25 tot 30 gehuwden in totaal, doch alleen al 13 officieren, waarvan 6 gehuwden. Van de 70 onderofficieren, die komen, z(jn er 35 gehuwd, wat wel heel andere perspectieven geeft. Deze gehuwden zullen zeker ook te Soester- berg gaan wonen, net als diegenen, die daar nu reeds z\jn. De verhouding tusschen gehuwden en ongehuwden is dus als 1 staat tegen 1, ook voor het kader en de officieren, en lang niet zoo ongunstig, als velen wel willen doen gelooven. Ook wordt veelal aange haald, dat van het personeel der huidige L.V.A. er toch ook eigenlek maar zoo wei nig te Soesterberg zelf wonen, doch ook dat is geheel bezijden de waarheid. Van de 49 officieren der L.V.A. wo nen er 15 in Soest, (waaronder de hoogst in rang zanden), 30 te Zeist en 3 te Amersfoort. Van de 211 beroeps- onderofficieren wonen er niet minder dan 109 te Soest, 93 te Zeist en 3 te Amersfoort. Van de 18 korporaals wonen er 7 te Soest, 9 te Zeist en 1 te Amersfoort. Van de 24 vaste soldaten wonen er 10 te Soest, 8 te Zeist, 2 te Amersfoort en 6 te Utrecht, dus allemaal wel héél andere cijfers, dan men ons wil doen gelooven. Hieruit volgt overtuigend, dat Soester berg gerust groote aantrekkingskracht heeft op het aldaar in garnizoen zijnde mi litaire personeel. Dit alles geldt nog maar alleen het vaste personeel, doch is analoog van toepassing op 't wisselende personeel. Toen de L.V.A. te Soest kwam, was de belastingverhouding dezer plaats tegen over andere plaatsen ongunstiger dan nu, hetgeen kan blijken uit een eenvoudige vergelijking met den huidigen belasting druk. Thans zijn de opcenten tegenover Zeist en Amersfoort als volgt: Grondbelasting gebouwd, Soest 80, Zeist 80, Amersfoort 80. Grondbelasting ongebouwd, Soest 20, Zeist 20, Amersfoort 20. Personeele Belasting, Soest 200, Zeist 155, Amersfoort 120 tot 220. Vermogensbelasting, Soest 38, Zeist 38, Amersfoort 38. Gemeentefonds-belasting, Soest 75, Zeist 55, Amersfoort 75. wel een waarschijnlijkheid in hooge mate. De koopkrachtverhooging van ruim 100.000.z\j het dan ook „elnmallg" is ook niet te verwaarloozen. Daarnaast mo ge men bedenken, dat uit moreel oogpunt lediggang funest is en elke werkgelegen heid steeds met beide handen moet wor den aangegrepen. De belastingopbrengst is natuurlijk niet in toename te schatten, doch spr. veronderstelt er niet ver van af te zijn, als hij een bedrag van 3000.4000. noemt, met een flinke reserve daar ach teraan. Bezwaren tegen luchtafweergeschut be grijpt spr. niet en dat de grootere villa's in waarde zouden gaan dalen, is al even zeer een slag in de lucht; het tegendeel kan men ook met grond beweren. Voor ontsiering door den bouw behoeft men wei nig bang te zijn, want Prof. van der Steur is de aesthetische adviseur van het De partement van Defensie, zoodat die kant van de zaak wel in goede handen lijkt. Dan nog de vraag, waarom Defen sie niet op eigen terrein gaat bouwen, dat zjj daar zooveel hebben liggen; dat is natuurlijk niet aan spr. te beoordee- len, doch hij meent, dat ligging aan den straatweg en nabij het bestaande Ge niekamp eisch zal zijn geweest. Van een veel te hoogen prijs voor den grond is geen sprake, de prijzen zijn gecon troleerd door eenige zeer deskundige en beëedigde taxateurs en makelaars. De grondwettige bezwaren laat spr. ge heel buiten beschouwing, daar de Minister van Defensie die niet als juist heeft er kend tegenover de Tweede Kamer. Ook de 1.49 - 1.95 - 2.40 - 2.75 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 V. WEEDESTR. 8 Tel. 2458 Onze collectie Armbandhorloges onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANDEN en RIEMEN. Als men dan nog bedenkt, dat de L.V.A. veel meer mobiel personeel heeft dan de Genie,* dat de salarissen aanzienlijk hoo- ger zijn door de vliegtoelagen en meer, dan valt de vergelijking nog gunstiger uit. Trouwens, reeds hebben twee onderoffi cieren van de Genie geïnformeerd naar een woning in Ons Belang, voor geval zij overgeplaatst zouden worden, dus vraag is er zeker. Natuurlijk gaan de algemeene aankoopen via het .Rijks Inkoopbureau, doch de cantines koopen veel plaatselijk in en daarbij zullen dan komen de kleinere verteeringen en inkoopen van het perso neel in privé. Spr. zal hierop niet nader in gaan, doch wijst in dit verband op een le zenswaardige studie in het November nummer van het militaire tijdschrift „Ma- vors", in 1937. Wat de burgercorveeërs aangaat, daarvan komen er 11, waarvan er 9 gehuwd zjjn. Alle ongehuwden zullen in het kazernement wonen, dat bedenke men terdege. Wat de adressen van Algemeen Belang, de Soester Bouwkring en een aantal inge zetenen uit Soesterberg betreft, de daarin ontwikkelde bezwaren worden lang niet algemeen gedeeld. Buitengewoon eigenaar dig in dit verband is het wel, dat de ver tegenwoordiger van Algemeen Belang in den Raad (want dit is een zuiver politie ke vereeniging) zijn stem tot tweemaal toe onvoorwaardelijk heeft gegeven aan het voorstel, wat toch wel een typische in druk geeft van. de groote verdeeldheid in den boezem dier groep. Daarenboven weet men wel, dat Soest een heel moeilijke ge meente is, waar men het als regel weinig met elkaar eens is en waarin de paarden dikwijls naar alle richtingen tegelijk trek ken, zoodat aan die adressen niet al te veel waarde moet worden toegekend. De Soester Bouwkring heeft in het bijzonder zijn invloedsfeer in Soest en niet in Soes terberg, in welk deel de middenstandsver- eenigingen een gansch ander geluid lieten hooren. Voor vertrek van inwoners wegens de komst van het nieuwe garnizoen is spr. in het geheel niet bang, en de rust voor de rusthuizen en herstellenden wordt zeker niet verstoord. Als men thans geen last heeft van het vele gegons van de vliegtuigen, die doorloopend opstijgen en dalen en laag vliegen, dan zal men zeker geen overlast ondervinden van de rustige Genie. De finantieele positie der gemeente mag, zooals reeds gezegd, geen gewicht in de schaal leggen. Zekerheid, 'dat voor Soest groote voor deden zullen volgen uit den bouw van het kazernement, bestaat natuurlijk niet, doch financieele overwegingen, als zijn aange haald in de adressen van Soest Vooruit, Soest-Zuid en Soestdijk, kunnen gevoegelijk blijven rusten, als zijnde niet ter zake die nende. De Soester Bouwkring wijst op het dalen van de huurwaarden, doch dat is dan niet het gevolg van dezen kazernebouw, doch is gekomen, doordat men voorheen veel te intensief heeft gebouwd te Soest, in veel sterker mate, dan in overeenstem ming was met den bevolkingsaanwas. De hoogere kosten van het onderwijs laat spr. ook ter zijde, want die worden na tuurlijk hooger als de bevolking toeneemt en dat is normaal en zelfs toe te juichen. Dat door dezen bouw het politietoezicht zou moeten worden verscherpt en zelfs uit breiding van politie noodig zou zijn, ont kent spr. als hoofd der politie ten sterkste. Resumeerende meent Mr. Visser, dat al le naar voren gebrachte bezwaren vol doende zijn ontzenuwd en verzoek hij aan de Afdeeling een gunstig advies over dit voorstel van den Raad van Soest te wil len uitbrengen. Gedeputeerde Staten aan het woord. Dan is het woord aan den vertegenwoor diger van Gedep. Staten v. Utrecht, het lid van dat college, den hr. G. H. J. v. Spanje, die allereerst namens Gedep. Staten den Raad van State gelukwenscht met zijn 350-jarig bestaan en er aan herinnert, dat de Gedep. Staten van Utrecht vrijwel net zoo oud zijn, namelijk binnenkort hun 72- jarig lustrum vieren. Spr. acht de uitgave voo^Soest on toelaatbaar en overbodig. Soest is sinds vele jaren het zorgenkind van Gedep. Staten, doch spr. wil daaraan direct toevoegen, dat deze nieuwe burgemees ter daaraan geen schuld heeft. Meer dere voorgangers van hem z\jn er ech ter geweest, die den toestand der ge meente er niet beter op hebben ge maakt. Aan extra bijdragen ontvangt Soest thans van het Rijk 120.000.tot dek king van het tekort. Het is al zoover, dat de commissie van overleg zelfs al wette lijk verplichte uitgaven gaat weigeren, als zijnde ontoelaatbaar in dezen toestand. Oude schulden, die volgens een K.B. in 10 jaar moesten worden gedelgd, worden thans ge weigerd te voldoen, wat de grootste be zwaren geeft. De tweede kaart voor het uitbreidingsplan, die ook wettelijk noodig was, is volgens die commissie ook al over bodig geweest en het heeft de grootste moeite gekost voor Gedep. Staten toege staan te krijgen in den Haag, dat deze kos ten dan in 5 jaar mochten worden gedekt. Deze zorgelijke omstandigheden maken het noodig, dat alle niet strikt noodzakelijke uitgaven achterwege blijven. Soest mag niet meer het minste finantieele risico loo- pen en waar dit voorstel berust op een ze kere liberaliteit, wenschten Gedep. Staten de gelden daarvoor niet toe te staan. De positie van Soest wordt gaande weg htfe langer hoe moeilijker, daar er thans nog een uitkeering is van 6400.per jaar, die echter elk jaar gaat dalen, en na 6 jaar geheel op houdt; dan heeft Soest extra ruim 36.000.gehad, waarop dan verder niet meer valt te rekenen. Bijzondere argumenten om in dit geval van den regel af te wijken heeft het col lege niet vernomen. Dat Ons Belang zoo slecht gaat, is heel onaangenaam, doch dat zorgenkind is er nu eenmaal; het zal door dit voorstel niet verbeteren, want van de onderofficieren woont er daar vrijwel geen enkele en daar zullen ook nooit onderoffi cieren in komen wonen, hoe jammer dat ook voor Soest is; dat doen die menschen nu eenmaaltfiiet. Soest moet dus op ande manieren van die woningbouw-strop daar af zien te komen, doch niet op deze. Of de Luchtvaart Afd. inderdaad de opkomst van Soest geweest is, mag betwijfeld worden, misschien is het juist de aanleiding voor de zorgen van thans geweest. Uiterlijk waren er wel licht voordeelen het gevolg van, doch innerlijk zjjn de financiën er door ach teruit gehold. Dat is niet uitsluitend gekomen door de komst van de L.V.A. te Soest, doch wel voor een deel. On der de omstandigheden van thans kan en mag Soest zich de luxe van derge lijke hooge en niet noodzakelijke uit gaven niet permitteeren. Alleen als er een geaccepteerde wissel van Defensie zou zijn met een overwaarde van 10 procent van die komende groote voor deelen, zou er over te denken zjjn, doch een slag in de lucht is onverant woord. Trouwens in eenig schrijven hebben B. en VV. zelf reeds gesproken van een uitgave, die „niet rendabel" is. Daarenboven is zjj overbodig. Spr. legt dan over een kaart, waarop al le eigendommen van Defensie staan aan gegeven en alle belanghebbenden buigen zich erover. De heer van Spanje toont dan de vele Defensie-terreinen daar in de buurt, die onnoemelijk groot zjjn en begrjjpt werkelijk niet, waarom die al le niet geschikt zouden zjjn en juist* dat eene stukje het eenig mogelijke is. Dit terrein ligt thans wel heel erg ver naar den kant van Amersfoort. Waar om heeft Defensie geen ander stuk ge nomen om op te bouwen, nu zij daar zooveel grond in eigendom heeft? Amersfoort krijgt nu een veel grooter nieuw garnizoen dan Soest, doch daar heeft de gemeente allerlei eischen aan Defensie gesteld, die ingewilligd zijn ook, waarom moet het in Soest dan juist andersom Spr. dringt er om al deze redenen op aan, dat het door Gedep. Staten ingeno men standpunt zal worden gevolgd en de Afdeeling aan de Kroon zal adviseeren het raadsbesluit niet goed te keuren. De repliek. Burgemeester Visser betreurt het, dat thans het zwaartepunt gaat liggen bij de directe financieele overwegingen, wat hij zich niet kan begrijpen; een meening trou wens, waarin spr. meende zeker niet al léén te staan, daar die toch wel bij hoo gere instanties wellicht gedeeld wordt. Een momenteel finantieel zwakke gemeen te moet evenzeer de kans hebben om door het vestigen van een nieuw garnizoen uit het moeras te komen, als een finantieel sterkere. Onderscheid in dat opzicht maken is niet wel te verantwoorden. Spr. meen de zich tevoren in het algemeen zoo gron dig mogelijk georiënteerd te hebben in de ze materie, en heeft daarop doorgewerkt; het spjjt hem nu weer die finantieele ar gumenten te hebben moeten beluisteren. Dat er momentcel geen onderofficie ren in Ons Belang wonen is bepaald onjuist, want spr. kan mededeelen, dat er thans in totaal 10 gehuw den, werkzaam aan het Vliegkamp, in Ons Belang wonen. En dat aantal zal ongetwijfeld sterk toenemen. Dat de Soester financiën vooral door de vestiging van de L.V.A. in Soest zoo hard achteruit zjjn gehold, zou spr. niet gaarne voor zijn rekening nemen. Dat „achter uit hollen" is toch gerust niet alleen door de L.V.A. gekomen, er waren andere re denen voor, als de woningbouw-exploitatie het algemeen, de gewijzigde finantieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten en niet het minst de crisis. Voor de beweerde overbodigheid van de ze transactie heeft spr. geen enkel argu ment hooren aanvoeren. Het is natuurlijk voor hem vrwjjej, ondoenlijk hier precies te vertellen, waarom Defensie nu juist op dit Een ongekend hoog bedrag voor Uw oude toestel VRAAGT INLICHTINGEN VRIJBLIJVEND bij Fa. Nieuwenhuis, v. Weedestraat 23, Telef. 2577 DE BUSLICHTINGEN BIJ DE LUCHT BESCHERMINGSOEFENING. De Directeur van het Postkantoor te Soest maakt bekend, dat in verband met de luchtbeschermingsoefening op 28 April a.s. de bijbrievenbussen 's avonds om 19 uur gelicht zullen worden. De latere buslichting komt te vervallen. De bus aan het Hoofdkantoor wordt nog om 21 uur gelicht. Vrouwen Electriciteits Vereeniging voor zijn uitnoodiging in het volgend seizoen en hij hoopte nogmaals terug te komen met een speciale haringvangst-film. Mevrouw Schreuder dankte de commis sie voor hetgeen geboden is. Spreekster hoopte, dat het gesprokene ingang zal vin den. In de pauze werd thee met gebak geser veerd. 99 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 AUTOMATISCH TELEFOON VERKEER. Met ingang van Dinsdag 26 April a.s., te 14 uur zal automatisch telefoonver keer mogelijk zijn voor de aangeslotenen van de automatische netten in het tele foondistrict Amsterdam met de aangeslo tenen van het alsdan geautomatiseerde net Laren N.H. (Kengetal K 953). Op de automatische sentrale te Laren N.H., zullen ook de abonné's van het net Eemnes buiten worden verbonden. Teneinde deze kernspreuk meer en meer ingang te doen vinden, had „de Vrouwen Electriciteits Vereeniging" alhier, zich in verbinding gesteld met „de commissie ter bevordering van het vischgebruik in Ne derland", gevestigd te IJmuiden, ten einde meer alles, wat met de visscherij in verband staat, nader te hooren toelichten. Deze commissie was daartoe direct bereid en bij monde van den heer C. Don werd uitvoerig over dat bedrijf en met alles wat daaraan annex is, Donderdagmiddag om half drie uur, in de Carlton Bioscoop, daarvoor gratis beschikbaar gesteld, een lezing gehouden, toegelicht met lichtbeel den en een film in 3 acten, welke vertoo ning door den heer A. Zwart werd uitge- Soesterbergschestraat 51 0.49 - 0.59 - f 0.89 - 1.10 - 1.50 Soesterbergschestraat 51 Telefoon 2400 punt en niet op een der andere punten van Soesterberg, waar het Rijk grond heeft, de kazernementen wil gaan bouwen. Men kan in dit opzicht toch moeilijk het beleid van het Departement van Defensie gaan be- critiseeren! Wel weet spr., dat men daar als eerste eisch heeft gesteld, dat de ka zerne vlak aan den hoofdverkeersweg, dus de Amersfoortschestraat, moest liggen en in de naaste nabijheid van het bestaande Geniekamp. En aan die eischen voldoet het thans uitgezochte terrein, terwijl geen der terreinen van Defensie daar in de buurt er aan voldoet, daar die geen van alle aan den straatweg liggen. Spr. meent hierme de de nader naar voren gebrachte bezwa ren te hebben weerlegd. Slotwoord van Gedep. Staten, De heer van Spanje zegt, dat het hem onmogelijk is, nog nader in te gaan op het geen de burgemeester in zrjn repliek naar voren heeft gebracht en verwijst alleen maar verder naar de schriftelijk ingedien de stukken. Hff handhaaft de meening van Gedep. Staten, zcoals die daarin tot uiting is gebracht en meent dat standpunt vol doende te hebben toegelicht. De Voorzitter, de heer Beelaerts van Blokland, deelt dan mede, dat de Afdeeling naar aanleiding van het thans gehoorde zich riader zal be raden over het door haar aan de Kroon uit te brengen advies. De Koninklijke beslissing in dit geschil volgt later.. EET MEER VISCH. Telefoon 2400 voerd. De opkomst was maar zeer matig als Mevr. Schreuder de bijeenkomst opende. Spreekster hoopt echter, dat men een leer- zamfen middag zal hebben. Daarop ver kreeg de heer C. Don het woord, die in een smeuïge toespraak, het probleem trachtte op te lossen om „meer visch te eten". Deze propaganda, aldus spr., is opgezet met het doel, de stoere visschers, de reeders er alles wat met het visscherijbedrrjf in ver band staat, uit de misère te helpen. Dit kan volgens spreker, wanneer in elk ge zin eens per week visch wordt gegeten. Het vischverbruik in Nederland is 4 K.G. per hoofd, in België 6 K.G., in Denemar ken 12 en in Engeland 27 K.G. Nu behoeft het hier geen 27 K.G. per hoofd te worden zooals in Engeland, maar dat komt, om dat in Engeland de veestapel zooveel klei ner is, maar een opvoeren van 4 tot 7 Kg. per hoofd is niet zoo buitensporig. Daarbij visch zeer gezond, lekker en rijk aan vitaminen, en tevens lichtverteerbaar, daar dit gerecht haast aan elke zieke wordt voorgeschreven, veel eerder dan vleesch spijzen. Ook wordt er getracht om het product goedkooper te maken, terwijl er zeer veel soorten zijn die zeer smakelijk en goedkoop zijn, o.a. Wijting (een soort Schelvisch), verder makreel e.a. Na deze toelichting bij de lichtbeelden, maakten wij in gedachten een reis mede met den Stoomtrawler IJm. 112 naar de vischplaatsen. Allereerst zagen wij het klaarmaken voor de reis van 1012 da gen van. de trawler, het boeten der netten, het aan boord brengen daarvan, het inne men van 70 ton kolen en de noodige pro viand, het aan boord komen van de stoere zeelui, het afscheid aan den haven van fa milie en verwanten en het vertrek bij kal me zee. Daarop zagen wij hoe de zee ei uit zag bij stormweer, het uitzetten der netten met hand- of windlier, het na 4 uur inhalen van het net, dat achter de boot aan al dien tijd over den bodem der zee wordt uitgetrokken en het binnenhalen der netten in de boot, die soms scheuren van de geweldige hoeveelheid visch van aller hande soort en grootte. Direct nadat de visch aan boord is gehaald, worden de in gewanden er uit verwijderd, wordt zij schoongespoten en vervolgens in de ruimen neergelaten, waarin fijn ijs is gelost en dat gaat zoo om en om, eerst ijs dan visch enz. totdat de vangst voldoende is en de rui men gevuld zijn om dan naar den haven te rug te keeren. De reeder blijft steeds op de hoogte van de vangst. Nadat de boot in de haven van IJmuiden is aangekomen, wordt zq gelost aan den afslag, een kolos saal bedrijf, waarvan de werking werd toe gelicht en vertoond. Vandaar gaat dan de visch naar alle windrichtingen en belandt tenslotte op den disch. Gezien het vele werk en de geva ren die de visschers moeten trotseeren, is de visch nog „niet" te duur betaald. Met volle vrijmoedigheid durven wij de kern spreuk: „eet meer visch" te propageeren, het is een gezond voedsel en vele han den hebben door de uitoefening van dit be drijf een goed stuk brood en werk. I Met de Kodak-smalfilm liet duidelijkheid van het beeld niet te wenschen over. van 13—19 April 1938. GEBOREN: Wouterus Marinus Theodo- rus, z. van B. A. de Bruin en B. v. Asch, Gallenkamp Pelsweg 1; Johanna Cornelia, d. van G. J. van Rossum en M. H. de Beer, L. Brinkweg 17; Steven Christiaan, zoon v. A. Hoonhorst en C. v. d. Brink, Molenstraat W.Z. 14Hendrikus Teunis, zoon van J. G. van Rouwendaal en C. W. van Duinkerken, Kon.laan 149; Vittorio Basilio, zoon van B. Turchet en L. M. An- tonini, Braamweg 82. ONDERTROUWD: E. A. Rademaker, 28 jaar en M. A. Stootman, 27 jaar; J. Koek koek, 30 jaar en J. Verwoerd, 31 jaar; G. A. Kuijer, 29 jaar en G. v. d. Ho^d, 25 jaar. GEHUWDH. Oostergetel en A. F. van Zoest; J. v. Woudenberg en G. J. Kok; C. de Wit en J. Lammertse. OVERLEDEN: Abraham Eernisse, 70 jaar. ongeh., Sophialaan 17. Vestiging van 1319 April 1938. S. F. v. d. Lee, inw., van Weesperkarspel naar L. Brinkweg 35b; H. J. de Kruijf, met van Wageningen naar Plasweg 48; C. P. J. Laubersheimer, met vr„ van A'dam naar Julianalaan 33; J. K. Duintjer, inw., van A'dam naar Heuvelweg 36; G. W. Bouwman, met gez., van Baarn naar L. Brinkweg 74; A. J. Besselink, inw., van Steenderen naar Wilhelminalaan 6; B. ten Harkei, inw., van Baarn naar Soesterberg schestraat 125; G. van Rheenen, met vr. van Westbroek naar Schoolweg 2b; P. Woudstra, met gez., van De Bilt naar K. Hartweg 20; Th. J. C. Smink, inw., van Amersfoort naar Ringweg 14; H. J. van Houten, met vr„ van Amsterdam n. van Lyndenlaan 12; H. J. Frietsch, met gezin, van Baarn naar Beetzlaan 36; W. v. d. Heide, met gez., van Sneek naar Kerkpad Z.Z. 110; G. Plomp, met gez., van Amster dam naar Dorresteinweg 44; G. J. Visser, inw., van Amsterdam naar Kon.laan 80; Th. W. Pichot van Haarlem naar Amers foortschestraat 3; M. Th. Omes, inw., van Hilversum naar Soesterb.straat 107; Wed. J. Th. M. Kuners of Koenders-v. Osch, met z., van Amersfoort naar Vredehofstraat 9; A. v. d. Laan, met gez., van Amsterdam n. Braamweg 89. HARTMANLAAN 96 1 y2 p. Javarijst en y2 p. Pruimed. 25 ct. 1 p. Javarijst en 1 flesch Bessensap 25 ct. 1 p. Griesmeel en 1 fl. bessensap 25 ct. 2 ons gevulde Paascheitjes 25 ct. 2 ons Hollandsche Wafels 25 ct. 1 pond Brusselsche Kermis 25 ct. 1 pond Jongetjes Biskwie 25 ct. Vertrek van 1319 April 1938. G. van 't Klooster, van Isseltscheweg 4 naar Leusden, p.a. Daselaar; H. Kril van Da Costalaan 7b naar Zeist, W.A. Hoeve; G. van Soest van Braamweg 10 n. Baarn, Heemstralaan 37; G. F. M. de Haan met gez., van Pr. Hendriklaan 9 naar Hilver sum, Bilderdijklaan 9; H. Brand-v. Willigen van Kerkpad N.Z. 39c naar Batavia; C. J. Jut van K. Brinkweg 9 naar Utrecht, Nieuwekade 17; J. C. Meyer, met vrouw, van Smitsweg 23 naar Hilversum, K. On- nesweg 56; E. van Zomeren van Dorre steinweg 84 naar A'foort, Heiligenberger- weg 22; C. G. M. Duys van Bartolottilaan 1 naar A'foort, Kapelweg 92; B. J. Wiss van Wiekslooterweg O.Z. 35 naar Baarn, A'damschestraatweg 14; A. M. Beckmann van Birktstraat 26a naar R'dam, Dier gaardelaan 54b; W. Goede johan van Braamweg 102 n. Haarlem, J. Luybenstr. 68; J. v. d. Horst van Schoutenk.weg 8a n. Bussum, Vossiuslaan 33; M. Hagenbeuk, met vr„ van Gallenk. Pelsweg 22 n. Doorn, Kampweg 15; W. Schut, met gez., van Birktstraat 88 naar A'foort, K. Gracht 15; C. Jansen, met vrouw, van Nieuweweg 29c naar Maam, Maamschegrintweg A 72; E. Hora Adema van Amersf.straat 109 naar A'dam, de Lairessestraat 3hs; H. J. de Jonge-ten Broek, met d„ van Middelwijk straat 49 naar A'dam, Kinderdijkstr. 51hs. Verhuizingen binnen de Gemeente van 13—19 April 1938. H. van Velzen van Kerkpad N.Z. 43 n. K. Kerkstraat 4; N. Dorland, met gez., van P. Potterlaan 28 naar v. Weedestraat 12; J. F. N. Spijker, met gez., van Burg. Grothestraat 50 naar 52; W. van 't Kloos ter, met gez., van Schoutenk.weg 69 naar 61; K. Westerveld, met gez., van Heuvel- weg 28 naar Vredehofstraat 2; Wed. J. Huhl, van Bosstr. 5 n. Rembrandtlaan-13; De heer C. Don dankte het bestuur der P. Antink, inw., idem.

De Soester | 1938 | | pagina 2