Demonstratie Luchtbeschermings dienst. Het huis van den Graaf Bekendmakingen Plaatselijk Nieuws g Thermietbommen in de practijk. N. R. BEUK FEUILLETON (Officie ej) OPENBARE BEKENDMAKING. In verband met de Luchtbeschermings- oefening op Donderdag 28 April 1938. De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat door hem ten behoeve van bo vengenoemde oefening voor de binnen scheepvaart de volgende gedragsregels zijn vastgesteld: X. Gedurende de verduisteringsoefening op Donderdag 28 April a.s. wordt het ge- heele scheepvaartverkeer van 21.30 uur tot 23.00 uur stilgelegd. Alle lichten op of aan vaartuigen en woonschepen moeten worden gedoofd. Er mag uit de kajuiten geen licht naar buiten uitstralen. De vaartuigen en woonschepen moeten vóór den aanvang der oefening worden gemeerd of voor anker gelegd; men mag deze niet laten drijven. II Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit bovenge noemde voorschriften kan voortvloeien. Soest, 20 April 1938. De Burgemeester van Soest, W. A. J. Visser. J(Ê SOESTEK SCHAAKCLUB. De beslissingswedstrijd van het le tien tal van Soest tegen Hilversum I heeft niet het resultaat opgeleverd, waar op ge hoopt werd. Wel is er hard gestreden; echter een 46 nederlaag met 4 invallers is geen schande, al was het toch een te leurstelling. We zyn zoo gewend steeds te winnen en kampioenschappen te behalen. De gedetailleerde uitslag is volgende: Hilversum I Soest I G. SmitW. H. Bosscha 01 P. L. KuperusJ. F. de Regt 01 P. de RuiterH. Schreuder 10 J. H. DeneeJ. Gorter 10 A. M. HazevoetG. Frederiks Y2V2 C. de BoerB. G. v. Veenendaal Y2V2 J. H. W. van Helden—D. Goedhart Y2—Y2 Dr. L. LandéJ. C. Thomasze 10 P. J. VersluisF. J. v. Meggelen 10 J. Timmer Jr.C. v. Mourik Y2Y2 Totaal: 64 Wat de verdere organisatie van het groote schaaktournooi op Hemelvaartsdag betreft, kan worden medegedeeld, dat de volgende personen definitief in de eere- groepen zullen worden geplaatst, t.w. de heeren Spielmann, de Groot, Dr. Bergsma en Bosscha, terwijl gerekend, wordt op de deelname van v. Doesburgh en Lod. Prins. al verlangt n niet het uiterste, laat toch uw wagen doorsmeren bi) gar. autokluis tel. 2186 MINDERJARIGE JONGENS AANGEHOUDEN. HEIDEBRANDJE. Donderdagmiddag te half drie brak een heidebrand] e uit langs de spoorlijn halte Nieuweweg-Den Dolder, aan de Zuidzijde. Voorbijgangers wisten de vlammen op de spoorberm spoedig te dooven, zoodat de in middels uitgerukte Brandweer niet meer handelend behoefte op te treden en zich kon bepalen tot het nablusschen van de smeulende plekken. Een oppervlakte van 20 bij 4 Meter heide en ruigte verbrandde tegenover de kilometerpalen 3.3 en 3.4. VERDUISTERING. Dinsdagav. omstreeks 7 uur werd alhier aangehouden op verzoek der A'damsche po litie de 15-jarige jongeling A. A. P., wonen de te Amsterdam, die aldaar in den loop van den dag oneenigheid had gekregen met zyn patroon en werkgever en als gevolg daarvan iet meer in de zaak was terug ge komen, doch zich op weg naar elders had begeven met medeneming van een bedrag van 50.in contanten, dat hij voor zyn patroon onder zich had en per rijwiel, dat eveneens aan dien patroon toebehoorde. De poging, om zich aldus uit de voeten te ma ken, gelukte echter niet, en den volgenden dag werd deze jongeling naar Amsterdam overgebracht, alwaar hij ter beschikking werd gesteld van de hoofdstedelijke politie. Donderdagavond had het hoofd van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst, de kapitein b.d. C. A. H. L. Wiist, een klei ne demonstratie mogelijk gemaakt van de zoo bekende en gevreesde brandbommen, de zoogenaamde thermiet-bommen. Deze demonstratie werd gehouden voor de Brand weer Centrale aan den Lange Brinkweg, terwijl de Vrijwillige Brandweer daarbij mede tegenwoordig was; tevens waren de 10 personen, die voor de a.s. oefening van Donderdag 28 April aangewezen zijn als brandweer-reserve ter plaatse, benevens de verschillende functionnarissen bij den Luchtbeschermingsdienst, zooals wij die in een onzer vorige nummers hebben ver meld. Ook de wethouder D. A. de Bruyn werd opgemerkt. Kapitein Wüst zette even in het kort het doel dezer demonstratie uiteen en wees op het groote gevaar van brandbommen, speciaal van de thermietbommen, die zoo snel en zoo fel branden en niet met behulp van water gebluscht kunnen worden. Daarna werd een dier thermietbommen met een vulling van 200 gram, dus een heel klein exemplaar, geplaatst op het me talen deksel van een blik, dat geheel met water was gevuld, en op een houten plank stond, zoodanig, dat de bodem voor het grootste deel vrij stond. Toen deze bom met behulp van een windlucifer aangesto ken was, kon men het felle en snelle bran den goed zien, de fel witte gloed gaf een hevige warmte en het metalen omhulsel van de bom brandde ook zelf geheel op. Betrekkelijk gauw was de bom dwars door het metalen deksel heen gebrand en viel toen in het water. Doch de bom trok zich daarvan niets aan en brandde onder water even lustig door, als daar boven. Korten tijd later kon men reeds bemerken, dat de bom den bodem van het blik flink had aangetast, want aldra kwamen er eenige gaatjes in dien bodem, waardoor het wa ter met straaltjes wegliep. De bom was echter van te kleine afmetingen, om in zijn geheel door den bodem heen te branden, zooals grootere bommen doen. Deze klei ne was reeds uitgebrand alvorens in den bodem een gat van zoodanig groote afme tingen was gebrand, dat de bom er door heen kon. Men zag echter zonneklaar het groote gevaar, dat aan deze bommen is verbonden. Een tweede thermietbom, wederom met een inhoud van 200 gram, werd geplaatst in een houten kist en daar tot ontsteking gebracht, terwijl na korten tijd de Vrij willige Brandweer met behulp van een tuinslang op de waterleiding aangesloten, trachtte het vuur te dooven. Daarbij bleek wel, dat blusschen met water van ther mietbommen onmogelijk is, zooals tróu- wens ook reeds uit de eerste proef volgde Als de straal op den bom komt, spatten verschillende deelen er van af en branden dan elders door, wat alleen tot gevolg heeft, dat allerlei secundaire branden op andere plaatsen ontstaan. Deze wegsprin gende witgloeiende deelen, vormen daar enboven een groot gevaar. Toen ook deze bom was uitgebrand, mocht het aldra ge lukken het vuur te dooven door zoog. ver zuipen. De kist was met een brandwerend middel bestreken. A.s. Donderdag ter gelegenheid van de groote oefening zullen ook nog enkele thermietbommen, ditmaal grootere van 500 gram inhoud, tot ontsteking worden ge bracht, wat eenige meerdere glorie aan die oefening zal bijzetten en grootere animo kweekt. Men wete goed, dat de thermiet- brandbommen, die in den oorlog worden ge bruikt, nog grooter zijn, en een inhoud hebben van 1 K.G. (1000 gram). Tot slot demonstreerde nog de apotheker Zadelhoff met phosphorus, waarmede hij eenige bossen stroo bestreek, en welke phos phorus zonder vuur, dus zoogenaamd zelf - ontbrandend, in vlam kwam. Daarbij de den zich dan de daaraan verbonden phos- phoriseerende lichverschijnselen voor. In totaal waren een 60-tal personen van deze zeer interessante proeven getuige. Na afloop gaf de Commandant der Vrij de 10 leden der Brandw-reserve nog eeni- de 10 leden der Brandeer-reserve nog eeni ge korte instructies in verband met hun taak op 28 April en trachtte hun de aller eerste beginselen van het brandblusschen bij te brengen. Woensdagmiddag werden op de Burge meester Grothestraat twee Amsterdam- sche jongens aangetroffen van 10 en 13 jaar oud. Deze knapen hadden kans gezien met een passeerende luxe auto in Amster dam mede te rijden en hadden de bedoe ling op die wyze eens een goedkoop be zoek te brengen aan een vriendje, respec tievelijk broertje, dat vertoefde in het Ko loniehuis der Vereeniging Trein 8.28 H.IJ.S.M. alhier. Ze werden beide naar het bureau geleid, waar een nader onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat de ouders dezer met reislust behepte jongens, niets van dat uitstapje af wisten. Den volgen den dag werden zij naar Amsterdam te ruggebracht en aldaar aan hun ouders te rug gegeven. Het mag verwondering wekken, dat nog altijd vele automobilisten zoo grif genegen zijn minderjarige kinderen op verzoek in hun wagens te laten mede rijden, want by- na altijd moeten die kinderen dan later weer door de zorg van de plaatselijke po litie naar hun ouders worden terugge bracht. AUTODIEF AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is Donderdagavond op verzoek van den heer Commissaris van Politie te Baarn aangehouden den Soester inwoner J. P., die verdacht werd van dief stal van een luxe automobiel. P. is naar Baarn overgebracht en aldaar ter beschik king gesteld van den Commissaris van Politie. „DE SPAR" Hartmanlaan 96 Schoon maak-aan bieding Practische Emaille Teiltjes, met inhoud, n.1.: 1 pak Huishoudzeep, 1 bus Schuur poeder, 1 pak Zeeppoeder, 1 pak Zeep vlokken, 1 pot Meubelvvas, 1 zakje Blauw, 1 pakje Chloor, 2 pond Soda SAMEN VOOR SLECHTS 90 ct. Naar het Engelsch. 20). Adbury Towers, een groot kasteel uit den tijd van koningin Anna, stond aan den oever van de rivier de Avon, dicht bij Sa lisbury. Geen wonder dus, dat de jonge graaf zich in de maand December nog al eens in de stad vertoonde. Hij ging dikwijls op jacht, maar had geen logé's op The To wers. Zijn eenige zuster, lady Robert Rath- bone, die een paar jaar ouder was, dan hij, schreef naar aanleiding daarvan: „Of je moet tal van logé's vragen, óf je moet tot Kerstmis bij ons komen. Je zoudt je anders doodkniezen, daar heel alleen in dat groote huis!" Lady Bobby was maar ééns op The To wers geweest, toen ze juist voor het eerst „uitging". Een geval van mazelen bij de familie waar ze gelogeerd zou hebben, had haar haar toevlucht doen nemen bij haar oud-oom. Ze was er een week gebleven en al dien tjjd had het geregend. Ze had zich geamuseerd zoo goed en zoo kwaad als dat ging, maar ze had aan Mary verteld, toen nog een kind, dat zij den hemel had ge dankt, toen het oogenblik daar was, dat ze weer ging. Ze had dus niet de beste Dinsdagavond te ongeveer 7 uur is op den Eng tegenover Mej. O., wonende al hier, openbare schennis der eerbaarheid gepleegd door een vooralsnog onbekend gebleven manspersoon. Hoewel de politie direct op de hoogte werd gesteld en onver wijld een onderzoek instelde, mocht het haar tot heden nog niet gelukken den da der op te sporen; het onderzoek wordt ech ter nog voortgezet. AUTO BOTST TEGEN EEN VOORGANGER. herinnering aan The Towers! Maar Modbury sloeg er niet veel acht op: „Ik heb hier genoeg te doen, meisjelief", schreef hij terug. Er moet heel wat aan Het oude huis gerestaureerd worden, eer het geschikt zal zijn, om zulke groote han zen als Bobby en jou, te logeeren; dus heb ik heusch geen trd, om mij te vervelen. Op Nieuwjaarsdag wil ik een bal geven dan zal jij wel zoo goed zijn, om op z'n minst een week hier te blijven. Je kunt uitnoodigen, wie je maar wilt, als je het maar niet op Kerstmis te druk maakt. De Kerstdagen wil ik liefst stilletjes met jou en Bob alleen doorbrengen. Mary Williams is in Salisbury met mrs. Tweedie, die oom Fairlie wel gekend heeft; haar man heeft in hetzelfde regiment gediend als oom en samen zijn ze in Indië geweest. En de oude mrs. Llewellyn heeft twee alleraardigste nichtjes bij zich inwonen en zij en miss Llewellyn zijn vroeger heel veel op The Towers geweest." Lady Bobby had veel van haar vader ge houden, maar nu, na vijftien maanden, was haar verdriet alweer aanmerkelijk geluwd maar zij hield ook altijd veel van haar broer, dus zou ze hem niet graag in zijn gevoelens gekwetst hebben, door hem op Kerstdagen in een groot gezelschap te brengen. Na lezing schoof ze haar echtgenoot den brief toe. Hij was een jaar ouder dan zij en het leek een onmogelijk jong paar. „Kijk, wat zeg jij daarvan? Hij zal haar vragen, daar kan je zeker van zyn." GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van bet voorwerp: Terug te bekomen: looper vulpenhouder beursje met inhoud bril pak weekbladen belastingmerk duif armbandje bruin kinderschoentje sigarenaansteker Soester Engweg 48 Steenhoffstraat 27 Steenhoffstraat 66 politiebureau politiebureau lste Heeserlaantje 3 Driehoeksweg 10 van Weedestraat 29 Steenhoffstraat 20 Sophialaan 12 zetten, wat eenige vertraging veroorzaak te. Deze feestavond zal nu gehouden wor den op Zaterdag 14 Mei a.s. in de groote zaal van hotel „Eemland". Nadere bijzonderheden omtrent het pro gramma volgen. WAAR GAAN WU HEEN? ZATERDAG 23 APRIL 1938 naar den feestavond van de Vereeniging voor bij enteelt, in Carlton Theater te Soestdijk, om 8 uur (alleen voor leden). ZATERDAG 23 APRIL 1938 naar de Ju- bileummarsch van „de Soester Turnclub", ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan, vanaf de Birktstraat, van hotel „du Passage" voor de 25 en 15 K.M.- wandeltocht, des 's middags om 2 uur. ZATERDAG 23 APRIL 1938 naar de re ceptie in verband met het 20-jarig be staan der Vereeniging van Militair Tech nisch Personeel bij de Luchtvaartdienst, in „Huis ten Halve" te Soesterberg, van 24 uur. MAANDAG 25 APRIL 1938 naar de le zing met lichtbeelden van den heer A. F. J. Portielje, inspecteur van „Artis", in gebouw Eltheto, om 7.30 uur. DINSDAG 26 APRIL 1938 naar den Open baren Psychometrischen avond in hotel Zeiler te Baarn, om 8 uur. ZATERDAG 30 APRIL 1938 naar het Con cours Hippique te Baarn (terrein nabij de Gedenknaald, einde Stadhouderslaan). DONDERDAG 28 APRIL 1938: Emma- bloem-collecte. CARLTON BIOSCOOP THEATER SOESTDIJK. SCHENNIS DER EERBAARHEID. Dinsdagmiddag reed een luxe-automo biel, bestuurd door F. K. uit Amersfoort op de van Weedestraat in de richting naar Amersfoort toe. Plotseling dook een voet ganger op, die blijkbaar voornemens was over te steken zonder eerst goed uit te kij ken, doch die zich op het laatste oogenblik nog bedacht. De autobestuurder remde echter reeds sterk af om een aanrijding te voorkomen, waardoor de bestuurder van den achterrij denden auto, C. M. uit Amsterdam, die eigenlijk ook wel wat al te dicht óp zijn voorganger zat, geen kans meer had tijdig te stoppen. Deze auto reeds dus op den voorrijdende in, waardoor beide voertuigen beschadigd werden, respectievelijk aan de voor- en achterzijde. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De schade werd onderling geregeld en is door verzekering gedekt. FEESTAVOND E.S.V.A.C. Indertijd was vastgesteld, dat op Zater dag 23 April de feestavond van Esvac zou plaats vinden. De tooneelvereeniging „De Vermomden" zou het programma verzorgen. Door omstandigheden moesten „De Ver momden" van deze toezegging afzien. Het Esvac-bestuur moet nu noodge dwongen een ander programma in elkaar In Carlton Theater te Soestdijk draait vanaf Vrijdag de groote Gaumont-British- film „Sabotage", schitterend geregisseerd door Alfred Hitchcock, met in de hoofd rollen Sylvia Sidney, Oscar Homoika, Desmond Tester en John Loder. De korte inhoud van deze film is onge veer als volgt: Het is avond in Londen. Het gewone drukke leven, lichtreclames enz. Plotse ling duisternis. De electrische ondergrond- sche treinen stoppen, de lichten uit, de luid sprekers zwijgen. Mevrouw Verloc, wier man een biscoopje exploiteert, was even verrast door deze plotselinge stilte als haar klanten. Doch zij kunnen zich niet veroor loven al het ontvangen geld terug te be talen. Juist als zij de opstandige klanten wil kalmeeren, gaat het licht weer op en de voorstelling kan doorgaan. De ingenieurs van Londen's krachtsta tion zijn verstomd als zij ontdekken, dat iemand zand in de generatoren gestrooid heeft en die iemand was Verloc, de man van onze dame. Men zorgt ervoor, dat Ver loc den volgenden dag gevolgd wordt naar de Dierentuin, waar hij een ontmoeting heeft. De detective kan echter niets ver staan. Verloc begeeft zich dan naar een vogel handelaar in East End, en koopt een ka narie in een kooi, waarin echter een ijzeren voorwerp verborgen is. „De vogels", zegt hem de professor, „zullen morgen om kwart voor twee precies zingenin het depot van Piccadilly Station Een filmdoos wordt aan het depót in Piccadilly afgegeven. Er mag echter niet mee op een bus worden gestapt en het moet er vooral vóór half twee zijn. Maar Stevie stapt toch op een bus. Kwart voor twee. Het gedreun van een explosie, een Londensche bus vliegt in de lucht, te midden der wrakstukken en lij ken, de kleine Stevie, dood Als Sylvia het nieuws en de naam van haar broertje in de krant leest, begrijpt zij, door de gevonden filmdoos, wie dit op zijn geweten heeft. Zy grijpt een mes en doodt den man, wien zij haar vertrouwen had geschonken. Bij de eerste woorden van haar bekente nis hoort men wederom het lawaai van een ontploffing. De professor heeft een nieuwe helsche machine in werking gezet, waar door de heele bioscoop opgeblazen wordt en zijn lichaam en dat van Verloc onher kenbaar worden. Als tweede hoofdfilm draait de oerleuke klucht: „de dryvende zwembroek", waarin genoten kan worden van het sublieme spel en de vele komische uitbeeldingen van Joe E. Brown en Ginger Rogers. „Wie zal hij vragen? Hij spreekt van zooveel dames!" „Je begrijpt mij best, Bob. Hij dweepte al met haar, toen hy in Eton was!" „Dat is iets heel gewoons. Iedere Eton- leerling dweept met een meisje." „Nu, ik ben er innig van overtuigd en ik kan niet zeggen, dat ik er zoo bijzonder mee ingenomen ben! Ik zoü zoo graag tot schoonzuster hebben gehad iemand, waar mee ik eer had kunnen inleggen tegenover de familie en nu gaat Cil zich vergooien aan de secretaresse van zijn oom! 't Is nu wel een heël knap meisje en ook heel knap van hoofd, maar toch „Me dunkt, dan is zij ook al wat je be- geeren kunt voor een schoonzusje! Maar ben je niet wat te voorbarig, kindje? Hij kan nu wel veel met haar ophebben, maar of hij haar daarom trouwen wil, is een an dere vraag!" „Och, misschien heb je ook gelyk. Den hemel zy dank. Hy is rijk genoeg, om het voor 't geld niet te hoeven doen of laten!" Met de luchthartigheid, haar eigen, zet- ze dit bezwar dan ook totaal aan den kant en verdiepte zich verder in de kleur van een toilet voor het bal, dat haar broer zou geven. „Je komt morgen toch op den och tenddienst in de kathedraal, Bob?" vroeg Modbury zijn zuster op Kerstavond. Ze zaten allen in het kleine salon, dat Modbury altijd het liefst in gebruik nam, als ze' maar zoo onder elkaar waren. „Bfl den ochtenddienst? Maar dan moet ik midden in den nacht opstaan!" „Nu, dat is zoo erg niet voor één keer. Ik zou graag naar „Olmenzicht" gaan. De Llewellyns hebben beloofd, hier te dinee- ren en als de oude dame en mrs. Tweedie wel genoeg zyn, dan moet ik het gesloten rijtuig sturen. Zijn het nu enkel de meisjes dan wordt 't het Victoria' tje." „Voordat ik nu nog eens nadenk over je vraag, moet je mij eerst eens vertellen, Cil, wie is het nu eigenlyk?" „Wat bedoel je; ik begryp er niets van! „Eenig ben je, Cecil. Nu weet ik er ook alles van en ik kom in den vroegdienst, hoor! Moet Bobby ook mee?" „Hy hoeft niet, als hij niet wil!" „Hij zal komen, dat verzeker ik je! Met z'n beiden kunnen wij dan die twee andere aardige meisjes wat van je afhouden." Modbury lachte eens hartelijk, want hij begreep nu zeer goed, wat het zusje be doeld had met haar vraag. Lady Bobby en haar echtgenoot hadden den vroegdienst bygewoond en toen later het gezelschapje van „Olmenzicht" kwam, moest het jonge vrouwtje erkennen, dat zij alle drie de meisjes wel tot schoonzus je had willen hebben, ofschoon Mary Wil liams nog den palm wegdroeg. En wat kwam het er nu nog op aan, of Cecil dan ook eenigszins beneden zijn stand trouwde? Zij was immers een zeer welop gevoed meisje, die in manieren niets bij hem achterstond. Neen, ze had het dan wel een ongeluk geacht, als hy had gedaan, zooals die arme Mark Darcy, die nog al RADIO PROGRAMMA DER BUITENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 24 APRIL. 8.30 10.50 12.20 1.20 3.20 5.20 5.50 7.20 9.20 9.50 Brussel Ned. Droitwich Brussel Ned. Brussel Fr. Keulen London Reg. Droitwich Keulen-Berlijn Brussel Ned. Danmark-Rad. MAANDAG 25 APRIL. 9.30 Diversen 11.20 Brussel-Ned. 12.35 Keulen 2.20 Droitwich 3.50 London-Reg. 4.20 Parijs Radio 5.20 London Reg. 6.00 Droitwich-Div. 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Brussel-Fr. 9.50 Boedapest 10.20 Droitwich 11.20 Danmark Radio DINSDAG 26 APRIL. 9.30 Diversen 10.25 Dioitwich 11.05 London Reg. 12.20 Brussel Ned. I.20 Droitwich 2.20 London Reg. 3.20 Keulen 4.20 Droitwich 5.20 London Reg. 6.20 Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 8.20 Rome-Diversen WOENSDAG 27 APRIL. 9.30 Diversen 10.05 London Reg. 11.50 Droitwich 12.20 Brussel Ned. 1.20 Droitwich 5.40 Keulen 6.05 Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Parys Radio 8.50 Droitwich 11.20 Danmark Radio DONDERDAG 28 APRIL. 9.30 Diversen 10.05 London Reg. 12.20 Brussel 1.20 Keulen 2.20 Droitwich 4.05 London Reg. 4.20 Droitwich 5.20 Brussel Fr. 6.00 Droitwich 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 London Reg. 8.45 Keulen 9.20 Droitwich II.20 Danmark Radio VRIJDAG 29 APRIL. 9.30 Diversen 10.05 London Reg. 12.20 Brussel Ned. 1.05 London Reg. 1.35 Droitwich 2.20 Danmark Radio 3.20 Keulen 4.20 Droitwich 5.20 Brussel Fr. 6.20 Keulen 7.00 Rad. Centrale Soestdyk 8.00 Div. London Reg. 9.20 Brussel Ned. 10.20 Parijs Radio ZATERDAG 30 APRIL. 9.30 Diversen 10.50 Droitwich 12.20 Brussel Ned. 12.50 London Reg. 1.50 Droitwich 2.10 Keulen 2.35 Brussel Ned. 3.20 Keulen 4.20 Droitwich 5.20 London Reg. 6.20 Diversen 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 8.20 Keulen 9.20 Diversen 9.55 Keulen Wijzigingen voorbehouden. een Poolsche „gravin" had getrouwd, maar een vrouw, waarmee men haast niet voor den dag kon komen. Sir Mark Darcy had ook tot lady Bob by's bewonderaars behoord, voor haar hu- welyk, dus had zij nog des te meer mede lijden gehad met zijn keuze en moest toch wel erkennen, dat Mary Williams duizend maal beter zou zijn voor haar broer, dan zoo'n Poolsche „grootheid." Het Kerstdiner werd heel gezellig. Beide rijtuigen hadden dienst moeten doen, want zoowel mrs. Tweedie als „Oma", hadden van de uitnoodiging gebruik gemaakt, ook al zou het haar dan wel wat druk zijn. Hugh was er eveneens en ook Fred Huish, die op dat oogenblik in Portsmouth voor anker lag. Maar Hugh had niet veel .genoegen. Hij hield zich wel zoo en wist meesterlijk den schijn te bewaren, maar toch had Mary het wel gemerkt; althans ze zei tot mrs. Twee die, toen de dames na het diner in het sa lon zaten: „Mr. Llewellyn heeft zeker heel hard ge werkt, hy lykt zooveel ouder en ernstiger, dan toen hy in Alatyr was." Toen het gezelschapje weer bijeen was, werden er van allerlei spelen gedaan. Lady Bobby wist er de levendigheid in te hou den en de jongelui waren soms nog net kinderen. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 4