Het huis van den Graaf Garage STAM BUURTVEREENIGING „SOEST-ZUID". FEUILLETON Predikbeurten Si Sport AANBESTEDING. Uitslag der gehouden aanbesteding van te verplaatsen hekwerken aan de Burgem. Grothestraat te Soest, op Donderdag 9 Ju ni 1938 ten kantore van Gemeente Wer ken. Ingeschreven werd door de navolgende personen: Voor perceel v. d. Wed. Stam: Bosboom 105. v. d. Hoef en Stam 96. J. A. Staal 96.— v. Hengstum 86.50 Voor perceel v. d. Koppel: Bosboom 72. V. d. Hoef Stam 67. J. A. Saai 67.— v. Hengstum 62.50 Voor perceel v. cL Wed. v. d. Vies: Bosboom 70.20 v. d. Hoef Stam 65.75 J. A. Staal65.75 V. Hengstum 63.50 Voor perc. v. d. Wed. van Rossum: Bosboom 120.50 v. d. Hoef Stam 95. J. A. Staal 95.— V. Hengstum 110.75 Voor perc. van Dr. Smit: Bosboom 28.25 v. d. Hoef Stam 51.40 J. A. Staal 51.— v. Hengstum r28. Voor perc. van G. Sukkel: Bosboom 55.50 v. d. Hoef Stam 73.40 J. A. Staal 51.40 v. Hengstum 42.70 Voor perc. G. Dokter: Bosboom 93.60 v. d. Hoef Stam 88. J. A. Staal 88.— v. Hengstum 68.50 Voor perc. Eerste Baarnsche El. Brood- en Banketbakkerij: Bosboom 21. v. cL Hoef Stam 33.— J. A. Staal 33.— v. Hengstum 24. Voor perc. H.M. de Koningin der Nederlanden: Bosboom 78.40 v. d. Hoef Stam 79.— J. A. Staal 79.— v. Hengstum j65.70 In massa, voor alle 9 perceelen, schreven in de heeren: v. Hengstum voor 552.15 H. Brons Zn. voor 590. H. A. C. v. d. Lugt voor 561. Bosboom voor 580.50 v. d. Hoef Stam voor 628. J. A. Staal voor 638.55 v. Egdom voor 650. J. J. Mets voor 666. Timmermans Mol voor 735. H. Kleyn voor f 745. De gunning werd aangehouden. VENTEN OP EEN ANDERS VERGUNNING. Vrijdagmorgen werd door de controlee- rende politie alhier aangehouden de 16-ja- rige R. B., woonachtig te Amersfoort, die hier v. ntte met bloemen en op verzoek zijn vergunning te toornen, een schriftelijke vergunning liet zien, die op naam van zijn broeder te Amersfoort stond. Naar zijn naam gevraagd, gaf hij ook den naam van zijn broeder op. Dat liep echter in de ga ten en de jongeling werd naar het politie bureau geleid, alwaar 'by onderzoek een en ander al gauw bleek. Als gevolg daarvan kreeg hij 2 processen verbaal, één wegens venten zonder geldige vergunning en één wegens het opgeven van een valschen naam aan de politie. OPENBARE DRONKENSCHAP. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd zekere M., woonachtig te Amers foort op den openlbaren weg de Beukenlaan aangetroffen in kennelijken staat van dronkenschap. Hij werd overgebracht naai het politiebureau en aldaar ter ontnuchte ring ingesloten. Den volgenden ochtend werd hij weder na verhoor en na opge maakt proces verbaal op vrye voeten ge steld. Naar het Engelsch. 31). Allen sloegen een kruis en de priester vulde een schaal vol water, sprak er den zegen over uit en sprenkelde den inhoud over de menigte en over de bloemen. Daar na werd een litanie gezongen en trachtte ieder van de deelnemers aan de processie een bloem te bemachtigen van het soort baldakijntje daar vlak bij, door de Engel- schen immers zoo ruim voorzien. Binnen vijf minuten was dit geheel leeg en die een bloem bemachtigd hadden, zouden ze trachten te bewaren, tot het volgend jaar de plechtigheid weer plaats had. In de opgewondenheid van dit voor haar zoo nieuwe schouwspel had Mary in het geheel niet meer aan oude Grusha ge dacht, tot het zien van haar kleinzoon haar weer aan zyn grootmoeder herinner de. Eerst toen de menigte terugtrok, werd Grusha zichtbaar. Ze zat op een steen aan de rivier, met de kin in de hand rustend en de oogen op het stroomend water ge richt. Zij had geen moeite gedaan, om een bloem te bemachtigen; oud en zwak als zy was, had zy daartoe toch geen kans ge zien. En niemand gaf haar ook een bloem; ze wist, dat zij geschuwd werd; het eenige Een belastingvrije O.K. W.motor verdient meer voor U dan hij kost. Laat ons U inlichten over de gemakkei ij ke betalingscondities. SOESTDIJK D.K.W.-speclalist met fabrleksdiploaa NACHTELIJK ONRAAD. In den nacht van Dinsdag op Woens dag werd een bewoner aan de Eikenlaan plotseling wakker doordat hij gerucht op zijn erf hoorde. Iemand morrelde blijkbaar aan de ramen en trachtte binnen te ko men. Toen deze man zich ontdekt zag, nam hij direct de vlucht. De politie werd op de hoogte gesteld en kwam direct een onder zoek instellen, dat echter vooralsnog geen tastbaar resultaat heeft afgeworpen, doch nog wordt voortgezet. AUTO-BOTSING. Woensdagmiddag te omstreeks 3.15 uur stond op de van Weedestraat tegenover de drogistzaak van den heer Kraal een luxe automobiel stil aan den kant van den weg. Er achter kwam aanrijden een kleine Opel wagen, die wat vaart moest minderen om voorbij te kunnen. Daarachter kwam aan rijden een groote en zware truck met trai ler met een 10-tons last en toen de be stuurder daarvan, zekere H. A. van E., afkomstig uit Gelderland, zijn voorganger vrij plotseling vaart zag minderen, wilde ook hy afremmen, doch dat gelukte hem vrijwel niet, daar de luchtdrukremmen van den trailer toen weigerden. Als gevolg hiervan reed de trailer op het Opeltje in, dat practisch werd gekraakt tusschen den zwaren trailer en den stilstaanden auto. De Opel werd daardoor vooruitgeschoven tegen den stilstaanden wagen aan, zoodat ook deze laatste nog al wat schade opliep aan de spatborden en de carrosserie. De aangerichte schade aan den trailer bepaalde zich by een vermeld spatbord, zoodat de totaal aangerichte schade nog ai belangrijk was. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Alle wagens, zelfs de gekraakte Opel, konden later, na het onderzoek door de politie, op eigen kracht hun weg vervol gen. Verzekering dekt de schade. Tegen v. E. is proces verbaal opgemaakt, omdat deze reed met onvoldoende remmen. INBRAAK. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft een dief en inbreker een groote klinker geworpen door de étalageruit van den winkel van den heer G. van Zijtveld aan de Burgemeester Grothestraat 29 in sigaren, hoeden en petten. De bewoner beeft het glasgerinkel des nachts niet ge hoord, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat juist met den klinker gegooid is toen een zware vrachtauto voorbijreed, waardoor de geluiden werden vermengd. Toen de bewo ner des morgens beneden kwam, bemerkte hij de aangerichte ravage. Uit de étalage bleken eenige blikjes met sigaren en ciga- retten te zijn verdwenen ter gezamenlijke waarde van ongeveer een 5.De politie werd natuurlijk direct gewaarschuwd, die onverwijld een uitvoerig onderzoek instel de. Dat onderzoek bracht aanvankelijk weinig van de identiteit van de daders aan het licht, doch wordt nog voortgezet met eenige perspectieven in de toekomst. De ruit is verzekerd, doch de bewoner is zelf niet tegen inbraak verzekerd, zoodat hij de schade van het ontvreemde zelf zal moeten dragen; gelukkig is deze niet groot geweest. VERPLAATSING SLAGERIJ A. B. OVERGOOR. Deze vereeniging organiseerde voor haar leaen een gezewgen avond op Donderaag 9 en Vryaag lü Juni, telkens te 8.15 uur precies m net gebouw „Eitneto" aan het ïitutje, welk gebouw voor ait doel smaaK- vol versierd was met palm- en sparren groen en de Vacierlandscrje Vlag, terwyi op ae tafeltjes mooie bloemenruiKers prijkten. Precies op tijd opaencie de neer M. c. v. der Pias, voorzitter aer vereeniging, deze oyeenkomst en deelde mede, waarom deze vereeniging is opgericht en men er lid van moet woruen. ue reuen daarvan is, dat Soest mooi is, maar het gros der bewoners Komen niet uit Soest, maar hier wel wo nen om het vele natuurschoon en om er ge- .euig en prettig te wonen, ook al omdat ae Belastingen hier zoo laag waren. En nu tiacnt ueze vereenigmg ue gezelligheid aan te kweeken door ieestavonuen, waarop ae ieaen elkander beter leeren kennen en con versaties kunnen aanknoopen. Spr. hoopt, dat elk lid propaganaa zaï maken voor ae vexeeniging, opaac zij zal groeien en bloei en. Na applaus verschijnt de heer J. Fortuin ten tooneele, die de kwaliteit als voorzit ter van den heer van der Plas naar vo ren brengt en hem namens de organisato ren voor dezen avond een aardig hamer tje aanbiedt in den vorm van een voorha mer, om de leden op de vergaderingen in het goede spoor te houden. De heer Speerstra heeft echter gezorgd op het laatste moment voor een passende voorzittershamer en deze wordt den. prae- ses nu aangeboden in de hoop, dat hij deze namer nog vele jaren zal hanteeren. Na applaus trad de heer E. v. Eeden op met zijn gedichten en een aardige pa rodie op muziek gezet, het lief en leeo voorstellende wat de vereeniging in die 8 jaar heeft medegemaakt en gedaan. Het applaus bewees, dat er genoten was. De heer E. van Eeden werd begeleid door Me vrouw M. de Graaf, aan wie dat werk vol komen is toevertrouwd. Hierna trad op het Baarnsch Kwintet onder leiding van den heer D. J. Kuyzen, dat een zeer mooi programma ten beste gaf, elk der leden gevoelt de taak waar voor hij of zij zich geeft; net was een aan eengesloten subliem geheel en het applaus was dan ook volkomen verdiend. Nadat wederom de heer v. Eeden was op getreden met stijgend sucuces, traden hier na voor het voetlicht Juffrouw Klep en Juffrouw Klap, een parodie op de dames Snip en Snap, welk duo succes bracht met de wederwaardigheden uit Soest op hel capijt te brengen. Vooral dat gedeelte waar prake is van een kazerne, werd met ap plaus begroet. Zoo werd de avond gepas seerd door afwisselend optreden van het Baarnsche kwintet, de H.H. H. d. Graaf en E. v. Eeden, zoodat het succes steeg. Het geheel was een luchtig vroolijk program ma; na de pauze werd nog opgevoerd het oerleuke blijspel: „Al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel"; geknipt voor de optredenden, die veel ap plaus hadden te incasseeren. Tot slot sprak de heer M. C. v. d. Plas een passend dankwoord. „Soest-Zuid" heeft er slag van om haar leden op gepaste wijze te amuseeren. AANRIJDING. Onder verwijzing naar een in dit num mer voorkomende advertentie van den sla ger A. B. Overgoor, vestigen wij er nog even de speciale aandacht op, dat deze lagerij verplaatst wordt van Nieuwer- noek naar den Oude Utrechtscheweg 5, aan welk adres de zaak op Donderdag 16 Juni des namiddags te 5 uur wordt heropend. wat zij doen kon was dus, zich zoo gauw mogelijk in de eenzaamheid terugtrekken. „Ik moet haar eens even gaan toespre ken", zei Mary. „Kijk, ze schijnt al aan stalten te maken, om te gaan en zoo zou ze mij toch nog ontsnapt zijn! Als ik nu heelemaal terugga naar den voorkant van het huis, kom ik zeker te laat. Ik denk, dat ik maar van den muur afspring!" „Dat zal je toch wel laten, Mary!" zei Amy Huish. „Want als je 't al „zonder kleerscheuren" lukte, zóu je immers mid den in de brandnetels springen!" „Nu, dan maar omloopen", gaf Mary toe. „Houdt jij haar dan in het oog Mar- got!" „Met genoegen. Als ik maar niet met je mee hoef te gaan, want ik kan niet zeg gen, dat ik nu zoo byzonder op de oude heks gesteld ben." In hoeverre deze bewaking nu doorge voerd werd, toen Mary uit het hek trad, was Grusha verdwenenWaarheen ze was gegaan, wist echter geen mensch. „Had ik 't maar geweten", zei Marfa, „dat u Grusha had willen zien, dan zou ik haar wel opgehouden hebben, tot de gospo- dina kiwam. Ja zeker, ik heb haar gezien, maar ik heb niet tegen haar gesproken ik moest immers mijn aandacht bepalen by de gebeden, nietwaar? Heeft Wladimir tegen zijn grootmoeder gesproken? Neen, dat zou hij niet durven, en ook geen van de overige dorpelingenZe heeft niet eens een kruis geslagen, of getracht een druppel wijwater op te vangen, of een bloem te krygen. Maar als ik haar een volgenden keer zie, zal ik haar ophouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Donderdagmiddag om kwart over vier reden op de Burgemeester Grothestraat twee luxe-automobielen in de richting naar Amersfoort toe. De voorste moest voor een tegenligger stoppen, waarop de tweede, bestuurd door R. H. uit Norg, die blijk- oaar niet oplette, op den eersten inreed. De achterzijde daarvan alsmede de carros serie werd beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich hierbij niet voor. SURSéANCE VAN BETALING. rywielbelastingmerk bruinachtige damesceintuur blauwe regenjas bos veters koopmansbeurs Koninginnelaan 65 politiebureau Talmalaan la te bevragen politiebureau te bevragen politiebureau VISCHVENTER AANGEREDEN. Donderdagmorgen te 11.30 uur reed de Soester vlschventer H. d. V. met zijn drie wieler met visch op de Stadhouderslaan, waarbij hij tijdens het passeer en van een groote vrachtauto door dezen werd aange reden. De driewieler viel en de visch kwam op het wegdek terecht. Meerdere potjes met haring en andere visch verspreidden zich over den grond. De bestuurder van de aanrijdende vrachtauto, die uit Neede afkomstig bleek te zijn, stopte wel en deel de mede verzekerd te zijn en genegen te zijn de aangerichte schade, als zijnde zijn schuld, aan de verzekering op te geven, doch reed daarna weer door, vóórdat de politie voor het onderzoek ter plaatse was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelde een onderzoek naar de identiteit van den dader in, tegen wien proces verbaal zal worden opgemaakt. DE GENERAAL-MAJOOR v. d. BENT Divisie Commandant te Amersfoorti De Generaal-Majoor Best van die functie eervol ontheven. Volgens officieele berichten is door Mr. O. ter Laan, advocaat en procureur te Utrecht namens den heer Roelof Louis van den Berg, commissionnair in effecten wonende te Soestdijk, gemeente Soest aan het Julianaplein 5 en aldaar handelende onder den naam van R. L. van den Berg en Oo., een verzoekschrift ingediend tot het bekomen van surséance van betaling. Als voorloopig bewindvoerder is door de Rechtb. benoemd Mr. M. Tydeman, advo caat en procureur te Amersfoort, kantoor- houdende aldaar aan de Snouckaertl. 19. Het verhoor van belanghebbenden en houders van vorderingen is door de Recht bank bepaald op Woensdag 29 Juni 1938, des voormiddags te 11.45 uur in het Ge rechtsgebouw aan de Hamburgerstraat 28 te Utrecht. Er moeten van 't jaar niet veel padden stoelen zijn; althans niet van de soort, die bij de Engelschen in den smaak vallen." Of Marfa de oude nu waarlijk niet weer te zien kreeg, een feit was het, dat Mary dien heelen zomer geen gelegenheid meer had, met Grusha te spreken, terwijl toch de Engelsche kolonie zich al ging voorbe reiden tot het betrekken van haar win terkwartier In de stad. HOOFDSTUK XXTV. De Huishes hadden een mooi huis op Crestovsky, een van de ruimste eilanden in de Newa, en mrs, Tweedie's winterver blijf was een villa, daar vlak bij. Velen van de familie woonden in den onmiddel lijke omtrek, terwijl anderen verkozen, in de stad zelve te wonen. Daartoe behoorden ook de Andrew Lle- wellyns, die een groote sombere flat be woonden, in een der deftigste gedeelten van St. Petersburg. De gezondheid van imrs. Llewellyn scheen den laatsten tijd veel verbeterd te zijn. Al thans men zag haar dikwijls in haar ar- reslede, getrokken door een prachtig span paarden en in kostbaar bont gekleed. Dit was zulk een geweldigen omkeer in de tot nog toe zoo hoogsteenvoudige levenswijze van den schatrijken Andrew, dat men zich met verbazing afvroeg, of hij nu op zijn ouden dag nog zou breken met zijn gie righeid. Toch had dit 'alles een zeer gewone re den: mrs. Llewellyn wist, dat haar doch ter dien winter zou komen doorbrengen in wezen om op te treden als Commandant van de 1ste Infanterie brigade (de briga de Grenadiers en Jagers) te 's-Graven- hage. Op 7 Juli 1936 volgde zijn zeer eervolle benoeming tot Adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, als hoedanig hij behoort tot den Grooten Staf. Generaal van den Bent is ridder in de Orde van Oranje Nassau, en gerechtigd tot het dragen van de medaille, uitgereikt ter herdenking van 't huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bern- nard en tot het dragen van het- Officiers kruis voor 30-jarigen dienst. je !fi IJS 2»' 2)1 AWfv.rf.w.cY. Bij Koninklijk Besluit van 4 Juni j.1. is met ing. van 1 Juli 1938 de Generaal-Ma joor P. W. Best, Commandant der IVde Divisie te Amersfoort en Bevelhebber in de 4de Militaire Af deeling aldaar, eervol ontheven van die beide functies. In zijn plaats is benoemd tot Divisie- Commandant en Bevelhebber in de 4de Militaire Afdeeling te Amersfoort de Kolo nel A. R. van den Bent, thans Comman dant der Eerste Infanterie Brigade (Gre nadiers en Jagers) te 's-Gravenhage, die tevens tot Generaal-Majoor is bevorderd. Personalia. De Generaal-Majoor P. VV. Best is voor Soest geen onbekende, langen tijd was hij Commandant der Luchtvaart afdeeling te Soesterberg. Geboren in 1881, werd hij op 22 Juli 1902 benoemd tot 2de luitenant bij het wapen der artillerie. Na de verschillende rangen te hebben doorloopen, werd hij op 4 Mei 1927 bevorderd tot majoor, als hoedanig hij langen tijd in Ede is werkzaam geweest als Hoofdinstructeur bij het 8ste Regi ment Veldartillerie. In 1930 volgde zijn bevordering tot lui tenant-kolonel en in 1933 werd hem het Commando der Luchtvaart Afdeeling te Soesterberg opgedragen. Gedurende dit commando werd hij op 1 Mei 1934 tot Kolonel bevorderd. Tot 31 Maart 1937 bleef Kolonel Best bij de Luchtvaart Afdeeling, waarna zijn bevordering volgde tot Generaal-Majoor, Commandant der 4de Divisie te Amers foort, tevens Bevelhebber in de 4de Mili taire Afdeeling aldaar als opvolger van den Generaal-Majoor H. G. Winkelman, die gepensionneerd werd. Generaal Best is Officier in de orde van Oranje Nassau, ridder in de orde van Dan- nebrog, van Denemarken en ridder le klas se in de orde van het Zwaard, van Zwe den. Hij is gerechtigd tot het dragen van het Officierskruis voor 35-jarigen dienst. In het bijzonder valt thans op, dat aan generaal Best geen eervol ontslag wordt verleend met pensioen, doch hij van zijn functie „eervol wordt ontheven". Deze wij ze van handelen geeft voet aan de sinds enkele dagen loopende geruchten, als zou de Generaal Best voorbestemd zijn om over eenigen tijd te worden belast met de In spectie der geheele Militaire Luchtvaart, waaronder dan naast de Luchtvaart Afd. en het Luchtvaartbedrijf mede zou gaan behooren de Luchtverdediging met inbe grip van de verdediging tegen gasaanval len. De nieuw benoemde Generaal-Majoor A. R. van den Bent, is in 1883 geboren en dus thans 55 jaar oud. Op 22 Juuli 1904 werd hij benoemd tot 2de luitenant bij het wapen der Infanterie en na de verschillende rangen te hebben doorloopen werd hij op 3 October 1927 be vorderd tot majoor. Ingedeeld bij den Generalen Staf werd hij toegevoegd aan den Chef daarvan en ingedeeld bij den Etappen en Verkeers dienst, bij welke dienstvak hij optrad als Chef van de onderafdeeling Spoorweg dienst en Vaartuigendienst. Op 1 April 1933 volgde zijn bevordering tot luitenant-kolonel en op 15 Februari '36 tot kolonel, als hoedanig hij werd aange- NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 12 Juni 1938, Oude Kerk 10 uur v.m.: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick Emmakerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. S Wouters. N.m. 5.30 uur: Ds. Bloem, uit Niezijl Wilhelminakerk, Soesterb.straat Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. Bloem, uit Niezijl. N.m. 5.30 uur: Ds. S. Wouters. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Hees 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. J. E. Klomp, van Barneveld. 's Avonds 6 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. CHR. GEREF. KERK. Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10 en 's avonds 6 uur: Leesdienst. Woensdag 15 Juni 7.3 uur: Ds. H. Vis ser, van Bunschoten. VEREENIGING VAN VRUZINNIG- GODSDEEN STIGEN. Afd. v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. F. H. G. van Iterson, van Nijmegen. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdijk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 12 Juni 1938: geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondagsschool van 12.151 uur n.m. Zondag 12 Juni 1938, n.m. 6 uur: de heer J. de Vries, van Soesterberg. R.K. Kerk. Parochie van den H. Carolus te Soesterberg. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 12 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Tuinstra, doopsbediening. N.m. 6 uur: Ds. B. Tuinstra. 3» 2)1 5)1 E.S.V.ACROBAVER. Heden, Zaterdagmiddag 4 uur, speelt een sterke Esvac-combinatie tegen een elftal van de Rott. Bank Vereeniging. Dit elftal, Robaver genaamd, speelt in den Ned. Kantoor Voetbalbond. Terrein: Burg. Dekethpark. St. Petersburg, in haar nieuwe waardig heid van markiezin en aanstaande her togin en zij wilde nu haar schoonzoon laten zien, dat zij ook „iemand" was. En dat zij zooveel energie toonde, wat is nu heil zamer afleiding voor een zenuwpatiënt, dan iets wat van nog grooter belang wordt geacht, dan eigen gezondheidstoestand. Andrew Llewellyn was het geheel niet eens met dit weeldevertoon; maar het scheen, dat hij dezen winter niet voldoende geestkracht bezat, om zich te verzetten tegen Sabina's wil. Ineens, midden in een geweldigen huiselijken twist, ken hij er het zwijgen toe doen, terwijl hij wist, dat dit gelijk stond, met zich gewonnen te ge ven. Al meer dan eens had de butler hem na het diner, in onnatuurlijk zwaren slaap gevonden, en eens had hy hem bij het ont waken uit zoo'n vreemden toestand her haaldelijk hooren prevelen den naam van: „Helena! Helena!" Het was nu half December en de win tersport was in vollen gang. Evelyn was meegekomen met lord en lady Holwell en logeerde in hotel de France, waar zij het vertroostend gezelschap van haar zuster genoot, terwijl Holwell met de heeren op jacht was. Lord en lady Bobby waren ook juist gekomen met lord Modbury, die het ver bazend eenzaam vond op The Tovvers, toen zijn drie vriendinnen Salisbury hadden ver laten. Hugh zou ook komen met Kerstmis, om toch vooral het gecostumeerd bal bij te wonen, dat Jack en Amy zouden geven, ter eere van Heiena's huwelijk. Hoe bescheiden ook van persoonlijkheid had Helena een suggestieven invloed op Holwell, waardoor zij hem dus terughield van die buitensporigheden in zijn maat schappelijk werk, waarin hij anders al licht zou zijn vervallen. „Wil je wel gelooven, Mary", zei lady Bobs, toen ze zoowat een week in St. Pe tersburg waren, „dat Helena hem als 't ware gered heeft? We kunnen er je nooit dankbaar genoeg voor zijn, dat je die twee hebt samengebracht." „Ik?Wat heb ik daar nu aan ge daan?" „Heb jij niet Modbury ontmoet in den trein en de kennis met hem hernieuwd, zoodat hij naar The Towers ging, in plaats van bij anderen te logeeren? En gaf hij ter eere daarvan niet een bal, waarop Hele na en Holwell elkaar ontmoetten? En zoo voortJa, Mary-lief, of je 't nu gelooft of niet, je hebt de familie ge red!" „Volgaarne wil ik het gelooven, of schoon ik het toch nog niet als een per soonlijke verdienste voel." „Nederigheid is zulk een schoone deugdMaar, vertel mij nu eens, wat ben je van plan, om te dragen op het gecostumeerde bal van de Huishes Denk je, dat ik een goede koningin van Saba zou zijn?Bobby heeft mij zoo'n prachtig tijgervel uit Indië meegebracht toen wij nog verloofd waren. Dat kon ik dan wel uit Engeland laten overkomen." „Nu, je zoudt beter zijn als Titania." (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 4