„KWAK" Radio-Centrale. H. Plaatselijk Nieuws Vacantiereizen-Actie 1938. CARLTON BIOSCOOP Soestdijk. Soest-Zuid over de Zomerhuisjes. KOOKT ELECTRISCH Predikbeurten ar I Ingezonden Het sparen van zegels voor een gratis reis naar Amsterdam met een bezoex aan Artis ia thans in vollen gang. De door de Middenstanusfederatie op touw gezette actie, schijnt by het publiea in goede aarde te zyn gevallen. Te oor- deelen naar het aantal afgegeven zegel- kaarten, kan op een vry groote deelname worden gerekend. Het is dan ook niet te verwonderen, dat zoovelen van de party willen zyn. In de tweede helft van Augustus gaat het met autobussen van de garage Tensen naai de hoofdstad en wordt Artis bezocht. In deze inrichting, welke tot ver over onze landsgrenzen de vermaardheid bezit, een der mooiste dierenparken van Europa te zijn, is steeds weer wat nieuws te bewon deren. Doch om tot de gelukkigen te behooren is het noodig, dat U over het benoodigde aantal van 300 zegeltjes beschikt. Doet daarom Uw inkoopen in de zaken waar het bekende groene raambiljet hangt en U ontvangt voor elk bedrag van 25 cent een zegel. Mocht men vergeten U de zegels te ver strekken, laat U dan niet door valsche schaamte weerhouden en vraagt er ge rust om; men zal U dat niet kwalijk ne men; bed'.', k, dat ook een winkelier een mensch is en dat ook hy iets kan vergeten of zich vergissen. Ten slotte vestigen wy er nog de aan dacht op, dat de deelname niet alleen is opengesteld voor de jeugd, doch ook vol wassenen kunnen meegaan; by voldoende deelname zullen hiervoor afzonderlyke bussen beschikbaar zyn. Doet Uw best Uzelf of Uw kinderen een aangenamen dag te bezorgen door zooveel mogelyk zegels te sparen. NIEUWE RIJKSVELDWACHTER TE SOESTDIJK. Vanaf Vry dag draait in Carltonbioscoop te Soestdya de emotioneerende film: „KLOKSLaG 12", mee Louis üe Bree en rientje ue La Mar m de hoofdrollen als jean Verdier en Matia. Ais tweeue hoofdinm draait de comische lachfilm: „uircusciown" met Joe E. Brown, natuurlijk weer een film, waarom georuiu woidt en waarover men nog dagen daarna telkens in den lach schiet. DE GENIEKAZERNE SOESTERBERG WORDT AANBESTEED. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht van af Orieans (Fr.), afstand 533 K.M., met een deelname van 156 duiven. Gelost 12 Juni om 6 uur v.m., met sterke N.O.- wmd. Aankomst le duif 3 uur 47 min. 53 sec., laatste of 52e duif 6 uur 0 min. 10 sec. J. Groen 1-14-45; A. Kommers 2-44-47; Sj. Rijksen 3-8-9-31-41; A. A. Dorresteijn 4- 6-17-23-26-41-49; H. Gorissen 5-43; A. v. Asch 7-33; A. de Rooy 10-46-52; R. J. Floor 11-12-19-38-39; J. Gaasbeek 13; G. Someren 15; G. Fox 16-37; H. Schouten 18; H. Onwezen 20; E. Herwaarden 21-25- 29-50; H. Overbeek 22-30; A. Janssen 24- 53; J. Huurdeman 27; B. Groeneveld 28-36; Karstens 32-42; A. Ryksen 34-48; G. Haks 35; J. Bakker 51. Met ingang van 1 Juli a.s. is by de bri gade Soestdijk der Ryksveldwacht be noemd de rijksveldwachter E. M. Knauer uit Loenersloot, in een open gekomen va cature. REQUEST AAN DEN RAAD. De vereeniging Soest-Zuid heeft ten op zichte van de plannen om de stichting van zomerhuisjes mogelijk te maken naby De Paltz, zich met het navolgende requuest tot den Gemeenteraad gewend: Den Raad der gemeente Soest. Geven met verschuldigden eerbied te kennen M. C. v. d. Plas en H. de Graaf, resp. Voorzitter en Secretaris van de Al- gemeene Vereeniging tot 'behartiging van Buurtbelangen der bewoners in Soest Zuid, dat op. Uwe agenda (punt 10) voorkomt een voorstel tot wyziging der zomerhuis jesverordening, waardoor de mogelijkheid zal worden geschapen tot het plaatsen van zomerhuisjes in de driehoek begrensd door het Berkenlaantje eeneizijds en de Spoor weg den Dolder-Amersfoort, den Dolder- Baarn anderzijds, dat in den laatsten 'tijd in tal van Ge meenten verordeningen in het leven zijn geroepen om den bouw van z.g. zomerhuis jes tegen te gaan, welke wegens ontsie ring van het landschap en ontluistering van het natuurschoon tot een euvel zyn geworden, waartegen niet. genoeg kan worden opgetreden, dat het ons ten zeerste bevreemdt, dat in onze gemeente in tegenstelling met de ze langzamerhand gevestigde overtuiging, een voorstel wordt gedaan om diit „paard van Troie" zelve binnen onze muren te ha len, terwijl wij ons moesten verheugen, dat het euvel der zomerhuisjes nog maar spo radisch bij ons voorkomt, dat de voordeelen door onzen winkelstand daarvan te verwachten uiterst gering, zoo- al niet nihil zijn, door het veel dichterbij g 'egen den Dolder, .iat deze gegadigden voor zomerhuisjes, willen zij in onze gemeenite verblyven, ge legenheid genoeg vinden in de hotels en pensions en 't kamp, terwyi vestiging van zomerhuisjes ernstige concurrentie voorde pensionhouders beteekent. Kunnen die zomei huisbewoners de kos ten hiervan niet dragen, dan valt iedere beteekruis voor hun komst in onze ge meente weg, dat wij iedere optimistische verdediging van dit voorstel, (gezien de ervaring op gedaan bij den verkoop aan de Middenlaan, waar het doorslaggevende argument, de vestiging van een zeer kapitaalkrachtig inwoner, niet in vervulling is gegaan, noch in vervulling zal gaan) verzoeken met de noodige reserve te aanvaarden, dat een paar jaar geleden het kampeer terrein bij Zomers Buiten naar de overzy- de van den Spoorweg is verplaatst, omdat het nadeel berokkende aan het natuurre servaat de Lange Duinen, terwfll dit van de Zomerhuisbewoners in veel erger mate aan beide zijden van het Berkenlaantje is te duchten. Redenen, waarom wy Uwen Edelachtbaren verzoeken dit voorstel te verwerpen. 't Welk doende enz. (w.g.) M. C. v. d. Plas, Voorzitter, (w.g.) H. de Graaf, Secretaris. Soest, 15 Juni 1938. Onderschrift: Terwijl wy bovenstaand verzonden, werd onze aandacht gevestigd op een bericht in het „Nieuws van den Dag" van dezer dagen, onder den kop: „Beekbergsche Zo merhuisjes dienen te verdwijnen", waarin voorkwam, dat de Gemeenteraad van Apeldoorn maatregelen treft om den bouw van Zomerhuisjes in Beekbergen (gemeen te Apeldoorn) tegen te gaan! v. d. G d. G. ZONNESTRAAL COLLECTE. OFFER- EN HULPVAARDIGHEID GEVRAAGD. De sterken voor de zwakken. De nieuwe Geniekazeme, die te Soester- berg zal worden gebouwd, zal op Donder dag 23 Juni a.s. reeds worden aanbesteed op het Amersfoortsche Geniebui eau. De teekeningen, die inmiddels reeds ge heel in gereedheid waren gebracht in af wachting van de definitieve beslissing van den Minister van Defensie geven aan, dat gebouwd zullen worden vier afzonderlyke kazernegebouwen voor tezamen een 600 tot 1000 man. Zooals wy reeds eerder be richtten, komt er het Bataljon Pioniers, waartoe mede organiek behoort de Com pagnie Spoorwegtroepen. De vier kazernes zullen dicht bij elkan der, doch niet aan elkander aangebouwd worden, in los verband. Elke kazerne heeft twee verdiepingen en daarboven een groo te zolder onder de kap. Verder zullen op het terrein nog komen een keuken, enkele cantines, een gebouwtje voor de wacht en een bataljonsbureel. Vóór de kazernegebouwen is een ruim ellipsvormig excercitie-terrein geprojec teerd, dat op de normale wyze zal worden ingericht en afgescheiden van het oveiige terrein. Donderdag a.s. zal nu het eerste gedeel te van deze werkzaamheden, die van alles het omvangrijkste zijn, worden aanbesteed met inbegrip van den bouw der kazernes. De raming voor dit onderdeel bedraagt 440.000.Hetgeen overblyft, zal eerst wat later in den tijd aanbesteed worden. Het ligt in de bedoeling, zooals wy reeds eerder in ons blad mededeelden, om met deze werkzaamheden de uiterste spoed te betrachten en te zien alles zooveel moge lijk in April 1939 voor het gebruik gereed te hebben. De jaarlijksche collecte voor Zonne straal, die over het geheele land plaats vindt, wordt dit jaar gehouden op Zater- f 25 Juni a.s. Het is nu wel zoo lang zamerhand algemeen bekend, dat Zonne straal de sympathie heeft van alle inge zetenen, daar in dit Sanatorium t.b.c.-pa- tiënten worden veipleegd van alle richtin gen. De geestelijke verzorging laat niets ce wenschen over. Zonnestraal wordt be stuurd door een aantal vooraanstaande personen van verschillende geloofs- en po litieke overtuiging, die hun werk voor Zonnestraal in geen enkel opzicht mate rieel beloond zien. Trouwens alle medewer kers, ook de collectanten, verrichten hun diensten geheel belangeloos. Vandaar dat wij in onzen aanhef offer en hulpvaardigheid vragen. Offervaardig heid van alle ingezetenen. Hulpvaardigheid van een aantal dames en heeren, die wor den verzocht zich omgaand op te geven als collectant. Het Soester publiek geeft graag, maar om in de gelegenheid gesteld ce worden zijn veel collectanten noodig. Hoe meer helpers, hoe grooter de op brengst Het aanbevelend Comité: F. M. Albarda, Secr. Wijkverpl., S'berg. J. G. A. Batenburg, Gem.-Secretaris, Soest. A. W. Beckeringh, particulier Soest. Mej. Zr. Truus de Boer, Wijkverpl., Soest. Jhr. C. H. v. d. Brandeler, part., Soest. A. O. Dammers, Notaris, Soest. vV. Frederiks, Hoofd Chr. School Hees. H. J. Gasille, Wethouder, l.b., Soest. A. A. v. Ieperen, Hoofd Opb. School Soest. J. Nooder, Voorz. Soesterb. Bloei, S'berg. Mevi. F. Steenberghe-Engeringh, parti culiere, Soesterberg. H. J. Stroband, Arts. Mr. F. C. Terlingen, advocaat en procu reur, Soest. P. G. de Vos, arts, Soest. Het Uitvoerend Comité: P. Boon. Mevr. J. Cleveringa, Soesterberg. E. van Eeden. A. Fortuyn Harreman. Mevr. A. H. Hirschfeld-Hoyaards, S'berg. 3. J. Koppen. J. W. Quelle. Mej. M. Veenendaal. Aanmelding collectanten en Correspon- Jentie-adres: J. W. Quelle, Torenstraat 13, ooest, Telef. 2712. Voor Soesterberg: Mevr. J. Cleveringa, Kampweg 42. TOEZICHT OP HET KORENBLOEMEN PLUKKEN. Nu door het rijpen van het koren aller- wege in de akkers weer de fraaie blauwe korenbloemen en ook de roode papavers tusschen het koren opschieten, vormen de ze weder een blijkbaar zoo groote aan trekkelijkheid voor vele kinderen en ook voor grootere personen, dat men reeds veelvuldig kan opmerken, dat om die bloe men te plukken, de akkers worden betre den en het koren gewoonweg wordt plat getrapt. Dat daardoor groote schade ont staat voor den eigenaar van dat koren, wordt blijkbaar niet voldoende beseft. Im mers toch plat getrapt koren groeit vry- wel niet meer verder en is practisch niet meer te maaien. Niet onbelangryke ge deelten van de akkers worden zoodoende vrywel waardeloos, nog geheel afgezien van het feit, dat een dergelijk plat trap pen ook veel nadeel aan het natuurschoon doet. Er is thans een bijzondere regeling vast gesteld, waardoor het mogelyk wordt ge maakt, dat een zeer intensief toezicht op de verschillende korenvelden wordt gehou den, speciaal op den Eng en omgeving. In dien bij de contróle .ontdekt wordt, dat zich personen in het veld bevinden, wordt onverbiddelijk en zonder verder te waar schuwen proces verbaal opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd! WAAR GAAN WIJ HEEN WOENSDAG 22 JUNI 1938 naar de ex cursie van de tuinbouwliefhebbers ver eeniging naar het Cantonspark te Baarn om 2.15 uur. ZATERDAG 25 JUNI: Zonnestraalcollec te. MAANDAG 20 tot ZATERDAG 25 JUNI Collecte voor het Fonds ter aanmoedi ging en ondersteuning van den gewapen- den dienst in de Nederlanden. OP DONDERDAG 28 JUNI TE AMERSFOORT. DEURWAARDER C. G. J. VAN HEYST EXIT. De Nederlandsche Spoorwegen gaan steeds verder met het electri- ficeeren van hun Spoorwegnet* zij doen dit niet uit een modegril, maar omdat zy overtuigd zyn van de goed- koopere exploitatie en op den koop toe zyn ze van alle kolenstof en roet bevryd. Volg hun voorbeeld en doe zoo veel mogelyk electrlsch ZINDELIJK, GEMAKKELIJK en VOORDEELIG Electro Technisch Installatie Bureau NIEUWEWEG 11, Soest, Tel. 2379 De nieuwe deurwaarder C. G. J. v. Heyst, die tenslotte op zeer herhaalden aan drang van meerdere raadsleden, die hemel en aarde hebben bewogen om daartoe te geraken, door B. en W. als zoodanig is aangesteld, ondanks het feit, dat hij de voor uie runctie noodige ondervinding en ken nis grootendeels miste en ook niet in hei oezu was van de voor een dergelijke functie vereischte diploma's, heeft de ge meente niet lang pleizier gegund van zijn üeuiwaarders-capaciteiten. Maandag j.1. is hij namelijk aangeno men als tijdelijk opzichter-teekenaar by de Genie te Groningen voor den bouw van een kazerne aldaar, welke functie hij teistond moest aanvaarden. Waai- de uaaraan verbonden bezoldiging aanmer- Keiyk hooger was, dan de ruim 900.- die hij hier voor de waarneming van het deurwaardersambt genoot, was het wel eenigszins begrijpelijk, dat de man de Gromngsche positie piefereerde boven die alhier, te meer, waar deze laatste baan hem meer lag, wijl hij vóór zijn ontslag by Gemeente Werken, aldaar ook in een soort gelijke functie werkzaam was. Hij is inmiddels reeds naar Groningen vertrokken en naar wy vernemen, zal zijn gezin binnen zéér kort naai' Eindhoven verhuizen, in welke gemeente hy mede voor nu of later eenig uitzicht op een hem passende betrekking zou hebben. In verband daarmede hebben B. en W. in dit nummer van ons blad een oproeping geplaatst voor de nu zoo plotseling open- gekomen betrekking van deurwaai der ambtenaar op arbeidsovereenkomst tegen een salaris van 1040.per jaar. Gehoopt mag worden, dat thans voor die functie iemand zal kunnen worden ge vonden, die de noodige ondervinding van dat weik heeft en theoretische en practi- sche kennis paart aan een -bi eed mensche- iijk inzicht en aan veel tact om met aller lei menschen te kunnen omgaan. Naast een behoorlijke kennis van administratie, zal de nieuwe deurwaarder natuurlijk een zeer grondige kennis moeten hebben van de wijze van invorderen van allerlei soor ten van belastingen en meer speciaal van de Wet op de Invordering van 1845, een wet, zóó moeilijk en zóó vol voetangels en klemmen, dat men er wel héél goed in thuis moet zijn, om zijn opdrachtgever voor groote narigheden en groote schaden te vrijwaren. BEKEURINGEN ARBEIDSWET. TUINBOUW-LIEFHEBBERS- VEREENIGING. Onlangs is hier ter: plaatse opgericht een tuinbouwliefhebbers vereeniging. Sinds de oprichting heeft deze vereeniging door omstandigheden naar buiten nog niets van zich laten hooren. Thans is het bestuur met de voorbereidende maatregelen zoo ver gevorderd, dat het voor haar leden en belangstellenden een excursie heeft geor ganiseerd en wel naar het bijzonder in teressante Cantonspark te Baarn. Bij goed weer denkt men daar a.s. Woensdag 22 Juni heen te gaan. De Hor- tulanis verwacht het gezelschap daar om half drie. Verzamelen kwart over twee aan het begin van de Stadhouderslaan. Wie op eigen gelegenheid er naar toe wil gaan, kan dit natuurlijk ook doen. Een fiets tochtje naar Baarn is op zich zelf reeds Welnu, laten velen hiervan gebruik ma ken. Ieder is welkom, ook niet-leden. Er is in het mooie Cantonspark of de Can- tonstuin veel te zien. Men vindt er eerstens een mooien aanleg van den uitgestrekten tuin en vervolgens allerlei in- en uitheem- sche planten, struiken, boomen en wat niet al. In de groote kassen vindt men or chideeën, zeldzame Indische planten als: bananen, vijgen enz. enz. Nogmaals; ieder is welkom. Dames en heeren, maak van deze bijzondere gele genheid gebruik en sluit U by het gezel schap aan. Kosten zyn er niet aan verbonden. Men zie de advertentie in dit nummer. SOESTER VOLKSZANG COMITé. Naar men ons mededeelt, ligt het in de bedoeling, dat ter gelegenheid van de fees ten hier te Soest, te houden in verband met het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina op 6 Septem ber a.s., door de in het Soester Volkszang Comité georganiseerde plaatselijke zang- vereenigingen zal worden uitgevoerd een groot werk, bestaande in een Jubileums- Jantate, waarvan de tekst is geschreven door den heer E. v. Eeden, en de muziek •s gecomponeerd door den heer J. Bartels man. ALLE Soester inwoners, die gaarne aan deze groote zanguitvoering willen mede werken, zullen daartoe in staat worden gesteld. Zij moeten zich dan daartoe aan melden by een der verder te noemen plaat selijke zangvereenigingen, by welke zij zich het beste thuis gevoelen, zonder noch tans gehouuden te zijn als lid daarvan toe te treden, indien zij daar niets voor gevoelen. Zij worden dan echter bij die vereeniging als medewerkend lid voor de Cantate in geschreven. Deze aangiften kunnen worden gedaan aan de navolgende adressen: Mannenzangvereeniging „Apollo", S. de Zoete, Burgem. Grothestraat 41. „Wü CyVillen Zingen", J. Bartelsman, Kerkpad Z.Z. 25; R.K. Koor „Hooger Streven", J. M. van den Oord, Kerkpad Z.Z. 45. Geref. Evangelisatie Koor, P. A. Caron, Schrikslaan. Geref. Gemengde Zangvereeniging Cres cendo, J. Reehorst, Koninginnelaan 29. R.K. Parochiaal Kerkkoor Soestdyk, A. P. de Rond, Nieuwstraat. De aanmeldingen moeten zoo spoed.g mogelijk, in ieder geval vóór half Juli, ge schied zijn. Bij de contróle, die de politie dezer da gen hield op de stipte naleving der bepa lingen van de Arbeidswet, is tegen enkele winkeliers en zakenmenschen proces ver baal opgemaakt wegens het aan het werk hebben van personeel, langer dan volgens de wettelijke bepalingen en de arbeidslijst geoorloofd was. Toelatingsexamen voo rhet Baarnsche Lyceum van leerlingen der Nieuwe Baarnsch School. Maandag zagen we op onze dagelijk- sche tocht de vlag uitgestoken bij de Nieuwe Baarnsche School. Bij informatie bleek ons, dat alle Candi- daten zonder herexamen voor het Lyceum geslaagd waren. Voor de school en de leer lingen voorwaar een mooi succes. De ge lukkigen zijn: Rob Balfoort, Carien Berg, Teta van Duren, Deiiis Fehres, Freddy Graadt van Roggen, Vera Harbrink Nu- man, Ada Muilwijk, Paul Pulle, Henk Rit- zema, Emile Römer, Wout Tabernal, Wim- mie Schölvinck, Toetie Touw, Roger van Vloten en Trudi van Santen. geren Vredes Actie stellig, namens zeer vele inwoners verklaren, dat een Kazerne voor ons geen idylle is; een oord, waar men onze jonge kinders het handwerk van den oorlog tot in alle finesses leert. En ons hart schreit bij de gedachte, dat de Christelijke opvoeding, die wij getracht hebben onze kinders te geven, daar volko men op den kop wordtgezet en in feite verloochend en kapot gemaakt! Want de gedachte, dat menschen méde- menschen zijn, broeders, ook al wonen ze aan den anderen kant van de „grens", de gedachte, dat men z'n vijand dient lief te hebben, ja voor hem te bidden, deze adel van het Christendom wordt in de sfeer van de kazerne kiachteloos! Geachte Redactie, wij weten, dat allen niet denken zooals wij, en de beste elemen ten gaan schoorvoetend met een bloedend hart dezen noodlottigen weg der bewape ning, wetend, dat wat ze gaan doen, een tragisch werk is. We kunnen dus de reden van Uw vreug- dig enthousiasme niet inzien, tenzij dat mocht zijn in vulgair-materieele motieven, en protesteeren hierbij, tegen wat U als ons „geluk" kwalificeeit en wat door ons op principieelen grond wordt afgewezen. Met hoogachting, C. JEKELLABAN. C. KONING. J. KINGMA—VEENINGA. T. VAN BERKUM. A. VAN DER PLAS. J. VAN BREUKELEN. F. A. VAN DER MAAS. Onderschrift: De geachte inzenders (sters) zullen zich natuurlijk niet verbazen te vernemen, dat wij het met de door hen ontwikkelde ge- dachtengang niet eens zijn; dat spreekt aigenlijk al vanzelf. Toch gelooven wij niet, dat zij met con sequente doorvoering van hun principes hier iets zouden hebben kunnen bereiken, noch voor hun ideeën, noch voor Soest en zijn inwoners. Immers, als een actie op dien grond, om de kazerne niet te Soest te doen bouwen onverhoopt eens succes zou hebben gehad, zou die kazerne er natuur lijk tóch zijn gekomen, alleen dan in een aangrenzende gemeente. Noch hun ideeën, noch de Soester belastingbetalers, noch de Soesterbergsche middenstand zouden dan daarmede ook maar iets gebaat zijn. In tegendeel, zou men bewust een voordeel voor de gemeente hebben afgewezen, om een andere gemeente daarvan te doen pro- fdteeren. Naast ons principieel verschil met de inzenders (sters), dat vrijwel onoverbrug baar lijkt, is er dus ook een groot practisch verschil, zoodat wij in het door hen ont wikkelde standpunt geen enkel voordeel kunnen ontdekken. Red. 5» ItADIO PROGRAMMA DER BUITEN LANDSCHE STATIONS. ZONDAG 19 JUNI. 9.30 Brussel Ned.; 11.05 Droitwich; 12.35 Brussel Ned.; 1.35 Droitwich; 2.20 Brussel Fr.; 2.40 Droitwich; 4.20 Keulen; 6.20 Droitwich; 8.20 Keulen; 9.55 Droitwich; 10.55 Boedapest. MAANDAG 20 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.12.20 Brussel Ned.; 1.30 Brussel Fr.; 1.50 Lon don Reg.; 2.50 Keulen; 3.20 London Reg.; 4.20 Droitwich; 5.20 Parijs Radio; 6.20 Di versen; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Brussel Fr.; 8.35 Parijs Radio. DINSDAG 21 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 3russel Ned.; 1.35 Droitwich; 2.20 Keulen; 3.10 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Droit wich; 6.20 Keulen; 7.00 Rad. Centr. Soest dijk; 8.00 Keulen; 8.30 Brussel Fr.; 9.20 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 11.20 Keulen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DE GENIE-KAZERNE TE SOESTER BERG. Geachte Redactie, Hadt U in Uw enthousiast stukje inzake de te bouwen kazerne niet geschreven, dat ALLE inwoners van Soest met den bouw daarvan ingenomen zouden zijn, ja, geluk kig te prijzen, deze regels waren in de pen gebleven. Want we weten nu eenmaal te leven in een tijd, waarin de elementaire angst voor 't veege lijf domineert en waarin tal van levenswaarden óf op hun kop gezet zyn, óf van hun inhoud beroofd! U schryft over die kazerne, die ons dan maar lekker geen cent kost en „tot heil van Soest en de Soester bevolking zal strekken" alsof 't een feestgebouw geldt of een of ander humanitair of cultuurbe- vorderend instituut! Welnu, hiertegen moeten wij, leden van „Kerk en Vrede", Algemeen Nederlandsche Vrouwen Vrede Bond en Katholieke Jon- NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 19 Juni 1938, Oude Kerk, 10 uur v.m.: Ds. J. Hoek, uit Amsterdam. Oude kerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 8 uur v.m. Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 10 uur v.m. Ds. E. Groeneveld. Hees 10 uur v.m. Ds. W. v. d. Waal. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 19 Juni 1938, v.m. 10 uur: cand. Hoekstra, van Garyp. 5.30 uur n.m.: cand. Hoekstra, van Garijp. Wilhelminakerk, Soesterb-straat. Zondag 19 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. Bosma, van Krabbendam. N.m. 5.30 uur: Ds. Bosma, van Krabben dam. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 19 Juni 1938, 's morgens 10 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. 's Avonds 6 uur: Ds. J. E. Klomp, van Bar- neveld. CHR. GEREF. KERK. Zondag 19 Juni 1938, voorm. 10 en 's av. 6 uur: leesdienst. Woensdag 22 Juni 1938, 's avonds half acht: Ds. G. J. v. Minnie, van Huizen. VEREENIGING VAN VRUZINNIG- GODSDIEN STIGEN Afd. v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 19 Juni 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. J. L. Faber, van Zutphen. LEGER DES HEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest* Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof 'te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdyk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 19 Juni 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. J. G. Frerichs, van Haarlem. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Geen opgave ontvangen. R.K. Kerk. Parochie van den H. Carolus te Soesterberg. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Geen opgave ontvangen.

De Soester | 1938 | | pagina 4