Het jubileum der L.V.A. uqers'radio Oamestasschen P' DE EEREWEDSTRIJD AJAX-D.O.S. O.O.S. wint in de ver lenging met 4-3. UW STOFZUIGER Het derde lustrum der Vrijwillige Brandweer van Soest. PrimaVulpennen f 1.85 KECK5TDAST3 'SOE5Tt?l- 2.75<5: Plaatselijk Nieuws .KWAK ZIE DE ETALAGE „DE SPAR HARTMANLAAN 96, SOEST T DE SET Dl NADE DER BURGERIJ AAN OFFICIEREN DER L.V.A. Vrq dagavond half elf werd door de Soesterbergsche vereeniglngen een groote serenade gebracht aan de officieren der L.V.A.tydens den corpsmaaltijd, welke in het Casino werd gehouden en waarbij ook Z.K.H. Prins Bernhard mede aanzat, aan wien vooraf in Hangar 22 alle aanwezige officieren werden voorgesteld. De opstelling van den stoet voor de se renade, bestaande uit de besturen van schier alle plaatselijke vereenigingen en organisaties, de (beide muziekvereenigin- gen, alle zangverenigingen, alsmede het Huldigings-Comité en leden van het Eere- Comité, en waarbij zich ook vele burgers hadden aangesloten, had plaats bij het gymnastieklokaal, het geheel geflankeerd door fakkeldragers, die den geheelen stoet met hun fantastische verlichting omsloten. In rijen van vier werd daarop gemarcheerd in de richting van het Vliegkamp, waar de fakkels met het oog op brandgevaar even moesten worden gedoofd, en dat vervol gens dwars werd overgestoken tot vóór het Casino, waai* de Prins en de andere Eeregasten, alsmede de Commandant en de officieren naar buiten waren getreden en zich op het grasveld hadden opgesteld. Nadat vervolgens aan den Prins en de autoriteiten door de leden van het Huldi gingscomité een luxe-exemplaar van het voor deze gelegenheid vervaardigde huldi gingslied was aangeboden, werd direct daarop door de gezamenlijke Soesterberg sche zangvereenigingen, onder leiding van den heer A. C. Wegman, het huldigings lied ter gelegenheid van het zilveren jubi leum der L.V.A., op woorden van den heer C. Top en jp de wijze van het Transvaal- sche Volkslied, ten gehoore gebracht, welk lied met geestdrift gezongen, warm en krachtig opklonk in den stillen avond stond. Door den commandant der L.V.A. werd met enkele woorden dank gebracht voor de bewezen hulde. Onder het spelen van den luchtvaart marsch had daarna een défilé plaats, waar op de stoet langs de andere zijde aftrok, onder de opgewekte tonen der muziek, in de richting van het punt van uitgang, waar hij ontbonden werd. Na den corpsmaaltijd begaven alle deel nemers zich weer naar Hangar 22, waar de koffie gebruikt werd en de prins nog nader kennis maakte met verschillende jongere officieren. Aan ons verslag over de aanbieding van den vlaggestoel, het huldeblijk van de bur gerij van Soesterberg, aan de jubileerende luchtvaartaf deeling, dat in groote haast moest worden opgesteld, voegen we nog toe, dat Overste van Heijst na de aanvaar ding van het geschenk door den Burge meester van Soest werd uitgenoodigd de vlag te willen hijschen. Gedurende deze plechtige handeling presenteerden de troe pen d« geweren en klonk het „Wien Neer- landsch Bloed". hangar 22 bijeen kwamen, waar ook de R.K. Harmonie „St. Jozef" verscheen, ter wijl „Soesterberg's Harmonie" in de mu ziektent plaats nam. Om de beurt brach ten zij opgewekte muziek ten gehoore. Voorts waren aanwezig: De commandant der L.V.A. met zijn staf, officieren met hunne dames, het huldigingscomitó uit de burgerij, het onderwijzend personeel, de ouders der kinderen, enz. Onder leiding van den heer A. C. Weg man werd door de kinderen eerst een twee tal coupletten van het Wilhelmus gezon gen, gevolgd door het corpslied van de L.V.A., voor welke attentie de comman dant den dirigent zijn dank bracht. Daarna trad de goochelaar Ali Ben Libi op, die met zijn nieuwste kunststukjes, vooral dat met de pet van den kapitein, de kinderen uitbundig vermaakte, terwijl ook de groote menschen ervan genoten. Het weer, dat intusschen was opge klaard, liet gelukkig toe, dat de sportde- monstraties buiten konden plaats hebben. Deze bestonden uit gymnastieknummers, vrije en toesteloefeningen, onder leiding van den heer E. van Schalkwijk, en ze be wezen, dat er bekwame turners zijn onder het Luchtvaartpersoneel. Het nummer sa- belschermen, sgt.-majoor J. Buwalda en sgt.-majoor D. Lamberton, alsmede de- HET DEFILE. Zaterdagmorgen te elf uur vond het de- filé plaats van alle te Soesterberg aanwe zige Lrchtvaarttroepen voor den Com- mandan der L.V.A., den luit. Kol. Vlieger F. A. van Heijst met zijn staf, in tegen woordigheid van den Generaal-majoor J. H. Hardenberg en Kolonel Walaardt Sa- cré, oud Commandant der L.V.A., den Di recteur van het L.V.B. Kolonel van Royen, Mr. W. A. J. Visser, burgemeester van Soest met de beide wethouders en den ge meente-secretaris en het actieve huldi gingscomité uit de burgerij. Daarachter hadden zich de vele officieren van de L.V.A. met hunne dames opgesteld, terwijl voorts aanwezig zqn vele deputaties van plaatselijke vereenigingen met hun vaan dels, vlaggen en banieren. De troepen stonden onder commando van den majoor-waarnemer L. A. M. Kop- pert en hadden eerst met het muziekcorps van het '5de Regiment Infanterie uit Amersfoort onder leiding van den kapel meester van der Glas een marsch ge maakt door Soesterberg, waar iedereen uit de huizen was geloopen om dit weinig voorkomende schouwspel te zien. Keurig marcheerden de soldaten, van wie vele nog slechts enkele weken onder de wapenen waren, doch toch reeds kranig konden marcheeren, door het dorp, hartelijk door de bevolking toegejuicht. Na de bocht bq het theehuis Soesterdal trekken deze troepen aan hun Commandant en daarbij aanwezige autoriteiten voorbij langs op de tonen van de Luchtvaart-defi- leermarsch van het muziekkorps, dat zich tegenover Soesterdal opstelde. De Majoor Koppert presenteerde de troepen aan zijn Commandant en keurig marcheerden deze voorbq, de hoofden stram naar rechts ge wend, netjes gericht. Wanneer de laatste afdeeling voorbq is gemarcheerd, presenteert majoor Koppert de troepen af bij den Overste van Heijst, die zijn voldoening over dit défilé uit spreekt, waarmede deze zeer interessante, doch te Soesterberg weinig voorkomen de militaire gebeurtenis, die door veel pu bliek werd bijgewoond, ten einde was. KINDERFEEST EN SPORTDEMON- STRATIES. In verband met de jubileumviering van de Luchtvaart werden Zaterdagnamiddag om 2 uur op het Vliegkamp een kinder feest en sportdemonstraties gehouden, aan geboden door de L.V.A. aan de kinderen van alle scholen te Soesterberg, alsmede aan de kinderen van het Luchtvaartperso neel uit andere plaatsen. Het vertrek van het Sterrebosch kon door het regenachti ge weer niet op de voorgenomen wijze plaats vinden, zoodat de kinderen namens de L.V.A. door Majoor J. H. Sar afgehaald, per bussen arriveerden en vervolgens in volle zaken zou trekken. genschermen, kap. vl. Sissingh en 1ste lt. vl. de Vries, hadden groote belangstelling. De circa 500 kinderen kregen elk een herdenkingslepeltje, ,in (L.V.A. emblemen uitgevoerd bij de firma Gerritsen en van Kempen te Zeist, en vertrokken, na getrac- teerd te zijn en volop te hebben genoten, om 4 uur met de muziek, waarna de prijs uitreiking plaats had aan de winnaars in de sportwedstrijden en de Huisvlijttentoon- stelling, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der L.V.A. Te dien einde traden alle prijswinnaars aan en hield de commandant vooraf een toespraak, waarin hij o.m. wees op de groote beteekenis der lichamelijke opvoe ding voor de Nederlandsche weermacht. Onder het enorme groote aantal fraaie prijzen waren er ook, geschonken door H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard. FEEST TE LAREN. De feestelijkheden werden Zaterdag avond voortgezet met een geanimeerd feest in hotel Hamdorff te Laren, alleen toegankelijk voor de corpsofficieren en hunne dames, alsmede eenige genoodig- den, onder wie behoorden: Generaal C. J. Snijders en mevrouf, Jhr. H. L. M. van Nispen tot Levenaer, .burgemeester van Laren en de vertegenwoordigers der aan verwante diensten. Een uitstekende band zorgde voor goe de dansmuziek en een subliem cabaretge zelschap voor de aangename afwisseling. De eere-voetbalwedstrijd op het terrein der V. en A.V. „Soesterberg", Zaterdag avond gespeeld in het'kader van de fees telijke sfeer, die hing rondom de jubilee- rende Luchtvaartafdeeling, is een groot succes geworden. Deze eerewedstrijd was georganiseerd onder auspiciën van de ver- eeniging voor Vreemdelingen Verkeer Soesterberg's Bloei, die ook voor de kos ten garant bleef. De V. en A.V. „Soester berg" heeft de wedstrijd binnen dit raam georganiseerd en naar gezegd moet wor den, z\j heeft daar alle eer van. Het was jammer, dat vrijwel doorloo pend een gestadig neerdalende regen het verblijf op het terrein niet tot een genoe gen maakte, waardoor het spelpeil soms wellicht ook wat beneden de norm van beide clubs daalde, want het veld was na tuurlijk uitermate glad. Ondanks dat, is een prachtige partij voetbal gegeven en alle toeschouwers wa ren dan ook vol lof voor het gebodene, on danks het feit, dat de meesten door en doornat waren. Te ruim 7 uur trapte de burgemeester van Soest af, waarop zich terstond een DE DJIGUITEN-RUITER-KOZAKKEN TE SOEST. is in de huishouding een onmisbaar apparaat en toch behoort hij goed onderhouden te worden, maar om dat U hem zoo slecht missen kunt, gebruikt U hem net zoolang tot hij niet meer gaat. Laat hem in UW VACANTIE grondig schoonmaken, smeren en nazien door een VAKMAN. Electro Techn. Install. Bureau NIEUWE WEG 11 99 TEL. 2379 Op hun rondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de be roemde Djiguiten Ruiter Kozakken nog éénmaal een voorstelling geven te Soest op het Be Quickterrein, Dalweg, bij halte Soestdijk en wel op Dinsdag, 12 Juli a.s., des avonds te 8 uur. Zooals bekend zijn de Djiguiten Ruiter Kozakken officieren van de voormalige Wit-Russische ruiter-regimenten, welkp zich na de revolutie vereenigden onder lei ding van Hetman Remeleff. Zij reizen thans door alle landen van Europa en too- nen overal met het grootste succes hun onovertroffen staaltjes van paardrijkunst en van ruiter-acrobatiek. Velen zullen zich nog hun optreden van vorge jaren herinneren, toen zij een ieder versteld deden staan door hun onbegrijpe lijke durf, hun geweldige stoutmoedig heid, waarbij zij de Wild-West-ruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opge groeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zq niet en het lijkt of man en paard één geworden zijn. Hun paarden zijn hun kostbaarst bezit en, al wordt ook van hen tijdens de voor stellingen veel gevergd, iedereen die ziet met welke toewijding zij vóór en né het optreden hun rijdieren vei zorgen, zal be grijpen, dat zij hun trouwe viervoeters als ware vrienden beschouwen. Het is geen hoogeschool-rijden, noch cir cus, doch een sportief en tevens leerzaam evenement. Toeren zooals de groote pyra- mide, de Dolkendans en de Salto Mortale zijn voor de ware liefhebbers een attrac tie. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de ze laatste voorstellingen in Nederland van de Djiguiten Ruiter Kozakken zullen ook hier ter plaatse zeer veel belangstelling trekken. Het optreden wordt door muziek opgeluisterd en zal ongeacht de weersge steldheid plaats vinden. SACRAMENTS PROCESSIE. DE LUCHTVAARTREVUE IN BOSCHLUST. Ter gelegenheid van het Luchtvaartju bileum werd een Luchtvaartrevue samen gesteld, waarvan Vrijdagavond in de groo te zaal van Hotel „Boschlust" te Zeist de première ging. Deze revue staat, wat in houd en vorm betreft, geheel en al in het teeken der militaire luchtvaart, waarvan zij de 25-jarige geschiedenis met haar rijk dom aan snel wisselende episoden en mo menten, in revue-vorm weergeeft, waar voor den auteur, den heer J. Hendriks, met medewerking van de heeren F. Peters en H. de Graaf, niets dan lof toekomt. Daarbij werden moeite noch kosten ge spaard om een in alle opzichten goede op voering te verkrijgen, welke dan ook in alle opzichten „af" is. Deze eerste avond was voor korporaals, dienstplichtigen en burgers. Vooraf riep adjudant A. J. A. van Beurden, voorzitter der onderofficierencommissie de aanwezi gen een hartelijk welkom toe, waarna ad judant A. J. W. Rommes een herdenkings rede hield, die uit den aard van de zaak niet meer dan een schets kon wezen, waar bij verder werd verwezen naar den rijken inhoud van het gedenkboek. Ook over de uitvoering van de revue niets dan lof. Uit alles bleek, dat de me dewerkers en dat zijn er zeer velen, ern stig hebben gestudeerd om te trachten iets goeds te bereiken, waarin zij dan ook, over 't algemeen genomen, bijzonder goed zijn geslaagd. Reeds de proloog, bedoeld als een hulde aan de luchtvaart en de gevallen kameraden, had aanstonds de volle aan dacht. En zoo volgden er wel een twintig tafereelen, die elk zonder uitzondering de spanning levendig hielden. Er waren rake typeeringen en schalksohe opmerkingen, die door de insiders met uitbundig gelach werden begroet, doch ook voor de buiten staanders stof tot vroolijkheid opleverden. Ook de L.V.A.-girls, bijgestaan door een 14-tal luchtvaartmannequins, weerden zich uitstekend. Zoo werden de stap- en ballet nummers, ook door de fraaie costumee- ring, ware successtukjes. Een revue is niet bestaanbaar zonder een paar komieken. En als zoodanig fun geerden weer de heeren Peters en Hen driks, die respectievelijk in Soesterberg en Soest op dit gebied reeds naam hebben ge maakt. Het is ondoenlijk om alle tafereelen af zonderlijk te bespreken,' toch willen we nog even wijzen op de beide slotgedeelten: .Voorheen en thans in de organisatie der militaire luchtvaart" en „Uitbeelding der vliegtuigtypen 19131918", benevens de .Landengroet", finales welke ook door de schitterende décors en prachtige kleeding, geweldig insloegen. Ook de zang in deze revue, ten gehoore gebracht door „Die Lufts&nger" en mej. D. van Someren, was bijzonder fraai. Het schier eindeloos applaus aan 't ein de moet aan de samenstellers en uitvoer ders dezer revue wel voldoening hebben gegeven. Men kon daarbij verzekerd zijn, dat deze revue op de volgende avonden aardig en vlug spel ontwikkelde. Alge meen was de veronderstelling, dat nieuwe eerste klasser D.O.S. het erg zwaar zou hebben tegen haar zooveel oudere zuatervereeniging, die het klappen van de zweep tot in de hoogste regionen zoo goed kende. Doch D.O.S. wilde de Utrechtsche eer in het Sticht hoog houden en met de .tanden op elkaar wist zij ten slotte de overwinning uit het vuur te sle pen. Dat ging echter lang niet gemakkelijk want de van beide kanten uiterst vlug en fair gespeelde wedstrijd gaf reeds in de eerste helft twee doelpunten voor Ajax, nadat het langen tijd zuiver gelijk op was gegaan en men eigenlijk van eenig over wicht niet kon spreken. En toen vermoed de men, dat D.O.S. het niet meer zou kun nen halen. Een penalty op het D.O.S.-doel werd door den keeper gehouden. Doch na de rust bleek spoedig, dat DOS niet van plan was den wedstrijd gewonnen te geven, integendeel. Al spoedig wist DOS een tegenpuntje te scoren en de interna tional P. Dumortier was goed op dreef, ondanks het feit, dat hij goed werd be waakt. Toen de midvoor van Ajax Piet van Reenen echter uit een lange pass het leer op zijn schoen nam, om, zonder dat de bal den grond raakte, keeper Veenendaal het nakijken te geven, (31), dacht men al gemeen, dat de strijd voor D.O.S. verloren was. Doch Piet Dumortier dacht er anders over en tot tweemaal toe moest keeper Ter Heide visschen (32). Elven voor het einde kopte Piet Dumortier bij een corner precies in dien hoek van het doel, waar noch keeper, noch backs stonden, zoodat de geheele Ajax-verdediging de bal hoog naast hen in het net zag verdwijnen (3-3). Met dezen stand kwam het einde, waar na de wedstrijd met twee maal 7% minuut verlengd werd. De eerste helft dezer ver lenging leverde geen doelpunten op, on danks de felle pogingen van beide elftal len om een overwinning te forceeren. Te gen 't einde der 2e helft dezer verlenging mocht D.O.S. er, onder vele toejuichingen, in slagen 't winnende doelpunt van dezen vlot gespeelden wedstrijd te maken, waar door z(j zich in het bezit stelde v. d. uitge loofden prijs, het zilveren vliegtuig. Na afloop van den wedstrijd vereenigden alle spelers zich met de officials in Hotel „Het Zwaantje", waar allen aan de al daar bestaande feeststemming flink mede- deden, waarna een geanimeerd diner in „Soesterdal" volgde, waar vele speeches werden gehouden en het zilveren vliegtuig werd uitgereikt. Ondanks den regen was er een zeer groot bezoek op het Soesterbergveld, zoo dat deze wedstrijd zeer zeker een flink succes is geworden in de serie feestelijk heden ter gelegenheid van de jubileerende L.V.A. Wij ontvingen een groote keuze BV" tegen ongelooflijk lage prijzen N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij, van Weedestraat 7,-Soestdijk - Telef. 2962 In het park Nw. Mariënburg werd Zon dagmiddag van 3 tot 6 uur de H. Sacra- ments Processie gehouden, waaraan circa 80 corporaties met veelkleurige vlaggen, banieren en spandoeken hebben deelgeno men. Vooraf werd om 3 uur in de kerk der parochie van Soestdijk het Lof gehou den, waarbij o.a. gezongen werd: „Salve Regina" en „Magnificat", waarna te 3.15 uur de Processie werd geformeerd, vooraf gegaan door 100 bruidjes met bloemen getooid en de muziekvereeniging „de Nieuwe Harmonie" uit Utrecht, onder lei ding van den heer J. W. van Vliet. In de stoet liepen o.a. mede de H.H. Geestelij ken der beide parochies en werd het Aller heiligste onder een baldakijn gedragen door Pastoor v. d. Heijden uit Utrecht. Tijdens de processie werden een 6-tal lie deren gezongen, o.a. „Gelooft zij Jezus Christus" en „Lof zij het H. Sacrament". De wandeling strekke zich uit door het geheele park; btf het ïustaltaar zong 't Zangkoor „Jesu dulcis memoria" en „Tan tum Ergo" waarna Pastoor Lommertse de feestpredicatie hield. In de kerk terugge keerd werd gezongen op volkszangmelo die: „Te Deum laudamus" en „Tantum Ergo" en onder het Lof een lied van lof en dank. Naar 't ons voorkwam, was de lengte der processie niet zoo groot als andere ja ren; ook de belangstelling op den hoofd weg was minder dan anders. De politie, onder leiding van den Inspecteur en adj.-inspecteur zorgde vor een goede ver keersregeling. Boven de kerkingang was de spreuk: „Ecce Panis Angelicum" aan gebracht; de kerk zelf was keurig ver sierd. De Vaderlandsche driekleur woei vanuit den gevel. De vereeniging Vrijwillige Brandweer van Soest bestaat dezer dagen 15 jaar en dat derde lustrum zal op waardige en fees telijke wijze worden herdacht. Op Dinsdagavond 12 Juli zal te 8 uur een buitengewoon aardige en aantrekkelij ke onderlinge wedstrijd worden gehouden, waarbij klimschuttingen, ladders en spui ten in een héél klein gaatje een groote rol zullen spelen. Voor de snelste ploegen met zoo min mogelijk fouten zijn aardige prij zen ter beschikking gesteld. Aan het eind ervan volgt een interessan te E.H.B. O.-Brandweer-demonstratie. De mogelijkheid, dat tevoren, te onge veer 7 uur, nog eenige plechtigheden plaats zullen vinden, is niet uitgesloten, doch daaiop komen wij dan in ons volgend nummer wel terug. Woensdag 13 Juli is de eigenlijke dag der herdenking. Des namiddags van 3 tot 4.30 uur houdt het bestuur receptie in hotel Eemland, waar iedereen kan komen gelukwenschen; vele organisaties van buiten de plaats zul len daar ongetwijfeld mede verschijnen, naast deputaties uit plaatselijke vereeni gingen, autoriteiten en ingezetenen. Des middags te ongeveer 6 uur vindt een ondeilinge corpsmaaltijd plaats in Hotel De Boschvijver, na afloop waarvan weder teruggegaan wordt naar Hotel Eemland, alwaar te 9 uur de Feestavond zal aanvan gen, waaivan het programma zeer welwil lend verzorgd wordt onder leiding van de heeien E. van Eeden en H. de Graaf, ter wijl voor flinke muzikale opluistering is gezorgd. Na afloop daarvan volgt dan nog een gezellig samenzijn. Waar vorige lustrums der Brandweer steeds op zoo'n buitengewoon goede wijze zijn geslaagd, mag dit maal ook ongetwij feld op een zoodanig slagen worden ver trouwd. Onze „Soester Brandweer" vei dient dat trouwens voor de volle 100 ZILVEREN JUBILEUM. 100 K.M. MARSCH OP 2/3 JULI 1.1. Uitgaande van de Rotterdamsche Wan delsport vereeniging, was op 2 en 3 Juli een 100 K.M. marsch uitgeschreven, loo- pende vanaf het Oostelijke Zwembad, na een tocht door een gedeelte der Rottestad naar Overschie, vandaar langs huize den Deijl naar Voorschoten, verder naar en door Leiden, naar Hazerswoude, Alphen, Gouwsche Sluis, naar Westhaven, Nieu- werkerk en terug naar het Oostelijk zwembad. Aan dezen tocht werd voor de 5e maal deelgenomen door den langen afstandlooper de heer P. Renooij en voor de 2e maal door den heer J. Luijben, beiden uit Soest. De heer Luqben wil het nog 8 x probeeren. De heer P. Renooy ontving de zilveren medail le, de heer Luijben de gesp 1938. Het plan bestaat bq hem om mede te doen aan de 4-daagsche, en den avond vooraf te gaan marcheeren vanaf Soest naar Nijmegen, in Soest voegt zich bij hem een afstandlooper uit Amersfoort en dan zal men gezamenlijk den afstand afleggen. Wij hebben na de lOO-K.M.-marsch be zoek gehad van den heer J. Luijben, die geheel fit was en in uitstekende conditie was. Beide heeren hebben de eer van Soest hoog gehouden; onze welgemeende felici tatie. Zondag 3 Juli herdacht de heer J. G. v. Es, Schrikslaan 43 alhier, den dag waar op hq vóór 25 jaar als jongeling van 17 jaar werd aangesteld als technisch amb tenaar bij de Nederlandsche Spoorwegen. Maandagmorgen d.a.v., om 8.30 uur, werd de jubilaris op zijn bureau ontvangen en sprak de chef hem in waardeerende woor den toe en boodt hem namens het tech nisch personeel van hoog tot laag, en van het aankoopbureau een ruststoel aan, be nevens een paar fraaie bloemenmanden. De jubilaris dankte voor de vriendelijke woorden en voor het geschenk. Daar de jubilaris diaken der Ned. Herv. Kerk is in cle wijk Emmakerk, wérd hem door de Knapenvereeniging „Benjamin" eveneens een bloemenmand geoffreerd en ook door de afd. Soest der P.C.B. van Spoor- en Tramwegpersoneel, waarvan hq bestuurs lid is. De heer J. J. v. Amerom zond even eens een bloemstuk. Er was voor dit jubileum veel belang stelling. 99 LEVENSMIDDELEN PROFITEERT! 2 p. Javarqst en 1 fl. Bessensap v. 39 ct. of 1 bus Schuurpoeder en 2 doozen Schoen smeer voor 30 ct., of y2 pond Luxe Toffee's voor 25 ct. (met gratis serviesbon). MOTORRIJWIEL IN BRAND GEVLOGEN. Zondagmiddag reed op den straatweg SoestdijkBilthoven een Amsterdamsche motorrijder met zijn meisje op de duo, in de richting Hilversum. Ter hoogte van het hotel Roskam vloog de motor in brand. De bestuurder en de duorijdster wisten spoe dig het veege lijf te bergen, want in enkele oogenblikken stond het geheele vehikel in lichterlaaie. Men trachtte met zand de vlam men te blusschen, maar dit was tevergeefs. De machine verbrandde geheel. Het mo torrijwiel was niet verzekerd en was be stemd voor het dagelijksche gebruik. De Baarnsche politie regelde het ver keer. AANVRAGE] KOSTELOOZE RIJWIEL- BELASTINGMERKEN. AANRIJDING. Zondagmiddag tqdens het houden der processie op Nieuw Mariënburg op Nieu- werhoek, reed de 68-jarige motorrqder C. G. uit Baarn per motorrijwiel vanuit de richting Soest op Nieuwerhoek aan en sloeg toen links af, de Koninginnelaan op, waarbij hq de linkerbocht nam en voor den daar geposteerden verkeersagent om reed. Van de andere z\jde naderde de 18-jari- ge Mej. A. R. per rqwiel en een botsing was het gevolg, waarbij beiden kwamen te vallen, eenige geringe verwondingen oplie pen en de rijwielen werden beschadigd. Tegen G. is proces verbaal opgemaakt. De ontvanger der Directe Belasting enz. te Baam geeft bij dezen te kennen, dat voor aanvrage van kostelooze rijwielbe- lastingmerken, in de gemeente Soest ge legenheid bestaat op 14, 21 en 28 Juli a.s. des namiddags van 6 tot 8 uur aan het politiebureau te Soest. WAAR GAAN WIJ HEEN 1—9 JULI 1938: collecte voor de „Centrale voor Werkloozenzorg", Werk Maakt Sterk. WOENSDAG 6 JULI. 10 tot 11 uur: Vertrek der vliegtuigen van af het Vliegveld te Soesterberg voor het maken van de groote es- kadervlucht. 13 tot 14 uur: terugkomst der deelnemende vliegtuigen aan de groote eskader- vlucht op het Vliegveld te Soesterb. met 14-karaatg gouden pen N.V. Serste Soester Rlectr. Drukkerij

De Soester | 1938 | | pagina 2