UW STOFZUIGER „KWAK" Radio-Centrale. Plaatselijk Nieuws KB2KSTDSST3 'SOESTreL 2-736 EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING GESLAAGD. Mej. A. Wickel alhier alaagde te 'a-Her togenbosch voor het examen voor leerares- coupeuse. Zij genoot haar opleiding bij de Zusters van O.L.V. te Amersfoort. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen voor de H.B.S. te Amersfoort is geslaagd Annie van Ieperen, Hans van Bakel en Wim Tol man, leerlingen van de Openb. U.L.O.- school alhier, GESLAAGD. Voor het eindexamen der Middelbare Han delsschool met 4-jarigen cursus te Amers foort slaagden Jhr. A. W. van den Bran- deler, J. B. van der Leek en K. Pieters, al len alhier, GESLAAGD. Voor het M.U.UO.-examen slaagden: Mimi van 't Erve, Alfred Groen, Annie Kraayenbrihk, Jan ter Kuile, Riek Lü- schen, Greetje de Maaier en Elsje Roos, leerlingen van de Van der Huchtschool aan de Molenstraat. Voor diploma-B slaagde J. van Hengel, te Soesterberg. GESLAAGD. De heeren K. de Bruyn, wonende te Soes terberg en L. A. den Uyl, wonende alhier, beiden employé's van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V., kantoor Soest, slaagden voor het examen Boekhouden en Handelsrekenen „Mercurius". De heer de Bruyn behaalde ook dit diploma voor de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen. OEFENING VAN DEN LUCHT BESCHERMINGSDIENST. ALGEMEENE VERGADERING „SOEST VOORUIT". DE SOESTER IMKERS OP EXCURSIE. De vereeniging voor vreemdelingen-ver keer „Soeet Vooruit" houdt op Vrijdag 22 Juli 1938 des avonds te 8.15 uur een ai- gemeene ledenvergadering in hotel Eem- land te Soestdijk, waar voor de tweede maal aan de orde komt het voorstel tot statutenwijziging, dat in de vorige- verga dering niet in behandeling kon komen we gens de te geringe opkomst der leden. Dit maal is de vergadering in elk geval be voegd om over die statutenwijziging te beslissen, ongeacht het aantal opgekome- nen. Voorts komt aan de orde het Jaarver- ig over 19371938 en de rekening en verantwoording over dat jaar. Voorgesteld wordt om een bedrag van 25.af te zonderen, teneinde daarmede, tezamen met de vereeniging „Soest-Zuid" in het leven te roepen eene Stichting „Openlucht Theater" te Soest, onder zoo danige bepalingen, als in overleg met het bestuur van Soest-Zuid zullen worden vastgesteld. In verband hiermede woidt tevens voorgesteld om mèt de vereeniging Soest Zuid hoofdelijk borg te blijven voor een door het bestuur van de Stichting Openlucht Theater te Soest aan te gane geldleening, groot 1600.tegen 4 ren et per jaar, het geheele bedrag in totaal vijf jaar af te lossen. Mede wordt voorgesteld, in verband met de j.1. aangenomen wijziging in het huis houdelijk reglement, het bestuur te doen betaan uit 9 leden, zulks in verband met het bedanken van den heer W. C. Tensen als bestuurslid en het periodiek aftreden en bedanken van den heer M. van Veeren. In deze vergadering zal mede een nieu we voorzitter moéten worden gekozen, wegens periodiek aftreden en bedanken van Notaris A. O. Dammers, terwijl ten slotte 8 nieuwe bestuursleden zullen moe ten worden gekozen in de navolgende va catures G. K. Schuylenburg en A. G. Oldigs; A. A. Kerkkamp, J. G. A. Batenburg en L. J. Rasch; en Ir. J. G. F. Gijzen, Joh. Kraayen- brink en de vacature-Speerstra. Men verwacht voor deze interessante en belangrijke vergadering van Soest Voor uit een groote opkomst. het Zaterdag j.1. heeft de afdeeling Soest van de Vereeniging tot Bevordering dei- Bijenteelt een excursie gemaakt, in de morgenuren naar den mooien byenstand .Mellona" te Santpoort, 's middags naar bijenpark te Amsterdam. Te Santpoort werd het gezelschap van personen, waaronder zich ook imkers Bilthoven en Baarn bevonden, ontvan gen door den heer De Meza. Deze gaf in een vlotte toespraak een oveizicht van zijn uitgebreid bedrijf, dat niet alleen im kerij omvat, maar ook handel in imkers artikelen en honing. Wat den honinghan- del betreft, noemde hij zichzelf „het zwar- schaap", omdat h\j ook buitenlandsche honing verhandelt. Op z\jn bijenstand was slechts een ge deelte van zijn volken aanwezig. Een deel van zijn kasten en korven stond in de Wieringermeer, waar dit jaar weer een rijke opbrengst te wachten staat. Den vo- rigen dag had de heer De Meza een korf en een kast uit de Wieringermeer gehaald, om deze den excursisten te toonen. De korf was bijna ontilbaar. In de kast wa- en 10 broedkamerraampjes vol honing. De dracht op de klaver was in de Wierin germeer de laatste dagen bijzonder goed. Het bijenpark van de gezamenlijke im kers te Amsterdam overtrof de stoutste verwachtingen. Het is 10 H.A. groot en beplant met alle mogelijke honing-geven- de gewassen. Het is, zooals een der im kers zich uitdrukte, een monument. Dt voorzitter van de Amsterdamsche afdee ling, de heer Kroes, leidde het gezelschap rond. De excursie mag bijzonder geslaagd hee- ten. Nog kan worden gemeld, dat Maandag avond is besloten om alsnog gezamenlijk met de volken naar de Wieringermeer te •eizen. Wellicht gaan nog deze week de kasten en korven weg. PROVINCIALE BRANDWEERBOND. Zaterdagmiddag had een oefening in groot verband plaats van het Vrijwillig Landstormcorps Luchtwachtdienst, waar bij ook de Soester Gemeentelijke Luchtbe schermingsdienst zijn medewerking ver leende. Zooals wellicht niet algemeen bekend, is reeds op 9 Maart 1921 opgericht een Vrij willig Landstormcorps Luchtwachtdienst, dat tot taak heeft zooveel mogelijk waar nemingsposten aan en nabij de grens te be zetten en de overschrijding van de grens door vliegtuigen van vreemde mogendhe den te signaleeren. Een heel systeem van alarmeering is daarvoor getroffen. De be richten van de grensposten worden door gezonden naar het centrale punt, het ra diostation te Scheveningen-Haven, dat dan langs radiotelefonischen weg de noodige waarschuwingen aan de bevolking uit zendt. De hoofden van de gemeentelijke luchbeschermingsdiensten hebben dan op hun centrale punten de radio-ontvangtoe stellen doorloopend aanstaan, zoodat zij bij eenige waarschuwing terstond in hun gemeente de noodige maatregelen tot be scherming der burgerbevolking tegen luchtaanvallen kunnen nemen; dat doen zy dan door middel van de plaatselijke alarmeerings-inrichtingen, zooals bijv. te Soest door sirenes. Het Vrijwillig Landstormcorps Lucht, wachtdienst is in den loop der jaren na tuurlijk sterk uitgebreid en gereorgani seerd, zoodat het gelijken tred heeft ge houden met de ontwikkeling in de bescher ming der burgerbevolking tegen luchtaan vallen. Na de inwerkingtreding (Van de Wet op de Luchtbescherming is de organi satie van den Luchtwachtdienst nog meer uitgebreid en vervolmaakt. De dienst staat thans onder leiding van den luitenant ko lonel J. C. C. Nijland van den Staf der Vde Infanterie-Brigade, die tevens Comman dant is van het Vrijwillige Landstormcorps Vaartuigendienst en van het Vrijwillig Landstormcorps Motordienst; aan hem is bij den Luchtwachtdienst toegevoegd de kapitein van het 4de Reg. Infanterie A. den Hertog, terwijl er voorts 51 reserve- officieren voor speciale diensten mede bij zijn ingedeeld. Zaterdagmiddag j.1. nu, heeft dat Vrij willig Landstormcorps Luchtwachtdienst een groote oefening gehouden, waarbij ve le grensposten waren bezet. Eenige eska ders vliegtuigen der Luchtvaartafdeeling deden aan de oefening mede en de grens posten moesten het naderen dier vliegtui gen melden aan Scheveningen-Haven, ten einde de organisatie van den dienst te be proeven. Ook de Soester Luchtbeschermingsdienst verleende aan die oefening zijne medewer king door den Gemeentetoren alhier te be zetten en uit te zien naar de vliegtuigen, welker komst dan moest worden doorge geven. Daartoe was die toren bezet met eenige leden van den Soester Luchtbe schermingsdienst en een post van de Vrij willige Brandweer, die op den toren goed bekend was en reeds in het zich oriëntee- ren vanaf den toren groote ervaring had verkregen in verband met het feit, dat die toren op brandgevaarlijke dagen voor bosch en heide, bezet is vanwege de Utrechtsche Boschbrandweer Vereeniging. De oefening heeft een vlot verloop ge had en de posten op den toren konden natuurlijk het vertrek en de terugkomst der vliegtuigen vanaf Soesterberg goed waarnemen. Waar echter deze vliegtuigen direct van Soesterberg naar de grens ver trokken, is de provincie Utrecht niet door hen bezocht, zoodat het goed functionnee- ren van de diensten van alarmeering en waarschuwing daar niet konden worden getoetst. Een volgend maal zal dat ongetwijfeld wèl het geval zijn. "Uit deze oefening blijkt echter wel, dat men in Nederland niet stil zit en allerwe- ge de waarschuwingsdienst voor de bur gerbevolking tegen luchtaanvallen zoo goed mogelijk poogt te organiseeren en ook in de practjjk toetst op zijn bruikbaarheid en paraatheid. JAARVERGADERING EN OEFENING IN ONDERLINGE HULPVERLEENING. MEDEWERKING OOK VAN SOEST. Op Donderdag 21 Juli a.s. zal de Utrecht sche Provinciale Brandweerbond onder leiding van zijn voorzitter Jhr. P. P. de Beaufort, burgemeester van Driebergen- Rijsenburg, zijn gewone jaarlijksche alge- meene vergadering houden, ditmaal te Amersfoort in Café-Restaurant „Germa- a" aan de Utrechtschestraat. Op de agenda komen voor de vaststel lingen van de gebruikelijke jaarverslagen, van de afvaardiging naar de jaarverga dering der Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging, op 22 en 23 Juni j.1, te Leeuwarden gehouden, de rekening en verantwoording v. d. Bonds-penning- meester met de begrooting voor 1938/'39. Bij de verkiezing van bestuursleden wordt medegedeeld, dat de twee periodiek aftredende bestuu'-sleduen Jhr. P. P. de Beaufort en G. P. van Zutphen, Comman dant der Vrijwillige Brandweer te de Bilt, herkiesbaar zijn; in de vacature-W. Ge leedst wordt voorgesteld de burgemeester van Abcoude-Baambrugge en Abcoude- Proostdij, Mr. A. L. des Tombe, terwijl de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. P. A. de Vink uit Utrecht wordt voorgesteld de Utrechtsche brand meester G. Klomp. Nadat de commissie voor de rekening en verantwoording voor 1938/1939 zal zijn be noemd en de directeur van de stichting. „Het Stichtsche Brandwezen" zijn verslag zal hebben uitgebracht, zal de vergade ring, na rondvraag, worden gesloten. Des middags wordt een bezoek gebracht aan den „Boschvijver" met omgeving, ge- legen nabij den straatweg" Amersfoort Soest, achter het gemeentelijke bosch van Amersfoort nabij „Birkhoven". Aldaar zal ook te 15.30 uur een groote oefening in onderlinge hulpverleening bij brand in de provincie Utrecht worden ge houden, waaraan zal worden deelgenomen door de brandweren der gemeenten Amers foort, Soest, Baarn en Bunschoten; wel licht ook de Utrechtsche Brandw. De ge troffen regeling in deze provincie, ingeval van een ernstigen brand, waarbij anderer hulp noodig is, zal volgens reglementen in werking treden, evenals dat het geval was eenigen tijd geleden, toen Soest hulp noo dig had bij den grooten brand te Soest- duinen en Amersfoort te hulp riep. Thans zullen te Amersfoort drie brand weren te hulp worden geroepen en wel licht nog meer, die tezamen met de Amers foortsche brandweer een denkbeeldige brand nabij „De Boschvijver" achter Birk hoven zullen blusschen en daartoe een groot aantal stralen zullen uitleggen ter demonstratie voor de commissie van con- tröle op de onderlinge hulpverleening, voor de vele autoriteiten, onder wie de Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, en ongetwijfeld ook voor een tal rijk publiek, dat dergelijke demonstraties altijd zeer aantrekkelijk vindt. De toegang voor hét publiek in Boschvijver" achter Birk'noven zal zijn te gen de gebruikelijke betaling van 0.10. Na afloop dezer demonstratie zullen d deelnemers aan de jaarvergadering offi cieel ontvangen worden door het Gemeen tebestuur van Amersfoort ten raadhuize aldaar, waarna te 18,30 uur met een ge meenschappelijke 'brandweermaaltijd het Café-Restaurant „De Hooge Witte' op den Amersfoortschen Berg de dag worden besloten. Bezoek aan Santpoort en Amsterdam. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: sjaal 2 koperen gewichten blauw gebloemd damesjasje huissleutel rozenkrans heerenhandschoen rijwielbelastingmerk witte alpinomuts zilveren damescollier geringde postduif zwarte kater zwart lederen portefeuille Prins Beinhai dlaan 29 Korte Hartweg 15 Birktstraat 7 Birktstraat 7 Akkerweg 10 Bisschopweg 57, Amersfoort Steenhoffstraat 54 Hartmanlaan 43 Dorresteinweg 28 Kerkpad N.Z. 44 Nieuweweg 44 Nieuweweg 105 OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 Begrafenissen - transporten - Crematies DRONKEN ZWERVERS. is in de huishouding een onmisbaar apparaat en -toch behoort hij goed onderhouden te worden, maar om dat U hem zoo slecht missen kunt, gebruikt U hem net zoolang tot hij niet meer gaat. Laat hem in UW VACANTIE grondig schoonmaken, smeren en nazien door een VAKMAN. Electro Techn. Install. Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 Vrijdagavond te ruim 10 uur werden twee zwervers ontdekt, op het erf achter de drukkerij van den heer G. J. Smit aan de van Weedestraat. Het bleken bekende spiritusdrinkers te zijn, die al vele malen daarvoor waren aangehouden. Zij werden naar het politiebureau overgebracht en daar ingesloten ter ontnuchtering. Den volgenden morgen werden zij na verhoor en nadat tegen beiden proces verbaal was opgemaakt, weder in vrijheid gesteld. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Orleans (Fr.), afstand 533 K.M.; deelname 58 duiven. Gelost te 6.15 uur; aankomst le duif 1 uur 36 min. 8 sec. aankomst 15e of laatste duif om 2 uur 28 min. 17 sec. C. Karstens 14; Sj. Rijksen 2713; Gaasbeek 311; H. Gorissen 5; A. A. van Dorresteijn 6816; A. Rommers 9; R. J. Floor 10—12; R. J. Stalenhoef 14— 15. De navolgende kampioenschappen wer den behaald: R. J. Stalenhoef met W.B. No. 37.4905, le duifkampioen. Schimmel met Ster 3-35 B. 6436 (Fred), 2e duifkampioen. Sj. Rijksen met W.B. No. 37.4450, 3e duif kampioen. Sj. Rijksen, le hokkampioen met 418 p. R. J. Stalenhoef en A. A. v. Dorresteijn met 408 punten. VOETBALWEDSTRIJD GEMEENTE AMBTENAREN. DE REKENING EN VERANTWOOR DING VAN SOEST VOORUIT. Uit de stukken, die in de komende ver gadering op Vrijdagavond 22 Juli a.s. des avonds te 8.15 uur in Hotel Eemland te Soestdijk ten opzichte van de rekening en verantwoording over het jaar 1937-1938 in ontvangst en uitgave met een bedrag wij het navolgende: De ontvangsten hebben in totaal bedra gen 1664.28, waaronder een nadeeig sal do zit van 173.28. Hieronder vormen de contributies met 772.50 een belangrijke post, terwijl de gemeentelijke subsidie ad 390.ook en flinke duit in het zakje deed. De Pensiongids leverde een kein na- deelig saldo op van ongeveer ruim 30. De voornaamste uitgaven waren sala rissen 505.het oude 'nadeelige saldo van 1936—1937- ad 240.—, de huur van het verkeershuis ad 305.de bijdragen aan comité's en feesten van 104.en de bijdrage aan het Verkeershuis voor recla me e.d. ad 100. De rekening van het Verkeershuis sloot i nontvangst en uitgave met een bedrag van 2788.10. Dat kon alleen, doordat uit de kas der vereeniging een bedrag van 711.voor dekking van het tekort werd bijgedragen. Aan reisbiljetten werd voor 956.verkocht, wel een bewijs, dat dit onderdeel van het Verkeershuis in een be hoefte voorziet. Aan wandelkaarten en prospecti werd bijna 190.ontvangen. OPENBARE VERKOOPING. Naar wy vernemen is de voetbalwed strijd van de Soester Gemeente-ambtena ren tegen de Mannenzangvereen. „Apol- lo", waarvan de opbrengst is voor het Sa natorium Zonnegloren, uitgesteld van Dinsdagavond 19 Juli tot vermoedelijk Dinsdagavond 9 Augustus. WAAR GAAN WIJ HEEN? Door Notaris A. O. Dammers te Soest, werd Dinsdagmorgen te 11 uur v.m. in hotel Eemland, publiek verkocht: de Villa genaamd „Repos Allieurs" met erf, tuin en schuur aan de Wiïhelminalaan No. 15, groot 7.12 A. Kooper werd de heer J. H. v. d. Ligte te Soest, voor 4540. SCHOOLREISJE. Een gedeelte der leerlingen uit de 4e, 5e, 6e en 7e klasse der O.L. School in de Ker- kebuurt maakten Maandag in 2 autobus sen een uitstapje naar Amsterdam, Haar lem en IJmuiden, waar zij veel plezier hebben gehad, vooral aan het strand te IJmuiden. VRACHTAUTO TEGEN DE SPOOR- BOOMEN. Dinsdagmiddag te 12 uur naderde een groote truck met trailer, beladen met steenen, den overweg te Soestdijk, juist toen de dienstdoende stationsbeambte de spooi hoornen ging sluiten voor een nade renden trein. Het stopbord was reeds voor- gedraaid en de eene boom, aan de zijde van het postkantoor, was reeds in dalen de beweging: De chauffeur bemerkte dat blijkbaar niet tijdig en reed door, waarbij zijn zware vrachtauto nog net onder den boom door kon glippen, doch het hekwerk van den boom beschadigde. Aan de over zijde van den overweg stopte de truck. Het verkeer moest korten tijd even gere geld worden. Tegen den chauffeur is pro ces verbaal opgemaakt. De aangerichte schade is gering. DONDERDAG 21 JULI 1938 naar de brandweer-demonstratie met onderlinge hulpverleening, op het terrein van de „Boschvijver" achter Birkhoven te Amersfoort, des middags om 3.15 uur. VRIJDAG 22 JULI 1938 naar de algemee- ne vergadering van „Soest Vooruit" in Hotel Eemland, om 8.15 uur. ZATERDAG 23 JULI 1938, naar den streekdag van de Oranje Garde, op het terrein aan de Vredehof straat, te 4 uur. STERILISEEREN EN PASTEURISEE- REN MET HET ELECTRISCH FORNUIS. Voor de Vrouwen-Electriciteits-Vereen. Baam-Soest, hield mevrouw M. Zelden- rustde Jong, leerares koken voor de P.U.E.M., doch thans als huisvrouw, voor de huisvrouwen een causerie over genoemd onderwerp in de leerkeuken in Baarn, op Dinsdagmiddag der vorige week van 2.30- 5 uur. Dit steriliseeren is al zeer oud; in 1800 werd het uitgevonden door den Fran- schen kok Averses, toen er veel groente in Frankrijk was en hij daarvan wilde overhouden voor minder gunstige tijden. Hij gaf zijn stelsel cadeau aan de Regee ring, die hem daarvoor met 1500 frs. be loonde. In zijn methode is tot nu toe geen verandering gekomen; wel is de watertoe voer verminderd en gaat men nu droog steriliseeren op de kookplaat. Er werden gesteriliseerd, tuinboonen, doperwten, to maten, perziken en kersen. De eerste en tweede werden gedopt, gewasschen en van de flesch werd met water gevuld; ker sen, tomaten en perziken worden gekookt met eigen sap. Door de spreekster werd medegedeeld, dat weck- en busgroenten weinig voedingswaarde bezitten; de huis vrouw moet dan alleen maar gaan wecken als zij vruchten en groenten heeft uit eigen tuin of van eigen land; de bemes ting speelt bij wecken een groote rol Veel en kortgeleden gemeste groenten van het land wecken als regel ook nog slecht. De flesschen moeten goed worden schoon gemaakt met warm sodawater, evenals de deksels en ringen; dat schoonmaken moet met een aparte borstel geschieden, die voor geen andere doeleinden wordt ge bruikt; ringen aangepakt bij het breede einde, deksels met een doekje en alles nat op de flesschen op een tochtvrije plaats laten bekoelen, doch niet op de steenen; na bekoeld te zijn neme men de beugels er af. De eerste 10 dagen moet men de flesschen controleeren en ze bewaren op een koele, donkere plaats. Nadat thee met gebak was geserveerd, sprak Mevr. Zeldenrust over de Jamberei ding. Er werden over de diverse onder werpen veel vragen gedaan, mede daar de lezing zeer druk bezocht was. De vereeniging telt momenteel ruim 100 leden. Ten slotte ontving een ieder onderstaan de regelen, een herhaling van het gespro kene. 1. Stel hooge eischen aan groenten en vruchten, koop prima kwaliteit, 2. Gebruik deugdelijk materiaal, zorg dat flesschen, deksels en ringen geheel onbeschadigd zijn. 3. Kook groenten steeds voor. Eenige voorkooktijden: snijboonen en prinsesseboontjes 5 min. peulen en bladgi-oenten 8 k 10 min. woi teltjes, doperwtjes, asperges 5 min. 4. Vul de voorgekookte groenten zoo heet mogelijk in de heete flesch, vul de flesch bij met nieuw kokend water tot 2 c.M. onder den rand, maak den rand van de flesch schoon met een vochtig doekje, sluit de flesch met den uitgekookten ring en den heeten deksel en span er tenslotte den beugel over. 5. Plaats de flesschen op het rooster op de onderste richel van den kouden oven, schakel als volgt: 10 a 15 minuten boven- en onderver warming vol; onderverwarming vol totdat de inhoud van de flesschen kookt, 40 min.; 30 min. onderverwarming, stand 1; ver volgens 45 minuten onderverwarming, stmd 2; 15 minuten stroomloos, oven dicht. 15 minuten stroomloos, oven open. Controleer steeds of de inhoud van Uw flesschen kookt, dan pas kunt U naar stand 2 terugschakelen. 6. Behandel moeilijk te steriliseeren groenten, als doperwten en capucijners twee keer, doch neem den tweeden keer de tijden korter. 7. Doe vruchten steeds rauw in de flesch. Overgiet kersen, abrikozen, peren, kwetsen met een heete oplossing van 200 tot 400 gram suiker per Liter water; prui men met een eenigszins afgekoelde suiker oplossing; tomaten met eenigszins afge koeld gekookt water. Zet zachte vruchten, als aardbeien, fram bozen, boschbessen eenige uren of een nacht met suiker bestrooid weg, waarna men de flesch kan bijvullen met het uit getrokken sap, desgewenscht aangevuld met kokend water. Kook appelmoes en tomatenpurée dik in en laat ze in de open flesch eenigen tijd bekoelen, waardoor U minder snel last hebt van overkoken. 8. Plaats de flesschen op het rooster op de onderste richel van den oven, scha kel dan. als volgt: 25 35 min. onderverw. vol, totdat zich dampbellen vormen tot 1/3 van de fleschhoogte. 15 minuten stroomloos oven dicht. 15 minuten stroomloos oven open. Plaats teere vruchten, appelmoes en to- matenpuiée in den kouden oven en scha kel 40 50 minuten onderverwarming" vol, 20 minuten stroomloos. Laat de flesschen dichtgedekt op een tochtvrije plaats bekoelen (niet op steen). Verwijder na het bekoelen de beugels. 10. Steriliseer of pasteuriseer wanneer U een of twee flesschen hebt, deze op de kookplaat. In geval U 3 of 4 flesschen hebt, verdeel deze dan gelijkmatig over de ovenruimte. 11. Gebruik, wanneer U flesschen hebt van hoog model, een weckketel met afge- draaiden bodem, die op de grootste kook plaats wordt gezet. Bij het steriliseeren schakelt U voor het doorkoken op stand 2, voor het op temperatuur hoiiöen bij het pasteuriseeren op stand 1. 12. Controleer de eerste 10 dagen da gelijks Uw flesschen; bewaar Uw inmaak op een koele donkere plaats. RADIOPROGRAMMA DER BUITEN LANDSCHE PROGRAMMA'S. WOENSDAG 20 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12-50 Brussel Ned.; 2.20 Droitwich; 3.00 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.-Ned.; 7.00 Radio Centr. Soestdijk; 8.00 Droit wich; 8.20 Brussel Fr.; 9.20 London Reg.; 10.05 Droitwich; 10.20 Brussel Ned.; 10.35 Keulen. DONDERDAG 21 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 11.25 Droitwich; 1.20 Brussel Ned.; 1.35 Keulen; 2.20 Droitwich; 6.20 Brussel Fr.; 7.00 Ra diocentrale Soestdijk; 8.00 Droitwich; 8.20 Brussel Fr.; 8.50 Parijs Radio; 11.35 Keu len. VRIJDAG 22 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 11.45 Droitwich; 1.15 Brussel Ned.; 1.50 Droit wich; 5.20 Brussel Ned.-Fr.; 6.20 London Reg.; 7.00 Radio Centr. Soestdijk; 8.00 Keulen; 8.20 Droitwich; 8.50 Parijs Radio; 10.50 Keulen; 11.20 Droitwich. ZATERDAG 23 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg. 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 3.35 London Reg.; 4.20 Keulen; 6.20 London Reg.; 7.00 Radio Centrale Soestdijk; 8.00 Droitwich; 10.00 London Reg.; 10.50 Keulen. Wijzigingen voorbehouden.

De Soester | 1938 | | pagina 2