Voetbal in Soest Streekdag der Oranje- Garde. Esvac en Soest combineeren. S.E.C. zal de nieuwe club heeten. IF. W©D<GT Ter gelegenheid vanhet Regeerings-Jubileum Feest zonder feestelijke ver lichting is moeilijk denkbaar „KWAK" EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING kEDK5TQAAT3 SOESTtel 2.756'. I Soesterberg ONTVANGST OP „VREDEHOF". Het was Zaterdagmiddag tegen half 4 uur een drukte van belang op de Vrede hofstraat, ^lkens zag men troepen jon gelui marcheeren gekleed in de licht blau we blouses en getooid met de zwierige zwart fluweelen Geuzenmuts met de Oran- jeveer. Al deze groepen trokken op met de Oranjevlag, breed uitwaaiend, naar de buitenplaats Vredehof, waar de streek - middag zou plaats vinden, georganiseerd door de Landelijke organisatie „Oranje Garde". Voor deze gelegenheden waren de vendels met vliegende vaandels en slaan de 'trom uit Soest, Hilversum, Utrecht, Naarden, Amsterdam, Leerdam en Alphen a.d. Rijn gekomen om o.l. van den lande- lijken commandant den heer L. M. Westra uit Rotterdam, van de organisatie iets te laten zien. Het mooie terrein, uitnemend geschikt voor een dergelijke samenkomst, was met Oranjevlaggen versierd, waart us- schen de landelijke vlag prijkte, welke als opschrift droeg: Landelijke Organisatie „Oranje Garde", daaronder een forsche Oranjeboom, waaraan Oranjeappelen, en verder de kernachtige spreuk: „de Oran jeboom bloeit". Onder de ruim 400 Oran je-gardisten bemerkten wij o.a. den voor zitter der af deeling Utrecht en een lid van den raad van Toezicht uit die plaats, de H.H. Kalmijn, en H. L. Glinderman, de burgemeester dezer gemeente Mr. W. A. J. Visser en ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. predikant, de voorzitter van den raad van Toezicht alhier, die allen om ongeveer 4 uur het terrein betraden en eerbiedig wer den begroet. De opening. Rede van den Burgemeester. Direct daarop besteeg de Landelijke Commandant der Oranje Garde de heer L. M. Westra uit Rotterdam het met oranje bekleede spreekgestoelte en verzocht de vele aanwezigen te zingen van Ps. 75 het le vers, waarna hij voorlas Psl. 72 en daarop in gebed voorgaat. Na hierop het groote doel van de Oranje Garde in het licht te hebben gesteld, n.1. het aankwee- ken van de liefde van Ons Oranjehuis en zich daarom als één man te scharen rond om den Troon v. Oranje, om Deze in dagen van gevaar te beschermen en daarvoor véil te hebben goed en bloed. Daarop roept hij allen het welkom toe, in 't bijzonder de beide sprekers en verzoekt den Burgemees ter, Mr. W. A. J. Visser, om zijn toespraak te willen houden. Deze staat allereerst stil bij het nationalistisch gevoel, dat velen bezielt, maar dat onder dreigt te gaan in separatisme, dat scheiding maakt, wat de bedoeling niet is. Heeft de Paus niet pas die gedenkwaardige woorden ge sproken, naar aanleiding, dat overal een geest van ongeloof wordt uitgedragen, of de uitspraak niet meer geldt: „Ik geloof in een Heilige Algemeene Christelijke kerk"," maar wat blijft er van over in on zen tijd. Als God, Die de liefde voor Ons Oranjehuis in ons heeft gelegd, deze niet bewaart, wat zou er dan van terecht ko men? Laat ons toch altijd bedenken hoe veel Oranje voor Nederland heeft gedaan, zoo iets kan Nederland nooit voor Oranje doen. Geleek het eerst of de band Gods, Nederland en Oranje, werd losgescheurd, gelukkig werd de dynastie bevestigd, allereerst door het huwelijk van Prinses Juliana en nu pas kort geleden door de ge boorte van Prinses Beatrix. Daarom: het hoofd omhoog „want God is ons ten schild in 't strijdperk van dit. leven", en daarom jonge Oranje Gardisten, doe in de eerste plaatse üw plicht, .wil een goed mensch zijn en daarbij rechtvaardig en later een goed Staatsburger. Want er is momen teel een tekort aan gemeenschapsbesef, laat ons daarom de jeugd opwekken, dat zij vastbesloten optrekken om Oranje te beschermen. Want door Oranje zijn wij ge worden wat wij nu zijn, een vrij volk, dat naar eigen aanleg zijn godsdienst mag be laden. Elk heeft in onze Maatschappij een taak te vervullen, maar laat ons één zijn in liefde tot Ons Vorstenhuis. Oranje heeft steeds groote dingen gedaan, daaraan is onze historie rijk, een schat, die wij nooit mogen loslaten. Daarom met God, Die ons Oranje gaf, de toekomst tegemoet hoe zij ook zal zijn. Hij zal ons den zegen schen ken. Na applaus droeg Mej. Metzelaar uit Gouda enkele historische fragmenten voor uit de jaren 18131918 en gedichten van Leo Lenz en H. v. d. Stadt, die een dank baar gehoor hadden en terecht met ap plaus begroet werden. Ver-volgens werd door 4 leden van de af deeling Hilversum vendel gezwaaid, wat hun heèl goed afging; daar het hier in Soest nog niet wordt beoefend, is het wel aan te bevelen. Een dankbaar applaus viel hun ten deel. Rede van Ds. E. Groeneveld. Door het tamboerscorps met de klaroen blazers uit Naarden werd een kranige marsch geslagen, waarna ds. E. Groene veld het woord verkreeg. Spr. is verheugd op dezen mooien zomermiddag voor de Oranje Giardisten te mogen spreken, want als voorzitter van den Raad van Toezicht alhier, heeft hij weinig gelegenheid om met de Oranje Garde in contact te komen. Spr. bevreemdt het, dat op de Landelijke Vlag alleen voorkomt het woord Oranje- Garde en niet Christelijke Oranje Garde, want juist het woord christelijke geeft kracht aan het werk. Het groote doel moet toch zijn: „dat wij allen één zijn", want in onze eenheid ligt onze kracht. Want wij knielen voor Hem, Die in den Hemel woont en wij eeren onze Koningin, omdat ook Zij Haar kracht zoekt bij Hem, wij zijn daarom een volksgemeenschap gewor den door het geloof en daarom zijn wij één. Onze vaderen hebben goed en bloed- veil gehad voor ons geloof en onze Vrij heid, en het is God geweest, Die de band heeft gelegd Nederland-Oranje. Die band is een éénheid door God gelegd. Wij willen zijn Christelijke Nederlanders, een woord van groote beteekenis. Een Christen- mensch wil God dienen rondom den troon van Oranje en roept elk daarvoor op, om dat wij nooit genoeg voor ons Oranjehuis kunnen doen. Ook onze" Koningin zien wij als onze Landsvrouwe, als een die bidt en Haar kracht zoekt door het geloof in Hem, Die ook de Koningen der aarde regeert, Oranje-Nederland is een eenheid in God, de Oranje Garde en wij met haar, scharen ons om den troon der Oranjes; in Haar zien wij een pand des geloofs. Wij hebben een biddende Koningin en met Haar knielen wij voor Gods Troon. Wij willen één zijn in geloof en vrijheid. Oranje blijft het sym bool van onze eerbied en trouw. Na 't zingen van Halleluja eeuwig dank en Eere, ging Z.Eerw. voo rin gebed, waar na 2 coupletten van het Wilhelmus wer den gezongen. Nadat de inwendige mensch met de medegebrachte mondvoorraad was yer- sterkt, werd een aanvang gemaakt met de opstelling voor het défilé, langs den /burgemeester. Keurig in het gelid, stram in de pas, marcheerden de 400 Gardisten achter de tamboers |en klaroenen langs den hoofdweg naar het Gemeentehuis, waar op het bordes aan wezig waren de burgemeester met den ambtsketen om en de Gemeente-secreta ris, waarbij zich voegden de voorzitter der afdeeling Utrecht en de Commandant der Landelijke organisatie, die de diverse af- deelingen voorstelde. Palmtak gelegd aan den voet van het monument van H.M. de Ko ningin-Moeder. Vervolgens ging de tocht naar het mo nument van wijlen H.M. de Koningin Moe der, waar eveneens veel belangstelling was. Nadat de Gardisten, keurig waren ge formeerd, langs het gazon en de kleurige vlaggen lustig wapperden, trad de com mandant, gevolgd door den heer L. M. Kalmijn uit Utrecht, naar voren tot vlak bij 't monument van onze Lieve onvergete lijke Koningin Emma. Nadat een jeugdig lid der afdeeling Soest een fraaie palmtak aan den voet van het monument had neer gelegd, sprak de heer Kalmijn als volgt: De jaren verloopen, maar de herinnering aan onze Koningin Moeder blijft voor de historie bewaard. In 1934 toen de jeugd van nu Haar nauwelijks kende, is Zij ont slapen; daarom is het noodig die gedachte bij de jeugd bij te brengen, dit mag voor al niet vergeten worden. Was de Prins van Oranje de Vader des Vaderlands, Koningin Emma was de Moeder des Vaderlands; de Oranje* Garde van Soest is opgericht in de omgeving waar Zij heeft geleefd en ge woond. Hierna werd wederom afgemarcheerd naar het punt van uitgang en was deze Oranje Garde Streekdag in de beste orde verloopen. De Inspecteur van Politie A. F. Schreuder met zijn agenten zorgde voor een goede verkeersregeling. ORANJE-CANTATE. Ter gelegenheid van het 40-jarig Regee- rings-Jubileum van H.M. de Koningin op 6 September a.s. zal door een zevental Soester Zangkoren een Cantate worden uitgevoerd onder leiding van den Dirigent den heer J. Bartelsman. De Cantate is bij verschillende koren in studie en zal door een zevental' vereeni- gingen worden uitgevoerd in de komende feesfcweek in September a.s. De muzikale begeleiding van orkest is handen gesteld van de Soester Harmo nie. De tekst van deze Oranje-Cantate is geschreven door den Soester dichter, den Heer Ed. van Eeden, terwijl de muziek i£ gecomponeerd door den Soester toonkun stenaar, den heer J. Bartelsman. De Cantate is gedicht en gecomponeerd in Vaderlandsehen trant. De uitvoering van dit groote werk neemt ongeveer een half uur in beslag. Mej. Ida Jongsma heeft zich bereid ver klaard zich belangeloos met de pianobege leiding te belasten. Aan de uitvoering zal ook medewerken een kinderkoor, ten behoeve waarvan aan de schoolhoofden reeds een desbetreffende mededeeling is gedaan. Zij, die op school goed kunnen zingen en daarvoor een goed cijfer hebben behaald, kunnen zich voor dat kinderkoor opgeven en zullen dan in de gelegenheid worden gesteld mede te doen. Deze opgaven kunnen geschieden via de verschillende schoolhoofden, die deze opga ven dan aan de organisatoren doorzenden; kinderen tusschen den leeftijd van 814 jaar kunnen deelnemen. AUTOBOTSING. DE GEVOLGEN VAN EEN SLECHT RAPPORT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd door de surveilleerende politie op een der stoelen, die buiten bij Carlton Theater te Soestdijk staan, aangetroffen een min derjarig knaapje, dat daar vast en zeker niet thuis behoorde. De, jongen werd me degenomen naar het politiebureau, waar bleek, dat hg woonachtig was in Nijmegen en vandaar was weggeloopen, omdat hij bang was voor de gevolgen van zijn slecht rapport, dat hij op school had gekregen. Den volgenden morgen is deze jongeling weer vrijgelaten en is hij per trein naar zijn ouderlijke woning vertrokken. AUTO TEGEN WIELRIJDER. Maandagmiddag 4 uur reed de scholier B. uit Hilversum geheel rechts op de Steenhoffstraat, op het zoog. rijwielpad, toen van achteren naderde een auto uit de zelfde richting. De bestuuurder daaivan hield te veel rechts aan, waardoor hij den scholier raakte, die kwam te vallen; hij kwam er echter nog al goed af. De auto bestuurder is kalmweg doorgereden en van zijn auto is alleen bekend, dat het nummer B was (Friesland). Getuigen, die deze aan rijding hebben gezien of bekend zijn met letter en nummer van de auto, die deze aanrijding heeft veroorzaakt, worden ver zocht zich ten spoedigste ten politaebureele alhier te vervoegen voor het geven van nadere inlichtingen. De fiets van den scho lier werd vernield. van H.M. Koningin Wilhelmina, komt in Soest een Feestweek. Gaarne zal ik een verlichting van Uw huis eens met U bespreken. Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 DE GENIEKAZERNE TE SOESTER- BERG. Soest plukt reeds de eerste vruchten. Met den bouw der verschillende Genie- kazernementen te- Soester berg aan de Amersfoortschestraat, wordt spoed be tracht. Eenigen tijd is men reeds druk doende met het grondwerk voor den bouw van het eerste deel der te stichten gebou wen. Daarbij zijn reeds 40 werkloozen van Soest aan den arbeid gekomen, waardoor deze werkloozen geruimen tijd productie ven arbeid hebben kunnen verrichten. Daar het grondwerk ten einde raakt, zijn inmiddels een tiental arbeiders afgevoerd, doch heden ten dage werken er toch nog een 30-tal grondwerkers. Zoodra met het metselen en timmeren wordt aangevan gen, mag verwacht worden, dat nog vele Soester werklooze vaklieden bij dien bouw te werk zullen kunnen worden gesteld. Als het eerste gedeelte van den bouw gereed is, zal zoo spoedig mogelijk met de verdere gedeelten worden aangevangen. Vrijdagmiddag 5 uur reed een luxe auto mobiel op de Steenhoffstraat tegen een voorrijdende andere luxewagen, die vrij plotseling voor het verkeer moest stoppen, doordat de remmen van dien wagen niet in orde bleken te zijn. Alleen wat materieele schade, aangericht aan de achterzijde van de voorrijdende auto, was het gevolg. Te gen den chauffeur van den tweeden auto werd proces verbaal opgemaakt. TAPVERGUNNING DE BOSCHVIJVER. NIET GOEDGEKEURDE AUTOBUS. Vrijdag werd tegen den bestuurder van een touringcar, die te Soest passeerde, proces verbaal opgemaakt, daar bij onder zoek bleek, dat deze autobus niet voor zien was van het voorgeschreven goedkeu- ringsbewijs ingevolge de Wet op de Open bare Middelen van Vervoer. Daar echter van een verboden busdienst niets bleek, mocht de bus doorrijden. AANRIJDING. Zondagmidag 1 uur is een jongen, zeke ren van B. uit Soest, op de Birktstraat aangereden door een motorrijder; deze laatste hield te veel rechts van den weg, waardoor hij den jongen, die op heb zooge naamde rijwielpad liep, raakte, die kwam te vallen. De jongen, die enkele kleinere verwondingen bekwam, is per auto naar zijn woonhuis vervoerd. De motorrijder, die onbekend is gebleven, is doorgereden, terwijl er geen getuigen waren, die deze aanrijding hadden gezien; men trof den jongen slechts op den grond aan. Naar wij vernemen, heeft de heer S. H. Speerstra, exploitant van Hotel-Café-Res taurant De Boschvijver, gelegen aan de Soesterbergschestraat tegenover den Hei deweg, thans voor zijne localiteiten een Tapvergunning ingevolge de Drankwet verkregen, waardoor het hem voortaan mogelijk zal zijn in zijn gelegenheid ster ken drank te schenken. Deze door B. en W. verleende Tapvergunning is open gekomen door het overlijden van de vergunninghouder F. J. B. M. Okhuy- sen, die laatstelijk exploiteerde een slijtvergunning in een zaak aan de Ko- ninginnelaan. De drie personen, die vóór den heer Speerstra op de lijst ingevolge de Drankwet stonden, kwamen geen van alle voor het verleenen van een Drankwetver gunning in aanmerking, zoodat dit voor deel te beurt viel aan den heer Speerstra. 'ij mogen hem daarmede van harte geluk ichen. HUISELIJKE TWIST. OPGERICHT 1899 Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIES Fa. J. C. Haks Dz. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: bruin lederen hondenzweep zwarte bouvier belastingmerk portemonnaie met inhoud paar beenpijpen lichtbruine heerenhandschoen broché* damesparapluie zilveren dameshorloge grijze gummijas bruin met zwarte bouvier 2 trommels met koek broche doos met 12 flesschen lederzwart bruine portemonnaie met inhoud Timmermanspotlood en naar Zeist medegenomen. Nieuwstiaat 42 Socrateslaan 5, Zeist Lange Bergstraat 38 Groote Melmweg 2 Beetzlaan 96 Molenstraat 20 Kerkpad Z.Z. 24 Anna Paulownalaan 23 Prins Bemhardlaan 15 Bakkersweg 6 Kerkstraat 33 Hoogeweg 176, Amersfoort Braamweg 34 F.C. Kuyperstraat 4 Nieuweweg 83 politiebureau Molenweg 25, Baarn Op 29 Juni te Soestdijk aangetroffen In den nacht van Zondag op Maandag ontstond een huiselijke twist in een gezin aan de Molenstraat, waar het wel eens meer niet zoo heel erg boterde. Ditmaal trok men flink van leer en een complete vechtpartij was het gevolg.-De vader pakte tenslotte een greep en dreigde daarmede, waardoor de zoon iets werd gewond aan de borst. Toen de te hulp geroepen politie arriveerde, bleken alle drie bewoners eenigszins te zijn gewond, zoodat zij zich onder doktershanden moesten stellen; Dr. Rupert verleende de noodige medische hulp. Ter zake is door de politie proces verbaal opgemaakt. Inmiddels is de rust weergekeerd en hebben alle familieleden zich weder met elkander verzoend. Bargem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril. ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES Wat reeds lang in de lucht hing en steeds door een van beide, of soms ook wel door beide plaatselijke voetbalvereenigin- gen was afgewezen, is tenslotte door den drang der omstandigheden toch gekomen. In Soest waren twee groote voetbalver- eenigingen, die in het verband van den K.N.V.B. en zijn onderhebbende provincia le bond, de U.P.V.B., speelden en wel Soest en Esvac. Beide clubs ging het echter niet steeds naar den vleesche, voor een deel, omdat de gemeente niet steeds een vol doend aantal sterke eerste elftal spelers bleek te kunnen opleveren, voor een an der deel, omdat de publieke belangstelling voor voetbalwedstrijden hier dermate klein was, dat de entreegelden voor de wedstrij den vrijwel steeds een betrekkelijk gerin ge bate voor de kassen vormden. Waar de onkosten vrij hoog waren, hadden beide vereenigingen dus nog al eens met finan- tieele moeilijkheden te kampen, die het niet steeds gemakkelijk maakten te organisee- ren datgene, wat men zich had voorge steld. Vrijdagavond is nu in Hotel Carlton te Soestdijk een buitengewone algemeene le denvergadering gehouden van de voetbal- vereeniging Esvac, de Eerste Soester Voet bal- en Athletiek Club, die momenteel speelt met zijn eerste elftal in de eerste klasse van den U.P.V.B. De voetbalvereeniging Soest is reeds een stapje hooger op den voetballadder geklommen en speelt met haar eerste elftal in de vierde klasse van den K.N.V.B., waarin de kampioen van de eerste klasse U.P.V.B. kan uitkomen. Een kleine veertig leden waren in Carl ton tegenwoordig en nadat de voorzitter van Esvac, de heer P. J. Clements, de ver gadering had geopend en allen welkom had geheeten, kwam direct de hoofdschotel ter tafel. Spr. zette de plannen van het bestuur uitvoerig uiteen en memoreerde de vorige combinatieplannen, die alle op niets wa ren uitgeloopen. Toch was er een heel goe de gedachte in dat combineeren, vandaar ook, dat het bestuur het idee nimmer ge heel ter zijde heeft gesteld. In beide ver eenigingen bleven, ondanks de officieele afwijzing door de beide algemeene verga deringen, toch vele leden van meening, dat combinatie in beider belang was ge boden en de heeren Dr. Donker, Lisé en van Zadelhoff hebben toen een commissie gevormd, om dat punt nog eens nader on der oogen te zien. De bezwaren, die bij vo rige gelegenheden golden tegen eene com binatie, bleken thans gelukkig oplosbaar te zijn en daardoor is nu de mogelijkheid geschapen, om in Soest één groote, finan- tieel sterke vereenlging te verkrijgen met een ruimere keuze in eerste-elftalspelers, een bloeiende voetbal- en athletiekvereeni- ging, met tevens tot gevolg, dat ook de brandende kwestie der reserve-spelers, waarmede alle twee vereenigingen steeds zoo hadden te kampen, kan worden op gelost. Nimmer behoeft men dan meer met de handen in het haar te zitten, als een plaats in het eerste elftal aangevuld moet worden. Het ligt nu in de bedoeling, dat de nieu we combinatie, die waarschijnlijk den naam van. Soest-Esvac-Combinatie zal ver krijgen, S.E.C., met haar eerste elftal zal spelen in de vierde klasse van den KNVB en met haar tweede elftal in de 1ste klas se van den U.P.V.B. Beide elftallen zullen dan niet onaanzienlijk zijn versterkt en ge hoopt mag worden op het slaan van een goed figuur in de competitie. In het eerst volgende seizoen zullen de wedstrijden, al thans van het eerste elftal, worden ge speeld op het Soest-terrein, dat aan alle eischen, die de K.N.V.B. stelt voldoet, ter wijl het Esvac-terrein, ondanks alle geda ne moeite nog maar steeds niet op de ver- eischte afmeting is, zoodat dit met vooi de competitie in den K.N.V.B. kan en mag worden gebruikt. Inmiddels zullen dan echter pogingen in het werk worden ge steld, opdat het Esvac-terrein dat natuur lijk voor het trekken van publiek zooveel gunstiger ligt, op de vereischte afmetin gen wordt gebracht, waartoe overleg zal worden gepleegd met het college van B. en W. van de gemeente Soest; gehoopt mag wórden, dat dit overleg tot het beoogde succes zal voeren. Het bestuur der nieuwe combinatie zal bestaan uit drie bestuursleden van „Soest" en drie van „Esvac", terwijl de heeren van Zadelhoff en Lisé zich bereid hebben ver klaard als neutrale commissarissen-be stuursleden op te treden. De functie van voorzitter der nieuwe combinatie was na tuurlijk een moeilijk probleem, doch waar de huidige Esvac-voorzitter, de heer P. J. Clements, binnenkort Soest gaat verlaten in verband met het aanvaarden van een positie te Utrecht bij een der studenten sociëteiten, werd die zaak al weder iets gemakkelijker. Tenslotte heeft men Dr. P. Donker bereid gevonden voorloopig als voorzitter der nieuwe combinatie S.E.C. op te treden tot tijd en wijle zich een ge schikter piaeses mocht voordoen. Deze voorstellen werden natuurlijk in den breede besproken in de Esvac-verga- dering, doch algemeen was men er voor. Ook Dr. Donker lichtte de voorstellen nog meerdere malen toe en beval de aanne ming ervan waim aan. Gepoogd zal worden, naast de noodza kelijke vergrooting van het Esvac-terrein, ook in de onmiddellijke nabijheid daarvan de beschikking te verkrijgen over een tweede terrein, voor het tweede elftal. Tenslotte werd het voorstel tot combi neeren met algemeene stemmen aanvaard. Aan het eind der vergadering werd nog voorgesteld den heer P. J. Clements, die reeds vanaf de oprichting van Esvac be stuurslid van de club is geweest en zoo heel veel voor de vereeniging heeft ge daan, zoowel op het gebied van het voet bal als op dat der athletiek, om de gezel lige avondjes niet te vergeten en thans als voorzitter aftreedt en Soest gaat verlaten, tot eerelid der nieuwe combinatie te be noemen, waartoe de vergadering met geest drift besloot. Moge deze combinatie van twee voetbal verenigingen, die lange jaren in Soest ge speeld hebben, vruchtbaar zijn en tot heil strekken van de mooie voetbalsport in on ze gemeente. Dè.n kan de gemeente Soest, wellichtbeter dan te voren, de plaats in nemen in de provincie Utrecht op voetbal- gebied, die haar toekomt! HET OPENLUCHT THEATER. Vorige week is men reeds aangevangen met de werkzaamheden aan het nieuwe Openlucht Theater, dat komt in het ge meentelijke bosch aan de Soesterbergsche straat. Ongeveer een 1500 zitplaatsen op natuurlijk aangebrachte, amphitheaters-ge- wijze gebouwde, rijen zullen worden ge maakt, terwijl voorts alles zooveel moge lijk in de lijn der natuur daar in de omge ving zal worden gehouden. Er zal zoo min mogelijk worden „gebouwd" en zooveel mogelijk worden „gegraven" en „opge hoogd", zoodat men tenslotte den indruk heeft, midden in het bosch te zitten en geenszins in een „theater." Bij dit niet onbelangrijke werkverschaf fingsobject zijn reeds een 20-tal werkloo zen aan den arbeid gesteld. Men hoopt het geheele theater met inbegrip van het „too- neel" en de kleedkamers gereed te hebben op 31 Augustus a.s. Het ligt namelijk in de bedoeling om op Zaterdagmiddag 3 September het Tlïeater feestelijk te openen in het kader van de feesten ter herdenking van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina; vanwege het organiseerend feestcomité zal dan een Openluchtvoorstelling daar worden gear rangeerd. 5)1 COLLECTE „CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG". Met groote vreugde bericht het plaat selijk comité der Centrale voor Werkloo- zenzorg, dat de collecte en nagekomen giften in onze „Kerkelijke Gemeente" to taal 252.20 opbrachten. Soesterberg bracht hiervan 42.30 bij elkaar. Zij die deze actie steunden met hun ga ven en de verschillende collectanten, dan ken wij allen zeer hartelijk. „UW werk maakt de Centrale sterk". Het comité van Actie, Mevr. E. v. "Vyinterswijk-de Klerk. Mej. T. P. Tasseron. G. A. Tasseron.

De Soester | 1938 | | pagina 2