foto optiek voskuilen! Van het Kantongerecht. isP°rt Voor Hout en Triplex Ingezonden Plaatselijk Nieuws Tergelegenheidvanhet Regeerings-Jubileum Feest zonder feestelijke ver lichting is moeilijk denkbaar „KWAK" Soesterberg Gemeenteraad. EERSTE S0ESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING SOESTER HOUTCENTRALE Joh.Happe, Molenstr, O.Z.91 Nieuwe Plattegrond voor Soest verschenen VAN WEEDESTR. 8 TELEF. 2458 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie j(S MUZIEK EN ZANGHULDE OP DE A.S. FEESTDAGEN. Nu men zich allerwege opmaakt de fees telijkheden voor te bereiden ter viering van het 40-jarig regeeringsjubileum, zul len ook weder de programma's worden samengesteld voor de muziek- en zang uitvoeringen. Ik twijfel er niet aan, of het repertoire zal wederom gróotendeels be staan uit de bekende Vaderlandsche lie deren, zooals: „Piet Hein", „Ferme jon gens", „Schitterende kleuren", enz. enz., waarvan eenige dagen lang de radio in de huiskamers en de straten en pleinen zul len daveren. Ook het schoone lied van die „vette grazende koeien" zal niet ontbre ken en uiteraard niet te vergeten het z.g. Volkslied „het Wilhelmus", 10 12 maal per dag. Of ik het Wilhelmus dan niet een prachtig lied vind? Zeker wel. Maar als Volkslied? Ik meen, dat bij een Volkslied, het volk sprekende moet worden inge voerd. En kunnen wij als 20e eeuwers nu nog zingen van het eeren van dien Spaan- schen Koning, en van het verdrijven van de tyrannie? Ik meen, dat zulks, als het meermalen en herhaaldelijk ten gehoore wordt gebracht, bar vervelend wordt. Inderdaad zag ik zoo juist een aankon diging van te zingen liederen, waarin spe ciaal werd aanbevolen het couplet van het Wilhelmus „Mijn schild ende betrouwen", uit volle borst mee te zingen, 't Is eigen aardig; hoe schoon de woorden van dat couplet ook zijn, behalve de 2 laatste re gels. Wat hebben die nu van doen met het vieren van een nationaal feest, immers niets. Is het couplet van dat andere Volks lied „Bescherm O God, bewaar den grond, waarop onz' adem gaat.", enz. niet vrij wat nationaler? Vindt men de melodie daarvan niet geschikt, dan ware daarop toch zeker wel een ander te maken. En bovendien, zijn onze componisten zoo arm van geest, dat zij geen beter en waarlijk een Volkslied kunnen scheppen, zooals het Engelsche en Duitsche? En lk vraag mij af, hoe het toch komt, dat, afgezien dan van een Volkslied, enke le zeer fraaie liederen blijkbaar stelselma tig van de programma's worden geweerd, zooals - het „Holland, dierbaar land der Vaderen" en „Kent gij het land, der zee ontrukt". Ik tref ze althans nimmer aan. Wat zou daarvan de reden kunnen zijn. Een aangelegenheid die mij en naar ik •hoop, ook anderen zeer interesseert. C. M. Onderschrift. Uit den aard der zaak zullen over de verdiensten van een bepaald lied, hetzij wat de muziek aangaat, hetzij wat de woorden betreft, altijd wel verschillen van meening blijven bestaan. Wat betreft het Oude Wilhelmus moge de geachte inzen der toch ook wel bedenken, dat naast een mogelijk verschil van meening daarover, toen daarbij ook nog andere elementen naar voren treden, waaronder die, ont leend aan den tijd waarin en de wijze waarop dat lied is tot stand gekomen, dus elementen van historie en traditie. Dat andere fraaie liederen op den ach tergrond zijn gekomen, is teleurstellend, doch dat hiaat is op te heffen, waartoe wellicht het bovenstaande ingezonden stuk wat mede zal kunnen helpen. Red. 2K VREEMDELING UITGELEID. Maandag werd door de politie alhier in opdracht van den Vreemdelingendienst aangehouden de Duitscher S. W. T., ten wiens behoeve wel een arbeidsvergunning indertijd was afgegeven, doch die thans geacht werd zonder middelen van bestaan te zijn. Hij had de bedoeling te dezer plaatse een schoenwinkeltje over te ne men. Hij is naar de grens geleid en aldaar overgegeven aan de grenspolitie om te worden uitgeleid. Uitslag gehouden wedvlucht vanaf Duf fel, 24 Juli 1938; afstand 133 K.M., met deelname van 492 duiven. H. Onwezen 13273366; H. Go- rissen 210398990; A. Kommen 4875788687; J. Huurdeman 5 15—2840—102—123; G. Hoeyer 6—7— 7127; C. van Soest 921314370 94107120; A. Janssen 1125; R. Floor 12—26—96; J. Riksen 13—19—55— 121—122; G. W. Visser 14—95—114; J. Groen 16—18—36; H. Overbeek 17—23— 47—49—88; Sj. Ryksen 20—48—79; W. Veerman 2246; R. J. Stalenhoef 2480 98—108—115; Jac. Stalenhoef 29—60—76 84; C. Karstens 30—73—97—101; J. Ka merbeek 32—54—59—61—65—74—104; B. Groeneveld 34429293109; A. de Rooy 35-58—116—117; A. Riksen 37— 67—83; A. Dorresteijn 38—50—51—52—63 82—103—119; W. van Hees 45—57; G. Haks 40445364106113; G. Schim mel 5662; E. Herwaarden 68; D. de Zoe te 69—105; A. Kaats 77—118; G. Fox 81; J. Grift 85—110—111—112; H. Smit 99; G. van Dijssel 100. Aankomst le duif om 12 uur 6 min. 1 sec. Aankomst 123e duif om 12 uur 34 min. 12 sec. OPROEP AAN ALLE SCHOOL KINDEREN. Alle kinderen der openbare en bijzon dere scholen in Soest, die wenschen mede te doen aan de zanghulde, welke den heer burgemeester als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin gebracht zal worden op Woensdag 31 Augustus a.s. te 10 uur v.m. in het Rosarium worden verzocht op Don derdag 4 Augustus a.s. bijeen te komen in het Sint Josephgebouw te Soest tus- schen 2 en 3 uur; het betreft hier die kin deren, die reeds op school voor het mede zingen in het kinderkoor zjjn aangewezen en thans de eerste repetitie moeten me demaken. Indien zich tevens enkele onder wijzers (essen) beschikbaar willen stellen voor het medehelpen aan het bewaren van de orde, zal dat ten zeerste op prys wor den gesteld. WIELRIJDER AANGEREDEN. Maandagmiddag stak de 70-jarige P. al hier met zijn rijwiel aan de hand plotse ling de van Weedestraat over, zonder eerst goed uit te zien. Hij kwam plotseling van achter een groentenwagen te voorschijn, waardoor hij werd aangereden door een juist passeerend motorrijder, die hem na tuurlijk eerst op het allerlaatste oogenblik heeft kunnen bemerken. Motorrijder, duo- passagiere en voetganger kwamen alle drie te vallen, waarbij de twee laatstgenoemden eenige verwondingen opliepen, die door Dr. Rupert werden behandeld. Het motor rijwiel werd iets beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. van H.M. Koningin Wilhelmina, komt in Soest ©en Feestweek. Gaarne zal ik een verlichting van Uw huis eens met U bespreken. Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 AUTOBOTSING. Zaterdagmorgen te 11.45 uur stond op de Birktstraat nabij de Soesterbergsche- straat een vrachtauto van den vrachtrij der v. Doorn uit Amersfoort ter rechter zijde van den weg geparkeerd, met de voorzijde in de richting naar Baarn toe. Achterop kwam toen rijden een vracht auto, bestuurd door G. v. d. W. van hier, die wilde passeeren, doch dat kon niet be hoorlijk vanwege de tegenliggers. Daaron der bevond zich een luxe auto met een aanhangwagentje, bestuurd door Ch. B., eveneens van hier. Een botsing volgde, waarbij de vrachtauto bekneld raakte tus- schen de geparkeerde auto en de luxe auto. De schade was echter gering, doch het verkeer was geruimen tijd gestremd, doordat de drie auto's midden op den weg stonden en geen passage meer toelieten. Tegen v. d. W. werd proces verbaal opge maakt wegens het onjuist en ontijdig in halen, toen dat niet verantwoord was; te vens bleek diens auto geen geldige wegen- belastingkaart te hebben en was ook geen nummerbewtjs voorhanden, zoodat hij wel een flinke strop had. TRUCK TEGEN EEN LEGERAUTO. EEN PLECHTIGHEID BIJ DE MILITAIRE LUCHTVAART. In verband met de verleende Koninklij ke onderscheidingen, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Luchtvaartaf- deeling, waarbij Lt. Kolonel F. A. van Hejjst, commandant van de Luchtvaart- afdeellng, werd bevorderd tot Officier in de Orde v. Oranje-Nassau, met de zwaar den, en benoemd werden tot Ridder in diezelfde orde, met de zwaarden, de kapi tein-vlieger W. van Gemeren en de kapi tein-waarnemer J. T. H. van Weeren, ter wijl voorts de eere-medaille in zilver, met de zwaarden, van diezelfde Orde verleend werd aan den adjudant-onderofficier-vlie- ver T. Mulder, den sergeant-majoor-vlie ger D. H. Lambermont en den sergeant majoor-opzichter der derde klasse K. P. Meijer, allen van de Luchtvaartafdeeling, had Maandagvoormiddag 11 uur rde plech tige uitreiking hiervan aan de gedecoreer den plaats. Bij die plechtigheid stonden de Luchtvaarttroepen in carré bij het hoofd gebouw opgesteld, onder commando van den Majoor-waarnemer L. A. M. Koppert. Door de regimentsmuziek werd de plech tigheid ingezet met het Wilhelmus. Direct daarna las de kapitein-adjudant-vlieger J. v. d. Werff het desbetreffende Ko ninklijke besluit voor, waarna Overste v. Heijst den gedecoreerden het eere-metaal op de borst speldde om vervolgens ieder hunner persoonlijk toe te spreken, hierbij wijzend op de werkkracht en het voorbeel dige plichtsbesef, door allen betoond. Spr. noemde het een groot voorrecht deze on derscheidingen namens H.M. de Koningin te mogen uitreiken. Deze eenvoudige plechtigheid werd be sloten met een défilé voor de gedecoreer den, onderwijl de muziek eenige pittige marschen ten gehoore bracht. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag wedvlucht vanaf Bordeaux (Fr.); afstand 933 K.M., met een deelna me van 39 duiven. In vrijheid gesteld Za terdag 23 Juli 1.1. te 12 uur. Aankomst 24 Juli le duif om 4 uur 38 minuten en 33 sec. Aankomst 28 Juli 13e duif om 8 uur 55 minuten 28 sec. A. Janssen 1; A. Dorresteijn 2410 12; A. de Rooy 3; R. J. Floor 5; G. van Someren 6; C.Karstens 7; Sj. Rijksen 8 13; H. Onwezen 9; J. Groen 11. Hokkampioenschap fond: 1. A. A. Dorresteijn 492 p. 2. Sj. Rijksen 477 p. J. J. Groen 431 p. Duif kampioenschap fond: 1. J. Groen, W.B.N. 36-1417 178 p. 2. G. v. Someren C.P.B. 6022 172 p. 3. Sj. Rijksen 35 B 8697 168 p. Maandagmorgen omstreeks 11 uur trok een colonne legerauto's met kanonnen er achter over de Middelwijkstraat. Het ver keer was erg druk en een korporaal-or donnans werd door den commandeerenden luitenant belast het verkeer van de ande re zijde even stop te zetten, teneinde de colonne te kunnen laten doorgaan. Er bleek tevens, dat enkele luxe automobie len zich tusschen de colonne hadden inge- wrongen, doch toen deze colonne moest stoppen, trachtten deze haastige autobe stuurders zich aan een bekeuring te ont trekken, door snel uit de file te gaan en te pogen de colonne nu te passeeren. Daar door ontstond nog meer stagnatie. Een van de andere zijde naderende truck tracht te ook door te rijden en ontweek daarvoor de inmiddels snel passeerende luxe-auto's. Doordat een dezer wagens nog door een klein gaatje trachtte te slippen, moest de truck-bestuurder, om een aanrijding daar mede te voorkomen, snel het stuur om gooien, doch zag zich toen plotseling ge plaatst tegenover de eerste militaire wa gen der colonne, die stil stond. De truck bestuurder stoorde zich niet aan het stop- teeken van den ordonnans en het gevolg was, dat de truck op den legerauto inliep. Deze zware legerauto doorstond de schok vrij goed, doch de truck legde het af en werd ernstig beschadigd. Midden op den weg moest dit voertuig geruimen tijd blijven stil staan en moest het verkeer er aan beide zijden om worden geleid. De politie was spoedig ter plaatse en regelde het verkeer, terwijl de rijksveldwacht een onderzoek naar de schuldvraag instelde. Als gevolg daarvan is tegen den bestuurder v. d. truck, die te Velp woonde, proces verbaal opgemaakt, daar deze ondanks het gegeven stopteeken van, den ordonnans had doorgereden. De legerauto bekwam slechts minieme schade en kon na de aan rijding gewoonweg weder doorrijden. 1(2 r* j. 2» CLUBNIEUWS V.V. „S.E.C." Het nieuwe bestuur zal de komende weken gebruiken om in de competitie welke voor den K.N.V.B. 18 September aanvangt, met zoo sterk mogelijke elftal len binnen de krijtlijnen te verschijnen. Verschillende proefelftallen zullen onder de loupe worden genomen. En dat het ernst is met de goede voor nemens, bewijst het organiseeren a.s. Zondag 7 Augustus a.s. van den wed strijd: S.E.C.DE VOLEWIJKERS. De Volewijkers is de bekende Amster- damsche 3e klasser van den overkant van •het IJ, welke al eenige jaren in de run ning is voor promotie naar de 2e klasse van den K.N.V.B. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdterrein aan de Bosstraat en vangt des avonds om 7 uur aan. Verdere bijzonderheden, zooals opstel ling der elftallen worden bekend gemaakt in ons blad van Zaterdag 6 Augustus a.s. Punt 8 der Agenda. Ppnt 10 der Agenda. Buitengewoon lager onderwijs. Kosten van begeleiding. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door Uwe vergadering werd voor de begeleiding van -leerlingen naar de school voor buitengewoon lager onderwijs te Amersfoort voor het jaar 1938 een bedrag van 300.beschikbaar gesteld. Aan gezien 1 September a.s. ook een leerling uit Soesterberg bedoelde school zal moe ten bezoeken, waaruit meerdere kosten zullen voortvloeien, zal genoemd bedrag van 300.niet toereikend zrjn en voor het jaar 1938 met een bedrag van 25. moeten worden verhoogd. Wij verzoeken U daartoe wel te willen besluiten en de desbetreffende begrootingswijziging vast te stellen. In verband met het vorenstaande bren gen wij nog onder Uwe aandacht, dat ook het totaal bedrag, dat door de ouders als aandeel in de vervoerkosten wordt bijeen gebracht, ingaande 1 September a.s. zal worden verhoogd. Punt 11 van de Agenda. Commissie Openbare Werken en Werkverschaffing. B. en W. schrijven heromtrent aan den Raad: Tengevolge van de ontslagname dooi den heer P. Helmus als lid van den Raad, zal door Uwen Raad moeten worden voor zien in de vacatures van lid der commis sie Openbare Werken en der commissie Werkverschaffing. Wij stellen U voor den heer J. H. Grift tot lid dezer commissie te benoemen. Punt 12 van de Agenda. Onderwijzeres aan de school aan de Kerkebuurt. De voordracht. OB. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals bekend, moet nog worden voor- Onderhoud der Vuilnisauto. Overspuiten en herstel voor 200. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij deelen wij U mede, dat het nood zakelijk is, dat overgegaan wordt tot het overspuiten van de vuilnisauto en het aan brengen van eenige kleine herstellingen aan schermen en kussens dier auto. Ter vervanging van de buiten dienst te stellen vuilnisauto zal gedurende één week een andere wagen moeten worden gehuurd. Blijkens rapport van den Directeur van Gemeentewerken zullen de gezamenlijke kosten van het lakken enz. der vuilnisauto en het huren van een anderen wagen plm. 170.bedragen, terwijl bovendien nog moet worden gerekend op het doen verrichten van eenige niet voorziene her stellingen, zoodat een totaal bedrag van 200.benoodigd zal zijn. In verband met het bovenstaande ver zoeken wjj U vpor genoemd doel een cre- diet van 200.toe te staan, waartoe wij U hierbij een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1938 ter vaststelling aanbieden. Punt 9 der Agenda. Natuurkundige instrumenten voor de Engendaalschool. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Gezien het adres van het bestuur der Stichting Engendaalschool dd. 14 Juni 1938 inhoudende het verzoek oni medewerking te verleenen tot de aanschaffing van na tuurkundige instrumenten ten behoeve van de Uloschool; Overwegende, dat tengevolge van de wijziging van het programma voor het M.U.L.O.-examen B ten opzichte van de kennis der electrische verschijnselen een aanvulling van de in de school aanwezige natuurkundige [Instrumenten noodzakelijk is geworden; dat door inwilliging van de aanvrage de normale eischen aan het geven van la ger onderwijs te stellen^ mitsdien niet zul len worden overschreden; Gelet op het bepaalde bij art. 72 en vlg. der Lager Onderwijswet 1920; BESLUIT: Ten aanzien van bovengenoemde aan vrage van het bestuur der Stichting En gendaalschool inzake de aanschaffing van natuurkundige Instrumenten ten behoeve van de Uloschool de wettelijk voorge schreven medewerking te verleenen. OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvel weg. 18 Begrafenissen - Transporten - Crematie's zien in de door het overlijden van Mej. M. H. E. Brinkgreve ontstane vacature van onderwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt. Na ingewonnen met redenen omkleed bericht van het hoofd der school en na overleg met den Inspecteur van het La ger Onderwijs, bieden wij U de navolgen de voordracht van benoeming aan: le. Mej. A. H. Slagter te PoortugaaL 2e. Mej. H. de Maar te Amersfoort. 3e. Mej. J. M. Janssonius te Koedijk. DE EERSTE Telefoon 2809 Zooals reeds uit de advertenties is ge bleken, geeft de N.V. Eerste Soester Elec trische Drukkerij, van Weedestraat 7 te Soestdijk een geheel nieuwe plattegrond uit van Soest, Soestdijk, Soestduinen en omgeving. Deze is keurig uitgevoerd op een schaal van 1 op 15.000, in drie kleu ren, wit geel en zwart, uitgevoerd en bij gewerkt volgens de allerlaatste gegevens. Alle nieuwe rijwielpaden, ja zelfs het Openlucht Theater, komen er op voor, ter wijl een overzichtelijke vakindeeling met een complete stratenlijst het vinden van een bepaalde weg ten zeerste vergemak kelijkt. Een beschrijving „Soest als woon plaats en vacantie-oord" is er aan toege voegd, benevens enkele byzonder aanbe volen fiets- en wandeltochtjes. De prijs bedraagt slechts de geringe som van 35 cents; de kaart is verkrijgbaar bij den plaatselijken boekhandel en bij de uit geefster. Deze plattegrond is ongetwijfeld een groote aanwinst en zal velen tot nut zijn. ONTWIKKELEN AFDRUKKEN Het adres voor accuraat werk. 51 Het handige pleidooi van mr. Stadig heeft den als berucht strooper gesignaleer- den Puttenaar niet kunnen schoonwas- schen, die onder Garderen zou hebben rondgewandeld op verboden goed omheind terrein, waar elzen, laris en wildstrikken groeiden. Het vonnis luidde 15.of 30 dagen, zooals ook de heer Ambtenaar hem had toegedacht. De tweede der zeven wijzen. Vorige maal hadden we het over een Soester, gevuld met wijze redenaties, die kant noch wal raakten. Thans kwam num mer twee der zeven Soester wijzen voor het voetlicht. Was op de Amersfoortsche Varkensmarkt links afgeslagen zonder armsignaal. De jongeman A. A. de K. legde een teekening over een heel nette tee kening volgens getuigenis van den Kan tonrechter, een teekening om te bewijzen, dat men, komende uit de Amersfoortsche Arnhemsche straat men op de Varkens- markt recKF^door te rrjden had om te ge raken op het Westsingel (bij de Lange Jan) Maar man, riep Z.E.A. verwonderd, rechtdoor! Dan kom je terecht in de rui ten van den koekenbakker! (hoek Lange- straat). En onze wijze klant was nog aan het redeneeren, toen hij zijn 3.boete opstreek. Zeker bang. A. W. Sch. te Soest sloeg van de van Weedestraat links de F.C. Kuyperstraat in, afsnijdende de bocht, volgens gewoonte. Neen, niet volgens gewoonte, maar ach ter hem reed een wagen met groote snel heid. Was dus zeker bang, dat deze boven op hem zou rrjden, als hij zijn goede baan rechts voortzette. Men kan er wat van maken, in de hoop, dat de andere partij ja en amen zal zeggen. Het werd 5 guldentjes. Een rederükersbloempje. Het ging over veterpalinkjes door een paar werkloozen, in de Eem gevangen. Bij de een bevonden zich 43 benedenmaatsche in den emmer. Het O.M., op wie de plicht rust de ernst eener overtreding in een sermoen te doen uitkomen, preekte Don derdag j.1., dat het verkoopen van paling met te kleine afmeting belangrijke, afme tingen aannam. Daarom eisch vaii 10.- of 5 dagen. Het liep uit voor elk der geca- lanceerden op 8.of 4 dagen. Lastige vraag. Een AmersfooTtsch winkelier had Zon dags kwart voor 10, niet in open tyd, tof- fee's verkocht aan een kindje, dat jarig was. Ja, zoo iets doet men toch. En hien en kelen maal direct politie. En hoeveel maal heeft u aldus verkocht brj afwezigheid van politie? informeerde Z.E.A.die 3 gulden cadeau gaf. Nogmaals de veterpaling. Bfl dit geval is in hét* spel het verzet tegen lastig nieuws. De visschertjcontro- leur- Karsen uit Hoorn heeft onlangs voor ons Gerecht genoemd de niéuwe maat V|&n versche paling, waar beneden niet mag vervoerd of in voorraad ten verkoop mag aanwezig zijn. We meenen, dat het is geworden 25 c.M., hooger in allen geval le dan voorheen was toegestaan. En men houdt zich aan het oude. Een vischventer uit de gemeente Bun schoten stond al lang onder verdenking op dit punt. Men hield hem aan en zijn kist met zand en een zak, ze waren zonder paling. Men vermoedde echter meer en een vrachtrijder werd aangehouden Daar kwam de aap uit de mouw, de ondermaat- sche aal uit de kist, als vracht naar Utrecht meegegeven door den venter. De vrachtrijder wist volgens zijn zeggen niet, dat er paling in de kist was. Het hielp hem niet af van de ƒ8. boete. Ten plattelande. Men weet, dat ten plattelande ook de bijzondere scholen weer verschillende ker kelijke gemeenten vertegenwoordigen. Dit maakt, dat voor kinderen vaak groote af standen zijn af te leggen om de school te bezoeken, die naar de kerkelijke kleur der ouders is. Zoo ontstond het vraagstuk van het vervoer dezer [kinderen.' Aangezien voor al die kinderen de schooltijd op het zelfde moment aanvangt, dient het leer lingenvervoer gelijk plaats te vinden. Aan gezien het tevens een dagelijksch werk is, dat betaald moet worden, vinden de be trokken ouders het best, dat maar hutje en mutje wordt ingeladen. Het geval, dat heden berecht werd, her innerde ons aan een soortgelijk van vorig jaar. Zoo was het ook en weer gold het denzelfden voerman. Met medeweten van de ouders en hun goedvinden (daarvan werd een papieren getuigenis overgelegd) waren in een zes-persoonsauto geplakt..... 18 schoolkinderen. Och, het ging altijd best; voorzichtig rijden; nooit een onge lukje gehad. Stel je voor, dat toch iets gebeurde! 25.om af te leeren. Tegen een hek. in Soest gereden, wegens verblindend licht van een ander, zooals beweerd werd. Dan niet doorrijden, klonk als commando. 25.terwijl de hekschade 200.zal vragen. Schoolverzuim. Het is opmerkenswaardig en verba zingwekkend, dat in w(jden omtrek slechts Spakenburg het schoolverzuim voor haai' rekening neemt. En 't doet het met volle ambitie. Als we minder dan 3 gulden ga ven, zei het O.M., dan liep de heele schooi leeg. Die 'boete kreeg een moeder, wier kind drie weken aan een stuk de stuipen had. Een echt sterk kind, meende de Kan tonrechter, een ander zou dan allang dood [geweest zyn.

De Soester | 1938 | | pagina 2