S TIKTAK Het annexatie-ontwerp van Amersfoort. 1 „SportI Voor Hout en Triplex DAGBLAD GOOI- EN E EMLANDER KEQK5TQAAT3 50E5Ttel' 2.756*. Burgerlijke Stand g IA ...van Tfojfw m tiw SOESTER HOUTCENTRALE AGENTSCHAP voor Abonnementen en Advertenties N.V. Eerste Soestr El. Drukkerijk (Vervolg van pag. 1) Zooals wellicht bekend is, beslaat mo menteel de oppervlakte der gemeente Soest in totaal 4700 H.A. en die der ge meente Hoogland 4127 H.A. Hoogland heeft thans ruim 4200 inwoners, Soest bij na 18.000. Soest zou dus 1/3 van het inwonertal verliezen en ongeveer 2/z aan oppei vlakte, terwijl Hoogland zou verliezen 7 aan inwonertal en schraal 3 aan oppervlakte. De redenen der annexatie. Ter toelichting op dit ontwerp wordt het navolgende opgemerkt: „De grens tusschen de gemeenten Amers foort en Hoogland wordt voor een gedeel te en die tusschen de gemeenten Hoogland en Soest wordt geheel gevormd door de Eem. De aan beide zijden van deze rivier in of in de nabijheid van de gemeente Amersfoort gelegen terreinen, zijn reeds door nijverheidsinrichtingen bezet, of wel, gezien hun ligging, bestemd om voor der gelijke inrichtingen in beslag te worden genomen. Komen deze inrichtingen daar tot stand, dan zullen de daaraan verbonden arbei ders hun woongelegenheid in Amersfoort zoeken en vinden. Ten aanzien van de langs de Eem op Hoogland's grondgebied aanwezige fabrieken is dit reeds het geval. Bovendien doet zich daar de omstandig heid voor, dat schepen in plaats van aan den Amersfoortschen wal te meren, aan den Hooglandschen kant de voorkeur ge ven, omdat Amersfoort wel, en Hoogland geen havengeld heft, hetgeen voor eerst genoemde gemeente temeer schadelijk is, omdat zij zich geldelijke offers getroost heeft en nog getroost, om ter plaatse een haven aan te leggen en te onderhouden. Industrie langs de Eem. Bij de vestiging van nijverheidsinrich tingen langs de Eem op grondgebied van Soest en Hoogland in de omgeving van Amersfoort, zal dit euvel grootere afme tingen gaan aannemen en zal voorts deze gemeente niet alleen voor de binnen hare grenzen zich vestigende arbeiders van de ze inrichtingen uitgaven hebben te doen voor onderwijs, politie, straatverlichting, brandweer enz., maar daarenboven ook geroepen zijn ten behoeve van politie en brandwezen maatregelen te treffen voor deze in andere gemeenten aanwezige in richtingen, omdat deze dicht bij de kom van Amersfoort zullen zijn gelegen en de kommen van de andere gemeenten zich op aanzienlijken afstand van daar bevinden. Om deze redenen is het noodig de in het ontwerp van wet bedoelde terreinen langs de Eem van Soest en Hoogland af te schei den en bij Amersfoort te voegen. Op Hoogland's gebied is voorts een be bouwing bij de Koppel ontstaan, welke on geveer twee honderd meter van de kern van Amersfoort is verwijderd en welker be woners geheel op deze gemeente zijn aan gewezen. Bovendien is door de verbetering van den provincialen weg Amersfoort naar Hoogland de mogelijkheid van bebouwing, in aansluiting aan de Amersfoortsche be bouwing, vergroot. Daarom wordt het ge boden geacht ook dit deel van Hoogland binnen de Amersfoortsche grenzen te bren gen. Ook aan den Liendertschen weg ont staat een bebouwing, welke zich in de toe komst meer op Amersfoort dan op Hoog land zal richten en dus een stadskarakter zal dragen. Daarom is het eveneens noo dig, dit gedeelte van Hoogland bij Amers foort te voegen. Ter voorkoming van toestanden als langs de Eem aanwezig zijn en worden gevreesd, is het verder geraden het Geldersche Val leikanaal, voorzoover tegen Amersfoort aan en binnen Hoogland gelegen, en een ongeveer honderd meter breede strook ten noorden daarvan, gemeten uit den noor delijken boord van dit kanaal, bij Amers foort te voegen. Van Hoogland zullen ongeveer 291 in woners naar Amersfoort overgaan. De finantieele gevolgen. Bijzondere regelingen zijn getroffen in verband met de rijksuitkeering, waarbij is uitgegaan van de gedachte, dat de uitkee- ringen uit het gemeentefonds, ondanks de grenswijzigingen, voor het fonds zelf, zoo veel mogelijk, geen voor- of nadeel mogen medebrengen. „Derving van inkomsten" De derving van inkomsten, welke van de grenswijziging het gevolg zal zijn, is, volgens opgaaf naar den tegenwoordigen toestand, voor Soest op ruim 400.en voor Hoogland op ruim 5100.in het jaar te stellen. In verband hiermede komt het noodig voor aan de gemeente Hoogland, indien de Raad dezer gemeente daartoe het verlan gen te kennen geeft, door Amersfoort een schadeloosstelling, als bedoeld in artikel 8 van het ontwerp, te doen uitkeeren. Ten aanzien van de gemeente Soest, welke slechts een gering bedrag aan in komsten zal derven, schijnt een zoodanige schadeloosstelling niet geboden. Tenslotte zijn thans ten laste van de gemeente Hoogland de verpleegkosten van een krankzinnige, die tijdens zijn opne ming in een gesticht woonplaats had op het tot overgang bestemde gebied, in wel ke verpleegkosten door den vader van den patiënt 15.in de maand wordt bijge dragen, een en ander krachtens beschik king van den kantonrechter te Amers foort. Het. is billijk, dat de overige verple- gingskosten na de grenswijziging niet meer ten laste van Hoogland blijven, doch ten laste van Amersfoort komen." Tot zoover de b(j het ontwerp behooren- de toelichting. Finantieele regeling. Uit de 15 artikelen van het ontwerp blijkt voorts, dat omtrent de financleele re geling uitvoerige en zeer ingewikkelde be- palingen voorgesteld worden te treffen. Het ligt in de bedoeling de grenswijzi ging te doen ingaan op 1 Januari 1939, terwijl de rjjksuitkeeringen blijven vast- 1939 op het aantal inwoners per 31 Decem ber 1938 in iedere gemeente. Daarom moe ten dan Soest en Hoogland voor eiken in woner, die naar Amersfoort zal overgaan aan die gemeente een bedrag uitkeeren, gel(jk aan één derde gedeelte van 't per in woner van het rijk ontvangen bedrag over dat jaar. De verdere rjjksuitkeeringen in gevolge de wet op de finantieele verhou ding tusschen het rjjk en de gemeenten en ingevolge het Finantieele Verhoudingsbe- sluit, worden nauwkeurig bepaald en een eventueele verrekening daarvan met Amersfoort wordt uitgestippeld. Deze overgangsbepalingen zullen voor het laatst in 1944 gelden, volgens een afloopende schaal. Overgangsbepalingen. Tenslotte vormen diverse administratie ve overgangsbepalingen omtrent de bevol kingsregisters de dienstplicht de verple ging van arme krankzinnigen, bestaande verordeningen e.d. het sluitstuk van dit ontwerp tot grenswijziging. De merites van het ontwerp. Wij stellen ons voor op de merites van dit ontwerp nader terug te komen en heb ben hierboven alleen in uittreksel de voor naamste bepalingen, zooals die worden voorgesteld, weergegeven. Als onze aanvankelijke meening willen wij echter wel nu reeds zeggen, dat wij de argumentatie van de redenen, die tot deze grenswijziging zouden moeten leiden, uitermate zwak vinden. Het lijkt ons, dat het jarenlange drijven van Amersfoort om meer grondgebied aan den Eem te krij gen zwaarder is aangeslagen, dan de recht matige en historische rechten der oude ge meenten Soest en Hoogland, terwijl tal van argumenten zéér gezocht, ten deele onjuist en zeer overdreven geacht moeten worden. Dat bijv. de wenschelijkheid van het overgaan van het rijksweggedeelte voor het sportterrein Birkhoven in het ge heel niet is gemotiveeerd of toegelicht, achten wij een bedenkelijke wijze, die doet veronderstellen, dat daar wellicht meer achter zit, dan men aanvankelijk wel zou vermoeden. Amersfoort heeft meer dan 50 van den grond, die thans wordt voorgesteld aan Soest te onttrekken, in den loop der jaren tot privaatrechterlijke eigendom der gemeente Amersfoort gemaakt, een sys teem, dat wij nimmer hebben kunnen be wonderen. Immers grondbezit van de eene gemeente in de anüere geeft altijd tot- groo- te moeilijkheden aanleiding en zeker, in dien een zoodanig grondbezit is verkregen met de vooropgezette bedoeling om nu of later rechten om dien grond te gaan uit oefenen, en langzamerhand dien grond te gaan inpalmen. Over die pogingen tot inpalmen en al les, wat daar verder mede samenhangt, een volgend maal. Bij het Soester Uitbreidingsplan zijn B. en W. van Amersfoort al aardig in het zonnetje gezet en zijn hunne ingebrachte bezwaren daartegen niet-ontvankeljjk ver klaard. Bij de stichting van het Boschbad zijn B. en W. van diezelfde gemeente, die met den aanleg ervan nota bene al wa ren begonnen, wederom in dat zelfde zon netje geplaatst en moest men hals over kop de werkzaamheden eraan stop zetten. Wij achten de mogelijkheid lang niet uit gesloten, dat de funeste grondpolitiek, die Aimersfoort al sinds vele jaren voert, thans bij deze „Dritte im Bunde", de grenswijzi ging met Hoogland en Soest, ook weer aanleiding zal worden, dat die gemeente voor de derde maal in datzelfde zonnetje komt te staan, een systeem, dat voorze ker niet toe te juichen of te bewonderen is, doch dat de Amersfoortsche heeren dan slechts aan zich zelve hebben te wijten. Zij kunnen dan met Tijl Uilenspiegel zeg gen: „Iedereen heeft een hekel aan mij, maar ik heb het er dan ook naar ge maakt"! Vertrek van 410 Augustus 1988. L. Z. Everts, van Kostverlorenweg 3 n. Winschoten, Olieslagerstraat 32a; J. Plüg- ger, met vr., van Julianalaan 47a naar Heemstede, B. v. Lenneplaan 40; N. van Voorst, met gez., van Kostverlorenweg 5a n. Jutphaas, Verl. Hoogravenscheweg 149; C. G. J. van Heijst, met gez., van Kerk- pad N.Z. 39b naar Groningen, 2e Willem straat 3; A. J. Blom, met gez., van Vre dehofstraat 7 maar Scherpenzeel, Dorp straat 333; B. J. Njjhuis met gez., van Ra- demakerstraat 13 naar Apedoorn, Molen straat 95; A. F. van Klooster, van Birkt- straat 2a naar H'sum, Zuiderweg 117; C. J. Kok met vr., van Eikenhorstweg 10 n. Neerlangbroek, Doornscheweg 197a; L. F. van Rooyen van Beetzlaan 12 naar Haar lemmermeer, Aalsmeerderdijk 202b; R. L. Amelunxen van Laanstraat 36 naar Cu- racao; M. L. M. de Bres van Soesterb.str. 125 naar A'dam, Burger Ziekenhuis; A. de Vries van Amersf.straat 75a n. Kam pen, Stads Ziekenhuis; J. Doornbosch van Amersf.straat 95a naar Den Haag, Ane moonstraat 147; E. C. van Galen, van Luchtvaartafdeeling naar Haarlemmer meer, Schiphol; G. J. de Vries, van Kon.- laan 166 naar Bameveld, Essen 98; M. Brugman van Hartmanlaan 21 n. Zeist, W.A. Hoeve; M. Arts van Rademakerstr. 6 naar Horn, Op den berg A 77; R. O. On- wezen van Krommeweg 14 naar Baarn, Eemnesserweg 46; F. W. Reppel van Dor- resteinweg 3 naar Remscheid (Dld.); Wed. E. H. Wijnbeek-van Vulpen van v. Weede- straat 9b naar Utrecht, Croeselaan 375hs.; A. E. Sitsen met vr., van Soesterb.straat 107 naar Laren (N.H.), Vredelaan 52. Verhuizingen binnen de gemeente van 410 Augustus 1938. G. Hagenbeuk, met gez., van Bartolot- tilaan 9 naar Plasweg 27; Wed. M. E. A. v. d. Geld-v. Haaren, van Julianalaan 22 naar F. C. Kuyperstraat 13; W. van Knaa- pe m. vr. van Sophialaan 10 n. Oranjel.F. J. van Merkesteyn, met gez., van Nieu- weweg 47 naar Rembrandtlaan 6; W. Doorduijn van v. Weedestraat 43 n. Heu- velweg 2b; R. P. Beijer van Smitsweg 2a naar Julianalaan 15; A. H, Pelt, idem; C. van Rouwendaal, van Regentesselaan 5 n. Korteweg 19; M. J. Versloot van Sophia laan 15 naar Regentesselaan 5; W. J. G. Vastenholt van Molenstraat O.Z. 19 naar Wald. Pyrmontlaan 6; J. D. v. Schoon- horst met vr., van Prins Bernhardlaan 6 naar K. Brinkweg 22; P. Benink, m. vr., van Pr. Bernhardlaan 6 n. Klaarwater- w eg 10. onder zette en fraai inkopte (12). Toen zag S.E.C. de kans om weer gelijk te komen opdoemen en fanatiek werd om het eerstvolgende doelpunt gestreden. Toen bij een der vinnige S<E.C.-aanvallen de middenvoor Post door een der Volewijcker- backs op ongeoorloofde wijze van den bal werd afgehouden binnen het beruchte ge bied, gaf de scheidsrechter een strafschop, die echter in dezen vriendschappelijken wedstrijd niet ten volle werd uitgebuit, zoodat den keeper de bal gemakkelijk kon houden. S.E.C. wilde blijkbaar niet uit een strafschop gelijk maken! Doch de gasten gaven dat gelijkmaken de doelpunt zeker niet cadeau en langen tijd ging het leder op en neer, met wisse lende kansen. Inmiddels kwam een onweersbui opzet ten, die vele bezoekers benauwend naar de lucht deed kijken en waardoor velen ver trokken. De spelers trokken er zien ech ter weinig van aan, doch bij een dei- schermutselingen voor het S.E.C.-doel be grepen de achterspelers elkander onvol doende, waardoor eenige verwarring ont stond, met tot gevolg, dat tenslotte de bal door een der S.E.C.-backs in het eigen doel werd geplaatst, onbereikbaar voor den als steeds goed spelenden keeper Fl. v. d. Wijngaard. Toen was de strijd gestreden en kwam met 31 het einde voor de Vo lewijckers. Het wil ons voorkomen, dat deze wed- strijd zijn nut voor de spelers wel zal heb ben gehad en als deze een beetje meer en beter aan elkander gewend zijn, kan er een goed en actief elftal uit groeien. Doch dan zal het naar onze meening wel noodzake lijk zijn, dat men naast voetbal ook de ath- letiek-beoefening niet vergeet, terwijl eeni ge tactische besprekingen ook zeker geen kwaad zullen doen; speciaal het voorko men van het buitenspel-valletje kan dan nog eens terdege worden doorgenomen. Dat echter deze eerste oefenwedstrijd op een dergelijke geanimeerde wijze ge speeld is en wel uiterst vlot en snel, en eigenlijk alleen maar met de oneven goal van de sterke Volewijckers is verloren (het eigen gemaakte doelpunt dan even buiten beschouwing gelaten), kan voor de nieu we Soest-Esvac-Combinatie niet anders als een succes worden beschouwd. VOETBAL. S.E.C.DE VOLEWIJCKERS 1—3 gesteld voor het uitkeeringstijdvak 1938- straat 76. van 410 Augustus 1938. GEBORENClasina Geerdina, Idl van H. M. C. Verschuren en G. Appeldoorn, Kon.laan 137; Jan Cornelis, zoon van E. Jansen en H. Nep, Klaarwaterweg 31; Pe- tronella Aleida Sophia, d. van C. de Bruin en M. Hogeboom, Nieuweweg 29; Johan- na Maria, d. van G. v. d. Heuvel en G. P. M. Bouquet, Molenstraat W.Z. 7; Olara Clazina, d. van J. A. C, Rullmann en A. M. Pelle, Hildebrandlaan 6. ONDERTROUWD:t P. C. Knoop, 33 jr., spoorambtenaar, Roosendaal en P. A. Mid delman, 27 jaar, G. Pelsweg 18; B. E. M. Hutjens, 27 jaar, buffetbediende, Utrecht en Th. A. Denekamp, 24 jaar, Lt. Kop penlaan 10. GEHUWD: H. v. d. Krol, 41 jaar, pluim veehouder en G. J. de Vries, 33 jaar; R. P. Beqer, 23 jaar, kruid.bed. en A. H. Pelt, 22 jaar. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 410 Augustus 1938. L. van Woudenberg, inw., van Amers foort naar Vosseveldlaan 12; A. Jorna&, inw., van Den Bosch naar Luchtvaartafd, J. H. Sevink, inw., van Drieb. Rijsenburg n. Dorresteinw. 34; G. N. v. Leyden, met gez., van Ned. Indië naar A. Paulowna- laan 23; P. J. Kers, met gez. van Baarn naar Heuvelweg 48; H. J. v. Woerkom, inw., van Mejbpel haar Steenhoffstraat 77a; E. L. Milller van Vlissingen n. Kamp weg 70; J. van Zuijlen, inw., van Den Haag naar Luchtvaartafd.G. M. Schreyer, inw. van Baarn naar Wilhelminalaan 17; C. L. C. P. Lambermont, inw., van Rotterdam n. Amersf.straat 72; Th. Scholte, met vr., idem; R. E. Blitz, inw., van Amsterdam naar Amersf.straat 134; J. J. Diepenbroek inw., van Zwolle naar Soesterb.straat 125; M. van Dokkum, inw., van Den Haag n, Amersf.str. 120a; Dr. H. Naber, met vr., van Baarn naar Vredehof straat 37; G. A. Rietveld, met gez., van Baarn naar Bos straat 14; F. A. Pierik, inw., van Silvolde naar Middelwijkstraat 2; H. W. Ran, inw., van Ned. Indië naar Soesterb.straat 61; M. D. J. Helder, met vr., van Hilversum naar Regentesselaan 2; A. P. v. d. Sluis Veer, inw., van Zwitserland naar Birkt- Zondagavond te uur speelde S.E.C. haar eerste oefenwedstrijd sinds de nieuwe combinatie SoestEsvac tot stand was gekomen en wel op het hoofdterrein der voetbalvereeniging aan de Bosstraat. Hoewel men wellicht gehoopt had op een overgroot bezoek, waren er helaas slechts een ruim 200 betalende toeschou wers, een aantal, dat voor Soest betrek kelijk behoorlijk is, doch nog ver blijft be neden de verwachting, die de nieuwe be- stuurderen van de nieuwe combinatie ver wachten; moge de toekomst leeren, dat zij zich daarin niet zullen vergissen. In elk geval heben de afwezigen ongelijk gehad en een aardige, vlotte partij voetbal ge mist. Onder leiding van den K.N.V.B.-scheids- rechter Lisé werd aanvankelijk een vrijwel gelijkopgaande partij voetbal gespeeld. Bij S.E.C. speelde J. v. d. Tak mede in plaats van FonteiJn, en van der Tak deed dat zoo wonderwel goed en tactisch, dat hij eenige malen een applausje ontving voor zijn juist- geplaatste, keiharde schoten van verre op het Volewijckers-doel. Ook zijn opbrengen en doorgeven was meestal af. Bij de Vole wijckers waren twee invallers in het elf tal medegekomen, doch ondanks dat gaven zij een flink positiespel met aardige spel momenten, tactisch meestal goed door dacht en daardoor zeer aantrekkelijk. Er zat verband in de ploeg, dat kon men be merken, er werd volgens alle regelen der kunst gespeeld. Dat voorloopig S.E.C. de score blank wist te houden, was dus al een aardig succes, vooral omdat de elf spelers nog geenszins aan elkander waren gewend, wat men bij tijden, heel goed kon bemer ken; zij begrepen elkander niet steeds vol komen, doch het spel had daar weinig van te lijden. De Volewijckers waren echter in het tactisch opstellen de baas, waardoor zij meerdere malen de bal konden bemach tigen en fraai opbrengen. Nadat de strijd meer dan een half uur gelijk op was gegaan, nu eens op deze helft, dan weer op de andere helft en van beide kanten wel eenige kftnsen onbenut waren gebleven, lukte het tenslotte den rechtsbinnen van de gasten de leiding te nemen met een zeker schuin schot, buiten het bereik van den uitvallenden keeper (0—1). Toen scheen het, dat het ijs gebroken was, want slechts enkele minuten daarna mocht de jonge, doch uiterst sterk spe lende midvoor een van de gevaarlijkste spelers in de voorhoede v. d. Volewijckers, die zich snel kon verplaatsen en een hard en onverhoedsch schot had, voor de 2de maal de S.E.C.-keeper laten visschen, na dat hi) zich goed had vrijgespeelc. en met groote snelheid op het doel was ingeloo- pen; toon was er geen houden meer aan, en met dezen stand (02) kwam de rust. Na de rust kwam S.E.C. direct met al le energie opzetten, en het resultaat ervan was, dat er een goede voorzet van de linkerwing kwam, die goed werd doorge geven naar den rechtsbinnen Veenendaal, die zich niet lang bedacht, z(jn hoofd er- BEPROEVING ELECTRISCHE SIRENES. Op Zaterdagmiddag 13 Augustus zal wederom een beproeving plaats hebben van het nieuwe type electrische sirene, zooals dat thans is gemonteerd op den to ren van het gemeentehuis. De vorige maal was het nieuwe type geplaatst naast de oude voor brandweer alarm, waardoor de nieuwe sirene in de richting naar de oude toe belangrijk min der hoorbaar was, doordat die oude een be langrijk deel van het geluid van de nieuwe in die richting tot zich nam. Men heeft nu gepoogd dat bezwaar op te lossen, door de nieuwe sirene thans te monteeren 'boven de oude op een houten platvorm, waar door dus beide sirenes precies boven elkan der staan en dus geen van beiden eenig geluid van den ander opslorpen. Door die stellage met schoren dergelijke is de oude sirene echter wel wat .ingebouwd", zoodat deze nu lager dan de nieuwe staat en ongetwijfeld door al dat houtwerk wel niet zoo krachtig zal door komen, als anders bij een geheel vrije op stelling het geval zal zijn. Wij herinneren aan de opgedane erva ringen het vorig maal waarbij bleek, dat de nieuwe sirene niet zoo sterk en niet zoo ver en goed hoorbaar was als de oude be staande; doch dat was ook verklaarbaar, waar de nieuwe lichter is en niet onaan zienlijk goedkooper. Het zou dan in de bedoeling liggen een drie of viertal dier sirenes op verschillende punten in de ge meente op te stellen en deze alle centraal te doen bedienen, mèt de bestaande brand alarm-sirene. De proef, die nu Zaterdagmiddag zal worden gehouden, zal moeten aantoonen, of het nieuwe type sirene voldoende hoor baar is tegen wind in en ook binnenshuis. Tusschen 1 en 4 uur zullen in verband daarmede op verschillende tijdstippen de electrische sirenes in werking worden ge steld. Degenen, die van het hoofd van den Ge meentelijken Luchtbeschermingsdienst, den kapitein b.d. C. A. H. L. Wüst, korten tijd geleden reeds formulieren hebben ontvan gen ter invulling, zullen dus goed doen die formulieren bij de hand te leggen en Za terdagmiddag tusschen 1 en 4 uur goed op te letten; op een nauwkeurige waar neming en een zorgvuldige invulling van die formulieren van alle daarop voorko mende vragen wordt natuurlijk gerekend, daar dèn alleen dit gekozen systeem van waarneming betrouwbare gegevens kan opleveren. Wie dus Zaterdagmiddag tusschen ge melde uren herhaaldelijk sirenengeloei hoort, behoeft zich niet ongerust te ma ken voor brand of een andere ernstige ramp, doch bedenke, dat het slechts ge heel onschuldige proeven betreft. Wij meenen te weten, dat de uitslag van deze proeven van verdere strekking is dan zuiver plaatselijk. In verband met de mo gelijke aanschaffing van sirenes voor luchtalarm door de Rijksregeering voor de gemeenten der eerste gevarenklasse (grootste luchtgevaar, waaronder ook Soest behoort) zijn de proeven te Soest van belang voor het geheele Rijk. Hier ter plaatse zijn de omstandigheden voor een juist en nauwkeurig observeeren van het sirenengeloei heel gunstig, doordat het terrein weinig geaccidenteerd is en er niet veel hooge gebouwen zijn of andere sto rende elementen, die voor een normale ver spreiding van het geluid belemmerend zijn. In dat verband dus, z(jn de proeven te de zer plaatse van verdere consequenties voor het geheele land. Een reden te meer voor al degenen, die formulieren moeten invul len, om extra attent te zijn. Voorts bestaat nog de mogelijkheid, dat tusschen 3 en 4 uur de nieuwe sirene op het dak van het postkantoor zal worden ge plaatst, om alsdan te onderzoeken, of een geheel vrije opstelling rondom, z8 het ook wat lager, voordeelen geeft boven een iets hoogere opstelling, die echter aan één zij de (door het torentje van het gemeente huis) doordringen van het geluid ongun stig zou kunnen beïnvloeden. Paarsmerk 27 ct. p. ons Groenmerk 25ct.p.ons Blauwe Haan 24 ct. p. ons GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer G. Mulder, leeraar Herv. U.L.O.-School te Baarn, slaagde 1.1. Woensdag voor de Akte Mid delbaar Engelsch. POSTDUIVEN VEREENIGIN G „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvlucht op Zondag 7 Augustus, vanaf Neuffiller, af stand 200 K.M., met in concours 425 dui ven. Aankomst le duif 3 uur 47 min. 10 sec; laatste of 106e duif om 4 uur 17 minuten 41 sec. H. Overbeek 1729092; H. Gorissen 2—5—8—13—37—46—73—74—96; A. Dor- resteijn 3—25—83—95; J. Floor 4—9-27 3940485176J. Rijksen 6—17—65 66; G. Rijksen 7-14-^7—86—94; D. de Zoete 10385781; J. Huurdeman 11 61—69—89; C. Kamerbeek 12—64—70— 77—85—91; A. Janssen 15—21—23; O. v. Soest 16-^286267; A. Rijksen 1863 J. Bakker 193658; E. Herwaarden 20; A. Kaats 22; Co Salenhoef 24 78—79—80; J. Grift 26—32—43—54—59 97; H. Onwezen 29—30—101; R. Groene- veld 31—34—45—103—104; W. v. Hees 33 60; J. Groen 3556—102—106; A. Rom- mers 41; C. Schimmel 4253; H. Smit 44; C. Karstens 49—52—55—71; A. de Rooy 50—82; J. Haks 68—93; R. Stalenhoef 75 —99100105; G. van Deijssel 84; A. Veerman 87. GESLAAGD. De heer H. Kuiper te Soestdyk slaag de te Utrecht voor het examen Hoofdakte, evenals de heer P. van Dijk. DE EERSTE Joh.Happe, Molenstr. O.Z. 91 Telefoon 2809 IETS NIEUWS OP NAAIGEBIED. Een simpele, maar buitengewoon practische vinding. In onze eeuw van techniek en vindin gen wordt niets nagelaten om het den mensch in zijn dagelijksche beslommerin gen gemakkelijk te maken. Spreken groote technische prestatie's, zooals Radio, Lucht vaart, etc. meer tot de verbeelding van het publiek, ook de kleine verdienen hun, zij het bescheiden, eereplaats in de rij der mo derne vindingen. Een van deze kleine nieuwigheden, wel ke groot gemak bieden, is de op metalen buisjes gewonden Tubor-zijde. Het ei van Columbus zouden wij willen zeggen. Ga ven de reeds bestaande naai-soorten veel ongemak bij het afrollen en raakten de windingen lang voordat het rolletje was afgerold hopeloos in de war door het knak ken en opkreukelen van het cartonnetje, de buisjes van Tubor waarborgen een re gelmatig afwinden en maken, dat de win dingen nooit in de war raken, zoodat de draad tot de laatste centimeter opgebruikt kan worden. En tenslotteTubor heeft ook nog andere bijzondere voordeelen, doch leest U daarvoor maar eens de advertentie in dit blad! v. Weedestr. 7 - Soestdijk

De Soester | 1938 | | pagina 2