KWAK SCHIETWEDSTRIJDEN lill DOOR DE B.V.L. DAGBLAD GOOI- EN EEMLANDER Burgerlijke Stand AGENTSCHAP voor Abonnementen en Advertenties N.V. Eerste Soester El. Drukkerij BUITENLANDSCHE NIEUWSBERICHTEN ss 33 Gemeenteraad. 1 (Vervolg van pag. l). dan wel contra-vooroordeelen, zoodat ten slotte een gekunstelde atmosfeer ont staat van twqfel tot angst. Over geestelijke adeldom gesproken Sudeten-Duitschers: vraag er tien mensehen naar, geen twee zullen biyken voldoende in deze kwestie te zijn doorge drongen, om eigen meening in het han gend conflict te rechtvaardigen. Hoe zou dit ook anders z(jn:bqna twintig jaren zijn deze menschen zonder morren onder drukt (daar merken we hier niks van en eten er dus geen boterham minder om), in een land, dat in een atmosfeer van haat- en wraakgevoelens op ongelooflik lichtzin- nige wqze tot Staat werd gebombardeerd (nooit zoo over nagedacht, het is zoo lang ge'jden) en dat al spoedig een filiaal werd van Moskou krachtens Slavische rasver wantschap, waardoor als eerste plicht na tuurlijk gold, die effen 3 V6 millioen Ger- maansche doodsvijanden eens en vooral hardhandig te ontdoen van alle banden tot het oude vaderland en hen te bekeeren tot bolsjewieken (aan bolsjewieken denkt hier bq ons geen mensch meer: maar iedereen droeg toch oranje in de Jubileumweek en dat tenslotte innig verbonden werd aan volksfront-Frankrijk, het voorportaal van oen Moskou-filiaal, zoo samen dus nog al ten uitgesproken milieu, zou men zoo zeg gen. Evenwel, aan het lot van al die min derheden in dat onhoudbare conglomeraat, dat Tsjecho-Slowalcqe heet, werd door den Volkenbond niet de minste aandacht ge wijd, behoudens dat natuurlijk het moeder volk zeer terecht de klachten aanhoorde. Zich sterk voelend door verbondenheid aan Frankrijk en aangemoedigd door steeds op chaos azend Bolsjewikië, terroriseert Be- nesj steeds driester, tot verzet volgt en thans de bom gesprongen isv Moi;aal:ditzelfde Tsjechische volk, dat in 1917 op grond van het zelfbeschik- kings: cht der volken de stichting bewerk stelligde van een onafhankelijken Tsjechi- schen Staat, dit volk betwist en verkracht, dat zelfde recht ten aanzien van de in 1918 met geweld onder zijn juk gepreste andere nationaliteiten. Maar wie praat er nu over die Sudeten- Duitschers? Practisch geen mensch. Het feit, dat het Duitschers zijn, zelfs alleen het woord Duitscher, is reeds voldoende, om al le aandacht te concentreeren op den tot planeetvijand Nr. 1 gelasterden Hitier. Dat deze redder zijns vaderlands niet meer dan zijn plicht doet, wordt kleinmoedig voorbij gezien; de hetze, ontketend uit een chaos van door politiek benevelde gezichtsvelden, laait weer op; men geeft zich over aan de meest dwaze fantasieën. Men maakt uit, dat hij hartstochtelijk naar oorlog smacht, dat hij dat Tsjechenland opeischt, men loog reeds zoo veel malen troepen langs de gren zen, men ziet hem reeds Holland nemen (is er sprekender bewqs van volslagen verdwa zing?), nota bene „precies zoo als destijds Oostenrijk" en ter afwisseling leidt de groo- te pers, neen Pers, polemieken in over zijn villa te Berchtesgaden en kibbelt men ernstig over het aantal vertrekken. Geen praatje is zoo doorzichtig en dom, of het gaat er als boter in; folio's zijn te vullen met kritieken, die men 'n schoolkind moest kwalijk nemen (a propos: ik verneem juist, dat deze deskundige voorlichting zelfs reeds in een school als causei'ie haar in trede heeft gedaan). Ziende blind schijnt de massa niet bij machte te beseffen, dat ten langen leste de vruchten van leugen en ophitsing in handen vallen van het bolsje- wiekendom, dat overal bij troebel water op het vinkentouw zit en zich doet vertegen woordigen door schijninstellingen van diver se pluimage, die bij eenvoudigen van geest niet de minste argwaan wekken (zoo ver meldde het A.N.P. kort geleden, dat te Londen de Wereldbond voor den Vrede door een luidruchtige straatbetooging voor het gezantschapsgebouw van Tsjecho-Slowakije, zijn sympathie betuigde met de Tsjechen twee dagen tevoren waarschuwde de Fransche Minister Flandin zijn collega van Buitenlandsche Zaken en President Lebrun tegen misplaatste steun aan de Tsjechen en geen drie uren na de huldebetooging van genoemden Weredbond namen de vergade rende Eng. en Fr. Regeeringen zelfs ge- biedsafstand door Tsj.-Slow. in overwe gingen nóg zal zoo'n Bond met be koorlijken naam zich niet geblameerd voe len). Wie sympathie voelt voor de Communis tische staatsorde, sluite zich bij die partij aan en strijde daarvoor, dat is oprecht; wie die orde niet wenscht, strijde in waakzaam heid en onderkenne overal zijn tegenstan ders: te pas en te onpas op die partij fulmineeren en onderdehand in haar kaart spelen, ri dom en hoogst gevaarlijk. En toch zien we alom en hardnekkig dit spel spelen: - wien de goden verderven willen, slaan zq met blindheid. Intusschen: dit geldt natuurlijk niet uitsluitend de Comm. partij. Met dit al wil ik „slechts" wijzen op de hopelijk tijdelijk angstig zakkende mentaliteit, veroorzaakt door de bijna tast bare vervaging van de begrippen objecti viteit, ridderlijkheid, rechtschapenheid. Om de gevolgen gaat het: schqn, waan en las ter kunnen nimmer tot eensgezindheid lei den; zij voeren onherroepelijk tot twee dracht, misverstand, haat, hard-om-hard, terreur, geweld. Het is de Pers, die in deze atmosfeer een groote schuld draagt; voor leder, die meer „volgt" dan feuilletons en prijsraadselrubrieken en zich de arbeid ge troost, meer dan zqn lijfblad te raadplegen, ja „zelfs" (dit slechts voor hen, die genoeg zelfrespect hebben, dat te durven) zijn licht op te steken bij zqn tegenstanders, zqn de voorbeelden van ergemlswekkende mislei ding voor het grijpen de woorden, tot H.M. de Koningin gesproken door onzen Minister-President in de Nieuwe Kerk te A'dam betreffende het in de 40 jaar be reikte „hooge peil" der Pers, ten spijt: het is maar een kwestie van persoonlijke ap preciatie. Ik ben zoo vrij, een beroep te doen op de bevoorrechten in nuchterheid en ridderlijk heid, die zich de weelde kunnen en de moeite willen toestaan, voldoende studie van het wereldgebeuren te maken, op hun post te staan en het licht der waarheid te Versprei den, overal en steeds, waar dit noodig is, niet in de laatste plaats door middel van de Pers. Want deze steeds tot oplaaien geneig de drijverij tegen een buurvolk zal wel weer verstikken, zeker, maar vast staat, dat dat volk, zoolang het onzalige verdrag van V. niet ten volle is geliquideerd, nog wel eenige malen „Nederland zal inpikken" en een Hitier nog evenzoovele malen als aard kloot-geweldenaar voor het forum der vre- debedoelende oorlogsmakers zal worden ge sleept. Geachte redactie, ik zeg U wel dank voor deze opname. Met hoogachting, Uw abonné, J. A. VAN BEEK. SOESTER HARMONIE P.V.O. Mijnheer de Redacteur, Het ingezonden stuk van den heer Schults, voorkomende in Uw blad van Zaterdag, 17 dezer, noopt m(j hierop verder in te gaan. Volgens genoemden heer erken ik n.1. ten volle, dat gedurende de feestweek gebrek aan muziek nog sterker naar voren is ge komen dan bij vroegere gelegenheden. Het l^jkt mq hier niet de plaats om te redetwis ten of ik m(j meer of minder juist uitge drukt heb, maar wel wil ik hier gaarne aanstippen, dat mijn schrijven die bedoe ling geenszins had; ik heb alleen maar te kennen willen geven, dat P.V.O. zich gedu rende de feestweek zeer verdienstelijk heeft gemaakt, dat het schier overal aanwezig was en dat het orkest om aan alle aanvra gen te voldoen zelfs in tweeën gesplitst is geweest. Verder heb ik een ieder aangera den, en dat raad ik nog aan, om donateur van P.V.O. te worden. Maar van een ge brek aan muziek is tot mij niets doorge drongen, integendeel, P.V.O. heeft zelfs een paar concerten gegeven. Het spijt mij daarom ten zeerste, dat de heer Schults op mijn medewerking gaat re kenen voor de oprichting van een tweede orkest. En dat nog wel zonder, dat ik hem persoonlijk ken of dat hij van te voren met mij hierover in contact is geweest. Het spijt m(j bovendien, omdat ik het met zijn opzet in het geheel niet eens ben. Ik vind n.1., dat P.V.O. zich bij voortduring voor onze gemeenschap zoo verdienstelijk maakt, dat het van alle kanten steun verdient. Het oprichten van een tweede orkest is het tegenovergestelde van steun. Hoe kan de heer Schults dan op mijn medewerking le- kenen Maar bovendien lqkt mij de oprichting van een tweede orkest niet goed. Wij verkeeren hier ter plaatse nog in de gelukkige positie, dat er maar één orkest is. Veel beter is het te trachten dit orkest giooter te maken, zoodat het in staat zal kunnen zijn harmonie-muziek van de hoog ste orde te presteeren. Wanneer wq daaren tegen gaan verbrokkelen, want daartoe moet de oprichting van een tweede orkest onherroepelijk leiden, moeten de prestaties terugloopen. Mijn advies is du3 niet verdee- len, maar vereenigen; niet afbreken, maar opbouwen. Wanneer P.V.O. groot genoeg is kan het, indien noodig, veel gemakkelijker gesplitst worden, zoodat het in zoo'n geval aan de event. vraag naar meer muziek bij feesten toch kan beantwoorden. Wanneer P.V.O. groot genoeg is, kan het met een mooi vol bezet oikest concerten geven, waarvan het een lust kan zijn om naar te luisteren. Wanneer P.V.O. in den zomer dergelijke concerten zou kunnen geven, dan kan het voor de talrqke vacantie-gangers een aantrekkelijkheid te meer van Soest worden. Het opkweeken en instandhouden van één groot harmonie-orkest is voor Soest zoowel een cultureel als een maat schappelijk belang. Wat de fmancieele basis betreft, waarop de heer Schults meent te kunnen beginnen, die lijkt mij ook nogal aanvechtbaar en daarom lijkt mij zqn op^et bij voorbaat al tot mislukken gedoemd. Hij rekent op 200 leden 1 cent per week is 2.De huis genooten boven 21 jaar moeten eveneens be talen. Aangenomen, dat zij dat willen, (zoo gemakkelijk zqn de huisgenooten boven de 21 jr. tegenwoordig anders niet) en aange nomen, dat in elk van die 200 gezinnen zoo'n gewillig exemplaar voorhanden wordt dat tezamen 4.Tellen wq hierbij de contributie en hopen wij, dat het nieu we orkest 20 man sterk zal worden, die elk 25 ct. contributie zullen willen betalen, dan komt er nog 5.bij, hetgeen een to taal wekelijksch Inkomen van 9.zal maken. Nu de onkosten. Een dirigent met een zeer laag salaris kost 5^—, Zaalhuur 2.aanschaffing muziek I.auteurs rechten 0.50, poito en andere kleine on kosten 0.50, onderhoud en reparatie der muziek-instrumenten 1.tezamen een bedrag van 10.-. De onkosten overtreffen de inkomsten dus nu reeds met 1.per week en nu kan men veilig aannemen, dat ik de inkomsten aan contributie te hodg en de onkosten te laag geschat heb. En uiteindelijk komt dan nog de vraag, hoe komt men aan nieuwe instrumenten. Weet men wel, dat een matig instrument al minstens 50.kost? Maar afgezien van dit alles, het doel is niet goed. Want hoezeer muziek de feest vreugde kan verhoogen en hoe aantrekke lijk een optocht kan worden wanneer er een pittige marsch bij geblazen wordt, dit al leen als doel te hebben, is toch een weinig verheven doel. Daarvoor is de muziek een te hoog element en daarvoor zijn de muzi kanten te goed. Het hoofddoel van elk or kest, dat zichzelf respecteert, moet zijn het beoefenen van goede muziek en het uit- voren van deze muziek op goede concerten, waarbij in stille aandacht naar het gebo- dene geluisterd wordt, zoodat het tot ver edeling van onze geest dienen kan. M.i. kan Soest zoo'n orkest bezitten. Maar het kan alleen bereikt worden door gemeenschappelijk en eendrachtig streven en niet door verbrokkeling. Waar de heer Schults ongevraagd mijn naam tweemaal genoemd heeft in een zaak waarin ik het oneens met hem ben, heb ik mij verplicht gevoeld, op zijn ingezonden stuk uitvoerig in te gaan. Ik doe dat dus niet omdat ik een vriend ben van P.V.O., want of het nu P.V.O. of O.V.P. of weet ik welke vereeniging is, dat laat mij onver schillig en ook doe ik het niet omdat ik on sympathiek tegenover de Vereeniging Soest-Zuid sta, maar wel omdat ik het voor de kunst, voor het cultureele- en het maatschappelijk leven van Soest beter acht wanneer wij met z'n allen één orkest steu nen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, JAN BARTELSMAN. Woensdagmiddag vanaf half twee uur tot ruim 6 uur en Donderdag vanaf 10 uur hebben onophoudelijk de schoten geknald op een terrein gelegen achter Huize „Oranjehof" aan de Prins Bernhardlaan, om in vredelievenden strqd elkander de eerepalm te betwisten. Voor deze gelegenheid woei vanaf het voorplein de Vaderlandsche driekleur, ter wijl op de schietbaan de fraaie Oranjevlag der B.V.L. was ontplooid. Er werd gescho ten met het bekende K.S.O.-geweer, met de daarvoor geschikte patronen, door konings-, corps-, le- en 2e klas schutters, terwijl er ook gelegenheid was voor de personeele- en geluksbaan. Voor al deze wedstrijden waren smaak volle cadeaux aangekocht die op de banen uitgestald waren en velen deden watertan den en daarom een kansje waagden. We gens drukke ambtsbezigheden was de bur gemeester Mr. W. A. J. Visser verhinderd de wedstrijden te openen, zoodat dit werd gedaan door den oud-voorzitter van den B.V.L., den hr. J. W. A. v. d. Kluit, die allen het welkom toeriep, in het bijzonder de pers, die steeds trouw op haar post is als de B.V.L. in het geweer komt'. Nadat het applaus was weggestorven schoot spr. de baan dn, waarna dadelqk veel animo voor den schietsport werd ontketend; het weer werkte bijzonder mede, geen zon, weinig wind en een heerlijke najaarstempe- ratuur. De volledige uitslag van dezen 8sten wed- strqd is als volgt: Af deeling K^ningsschutters G. de Haan 146 p.C. van Wijngaarden 145 p.; G. Koek 143 p. J. van Montfoort 142 p.; J. v. d. Wal 142 p.; H. Kemp 142 p.; W. Hoogeboom 141 p.; M. de Bruin 141 p. F. van Schalk 140 p.; J. F. Lenten 139 p. 'orpsschutters H. A. Westeneng 145 punten; J. H. A. v. Vuure 144 p.; Th. L.van Putten 143 p.; D. v. d. Berg 143 p.; L. C. Kok 142 p.; J. v. Schalk 142 p.; A. Reehorst 141 p.; A. van Hattum 141 p.; T. H. Jansen 140 p.; J. v. d. Berekamp 138 p.; G. van Klooster 138 p.; C. Tak 138 p.; D. F. Puncke 136 p.; L. Kaldeway 135 p.; J. H. v. d. Breemer 134 p.; G. Llndt 129 p.; K. F. van Ingen 127 p.; A. Poutsma 122'p. Schutters le klas. A. v. d. Breemer 148 p.; J. W. A. v. d. Kluit 141 p.; E. Heupers 133 p.; J. P. v. d. Breemer 132 p.; N. J. v. d. Heuvel 130 p.; G. van Bemmelen 130 p.; W. Weyts 129 p.; H. J. van Rootselaar 129 p.G. Muis 128 p.; P. G. Kok 126 p.; A. Straks 125 p.; G. van Arkel 85 p. Schutters 2e klasse: W. Kerkhof 139 p.; R. de Bruin, 130 p.; G. Floor 127 p.; J. van Roomen 125 p.; P. Ammerlaan 123 p.; J. G. v. d. Brand 123 p.; G. van Rootselaar 123 p.; Mr. J. Gr. van RandwtJck 122 p.; A. Lankamp 118 pp.; E. J. v. d. Flier 118 p.; G. Pronk 88 punten. Het maximum puntenaantaal in elk de zer afdeelingen is 150. Personeele Baan, Serie A.: C. van Wijngaarden 50 steun 48; J. F. Lenten 50 st. 44; G. de Haan 49 st. 49; J. v. d. Wal 49 st. 48. Personeele serie B.: K. F. van Ingen 50 st. 48; J. H. A. van Vuure 49 st. 45; F. A. Schreuder 48 st. 47; J. H. v. d. Breemer 47 st. 46; A. Reehorst 47 st. 46—23. Vr(je Baan: G. de Haan 10 x 30; J. v. d. Wal 6 x 30 10 x 29; C. van Wqngaarden 6 x 30 7 x 29; D. H. v. d. Berg 5 x 30; W. Hoo geboom Sr. 4 x 30 6 x 29; G. J. v. d. Breemer 4 x 30 4 x 29; H. Kemp 3 x 30 5 x 29; M. de Bruin 3 x 30 2 x 29; R. Hoogeboom 2 x 30; Wi mHoogeboom 1x30, 1 x 29—28—27. Geluksbaan: Th. Jansen 295; M. de Bruin 278; Th. Jansen 275; J. v. d. Wal 273; Th. Jansen 271. De wedstrijden die in den besten vorm zijn verloopen, werden voor een gedeelte bij gewoond door den Overste Y. Baan, com mandant van het V.L.S.C. der N.H.W. In den tuin werd vol animo met de be kende kleine speertjes geworpen; niet min der dan 12 series van 50 nummers elk wer den geworpen. De hoogste in elke serie kreeg een prijs, bestaande uit een gebruiksvooin werp. Om 6 uur waren de wedstrijden afgeloo- pen en na onderling overleg werden om 8 uur 'a avonds de prijzen uitgereikt voor de 4 laatste afdeelingen, bestaande uit luxe- en huishoudelijke voorwerpen; die voor de corpswedstrijden zullen op een lateien avond uitgereikt worden. Voor deze schietwedstrijden is door de gemeente Soest eén bronzen medaille ter be schikking gesteld. v. Weedestr. 7 - Soestdijk van 1521 September 1938. GEBOREN: Adrianus Antonius Joseph, z. van A. A. v. Dorresteyn en L. A. M. Müllers, Kerkstraat 38; Trijntje, d. van P. P. Kranenburg en G. Buys, Zwaluwenvveg 14; Karei Hendrik, z. van F. van Zanten en Th. v. Veen, Emmalaan 12a. ONDERTROUWD: A. A. Dijkman, 31 jr., melkventer, Hilversum en C. Schouten. 32 jaar. Beckeringhstraat 2; H. J. v. d. Wardt, 28 jaar, chauffeur-monteur, Eemnes en A. v. d. Broek, 25 jaar. Beckeringhstraat 22; G. Paardenkooper, 25 jaar, schilder, Ru- wiel en B. Niessen, 18 jaar, K|. Engen- daalweg 9; A K.. M. v. d. Leen, 24 jaar, timmerman, Ringweg \2 en G. Grift, 25 j., Nieuwst raat 42. GEHUWD: J. G. van Beusekom, 26 jr., monteur en C. J. van Voorthuizen, 24 jaar, Ochten, Gaaischestraat. OVERLEDENMaria Sukel, 64 jaar, geh. met G. Hilhorst, Molenstraat W.Z. 65; Klaas Kikkert, 77 jaar, wednr. van C. List, Oranjelaan 28. Vestiging van 814 Sept. 1938. A. v. d. Meulen, inw., van Leeuwarden naar Kerklaan 7; A. M. Th. v. Alphen, inw., van Schiedam naar Stadh.laan 68; R. Barte, inw., van Wijk bij Duurstede naar Wilhelminalaan 28; H. de Bont van Maar tensdijk naar Wilhelminalaan 22; J. Blaau- boer van Winkel naar Hartmanlaan 12; M. C. Appeldoom-v. d. Hoorn, met gez. van den Helder naar Verl. Postweg 63; G. Ver- maat van Haarlem naar Stailhouderslaan 146; J. H. M. Kamphuis van den Haag n. Bartolottilaan 55; P. H. Miggels van Rot terdam naar Soesterb.straat 20; J. M. v. Zeeland, inw., van Groningen naar Steen- hoffstraat 46; J. C. Janssen-Blomsma van den Haag naar Kon.laan 166; J. de Nooy, inw., van Zeist naar Beetzlaan 58; F. W. C. Nout, met gez., van Buurmalsen naar Rademakerstraat 11-13; J. de Viies, inw., van Menaldumadeel naar Veldweg 1; L. Griffioen inw., van Kortenhoef n. v. Wee- destraat 61; G. M. Krijgsman, inw., van Amsterdam naar Vinken weg 39; C. Zwaan met gez., van Hilversum naar Steenhoff- straat 59; Wed. J. L. Farenhorst van Am sterdam naar Julianalaan 42; Wed. G. G. D. v. d. Wijst van van Amsterdam naar Vinkenweg 34; Wed. E. J. Keizer van Schiedam naar Heideweg 44; C. J. E. Scheepens van Zeist naar Luchtvaartafd.; N. Stam, inw., van Ned. Indië naar Oran jelaan 2; M. G. Brand, inw., van Ned. In dië naar Heuvelweg 25; G. Majoor van La ren (N.H.) naar Lange Brinkweg 31; J. Winkelaar met vr., van Beemster naar Anna Paulownalaan 11; R. Hebbink, inw., van Den Haag naar Kon.laan 19; A. A. M. Meyer, inw., van Kockengen n. Radema kerstraat 18; E. G. C. Dammers, inw., van s-Hertogenbosch naar v. Weedestraat 54; Chr. v. d. Dolder, inw., van Zeist naar Schoutenk.weg 69; J. Badenhop met gezin, van H. Lage Vuursche naar Beetzlaan 45a; H. F. de Jonge, inw., van Haarlem naai de Beaufortlaan 12; J. M. Plas, inw., van Amsterdam naar Soesterb.straat 125; A. Broek, met gez., van Zeist naar v. Maaren straat 21; W. J. Soede, inw., van Vreeland naar v. Weedestraat 61; J. G. van Deyen, met gez., van Zeist naar Heuvelweg 37; D. Harmsen, met gez., van den Haag, naat Nieuwstraat 6a. Vertrek van 814 Sept. 1938. G. A. A. Pijpers van Lindenlaan 6 naar Echt, St. Bernardus College; J. J. Croese van Kostverlorenweg 2 n. Zeist, J. v. d. Vondellaan 37; W. A. Lührs-v. Gelder, met zoon, van Plasweg 61 naar R'dam, Boreel- straat 31a; J. Ph. de Ven van Kon.laan 146a naar A'dam, le Const. Huygensstr. 86; H. Gluvers van Koloneiweg 5 naar Huizen, Kinderhuis Onder 't Stroodak; E. C. van Veenendaal, met gez., van Birktstraat 4 naar Zeist, Utr.straatweg 58; J. Muider- man van Braamweg 46 naar den Haag, Co- pernicusstraat 21 2; Th. H. Goos van Luchtv.ad. naar Zeist, Pleineslaan 65; J. Scheer boom van Nieuwstraat 54 naar A'dam, Pr. Steinplantsoen 15; P. H. Vree van v. Lyndenlaan 3 naar Utrecht, Nieu- wegracht 12; P. Gast van K. Brinkweg 13 naar Baarn, Mesdagplein 16; J. G. v. Roo men van Birktstraat 79 n. Hoevelaken A 12a; C. M. C. v. d. Kolk van Steenhoffstr. 13 naar Rheden, Pinkenbergscheweg 3; B. Schulte van Luchtvaartafd. naar Zeist, Paltzerweg 291; G. A. Dalmeyer, id.; J. J. Diepenbroek van Soesterb.straat 125 naar Tilburg, Kwaadeindstraat 47; J. W. de Goe de van Nieuweweg 60a naar A'foort, Pa paverstraat 26; A. Janse van Luchtv.afdf. naar Zeist, Hertenlaan 16; Wed. G. van Veendaal van Birktstraat 4 naar Diieb.- Rijsenburg, Amh. Bovenweg 201; F. J. Gorter van Kolonieweg 24 naar Haarlem, Veenbergplein 11; C. van Barneveld van Plasweg 14 naar Maartensdijk, Vijverlaan J. Bouvy van O. Tempellaan 8 naai Voorschoten, Inst. Wullings; J. H. R. van Koolwijk van Stadh.laan 68 naar Hilversum, Elzenlaan 11; Wed. W. Moree van Kerk- pad N.Z. 39a naar Wildervank, Handelska de 367; M. H. P. van Schalkwijk van Klaar- aterweg 46 n. Zeist, Dolderschevveg 128. Verhuizingen binnen de gemeente van 8—14 Sept, 1938. Wed. W. Verkerk van v. Weedestraat 1 naar Spoorstraat 7; C. G. Felderhoff, met gez., van Klaarwaterweg 30 naar Waldeck Pyrmontlaan 61; Th. J. Huisman-v. Rooy, met gez., van v. Weedestraat 19 naar Noor- derweg 13; C. G. v. Schalkwijk van Klaar waterweg 46 naar Middelwijkstraat 74; J. M. van Schalkwijk van Klaarwaterweg 46 naar Rademakerstraat 6; C. Haan van Pr. Hendriklaan 3 naar Rembrandtlaan 10; K. Plomp van Torenstr. 9 n. Plasweg 37; A. G. M. van Dorrestein id.; J. G. Immink van Bosstraat 90 naar Nieuweweg 99; W Wamminga met gez., van Heideweg 12 n. Heideweg 7; G. Adams, met gez., van P. Potterlaan 10'naar Klaarwaterweg 45; C. C. Keja van Schoutenkweg 59 naar 69; J. Leonhardt met dr., van de Beaufortlaan naar v. Lyndenlaan 5; A. M. J. Noord Leonhardt id.; B. J. Damming van Heu velweg 15 naar Rembrandtlaan 23; G. J. Nijman, met gez., van Nieuwsrtaat 6a n. Kon.laan 54; N. M. Damming, met vr. van Heuvelweg 15 naar Rembrandtlaan 23; R. Roos-Bantjes, met gez., van B. Grothestr. 23 naar Pr. Bernhardlaan 14; H. Altena van Kon.laan 110 n. Kon.laan 100. SOCTëTKIT IN SOEST ZUID. Dinsdagavond vergaderden 16 perso nen in het café-restaurant „De Bosehvij- ver" onder praesidium v. d. heer A. For- tuyn Harreman, ter bespreking van het voorstel oprichting van een sociëteit in Soest-Zuid. De voorloopige voorzitter zette het onderweip uiteen, de contributie zou bedragen 10.voor het seizoen van Oc- tober tot April, met een entree van 2.50 De Sociëteit wordt gehouden 1 maal per week, en 1 maal om de twee weken een avond extra; dames mogen worden mede gebracht. De bijeenkomsten zullen plaats vinden in de gezqllige achtei-zaal van het hotel-restaurant, waar tevens een le klas Wilhelminabillard wordt geplaatst. Na deze uiteenzetting gaven zich voor- loopig 16 personen als lid op; zij, die wat voor een dergelijke gelegenheid gevoelen, kunnen zich als lid opgeven bij de H.H. A. Fortuyn Harieman. Bosstraat; S. H. Speer stra, hot. „de Boschvijver" of bij den heer H. W. Ran, Soesterbergschestraat. Woensdagavond a.s. is er wederom een vergadering om 8 uur, uitgeschreven in de Boschvijver, waar o.a. een definitief be stuur zal worden gekozen na vaststelling Statuten en Huish. Reglement. Het voorloopig bestuur bestaat uit H.H. A. Fortuyn Harieman, H. Vriens, J. Beute en H. de Graaf. de H. HET WELDADlGHElDSUOMITé. Dit jaar geen actie. Het Weldadigheids-Comité, meer be kend van de revue „Laat rollen je cen ten", vergaderde onlangs in Hotel „De Boschvijver", in welke bijeenkomst de de batten echter in mineur stonden. Er waren tal van klachten omtrent over last en kritiek van sommigen, die geen pak ket hadden ontvangen en toch meenden er aanspraak op te hebben. Het weid algemeen als een bezwaar aan gevoeld, gezien de opgedane ervaringen in de laatste jaren, dat van de winkeliers tel kens weder zware offers moesten worden gevraagd voor advertentie's, verstrekken van cadeaux, enz. speciaal in deze voor de winkeliers zoo benarde tijden. Sommige leden van het Comité voelden zich daarnaast bezwaard door 't uitermate vele werk, dat deze taak van hen eischt en dat slechts ten deele bevrediging geeft, doch wel veel moeilijkheden oplevert. Enkele Kerkgenootschappen verleenden principieel geen medewerking in de actie, doch hielden bij de uitreiking hunner Kei-st- gaven wel degelijk rekening met het feit, dat door het Weldadigheidscomité reeds een pakket was verstrekt. Een goed georganiseerde centrale samen werking, waarin allen, die op eenigerlei wijze Kerstgaven uitreiken, zouden zijn vertegenwoordigd, ohi onderling de feiten en voornemens uit te wisselen, lijkt ons echter zeker niet overbodig. Het Comité kon zich thans echter niet losmaken van de gedachte, dat zijn werk momenteel de spontane medewrking van 'n overgroot deel v.h. publiek zou missen en besloot daarom dit jaar g-ron aotio In i- zetten. Hetgeen op zich zelf èn voor degenen, die steeds dankbaar van de gaven profiteer den, zeker een teleurstelling zal zijn. kunt U het best opvangen met een nieuw Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 »/S De Raad der Gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Donderdag 29 September 1938 te 14 uur, ter behandeling van de volgende AGENDA 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 7 September 1938. 2. Mcdedeeling van ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling van bedryf*- rekeningen en gemeenterekeningen dienst 1937. 4. Vaststelling van besluiten tot vast stelling der vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan bij zondere scholen over het jaar 1935. 5. Adres van de samenwerkende onder- wqzersorganisaties, verzoekende adhaesie te willen betuigen uan een door deze orga nisaties verzonden adres aan den Minister van Algemeene Zaken, Voorzitter van dén Raad van Ministers, inhoudende het ver zoek gelden beschikbaar te stellen voor de verlaging van de leerlingensehalen, met prae-advies van B. en W. 0. Voorstel tot het jn schenking aan vaarden van een te Soesterberg opgericht monument ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a. tot ruiling van grond met A. F. de Rond. b. tot verkoop van grond aan A. P. Stalenhoef. 8. Voorstel tot vaststelling van een reg lement voor de ambtenaren In dienst de zer gemeente. 9. Behandeling van belastingreclames. Soest, 22 September 1938. De Burgemeester van .Soest, W. A. J. Visser.

De Soester | 1938 | | pagina 2