Van het Kantongerecht. S.E. C. I wint met 5-2 van AMSVORDE I. mini mm, PHILIPS of MENDE Radiotoestel IF. TO0GTT KLOMP's RIJWIELHANDEL Radio-Centrale. Plaatselijk Nieuws SPECIALE AANBIEDING Koninginnelaan 4 - Telefoon 2984 1 T GEVESTIGD SÜEI^OEINrS 1 &MK II.V. SOEST ALLE B A N K Z AKEN EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING Met een kunt U de geheele wereld beluisteren Vanaf f 89— In huurkoop f 5.50 p. md- ONVOORZICHTIG KEEREN OP DEN RIJKSWEG. V IQ MAN BURG grothestr. 36 VIOIYIMIl TELEFOON 2595 WAAR GAAN WLJ HEEN? MAANDAG 10 OCTOBER 1938 naar de le zing van Dr. M. v. d. Voet, predikant te Haarlem, voor ,,Kerk en Vrede" over het onderwerp „Ons Christen-zijn in de bran ding", in Religie en Kunst, om 8 uur. DE MOTORRACES ACHTER „KAMP- LUST". Mede naar aanleiding van het ingezon den stukje van den heer Beute, Comman dant der Soester Natuurwacht, in ons vo rig nummer, verzoekt men ons er wel op te willen wijzen, dat de organiseerende mo torclub te Amersfoort gedurende twee volle weken 2 personen aan het werk heeft ge had op het circuit, om dat in orde te bren gen V- or den terreinrit en om het weder op te redderen en geheel in orde te brengen zooals het was. Deze lieden zijn een week vóór en een week nè. het plaats vinden van den rit overal bezig geweest. Het geheele parcours ziet er thans, een week na het houden van den rit, meer dan keurig uit, alles is geheel in orde, niets is beschadigd en van achtergelaten rommel e.d. is heelemaal niets meer te bespeuren. Wij vermoeden dus, dat het door den heer Beute ingestelde onderzoek wat te spoedig heeft plaats gehad. Na een wedstrijd met duizenden bezoekers op Zondag, is het na tuurlijk praclisch onmogelijk om dan alles Maandagmorgen weer geheel in orde te hebben. Dat vergt eenigen tijd, doch thans is alles prachtig klaar en de motorclub heeft dus op voortreffelijke wijze aan hare verplichtingen jegens de gemeente vol daan. Van eenige blijvende beschadiging van natuurschoon, waarvoor de heer Beute bang was, is dus tenslotte niets gebleken. Wat maar gelukkig is ook. Vrijdagmiddag te ongeveer 4 uur reed Mej. E. G. uit Soest met een door haar be stuurde luxe automobiel, die eenigen tijd had stil gestaan voor het postkantoor, den rijksweg op en wilde daar keeren. Zij deed dat wat onvoorzichtig met het gevolg, dat de luxe auto in botsing kwam met een juist passeerenden vrachtauto, bestuurd door J. d. B. uit Utrecht, juist voor het Raadhuis. Beide voertuigen liepen lichte schade op, die in onderling overleg werd geregeld. RIJWIEL ONBEHEERD AANGE TROFFEN. Voor het hek van een.winkelier aan de Steenhoffstraat stond Maandag den gehee- len dag een oud rijwiel, geheel onbeheerd. Toen het er des avonds nog scond, heeft de winkelier het binnen gehaald en het is bij hem, Steenhoffstraat 1, terug te be komen voor den rechtmatigen eigenaar. DE LOOP DER SOESTER BEVOLKING. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES I Sinds den aanvang van het jaar 1938 heeft zich de loop der bevolking van de ge meente Soest als volgt ontwikkeld: 1 Januari 1938 17546 1 Februari 1938 17588 1 Maart 1938 17656 1 April 1938 17649 1 Mei 1938 17718 1 Juni 1938 17773 1 Juli 1938 17849 1 Augustus 1938 17885 1 September 1938 17882 De gegevens per 1 October 1938 zijn nog niet volledig bekend; in een van onze vol gende nummers zullen wij die publiceeren. Uit dit staatje is te zien, dat de bevol king der gemeente Soest nog steeds in aan tal toeneemt. Sinds den aanvang van het jaar was die toename op 1 September j.1. reeds 336 inwoners. OPLICHTING. Dezer dagen heeft zich bjj een inwoner dezer gemeente een hem onbekend mans persoon vervoegd, die voorgaf heel goed- .koop en goed te kunnen zorgen voor mooi postpapier, keurig bedrukt met den naam en het adres. Het papier werd goedkoop aangeboden, terwijl de man zou zorgen voor het bedrukken, eventueel ook met be hulp van een cliché. Het eenige minder ge bruikelijke was, dat vooruit moest worden betaald. Waar de offerte echter nog al aan trekkelijk was, ging genoemde inwoner er op in en betaalde den man de door hem ge vraagde som. Het bedrukte postpapier zou dan binnen enkele dagen worden toegezon den, doch tot op heden heeft onze inwoner nog niets gezien; vast staat alleen nog maar, dat hij zijn geld kwijt is. Waar het mogelijk is, dat de betrokken aanbieder op nog meer adressen zijn snood bedrijf heeft trachten uit te oefenen, ver zoekt de politie aan hen, die op eenigerlei wijze connecties met dezen man hebben ge had, dit te melden aan het politiebureau. De man geeft voor te zijn genaamd R. de Vries, afkomstig uit Amsterdam, doch heeft zich voorheen ook wel aangediend onder den naam van van Dyk, mogelijk ook nog onder andere namen. Het is een per soon van 61 jaar oud, van een flink postuur met donkerblond, reeds wat grijzend haar. Zij, die over de practjjken van dit heer schap nadere inlichtingen kunnen verschaf fen, worden aangeraden dat zoo spoedig mogelijk aan de "politie te melden. L. Ph. FAUREf Dinsdagmorgen te half 10 uur werd in de R.K. Kerk der Parochie van Maria's Onbe vlekte Ontvangenis te Soestdijk een plech tige H. Mis opgedragen ter nagedachtenis van den heer F. Faure, onzen bekenden plaatsgenoot, die in stilte zoo veel goed deed. De H. Mis werd opgedragen door Pastoor Smit; als diaken fungeerde kapelaan R. Vehmeger, als sub-diaken kapelaan Oost veen. Na de kerkelijke ceremoniën werd het stoffelijk overschot overgebracht naar de R.K: Begraafplaats „Buitenveldert" te Am sterdam. Aan de lijkbaar waren 2 kransen en 4 palmtakken gehecht. PRINS BERNHARDBOOM OMGEWAAID. Ook alhier heeft het in den nacht van Maandag op Dinsdag hevig gespookt en ge stormd. Vele doode takken van boomen, losliggende pannen van huizen e.d. zijn op straat terecht gekomen. De Prins Bernhardboom op den hoek van de Julianalaan en de Prins Bernhardlaan moest het ook ontgelden en was blijkbaar nog niet zoo stevig geworteld, dat hij de groote windkracht kon weerstaan; hij was des morgens geheel scheef gewaaid. Door de zorg van Gemeente Werken is de boom weder recht gezet en gesteund tegen het weder omwaaien. AANRIJDING. Maandag kwam een luxe automobiel, be stuurd door een len luitenant der L.V.A. uit Soesterberg, met betrekkelijk groote vaart de Soesterbergschestraat afrijden. Van°J den Heideweg kwam een groote vrachtauto aanrijden, bestuurd door A. v. d. B. uit Soest, die, als van rechts komende, voorrang had, daar de Soesterbergsche-, straat zelf geen voorrangsweg is. De luite nant bemerkte den vrachtwagen blijkbaar te laat en de chauffeur daarvan rekende op het verleenen aan hem van voorrang, zoo dat een botsing volgde. Daarbij reed de lu xe auto tegen de linkervoorzijde van den vrachtwagen aan, waarbij de voorruit daar van werd beschadigd. Van de vrachtwagen moesten de spatborden en het nummerbord het ontgelden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Na de aanrijding wacht te de luitenant niet op de komst der politie, doch reed na eenigen tijd door. De politie stelt thans een onderzoek naar de identi teit van den luitenant in, die waarschijnlijk een proces verbaal zal bekomen wegens het niet verleenen van de vereischte voor rang. ZWERVER AANGEHOUDEN. Maandagavond heeft de politie alhier een zwervenden man aangehouden, die nog in het Algemeen Politieblad stond gesigna leerd voor een straf van 10.boete, bij niet betalen te vervangen door een hechte- nisstraf van 6 dagen. Waar de man, zekere H. B. G., zonder vaste woon- of verblijf plaats, een weekje gratis logeeren op 's Rijks kosten meer prefereerde, dan 10 guldens te betalen, die hij overigens ook niet had, werd hij naar het politiebureau overgebracht en aldaar ingesloten. Dins dagmorgen is hij op transport gesteld naar Utrecht en aldaar overgegeven aan den Heer Officier van Justitie om zijn vervan gende hechtenisstraf te ondergaan. Dit komt een maal per jaar. Wegens einde seizoen van huurrijwielen ruimen wij deze alle op, in verschillende uitvoeringen en maten o.a. ook Jongensrijwielen, Tandems, Sportfietsen, enz. Alle rijwielen nog in staat van nieuw, doch tegen zeer concurreerende prijzen bij s DEZE RIJWIELEN UITSLUITEND CONTANT VOETBAL. Over het algemeen genomen was het spel van S.E.C. in dezen wedstrijd niet zoo goed als 1.1. Zondag tegen Quick. Toen toch werd er veel beter gespeeld dan nu het geval was. Het combineeren vooral in de eerste helft liet zeer veel te wenschen over, het welk oorzaak was, dat S.E.C. met de rust genoegen moest nemen met een gelijk spel (11), terwijl de gasten nog wel het wind- voordeel hadden. In de tweede helft vlotte het wat beter. Er werd goed samengespeeld en diverse kansen uitstekend benut. Toch lijkt het veel veiliger met de pauze een voor sprong te hebben, zoodat men de tweede helft met meer vertrouwen tegemoet kan zien. Wij zijn er zeker van, dat zulks mo gelijk is, mits S.E.C. niet hetzelfde lauwe spelletje demonstreerde als tegen Amsvor- de. Wanneer de scheidsrechter laat begin nen, volgt er dadelijk een aanval van S.E.C. Frank krijgt de bal, geeft een mooie voor zet, maar deze kans wordt niet benut. Na 10 minuten spelen volgt de eerste cor ner op het doel van Amsvorde, welke door Reijerse goed wordt ingekopt maar door den keeper van Amsvorde keurig wordt gestopt. Wanneer er 15 minuten gespeeld zijn, volgt een tweede corner op het Amsvor- de-doel, welke ook niets oplevert. Direct daarop krijgen we eenige felle aanvallen van de gastheeren, die S.E.C. bijna nood lottig worden door'hét te zacht terugspelen van een der backs op v. d. Wijngaard. S.E.C. trekt nu weer ten aanval en we zien dan een mooi schot van Veenendaal en een harde schuiver van Jansen, welke beiden goed gestopt worden. Als er 20 minuten gespeeld zijn, trekt Amsvorde direct, nadat er een corner op haar doel genomen is, ten aanval. Een voorzet van links volgtde keeper van S.E.C. blijft staan en de bal wordt keurig ingekopt (10). Nu volgen een serie aanvallen van S.E.C., waarbij Veenendaal en Jansen niet geluk kig zijn door respectievelijk in de handen van den keeper te schieten. Tien minuten voor de rust krijgt Veenen daal even een kans, welke hij weet te be nutten 11. Wat wij nu verder te zien krijgen is wer kelijk een lauwe vertooning van beide kan ten. De doel verdediger moet nog even ingrij pen, wat hij dan ook goed doet. De eerste helft eindigt met eenige aanvallen van Amsvorde. Na de thee kragen we eerst eenig heen en weer getrap. Daarna eenige onweer staanbare aanvallen van S.E.C. Veenendaal schiet in de handen van den doelverdediger, Post wil toeloopen, maar staat buitenspel. Nu krijgt Frank de bal en geeft zuiver naar Jansen, die zich niet bedenk, 12. S.E.C. wordt nu steeds sterker. Klompen houwer probeert het eens alleen, maar de keeper werkt schijnbaar als een magneet, want ook nu weer heeft hij de bal goed vast. j Steeds blijft S.E.C. aanvallen, zoodat na j 20 minuten spelen Veenendaal goed door geeft naar Post, die keurig doelpunt en het is 31 voor S.E.C. Bij één der aanvallen van de gasten laat de doelverdediger de; bal uit zijn handen vallen. Kfiompenhouwer is er dadelijk bij en vergroot den voorsprong 14. Direct daarna ziet Veenendaal kans nog maals den doelverdediger te passeeren 15. Nu voigen weer eenige aanvallen van Amsvorde, waarbij v. d. Wijngaard een ze ker doelpunt tot corner verwerkt. Steeds is S.E.C. nu sterker. Nog éénmaal breekt Klompenhouwer door, geeft de bal aan Veenendaal, die 3 Meter voor doel huizen hoog overschiet. Tenslotte ondernemen de gastheeren nog een snellen uitval, waaruit zij de stand op 25 brengen. Even daarna kondigt de scheidsrechter, wiens leiding goed was, het einde aan. De ranglijst in deze afdeeling ziet er thans als volgt uit: K.N.V.B. eerst© afdeeling vierde lilasse H. S.E.C. S 3 0 0 14— 5 6 A.P.W.C. 3 2 1 0. 16— 4 5 Brederodes 3 2 1 0 12— 7 5 Holland 3 1 2 0 9— 6 4 Quick 3 1 1 1 6— 6 3 Tricht 3 0 3 0 00 00 3 J.S.V. 3 1 0 2 6— 8 2 Kampong 3 0 1 2 00 1 Voorwaarts 3 0 1 2 5—18 1 Amsvorde 3 0 0 3 4—12 0 S.E.C. II won op het terrein aan de Bos- S.E.C. III won op het oude Esvac-terrein aan de Schrikslaan van Amsvórde met 5-0, terwijl de wedstrijd H.V.C. IVS.E.C. IV eindigde in een gelijk spel, 22. Het was een goede Zondag voor S.E.C. Geen der elftallen heeft verloren. Zoo door gaan S.E.C.Ü! Zondag a.s. speelt S.E.C. I tegen Hol land I uit Utrecht, aan de Bosstraat. Aan vang 2 uur. Het zal weer aan spanning niet ontbre ken, daar kan men zekér van zijn. Sportliefhebbers, Zondag a.s. allen naar de Bosstraat! GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: zwart hondje doublé armband bruin met zwart hondje portemonnaie met Inhoud kip blauwe vulpenhouder oud heerenrijwiel 2 kippenkooien. jute zak zwarte portefeuille met inhoud wit met zwarte hond wit met zwart en bruine hond tasch met inhoud blauwe alpinomuts bruine alpinomuts Molenstraat 56 van Weedestraat 61 Gemeente Werken Heuvelweg 25b Klaarwaterweg 11 van Weedestraat 7 A Steenhoffstraat 1 Lorentzweg 7, Hilversum Steenhoffstraat 60 A politiebureau Gemeente Werken Gemeente Werken politiebureau Duinweg 2b Duinweg 2b Telefoon 2241 (2 lijnen) - Julianaplein 5 Gevulde makreel. Het geval kwam in het laatste deel van de matinee en Kantonrechter Mr. Muller Massis kon er weder van genieten. Het geval had meer dan een episode om uit te loepen: Mensch, hoe is het mogelijk! Als getuige trad op een hardhoorende Amers- foortsche juffrouw, die dan ook het po dium mocht betreden om beter de woor den van Rechter en Ambtenaar te kun nen volgen. Ze hield dolveel van gestoom de makreel en zoo kocht ze Zaterdags avonds geregeld van den terechtstaanden kraampjesman op den Hof. Steeds tevreden? Meestal wel. Zoo had ze Zaterdagavond haar gezin en zich zelf willen vergasten op een zestal makreelen. Half 10 gekocht, half 11 thuis, elf uur aan de smul. 't Smaakt dezen keer wel wat naar uien, was het algemeen tonggevoelen geweest. Manlief brak zijn tweede makreel aan, en daar kwam visite uit, n.m. eenige maden, beter gezegd maaien. Op stel en sprong liep de heer des hui zes met de nog niet opgeschranste makreel naar het huis des verkoopers. Zelfs het bonken op de deur deed nie mand verschijnen. Dom, dom, oliedom. Dan was onze baas eraf geweest met de terug gave der twee duppies of 1 kwartje; nu. kost het hem 40 gulden. Geen gehoor; dan naar de politie. Het lekkere stoomseltje, verhuisde naar het abattoir tot 's Maandags keurmeester- Munters van Utrecht overkwam. Waarom niet in een cel bewaard aan het Slachthuis Daar stonk Zaterdag de visch reeds te veel voor. De visch bleek rot en vol maaien, 't' Was te verregaand om te kunnen komen van het liggen van Zaterdagavond tót Maan dagmorgen. Mijn vader heeft er dien Zaterdagavond mee te Zeist gestaan en daar is geen enkele klacht gekomen, zei onze jonge koopman. Wie weet, hoeveel er buikpijn kregen in Zeist, was het vermoeden van den heer- Kantonrechter, die regende met 40. boete. De hooiwagen en richting aangeven. Het liep over een reeds door mr. Röell als plaatsvervangend kantonrechter aangesne den botsing o. d. rijksw. onder Woudenberg. Mr. Röell zette dus de behandeling voort. We vertellen deze zaak iets uitvoeriger, omdat de verdediger (namens de Verzeke ring) de bekende pleiter in autozaken mr. Folkerts als verdediger opptrad, in wiens pleidooien meestal iets bijzonders valt op te merken. Ook thans weer. Op den rijksweg moest een auto met hooi links een erf oprijden. Spiegel gaf hier niets, evenmin als de richtingwijzer. De mah had, door het stoplicht herhaaldelijk te doen werken, de aandacht willen trekken, in plaats van den wijzer had hij zijn arm uitgestoken. Uit de meetingen door den veldwachter ter Gerechtszitting verricht, bleek, dat de hand ongeveer 20 c.M. buiten het hooi zal zijn uitgekomen. Geen der twee achterrijders had dit bespeurd en het stop licht had men voor werkelijk stoppen aan gezien. Toen afgebogen werd kon de eerste volger door remmen en wenden rechts van de hooiauto passeeren. Nummer twee hield links aan en liep tegen een boom. Primair werd ten laste gelegd niet duidelijk teeken van afslaan geven, subsidiair het verkeer in gevaar brengen. De kleur van hand en hooi waren temin verschillend, zoodat de uitgestoken hand niet een duidelijk teeken was. Een groote nalatigheid was gepleegd en dit gaf ook de verdediger toe. Een getuige décharge, die naast verd. was gezeten, had het strak uitsteken der hand gezien. Deze bgzitter had dienen af te stappen om te kunnen uitkijken. Hoe verdedigde mr. Folkerts zijn cliënt? De hand stak 20 c.M. uit, de gewone wijzer slechts 8 c.M. buiten het zijvlak. De gelijk soortige kleur komt ook voor bij de rich tingwijzer van een roode wagen. Dat mag; waarom dan niet hand en hooi? Verder: De mah had even stilgestaan om een te genligger te laten passeeren. Met die op de andere weghelft, mocht hij verwachten, dat toen daarop niemand zijn wagen zou pas seeren. Hij mocht zijn linker weghelft dan èok vrij achten. Dat die derde tegen een boom was te recht gekomen, stond in geen verband met het links afslaan van de hooiauto. De derde, met 25 K.M. vaart, had ge makkelijk kunnen remmen. De veroordeeling tot 15.boete was gegrond op het primair aangevoerde, het bij links afslaan geen duidelijk teeken ge ven. Hieraan voegen we toe, dat de richting wijzers van thans zeer vaak geen duidelijk teeken zullen vormen voor den achterrijder. Hetzal strubbeling geven, zoolang niet ver plichtend is gesteld ook achter aan den wagen een wijzer te doen werken. De dame en de agent. Of het spel zoo spreekt, het was alweer een dame uit Soest, die het met een agent niet kon vinden, thans een Amersfoortsche agent op de Barchman Wuytierslaan, waar de wielrijder van de groote rijbaan heeft te blijven. Dit had genoemde dame niet gedaan. Oorzaak een auto, die uit een zij laan kwam. Vermoedelijk is de dame wat lang- op de rijbaan blijven peddelen, want tot tweemaal toe had de agent haar tot [Jifstappen gemaand en er haar daarna toe I gedwongen. Och man, doe niet zoo vervelend, had ze haar dwax-sdrijver toegevoegd. Ik heb haast, ik moet mijn zoontje van school halen. Als de agent u tot afstappen uitnoodigt, moet u afstappen, was de wijze les van Z.E.A., plus een daalder boete. IIU wist, dat de remmen niet deugden, toch reed hij met dien wagen van Amsterdam naar Nij megen en terug. In Soest liep hij op een anderen auto, die stopte. Stoppen lukte hem niet, wegens die mooie remmen. 20.leergeld. Een dér andere autozaakjes vertelt van G. v, d. W. te Soest, die tusschen een stil- staanden zeswieler van v. Doom, Amers- foortsch expediteur en een lijdenden auto wilde doorzeilen, hetgeen niet gelukte. De boete voor den afwezige werd 12. in vraag en prijs. RADIOPROGRAMMA DER BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. WOENSDAG 5 OCTOBER. 9.30 Diversen; 10.50 Londen Reg.; 12.10 Diversen; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Lon den Reg.-Droitwich; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Londen Reg.-Droitwich; 9.20 Diversen; 9.45 Droitwich. DONDERDAG 6 OCTOBER. 9.30 Diversen; 10.50 London Reg.; 12.05 Droitwich; 12.50 Bnissel Ned.; 2.20 London Reg.; 3.15 Droitwich; 6.20 Londen Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Keulen; 9.20 Bi-ussel Fr.-Ned.; 10.30 Keulen; 11.20 Diversen. VRIJDAG 7 OCTOBER. 9.30 Diversen; 10.50 Londen Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 1.35 Londen Reg.; 3.35 Keu len; 5.20 Droitwich; 6.20 Londen Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Londen Reg.; 10.20 Brussel Ned.-Fr.; 11.20 Droitwich. ZATERDAG 8 OCTOBER. 9.30 Diversen; 11.50 Londen Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 1.30 Keulen; 2.55 Brussel 3.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Londen Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Wee- nen-Divei-sen; 9.20 Boedapest; 10.20 Brus sel Ned.; 10.50 Keulen; 11.20 Par. Radio. Wijzigingen voorbehouden. OPGERICHT 1899 Fa I C Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2 731 Kantoor Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIE'8

De Soester | 1938 | | pagina 2