ONZE GROOTE ST. NICOLAAS-PRIJSVRAAG 50 prijzen ter waarde van f 75.-- Gemeenteraadsverslag Radio-Centrale. Plaatselijk Nieuws Geheelonthouders- Vereeniging. VOOR DE BOTERHAM ADVERTEERDERS, begrijpt Uw belang en plaats Uw SINT NICOLAAS-ADVERTENTIE in „DE SOESTER". UW advertentie wordt gelezen en hèrlezen, ja zal worden gespeld! Geeft vooral vroegtijdig Uw advertentie door. (Vervolg van pag. 1). Het aanvullend crediet wordt dan ver leend. Na een halfuurtje pauze voor de thee, leest wethouder Gasille het beslotene bij agendapunt 5 voor, waaruit blijkt, dat geen intrekking van vroegere besluiten noo- dig is. De geldleening aan Bunschoten wordt dan goedgekeurd. 19. Adres van het bestuur der V.V.V. „Soesterberg's Bloei" te S'berg, waar in de aandacht wordt gevraagd voor den toestand van de Batenburglaan en verzoe kende daarin verbetering aan te brengen, met voorstel van B. en VV. De heer Nooder is danig teleurgesteld door dit afwijzend praeadvies. Het levensvraagstuk voor Soesterberg hangt af van het Vliegkamp. De gemeente heeft een groot belang bij bezoek in ruime mate aan en langs dat Vliegk. en de Batenburglaan wordt ook als doorgangsweg naar Den Dolder nog al eens gebruikt. Door spoedig te verwachten hout kap komt er een groote open oppervlakte daar bij; de weg moet nu afdoende worden afgewerkt binnen den kortst mogelijken tyd. Het levensvraagstuk, waar Soester berg op drijft, laat geen verder uitstel toe. Wethouder de Bruyn heeft een voorloo- pige verharding met de oude platen uit den Rijksweg door Soesterberg verleden jaar reeds ondernomen; alles kan natuurlijk niet in eens. Het betreft hier enkel en alleen de be zoekers aan het Vliegkamp, want bewo ners zyn er daar niet. Andere wegen zijn véél slechter en behoor en vóór te gaan; de Kampweg roept óók om verbetering en daar wonen veel belastingbetalers, die er om vragen. Het beschikbare crediet moet zoo goed mogelijk worden besteed. De heer Nooder wijst op de duizenden en nog eens duizenden, die des zomers daar naar het vliegen komen kijken en herin nert aan de vele verfraaiingen en verbete ringen te Soesterberg door de bewoners daar. Laat nu de gemeente ook eens wat doen. Wethouder Gasille merkt op, dat die weg Een ORIGINEEL Kapsel? Dan moet U zyn b(j G. H. v. d. Broek Nieuwevveg 4 A Diploma Ned. Kappersschool langs het vliegveld dood loopt. Gaan wij verbeteren, dan moeten wij later ook van zelf de andere slechte weg langs de andere kant van het vliegveld ook gaan verbete ren en dat kost schatten. De heer van de Ven wil een verbod voor auto's op dien weg, dat helpt al veel, doch de burgemeester meent, dat daartegen ook vele bezwaren zijn. Het voorloopig afwijzend praeadvies van B. en W. wordt dan aangenomen. 20. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w. a. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van Th. J. Wigtman; b. tot het in eigendom overnemen van strooken grond ter verbreeding van de Burg. Grothestraat; c. tot aankoop van een perceel grond van P. W. Duin; d. tot wyziging van het raadsbesluit dd. 5 Mei 1938, le afdeeling No. 4418, in zake verhuur van grond aan de Vereeni- ging „E.S.V.A.C.". e. tot het opnieuw verleenen van mach tiging aan B. en W. tot verpachting van gronden bestemd voor bouwgrond en wei land. Bij punt c ontwikkelt zich een uitgebrei de discussie. De heer van Breukelen acht het niet noodzakelijk om dit stuk grond op den hoek Soester Engweg en Verlengde Tal- malaan aa te koopen. Op den anderen hoek heeft de gemeente indertijd als bouwter rein grond verkocht aan de Radio Centrale, dus die hoek blijft toch niet onbebouwd. De heer Zylstra vraagt ook naar dien an dere hoek. Een ruime bouw daar op die •twee hoeken zal het gezicht op den Eng niet schaden, als er aardige gevels komen. De heer Hom is het daar mee eens. Ook de prijs van 3.25 per M2 acht spr. veel te hoog. De heer Hilhorst herinnert er aan, dat de grondcommissie zich met 4 tegen 2 stemmen tegen dezen aankoop heeft ver klaard. Aan de eene zijde gaat men het hoekperceel verkoopen en aan de andere zijde aankoopen; dat is toch te gek. Wethouder Gasille houdt een warm plei dooi voor de schoonheid van den Eng, die velen helaas niet zien. In het geheele Gooi is zoo'n mooie, ruime Eng niet en die moe ten wij in eere houden. Wij moeten het uit zicht open houden op het kruispunt Soes ter Engv/eg-Molenstraat en leelijke gedeel ten met leelijke zy- en achtergevels moe ten worden voorkomen; een ruime bebou wing is daar gewenscht. De heer Hornsveld vraagt naar den ver koop aan de Radio-Centrale. De heer van Breukelen meent, dat deze aankoop finantieel niet verantwoord is. De heer van de Ven is voor een lageren aankoopprijs. Wethouder Gasille deelt mede, dat aan de Radio Centrale op den anderen hoek is verkocht een groot stuk, dat in het uit breidingsplan viel en waardoor daar een ruime rooilyn aan den Soester Engweg is gewaarborgd. De andere hoek valt daar niet in en daar zou een veel minder ruime rooi lijn gelden, vandaar dit voorstel. Een nader voorstel, om dit punt terug te nemen voor nader beraad, wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen; daarvóór stem den de heeren van de Ven, Stroband, Horns veld, Gasille en de Bruyn. De aankoop werd door deze beslissing geacht te zijn verworpen. Punt 21 wordt behandeld in besloten ver gadering. 22. Beroepschrift der N.V. „Soesterdal" om alsnog vergunning voor den verbouw van het theehuis te Soesterberg. Sportieve modellen, moderne tinten 1.95—2.95—3.75 Prima Haarvilt 4.955.50 „Wegene" „Brommel" Borsalino 12.50 Garribaldi's 3.75—5.95—7.50—10.50 J. Hoppenbrouwers v. Weedestr. 44 Soestdijk De heer Thyssen wil deze zaak direct nu in den Raad afdoen. Wethouder Gasille meent, dat dit niet kan; spr. heeft de stukken niet eens ge zien. Er moet dus eerst een prae-advies van B. en W. komen. De Raad vereenigt zich met dit laatste tenslotte. 23. Vragen van het raadslid Hilhorst over de werkverschaffing op Pijnenburg. De heer Hilhorst heeft reeds eerder te gen de gevaren dezer particuliere werk verschaffing geopponeerd. Er worden nu vrijwel geen ontginningswerkzaamheden verricht, doch alleen maar gewoon, nor maal jaarlijksch onderhoud, zooals kappen van hout voor de jaarlijksche houtverkoo- ping, onderhoud en uitdiepen van slooten e.d. De eigenaar kan dat nu allemaal la ten verrichten tegen 0.45 per dag en per man, krijgt zijn werk klaar en het belas tinggeld van den particulier wordt daar voor gebruikt. De menschen, die dat werk anders tegen productief loon deden, zijn nu werkeloos. De burgemeester antwoordt, dat het on derzoek nog niet gereed is; er is nog geen nader rapport van de werkverschaffings inspectie. De heer Hornsveld: „En intusschen wordt het werk heelemaal klaar gemaakt." De burgemeester kan zich nog geen oor deel over deze zaak vormen en onthoudt zich daarom thans van nadere mededee- lingen. Na ontvangst van het rapport, krijgt de heer Hilhorst onverwijld nader antwoord. 24. Wethouder Gasille stelt dan voor 'tot de voorbereiding over te gaan van een partieel uitbreidingsplan voor de Amers- foortschestraat en omgeving te Soester berg. In de toekomst kunnen 'thans toch enkele uitwegen op den Rijksweg worden verleend, bij wijze van uitzondering, en waar wo ningbouw daar dus mogelijk blyft, is een nieuw uitbreidingsplan daar in de buurt van de nieuwe kazerne, die goed opschiet, strikt geboden voor een goede regeling van de bebouwing daar. Momenteel is daar nu niets geregeld. Conform dit voorstel wordt tot deze voorbereiding besloten, nadat de heer Hornsveld er op heeft aangedrongen de zij- erfafscheidingsafstanden niet 'te groot te maken. Dan deelt de burgemeester nog mede, dat een dezer dagen de nieuwe Gemeente- begrooting voor 1939 aan de raadsleden zal worden 'toegezonden, waarna aan de orde is de RONDVRAAG. De heer Nooder vraagt naar zijn voor stellen in zake het onderzoek bij den ver bouw der Mariaschool te Soestdijk, betref fende de verstrekking van melk op school, van het maken van schuilplaatsen bij de scholen voor de luchtbescherming en zijn plan omtrent een begraafplaats, 'te Soes terberg. Voorts wijst spr. op de groote gebeurte nissen, die aan ons oog voorbij gaan en on ze ziel diep raken, de maatregelen van ver volging der Joden in het buitenland. De burgemeesters van Amsterdam en Den Haag hebben woorden van medeleven gesproken en daarom hoopte spr. ook op een soortgelijk woord hier van onzen bur gemeester ten bate van hen, die elders slachtoffer geworden zijn van hun gods dienst; deze lieden moet men zooveel mo gelijk in bescherming nemen. De heer van Breukelen vraagt naar de oude boerderij aan den Lange Brinkweg. De heer Thyssen onderschrijft de ge snelde vraag naar de verstrekking ,van melk op scholen. In Noord-Brabant is een gemeente die op alle scholen melk verstrekt, dus het kan wel en spr. dringt aan op een spoedig prae-ad vies. De burgemeester meent, dat het ant woord voor de Mariaschool reeds lang klaar en verzonden is, doch zal dat nog nader onderzoeken. De kwestie over de melkver- strekking op de scholen komt de eerstvol gende vergadering aan de orde. Schuil plaatsen bij scholen zijn moeilijk te maken en zijn ook in Bilthoven niet aanwezig. Wat aangaat de. vervolging der Israëlieten en hun uitzetting uit bepaalde landen, spr. heeft natuurlijk persoonlijk veel deernis en voelt medeleven met die getroffenen, doch de practische hulp aan hen lykt spr. een zaak van algemeene regeeringspolitiek en niet van gemeentelijk initiatief. Het is een zaak van groote consequenties, die reeds in de Tweede Kamer besproken is een die een centrale regeling behoeft. Als de Regeering definitief haar standpunt bepaald heeft, en de gemeenten daarbij wil inschakelen, zal spr. zeker in initiatief niet achterblijven. Wethouder de Bruyn merkt op, dat de boerderij aan den Lange Brinkweg wellicht zal moeten worden afgebroken, daar een nieuwe zal moeten worden gesticht, want men behoort die 8V£ H.A. weiland toch niet practisch ongebruikt te laten. Daarna gaat de Raad over in geheime zitting 'ter behandeling van de belasting reclames, waaronder die van eenige bewo ners van den Verlengde Kolonieweg, die nu baatbelasting mogen betalen, omdat zy in dertijd strooken grond gratis voor wegver- breeding hebben afgestaan. Doch over die kwestie mocht het licht der openbaarheid vooralsnog niet schenen. BRIDGE-DRIVE „SOESTER KRING". Donderdagavond heeft de sociëteit „De Soester Kring" in hare localiteiten in hui ze „De Viersprong" op Nieuwerhoek een groote bridge-drive georganiseerd, waar mede de organiseerende sociëteits-commis- sie, bestaande uit de heeren D. de Looze, J. van Oldenborgh en W. H. C. Doorman veel eer heeft ingelegd. Er waren inschrijvingen uit Soestdijk, Soest, Soestduinen en Soesterberg, doch ook uit Amersfoort, Driebergen, Zeist en de Bilt en Utrecht. De bridgeclub uit Soest-Zuid was mede vertegenwoordigd. In totaal namen niet minder dan 84 personen deel, dus 21 tafeltjes; er werd gesppeeld in 3 series van 7 tafeltjes volgens het Scheve- ningsch systeem met matchpunten p. paar. Onder de aanwezigen bemerkten wij den oud-burgemeester van Soest, thans burge meester van Driebergen-Rijssenburg, Jhr. P. P. de Beaufort, oud-lid der sociëteit „De Soester Kring", die zelfs met zijn partner den eersten prijs won in een eindpositie, die het beste was van alle series. De avond verliep vlot en geanimeerd met den navolgenden uitslag: Serie A. le prijs heer en mevr. Dik uit Amersfoort. 2e prijs Mevr. v. Dam en mej. Zwaan, Soest. 3e prijs de dames v. d. Donker en Hoorn, Soest. 4e prijs heer en mevr. Bartman. Serie B. le prijs (beste van alle series) de heeren Jhr. P. P. de Beaufort en van Oorde, Driebergen. 2e prijs de heeren Baron van Ittersum en Pompe uit De Bilt. 3e prijs de heeren Ittmann en Willing, Amersfoort. 4e prijs Mevr. Phaff en de heer Fhaff (den Haag-Soest). Serie C. le prijs de heeren H. W. Ran en Verheyen, Soest. 2e prijs (gelijk aantal punten als de le prijs) de heeren de Vries en Knoek uit Amersfoort. 3e prijs de heeren Schreuder en Post uit Utrecht. 4e prijs de heer en mevr. Lahr, Soest. Verleden week organiseerde de afdee ling Soest een propaganda-filmavond voor leden en belangstellenden in het gebouw .Eltheto" aan het Driftje, welke aardig be zocht was. Circa 8 uur opende de praeses de ver gadering, laat zingen Psl. 25 2 en las daarop voor Marcus 6 3444 en gaat daarop voor in gebed. Vervolgens werd op het witte doek vertoond het vangen en temmen, der wilde HEBBEN WIJ VOORRADIG: SCHOUDERHAM, per ons 17 ct. ONTBIJTSPEK, per ons 15 ct. PROCUREURSPEK, per ons 17 ct. ROOKVLEESCH, per ons 17 ct. PLOCKWORST, per ons 15 ct. LUNCHWORST, per ons 10 ct. BOTERHAMWORST, per ons 9 ct. LEVERPASTEI (gr. bus) 18 ctt MARMELADE JAM (Sinaasappel en citroensmaak) p. p. 30 ct. SPAR-JAM, (extra) per pot 26 ct. CHOCOLADE VLOKKEN, per ons 8 ct. WITTE en GEKL. HAGEL, p. ons 8 ct. Verder nog ZALM, HARING IN TOMAAT, ZOETE- en KOMIJNE KAAS, EDAMMER, ETC. Wie één gulden voor Kruidenierswaren enz. besteedt (behalve Boter, Suiker en Vet) ontvangt één ons BOTERHAMWORST GRATIS. Zoo juist ontvangen VRUCHTEN PUDDING en BITTERKOEKJES PUDDING, uitgewogen 10 cent per ons; iets aparts! Levensmiddelenbedrijf „DE SPAR HARTMANLAAN 96. N.B. Onze Reisbonnen-reclame komt spoedig! paarden, door de cowboys, wat een lang niet aangenaam werkje bleek. Daarna liep de film: „Het kostbare kussen" met Jacq Duffy in de titelrol, waarom gegierd is; daarop volgde de film: „de onbekende mis dadiger" in 5 af deelingen, een zeer mooie propaganda-film, welke overal met aan dacht wordt gevolgd. De film in Zwitser land opgenomen, gaf mooie natuurtafree- len te aanschouwen; voor 'n maand terug kwam deze film naar Holland. In de pauze der film sprak de heer D. B. van Veen uit Utrecht, propagandist der N.C.G.O.V. een enkel woord. Spr. beloofde Christenmenschen niet behoeven te spre ken over geheelonthouding, maar laatst was spr. in een christelijk gezin, waar voor het eten een „opknappertje" werd genomen; in Amerika is dit niet mogelijk; hoe kan dan ook samengaan God willen dienen in alles en drank gebruiken. In 1936 was er een terruggang in 't drankgebruik, in 1937 weer opleving door meerderen arbeid, dus meer geld. De verlaging v. d. accijns is niet goed gezien, daar door deze aftrek weder om meer wordt gebruikt en toch wil men graag een droog Nederland zien. De jon gere generatie heeft de ellende der drank zucht niet mede gemaakt, maar toch zijn er in Nederland nog 2000 dronkaards die, als zij straks in dat euvel doorgaan, zullen sterven en voor eeuwig verloren gaan. Elk jaar komen er uit de jeugd nieuwe slacht offers bij, maar wij zullen daar krach tig tegen ingaan. In Amsterdam zijn 1017 patiënten, de meesten zyn werkloos en dat doelloos rondslenteren werkt de drank zucht in de hand; men zoekt afleiding en denkt dit in den drank te vinden. In Rot terdam neemt ook het verbruik toe; ook het spiritusdrinken. Utrecht telt 500 pa tiënten. Nu zijn er krachtige naturen noo- komt voor in ons blad van Zaterdag a.s. èn Zaterdag 3 Pee Administratie N.V. EERSTE SOESTER ELECTRISCHE DRUKKERl' dig, die willen helpen, want het is onchris telijk, niet te helpen; daarom de beide han den toegestoken aan den zwakken broeder. Soest heeft gelukkig een afdeeling, doet daarom wat de hand vindt om te doen, want het is Gods werk. Na het ronddeelen van het wereldstrijd- orgaan, werd de film getoond. Hierin zag men hoe een gelukkig gezin, doordat de man omgaat met een vriend die hem over haalt om drank te drinken, wordt ver woest. In een dronkemansbui slaat hij zijn vrouw; de vrouw grijpt uit zelfverdediging een mes en steekt haar man dood. Voor de Rechtbank wordt zij schuldig verklaard en ingesloten. Haar kind komt bij de familie terecht; na de straf van de vrouw komt zij ook daar in huis, waar haar dochter on derdak heeft gekregen. Een onbekende stuurt haar steeds geld, later blijkt, dat dit geld komt van den man, die het onge luk over de familie bracht. Op school hoort het kind van hetgeen haar moeder heeft doorgemaakt en nu vertelt deze zelf wat zij gedaan heeft. Het kind vergeeft het haar en samen gaan zij een nieuwe toekomst te gemoet. Aan het slot sprak de praeses zijn dank uit voor de vertooning der film; daaraan behoeft niets te worden toegevoegd; zij spreekt voor zichzelf. Spr. hoopt, dat zij zegen zal afwerpen en de roeping wakker maken in elk woord, om de zwakken te helpen, dit is onze dure plicht. Ds. J. I. van Schaick sloot met dankge bed. H. DON BOSCO GROEP. NEDERLANDSCHE VEGETARIëRS- BOND. De afdeeling Soest gaf Zondagavond een tooneeluitvoering in het St. Josephgebouw te 7.30 uur, welke zoo druk bezocht was, dat al de drie beschikbare zalen geheel gevuld waren. De Don Bosco Groep-vlag sierde het po dium; een strijkje zorgde voor gepaste af wisseling. De hopman opende den avond met een begroetings Yell, waarna hij allen het welkom toe riep en zich verheugde over de groote opkomst; als nu het gebodene in den smaak valt, is het succes verzekerd. Ten tooneele werd gevoerd: „de Houtdui ven-Patrouille", tooneelspel in 3 bedrijven, door J. A. H. Smit, speciaal geschreven voor Padvinders. Het verplaatst ons aller eerst in 't kamp der Houtduiven, wij zien verder hoe zij in aanraking komen met smokkelaars, om deze laatsten tenslotte te overvallen en aan de grenscommiezen over te leveren. Het spel liep vlot; de optre denden hadden eer van hun taak. Het was dan ook een kolfje naar hun hand. De en tourage was naar rato;het spel werd met aandacht gevolgd en ontving een welver diend applaus. Tusschen de bedrijven door werden kampliederen gezongen, die lustig werden gevolgd. Tot slot traden na de pau ze de Welpen en „The Singing Cow Boys" op, wat ook gewaardeerd werd. De H. Don Bosco Groep heeft laten zien, wat zij kan en zy heeft dat heel goed gedaan. De aan wezigen hebben zich vermaakt, getuige het daverend applaus. ALS KERSTMIS NADERT Men verzoekt ons 't volgende mee te dee- len: Ja, als Kerstmis nadert, de dagen kor ten, een weemoedstemming mensch en na tuur omvaamt, dan ziet de Christen met te intenser kracht uit naar het Feest der fees ten, het licht, dat gaat geboren worden onder ons, in ons! In deze wereld, in'de duisterheid van on ze dagen, die ons tot stikkens toe benauwt. Een dreigende oorlog ging voorbij, God dank, doch de chaos bleef en 't menschen- leed is niet te peilen en een onheilspellende dreiging omklemt alles en allen En toch komt Kerstmis. God-dank! en toch zullen de klokken luiden: Gods waarheid gaat door, trots nood en onder gang! „Hoe zal ik U ontvangen?" Christus, in deze stuiptrekkende wereld, gebogen onder een schuld van eeuwen! Hoort en ziet gy het oordeel, dat zich voltrekt als een causale wet over allen, want wie kan zich de hand op de borst slaan, wie is zonder schuld, wie deed ge noeg Als Kerstmis nadertmoet de Christenheid zich nü wel diep schamen en heel klein voelen: hoe kon Gods wereld zóó verworden, en weer aan den rand van den baajerd komen Wij roepen de Christenen binnen en bui ten de kerken op tot een getuigenisavond in de Oude Hervormde Kerk op 29 No vember: op den oorlogstoestand dezer we reld, door ons zoo geworden, rust de vloek van God; alleen in den levenden Christus is vrede als scheppende kracht! „Wie ooren heeft om te hooren Het Bestuur van Kerk en Vrede, afdeeling Soest. De afdeeling Soest van dezen bond hield Vrijdag in de zaal van „Eltheto" aan het Driftje een tentoonstelling van diverse boe ken, tijdschriften, brochures en tabellen, skeletonderdeelen van mensch en dier, kunstmatig bont, plantaai dige voedings stoffen als Mammouth-nerf, Marmite en meer. Als spreuken sierden de zaal „Vegetaris me is eerbied voor het leven"; „gij zult niet dooden", „Vegetarisme is gezondheid" e.a. Ook werd er vegetarisch gekookt. In een kort openingswoord, houdende propaganda voor de vegetarische beginse len, van den heer J. Littooy, die er op wees, dat vleescheten rheumatiek kan verwek ken, doch men zal goed doen, alvorens daar toe over te gaan, eerst eens met zijn huis arts te spreken, werd de gelegenheid ge geven de verschillende heerlijke toebereide vegetarische spijzen te proeven. Daarna werden havermoutkoekjes ge bakken volgens een speciaal recept, met marmite, die heerlijk smaakten. Ook de croquetjes van oud witte- en tarwebrood zonder korst met wat ei en kerry, waren smakelijk. Tenslotte werden in de schil gekookte aardappelen rondgediend en eenige rauw kost spijzen. Nadat dit dinér was afgeloopen, werden eenige vragen gesteld en beantwoord. Des avonds te 8 uur hield de heer B. C. Kool uit den Haag een belangwekkende causerie over de vegetarische leefwijze en ging na, hoe reeds in de oudheid deze leef wijze werd toegepast. Ook bij de Hindoe- sche godsdienst hangt men haar aan. De natuurvolkeren leerden ons reeds het be sef van reinheid in de soort der voedings middelen, waarop ook het vegetarisme is gegrondvest. Vegetarisme is de veredeling van den mensch door moreele eigenschap pen; het is in den diepsten grond een reli gieus ideaal. Uit ideëele overweging moet men overgaan tot het vegetarisme. Dit kost veel strijd, doch de overwinning is dat waard. Ir. Felix Ortt woonde de lezing bij. SIGARETTEN ONTVREEMD. Bij een sigarenwinkelier aan de Koningin- nelaan werd er in den laatsten tijd vrij re gelmatig doosjes sigaretten ontvreemd van uit den winkel, zonder dat de winkelier kon bemerken, hoe dat eigenlijk kwam. Hij, zoowel als de politie, letten echter wel ter dege op, als gevolg waarvan Vrijdagmor gen ontdekt werd, dat een inwoonster de zer gemeente, die in den winkel kwam om sigaren en cigaretten te koopen, blijkbaar van die gelegenheid tevens gebruik maak te een doosje zonder betaling mede te ne men. Bij onderzoek bleek het bewuste doosje inderdaad in het bezit van die inwoonster te zijn, die dan ook bekende zich daaraan meermalen te hebben schuldig gemaakt. Eenige aanmerkelijke reden voor dit vreem de optreden, dat eigenlijk volkomen onbe grijpelijk was, kon ook zij zelf niet opge ven. Proces verbaal is opgemaakt. LEGER DES HEILS. BELANGRIJKE AANKONDIGING. In verband met voorbereiding van een belangrijke jubileum van den Bevelvoeren den Officier van het Leger des Heils te Baarn, Majoor Blikslager, welke op Zon dag 27 November a.s. 25 jaar Officier van het Leger des Heils zal zijn, zal Woensdag 23 November 1938 in de Buitenpost van het Leger des Heils, Nieuwevveg 111 alhier, geen bijeenkomst zijn. Dien dag zal er 's avonds een bijzondere avond zijn in het Korps te Baarn, De Wetstraat 25. Majoor Kolder zal daar voorgaan. DONDERDAG 24 NOVEMBER. 9.30 Diversen; 10.50 Londen Reg.; 11.20 Keulen; 12.20 Londen Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 3.20 Keulen; 4.20 Londen Reg.; 5.20 Droitwich; 6.20 Keulen; 7.00 Rad. Cenrale Soestdijk; 8.00 Keulen; 9.50 Droitwich; 10.20 Stuttgart; 11.20 Di versen. VRIJDAG 25 NOVEMBER. 9.30 Diversen; 10.50 Londen Reg.; 11.20 Keulen; 12.20 Brussel Ned.; 2.05 Londen Reg.; 3.20 Keulen; 4.15 Droitwich; 6.20 Londen Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Brussel Fr.; 9.20 Diversen; 10.05 Droit wich. ZATERDAG 26 NOVEMBER. 9.30 Diversen; 10.50 Londen Reg.; 12.40 Brussel Ned.; 1.30 Keulen; 2.50 Brussel 3.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Londen Reg.; 7.00 Rad. Cenr. Soestdyk; 8.00 Di versen; 8.20 Droitwich; 9.20 Keulen. Wijzigingen voorbehouden.

De Soester | 1938 | | pagina 2