Em iimmi di mioiiEUEi tai 't HANDELSHUIS zil mn 11 lillti I De grenswijziging met Amersfoort C. i. v. d. L00 C. J. v. d. LOO C. J. v. d. LOO I Philips, Waldorp en Sière Radio toesteilen EERSTE AMERSFOORTSCHE VERHUIS ON DERNEMING r.Sbcui& H. Bunk Zn., Puntenburgerlaan16, Tel. 1295 ST. NICOLAASTAFEL Techn. Bur. H J. M. van der WEERD, c.i. ij Burgerlijke Stand Mondelinge behandeling voor Gedeputeerde Staten. Burgemeester Visser licht het standpunt van Soest nader toe. OOK HOOGLAND HEEFT BEZWAREN. De Amersfoortsche Wethouder Noordewier verdedigt de voorstellen. Openbare vergadering. Dinsdagmiddag 'te 2 uur hield het Col lege van Gedeputeerde Staten der provin cie Utrecht een openbare vergadering, waarin de voorstellen tot grenswijziging tuusschen de gemeenten Amersfoox-t, Soest en Hoogland werden behandeld en waarin gelegenheid bestond de bezwaren daarte gen nader mondeling toe te lichten. Waar de Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht te Amersfoort aan wezig moest zijn bij de plechtigheid bij het Belgische monument aldaar in tegenwoor digheid van Z.M. Koning Leopold van Bel gië, werd de vergadering- gepresideerd door het, lid van Gedeputeerde Staten Weit- kamp; op den heer Kettlitz na waren alle leden van het college aanwezig. Het standpunt van Soest. Allereerst kreeg de burgemeester van Soest, Mr. W. A. J. Visser het woord, die een nadere omlijning zou geven van het geen reeds in de gewisselde nota's tot uit drukking was gebracht en daarna de ver slagen zou bespreken van de zittingen van den gemeenteraad en de commissie uit de ingezetenen te Amersfoort. De kwestie is reeds vele jaren oud, da teert reeds vanaf 1928, toen Amersfoort privaatrechtelijk gronden wilde aankoopen onder Soest. Tot 1932 is daarover gecorres pondeerd, doch waar Amersfoort geen grondruiling als compensatie wilde, zijn de onderhandelingen toen doodgeloopen. Ook over een streekplan kon men niet tot overeenstemming geraken en Soest had den indruk, dat Amersfoort daar niet veel voor gevoelde. Op 5 Maart 1934 is in het Pro vinciehuis te Utrecht een bespreking ge houden over öf een streekplan, öf een grenswijziging, doch steeds ging men daar- 'bij van het standpunt uit, dat voor een streekplan nè. een grenswijziging geen plaats zou zijn. De bewijslast van de noodzakelijkheid dezer grenswijziging ligt geheel op Amers foort, dat echter daarmede in gebreke is gebleven. Spr. haalt verschillende citaten aan uit het boekwerk van Staatsraad Prof. Mr. A. A. H. Struycken, getiteld: ,,De gemeenten en haar gebied, een studie over de vrijwillige en onvrijwillige samenwer king der gemeenten en de verandering van gemeentegrenzen", waaruit blijkt, dat de ze zoo bij uitstek deskundige hooggeleer de schrijver een grenswijziging het aller uiterste middel acht; het belang van één der betrokken gemeenten wordt in geen en kel opzicht als genoegzaam geoordeeld en eerst als alle andere middelen om tot een goede oplossing 'te komen heben gefaald, kan men tot een dergelijk voorstel komen, indien ernstige verwaarloozing van het al gemeen belang uit blijven voortbestaan der oude toestanden en grenzen met zekerheid is te duchten. Ook bij een grenswijziging geldt het ,,voor wat, hoort wat", moet men compen satie voor het verlies van grondgebied ont vangen. Ten deze zijn zeker alle andere middelen niet uitgeput, neen zijn zelfs nog nimmer ernstige pogingen ondernomen, om op een andere wijze tot oplossing van mo gelijke bezwaren te komen. Wethouder Noordewier van Amersfoort heeft wel ge sproken van een zeer vredelievende wijze, waarop de onderhavige geschillen worden opgelost, doch spr. stelt daartegenover, dat eigenlijk vrijwel iedere grenswijziging het tegendeel van vredelievend is. Het algemeen belang, dat Prof. Struycken slechts voor een grenswijziging erkent, vat deze schrij ver zéér zwaar op, feitelijk vordert hij een bijna nationaal belang om de grenzen te kunnen verleggen. Voorts wijst spr. nog op het Soester uitbreidingsplan, waarop de Soester in dustrieterreinen aan den Eem voorkomen en welk plan thans bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd, naar men mag aannemen na rijp beraad en nauwgezet overleg. De grondaankoopen door Amersfoort op Soester gebied vindt spr. bepaald onele gant en dat is slechts een zachte wijze van uitdrukken. Dat was allerminst een daad van wijs beleid. De 400.inkomstenderving, die daar enboven spr. veel hooger acht, zijn gerust gekapitaliseerd zoo'n gering bedrag niet en ook Gedep. Staten zelf vinden dat jaar lijks niet zoo'n kleinigheid, daar zij her haaldelijk bij de begroeting aanmerkingen maken over nog heel wat geringere uit gaven. (gelach). Dat dit bedrag te klein is, om daarvoor vergoeding te geven, kan dus spr. in deze lijn heelemaal niet begrijpen. Conclusies. Resumeerende komt spr. tot de conclu sie, dat in geen enkel opzicht is voldaan aan de eischen, die men minimum voor een dergelijke grenswijziging mag stellen en de tot dusverre aangevoerde redenen daar voor totaal onvoldoende moeten worden ge acht en dat dus dédrom deze voorstellen niet kunnen worden aanvaard. Wat betreft hetgeen is gezegd, in de ver gaderingen van den gemeenteraad en de commissie uit de ingezetenen te Amers foort het volgende: Amersfoort moge snel zijn gegroeid en thans groot zijn, men moge reeds spreken over een „Groot-Amersfoort" met 90.000 j Banketstaven Boterletters Gevuld Speculaas i Dikke Brokken BANKETBAKKERIJ SOESTERBERGSCHESTR. 28 - TELEFOON 2532 - of 100.000 inwoners, ook Soest is hard ge groeid en er blijkt, dat in de laatste tien tallen jaren zelfs Soest vier maal zoo groot is geworden tegen Amersfoort slechts drie maal. Soest heeft op de bewuste plaats reeds jaren geleden zijn industrieterrein geprojecteerd, dat is geen uitvinding uit den laatsten tijd. Van het geprojecteerde industrieterrein van Soest zullen bij aanneming van deze voorstellen niet minder van 7 van de 25 H.A. wegvallen, dat is meer dan één vierde. Dat indertijd Soest niet zijn deel van 2/39 aan de kosten van Eemverbetering heeft willen "bijdragen, vindt spr. persoonlijk jammer en onjuist. Wat aangaat het deel van den rijksweg, politioneele bezwaren doen zich daar nim mer voor, te meer niet waar alle Amers foortsche agenten tevens onbezoldigd rijks veldwachter zijn en dus zoo noodig ook over de grenzen kunnen optreden. Het te Amersfoort aangehaalde interview in „Het Handelsblad" is bij onderzoek gebleken te zijn een volslagen fictie. Regeeren is nog steeds vooruitzien, ook in Soest en vandaar dat deze gemeente te recht industrieterreinen aan den Eem heef geprojecteerd. Komt er in de toe komst daar industrie, dan zal wellicht Soest aan Gedeputeerde Staten iets min der last bezorgen uit finantieel oogpunt, dan 'tot heden toe het geval wel eens was. Spr. verzoekt tenslotte aan Gedep. Sta ten deze zaak nog eens zeer ernstig te overwegen, opdat hier een oplossing kome, die het rechtsgevoel te Soest volkomen be vredigt, welke oplossing door de onderha vige voorstellen geenszins wordt gegevep. Ook Hoogland heeft bezwaren. De heer de Bruin uit Hoogland merkt op, dat Hoogland tegenover deze plannen erg soepel is geweest. De Koppel en Liendert wil men wel afstaan, doch niet den grond langs den Eem tot aan de Drie Sluizen zelfs toe; Hoogland moet bestaansrecht behou den en zijn laad- en losplaats. Men wil nu Hoogland practisch geheel afsnijden van het vaarwater en dan zal de Coöp. Graan - malerij over twee jaar, als de concessie af loopt, zeker verdwijnen. Spr. stelt voor de grens te laten loopen door het hart van den Eem en van het nieuwe Geldersche Vallei Kanaal, dat is een mooie natuurlijke scheiding, waardoor Hoogland slechts wei nig geschaad wordt. Met klem verzoekt spr. deze grens te aanvaarden, want Hoog land moet expansie behouden, daar het ook zeer snel m grootte toeneemt. In 1918 wa ren er 2833 inwoners, in 1928 waren dat er 3460 en thans reeds 4233. Het Amersfoortsche standpunt. B(j de Hooglandsche annexatie spelen de financiën de hoofdroL Wethouder Noordewier van Amersfoort merkt op, dat Hoogland altijd nog een ge deelte van den Eem overhoudt, waar even tueel een fabriek kan worden geplaatst. De misstanden, dat Amersfoort havenrech ten moet heffen, doch men te Hoogland gratis kan lossen, moeten verdwijnen, want Amersfoort heeft hooge kosten voor de Eemverbetering en aanleg en onderhoud van den haven betaald, waarvan men een ander niet moet laten profiteeren. Spr. be cijfert uitvoerig, dat Amersfoort aan Eem en haven rond 22.000.per jaar gedu rende de laatste tien jaar heeft ten koste gelegd met een kapitaalsuitgave van meer dan 65.000.in die jaren. Hoogland trekt zich daar niets van aan, doch profi teert er wel van. En niet alleen Amers foort heeft belang bij den haven, doch ook het geheele achterland. Verder becijfert spr., dat Hoogland slechts een 5100.in komstenderving heeft. Geen compensaties. Wat Soest aangaat, indertijd heeft men geëischt als compensatie den afstand aan Soest van het zoog. Lange Bosch en het aanleggen van 'n nieuwen weg dwars door Birkhoven, doch Amersfoort voelde daar niets voor. In geen enkel uitbreidingsplan dat te Soest ter visie heeft gelegen is op het terrein, dat thans tot Amersfoort zou moeten overgaan, ooit eenig Soester in dustrieterrein geprojecteerd en als dat thans wel zoo is, meent spr., dat zulks in strijd zou zijn met de ter visie gelegen heb bende plannen. Vroeger voelde Soest wei nig voor industrie en weigerde ook in 1928 een 'bijdrage te geven in de kosten van ver betering van den Eem; deze 2/39 heeft Amersfoort toen mede voor zijn rekening moeten nemen en in totaal heeft Amers foort ter zake een 14.000.voor Soest betaald. Spr. meent, dat het niet erg ele gant is, dat Soest nu juist zijn industrie terrein gaat projecteeren op 4 tot 5 K.M. van de kom en vlak tegen Amersfoort aan. Deze gemeente heeft daar onder Soest die gronden gekocht om vroegtijdig over dien grond te kunnen beschikken als er behoef te aan was; men heeft nu aangekocht te gen de landbouwwaarde en goed vooruit gezien. Een industrieterrein stampt men niet uit den grond en de stichting was dé,dr alleen mogelijk met het oog op den wind, het water en de spoor. En géén streekplan. Een streekplan kan nimmer de bedoeling VERHUIZINGEN RMEBSFOOBT VAKKUNDIG INPAKKEN VAN GLAS EN AARDEWERK ENZ. - BERGPLAATS VOOR INBOEDELS PRIJSOPGAAF WORDT VR IJ BLIJ VEN D VERSTREKT Voor SoestJ. N00RDIJK - Braamweg 40 gronden heeft echter Amersfoort op zéér- bedenkelijke wijze het privaatrechtelijke met het publiekrechtelijke verbonden. De burgemeester van Amersfoort acht een streekplan wel degelijk mogelijk, in strijd met hetgeen de wethouder hier heeft ge zegd. Ten opzichte van zeggingschap in poli tioneele zaken in het bewuste gebied voor Amersfoort is gebleken, dat er niet de min ste klachten in dat opzicht bestaan. Voor den rijksweg gelden ook geen bezwaren door de commissies als onbezoldigd rijks veldwachter, waarop Amersfoort echter niet ingaat. Hoogland wil meer oeverlengte behouden. De heer de Bruin uit Hoogland merkt op, dat wel is waar Hoogland nog meer oever lengte aan den Eem zal behouden, doch doordat die lest drassig en moerassig is, komt die niet in aanmerking voor stich ting van losplaatsen of een fabriek. De kaarten. Dan komen de kaarten ter tafel. Allen buigen zich erover en speciaal het goedgekeurde Soester uitbreidingsplan Een BEZOEK aan onze ruim jjj) f gesorteerde beloont Uw moeite. v Iedere kooper voor H minimum 80 ct. ontvangt een groote chocoladeletter cadeau f BANKETBAKKERIJ Soesterb.str. 28, Tel. 2532, Soest t hebben om plaatsen voor een industrie te bepalen, doch wil slechts een zekere lucht ledige ruimte tusschen de bebouwing der beide aangrenzende gemeenten bewerk stelligen. Als Amersfoort fabrieken zou moeten gaan bouwen op Soester gebied, zou dat de grootste moeilijkheden geven en in de practijk nimmer bevredigen. Aan het Lange Bosch had Soest geen be hoefte en in Birkhoven heeft Amersfoort heel wat grootere belangen, dan Soest, van daar dat voor deze voorstellen niets werd gevoeld. Isselt vroeger bij Amersfoort? Wat de historie en de traditie aangaat, spr. .meent, dat in deze tijden de doelma tigheid en de systematische uitbreiding moeten voorgaan, en dan die andere din gen daarvoor maar moeten wijken. Doch over historie gesproken, meent spr. zelfs dat Amersfoort meer en oudere rechten kan doen gelden op Isselt, met de kapel, dat in vroeger tijden behoorde tot de zoog. „Vrijheid van Amersfoort", zooals blrjkt uit een kaartje, dat spr. overlegt en dat ook op de tentoonstelling te Baarn is geweest; van welk jaartal dat is, weet spr. niet, doch het is kennelijk erg oud. Resumeerende verzoekt spreker terdege met de belangen van Amersfoort rekening te houden, terwijl hij meent, dat het algg- meene belang ten deze ook zeker deze grenswijziging eischt. Hij spreekt de hoop uit, dat de voorstellen verder hun weg zul len mogen vinden. De replieken, Er wordt dan gelegenheid gegeven voor de replieken, waarbij echter door den voorzitter op eenige kortheid wordt aange drongen. Burgemeester Visser van Soest merkt op, dat de lange itjjdsduur, die sinds 1928 is verstreken in verband met deze plannen, nog geenszins duidt op eenig ernstig stre ven om tot een oplossing te komen door toepassing van andere middelen; die pogin gen waren erg mager en zijn doodgeloo pen. Spr.'s bezwaren zijn voornamelijk van Staatsrechtelijken en practischen aard en de historische bezwaren acht spr. eigenlijk niet zoo erg belangrijk. De industrie-terreinen zijn van den be ginne af aan dé&r, aan den Eem geprojec teerd, geheel conform alle plannen, die ter visie hebben gelegen. De Eemverbetering was voorzeker ook voor Soest van belang, doch men wilde nog een voorwaarde doen opnemen t.o.v. het Waterschap, waaraan niet werd voldaan en daardoor is toen geen bijdrage verleend. „Een groene gordel". In het uitbreidingsplan is met opzet een „groene gordel" geprojecteerd tusschen het Soester industrieterrein en de Amersfoort sche gronden, hetgeen wel het tegendeel is van tegenwerking. Bij den aankoop dier heeft de volle aandacht. Wethouder Noor dewier wijst er op, dat 9/10 van de Amers foortsche gronden niet in dat plan zijn op genomen en dus ook geen Soester in dustrieterrein vormen. Slechts 1/10, Weste lijk van die gronden gelegen, heeft in Soest een bestemming gekregen en men kan ge makkelijk alles een eindje naar- het Westen verschuiven. Burgemeester Visser bestrijdt dat. Wethouder- Noordewier houdt vol, ^at van de 120 H.A. grond, door Amersfoort aangewezen als fabrieksterrein het groot ste deel in het Soester uitbreidingsplan is vrijgelaten als gewone cultuurgrond; als Soester industrie-terrein is daarvan slechts 1/10 deel aangewezen, de rest niet. Zoo èrg groot kunnen de Soester bezwaren dus nimmer zijn. Spr. blijft dus bij het door hem ingenomen standpunt. De voorzitter der vergadering geeft aan alle vertegenwoordigers van gemeentera den de verzekering, dat alles, wat thans naar voren is gebracht zeer ernstig zal worden bekeken en overwogen en dat Ge deputeerde Staten bij de bepaling van hun definitief standpunt nauwgezet met dat al les rekening zullen houden, waarna hij de ze openbare vergadering tegen 4 uur sluit. Wij verkoopen deze 100°|o NEDERLANDSCHE APPARATEN met 100°|o erkende SERVICE. Buntwegg 22 Telef. 2777 Soest van 1723 Nov. 1938. GEBOREN: Leopold Felix, z. van G. v. d. Berg en K. Schonwelski, Ossendamweg 28; Catharina Maria, d. van W. P. Dijk man en G. H. M. Wagner, Kerkpad Z.Z. 8; Christian Wilhelm Hendrikus, z. van H. v. d. Kuil en E. M. I. Holland, Beetzlaan 41. ONDERTROUWD: H. C. Schmitz, 48 j., drogist, v. Weedestraat 61 en A. Willem- sen, 42 jaar, Bussum. GEHUWD: C. Tak, 30 jaar, brandstof - fenhandelaar en C. A. v. Veen, 34 jaar, Hil versum, Hilvertsweg 71; C. M. Visser, 28 jaar, timmerman en M. Hilhorst, 25 jaar, v. Lenneplaan 18; W. F. Jacobs, 42 jaar, rgeant vliegtuigmaker en C. H. Majoor, 24 jaar, Ferd. Huycklaan 26. OVERLEDEN: Maria Hulst, 70 jaar, wed, van P. Luder, Hartmanlaan 18. Vestiging van 17-23 Nov. 1938. Wed. W. C. de Maar-van Es m. d., van Amersfoort naar Stationsweg 8b; J. W. Th. Bosch, inw., van Den Haag naar Luchtv.- afdeeling; G. L. Stehouwer, met vrouw, van H. I. Ambacht naar Verl. Talmalaan 15a; H. Postma, inw., van Ermelo naar DROSTE en RINGERS Chocoladeletters Luxe doozen Bonbons en Chocolade Marsepain en Borstplaat Eigen fabrikaat BANKETBAKKERIJ Soesterb.str. 28, Tel. 2532, Soest Soesterb.straat 125; J. M. v. Kas, inw., van Hilversum naar Birktstraat 26d; H. Dokter, inw., van Ermelo naar Beetzlaan 56a; P. Vermeulen, inw., van Den Haag naar Beetzlaan 12; H. M. J. Gerritsen van Zeist naar Parklaan 9; Tj. Wille van Am sterdam naar Wilhelminalaan 19; A. v. d. Water met vr., van Asd naar Staalwijk- laan 6; A. Klein van Utrecht naar Kamp weg 18; A. de Kruyk, inw., van Ameide n. Vredehof straat 37; A. v. d. Wolfshaar, inw., van Hoogland naar Kt Brinkweg 25; B. v. Barneveld, inw., van Amerongen n. Amersf.straat 12a; H. Th. Wassink, inw., van Rheden-Velp naar Soesterb.straat 125; F. Eichwald, met vr., van Duitschland n. Oranjelaan 33; L. Benda, inw., van Duitsch land naar B. Grothestraat 55; O. Witte van Duitschland naar Stadh.laan 35; H. D. van Diggelen, met vr., van Gennep n. Stadh. laan 74; W. Nieuwkerk, met vr., van Utrecht naar Braamweg 71; B. Bruinekool inw., van Baarn naar Amersf.straat 120; C. H. van Daatselaar, inw., van Stouten- burg naar v. Lenneplaan 53; M. C. Gelder man, inw., van Heemstede n. Klaarwater- weg 17; J. Dijk, inw., van Opsterland naar Wald. Pyrmontlaan 6. Vertrek van 17-23 Nov. 1938. G. v. d. Neut van Molenstraat N.Z. 53 naar A'dam, Scheldestraat 119; P. Horde met gez., van Schoolstraat 20b naar Rot terdam, 'Kuilstraat 49; F. G. Andriessen, met vrouw van KI. Engendaalweg 2 naar Tilburg, Klimmenhoefstraat 25; N. de Haan van Amersfoortschestraat 70a naar Zuid- Afrika; E. B. Schoonderbeek van B. Gro thestraat 21 naar A'dam, C. v. d. Linden- straat 14; P. A. M. Woorts, met gez., van Braamweg 56 naar Diemen, J. Bertstraat 21; P. Plaat van Torenstraat 3b naar Hil versum, G. v. Amstelstraat 370; G. Heuff van Kerkpad Z.Z. 96 naar Maarn, A 195; H. Elbertsen van Soesterb.straat 125 naar Hilversum, Zonnestraal; M. H. Maes van Luchtvaartafd. naar Zeist, Pleineslaan 73; P. Mol van Amersf.straat 20 naar Wer- vershoof, Kastanjelaan C 57; H. J. M. A. van Leek, van Beukenlaan 18a n. Zaltbom- mel, Oenselschestraat 33; J. v. Herwaar den van Kerkstraat 7 n. Woudenberg, Ge- resteinschelaan 130; M. Ruiter van Praam gracht 3 naar Stoutenburg C 13; L. Leent- vaar van L. Bergstraat 31 naar Utrecht, J. v. Scorelstraat 16; K. Smit met zoon, van v. Lenneplaan 38 naar Utrecht, Schim melstraat 16; E. Burggraaf van Soesterb. straat 125 naar Vianen, Achterstraat 64; C. H. Lueben van Luchtvaartafdeeling naar Harderwijk, Leuvenumscheweg 6; G. A. Verwoerd van Kostverlorenweg 3 naar Hil versum, Regentesselaan 9; C. Janssen van Wilhelminalaan 32 naar Baarn, Zandvoort- weg 211; A. v. d. Toorn van Kolonieweg 5 naar Den Haag, v. Boetzelaarstraat 314; L. Chr. Boll van Amersf.straat 119 naar Den Haag, v. Heutzstraat 87; Fr. v. d. Pol van Amersf.straat 12a naar Oudenrijn, Galekop- perdijk 17; M. E. Bechholz van Steenhoff- straat 65 naar Enkhuizen, Dijk 36; Th. van Merkesteijn van Rembrandtlaan 6 naar Enkhuizen, Dijk 36. Verhuizingen binnen de gemeente van 17—23 Nov. 1938. J. L. de Beer met vr., van Klaarwaterweg 46 naar Oude Grachtje 14; E. Kersbergen met vrouw van Hartmanlaan 102 a naar v. Lenneplaan 29b; J. W. Baten, met vr., van Smitsweg 10a naar Birktstraat 26c; G. G. v. d. Steeg van Birktstraat 20 n. Schouten kampweg 71; C. Knuyt met k., id.; J. Grift van Amersf.straat 78c naar Julianalaan 30; N. L. Berlijn, met gez., van den Blieklaan 46 naar Kerkdwarsstraat 5; J. L. Weglau, m. gez., van Spoorstraat 7 naar Verl. Postweg 54; Joh. Huigen, met gez., van Birktstraat 7a naar Beetzlaan 32; C. Versluis, id.; J. M. Versluis id.; K. de Vries, met vr., van Vin- kenweg 17 naar Schrikslaan 33; C. Blanke- stijn m. gez., van Laanstraat 74 n. Nieuw- straat 72; C. Spek, met vr., van Kerkstr. 37 naar Torenstraat 2c; H. Oomen-Vels, met k., van Beetzlaan 32 naar Heuvelweg 38; C. P. Marks van Braamweg 80 naar Heideweg 64; Th. J. Wigtman, met gez., van Oude Grachtje 6 naar 4a; A. W. Phi- lipoom van Birktstraat 26b naar Vrede hofstraat 7; C. Tak van Vondellaan 17 n. Soesterb.straat 13a; Th. J. Weener van Schrikslaan 51 naar L. Brinkweg 72; G. van Duinkerken met gez., van Kon.laan 142 naar Laanstraat 74; J. v. Dam met gez., van Verl.-Postweg 44 n. Dijkhuisstraat 19; A. C. van Megen, met gez., van Kerkpad Z.Z. 152 naar Kerkpad Z.Z. 22c; E. Hof stee van Vredehofstraat 37 naar Pr. Hen driklaan 24; H. B. Hartogsveld met gez. van Schoutenk.weg 22 naar L. Brinkw. 38. SOESTER SCHAAKCLUB. De wedstrijduitslagen zijn: Groep 1-A. J. C. ThomaszeJ. GorterYzx/z C. L. Hecker—B. G. v. Veenendaal Yz—Yz A. v. d. HeydenDrs. A. P. du Prée Yz—Yz J. Timmer Jr.—G. Frederiks Yz—Yz H. Schreuder—Dr. Th. Veldh, v. Zanten Y2—Y2 Groep 1-B. C. D. L. ArtzD. K. Wielenga 10 H. A. FugersJoh. v. d. VoortYzYz J. Timmer Sr.F. J. v. Meggelen 10 D. GoedhartG. Reiehe 01 Groep H-A J. W. SpakmanP. Floor 10 S. de ZoeteTh. de Ruig 01 Groep II-B J. Drost--W. v. Meggelen 01 J. M. BeijW. H. J. Kuyken 0—1 K. BoelensC. P. Amelunxen 10 Groep in-A A. SlagterI. van Frank 01 K. PostF. Kareisen 01 J. v. d. Wal—J. G. van Eek 0—1 H. J. Roseboom—F. Kareisen 0—1 Groep HI-B. H. de Zoete—Mr. B. J. Slingenberg 1—0 E. J. v. d. Flier—F. W. v.-Erp 1—0 H. J. Heuff—Mevr. J. v. d. Heyden 1—0 Dit zijn de partijen van de 4e ronde; vol gende week volgen dan de uitgestelde- en hangpartgen.

De Soester | 1938 | | pagina 2