J. 1. SUURING EleMchniscli Bureau BELLETJES. Meisje-alleen Schrijfmachine licht, kracht, telefoon, en schelinstallaties. Electrische Watervoorziening Reparatie v. allesnmten pnmpen Blaricumsche Boek- en Kunsthandel Etsen, Platen, Litho's, Lijstenmakerij. BEKENDMAKING. DEPOTGEZUSTERS ALFERINK, TORENLAAN, LAREN. Bekendmaking. A. KOSTER. AANBESTEDINGEN Aanbesteding. schoeiingswerk aan de Gooische Zomerkaden. op Donderdag 3 April 7.30 uur nam., in café L. Raven te Blaricum. Gegund aan B. Groen. Houtrijden, 9 perceelcn Jan Boerhout, Huizen f SM- Aart Kruimer, Huizen 510- H. Vos Lzn., Blaricum 480. Dirk Vos, Blaricum 327-5° Jac. Rozendaal. Blaricum 324-95 T. van Oosterom, Baarn, voor 3 per. 270. Gegund aan Jac. Rozendaal. Rechtszaken Kantengerecht Hilversum. De versperde brug. J. C. D., arts te Bussum, kwam aan de Galgesteeg te Naarden een vrachtwagen van expediteur C. Egemend door J. W. B.. achterop. Nu heeft een dokter uit den aard der zaak altijd haast in zijn strijd tegen ziekte en dood en de wagen, beladen met een stapel vensterkozijnen, ging zoo tartend langzaam. Toen ze dan ook voor de brug den indruk maakte hem door te willen laten, zette dokter wat aan. Doch helaas te laat zag hij dat de wagen door ging en hij hem juist op de smalle brug voorbij zou moeten schieten. Een heele berekening, want de bovenlast van 't transport stak bedenkelijk aan weerszijden uit en, ja wel net rakelings voorbij, haakte de kap der auto er in en sleurde den wagen op zij. Een paar kozijnen en de bok ontzet en weldra bleken de veeren verwrongen, zoodat de voer man, na te Naarden bij agent J. aangifte ge daan te hebben, het niet verder dan Muiden kon brengen. Dokter had in den storm zijn roepen niet gehoord en was glorierijk door gegaan. Gevolgen: een heel waschlijstje van onkosten: noodreparatie, verdere herstellin gen, tramgeld, stalling voor 't paard, telefoon en een dag verzuim, samen f36.45; Nu bleek achteraf beklaagde niet 't minste bezwaar te hebben tot algehecle schadevergoeding, wat de actie eigenlijk ontzenuwde. Voor de balie werd geld bij de visch geleverd, zoodat bij den eisch: f 10 of 10 d. daarmee nog wel rekening gehouden zal worden. Arbeidswet. Bakker C. W. Z., Cattenhagestraat, Naar den, heeft een paar flinke zoons, die vast wel een knecht uitsparen, te meer daar zij, als hun arbeidslijst is afgewerkt, nog dienst doen als loopjongens. Agent W. is dan ook overtuigd dat ze vast wel 80 uur per week werken, zoo dat geen controle mogelijk is. Hij betrapte een hunner na 6 uur bij 't dragen van gebakjes naar den winkel, wat dienstbode Fl. K. be vestigt. Daar dit niet onder loopwerk valt, zit 'm hier de kneep en luidt de eisch: f 10 of icr d. BOEK EN TIJDSCHRIFT Het Maart-nummer van het orgaan dor Xederl. Kamer van Koophandel in België (Brussel) mag wel het gloeilampennum mer heeten, vooral gewijd als het is aan de reuzenfabriek van Philips-lampen te Eindhoven, hierin afgebeeld' in een 15- ti-1 kenmerkende opnamen. Verc'er spreekt de verdere inhoud voor zichzel- ven: Verslag alg. Jaarvergadering, Leden lijst, Adressen in Nederl. Oost-Indiö, geld koersen, Aanteekeningen over België en het nieuwe Douanetarief. Een uitstekend Handelsoverzieht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 April. Ka:.smarkt Aange voerd 42 pai tijen. Goudsche kaas f4851, 2e srt. f4047, I-eidsche kaas f32 35 per 50 Lg Handel vlug. UTRECHT. 4 April. At>n de kaasmarkt waren heden aangevoerd 10 wagons kaas, wegende 2170 K. G. Do prijzen waren als volgt: 1ste kwaliteit van f30 tot f42, 2de kwaliteit vi.u f3035, rijks merk van f35 43.60 per 50 K. G. Insluiping April Donderdagmorgen werd onze politie ge- war. iechuwd dat de vorige avond een ge val van insluiping ha.d plaats gehad in een woning gelagen aan den Nieuwen Bussunnnerwcg. Toon de bewoners circ 1 half elf thuis kwamen vonden ze de kel derdeur geopend. Een vreemd geval. Men daalde een paur stappen af in den kelder en keek rond, zag (een eigen?) schim t-n hxird? ook iets! Ili, erzit iemand! Eén twee drie naar de buren 't Manvolk van buurman een vier tal fHtko kerels komt nangeloopen, éen zelfs met een geleden geweer. Waar zit ie? WaarIn den kelder gekeken, maar niets te zien, ja op den weg be weegt zich een gedaante, het hoofd scheef ('t was immers koud en winderig!) dat zal de in- en uitbreker geweest zijn! Men onderzoekt 's morgens verder onder leiding der politic en wat blijkt? net kelderluik had opengestaan. De kelder- derdeur was opengedrukt door den wind, de tocht had het raampje doen rinkelen en de eigen schim had het verdere ge daan. Een le April grappenmaker had hot niet zoo goed gedaan als hier de wind en do schim. Stranding. Dinsdagavond- kwamen twee visschers- schuiten uit zee om oen vracht haring aan wal te brengen. Het. Havenlicht, dat wol veranderd, maar geenszins verbeterd is, brandde niet. Een der schippers, -en ITuizer kende de haven 7.00 goed, dat hij zonder licht behouden binnenkwam. De Urker was zoo fortuinlijk niet en strandde, beoosten dc haven. Den volgen den dog heeft men met aken de botter leeggehaald en Donderdag is de schuit met vereende krachten, nadnt de witte vlag ten top was geheschen, ten toeken van nood, weer vlot gemaakt, 't Blijkt ge lukkig. dat de havenmeester geen ver wijt mag treffen voor het niet branden van het havenlicht. Overtreding Ongevallenwet. De Kantonrechter te Amsterdam veroor deelde den werkgever L. N., wegens het niet op tijd inleveren van de loonlijst, tot betaling van een geldboete van veertig gulden, sub sidiair 40 dagen hechtenis. In verband hiermede verzoekt men ons er dc aandacht op te vestigen, dat de Raad van Arbeid te Amsterdam dezer dagen zal over gaan tot het doen vcrbaliseeren van een aan tal werkgevers, die hunne verplichting tot inzending der loonlijsten ingevolge de Onge vallenwet 1921 niet nakwamen. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te ver krijgen omtrent dc navolgende gevonden voor werpen: een jongensjas en Jongensdas. Diefstal. Dezer dagen is C. K. aangehouden we gens diefstal. Naar wc verder vernemen heeft hij zich schuldig gemaakt aan liet ontvreem den van een briefje van tien gulden. Deze diefstal werd gepleegd in de keuken van den heer D. Oplichting. P. K. werd dezer dagen aangehouden wegens oplichting van een partij kaas. De kaas werd te Hilversum in beslag genomen, terwijl de verdachte overgebracht werd naar Heerlen. Een schadepost. Naar wij vernemen heeft een werkman uit Rlaricum dezer dagen zijn weekgeld ver loren. Dit bestond uit een briefje van f 25. f 10.en f 2.50. 't Is wel te hopen, dat dit geld in handen komt van een eerlijken vinder. Uitspraak. Destijds maakten we melding van een vernieling van den bloementuin van den heer Kr. Deze week moesten de verdachten daar van terecht staan. E11 naar wij vernemen zijn deze boosdoeners voor den politierechter te Amsterdam flink op hun nummer gezet. De strengste berispingen werden hun niet ge spaard, terwijl dc uitspraak luidde tegen J. K. 14 dagen gevangenisstraf en tegen H. V. 1 maand gevangenisstraf. Boomplantdag. De boom pi a 11 tclag zal gehouden worden op 14 April a.s., des namiddags 2 uur. Gciiice»tc-liehfbedrijven Iluizen. Dezer dagen heeft dc Raad onzer ge meente onder meer de navolgende wijzigingen aangebracht in de bestaande verordeningen, regelende de voorwaarden, waarop de leve ring van gas en stroom door dc bedrijven ge schiedt. Deze wijzigingen gelden van af 1 April j.l. A. Gewoon gas 1. De kosten van den aanleg van de dienst leiding in den openbaren weg, die door de gemeente worden gedragen, worden op 15 M. bepaald, gemeten van uit het hart van den weg, waarin de hoofdleiding is gelegen. 2. Voor werken voor rekening van derden wordt van materialen, arbcidsloonen enz., de kostprijs in rekening gebracht, verhoogd met een voor allen gelijkelijk geldend percentage, welk percentage telken jare opnieuw wordt vastgesteld. Voor 1924 is dit percentage be paald op 20 Dit percentage dient ter be strijding van dc kosten van administratie, ge bruik gereedschappen enz. enz. B. Muntgas: 1. De huurprijs der woningen, waarin nntiu- gas mag worden aangelegd, is verhoogd van f 3 50 tot f 5.per week. 2. Dc waarborgsom voor nieuwe verbrui kers is verhoogd van f 1.50 tot f 2.50. C. Elcctriciteit 1. Dezelfde bepalingen als voor gewoon gas. genoemd onder A 1 en 2 gelden ook voor dc levering van electriciteit. 2. De spertijd is. bij invoering van den zomertijd, niet meer In April 6.30 nam. tot 10 uur nam., doch 7.30 tot 11 uur Mei 7.nam. tot 10 uur nam., doch 8.tot 11 uur Juni 7.30 nam. tot 10 uur nam doch 8 30 tot 11 uur Juli 7.30 nam. tot io uur nam., doch 8.30 tot 11 uur Aug. 6.30 nam. tot 10 uur nam doch 7.30 tot 11 uur Sept. 5.30 nam. tot 10 uur nam., doch 6.30 tot 11 uur, een en ander in verband met besluiten van het Provinciaal Elcctriciteitsbedrijf van Noord- Holland. Verder zijn nog enkele kleinere wijzigingen aangebracht, die echter meer den inwendigen dienst der bedrijven raken. Jaarwedden Wethouders. G edepul eerde Staten hebben aan den Raad bericht gezonden, dat 'geen 'ter men aanwezig zijn om te voldoen aan den wensch van den Raad tot verlaging der wedde van de wethouders. Zooals men weet had de Raad 'besloten de wedde van f GO-O.op f400.terug te 'bren- gen. De Nieuwe Bussunimerweg. De Ned. Heidemaatschappij heeft aan den Raad bericht, dat het haar wen- sohelijk voorkomt, nu de veiharding van den te beplanten weg van 4 M. op 6 M. zal woiden gebracht en dus de beide rijen Ixjomen aan weerszijden dichter op elkaar zouden moeten komen, nu aan iederen kant slechts één rij te planten. Chr. Oranje Vereeniging. De Chr. Oranje Vereeniging alhier hoopt, in samenwerking met dc Jeugdafdce- ling, den isdcn verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, op 30 April a.s., feestelijk te gedenken. Het voornemen bestaat, een avondfeest te organiseeren, waarbij muziek en zang, voor drachten en samenspraken elkaar zullen af wisselen. Ook wordt getracht, 'n nationale film te vertoonen, met levende beelden, van het Kon. Huis en uit de Vaderlandsche geschiedenis. Een en ander uitsluitend voor leden der Chr. Oranje- en Jcugdverceniging. Wie nog geen lid is, melde zich spoedig aan, opdat men deze fcestvergadering en nog tal van andere in dit jaar kunne bijwonen. Op genoemden avond worden tevens cenige boeken en kunstvoorwerpen uitgereikt on dei de leden (ook der Jeugdafdeeling), welke nieuwe leden hebben aangebracht. Dat ieder nu z'n best hiervoor eens doe. opdat het ledental verdubbeld worde, dan kan 31 Aug. iets buitengewoons geven N. D. C. Naar wij vernemen heeft bovengenoem de toonoelvcreeniging in den wedstrijd van den „Provincialen Bond van Dilct- trnt-toonoelvcrcenigingen in Noord-Hol land" in de 2c afc'eeling den derden prijs behaald zijnde een bronzen medaille. Do lieer Mols tot nu toe voorzitter en regisseur der vereeniging heeft beide functies neergelegd. De heer Marquonic is waarnemend voorzitter terwijl <!e heer Ehrhardt de functie van regisseur op zich heeft genomen. Gevonden voorwerpen. Een gekloede jas, een hamer, een strooo- ü.atras, een zwart koralen h ilssnoer, een paars handtasohjo (peau c!o suèdc) een zwarte portomonnaic, een hee ren rij wiel. een jen ge zwarte poes. Staking Onder Jo werklieden, werk/aam aan de Chemische fabriek te Naarden afdl. TI. Zuur is een staking uitgebroken. Re staking omvat cirea 50 mannen. Do Minister van Oorlog te Naarden. Hedenmorgen te huif tien arriveerde de Minister van Ooi log te Bussum, van- ui.ar hij zich per auto van de Luchtdoel- artillerie te Utrecht naar Naarden begaf. Zijne Excellentie was vergezeld van Ad judant Carslen Kapitein v. d. Gen. Siaf en Majoor v. d. Vesting-Artillerie Ouden dijk. Bij dit gezelschap voegden zich Kolonel Ilsnou Regiments-Commandant van Naarden, Majoor .Schaap, Comman dant van dc vesting, Kupitein Oudendijk, Pieterse, hoofd v. d. IVc af dee ling, Kapi tein van de Genie te Utrecht v. d. Berg. De militaire barakken aan de Schape meent, de kazernes Pioniers cn Oranje werden bezocht en de nieuwe traetors uit Laren opgesteld op het Promersplein be zichtigd. Het ontvangen truce van dea Rijksstraatweg zoover dit de militaire be langensfeer doorsnijdt, word gevolgd. Het gezelschap beklom de wallen waar Z. Exc. zich liet inlichten inzake den ont worpen verbindingsweg naar Bussum cn dc daarmede verbonden doorbraak der wallen. Ons gemeentebestuur was van de komst niet in kennis gesteld, zoodat van die zijde geen inlichtingen konden wor den verstrekt. Nadnt het hooge gezelschap op dc lvippebrug hadi vertoefd, werd al daar afsoheid genomen en begaf de Mi nister zich naar Laren. Bekioningen. Op de op 1 April gehouden tentoonstel ling in gebouw Trianon to iHlversum, gaande vin de Goo-ische Garneercmsus va 11 banketbakkers hebben 2 onzer stadi ge noot en dc volgendc prijzen I oh a aid. C. J. van Rhijn 1ste prijs en diploma in de 2e afd. vrij garnceren en 2de prijs in do 2de aid. ta ïrteniuzcnding G. W. van Rhijn behaalde (le 2de prijs in de 2de afd. van 't verplichte nummer gnrueeren Yacantie kolonies. Uit het Jaarverslag bleek, dat de in komsten djr vereeniging over het rtfge- loopen jaar bedroegen f 453.4714De uit gaven bedroegen f400.69, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f52.78J-j. Hierbij dient helaas opgemerkt te wor den, aldus het Jaarverslag, dat het be drag der inkomsten grootcr had kunnen zijn, als o ïzc zoo bekende vlaggetjesdag op ten anderen di turn had gahouden mo gen worden. Het verschil bedroeg zelfs pl m. f 100, zoodat we gerust kunnen zeg gen, dat hierdoor twee zwakke kindereu verhinderd zijn geworden van hel ge zonde verblijf aan zee te genieten. Uitgezonden werden nu 5 kinderen, waarvan de go wiehls toe 11 ome bevredigend was Hot Bestuur mocht dan ook van de zijde der ouders bijzondoren dank ont vangen. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent. Belletjes worden behalve aan ons bureau aangenomen: Te Blaricum door de Blari. cumsche Boek- en Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes dcor H. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren door M. Wilmink Torenlaan, Tel. 304, en F. v. d, Puyl, Zijtak 186a. Te Hilversum door v.Wulfen's Reclame-Bur., Lavendelpein 17. gevraagd Zich aan te melden tusschen 78 uur 's avonds St. Janstraat 277A. Laren. Ter overname een in prima staat. Te bevragen aan het bureau Nieuwsblad De Bel, Blaricum. voor LAAR0ERWE6 to. Molenbuurt. EEMNES TELEF 376 Goederen welke men voor de a.s. feestdaeen gestoomd wenscht te hebben is het aan te bevelen deze nu reeds te laten behandelen, daar in de Paaschu-eek geen garantie gegeven kan worden, uitge zonderd rouwgoederen met 1 x 24 uur Stoomververij', Chem. Wasscherij, P. DE BOER Meentweg 20 BUSSUM Telefoon 1061 Met deze maakt ondergeteckende bekend, dat hij met ingang van Donderdag 10 April «le PaardenslagerU van zijn patroon heeft overgenomen. Tevens bericht hij dat hij vanaf dien datum ook Ie kwaliteit bevroren Rundvleesch en versch Varkensvleesch gaat verkoopen tegen scherp concurreererde prijzen Donderdagmor gen zal de winkel gesloten zijn Donderdagmiddag om 5 uur heropening. Hopende door een nette en prompte bediening en concurreerende prijzen het vertrouwen van het geacht publiek waardig te worden. Komt zien en overtuigt U van kwaliteit en prijzen. Vraag uitgebreide prijscourant. Beleefd aanbevelend, Molenweg, Laren.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 4