Kerkvoogdij. De heer Jari van Ijken heeft schriftelijk bedankt als kerkvoogd bij de Ned. Herv. kerk te Buitendijk. Onze Haven. Verleden -week aangekomen i haring schip de haring werd aangeboden tegen 30 cent per tal (200 stuks), de schipper kon ze echter niet kwijt en is Zaterdag weder er- trokken. Daar van af 5 Mei de scheepvaart gestremd is wegens werkzaamheden aan de sluis, zullen wij voorlóópig geen havenopgave meer publi- eeeren. De stremming zal vermoedelijk onge veer een maand duren. Bevolkingsregister. INGEKOMEN: Evert Polman, van Doorn, A 24 Binnendijk. VERTKÜKK.EN ncïêjr p. M 'Nabben naar IJarst; Chr. Smit naar Blaricum. Burgerlijke Stand. GEBOREN Cornelis Jacobus, zoon van J E van Wegen en J. M Gicskens. Ondertrouwd: Arie Bos, 30 jaar, en Jan netje Verwoert, 20 jaar. Opening Tentoonstelling Bruckniait. I11 hotel „Ilamdorff" had Zaterdag te 3 uur des namiddags de opening plaats van de tentoonstelling van den bekenden schil der W. L. Bruekmun uit Blaricum. Bij deze opening, die een voornuum karakter droeg voerde Jlir. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer het woord. Spr. verwelkomde het gezelschap en jn,ertkte op dat velen hier te lande meefcen dut te Luren alleen Larcnsche schilders tafereelen uit .Laren op het doek brengen. Muur dat dit niet -het geval was bewees ,Bruckinun die dit maal een expositie gaf van werk uit het buitenland, waarvan veel uit Engeland en Frankrijk. Spr. merkte op dat zoowel hier in het land als ook - 111 het kuiten- land de- schilder Bruekmun een grootcn naam als artist had verworven. 13'uurdoor verantwoordde de naam van Bruckman de artistieke wuurde van het hier geëxpo seerde. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat deze tentoonstelling een groot succes mocht worden voor dezen kunstenaar en merkte nog op dat de re geering eens aan dezen artist een konink lijke onderscheiding had gegeven. Er waren vele belangstellenden aanwe zig w. o. Jhr. B. W. F. van Riemsdijk oud-directeur van ilict Rijksmuseum te Amsterdam, de heer II. Tom, consul-gene raal van G root-Brit tanië en Ierland te Amsterdam. Rev. Chatfield. Engelsch pre dikant te Utrecht. Mr. Bakker uit Hil versum, oud-directeur van de Trust-Maat schappij te Amsterdam, vriend van den Schilder en oud-secretaris van de Society of Painters to Londen. Ook onze gemeentesecretaris, de heer Poters was aanwezig. Verschillende verslaggevers van de groots dagbladen waren uitgonoodigd w. o. de schrijver Henri van Booven, van de N. R. Ct. te Hilversum. Na do plechtige opening ging het ge zelschap over tot het beschouwen der doe ken. Dat dit beschouwen succes had bleek uit het feit dut de heer Bruckman direct 8 werken verkocht. Zij waren: van de schilderijen No. 18. La Brctonnc. No. 30 Ingang Bagynenhof te Brugge van de aquarellen: no. 6 Markt te Saint Lo., no. 7 Laagwatcr te Shareham, van de teekeningen no. 2 Bagijnenhof te Dicst, 110. 18 Landschap Sussex, no. 27 Stad huis te Middelburg en no. 28 Oudenaarden. Zondag's daarop verkocht de schilder nog vier werken: no. 27 Dorpje Corfe in Engeland no. 28 Bollenveld. 23 Markt te Mochclen, en een Engelsch landschap. De tentoonstelling blijft tot 21 Mei open. Propagniidu-niiddng Vereen, van Huis vrouwen. Men verzoekt ons mede te dcelen dat Donderdag 15 Mei a. s. de vereeniging van Huisvrouwen afdeeling Bussum een propaganda-middag "al houden in de groote zaal van het bote.1 Ilamdorff te Laren. Dit zal ongetwijfeld de Larcnsche huisvrouwen interesseeren, en waarschijn lijk zal het velen nu eens gelegenheid geven kennis te maken mot deze sym pathieke vereeniging. waarvan reeds 11 a 1200 vrouwen thans lid zijn. Wij komen op deze belangrijke bijeenkomst nader terug. Godsdienstige samenkomst. 1 Vrijdagavond 9 Mei a.s., 8 uur, zal Pastor Schneider, uit Bannen, een gods dienstige samenkomst leiden voor Duitsch- evangelische meisjes, in de Gemeentewoning te Laren, Torenlaan. De hulp van het Gooi gevraagd. Wij allen in liet Gooi herinneren ons nog hoe bijna twee jaren niet alleen ons gewest, doch het geheele land te wapen liep teneinde de aanslag te koeren die de Gooische Stoomtram Maatschappij op onze b'össohen en heiden beraamd had. En dank zij dit krachtig verweer van hot pu bliek' moesten deze plannen opgeborgen worden. De aantrekking die natuur- of stedenschoon op tramdirectics uitoefent Schijnt sterk te zijn. Pas hebben wjj het. geval met het Oude Delft gehad dat even eens door het publiek alarm ten goede ge keerd is. Ook hier bleek do „éénige tech- niscli-inogelijke oplossing" van route-ont werpers zeer goed door een andere te ver vangen. Thans is dc prachtige weg Zèièt Amerongen aan dc beurt. Maar hier was geen nieuwe route noodig, de bestaande lijn behoefde eenvoudig geëlectrificeerd te worden. Doch voor een tramdirectie is geen plek te ver, geen boom te hoog. Ei- waren hoornen langs den weg, dus die moesten eraan. Indien 20 c. M. van de rails verlegd waren, indien cenige palen incer geplaatst werden, hetgeen op de kosten van 10 milliocn niet noemens waard verhoogd zou hebben, dan zou niets geschaad zijn Het onsympathieke in dc opzet vau deze plannen is dan ook het moedwillige. Iu pers-interviews tracht de directeur eensdeels de schuld op ande reu tc schuiven, anderdeels het schenden van natuurschoon te ontkennen. Als dc tram iets schendt, wel dan is het zeker geen natuurschoon, aldus do redeneering. Het inzicht van de meest uuchteren. met ecnig gevoel, luidt echter anders. Dat. de Maatschappij nu boos is dat zij in huur plannen die zij zoo zorgvuldig geheim heeft gehouden, gedwarsboomd woddt is begrijpelijk. Maar het publiek behoeft geen rekening hiermede te houden. Vijf en twintig jaar geleden werd den heer Bos 1), toen deze bij ec-n autoriteit aan drong bij het uitvoeren van een werk met de schoonheid van de omgeving rekening te houden, geantwoord: „Maar dat is me óók een argument!" Die tijd is gelukkig voorbij; Dit wordt althans niet meer ge antwoord; in officieel© kringen wordt rekening gehouden niet deze argumenten. Mits zij maar met klein en door velen naar voren worden gobracht. Laten wij die door het geheele land ge steund zijn, thans de Stiehtenaren te hulp snellen. Tot behoud van een dei- schoonste wegen in liet land en ter leering van intimideêrende tramdirecties. Zendt Uw kaartje naar den secretaris van liet Comité, den heer B. Ruitenbeek te Doorn. Baldadigheid. Dezer dagen gooide een 13-arigo jon gen een steen door een ruit van 'n wagen van de Gooische Stoomtram. Een reiziger werd getroffen, doch kwam gelukkig en kel met den schrik er af. Naar wij vernomen is dc ruit inmiddels betaald geworden door de ouders van den jongen, zoodat waarschijnlijk wel geen verdere vervolging plaats zal hebben. Een gevonden en een gestolen rijwiel. Hetgeen wel niet dikwils gebeurd, had dezer dagen alhier plaats. Er kwam aan gifte bij de politie, dat er een rijwiel ge vonden was. Een poosje later kwam er iemand teleurgesteld de politie mededee- len de1 droevige mare, dat zijn rijwiel ont vreemd was geworden, zonder een spoor van den dief te kunnen opgeven. Maar gelukkig kon de teleurgestelde direct ge rust gesteld worden, dat het zijn rijwiel was, waarvan aangifte „als gevonden" de politie bereikte. Het rijwiel kon dus terug gegeven worden aan den rcohtmntigen eigenaar. Wat was het geval geweest? Een zoontje van dien eigenaar was per fiets gegaan naar het voetbalterrcin en had daar zijn stalen ros geheel en al ver geten, ook bij het naar huis gaan, het geen waarschijnlijk plaats had onder het spelen met oudere kameraadjes. Later zou het verloren schaup gauw even opgehaald worden, doch welk een schrik. Gestolen! Wel zeker. Nu maar gauw naar de politie, die kunnen h'm misschien nog weder op sporen. De laatste troost: maar roem aan den eerlijkeu vinder; do fiets was te recht gekomen in goade handen. Gestaakt. Met 1 Mei heeft de autobus-ondernemer do heer Rijnbeek met den dienst Huizen- Bussum gestaakt, de l>ekcnd© bussen van 4500 K. G., dio zooveel stof- letterlijk en figuurlijk opwierpen, verdwijnen dus uit 't weg-verkeer. De heeren Veerman-Schip per, die den dienst IIuizeü-Naarden rijden rijden, zullen nu ook de verbinding Hui zenBussum voor hunne rekening nomen van dien datum af en gaan derhalve over tot uitbreiding van materiaal, zij schaf fen daartoe een breedoren autobus aan, die bet traject langs den N. Bussummcr- weg-Brcdius-station Bussum moet bedie nen. Door deze uitbreidiug is de garage- toegang te smal, zoodnt. het hek moest worden weggebroken. De daar gesta tioneerde brievenbus kwam nu voor den ingang to staan; op verzoek is thans deze» bus verplaatst voor het huis van den heer Kooy; dit tevens met het oog op de toe name der bevolking in de wijk Woning- houw-IIaardstede en Goed Wonen, de Kerk buurt enz. Tegelijk is ook de lantaarn Zuidwaarts verzet. Nieuw orgel. Donderdagavond is het nieuwe orgel in de Gcref. Kerk in gebruik genomen. Na het zingen van Psalm 98 3 hield de heer G. Aiming een kort openingswoord, waarna de organist, de lieer Braai, speelde: 1 Fantaisie Jan W. F. Brandts Buys; 2 Pracludium van Hesse; 3 Naspel door J. Worp. Ds. Vonkenbcrg hield vervolgens een toe passelijke rede, waarin Z.Eerwaardc dc schoonheid der muziek een gave Gods noemde. De organist speelde daarna een vrije fan taisie, ten einde de verschillende karakteris tieke geluiden van liet orgel tc doen hooren, vervolgens: 5 Fuga van Brandts Buys; 6 Prac ludium en Fuga J. S. Bach; 7 Psalm 150 Jan Zwart, waarvan het 2c vers door alle aan wezigen werd gezongen Het geluid en de intonatie van het nieuwe orgel is schitterend. Den leverancier, den heer J. Tromp tc Sappcmeer, en de commissie, komt alle lof toe. 't Keurige front is geschilderd door den heer F. Moll. Jaarvergadering Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield 25 dezer hare algemeene ledenvergadering in de groote zaal van den heer Spcets, ter behandeling van jaarrekening, verslag en verdere uitvoerige agendaongeveer een 80-tal personen was aanwezig. Dc heer A. Vos G.Jzn. opent met een enkel woord en deelt mede, dat als regel bij dergelijke groote vergaderingen de voor zitter van den Raad van Toezicht de leiding heeft, doch zal bier en daar bij belangrijke onderwerpen eenige toelichting geven als di recteur in een korte openingsrede schetst spr. daarop de moeilijke taak, die het bestuur in 1923. nu de algemeene malaise nog op alle bankinstellingen drukt, heeft vervuld, wel is waar is er een aardiig winstsaldo ad f4930, doch er was zware verantwoordelijkheid, vooral ten opzichte van het systeem borg blij ven en bij het nagaan van de mindere crediet- waardigheid van sommigen. Ondanks alle inspectie van de Centraie was o.a. fraude ge pleegd door de kassiers der Leenbank te Oude-Wetering en Tcrbregge. De algemeene vergadering der bij de Centrale aangesloten banken had in de daar geleden verliezen voor zien, door van alle banken een kleine bijdrage te vragen (voor Huizen pl.m. f 150Daar door was liet oredietvertrouwen hersteld, doch er geschiedde meer .Door mcdezverking van alle banken cal de Centrale geleidelijk een ge meenschappelijk zvaarborgkapitaal van f 3 mill, slichten om garantie tc hebben bij alle mogelijke gevallen als de beide genoemde. Daardoor is alle verlies volledig herstelbaar en het Instituut der Boerenleenbanken weder 110 1 geworden op het gebied van crediet- waardighcid. De notulen van de jaarbijeen- koinst Maart 1923 werden gelezen en goedge keurd. waarna behandeling van verslag reke ning en balans volgt; volgens het ledenregis- ter zijn er 16 leden; eindcijfer rekening f 1.084.480.id balans 1923 f475.571.de kassier, de heer Dolman, doet voorlezing van alle posten, die de leden in uittreksel voor zich hadden en geeft toelichting. Bij den post f 150achterstallige rente deelt de kassier mede, dat tegen het nalatige lid in rechten wordt opgetredenhet reserve-fonds is geste gen tot pl.m. f 24.000.de rekening wordt vastgesteldvoor het nazien der volgende rekening benoemt het bestuur de heeren G. Magrijn en G Teeuwisscn; de aftredende le den van bestuur en Raad van Toezicht, de heeren W. Rebel en E. Vos. worden met resp. 66 en 60 stemmen herkozen. Vaststelling rentevoet. In 1924 zal de rente voor spaargelden 4 van voorschotten 51% bedragen De vergadering hecht goedkeuring aan dc door het bestuur verleende bijdrage ad f 148.voor de banken Oude-Wetering en Terbregge. Inzake de borgen drukt het be stuur den leden op het hart. intijds tc zorgen voor de jaarlijksche vernieuwing, voor dc vervanging bij overlijden en vooral voor bij het bestuur aannemelijke borgregeling. Naar dc vergadering te Utrecht worden benoemd de directeur en de kassier; in beginsel besluit dc ledenvergadering, ditmaal óók een derde vertegenwoordiger te zenden, den voorzitter van den Raad van Toezicht. De heer A. VOS brengt nog de a.s. veetentoonstelling in het Bosch van Bredius ter sprake, tot lieden kwam het Gooische vee daar niet tot zijn rechtspreker stelt voor, in navolging van Stad en Lande, een prijs of medaille beschik baar te stellen in de speciale Erfgooiers- klasse, dus een prijs van dc Huizer boeren- organisatie voor het beste' stuk Huizer vee wellicht geeft de gemeente ook een medaille en dan komen alle Meentkoeien in één groep. Aangenomen. Bij de rondvraag wijst de directeur op de steeds omvangrijker wordende taak van den kassier-administrateur; het aantal dagboek- posten is nu reeds 1900, terwijl de jaarwedde o a. te Laren het dubbele f 2000.is van hier; de vergadering verecnigt zich met het voorstel, den kassier f 250.toe te kennen voor het secretariaat. Dc heer Dolman spreekt een woord van dank en wijst er op, dat zijn kantoor nu alle dagen van 912 bezet is, hoe ook de taak der bestuursleden zich uitgebreid heeft en hunne vele bemoeienissen door de leden die nen te worden geapprecieerd. De heer Schipper informeert* nog naar dc weegbrug voor dc boerende directeur acht deze hier geen levensvatbaarheid te bezitten, de moeilijkheid is de geregelde bediening elders was een tekort van f 15 a f 1600. wellicht echter komt deze zaak langs andere zijde tot oplossing. Na eenige minder belangrijke besprekingen wordt deze jaarvergadering gesloten. DE REKENING. Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. 1922 f Ontvangen spaargelden - Ontvangen tennyndeposi-to's - '1 erughctaaide voorschotten Ontvangsten in loopendc rekening 18461.58 320113 G2 8700.— 51578.74 Medeleden Centrale Bank Vast-deposito C. B. Afschrijvingen Op de reserve gebrachte winst Ontvr.ngeu rente f 285118.42 - 330329 71 - 41300.— 5.35 - 4120.— - 600873.48 Van voorschotten - 10008.56 In loepende rekening - 11902.30 Van 'Je Centrale Bank 1591.44 Van vast-deposito C. B 742.92 Ontvangen provisie on kosten 11) in loopendc rekening 465.54 Diverse ontvangsten 42.40 Totaal f 10814480.64 Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden f 326833.29 Terugbet. termijndeposito's - 50000.— Gegeven voorschotten - 51705.— Uitgaven in loopende rekening Aan medeleden f 272182.92 Uitgegeven rente - 610267.08 Aan de C. B. - 338084.16 Aan spaargelden 15559.72 Aan termijndeposito's 2375 Tu loopende rekening 1689.68 Aan de Ceatral© Bank 100 58 Bijdrage Centrale Bank 300.04 Afschrijvingen 5.35 Salaris van den kassier 1000.— Diverse uitgaven 614.76 Op de reserve gebrachte winst 1923 4120 Tu houd der kas op 31 Dcc. '23 - 19850.14 Totaal f 10^4480.64 De Balans Actief Kas op 31 Dee. van dit jaar f 19850.14 Uitstaar do voorschotten - 168595. Tegoed in loepende rekening Van de leden f 256348.49 Van tb Centrale Bank - 21806.90 Aandeelen v. d. C.B. - 90. Vast-deposito C. B, - 8700. Meubilair - 30. Nog te vorderen rente van voorschotten 975.39 150.94 Totaal f 475571.47 Passief Spaargelden f 389940.83 Termij ndeposito's - 8700. Aan de leden f 52672.52 Reservefonds - 19020. - 71692.52 Verschuldigde rente van termijndeposito's - 308.12 Winst 1923 - 4930.— Totaal f 475571.47 Ds. Pot. Naar wij vernemen heeft ds. Pot van Oud-Beijerland het. beroej) naar Bodegra ven aangenomen. Daarmede komt dus het beroep van Huizen te vervallen. Zoodat de kerkeraad zal moeten overgaan tot een andere keuze. Vciandering. De al'laDking van den weg naar do ,,dfaaribledë"-\voivii)»g'giH)©p is 11a het ver richten van «enig graafwerk reeds (e volgen, de hoornen uit den Blai icuinmer Straatweg zijn ter plaatleo overgeplant in de nieuwe riihl-ingslyn, he* wachten i.s nil nog op de aanbesteding van het derde complex. De Z.O. begrenzing der dorps kom zal hier aanmerkelijk veranderen. Aanbesteding. Laagste inschrijvers op een te bouwen Bewaarschool met bovenwoning te Huizen, onder architect B. van Wamelen. zijn gebr. W. en II. Schaap aldaar voor f 17.900. Ds. J. B. G. Croes. Ds. J. B G. Croes, te IJinuiden, die het beroep naar de Chr. Gcref. Kerk alhier heeft aangenomen, hoopt in de maand Juli hier zijn intrede te doen. Rijwielpaden in Gooi- en Eeinland. Gedeputeerde Staten Lobben geen sii'bsidïe-verleend voor den aanleg van het rijwielpad va.n- Bussum naar Laren. Zij .Tidanen dat do werkverschaffing hiej- ;node niet noemenswaard gebaat is en dal riet pad coik zonder subsidie wel lot stand' zal komen1. Bovendien loopt het over gronden van derden. Van de provincie Utrecht ontving de Veneeniging tot aanleg en onderhoud van Rijwielpaden in Gooi- en Kernland een subsidie van 50 pCt. voor de -paden, zoo ver deze over Utrechtsch grondgebied Ic-open. Waterleiding. In dc aandeelhoudersvergadering van dc Buss. Waterleiding werd de balans goedge keurd en het dividend vastgesteld even als verleden jaar op 12 Nederl. Vrouwenbond. Uit het jaarverslag der afdeeling Bussum van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van 't zedelijk bewustzijn blijkt, dat in den loop van het vorig jaar 72 meisjes van het Huis gebruik hebben gemaakt Dank werd gebracht aan Dr. Hirschel en Dr. Reindcrs, die gratis geneeskundige behandeling ver strekten en verder aan dc magazijnen, die ten bate van het Tehuis korting gaven. Voorts, van de gemeente Naarden f 100.subsidie dat van de gemeente Bussum f 1200.en werd ontvangen. De kas sluit met een klein nadeelig saldo. I11 plaats van dc reglementair niet herkies bare presidente, mevr. C. van Rossum, werd als bestuurslid gekozen mevr. C. Schuurman. Later worden de bestuursfuncties onderling verdeeld. Uitvoering „Groote Kerk". 25 Mei *n.s. zal, onder leiding van den bekenden dirigent Joh nu Schoonder- beok, een concert plaats hebben in de Groote Kerk, ten 'bate van de Sanato- 1 i u inlichting der Vereeniging van 'On derofficieren ,.Ons Belang". Zomer u it voering te Naarden. Naar wij vernemen is het zoo goed als zeker, dat Johan Schoonderbeek op de Naardensche zomeruitvoering van dit jaar do eerste uitvoering in Nederland zal brengen van het- oratorium „La roi David", van Arthur Honegigor. Van Zinderen Bakker. Naar aanleiding van liet vertrek, begin Juni van den Heer van Zinderen Bakker, naar Friesland, kwamen eenigq heeren bij elkaar 0111 mot elkaar te bespreken dit vertrek niet zoo zonder meer te doen geschieden. Do bedoeling was den heer Bakker in een gezellige bijeenkomst een herinnering aan zijn verblijf in het Gooi aau te bieden. Voor Bussum namen in dit comité plaats de heeren Mr. A. J. Moltzer eu J. van de Kieft, voor Naarden dc heeren B. T. Deen ik en P. Groenhui-1. Hun, die met dit plan sympathiseeren, wordt verzocht een kaartje, voor de ge meente Naarden aan een der twee- boven genoemde heeren, te zenden, met vermel ding welke fiuaucieele steun zij aan bo- venstaand plan willen geven. Bij voorbaat zij al verzekerd dat ieder 'bedrag, hoe klein ook, van harte welkom zal zyn. Vrijzinnige Zondagscholen. Morgen, 8 Mei, zal alhier in de Groote Kerk de Jaarvergadering van Vrijzin nige Zondagscholen in het Kiesdistrict Noord Holland onder presidium van ds. J. C. Voorduin gehouden worden, aanvan gende te elf uur. Dat men niet, zooals voorheen, deze jaarvergaderingen uit sluitend te Haarlem of Alkmaar houdt, maar meer afwisseling in dc plaats van bijeenkomen heeft gebracht, heeft ten doel de zaak der Vrijzinnige Zondag scholen meer onder de aandacht te bren gen en belangstelling er voor te wekken door het geheele district. Volgens de agenda zullen jaarverslagen uitgebracht worden door Secretaris, Pen- ningmeesteres, Lantaarn- en Portefeuille- Commissie, terwijl onder de voorgestelde reglements-wijzigingen er ook ecne is be treffende contributieverhooging. Voor de a.s. vacature Voorduin, die niet herkiesbaar i9 worden als eandidaten ds. Wcedcr van Koog aan de Zaan en ds. Met. van Zaandam voorgesteld en voor de door vertrek van ds. Kosters ontstane vacature d« dames Zuster Gobeling Vin nis van Pu mierend en Mej. Bruin van Enkhuizen. Ds. Cramer van Alkmaar zal een refe raat houden over „Zondagschool en Chris- tusgeloof". In de Pauze zal een gemeenschappelijke koffietafel aangericht worden, aan- welke men tegen storting van f 0.00 kan aan zitten, na zich aangemeld te hebben Lij Mevr. Schubert tc Naarden. Vergadering Gooische Landbouw- en Sportvereeniging. Vrijdag j.l. had in de vergaderzaal van Café de Beurs een vergadering plaats van de „Gooische Landbouw- en Sportvereeniging". ter vaststelling van de in 1924 te houden vee tentoonstelling en dc daaraan verbonden fees telijkheden in 1924. PI.nu 8.15 uur heet de voorzitter, dc heer van Eyk, de aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens leest de secretaris der vereeni ging. de lieer Maas, de notulen voor, die zon der aanmerking worden goedgekeurd. In verband met punt 3 van de agenda: Be sprekingen betreffende de a.s. tentoonstelling, deelt de voorzitter mede, dat een commissie, bestaande uit de heeren v. d. Hulst. Jaegers, Ridder en Nap, een begrooting is opgemaakt. De uitgaven zijn als volgt geraamd Een nadeelig saldo is aanwezig van f 573.38 Uitgetrokken voor drukkosten 450. advertentiekosten 45. arbeidsloonen 200. muziek en tent „1300. 11 ringsteken 120. prijzen veeten toonstelling, handicap, enz. „3850. Aan uitgaven bedraagt de raming dus f6538.38 Dc inkomsten zijn geschat als volgt: Aanwezig materieel f 400. Inschrijvingsgelden 275. En tree's 300. Contributie 450. Fietsenstalling 1 tf 100. Verloting „4300.— Ontvangen prijzen 40. Entree handicap-wedstrijd 675. Totaal aan inkomsten f 6540. De tentoonstelling zal dit jaar den 20sten Augustus 0111 10 uur voorm. offic:eel worden geopend. Door Stad en Lande van Gooiland is een bedrag van f 250.voor geldprijzen beschik baar gesteld. Door den lieer E. Lu den een verguld-zilveren medaille. Verder zijn door verschillende particulieren geldprijzen en medailles beschikbaar gesteld tot een gezamenlijk bedrag van f 340.11 medailles en 1 kunstvoorwerp. Een nieuwe afdeeling dit jaar is dc keuring van vee speciaal van dc erfgooiers. Dit vee moet minstens 3 maanden op dc meenten van Stad en Lande geweid hebben. Dc voorzitter deelt verder mee, dat de af deeling Pluimvee dit jaar zal worden weg gelaten, len eerste omdat dc tentoonstelling net valt in den ruitijd. De kosten hebben het vorig jaar f 500.voor die afdeeling bedra gen, terwijl nog geen f 10.is ontvangen. Dc heer van Nimwegen betreurt dit besluit van het bestuur en meent, dat de pluimvee- tentoonstelling altijd nogal een attractie was. De heer ter Beek zegt, dat dit vroeger in derdaad het geval was. Nu is echter in Bus sum een heele groote vereeniging op dat ge bied opgericht. Mensahen, die een tentoonstel ling daarvan gezien hebben komen bij ons niet meer terug. Bovendien worden deze ten toonstellingen jaarlijks gehouden en kunnen dus cventucele liefhebbers daarvan profitee red De heer van Nimwegen stelt daarop voor, dan een konijnententoonstelling te organi- seeren. Dit voorstel komt in stemming en wordt

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2