TENTOONSTELLING Blaricumsche Kunsthandel GOOISCHE APOTHEEK Willem Noordijk Zuivelfabriek „De Hoop". A. WESTERLING. APOTHEKER T.O HET POSTKANTOOR LAREN - TELEFOON 124 OPLEIDING VOOR APOTHEKERSASSISTENT Rechtszaken Inbraken in het Gooi. In November jJ. hebben voor de Vierde Kamer der Rechtbank alhier (met den recidi vist H. van der Schalie en de vrouw met wie hij leefde: H. van der Frank, echtgenoote van A. Dijkslag, terechtgestaan de 31-jarige loodgieter G. Boomgaard uit Blaricum en de 27-jarige A. O. Smit uit Hilversum. Deze beide laatsten werden ieder tot één jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens heling van goederen, afkomstig van een in den nacht van 17 op 18 Juni 1923 te Blaricum 111 de villa „Fokje" gepleegde inbraak. Beide beklaagden berustten in hun straf en verschenen gisteren met eenige andere be klaagden voor de Vierde Kamer der Recht bank te Amsterdam naar aanleiding van een aantal sedert tot klaarheid gebrachte nibra- ken in het Gooi. Allereerst stonden achtereenvolgens terecht de 31-jarige loodgieter G. Boomgaard, een 30-jarige koopman-architect en een 22-jarige loodgieter, allen uit Blaricum Aan G, Boomgaard, wiens zaak het eerst diende, is ten laste gelegd diefstal en diefstal met inktimming. De diefstal had volgens de dagvaarding plaats in April 1923 in het post kantoor te Blaricum en bestond uit twee trom mels met inhoud, tocbehoorende aan den Staat der Nederlanden. De diefstal met inklimming werd in Februari 1923 gepleegd -in de villa van mej. C. Ruding, aan de Landstraat te Bussum. Hier werd een trommel met effecten gestolen. Dit de behandeling der zaak bleek: De 22-jarige loodgieter, van wien het plan uitging, had met den koopman-architect een postbox in het postkantoor te Blaricum. 't Trok hun opmerkzaamheid, dat 's avonds tusschen half acht en acht uur slechts één ambtenaar aanwezig was, die, als hij een tele gram ontving, zich daarmee in de seinkamer verwijderde en dan het kantoor, waarin de kluis zich bevond, alleen liet. De afspraak nu was volgens beklaagde Boomgaard, dat dc koopman-architect een telegram zou aanbieden en dat dan Boomgaard, als de telegraaf ambtenaar zich in de seinkamer begeven had, zijn slag zou slaan. Dit plan werd uitgevoerd. Boomgaard nam twee trommels weg, die postzegels, papieren, spaarbankboekjes en f 3°aan geld bleken te bevatten. Wat de inbraak in de villa van mej. Ru- ding betreft, daartoe was volgens bekl. Boom gaard het plan beraamd met A. O. Smit en de gebroeders ZanoliSmit had op zijn beurt van de werkvrouw van mej. Ruding verno men. dat de juffrouw een trommel met effec ten in een muurkast had. L. Zanoli was vol gens bekl. Boomgaard hem bij het plegen van den diefstal behulpzaam. Dc trommel werd eerst naar de woning van Smit gebracht en daar opengemaakt; hij bleek f 7000.aan Nc- derlandsche effecten te bevatten. Wat er ver der met die effecten gebeurde, verklaarde bekl. Boomgaard niet te weten, want hij werd inmiddels gearresteerd in verband met de inbraak irv villa „Fokje". President jhr. mr. Quarles van Ufford, tot bekl. Boomgaard, die volledig bekende: Hoe is u tot de daad gèkomen? Bekl. Boomgaard: Ik was zonder werk. Ik had geldgebrek. President: Maar dat is toch geen reden tot diefstal? Bekl. Boomgaard: Dat drijft wel. Wij meenden en ik speciaal met Zanoli dat wanneer wij werkloos waren, 't als sociaal revolutionairen onze plicht was om te nemen wat wij van onze klassevijanden konden krij gen om in ons levensonderhoud te voorzien. Dit is de ondergrond van onze daad. Pres.Bent u nu tot andere gedachten ge komen? Bekl. Boomgaard: Ik ben tot de meening gekomen, dat dit niet de weg is. Het O.M., mr. dr. Van Heynsbergen: U hebt nog een ander feit gepleegd. Een reeks van inbraken hebt u aan den rechter-comm. toegegeven, maar u pleegde ook brandstich ting in een bewoond huis en dat hebt u in uw spontane bekentenis niet toegegeven. Hierna zijn requisitoir nemende, eischte mr. dr. Van Heynsbergen, in aanmerking nemende het berouw van bekl.. maar ook diens beken tenis bij dc politie dat hij de brandstichting pleegde, tien maanden gevangenisstraf. Pres.: Bent u van plan een ander leven te beginnen? Bekl. BoomgaardJawel. Mr. A. Zeldenrust, die bekl. verdedigde, vroeg een lichtere straf. Vervolgens had zich te verantwoorden dc 30-jarige koopman-architect, beschuldigd dat hij den bekl. Boomgaard opzettelijk gelegen heid heeft gegeven in het postkantoor den diefstal te plegen, door het aanbieden van een telegram, tengevolge waarvan de ambtenaar zich zou verwijderen. Deze beklaagde ontkende, dat het plan van te voren met hem was opgemaakt en hij ont kende hulp te hebben verleend. De bekl. Boomgaard, thans als getuige be- ecdigd, weigerde inlichtingen te geven. „Ik heb", zei hij, „weken en maanden getobt en het met mijn geweten uitgevochten in hoever ik anderen in mijn verklaringen mocht betrek ken. Door mijn getuigenis zou de schuld der anderen komen vast te staan en dat laat mijn geweten niet toe. Ik kan wel getuigen ais u mij een neutrale vraag doet." Mr. dr. Van Heynsbergen U hebt den eed afgelegd en u kunt er niet aan ontkomen, ge tuigenis af te leggen. Dat is uw burgerplicht. U behoeft u ook niet bezwaard te gevoelen. U beschuldigt de menschen niet. U bent niet uaar den Officier gegaan om hen aan te kla gen. U doet er niets immoreels mede. inte gendeel. u bevordert het plegen van goede justitie. Bovendien wijs ik u er op, dat u door geen getuigenverklaring af te leggen veroor zaakt, dat de preventieve hechtenis van den beklaagde langer duurt. Bekl. BoomgaardIn mijn bekentenis heb ik hun namen als medeplichtigen genoemd, maar indien ik 't als getuige deed, zou ik er toe meewerken, dat zij er in gingen. Als ik dat deed. zou ik in de toekomst telkens hun gezichten voor mij zien. Ik zou 't niet doen, al zou u mij dubbel straffen. President: Wanneer de beklaagden beken nen, wilt u wel als getuige optreden? Bekl. Boomgaard: Ja. Het O.M., mr. dr. Van Heynsbergen, vraagt nu de schorsing der zaak en de gijzeling van den bekl. Boomgaard. Mr. Wesselins verzoekt, met het oog op den langen duur van de preventieve hechtenis, waarin bekl. zich bevindt en die door de hou ding van bekl. Boomgaard telkens zou kun nen worden verlengd, het ontslag van den bekl uit de preventieve hechtenis. Te meer doet hij dit, omdat niet voldoende blijkt, dat bekl. zich aan het feit heeft schuldig gemaakt. Na raadkamer beval de Rechtbank dc schor sing iler zaak en de gijzeling van bekl. Boom gaard. De vrijstelling van bekl. werd afge wezen. J jjtl Daarna had zich te verantwoorden de 22- jarige loodgieter, beklaagd dat hij een aantal postzegels, van den diefstal in het postkantoor afkomstig, ten geschenke heeft aangenomen. Bekl. bekende deze heling. Deze beklaagde verklaarde, dat er geen afspraak met den koopman-architect is gemaakt. Wel vernam hij, dat bekl. Boomgaard net zoo lang zou loopen tot hij de kans kreeg. In deze zaak, waarin bekl. bekende, legde Boomgaard getuigenverklaringen af. Het O.M., mr. dr. Van Heynsbergen, eischte tegen deze bekl. negen maanden gevangenis straf. Mr. Thors, dc verdediger, pleitte vrijspraak. Zijn verzoek tot invrijheidstelling werd door de Rechtbank afgewezen'. Aan het slot zei bekl., dat hij de postzegels niet aangenomen heeft, maar ze op tafel heeft laten liggen en ze den volgenden dag op aan raden van den koopman-architect had ver brand. Voorts stonden achtereenvolgens terecht: een man, die de gestolen effecten, ter nomi nale waarde van f 7000.voor f 600.kocht, maar ze zelf voor f 2100.verkocht; de poe liersknecht. die bij den verkoop als tusschen- persoon optrad err voor zijn bemoeiingen een f 70.ten geschenke ontvingeen handelaar, zwager van een der Zanoli's, die ook als be middelaar zijn diensten verleende en daarvoor eveneens beloond werd; een kantoorbediende, die voor den eersten kooper de effecten ver kocht en daarmee een zoet winstje van f 3000.maakte. De cisch tegen deze beklaag den bedroeg resp.twee maanden voorwaar delijke hechtenis, drie maanden gevangenis straf, acht maanden gevangenisstraf, acht maanden gevangenisstraf. Verdedigers waren voor dc koopers der effecten mrs. J. de Vriezc en F. Kokosky. Ten slotte stond terecht A. O. Smit, be klaagd van een drietal inbraken: 10. in per ceel Hilversumscheweg 463a te Laren, waar in den nacht van 26 op 27 April 1923 een aantal zilveren en andere voorwerpen werden ge stolen; 20. in een perceel aan den Ouden Bla- ricumschenweg te Laren, waar op 27 Januari 1923 geld enz. werd ontvreemd (een en ander in verceniging met anderen gepleegd)30. in een perceel aan de Ceintuurbaan te Hilversum, waar hij op 8 April 1923 met G. Boomgaard diefstal pleegde. Bekl. ontkende. En bekl. Boomgaard wei gerde ook in deze zaak als getuige inlichtin gen te verstrekken. Alleen gaf hij toe, dat dc inbraken door hem incdegcpleegd werden, doch zijn mededaders weigerde hij te noemen. Op verzoek van het O.M. schorste de Rechtbank de zaak tot heden over vier we ken, met last tot medebrenging van een af wezig gebleven getuige. Ten slotte hadden zich te verantwoorden de gebroeders H. Zanoli, 27 jaar. en L. Zanoli. 26 jaar, resp. schoorsteenveger en tuinman, beklaagd van de inbraak in de villa „Fokje" te Blaricum. Beklaagden bekenden en zeiden het plan met Smit en Boomgaard te hebben beraamd. De theorieën, die zij hoorden ver kondigen, waren volgens beklaagden mede oorzaak van hun daad. Het O.M mr. Van Lier, bracht hulde aan cc centrale recherche. Deze heeft, zei hij, dc zaak tot klaarheid gebracht. Hij deed uitko men. dat Hk. Zanoli indertijd den eed niet wdde afleggen, maar niet ten onrechte, want hij zou dan getuige zijn geweest in eigen zaak. Deze beklaagde heeft indertijd ook vrijwillig een bekentenis afgelegd en de namen der helers vrijwillig genoemd. Spr. eischte tegen ieder cén jaar gevangenisstraf (voor Hk. Zanoli met aftrek van één maand, de straf dien dc Politierechter hem indertijd oplegde, omdat hij niet als getuige wilde verklaren). Mr. Th. Muller Massis, de verdediger, wees er op, dat bekl Zanoli slechts f 200.gepro fiteerd heelt van alles wat hij gestolen heeft. En dat geld besteedde hij grootcndcels op onbaatzuchtige wijze. Dan heeft de vader van een der beklaagden een demonischen invloed op hem geoefend en hem door theorieën naar beneden gehaald. Mr. Van Andel trad voor L. Zanoli op. Ook hij pleitte een mildere straf. Uitspraak in al deze zaken, voor zoover niet geschorst, op 22 Mei a.s. Hbld. -(♦)- wan schilderijen door Geopend: 10 Mei—12 Juni Huizerweg - Blaricum KUNST Kunst. Dc bekende dichter, Adama vun Schel- tcmu is dezer dagen, ten gevolge van een val van de trappen in zijn huis te Bergen overleden. De dood van dezen beminden kunste naar is vrij plotseling geweest; hij be reikte den leeftijd van J47 jaar. Dit is thans de vierde letterkundige die in een tijd van een jaar aan de Hollaud- sche 'letterkunde ontvalt. „Er vlogen duiven, en er groeiden veel madeliefkens in het jonge gers. Het rook er uaar iboter Bovenstaand citaat uit Tiinmerman's sappige boek van het buitenleven „Pal lieter", komt ons in de gedachte, nu wij do aandacht van onze mede-Blaricummers een oogenblik willen vestigen op de Zui velfabriek „De Hoop" uit onze gemeente. „Het rook er naar boter Zóó was het! Het kostelijke product boter, zonder hetwelk wij niet meer zouden kunnen leven, wordt in „De Hoop" op een uiterst deskundige wijze bereid en het is een lust om te zien, hoe in den kelder dje .gele kluiten roomboter machinaal vervormd worden tot keurige vierkante pakjes. Na Deneinarekn staat ons land, van melk en honig bovenaan wat de Zuivelbereiding betreft, en hoezeer die producten door het groote publiek als prima voedsel worden gewaardeerd, blijkt zelfs uit enkele uit drukkingen in onze taal zooals: „boter aan den galg smeren" en „het is alles botertje tot den boom". Wanneer inen den heer L. Kooy, stich ter en eigenaar van de fabriek, over zijn bedryf spreekt, dan legt hij vooral den na druk op het feit, dat boter maken, maar niet zooiets is, dat men na wat theoretisch onderricht zoo één twee drie kan. Boter maken moet geschieden door menschen, die het vak door en door kennen en die in de praktijk de duizend en een dingen weten, waarop bij de behandeling gelet moet worden. Weliswaar worden sommige be werkingen geheel machinaal gedaan, doch het blijft gelukkig nog steeds de den kende mensch dio de machine doet draaien en die op het juiste moment Weet in te grijpen. Vijftien jaar geleden kocht de heer L. Kooy, zelf uit het boerenbedrijf afkomstig oen boerderij, welke hij metamorfiseerde in een zuivelfabriek, zooals we die thans kennen, d.w.z. hij maakte er speciaal een boterfabriek van. Later kwam er ook een afdeeling consumptiemelk bij. De boter wordt in „De Hoop" gefabri ceerd uit zuivere melk, die wordt aange voerd door boeren uit Ecmnes, Huizen en Blaricum. In de ontvangplaats wordt de melk dudolijk gesorteerd naar kwaliteit, hetgeen voor de waarde van de te maken boter natuurlijk van de grootste beteoke- nis is. Van uit de groote ontvangbak wordt de melk z. g. voorgewarind op f40 gr. Celsius, en dan door middel van een cen trifuge outroemd. De hierdoor verkregen room wordt daarna nogmaals gepasteuri seerd en wel op 85 gr. Celsius. Daarna wordt zij z. g. „diep afgekoeld". Vervolgens wordt deze room gezuurd met een rein-cultuur uit de bekende Labo ratoria van Lognians. Op deze bewerking volgt het machinaal karnen, het driemaal wassehen en het machinaal walsen. De machines, welke hiervoor worden aange wend zyn uiterst praktisch en vun moderne constructie, die, zoouls men zich kan voorstellen, de 'hygiënische behande ling van de zuivelproducten zeer ten goede komt. Trouwens de geheele inrichting der fabriek, die onder directe leiding stnut. van den zoon van genoemden eigenaar, den heer M. Kooy, bewijst dat men zoo veel mogelijk aan alle cischen van zinde lijkheid en hygiëne wcnscht tegemoet te komen. Dit principe akn niet anders dan worden toegejuicht. Is het met de boter eenmaal zoover, dat zij gezouten is, na de bovengenoemde be werkingen te hebben ondergaan, dan ver huist zij naar den boterkelder, 'n heldere, frissche, koele ruimte, waar dc machinale verpakking plaats heeft. Van dc afdeeling consumptiemelk kan worden gezegd, dat dc melk op uitne mende wijze wordt gereinigd, machinaal op dc flesschen wordt getapt en een uur onder stoom van 82 gr. staat. Ook hier worden de in iedere moderne Zuivelfa briek toegepaste middelen tot het berei ken van een uitersten graad van hygiëne aangewend. Als nevenproduct maakt „De Hoop" nog een chemisch artikel, dat luistert naar den naam van Caseine. Deze stof wordt gebruikt bij de vervaardiging van cclluloid-artikelen, en is als zoodanig voor ons boter-eters en melk-drinkers van min der belang. Stoom en electricitcit zijn de krachten, welke dc fabriek drijven. In do machine kamer, staat een groote, liggende stoom ketel, een stoommachine en 'n stoompomp. De electrische waterpomp heeft een zeer groote capaciteit. Wanneer de heer Kooy, die wel nooit zulke snood© plannen zal hebben, zou willen, kan hij met die pomp in niet al te langen tijd heel Blaricum ender water zetten. Dat doet hij evenwel niet. Hij wenscht ons alleen van boterden melk te voorzien van de beste kwaliteit. TT ij kan er nog' wel een paar klanten bij gebruiken, want de capaciteit van do fabriek is 10.1(00 L. per dag. In de Blaricumsche Courant treft men wekelijks de prysnotcering van „De Hoop" Voordrachtavond. Woensdag 14 en Zaterdag 17 Mei zal Mevrouw Mia Kloek-Pirce uit Hilversum, in het atelier van Mevrouw Anna Schlü- ter aan den Groenen Gerritsweg alhier een declamatieavond geven. Mevrouw Kloek zal voordragen het tooneolstuk Thomas More van Harriett© Roland Holst. Dc beide avonden kosten samen f 1.- Men kan zich hij Mevrouw Schlüter opgeven om kaarten voor deze avonden te beko men. Muziekschool. Per 1 Sept. is als opvolger van den heer Willem van Warmelo tot directeur aan de muziekschool benoemd': de lieer M. .T. Cohen uit Hilversum. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Wij verwezen met klem naar de adver tentie der bovengenoemde voreeniging, in ons blad van heden voorkomende, betref fende do theemiddag die zal worden ge houden als propaganda, in de groote zaal van het hotel Hamdorff to Laren. De be kende propagandiste Mej. C. Groot uit R'dain zal in haar rede als „Maryke" het streven en het doel der vcreeniging uit eenzetten. Verder zullen er een paar interessante demonstraties worden gehou den op huishoudelijk gebied. Deze mid dag belooft voor onze huisvrouwen die vaak geen gelegenheid hebben de prettige theemiddagen te Bussum te bezoeken zeer interessant to zullen worden. Voorts zal er een demonstratie zijn van het brengen van waschechte kleuren op katoen enz. De kleedjes die met deze kleu ren bewerkt worden zijn geschikt gewor den om buiten of in dc serres te staan, daar ze niet door zon of weersgesteldheid verschieten. Tevens kunnen zij de behan deling met chloor doorstaan. Op dezen middag zal dit getoond wor den. Tevens zal onze bekende firma „On der Dak" een expositie geven van huishou delijke artikelen. Marg. Verwey. Wij verwijzen hierbij naar de advertentie voorkomende in dit nummer van Marg. Verwey alhier, betreffende zomercur sussen in hand weven, Egyptische vlechten enz. Smeda. Den eerste Algeineene vergadering van hot Genootschap „Smeda" tot beoefening van Textiel- en Nijverheidskunst voor vrouwen is uitgeschreveuop Donderdag 18 Mei in de „Smidse" te Blaricum te 2.15 uur. Belangstellenden zullen welkom zijn. Bureau Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven werknemers: 1 kantoorbe diende (vr.) 1 aunk. rijwiel-roperateur en chauffeur, 2 grondwerkers, 1 schoen maker. Nieuwe zaak. Do heer J. Frank zal Zaterdagmorgen tegenover liet. postkantoor een nieuwe brbod- en banketbakkerij openen. Men zie 'de advertentie in dit blad. Volgend nummer komen we hierop terug. Burgelijkc Stand. GETROUWD': Hermanus Miltenburg en Lena Maria de Roeper. GEBOREN: Richarda Maria Geertruida dochter van Clemens Duurland en Rijkje Lausker, Louise dochter van Marinus Zwart en Maria Josepha Huetinck. Aanrijding. Woensdagmorgen half tien reed Com. de Bruin alhier op zijn karretje van Laren naar Eemnes. Van de andere zijde kwamen drie auto's aanrijden, de eerste kalm aan. de beide volgende hadden de gebruikelijke haast en moesten natuurlijk hun kalmeren voorgan ger voorbij. De voorste van deze twee reed goed tus schen v. d. Brink en de eerste auto door. De achterste, hoewel hij klaarblijkelijk zien moest, dat de 3 voertuigen op één lijn zouden komen, waarvoor geen plaats is, moest cn zou er door. De Bruin had al zooveel mogelijk rechts uitgeweken, tot op 't fietspad, doch aan 't brutale geweld van de paardckracht was geen ontsnappen. Zijn karretje werd aange reden en hij met een smak op dc straat geslin gerd. Bloedend werd hij bij van Wijk binnen gebracht. Dc haastige auto remde wel uit alle macht, doch toen het te laat was. Aan den rechter kant reed hij den eersten auto nog aan, welke lichte beschadiging aan het spatbord opliep. Betrekkelijkerwijs is de Bruin er nog rede lijk goed afgekomen; de linkerarm is echter gekneusd, neus en gezicht bloedden op ver schillende plaatsen en zijn sterk opgezwollen. Het nummer van den aanrijder is M 13770. De gemeente-politic maakte proces-verbaal op. Gevonden. 6 Mei j 1. is op den Rijksstraatweg een sleuteltje gevonden, terug te hekomen bij den Rijksveldwachter J. Roskamp, bij de kerk te Binnendijk. Bevolkingsregister. INGEKOMEN: J. A. H. Jansen, van Mil- lingen en r\Iej. L. Noordhoek uit Wierden. Burgerlijke Stand. GEBORENGijsbert, zoon van A. Elsinga cn W. Blom.' OVERLEDEN: J. Pommcs, 77 jaar, we duwnaar van B. Hooft. CORRESPONDENTIE De Waterleidingkwestie. Het ingezonden stuk van den heer T. J. Hólsteyn over de Waterleidingkwestie te Laren, vinden onze abonné's in het tweede blad. R. T. G. Uw open brief komt in 't mum mer van Dinsdag. ERFGOOIERS Het vee is thans reeds, in afwijking van wat altijd gewoonte is geweest, op de volle Meent toegelaten. De beweiding gaf ditmaal aanleiding tot misverstand; gelijk bekend is, geldt 1 Mei als de alge- meene Schaardag voor de Gooisohe Meen ten cn hebben de Best'uurderen der Scha rende Erfgooiers in overleg inct den voorz,, daarna (tot uiterlijk 12 Mei) deu dag te bepalen, dat het vee van de afge sloten voorweide op het Harde naar dei cigenlijc Meent mag worden toegela ten. Nu vreesde men algemeen voor tong- blaar onder den Gooischen veestapel. Als er mond- en klauwzeer op de verschillende Meenten uitbreekt, mag het vee niet meer vervoerd worden cn moet het ter plaatse blijven ingevolge de rijkswet Het bestuur van St. cn L. had in zijn laatste vergade ring alle bepalingen ingetrokken, met 't oog op die tongblaar. Op de Oostermeent zag men nu geheel verschillende opvat ting. Huizen was nochtans van oordeel, dat de koeien alleen op het Harde, terwijl de Laarder Schareuden meenden dat de beweiding, ook op do Meent zelve, geheel vrij was; gevolg dat de weide beoosten Laren geheel vol liep met vee, tot ont stemming van Blaricum en Huizen, die dc Meent zelve voorloopig nog wat wilden laten groeien, de grasstand toch is nog| verix> van schitterend door 't koude weer1 en dc bodem nat cn drassig hier en daar. Verschillende boeren krygen van het melkvee op dc weide nicT eens de stalpro- ductie aan melk. Het gevolg is geweest dat Blaricum en Huizen het vee nu ook, op dc Meent zelve hebben toegelaten, zoo dat thans dc Oostermeent geheel vrij is; de boeren die naar de Hilv. Meent zijn ge gaan treffen het thans bijzonder want nu de volle Meent direct beweid mag wor den, zijn verschillendo Erfgooiers niet naar Hilversum gegaan, maar bleven iu dc eigen omgeving: in totaal weiden nu sleehls een dozijn Oostcrboeren (Huizen- Blaricum, Laren) op de Hilv. Meent, waar dei beesten door hef geringe aantal over vloedig gras hebben. Naar men ons mededeelde was de oude opvutting ontzien van de grasvelden 12 Mei beter uit be weidingsoogpunt. Predikbeurten Zoncfag 11 Mei. Ecmnes Binnen. Ned. TTervormcIe Kerk voc.rm. 1(1 uur. Ds. II. II. Ynzonides. Eemnes Buiten. Ned. Herv. Kerk voorm. half 10 uur en nam. 3 uur Ds. W. J. Ivolkert. LAREN. Ned. Hervormde Kerk voorm. 10 uur. Ds. D. G. W. L, Roder. Geref. Kerk Pijlsteeg voorin. 10 uur en ütunj. 5 uur Ds. J. TL Sillevis Smitt. Ned. Protestanten Bond afd. Laren Bla ricum voorm. 10.30 uur geen dienst. Gemeente woning 10 uur Kinderkerk, 11 uur Jeugddienst, 2 uur Zondagschool. Eemnes-Buiten. Maandag 12 Mei. Evangelisatie in „De Lindeboom" 7.30 uur nam., de lieer J. W. Hagen, Gods dienstonderwijzer. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 3 Mei. Aan de markt alhier waren heden aangevoerd 2000 stuks vee. Han del redelijk. Dc prijzen waren als volgt: stie- ccn f 180320. vaarzen f 230—340, pinken f 100180, melkkoeien f 270470, kalf koeien f 300490. vaarskoeien f 230360, nuchtere kalveren f 1014, magere varkens f 1849, biggen f 818, magere schapen f 42.5052.50, weide lammeren f 1924. UTRECHT, 3 Mei. Eieren f 67 per 100 stukskaas f 0.500.80. HILVERSUM, 7 Mei 1924. Boter f2.10 per, K. G. 5000 Eieren f G.50 per 100, 98 Koeien, 50 Biggen f 10-1G, 10 sclirammen f 35—40. Handel in vee redelijk. Oude kippen f 1.00- f 1.75 per stuk. Jonge kippen f 1.50 f2.50 per stuk. tamme ko nijnen f 1.00, f 2.00 per stuk. AMERSFOORT, 5 Mei. Kaas. Prijs f 30 f 37 per 50 k.g. Handel vlug. OUDEWATER, 5 Mei. Kaas. Aange voerd 96 pnrtijen, 4320 stuks, wegende on geveer 21.G00 K. G. Gest. Ie soort f 38-42, dito 2e soort f3437. dito zwaardere f 4318. Handel vlug.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2