Agenten. Voor de Jeugd. kamer met of zonder pension. een afdeeling V. V. V. werkt slechts in 't algemeen belang. De notulen der vorige Jaarvergadering werden daarop gelezen en goedgekeurd; er blijkt uit, dat de Vereeniging met 39 leden is opgericht en er een schuld is van f 477.10. Aan het jaarverslag van den secretaris is o.a. het volgende ontleend: Onze werkzaamheden wanen meer in het bijzonder liet maken van reclame voor onze gemeente, wat dan ook ons hoefd- doel zal moeten Blijven en waarin wij dan ook volgens onze bescheiden meening vol komen geslaagd zijn door het in ruime mate verspreiden van onze mooie en goed uitgevoerde gidsen. Dat deze boekjes over al een zeer goede ontvangst genoten, is dan ook daaraan te danken. Wij verzon den n.l. op verzoek ter kennismaking en verspreiding aan verschillende vereeni- gingen. besturen, maatschappijen, bonden, dagbladen en boekhandelaren pl. m. 1200 gidsen en rneonen daardoor veel bijgedra gen te hebben in het in een weer gunsti ge ii zin bekend worden van onze ge meente. Alleen valt het te betreuren, dat wij van overheidswege zoo weinig steun on dervinden en het bestuur onzer gemeente schijnt nog zoo weinig doordrongen te zijn van het goede werk, dat eene flinke Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voor do gemeente kan doen, dat het zelfs een hoogst noodzakelijke subsidie niet heeft toegestaan en de vereeniging dus niet erkent als een nuttig lichaam. Het bestaansrecht hebben wij bewezen, terwijl Huizen, met een zoo gunstige lig ging, fietspaden-net en prachtige wandel wegen en een niet te vergeten algemeen voorspelde schitterende toekomst, niet huiten een Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer kan en mag zijn. Op onze bestuursvergadering werd de wenschelijkheid besproken van het verder verspreiden en verkoopen onzer gidsen en besloten eenige personen aan te zoeken die gidsen op 't strand of in kiosk te ver koopen a f 0.25 (waarvan f 0.20 voor de Vereeniging. Met opwekking tot steun sloot de secretaris zyn verslag. Het financieel verslag luidde ONTVANGSTEN 1. Voordeelig saldo 1922 f 50.60 2. Contributie f240.50 3. Adv. in de Gids v. Huizen f 826.95 4. Verkoop gidsen f 34.20 f1152 25 UITGAVEN 5. Drukwerken en adver tenties f 30.94 6. Kosten „gids" aut. foto's f 53.40 7. Invordering contributie f 5.676 8. Porto's en admin. v. secr. en penningm. f 27.536 9. Vergaderingskosten f 15. 10. Lauwerkrans en vrucht f 23. 11. Drukkerij Levisson, ge deeltelijke afbet. Gids f 800. 12. Voord, saldo op nieuv/e rekening f 196.70 f 1152.25 De hoeren Mos en W. II. Roos werden aungewezeu als commissie voor het nazien der bescheiden en geven de aecoordver- klaring. De nftredende bestuursleden de heeren J. J. van Capelle en Dr. H. Ti. van Eijk worden herkozen. Het agenda-punt: „aangaan eencr gehl- leening" gaf aanleiding tot uitgebreide discussie, zij is noodig om het restant der Gids-onkosten te voldoen. Het bleek uit de inededeelingen hoe dringend noodig toch een gem. subsidie voor deze vereen, die 1200 idsen over Huizen de wereld in zond in het belang van ons dorp mag heeten: de penningmeester, die den druk ker niet langer wilde weigeren, had uit eigen middelen de rekening betaald en thans moest voor aflossing dezer eere schuld terecht zoo genoemd de Ver eeniging de leening aangaan ad. 6 pCt. rente; zonder stemming vereenigde de geheele Vergadering zich hiermede. De rondvraag bracht eenige voor onze gemeente belangrijke zaken op het tapijt, die een zeer geanimeerde discussie uit lokten. Trainverbinding: do laatste gele genheid om 8 uur Bussunt-Huizen werd algemeen vooral in het zomerhalfjaar on voldoende geacht: er zal om verbetering geadresseerd worden. Een der leden, be pleit het nogmaals-aanvragen van gc- meentesubsidk*: nu de meerderheid van B. en W. in de vergadering aanwezig is, krjjgt men eenige hoop op succes. Strand- bezoek, Zuiderzee. Naar aanleiding van het derde theehuis was in de Huizer cou rant oen ongunstig licht geworpen op vreemdelingen bezoek. Met nadruk werd hiertegen opgekomen, men achtte nette inrichtingen aan het strand een aanwinst, die met eventueele misdragingen niets uitstaande hebben, de seer. zal bij den uit gever de noodige stappen doen. De alg. Vergadering van V. V. V. te Hilversum op 18 en 19 Jan. Het bestuur meent, dat we als Zustervereen. iets doen moeten en wil de afgevaardigden naar Huizen Jtien te trekken b.v. op den 2den dag, als er toch een rondtocht door het Gooi ge daan wordt een en ander natuurlijk in overleg met d© afd. Hilversum. Betere reclame als een paar honderd afgevaar digden uit alle doelen des lands Huizen te laten zien, achtte men niet mogelijk. Lang werd over dit voorstel, dat veel animo wekte, beraadslaagd; tenslotte gaf de heer Stokreef in overweging het be stuur uit te noodigen na overleg te Hil versum de afgevaardigden in den tuin van hotel „Promenade" alhier te ont vangen en daartoe blaneo-crediet te ver- leencn. Ook het gemeentebestuur zal ver tegenwoordigd zijn. De heeren Dolman en Geldof wijzen op het eigenaardige Hui- zer-costume, dat zeker attentie zal trek ken; meisjes in volledige dorpsdrncht zul len voor de bediening der gasten zorgen; met instemming wordt dit punt aangeno- mq^. De telefoon in het Gooi. Het bestuur wordt verzocht bij de directie der P. en T. krachtig aan te dringen op centrali satie der telefoon-geleidingen in 't Gooi. Gewezen wordt op het groote ongerief voor Huizen en een deel der buitenwijk bij avond en nacht; de direetetr van het Huizer-kantoor, de heer ten Gate, geeft eenige technische inlichtingen (o.a. cen- traal-net in de Haarlemmermeer). Er ont staan twee stroomingen: IIuizen-Bussum één net of alle Gooische gemeenten en in het laatste geval ook de K. v. K. voor Gooiland en de Belangeneommissie mee te doen ageeren. Bij stemming wordt ten slotte ©on voorstel aangenomen om aan B. en W. van Huizen te verzoeken deze telefoon-centrale in de Gooische Belan geneommissie ter tafel te brengen, opdat dit lichaam aan het TT. B. der Posterijen zal adresseeren; gebeurt dit niet, dan zal auu den Huizer raad geadresseerd worden, opdat dez© in samenwerking met andere gemeenten de vereischte stappen zal doen. De voorzitter sluit hierop te ruim 11 uur de zeer opgewekte vergadering. Uit de oude doos. Proces-verbaal. Heden den löden Maart des jaars 1827 des voormiddags ten negen uren, compa reerden voor mij ondergeschrevene Eerste Assessor der gemeente Huizen bij absentie van den Burgemeester waarnemende de- zelfs functie: Adriaantje Schouw, oud drie en twintig jaren, naaister, wonende alhier te Huizen in Xo. 49 en Gijsbert Schouw, Kujjper, oud 52 jaren, wonende mede alhier in Xo. 49. En gr.t de oomparante Adriaantje Schouw te kenuon dat zij op Zond: g- avond den elfden dezer, circa acht uren, bij zich te visite hebbende hare vrien dinnen Jannetje van Dorssf.n, en Ril se van Hulst, beide mede alhier wonende, oen hcop jen gons i; aan de deur gekomen ioeper.de: doe open; dot zij, niet oj*en doende, van buiten met geweld moeite is gedaan om dezelve te o]>enoii, dat zulks niet gelukkende de hoep jongens zich leeft verwijderd, dat na ©enig verwijl zij comparant© de jongens had hooien terugkomen, en dezelve een klap achter op het \enster in de werkplaats van haren vader hadion gegeven en ver\ol- gens op den loop waren gegaan: dat/ij comparant© kort daarop naar achter gaande om hout te halen ten einde water te koken in de werkplaats van haren va der alwaar zich hout en krullen lievon- dc-n aan de binnenzijde van het gootgat heeft gevonden een bosje brandende zwa velstokken. En verklaarde de compa ra nt t Gijsbort Schouw dat hij luim acht uren uit do oefening komende, bij zijn huis voor hem een hoop jongens had zien de loop nemen. Verklarende zy comparante achter door een reet van de wand te hebben gezien en bij de hoop jongens te hebben erkend Gerrit. Zwurt, vischventer, wonende al hier op de Hul. En heb ik eerste Assessor voor mij doeu verschijnen Gerrit Zwart, vischventer oud veertien jaren, wonende alhier. Welke verklaarde dat op Zondag jongstleden des avonds ruim zeven uren hij zich met Arie, die bij Jannes van Dorssen werkt, Geurt van der Roest, Lam bert Honing, Gose Klein en Wijgcrt Janszn. Schaap had bevonden bij het huis vnn Gijsbert Schouw alhier, dat Arie die bij Jannes van Dorssen werkt hij Gijs bert Schouw door de glazen had gezien ©n nis toen vernomen had dat er meisjes in huis waren en genoemde Arie als toon aan de deur heeft moeite gedaan om er in te komen, dat zulks niet gelukkende, hij Gerrit Zwurt met genoemde Arie waren gegaan naar Gijsbert Meijer wo nend© naast. Gijsbert Schouw, dat Arie c'aar is ingeaaan oiu zijn pijp aan te steken: dat Arie met ©en ti*st met vuur aldt-ai is uitgekomen en een bosje zw t- \clstokken (hetwelk hij Gerrit Zw u t zei de des namiddags tevoren gevonden te helden op den weg en het welke Arie hem zoude uit. dc- handen hebben geno men) heeft aangestoken en 'ij Gijsbr rt Schouw door het gootgat heeft in huis g<stoken, zeggende; ik zal het maken zoo ik bet maak, in huis zaïl ik Arie Oostendorp, schoenmaker, oud zes tien jaien, knecht bij Jannes van Dors ion en Hendrik van Dorssen, wonende al hier. Welke verklaarde dat hij zich met Gerrit Zwart, G?urt van der Roest, Lambert Hartog Goze Klein en Wijgert Janszn. Schaap alle alhier wonende op Zondag avond j. 1. ongeveer 8 uren ha«1 bevonden bij het huis vin Gijshert Schouw alhier, dat Gerrit Zwart had door do glazen ge zien en gezegd „zij drinken koffie" dut vervolgens Lambert Kartog, Wijgert Janszn. Schi.ap en Gerrit Zwart bij Gijs bert Schouw hadden op de deur getrapt, dat zij niet ingelaten wordende alio waren "ogian aan liet. hui9 van Gijsbert Meijer en Lijsjo Mocdemiar, dat hij Arie Oostendorp aldaar zijn pijp had aange stoken, dat hij do deur uitgaande, zijn pijp weder was uitgegaan, dat hij nu ecnig verwijl was teruggegaan en een kooltje vuur bij Gijsbert Meijer uit huis had medegenomen om een bosje zwavel stokken aan te steken: dat. dit bosje niet aangaande, Gerrit Zwart hetzelve i» guan aansteken bij Gijsbert Meijer on Gerrit Zwart, hetzelve alzoo brandende door het gootgat heeft gesto ken bij Gijsbert Schouw en alstoen een slag heeft op het venster gegeven. Geurt van der Roest oud 15 jaren, wever, wonende alhier. Welke verklaarde dat hij zich Zondag avond j. 1. ongeveer 8 uren had begeven naar de Voorbaan en aldaar had gevon den Gerrit Zwart, Arie Oostendorp, Lam bert Hartog, Wijgert Janszn. Schaap, en Goze Klein, dat hij heeft gezien dat Gerrit Zwart is gegaan naar het huis van Gijsbert Meijer om een bosje zwavel stokken aan te steken, doch verder niets te weten. BLARICUM. Eluricutnsche Boek- en Kunsthandel, naast het Postkantoor. LAREN. M. Wilmink, Sigarenmagazijn ,,'t Hoekji". Torenlaan, Telef. 304. F. v. d. Puyl, Zijtak 180a. A. J. van Oevelen, Lunchroom „Het Wa- EEMNES. H. Hagen. J. v. Hengel Voogdenerf. Lani'iert Harrog, arbeider, #ud 16 jaren, wonerde alhier. Weike verklaarde dat hij Zondagavond j 1. ongeveer 8 uur, was gegaan naar de Voorbaan dat hij aldaar heeft gevonden Gerrit Zwart, Arie Oostendurp, Geurt van der Roest, Goze Klein en Wygert Janaitu. Schaap dat hij heeft gehoord dat Gerrit Zwart zeido. ik zal een bosje zwavelstok ken in het gat steken bij Gijs de Ivuijper dat hij heeft gezien dat vervolgens Gerrit Zwart en Arie Oostendorp bij Gijsbert Meijer hebben vuur gehaald en dat Ger rit Zwart met 't brandende bosje zwavel stokken hij Gijsbert Meijer is uitgekomen dat hij Lambert Hartog als toen was gaan loopea en verder niets wist. Wijgeit Janszn. Schaap, oud 17 jaren, boerenknecht, woneudc alhier. Welke verkin irde Jut hij op Zondag j.l. dos avonds tea 8 uren, zich met Gerrit Zwart, Arie Oostendorp, Lambert Har tog, Geurt vun der Roest en Goze Klein, was geweest bij het huis van Gijsbert Schouw, alhier, dat Lambert Hartog, Arie Oostendorp, en hij Wijgert Janszn. Schaap geweld hadden gemaakt aan de deur van Gijsbert Schouw, dat Gerrit Zwart vervolgens heeft, gezegd, ik heb ecu bosje zwavelstokken laat ons dat aansteken en in het gootgat doen, dat Gerrit Zwart en Arie Oostendorp zijn ge gaan naar Gijsbcit Meijer om hetzelve ran te steken, dat Gert it Zwart het hr.in- donde bosje zwavelstokken dur het goot gat bij Gijsbert Schouw hooft in huis ge- steken En eindelijk Lijsjo Moolenanr, huis vrouw van Gijsbert Meijer vischventer wenende alhier, oud 27 jaren. Welke verklaarde dat op Zondag j.l. des avonds ten 8 uren bij haar en haren n-fin urn huis zijn gekomen Gerrit Zwart <n Alio die- bij Jannes van Dorssen werkt bij zich hebbende ccn hoop jongens vta- ge.ndc om do pijp te mogen aansteken, dat Arie zijn pijp had aangestoken lot twee malen toe aan do lamp dat zulks, 1 i.ar getuige vervelende, zij haar test •net uiur had op den ts.fel gezet dat voor noemde Gerrit Zwart en Arie dezelve lest mot vuur hadden gei omen, clarmode de deur waren uitgegaan en dezelve na verloop van ©enigen tijd hadden terugge bracht Van al hetwelk te dage er, jare voor schreven ij geformuleerd dit proces-ver baal, het welke na gedane voorlezing door Adriaantje Schouw, Arie Oostendorp, Gerrit van der Roest, Lambert. Hartog en Wygert Janszn. Schaap, benevens mij eerste assessor is geteekend, hebbende Gerrit. Zwart en Lijsje Moolenaar ver klaard hunne namen niet te kunnen schrijven of teekenen. i-zoonderving by vorst. Zooals velen zich zullen herinneren, ontvingen de tewerkgestelden bij de werkverschaffing in den afgeloopen winter gedurende een 3-tal weken een uitkee- ring volgens een onwerkbaar weerrege- ling. Een arbeider, die niet bij de werkverschaffing was en toch uitgevroren, ontving niets. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft thans bepaald, dat in het vervolg geen regelingen om trent uitkeering bij vorst voor personen bij een werkverschaffing geplaatst, meer mogen gaan gelden. Zulks om te voor komen, dat bij een vorstperiode zich weder de onaangenaamheden zul en voor doen, die dezen winter voorkwamen. De Minister verklaarde, dat uitvriezen geen crisis verschijnsel is. De arbeider moet er in den zomer op rekenen, dat hij des winters wellicht door vorst eeni- gen tijd niet kan werken. Laat berouw. Volgens het H'bld. denkt de H IJ. S. M. eraan om een locaaldicnst in te stellen tns- schen Hilversum en Bussum, waarmee men dan om het uur voor 15 cents (25 cents re tour) zou kunnen gaan. Zulks natuurlijk in concurrentie met de snel populair geworden autobussen Als 't getij verloopt moet men de bakens verzetten, doch een ander spreek woord spreekt van ..achter 't net visschen" en zoo zou het Hier wel eens kunnen zijn De spoorwegen met hun enorm hooge tarieven hebben 't aan zich zelf te wijten, dat ze steeds meer uitgeschakeld worden en nu 't publiek eenmaal gewend is aan de eigenaardige ge makken die de auto's bieden, zouden ze er wel eens niet zoo gemakkelijk weer inkomen Bovendien weten ook de bussen te concur- recren. dat ziet men aan den vervoer-oorlog tusschen Middelburg en Vlissingcn Pas had het spoor door tienrittcnboekjes het tarief tot zo cents gebracht, of de bussen gaven re tours voor 15 cents. Voor het publiek in allen gevalle een aangename wedijver. Vechtpartijtjes. Het mooie zomerweer schijnt de lui min of meer heethoofdig te maken, althans bij een 3-tal relletjes kwam de politie te pas. In 't achterom was het hommeles tusschen een echtpaar, in de Ni «uwe Doelenstraat hadden 2 dames het aan den «tok en in de 2de Nieuwstraat trok een huisvader van leer te gen zijn aanstaanden schoonzoon. Brandje. Aan den Zuiderweg brak brand uit in het poetsfcatocn eener machineloods van 't spoor met oliebussen en carbid. Gelukkig kon men bijtijds optreden. Eenige glasruiten zijn ge sprongen. Marktwezen. De Vereeniging van Hoofdambtenaren bij het Marktwezen in Nederland houdt op 29 Mei a. 9. (Hemelvaartsdag) haar al- gemeene ledenvergadering t© Hilversum. Raadselhoekje. Om op te lossen. den hoo niet kle de hij lui maar pel weet de hangt ren klok waar heeft Welk spreekwoord leest ge, als ge de lettergrepen in de goede volgorde op de dwarslijnen zet 2. Als 1, 2, 3, 4, een vogel Is en 4, 5, 6, 7, een hemellichaam, zien de jongens 1,2,3,4,5,6,7, na de vacantie graag terug. 3. Ik ben een maat; geef mij een staart en ik word een voorwerp dat door den schoenmaker gebruikt wordt, geef mij nu nog een staart en ik word een dorp in Gelderland. KUNST Abonnementsconcerten der Hollaudscbe Coneertdirectie Dr. G, de Koos. Alhoewel het resultaat der concerten welke wij het vorige jaar in Bussum ge geven hebben, nog niet erg bevredigend was, laat het groote enthousiasme en de enorme belangstelling, welke onze con certen toen ondervonden hebben, ons vol vertrouwen voor het a. s. seizoen weer op nieuw beginnen. De vele blijken van be langstelling en de groote medewerking welke wij van d© zijd© van het publiek ondervonden hebben, doet ons vertrouwen dat dit jaar het aantal onzer abonnee's rich zal verdubbelen. Gaven wij het vorige jaar 6 concerten voor f 10, dit seizoen denken wij er vier te geven voor den prijs van f 6.- plus rechten. Per concert berekend, zijn wij du9 nog iets voerdeeliger dan het vorige jaar. Op deze serie laten wij de volgende eerste klas artisten optreden: October: Curl Friedberg, dc Koning der klavier virtuosen: November: het wereldberoemde Bolieem- sche Se vei k Strijkkwartet. December: Kathleen Parlow: de geniale Canadeosche violiste. Februari: Harriet van Emden, de ge vierde Amerikaansche zangeres. Men ziet een serie concerten welke kloppen als een bus, artisten zijn in Hol land van zeer goede reputatie en de ar tisten genieten allen een wereldreputatie. Inschrijvingen voor deze concerten kan vanaf heden reeds dagelijks geschieden aan het Gebouw Concordia te Bussum. SPORT Voetbal. Lainen I heeft Zondag een vricndschap- pelijken wedstrijd gespeeld tegen het 3c elftal van 't Gooi. Het zeer onvolledige Gooische elftal werd gecompleteerd met Larensche spe lers. Laren won met 72. Zwemmen. Hedenavond om 8 uur zullen in de Hil- vers. P>ad- en Zweminrichting aan de Bad huislaan alhier vriendschappelijke wedstrijden worden gehouden tusschen zeventallen van ,.Hct IJ" Amsterdam. de Vest" Kaarden, „de Otter" Hilversum. Paardensport. De Noord-Hollandsche Jachtvcreeniging organiseert een terreinrit op Zaterdag 24 dezer. Meet 2 uur nam. aan het St. Janskerk hof (straatweg HilversumLaren). Einde pl.m. 4 uur nam., Torenlaan, Blaricwm. Jagerineester de heer Gottfr H. Crone. Het parcours gaat oostelijk om Laren heen, Blaricum. Meent. Huizen, Oud-Naarden. Draf na, Crailoo, Torenlaan, en zal eindigen ten huize van den Jagcrmeester, alwaar dc heer en mevrouw Crone gaarne de thee zullen aanbieden. „De Reisduif". Dc uitslag van de door de Larensche Postduivenvereniging Dc Reisduif" j.l. Zon dag gehouden vlucht van Nijon (België) naar Laren, afstand 330 K.M., is als volgt: 1 W Telleman, 1 uur. 38 seconden; 2 W. Wiegcrs, 3 W. Telleman, 4 J Blom, 5 B. C. Kok. 6 Jacob de Lqeuw, 7 VV. Telleman,, 8 B. C. Kok, 9 H. van den Heuvel. 10 W. Wicgers, 11 W. Telleman, 12 W. Telleman, 3 uur, 1 mi nuut 58 seconden. ONZE NATUURRUBRIEK^ (2© helft Mei). De stallen zijn leeg en krijgen een schoonmaakbeurt, en het vee doet zich te goed aan het malsche gras, dat hij warm weer, na den regen, die is geval len, welig groeit. Geen wonder, dat bij vele onzer koeien, di<; in den 9tal hebben gekalfd, oen geleidelijke stijging der melkgift plaats heeft. Wordt dit over eenige weken minder, dan make men zich niet ongerust; het is een gewoon ver schijnsel, dat straks, in Juli b.v., de melk afscheiding afneemt, maar de melk neemt dan daarentegen in vetgehalte toe. Zorg intussehen voor een goede wei. Wees voor zichtig met het voederen van zeer jonge klaver; zoo licht ontstaat hiervan bij run deren en schapen trommelzucht, bij paar den windkoliek. Vermengen met haksel van stroo, hooi, gras of snijhooi is gc- wenscht. Dammann raadt aan ter voorko ming van ongesteldheden als bovenge noemd, welke in 't algemeen ontstaan door te geil groenvoeder, om motderoode Klaver karwijzaad uit te zaaien: 46 Kilo per Hectare. Dit blijft als meerjarig gewas doorgroeien ook na het afmaaien. Op den akker is thans volop bozigheid. We noemden een vorige week reeds boek weit. Met het oog op de nachtvorsten, waarvoor dit gewas zeer gevoelig is doet men goed met de zaaiing te wachten tot einde Mei begin Juni. Wordt ze breed- werpig gezaaid, dan kan men daarna eg gen als bij granen: past nfen rijenteelt toe, dan kan men een paar malen schof felen. Wy herinneren nog eens: „boek weit kost paardenzweet", d.w.z. diep ploe gen is gewenscht (met de ondergrondsch ploeg, zoodat de ondergrond niet boven komt.) Houd uw aardappelen vrij van onkruid, ga er dus met eg of schoffel door voor ze opkomen c-n daarna tusschen de rijen. Koolrapen kan men van nu af (na rniden Mei) op kleigrond zaaien; dit kan men direct op de plaats doen om met het verplanten niet zoo afhankelijk te zijn van het weer. Op zandgrond waehte men tot 2e week Juni; ze worden op dezen grond eerder hard en houterig, zijn dan minder geschikt voor veevoeder en ook, als groente, minder verkoopbaar. Lu pinen. voor groenbemesting. kan men thans bij gunstig weer zaaien; vóór Mei is het niet geraden met het oog op de nachtvorsten. Men zaait in den regel 150 200 K. G. per H. A. breedwerpig, en make het zaad ondiep onder. In den tuin: Postelein kan thans», by warm weer,--ge zaaid worden. Het zaaibed houdt men althans de eerste drie dagen goed \och- tig en l>cschiitte hot tegen de scherpe zon met een mat. Na drie dagen niet langer met koud water gieten, ze zouden weer verdwijnen. Postelein houdt van warmte en vocht heide. Do drie gestrenge Hee ren. (11. 12 en 17) Mei) zijn voorbij, en daarmee, zullen we hopati, hot gevaar voor nachtvorsten; leg dus nu uw stam en stokkoonen; leg ze evenwel nog niet alle; 't heeft nog den tijd; ze kunnen slecht hij warmte gedijen. Ts het wat wurm, dan zullen er veel aspergo's gesto ken kunnen worden; wilt ge mooie blanke, steek ze dan 3-maal per dag; zijn ze eenige uren boven den grond, dan wor den ze blauw en minder smakelijk. Het uit den grond trekken is niet aan tp be velen. Op 't eind der maand kunnen er al aardbeien geplukt worden worden, of /.e staan in vollen bloei; daarom is het nu den tijd om er tusschen te wieden, dan hoeft men er straks niets meer uan te doen. Gieten bij felle droogte is ge- wensojit. Zaai nu augurken op een rabat, dat is: voor een schutting of muur, op een warm plaatsje dun. Onder glas krijgt men beter en gezonder planten dan in den vollen grond. Goeue soorten zijn: Scherpe en gladde groene en Venlosche Export augurk. Komkommer teelt op don kouden grond is ook mogelijk, maar in ons klimaat wisselvallig, waarom ze meest in hakken en kassen geschiedt; deze cultuur is de laatste 20 jaar sterk toegenomen. Voel planten en bloemen kunnen nu naar buiten; bij gunstig weer kan men, te l>eginnen b.v. met de Pelar gonium Zonalen (Geraniums), do perken byplanten. Om een perk Zonalen staan goud- of zilvertoont© Zonalen heel aardig als rand; de grootste achteraan. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 17 Mei. Aan do markt al- hior waren heden aangevoerd 1050 stuks vee. Handel redelijk. De prijzen waren ala volgt: stieren f180f320, vaarzen f 2303*40, pinken f 100180, melkkoeien f270460, kalfkoeion f914, magere var kens f 164, biggen f716, magere scha- pou f4050, weidelamraeren f2025.60, zeuglammeren f 2836. AMSTERDAM. 19 Mei. Ter veemarkt wer den aangevoerd: 444 vette koeiw. ie kw. f 1.341.32; 2e kw. f 11.20; 3e lav. f 0.80 f 1.112 vette kalveren, 2e kw. 90too ct., 3c kw. 8090 ct.819 vette varkens Holl., ie kw. 7081 ct., Ovcrzeesche en Gcldersche ie kw. 7677 ct.. 2c kw 7576 ct. per K.G. 120 melk- en kalfkoeien 1350500; 188 nuch tere kalveren f 1223; 148 schapen f5057; 433 lammeren f 2224 per stuk. AMERSFOORT, 19 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 38 wagens van 9100 k.g. Prijs f 3445 per 50 K.G. Handel matig. OUDEWATER, 19 Mei. Kaas. Aange voerd 120 partijen 5400 stuks, wegende ongeveor 27.000 k.g. Gcst. Ie srt. van f 38 f42, 2e srt. van f 36f39. zwaardere f4251. Handel matig. Advertentiën. Een student zoekt in Blari cum of in de onmiddellijke omgeving daarvan een Ook genegei met iemand, geheel onafhankelijk van elkaar, eenige apartementen te betrek ken. Brieven, liefst spoedig, onder letter S, bureau Blari- cummer Courant, Blaricum.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3