Het Vrijdagnummer van dit blad Plaats daarin Uw Advertentie PAVILJOEN LARENBERG laricum, Eemnes en Laren huis aan huis bezorgd wordt te GOOISCHE APOTHEEK AANVRAAGBUREAU VOOR VERPLEEGSTERS verkoopingen. aanbestedingen correspon dentïe~~ rTR. Kerkberichten. BELLETJES. 9 beste Keuen Loopjongen AANKOMENDE LOOPJONGEN Kinderwagen T.O HET POSTKANTOOR LAREN - TELEFOON 124 Gooische Agenda. Zaterdag: 24 Mei. BUSSUM. Flora Bio: „Credo". BUSSUM. 8 u. Concordia voordracht van Emile Coué over Auto-suggestie. Zondag 25 Mei. BUSSUM: 2 uur, 4.30 u. en 8 uur Flora Bio; „Credo". NA ARDEN, 2.30 uur in groote kerk con cert onder leiding van Joh. Schoonder- beek ten bate van het sanatoriumfonds voor aan tuberculose lijdende militairen. Medewerkenden mevr. Anna Stronck Kappel en de heeren: Jac. Caro, Chris- tiaan Freijer en H. V. P. Schoonderbeok. LAREN: 8 uur in gebouw R. K. Werk- liedenvcreeniging. Uitvoering van de /.angvereeniging „Zang veredelt". LAREN. Hamdorff; Thé en Soirée dansant. Maandag 26 Mei. HILVERSUM: Hof van Holland: voor dracht van Emile Coué over Auto-suggestie HILVERSUM, 8 uur "UecTenvergadering Openbare Leeszaal en Bibliotheek in dc Leeszaal. BUSSUM. 8.30 uur in gebouw Doopsge zinde gemeente, ledenvergadering Volks- un iversi tei t Naarden-Bussum. Dinsdag 27 Mei. LAREN. 7.30 uur in Hotel Hamdorff: Generale repetitie van Toonkunst. BUSSUM: 8.30 uur in Concordia. De Gesellen van den Spele: De Dood en de dwaas" van Hugo von ITofmannsthal, on der leiding van Aru. Saalborn. BUSSUM. 25 uur in Luitgardesehool tentoonstelling van door leerlingen ver vaardigde voorwerpen. BUSSUM. 8 u. in Concordia Alg. Vergade ring van de. verbruiksvereeniging Gooisch belang. BUSSUM: Sluiting termijn van in schrijving van leerlingen Gooische II.B.S. met 5 jarige cursus. Woensdag 28 Mei. LAREN. 8 uur in Hotel Hamdorff, con cert door de Mij t. bev. der Toonkunst. BUSSUM. 25 uurl Luitgardesehool, tentoonstelling van door leerlingen ver vaardigde voorwerpen. HILVERSUM. Prof. Dt. P. Valkhof zal om 2 u. in het. Groot. Auditorium van de Utrechtsche Universiteit zijn ambt aan vaarden. HILVERSUM. 2 uur opening gedeelte tehuis van vereen. Pro Senectutc, Berg weg 16. Donderdag 29 Mei. AMERSFOORT. Gebouw Nefoca, 4e zangtournooi voor Gooi- en Eemland. 's GRAVELAND. Muziekconcours. Zaterdag 31 Mei. LAREN. 2.30 uur in Hamdorff officieele opening van de 12e jaarlijksche kunst tentoonstelling. LAREN. Hamtforff openingsavondfeest. Dc eerstvolgende vergadering der Schoonheidscommissie zal gehouden worden op Woensdag 28 Mei a.s., des namiddags te 2 ure, in het Bureau Gemeentewerken, ingang Eemnesserweg. Seringen diefstal. De heer Wittig, Ecnmnesserweg alhier, heeft aangifte bij de politie gedaan, dat uit zijn haag bij zijn huis, seringen zijn gestolen. Bekeurd. Ook eenige jongens van 9 en 12 jaar werden elders betrapt bij het stelen van bloemen. Dc heer J. C. alhier is bekeurd omdat hij zijn kippen het loopen op grond van anderen en wel op terrein dat bezaaid was. De lieer G. de G. is bekeurd terzake dat hij zijn hit IV1R, het paard, op cle straat onbeheerd had laten slaan, zoodat het dier 'in de ge legenheid was aan een ontluikende heg te knabbelen. Gemeen. De heer B alhier heeft aangifte bij de politic gedaan, dat ongeveer kwart voor twaalf, gisteravond, ter hoogte van „Jagt- lust", twee kerels, hem onbekend, getracht hebben hem van zijn motorfiets te werpen. De politie doet onderzoek. De honden. Een inwoner onzer gemeente, een zekere H., heeft aangifte bij de politie gedaan, dat hij door den hond van den heer M., „Berg hoeve" alhier, is aangevallen. Dit is de zoo- veelste maal dat deze hond euveldaden ver richt en er zal nu ongetwijfeld een einde aan deze overvallen worden gemaakt De heer M. had juist Zaterdag tevoren een aan schrijving van de politic alhier ontvangen, om zijn hond binnen te houden. Maandag daarop gebeurde weer een aanranding Kunsthandel Faassen. De kunsthandel Faassen heeft voor het raam van zijn zaak een zeer groote en fraaie photo geëtaleerd, welke wij in ons blad van heden afdrukten, voorstellende de eerste steenlegging van de nieuw katholieke kerk alhier. De heer F. is met deze photo o.i. zeer gelukkig geweest, want hij heeft het juiste moment weten te treffen. Het ambtelijk ge waad van pastoor Hendriks, die op een ko peren plaatje cenigc ingriffingen doet, voor dat de steen zinkt, is prachtig belicht. Dc ge zichten der aanwezigen zijn duidelijk getrof fen Wij vonden deze photo dan ook zoó fraai, dat wc haar gaarne een plaats in ons blad geven. De expositie dezer groote kiek ondervindt veel belangstelling. Door vertraging bij dc Posterijen was het cliché bij het afdrukken nog niet in ons bezit. Het wordt rui Dinsdag opgenomen. De Luifel. De van ouds bekende slijterij De Luifel is van Naardcrstraat verplaatst naar Molen weg 345. De zaak is geheel gerestaureerd, zoodat die een aanwinst voor de omgeving is geworden. Bevolkingsregister. VERTROKKENII. F. J. Diepenbroek en gezin naar Hilversum, Sumatralaan 2. Mej. M. de Leeuw naar Blaricum, Torenlaan, p.a. Urban. E. J. van Nie en gezin naar Zand- voort, Westerparkstraat 2. Wed. S. F. van NieGaze, naar idem W. F. H. Brandon naar Hilversum, 's-Gravelandsche weg 130. Mej. A. H. A. Smits naar Eindhoven, Johan- nastraat 34. Mej. B. A. van Gurp naar Voorst, Twello, Dorpsstraat J 21. Mej. A. Thiele naar Duitschland. Mej. D. Speet9 naar Bussum, Koningslaan 30. Mej. L. Bierma naar Leeu warden. Transvaalstraat 41. Mej. M. W. Paardehaar naar Loosdrecht, p.a. C. van Altena. Mej. F. W. Schwartz naar Amster dam, Gerard Douplein 18. Burgerlijke Stand. GEBORENJohannes, zoon van G. Vos en M. Vlug. Piet Marie, zoon van A. A. Ram- selaar en G. M. J. Ruiscndaal. ONDERTROUWD: J. Koel en A. M. Napierski. II. H. H. van Es en A. Neder- tnotiwen. GETROUWD: J. Calls err W. Duurland. H Bakker en J. Smit. OVERLEDEN: Gerardus Hofstee, oud 67 jaar, echtgenoot van A. Steur. :Telefoon 4: Een nieuwe zaak. Wij vestigen de aandacht bij onze inwoners op de pas gevestigde brood- en banketbak kerij van de lieer Frank alhier. Bij ons be zoek viel ons dc prettige ruimte van den win kel op, de groote zindelijkheid en aangename en prettig aandoende attributen die bij een pas opgerichte zaak hooren. Naast de winkel is een klein zaaltje, dat gebruikt zal worden voor lunchroom en waar de heer Frank thee, koffie, melk, limonade en andere verver- schende dranken zal schenken. De beide groote deuren aan den voorkant zullen gewoon worden opengeslagen, een zonne scherm zal worden aangebracht, zoodat de bezoekers daar in de schaduw prettig zullen kunnen zfitten. Deze nieuwe solide zaak is ongerwij feld een aanwinst voor Blaricum en we hopen, dat de heer F. zich spoedig mag veiïieugen in de gunst en het vertrouwen der burgerij. Een goede banketzaak kan in Blaricum nog wel bestaan, meenen we, dc concurrentie op dat gebied is niet zoo verbazend groot. Het nieuwe winkelpand, het uitwendige en in wendige maakt een goeden indruk. Arbeidsbeurs Blaricum. INGESCHREVEN t vrouwelijk kantoor bediende i grondwerker. Diner de Dimanchele 25 Mai a f3.50 Potage Windsor Pelil paté a la Richelieu Contrefilet de Boeuf braisè a la Tyrolienne Mig non de Veau Compöle de pêches Pouding Rigoletle Fr ui Is Cuisine renommé Vins vieux Burgerlijke Stand. GEBORENJan Wouter, zoon van Johan nes Hermanns Franciscus Maria de Hoog en Klasina Adriana Johanna van Pinxtcren. Nieuwe vinding. De Bataafsche Petroleum Maatschappij, gevestigd te Den Haag wenscht op den Nieuw Bussuinmerweg een proef te nemen met een nieuwe vinding voor een waterdichte wegbedekking. Gratis zal aan het beginpunt, dus bij den straatweg TIuizen-Naarden een paar honderd meter lengte van den weg met de nieuwe vinding worden besproeid en daar na zal alles nog eens goed worden ingevvalst. Waarschijnlijk zal ook aan het andere einde, dus bij de Bollelaan, de proef worden her haald, wanneer althans de resultaten in het eerst gunstig zijn. Ook in Den Haag worden deze proeven genomen. Met Den Haag zijn wij de eerste gemeente waar deze proef wordt genomen. De opnieuw aangelegde weg leent zich volgens den technicus, die expresselijk voor een cn ander uit Engeland was overge komen, zeer goed voor dezen proef. Militaire oefeningen. Woensdag en Donderdag was het gar nizoen uit Naarden uiterst druk met de oefe ningen op dc heide achter Van der Vuurst en het Heidelaantje. Een tiental vuurmonden was tusschen de boschjes opgesteld. Met dc tractors waren de zware stukken naar dc plaats van bestemming gebracht, dwars over de heide. Paardekracht, die men anders bij dergelijke gelegenheden steeds noodig had, behoefde nu niet te worden gebruikt. Om het rijwielpad niet te beschadigen waren plan ken daarover gelegd, een maatregel die ook wel noodig bleek. En trots deze voorzorgs maatregelen is het rijwielpad nog zoodanig gedrukt, dat reparatie noodig is. In den nacht van Woensdag op Donderdag werden ook oefeningen gehouden. Mitrailleurs werden op gesteld, maar gelukkig, tot groot genoegen van de omwonenden, werd niet geschoten. De nachtrust werd düs niet gestoord. Honorarium kwestie. Indertijd is een commissie uit den Raad benoemd om te onderzoeken hoe het hono rarium van den architect van het eerste com plex van de woningbouwvereeniging „Dc Haardstede" en „Goed Wonen" moet worden geregeld. Deze commissie heeft dé vorige week hare eerste bijeenkomst gehouden. Vernieling op de heide. Men schrijft ons: Donderdagmorgen zijn de kanonnen weer uit de heide achter Van der Vuurst gehaald. Het blijkt nu, dat er veel struikgewas is ver nield. Geheele dennetjes zijn er moedwillig uit gerukt, van andere boompjes zijn groote en kleine takken afgeslagen en afgetrokken, ter wijl ook menig jong boompje ontveld of ge knakt is vanwege de wielen, d'ie er meedoogen- loos over gegaan zijn. En wanneer we dan nog letten op den vuilen rommelpapieren, sinaasappelschillen enz. enz., die overal zijn neergeworpen, waarlijk dan slaakt men de verzuchting: kan de voorzitter van Stad en Lande van Gooiland bij een volgende gelegen heid zulks niet beletten? Tot deze vraag is nu reden, want we hoorden, dat tegen de vol gende week een nieuwe ploeg voor herhalings oefeningen is opgeroepen, die hoogstwaar schijnlijk ook een dergelijke oefening moet medemaken. Schieten en schrikken. Donderdagavond werden vele bewoners op Drafna, De Stukken en verdere omgeving opgeschrikt door onverwachte schoten, die werden gelost in die omgeving. Dc militairen hadden zeker ergens oefeningen. Onverant woordelijk is het, om dergelijke schietpartijen niet vooraf te publiceercn V. V. V. Bij het bestuur der aftl. Huizen van Vreemdelingenverkeer is bericht ont vangen, dat de afgevaardigden ter alg. vergadering (in Hilversum te houden) op 18 .Tuni per auto 's middags te Huizen zul- Agenten. BLARICUM. Blaricumscke Boek- en Kunsthandel, naast het Postkantoor. LAREN. M Wilmink, Sigarenmagazijn ,,'t Hoekje", Torenlaan, Telef. 304. F. v. d. Puyl, Zijtak 186a. A. J. van Oevelen, Lunchroom „Het Wa- EEMNES. H. Hagen. J. v. Hengel Voogdenerf. len stilhouden. Naar schatting komen 150 a 200 personen, die in den tuin van hotel „Promenade" door Vreemdelingenverkeer alhier zullen worden ontvangen; aan de Zuidzijde van 't dorp arriveedt derhalve een file van 30 of meer automobielen, die van hotel Hamdorff komende, den weg door ons dorp zullen nemen naar de modelboerderij van den hoer Floris Vos. Een uitnemende gelegenheid onzeschoone gemeente bekendheid ten goede naar bui ten to doen erlangen, vele dezer afge vaardigden zullen Huizen nog wel niet kennen en personen uit haast alle oorden des lands zijn daar bijeen. Uiteraard zal het oponthoud slechts kort zijn en Huizen kan er zelf veel toe bijdragen de taak der rocipiërende afdeeling te verlichten, den gasten zal in genoemden tuin eenige ver- versching worden aangeboden, terwijl de voorz. onzer afdeeling oen welkomswoord uitspreekt Tevens ontvangen allen oen Gids van Huizen. „Doch or behoort meer te zijn" en nu doen ze b dezen mode namens Vreemdelingenverkeer oen licleefd beroep op do welwillendheid en dn symputhieken directeur van ons fan farecorps en de leden, om dien middag een mooi nummer muziek ten beste te geven. We kunnen met. ons gezelschap ten volle „voor den draad" komen; ten tweede dient een beroep gedaan op do „fleur" onzer dorpsjeugd een groep jonge meis jes in volledig Huizer-costuum om dien dag mede de honeurs tegenover de gas ten waar e nemen. Hemelvaartsdag. Op Hemelvaartsdag, a.s. Donderdag, is er in ons dorp en in dc omgeving heel wat te doen. De Gymnastiek Vereeniging „Koningin Wilhelmina" houdt een marschwedstrijd door ons dorp en verdere oefeningen, op het ter rein van het voetbalveld van „Madjoe". Om één uur des namiddags zal men een ommegang door ons dorp maken. Bedanken. Ds. Van Voorthuizen heeft voor alle vereenigingen, waarin Z.E.W. zitting had, bedankt, wegens zwakke gezondheid. Door notaris Mr. J. B. Luijkx uit Hil versum. had in hotel Hamdorff alhier de publieke verkooping plaats van het bezitrecht vair een huis met erf en grond, gelegen aan de Heide 105 onder gemeente Eemnes, sectie F. Nos. 616, 617. 618, te zamen groot 28,62 A Kooper werd de heer G. Knoppert uit Hil versum voor dc som van f 500. Door den architect, den heer N. Doorn- berg, is aanbesteed het bouwen van een dub bel woonhuis alhier. Voor het graaf-, metsel-, 'timmerwerken enz. werd ingeschreven door van Zomeren Knöps, Bussum f 14.360 J van Norren, Bussum i4-325 R. Steur, Bussum I4-J75 J. H. Mouissie, Bussum 13-915 v. Zcggelaar v. Mourik, Naarden 13.483 D. Timmermans, Bussum 10.600 Voor de schilderwerken werd ingeschreven door: C. Sterk, Bussum f 1276 H. Spruyt, Bussum 1188 F. van Dijk, Bussum H75 P. van Hoebee, Bussum 1050 Utrecht. Door den architect B. Oosteroin, te Utrecht, is aanbesteed dc houw van drie landhuizen met garages en bijkomende wer ken, aan de Mcsdaglaan te Bilthoven. Hoogste inschrijver is de firma Bongenaar en Koudijs te Utrecht voor f 43.777- Laagste inschrijvers de heeren H. Herks C. Flink, Arnsterdam-Bussum, voor f 28.600 De gunning is aangehouden. Mevr. B. v. d. B. Uw ingezonden stuk leent zich niet voor plaatsing in een nieuws blad. EEMNES. ZONDAG 25 MEI. Vroegmis 8 uur. Hoogmis 1030 uur. Catechismus 2 uur. Kattebelletje. (Een krantenbericht zeg', dat een zekere Prof. Rafstone de radiotelegrafic in zooverre heeft weten uit te breiden, dat hij dc uitzend stations niet meer noodig zal hebben. Men zal alle geluiden uit de lucht draadloos kunnen op vangen). HET RAADSEL. Dc radio is een wonder, dat geen mensch nog goed heeft doorgehad al denkt hij vast van wel. Hij plaatst zvat staken op zijn dak en zet zich neer op zijn gemak, en hoort pianospel. Hij stapt niet meer op bus en tram naar Mengelberg in Amsterdam, om daar muziek te hooren, maar, in z'n leunstoel vastgeklampt, spaart een die in de ruimte zwamt, hein 't geld voor tram of sporen. Een groot artist, een zanger dan, met iets van owsky in zijn van, sloot in dc lucht zoal klanken, en hij die hoort, wordt uittcraard nog voor 't applaus daarna gespaard, en 't speechen op de planken. Maarl... en dat is de sjoozc maar, wat zvordt er vanzvanncer zoozvaar de kranten waarheid spreken, cn aanstonds alles zvat je zegl, zvordt nagekauzvd cn uitgelegd, 't zij dan door hemelstreken Bedenke, die dit leest, eens door! En stelle dit zich even voor, het is om van te duizelen. dat dc geluiden die zvij slaken, bij open of privcè zaken, uit onze ondoordachte wafelen, plotseling op onzer buren taf len neer komen zuizelcn Nu vraag ik mijn lezers dit:... Weet U een raad die daarop zit zeg niet... je mond dicht hotten! zvaut U zveet net zoo goed als ik, dat heel veel lui geen oogetiblik hun ratel kunnen houcn Zoodat ik nogmaals hevig vraag zvat inoen zve doen als plots vandaag zoo'n crime zvordt uitgevonden, en ik vcrzvacht van dit moment, dal U aan mij het antzvoord zendt, liefst rijm aan rijm verbonden. (Oplossingen aan het Bureau van dit blad te zenden, welke zullen worden afgedrukt in volgende nummers). Lof 2.30 uur. DONDERDAG 29 MEI (Hemelvaartsdag). Vroegmis 8 uur. Hoogmis 10.30 uur. Lof 2.30 uur. ZATERDAGAVOND 31 MEI. Lof 730 uur. Dc H. Mis op werkdagen 8 uur. Predikbeurten ZONDAG 25 MEI. LAREN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. D. G. W. L. Roder. Collecte Suppleticfonds. Gercf. Kerk Pijlsteeg voorm. 10 uur en n.m. 5.30 uur Ds. J. H. Sillevis Smitt. Ned. Protestanten Bond afd. Laren-Blari- cuin voorm. 10.30 uur geen dienst. Gemeentewoning, 10 uur Kinderkerk, 11 uur Jeugddienst, 2 uur Zondagsschool. Vrijdag 23 Mei. Laren. 's Av. 8 uur, Gemeentewoning Laren, Gods dienstoefening voor Duitsche meisjes. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent. Belletjes worden behalve aan ons bureau aangenomen: Te Blaricum door de Blari cumsche Boek- en Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes door II. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren door M. Wilmink Torenlaan, Tel. 304, en F. v. d, Puyl, Zijtak 186a. TE KOOP te bevragen bij P. v. d. KAMP, Molenbuurt, Eemnes. biedt zich; aan voor terstond. Br. H. HAGEN, EEMNES. gevraagd, OVERSTEGEN, Blari cum. Te koop een zich in goeden staat bevindende Vasten prijs f 10. Adres te bevr. Wilminks Sigarenhandel. Laren.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2