Voor de Jeugd. Paedagogische schets. Agenten. BELLETJES. Werkster, bekwame Werkmeid, moet worden beschouwd voor het ophan den zijndé concours. De motorbusverbinding met Valkeveen. Op het groot aantal vergunningsaan vragen hebben B. en W. do beschikking getroffen dat alleen de ondernemers H. P. van Emmerik te Hilversum en C. P. Vrakking te Naarden, 'een stanlplaats zal toegewezen worden. Deze bieden vol doende waarborg dat deugdelijk materiaal gebruikt zal worden. Wagens zonder luchtbanden, ingericht to'or veertig tot zestig personen zoo als verleden jaar reden, worden niet moer toegelaten. INGEZONDEN -•f. BuHëü' Vérantwoordelijkheid der redactie. .Prijzen levensbehoeften, jrr Men vraagt onsu.de aandacht ér op tc vqstjgën. dat de salarissen van het Rijksperso neel verleden jaar een vermindering hebben .ondergaan van 8* Dit jaar 5 en 10 ter wijl met 1 Januari er nog 10 af zal gaan. Bovendien hebben de ambtenaren, woonach tig in Blaritum. nog een extra aftrek van 4 omcUHbePieven in Blaricum zoó goedkoop is! ^^\lzbp" eert totaal aftrek van 32* W^ar.^zoodanige 'vermindering reeds heeft ;\p);jltts gehad, ook anderen dan ambtenaren aart* minder inkomen moeten gelooven, ver- unindert natuurlijk de koopkracht en roept men onze tusschcnkomst in om de bakkers, slagers, kruideniers, groentcnhandelaars en verder alle handelaars in het algemeen, op het hart te drukken, bij de vaststelling hunner prijzen met bovenstaande rekening te houden. AANBESTEDINGEN Zaterdag had in hotel Blom te Laren, door den architect H. F. Smit aldaar, de aan besteding plaats van het bouwen van een dub bel woonhuis aan de Naarderstraat te Laren, voor rekening van den heer G. van den Brink aldaar. Ingekomen ware 117 biljetten, waarvan de uitslag was als volgt: 1 P, van Brecmen te Laren f24.989; 2 D. P. van den Hooft te Amersfoort f 24973; 3 Gebrs. W. en H. Schaap te Huizen f23.987; 5 G. Krijnen en Boesten te Hilversum f 23.373 776 C. Hoo- genboom te Laren f 19.890; 7 L. Kamer te Bussum f 19.664. De gunning werd aangehouden. Rechtszaken Kantongerecht. De kantonrechter alhier veroordeelde wegfens overtreding der verordening op de .winkelsluiting T. M. alhier f 10 of 7 xlagen hechtenis; •.wegens het op ongeoorloofde wijze ver voeren van twee aan elkaar gekoppelde wagons: HJ ved. W. te Bussum f2 of 2 (L hechtenis; wqgppshet berijden van een trottoir: J. X. S. te Bussum, f 2 of 1 week tucht school; wegens het op een handkar een te hoogo last. vervoeren: G. B. te Bussum. f 5 of 3 dagen hechtenis; wegens liet zitten op een hondenkar: T. D. alhier f4 of 3 dagen hechtenis; wegens het rijden over Bastion Turf- poort: L. v. d. S. te Bussum f3 of 1 week tuchtschool wegens het Inrijden van een trottoir; ,T. II. L. te 's-Graveland f 1 of 1 week Tuchtschool; wegens overtreding der trekhondenwet: T. D„ alhier, f4 of 3 dngon heehtenie., cii C. I)., te Bussum, 2^5 of 2)><3 tl. h wegens dierenmishandeling': G. .T, G. te 's-Graveland, f5 of 3 dagen hechtenis; en A. W. B. te Bussum f 8 of 5 d. h.; wegens het niet voldoende onschadelijk houden van een gevaarlijk dier: .T. P. te Laren, f 15 of 10 dagen hechtenis: wegens het loopen over verboden grond: ,T. D. X. en M. M. K., ieder f2 of 2 dagen hechtenis: II. V. f 1.50 of 2 d. h.; allen alhier; J. Ie M. te Naarden, f3 of 3 d.h. wegens 't als bestuurder van 'n motor rijtuig de veiligheid' langs de straat in gevaar brengen J. S. te Bussum, f 8 of 6 dagen hechtenis: wegens het aan een motorrijtuig de voorgeschreven kenteekenen niet aange bracht hebben; W. P. K. alhier, f 4 of 3 dagen hechtenis; wegens het rijden met een tweewielig motorrijtuig niet voorzien van minsjtons 2 remmen: P. B. to Bussum f 3 of 3 <3.h.; wegens het. onvoldoende verlicht hebben van een 4-wielig motorrijtuig: II. v. V., alhier, f 6 of f4 d. h.; wegens het rijden met een voertuig zon der liclvt: ,J. J. v. IC. te Laren f 6 of 4 dagen hechtenis.: wegens het fietsen zonder bol; G. A. II. to Bussum f 3 of 3 dagen hechtenis; G. A. B. te 's-Graveland f 2 of 1 week tucht school; wegens het. fietsen zonder licht: E. A. .AL S.: K. IT. W. en J. B, R, allen te Bus sum, ieder f3 of 3 dagen hechtenis; G. M. alhier f 1.50 of 1 week tuchtschool: C. D. M. v. E. te Ncderhorst den Berg f2 of 1 week tuchtschool; wegens openbare dronkenschap: .T. B., TL E. en Th. ,J. de J.. allen alhier ieder f 3 of 3 dagen hechtenis: Liefst incognito. J. P. W., transportarbeider te Amster dam, had te Laren per fiets links ge reden en was daarbij bekeurd, doch wreef handig zijn vergrijp af op den rug van een grooten onbekende, dien hij de Bruin noemde. Daar hij zich niet kon legitimeereir' en zelf in do war raakte, hteek ten slotte zijn opzet tot misleiding De eisch in dezen luidde' f5, of'5 dagen hechtenis, met. f 15, of 15 dagen voor den valschcn naam. Daar 't jongmensch al 2 jaar werkloos verklaart te zijn evenals zijn vader, houdt- de rechter rekening met de werkloozenkas en laat het vonnis uit draaien op f3, of 2 dagen hechtenis, en f8, of 6 dagen hechtenis. Ondeugdelijke melk. Melkslijter J. v. d. M. te Bussum was 01 toch wel heel ongelukkig ingeloopen. Xiet minder dan 34 monsters, voor en na by hem genomen, waren goed gebleken en nu trof hij 't dat. hij hem het. onderst restje gekeurd werd, juist voordat, hij dit aan ging vullen uit een verschc bus. Uit den aard der zaak was hier 't vetgehalte te laag, hoewel de 4 leveranciers waar van 't mengsel afkomstig was, allen te goeder naam en faam bekend stonden. Hij had wat meer moeten roeren, daar zat 'm de kneep. Met dat al luidde de eisch toch nog f20 of 20 dagen hechtenis. Do rechter echter toonde in dezen meer meegaandheid en bracht in zijn vonnis de straf terug tot. f 7 of 4 dagen hechtenis. ONZE NATUURRUBRIEK Aiitidipliteriu. Alvoreps eenigebijzonderheden overdo;"- nieuwe entstof mede te doelen kan het zijn nut hebben eens na te gaan aan welke voorwaarden in het algemeen ent stoffen moeten voldoen cn hoeverre de tot heden gebruikte vaccines tegen diphtheric en pokken bij hoenders hier aan voldeden. Als eerste eisch dient aan een entstof gesteld te worden dat zij onschadelijk is voor de dieren die er mede ingeënt wor den. Hoogstens mogen ze een lichte z. g. entroactic vertooncn die van voor- bijgaanden aard is; nadeeli.ge gevolgen mogen er in geen geval uit voortspruiten. Een tweede eisch van niet minder belang is. dat do gebezigde entstof de dieren die er mede behandeld zijn, onvatbuar of im muun maakt tegen een bepaalde besmet telijke ziekte. Ton slotte is het ook een voorname zaak, dat die onvntbaarhoid van voldoend langen duur is. In ons lund werd aanvankelijk begonnen met de toe passing van de entstof van Bench die on der de huid wordt ingespoten en waarvan in Amerika voel gebruik is gemaakt. Er kend moet. worden, dat de geënte hoenders geen enkel nadeel ondervinden van deze entstof, doch er staat- een.groot bezwaar tegenover 11.1. dat ze. slechts heel weinig onvatbaarheid verleent. Uit controle-proeven, is duidelijk geble ken, dat met deze entstof behandelde kip pen wel degelijk op de kunstmatige l»c- smetting reageerden. In dit opzicht viel weinig verschil waar te nemen met de controle-kippen die, zonder geënt te zijn, kunstmatig op de kam werd-V besmet. Dv? entstof van Prof. de Blieck en Dr. van Heolsborgen, die volgons een ander procédé bereid werd on feitelijk verzwak te, doch nog levende smetstof van diphte/ie was, gaf over het algemeen uitstekende resultaten. Meermalen heb ik kunnen waarnemen, dat. na enting in een koppel waai' diphtheric onder voorkwam, de ziekte spoedig tot staan kwam en de nog niet aangetaste dieren verder onvatbaar bleven. Het is echter ook wel voorge komen. dat onder invloed van verschillen de niet altijd bekende factoren een te "sterkereactie optrad, op meerdere plaat sen pokken ontstonden, zelfs aandoenin gen van de keel. Bij goede behandeling llèp dit proces meestal wol goed af, doch dergelijke reacties zijn voor den eigenaar van waardevolle kippen nu niet 1 bepaald aangenaam en dienen derhalve vermeden te worden. Aan de opgewekte onvatbaar heid van voldoend langen duur behoefde echter niet getwijfeld te worden, hetgeen herhaaldelijk nan de hand van controle proeven werd vastgesteld. ITet was dus zeer natuurlijk dat. er naar gestreefd werd een entstof te ver krijgen, die onder alle omstandigheden onschadelijk is voor de geënte 'dieren en eveneens de ncodige onvatbaarheid tegen besmettting verwekt. In deze richting is er dan ook al maanden lang geëxperimen teerd en inderdaad is liet thans gelukt aan het Instituut voor besmettelijke en parasitaire ziekten te Utrecht een entstof te maken, die aan deze voorwaarden vol doet, hetgeen dus als een groote verbete ring mag worden beschouwd. Deze entstof, Antidiphterin genaamd, wordt verkregen door dierpassage. Een andere diersoort wordt geënt met viru lente diphthcriesmetstof van hoenders af komstig en uit de pokkeu die hierna ont staan wordt de Antidiphterin bereid. Ge heel hetzelfde principe dus als bij de be reiding van animale vaccine voor den mcnsch. Deze wordt immers verkregen door een kalf te enten met. pokstof van den menech en uit de pokken die zich bij dit dier vormen, wordt, de entstof of vac cine gemaakt, waarmede de inciisch voor behoedend of preventief wordt ingeënt tegen de pokziekte met het boste resul taat. Xa enting met antidiphterin treden uit sluitend op de geënte plaatsen pokken op, het proces blijft dus goed omschreven en zuiver locaal, geen kwestie van uit breiding op de oogleden en de keel. Bo vendien is uit telkens herhaalde controle proeven gebleken, dat de geënte hoen ders voldoende onvatbaar blijven tegen kunstmatige en natuurlijke besmetting met diphtherie-smetstof. Om afdoende resultaat te bereiken is het evenwel zaak voorljehoedond te enten, in de allereerste plaats moet er oen pre ventieve werking van verwacht worden. Derhalve liefst niet wachten totdat de ziekte is uitgebroken, dan is reeds een zeker percentage van de dieren besmet, al vertoonen ze nog dikwijls geen typische verschijnselen en mag van de enting niet meer het resultaat verwacht worden, dat men er anders mede kan bereiken. Wie de ellende heeft medegemaakt van een diphtherie en pokkenepidemie in een hoenderfokkerij en de gevolgen ervan, voornamelijk bestaande in verminderde, soms totaal opgehouden eierproductie, zal ongetwijfeld met- belangstelling fc^nnis nemen van het resultaat"3at. door boven genoemde wetenschappelijke onderzoe kers op dit gebied werd verkregen. Raadselhoekje. Om op te lossen. 1. Ladderraadsel. ~b Op de kruisjeslijn komt van boven naar beneden gelezen de naam van een vogel, die jullie allemaal wel eens in den dieren- tuin hebt gezien. le rij een lekke e vrucht H" 2e rij een jongensnaam. 3e rij een voorwerp waarmede men eet 4e rij het tegenovergestelde van oorlog 5e rij een getal. 6e rij een viervoetig trekdier. 7e rij heb je aan je voet. 8e rij is iemand die niet kan zien. De woorden bestaan alle uit 5 letters. >2. Met g is het een toespijs, met f een versterking, met k nooit lang, met p een ander woord voor' vracht en met 0 een ander woord voor plaats. 3. Ik loop ik sta of ik hang Omge keerd ben ik een diep water en kan ik heel gevaarlijk zijn. Wie raadt dit? 111. Die .Jaap" was een mannetjesputter hoor! Alle jongens van de compagnie dansten naar z'11 pijpen. Hij kon alles, had altijd spie, altijdi sigaretten, dineerde nu en dan in dc stad en was bovendien ccn van de beste korpo raals van de 2de sectic. al was hij met z'n 17 laren een van de jongsten. Het was eenige dagen voor Kerstmis, nu ruim 3 jaar geleden. Hij behoorde niet tot mijn eigen sectie.wel bij dezelfde compag- iie, waarvan ik toen tijdelijk commandant was. Op zekeren dag vroeg hij mij om een vertrouwelijk onderhoud. Hij had schuld bij een zijner collega's. w:en hij beloofd had vóór Kerstverlof te zullen afbetalen. Het oude jaar met schuld besluiten, dat vond hij weinig degelijk en niet bij zijn ingebeelde over 't paard getilde. gewichtige persoonlijkheid passende. Daar hij echter momenteel geen geld had, doch het iedcren dag van z'11 vader wien hij om het bagatel van 30..gevraagd had." kon verwachten, vroeg hij mij eventjes 15 ter leen, onj van het gezanik van z'n kameraad af té komen. Binnen cenige dagen zou hij mij dus het verlangde terug komen ge\en en de luitenant had immers altijd zooveel voor de jongens over... o. ijdelheidEnfin, met eenige kleinigheden werkte hij nog wal op m'n al te ontvankelijk gemoed en de zaak was ge zond. Met de gevraagde 15 ging hij van m'n bureau, nadat ik nic van de nooodige waarborgen voor de terugbetaling verzekerd had. Dankbaar en met afgepaste bescheidenheid ging hij heen. maar het scheen ook wel wat opgelucht, nu dat pak van zijn hart was en de moeiclijkheid tijdelijk van de baan Eenige dagen later informeer ik of Jaap zijn kameraad heeft afbetaald, hetgeen hij bevestigde. Helaas blijkt mij echter een paar uur later bij toeval, dat hij slechts de helft, zijnde 7.50. heeft afgelost. Deswege liet ik hein op m'n bureau komen, waar hij mij ver klaarde, dat hij den vorigen avond in een vroolijke bui met eenige vrienden de rest van mijn geld had op gesoupeerd in afwachting van de f 30 die z'11 vader ozu sturen. Ver moedelijk echter had deze meerdere minder prettige ondervindingen met zoonlief opge daan en was daarmee minder vlot. als z'n brave? zoon had verwacht Nu zat Jaap leelijk in het nauw cn werd hoelanger des te koester. Gewoon aan een royaal zakgeld en de oppervlakkige bewon dering van vele vrienden, liep hij nu zonder cent op zak cn met een door schuld en leu gens bezwaard gemoed eenzaam en verlaten door de kazerne van de cene kamer naar de andere, anderer gezelschap schuwende. Wanneer de een of ander hem al eens aan sprak. trachtte 'hij wel zijn opscheppersprcs- tige hoog te houden, door een mop of een branieachtige streek uit te halen, maar lang zamerhand werd hij zóó gedrukt, dat hij be sloot geen gebruik te maken van z'n kerst- verlof. Nu bleek hij dan toch wel heel erg in de put te zitten, want behalve Jaap, zou er nog maar één andere achterblijver zijn. met wien hij bovendien nog ruz.ie had. Voor mij was daardoor het goede oogenblik aange broken. 0111 m'n paedagogischen invloed op hem tc beproeven Heel gauw kreeg ik hem dan ook vrij aardig onder appel en won zijn sympathie en vertrouwen, waardoor ik ge legenheid kreeg hein te overtuigen van het wankele van het pad. waarop hij zich be woog cn hij de ernst ging inzien van zijn verkeerde handelwijzen. Na 2 dagen echter telefoneert Papa: ..Jaap hoeveel geld moet jc hebben?" „Maar dertig pop vader!" „Zal je het sturen hoor, wij praten er dan thuis nog wel eens over Daar komt Jaap den volgenden dag in zeer jolige stemming op m'n bureau. „Luitenant, mag ik morgen met verlof gaan5 Hier zijn uw f 15.wel bedankt, cn hier is m'n reis geld!" Wat fleurig en zonder schroom stond die jongen daar nu weer. Weg alle ernst cn ingetogenheid en betere voornemens 1 Weg al het effect van het „eigen schuld!" Weg schaamte over misbruikt vertrouwenWeg kleinheid na verspeelde kameraadschap en prestigeverlies! Wat hadden zij heilzaam kunnen zijn voor opbouw van nieuw leven. Oorzaak? Alweer gebrek aan overleg, ge brek aan samenwerking, aan waardecring mis schien. Ieder doet maar wat. goed bedoeld, op zichzelf ook goed gedacht vaak. 't Is alle maal stukwerk knutselwerk, dc deelen raken de. maar niet het geheel. En danwat blijken wij dan toch vaak hardlccrschWij meenen het altijd goed maar wat zijn wij juist dan vaak zwak. Lees cr de gelijkenis van „de verloren zoon" eens op na Wat hard schijnt, is vaak zoo liefdevol! Wie niet weigeren kan is zwak en liefdeloos. „Zachte heelmeesters maken stinkende won den Is het niet beter, onze kinderen de ge volgen van hun eigen ondeugden maar flink te laten voelen, in plaats van deze steeds te willen verzachten? Het leven geeft harde, maar betere lessen. En nu ik dan toch over geld bezig ben, nog een kleine uitwijding over zakgeld. Jaap be weerde maar steeds het xooken niet te kunnen laten. Het geld brandde hem bovendien in den zak. verklaarde hij openhartig. Hij rookte maar even 20 tot 30 cigarcttcn per dag en snoepte daarbij soms voor een gulden of meer in een enkel uur na de ontvangst van z'n soldij. Dit mag ons een waarschuwing zijn I Vele kinderen zijn geneigd tot verkwisting. Behalve door het voorbeeld, wordt deze het meest in de hand gewerkt door een ruim zak geld. Hebben ze geld, dan willen ze het uit geven, dat is begrijpelijk en dan weten zij eerst niet, wat er mee te beginnen en geven het uit voor allerhande onnoodige zaken. Zoo wennen zij heel gemakkelijk aan verkwisting. Wil men ze niettemin een ruim zakgeld geven, goedMaar dan moeten wij het hen leeren uitgeven. Er is dunkt mij weinig tegen, kinderen al vroeg geld te geven, maar ik zou zeggen, be ginnen met héél weinig en onder voorwaarde, dat wij er toelicht op houden, hoe zij het be steden. Wij kunnen hun bijv. opdragen hun eigen potlooden. pennehouders. schriften of kleurkrijtjes daarvoor te koopen. Zij leeren dan vanzelf er mee rekenen en tering naar dc nering zetten. Dan moeten wij hen leeren sparen en er hen toe aansporen, indien zij zelf niets kunnen maken, met Sint Nicolaas of verjaardagen van hun spaarcQntjes cadeautjes voor ver schillende familieleden te koopen. Koopen zij er dan prullen voor, goed. Laten wij hen ra den een volgende maal iets nuttigers of dege lijkers te koopen. Doch laten wij niet bedillen of verbieden. Het is hun eigen geld en zij moeten cr dc vrije beschikking over hebben. Verkwisten zij het op andere wijze, niet zoo heel erg. Maar is er dan kort daarop een pretje, bijv. een matinée in een circus of een lang te voren aangekondigde kindervoorstel ling in de bioscope, waar zij dolgraag zouden willen heengaan en het geld is dan op, wees dan ook niet zwak, maar laat hen de gevol gen van hun verkwisting dan ook ondervin den. Is u dit te bar? Wel, stel hen dan voor. hun zakgeld voor eenige weken vooruit te geven, tenminste wanneer zij hun fout inzien en oprecht berouw toonen. Verder moeten wij hen leeren hunne uit gaven te noteeren, opdat zij er zich reken schap van leeren geven, waar hun geld blijft. Iedere cent die zij uitgeven moet worden op geschreven Voor hun verder leven kunnen zij van die gewoonte rijke vruchten plukken. Geld uitgeven is al heel gemakkelijk, ge'd krijgen heel pleizierig en voor menigeen wel, voor menig ander geen heksen, maar geld bewaren is een kunst, waar heusch bij dc opvoeding wel wat meer aandacht aan mocht worden besteed. Ten slotte zie ik er geen groot bezwaar in kinderen voor daden van inspanning, overleg of opoffering een enkele maal doch ook dan nog alleen bij verrassing wat te laten verdienen. Maak daar echter nooit een ge woonte van, zooals zoo vaak gebeurt bij het thuisbrengen van een goed schoolrapport. Geven wij hen iets, wanneer zij werkelijk iets bijzonders hebben gepresteerd, dan leeren zij onderscheid maken tusschen verdiend en ge kregen geld en leeren daarbij zich verheugen in welslagen van eigen werk. Blaricum, 7 April 1924. BOEK EN TIJDSCHRIFT Geïllustreerd Gemeenteblad. lied. II. ITotke, Uitg. H. C. Pons to 's-Gravenhage. Dc luatst verschonen af 1. handelt over „Stadssehoon en Reclame", in welk art. terecht gewezen wordt op de ontsiering van Amsterdams hoofdplein o.a. doc-r de smakeloozc toetakeling van het gebouw „dc Bisschop". Een ander art. geeft hij afbeeldingen van Xoord-Hollandsehe bui tenplaatsen oen korte en zakelijke be schrijving. Voorts een gei 11. art. over Sonsbeek, dut nu juist een kwart eeuw in bezit der gemeente Arnhem is, benevens nadere grootere en kleinere bijdragen. Redacteur en uitgever weten dit maand blad aantrekkelijk te maken. Uit de Ueuioiistraiitsche Broederschap. Red. X. Blokker, uitg. „Editio" te Hil- legom. Dat dit maandblnd reeds gedu rende 35 jaar zich staande wist te hou den, bewijst dat liet in een behoefte voor ziet. Na een stichtelijk stuk „Lentever wachting", door Prof. Groene wegen, geeft de Mei afl. oen art. over Gustaf Fechne-r en zijn onstorfelijkhoidsgodachto,, waarin belangrijke dingen omtrent dezen natuur filosoof en dichter en diens gedachten stelsel worden gezegd. Voorts gewone rubrieken en, als bladvulling, een Latijnsch vers van Prof. Hartman, bij ge legenheid van Mnronier's 90sten verjaar dag. Nieuw Vrouwenleven. Red. Uitg. Daisy Junius te Ilcelsum. De Mei afl. l>evat een art. over de meest ingewikkelde en meest onaangename be lasting, de „zegeltjes plakkcrij", voorts een aardig schetsje over het heilzame „wondercitroentje". Xatuurlijk ontbreekt in dit vrouwenblad een uitvoerige bespre king niet van Dr. Aletta Jacobs' „Herin neringen". terwijl de Redactrice, genoeg bekend als ijverig voorvechtster voor den Vrede, eon amoro in een artikel de Vre desbijeenkomst op 3 Augustus a. s. aanbe veelt. De Wereldpost van 22 Mei bevat: Titelplaat (Hollands welvaren). De eerste Vredesconferentie. Zonnefeest. Een Chineosch huwelijk (2 platen). Het Roe- inoensch koningspaar in Londen (3 foto's). De oorlog tusschen Noord- en Zuid-China (5 opnamen). Allerlei nieuws (5 kieken). Brieven van een zwerver (Jhr. Mr. 0. de Marees v. Swinderen). Reis en aankomst (Parijs). Dc moeilijkheden in de Schelde (5 duikerstafereelen). Het Xederlandsch BLAMC'UM. Blaricumsche Boek- en Kunsthandel, naast het Postkantoor. LAREN. M. Wilmink, Sigarenmagazijn ,,'t Hoekje", Torenlaan, Telef. 304. F. v. d. Puyl, Zijtak 186a. A. J. van Oevelen, Lunchroom „Het Wa- EEMNES. H. Hagen. J. v. Hengel Voogdenerf. schoolmuseum (artikeltje met opnamen door den directeur) De voedselvoorziening van Amsterdam (8 opnamen). Portret van W. G. v. Thiel. Dansen in Londen. Zeepbellen (met 4 plaatjes). Luchtvaart (5 kieken). Modekrabbels (met 2 model len). Do juweelen van Lombok. Betuwsch voorjaarslied (muziek en woorden van J. J. Cremer). Vervulde plichten (roman). Waarom hebben de Franschen het Roerge bied bezet? Onder dezen titel verscheen een Xeder- landsche vertaling van een brochure van E. Dumergue, groot 46 bladz. kwarto for maat, prijs f 0.50. Als een nasleep van de bekende communiqué-tijdschriften tijdens den grooten oorlog door de verschillende partijen verspreid, worden hierin de oor zaken en gevolgen dat groote worsteling van uit liet. Fransch standpunt samenge vat, den nadruk leggend op de stelsel matige verwoesting der Fransche bronnen van nijverheid, die het voor een 10-tal jaren vleugellam heeft gemaakt. Predikbeurten HEMELVAARTSDAG. DONDERDAG 29 MEI. BLARICUM. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. D. G. W. L. Roder. LAREN. Geref. Kerk Pijlsteeg voorm. 10 uur Ds. W. G. Harrenstein, van Amsterdam. Bediening H. Doop. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard: J. Heus, winkelier, wo nende te Naarden, cur. Mr. G. M. Cohen Ter- vaert, Vondelstr. 38, Amsterdam. J. Jongert, banketfabrikant, wonende te Laren (N.-H.). R.-c. Mr A. J. van Roijcn, cur. Mr. F. C. Terlingen, Bussum, Graaf Florislaan 17. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 23 Mei. Kaasmarkt. Aan voer 139 stapels, wegende 166.000 k.g. Fa- briekskaas kleine met rijksmerk f ,42, zon der f 38; commissie met rijksmerk f 40; boerenkaas kleine met rijksmerk f43.50, zonder f 40; commissie met rijksmerk f 44. Handel goed. LEIDEX. 23 Mei. Kaasmarkt, le soort Goudschc kaas f 4346, dito 2e soort f 35 Zfj42, le soort Leidsehe kaas f 4448. dito 2e soort f 3542, alles p. 50 k.g. Aange voerd 117 partijen. Handel matig. UTRECHT. 23 Mei. Aan de kaasmarkt alhier waren heden aangevoerd 181 wa gens kaas, wegende 52.490 k.g. Prijzen waren als volgfle kwal. van f 4245, 2e kwal. van f 3842, rijksmerk yan f 42 f 50 por 50 k.g. Handel matig. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent. Belletjes worden behalve aan ons buteau aangenomen: Te Blaricum door de Blari cumsche Boek- en Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes dt or H. Hagen en J. v. Hengel. Te Larea door M. Wilmink Torenlaan, Tel. 304, en F. v. d, Puyl. Zijtak 186a. GEVRAAGD: nette flinke met goede getuigen, voor drie daeen per week. Aanmelden „Onder Dak", P. C. v. d. Brinkwep, Laren. Advertentiën UIT JAPAN ontvingen wij een zending In: Japansch crêpe in mooie tinten, prachtku aliteit per Meter f 0.95 Shantungpr.kw.p. M. f2.75 „Toro" wierookbrande s f 0 (Sb GeurigcWierook p d.fO 20 „Oaruma" Gelukshanpe s allergrappigst f0.°5 Japansche bl.schalen f0 65 Japanscbe zijden tasschon f 0 95 SPECIALE AANBIEDING Japansche kop cn schotel van I dun blauw porccleln f0 49 I Half Juni, wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd, zelfsl. kunnende werken. Bij g. g. hoog loon. Ook een derde meisje kunnende verstellen,tafeldienen enz. Mevr. van Stolk, Leeuwen laan 228, „Land en Boschzigt"f 's Oraveland.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3