Voor de Jeugd. BELLETJES. Keukenmeid. per fiets gisteravond de Pijlsteeg uit en nam de bocht in dc richting Torenlaan. Een andere fietser, een zekere KI. S. Wzn., reed gelijk op. Toen beiden toevallig gelijk in de bocht waren reed de jongen, die van richting wilde veranderen, pardoes tegen het meisje op. Bei den kwamen te vallen en wel zoo. dat het meisje onder lag en de jongen met zijn rijwiel en al met volle gewicht zijwaarts op haar neerviel. Het meisje kwam met haar dijbeen op den trottoirband te liggen, waardoor dit bij den val brak. Dr. Hoho, voor wiens huis het ongeluk plaats had. verleende de eerste geneeskundige hulp. waarna het arme slachtoffer per politie- brancard naar het Ziekenhuis werd ge bracht. Bij onderzoek bleek dat de jongen op een fiets reed met een freewheel, en dat de beide remmen zeer onvoldoende werkten. De Larensche Harmonie. Een sympathiek De Vereeniging tot Werkverschaffing aan hulpbehoevende Blinden, gevestigd te Amsterdam, zal den 19 Juni a.s. een feestdag houden in het Gooi. De directie der Larensche Harmonie nu heeft besloten, op dien dag een concert te ge ven voor deze vereeniging aan het café „De Gooische Boer" te Bussum. Voor hen, die er voor voelen dit concert bij te wonen, zij vermeld, dat deze uitvoering zal plaats hebben om halt acht 's avonds. GEMENGD NIEUWS. De weddenschap. Een eigeuuardige April-grap veroor loofde zich eens hertog Philips dc Goede van Bourgondië. Het was don 31 Muart 1466. De hertog zat aan tafel, toen een der heeren zijner hofhouding hem er aan herinnerde, dat het den volgenden dag de eerste April was en dat men eigenlijk een uardige grap inocst voorbereiden. Direct wendde de hertog zich tot den hofnar Kolling en ging met hem de vol gende weddenschap aan: ALs het Kolling lukte, den hertog er tusschen te nemen, zou zijn narrenkap tot aan den rand met nieuwe dukaten gevuld worden, in het andere geval zou het hoofd van den nar onder de bijl van den beul vallen. Nauwelijks was de weddenschap aan gegaan, of do hertog nam zijn maatrege len. Hij gaf zijn tafelgenooten een toe ken, zijn nar vlijtig toe te drinken. Spoe dig was de nar dan ook stomdronken, viel van zijn stoel, en moest naar huis worden gedragen. In den nacht werd Kolling door gewapenden uit zijn bed gehaald en in een kamer van het kasteel gebrucht, waar de hertog met zijn raadslieeren aan een zwart-bekleede tafel zat, terwijl zij waarts een schavot was opgericht, waarop do beul met zijn bliksemende bijl in de hand. Je hebt je leven erbij ingeschoten, arme nar, zei cïc hertog, want je hebt je eersten April verlsapen. 'Breurig, maar zonder aarzelen schikte de nar zich in zijn noodlot en gewillig legde hij het hoofd op het blok. De beul echter haalde uit zijn mantel een bloed worst te voorschijn en sloeg daarmee Kolling op zijn nek. Een donderend ge lach van den hertog en zijn vrienden bege leidde den slag, maar slechts al te spoe dig verstomden de grappenmakers, want dc nar was onmiddellijk na den slag om gerold en lag levenloos op den grond. Blijkbaar had de schrik hem gedood. Met. tranen van diep berouw in de oogen wierp de hertog zich op het lijk van den nar. Plotseling sprong deze luid lachend op en zijn kap den hertog voorhoudend, zei hij: Betaal, hertog. Hij had zich slechts aangesteld, of hij dronken was, in diepen slaap was geraakt en eveneens, of hij doodelijk verschrikt was geworden. Hij was zich heel goed be wust, dat de eerste April was aangebro ken. De hertog gaf zich gewonnen en hield zich aan de afspraak. ONZE NATUURRUBRIEK Plymouth Kock-krielen. Het mag waar zijn, dat reeds een kleine 20 jaar geleden deze Roek-krielen bestonden: op tentoonstellingen kreeg men ze echter niet te zien. Engeland schijnt hierin voorgegaan te zijn. Hun oorsprong is echter weer niet volkomen bekend, maar in zijn uitstekend werk „Bantams as a hobby" geeft de be roemde Engelsche pluimvee-kenner Mr. Proud den onderstaanden weg aan om ge streepte Roek-krielen te fokken. „Nadat men een paar hennen scherp geteekende Schotsche Grijzen van 't lichtere type heeft aangeschaft, zou ik daarbij zien te krijgen een haan van dezelfde kleur, maar met gele boenen, hetgeen daarom noodza kelijk is, omdat de bedoelde hennen licht hoornkleurigc, zoogenaamde witte bccnen hebben. Om dit te bereiken zou ik niets beter achten dan Koekoek Pekin (Cochin- kriel) die de bedoelde streeping en ook de gele bcenkleur bezit. Nu hoor ik al sommige lezers zeggen- Goed en wel, maar deze Cochin-haan heeft bevederde heenen. Dat is zoo, maar om dit groote gebrek te herstellen, zooveel mogelijk ten minste, zou ik trachten een haantje machtig te worden met zoo min moge lijk veeren aan de beenen, toch zou ik tegelijkertijd de beenkleur van een rijk en diep geel vereischen. Bij 't maken van nieuwe rassen kunnen wij niet altijd de dingen zoo kant en klaar hebben, maar moeten tevreden zijn met dat, wat bijna het verlangde nabijkomt. Het is duidelijk, dat de eerstte broedsels Het is duidelijk, dat de eerste broedsels een vrij groot percentage geveerde boent- als van den fokhaan, maar er i9 veel kans, dat er al eenige bij zullen zijn zonder veeren aan de becnen en juist dezen zou ik uit kiezen om de volgende periode mee te fokken. Ik zou den besten jongen haan uitkiezen, het rijkste in bcenkleur en hem weer paren met de Schotsche Grij- zen-hennen. Ook nou ik een kleinen toom maken van een haan en twee jonge hen nen verkregen uit de eerste paring vooral wanneer ze nog al glad van beenen waren, hoewel ik op eenige veertjes aan de beenen minder zou letten dan meer op de streeping en het model of type. De Cocin-haan kon dan uit de fokkerij ver wijderd blijven. Na het vastleggen van de gele beenkleur, zou ik mij toeleggen op verbetering van grondkleur en teekening. Mot dit doel voor oogen zou ik een jon gen haan uitkiezen vrij van gelen tint op den rug en zoo vrij mogelijk van wit in den staart Hoe helderder van hoofdkleur hoe beter, zoowel als hanen- of hennen- fokker. Deze twee fouten zijn van groot belang en moeten steeds in 't oog gehou den worden. Met deze voorzorgen zal men veel tegenslag besparen en tijd winnen, want het is onmogelijk om scherp getee kende dieren te bekomen van een haan met brons of roest in den rug. Volgens Dr. Trübcnbach in zijn fraai handboek voorr den Dwerghoonderfokker is de grondstof voor de Roek-krielen gele verd door gestreepte Cochins en gestreepte Bantams (Java). Deze schrijver erkent dat in Nederland Roek-krielen zijn gefokt, maar meest in wit, terwijl in Engeland de gestreepten vooraan staan. Bij den fok moet vooral op het typisch model gelet worden, hetgeen inderdaad minder moei lijkheden oplevert dan de korte Wvan- dotte-vorm. Dat vele exemplaren nog tamelijk groot zijn, is van zoo'n jong ras te verwachten, omdat men tot het ver krijgen van het gewensehte model vaak gebruik gemaakt heeft van kleinere hen nen uit de groote Rocks gekozen. Een goed geleide inteelt, met Mei- en Juni- teelt, benevens passende voedering, zul len weldra de verlangde lichaamsgrootte doen verkrijgen. De fok op kleur en teekening moet zich aansluiten bij dien van de grooten. Op heldere, melkblauwe grondkleur en diep zwarte streeping zonder bruinen tint moet. vooral gelet worden. De gestreepte Cochins en Java's hebben beslist nog te veel bruin in hun veeren. Bij rassen, die niet met andere voorbeelden vergeleken kunnen worden, is dit minder. De Dwcrg- Itocks zullen echter altijd de vergelijking met hun groote rasgenociten moeten kun nen verdragen, dat ligt zoo voor de hand. Men zegt dat de P. Roek-dwergen goed leggen en heelemaal niet veel-eischend zijn. Wij willen besluiten met den Duitschen standaard: Haan. Fier, krachtig, gestrekter dan de Wyandottes, maar toch duidelijk het type bezittend der middelzware rassen. Kop: Middelmatig groot, rechtop ge dragen. Snavel: Tamelijk kort, geel. Kam: Enkel, klein, rechtstandig met niet meer dan 5 fijne tanden. Oogen': Rood. Gezicht: Rood, onbevederd. Ivinlellen: Langwerpig, nog al grof van weefsel. Ooren: Smal. klein, dun en rood. Hals: Matig lang, fraai gebogen, rijk halsbehang. Romp: Gestrekt, walsvormig. Borst: Vol en breed. Rug: Breed, lang, een weinig oploopend. Vleugels: Goed aangesloten, middel lang. Staart: Klein, achterwaarts gedragen met. veel dekvecren. Beenen: Middellang, zonder veeren, 4 teenen, geel. Gewicht: Hoogstens 1 kilo. D\? hen komt in alles met den haan overeen, behoudens de aan haar geslacht eigen wijzigingen. Behalve de hier meer uitvoerig bespro ken gestreepte Roek-krielen vindt men nog de Witten, Zwarten en Gelen, die ook allen zooveel mogelijk moeten overeen stemmen mot hun rns- en kleurgonooten in het groot. Raadselhoekje. Oplossingen uit het nummer van 27 Mei. 1. Papegaai, Appel, Klaas, Lepel, Vrede, Negen, Paard, Laar9, Blinde. 2. Gort, Fort, Kort, Port, Oort. 3. Klok, kolk. Voor deze oplossingen zijn de prijzen toegekend aan Wouter Teeuwi6sen en .Tacoba Schipper. Om op Ic lossen. I. Mijn geheel wordt met 10 letters ge schreven en noemt een stad in Zeeuwsch- Vlaanderen. Een 71234 dragen sommige mannen. 10 5 8 9 is een ander woord voor reuk, lucht. 38 10 is een lichaamsdeel. 7 5 3 10 is een hoogte. 4 5 8 9 is iets, dat tot elke kamer toe gang geeft. 8 9 6 is een soort vaas. II. Mijn eerste is een voornaamwoord, mijn tweede noemt een riviertje in Zuid-Holland, mijn derde is een lidwoord, mijn vierde een holte in een muur en mijn geheel wordt op school onderwezen. III. Ik ben maar smal. doch als je mij omkeert, word ik een lekkere vrucht PIET'S AVONTUUR. (Vervolg). Even stond Piet stil. als om zich te bezin nen. Toen stoof hij met een bonzend hart vooruit, de muffe donkere gang in, zonder op of omzien. Hij kneep z'n handen tot vuis ten en klemde z'n lippen opeen om niet hoor baar te hijgen, al snoof hij nu als een angstig, opgejaagd paard. Behendig glipte hij door de nauwe gangen, als een vlugge hagedis. On hoorbaar en licht op z'n teenen tipte hij nau welijks het fijne, mulle stof op van den bodem. Soms schuurde hij even langs een laaghan gende aardkluit, waarvoor hij te laat bukte en die dan dof achter hem neerviel. Dan schrikte hij en liep nog sneller. Al z'n spieren waren gespannen. Gelukkig ontmoette hij geen dwergjes in deze vorbindingsgangcn en blin delings rende hij voort. Zonder de rechte weg te kennen. Toen hij in een paar zijgangen ge luid hoorde, kwickstemmen van kleine dwerg jes, sloeg hij gauw een andere zijgang in. De kleintjes zouden hem zeker niet laten ont snappen, maar hem achtervolgen of 't een pretje was. Toch was hij na dit voorvalletje meer op z'n hoede en liep minder hard. 't Zou iederen dwerg, dien hij onverhoeds kon tegen komen, verwonderen hem zoo snel te zien gaan, en hij inocst er ook rustig uitzien en gewoon kunnen praten om geen argwaan te wekken. Hij zocht een gang. die naar boven zou voeren, maar 't leek hem eindeloos lang te duren, eer hij er een vond. Later dacht hij. dat hij rond geloopen en eigenlijk veel gauwer op had kunnen schieten. Toen, ineens, ja, daar merkte hij een lichte stijging. Nu ging hij uit blijdschap weer vlugger loopen. 't Werd vermoeiender, omdat hij klimmen moest, maar hij was nu ook weer wat uitgerust. „Nu ik hier maar weer ben", dacht hij vol vertrou wen, „zal ik 't wel halen". En tegelijk kreeg hij een hevig verlangen naar boven, naar zijn eigen wereld, 't Was hem, ol zijn keel dichtgeknepen was, of een last op z'n borst dr.ukte, die hem verstikte en hij pas weer zou kunnen ademen, als hij buiten was. Hij duwde zich omhoog met z'n schouders en armen, werkte, klom, pufte benauwd, alsof hij onder water zwom. Daar was hij in de verlaten, stille bovengangen. Toen hij een stukje wand voelde, met kiezeltjes en kristalknjcs bezet, hield hij even halt om op adem te komen en te luisteren Alles was stil, alleen uit een doodloopendc zijschacht klonk eentonig water- gedrup, en achter hem rolden wat steentjes naar beneden. Hij luisterde er naar. nieuws gierig en gespannen, tot hij ze niet meer hoorde, en alleen het watergeluidje nog zacht gerucht maakte. Hij was erg moe, vooral na de rust merkte hij dat. Tot nu toe had maar één gedachte hem bezield, één schreiend ver langenom weg te komen. Nu kwam hij even tot zichzelf, en door zich naar beneden te wenden verdiepte hij zich even in herinne ring. Peinzend en half versuft, streelde hij met z'n vingertoppen langs de ruwe steentjes en dacht: „Wat komt mij hiervan zoo bekend voor, wat weet ik hiervan?" En plotseling kwam in zijn geest terug de flitsende schitte ring van een klein stukje gang, waar hij met Trol was langs gevallen in dien snellen vaart bij z'n tocht naar beneden. Hij was toen te verward geweest oin 't goed te begrijpen, had het gevoel gehad of ze door een bliksemflits of een regen vallende sterren heen geschoten waren. Langzaam, langzaam werd het hen hierdoor duidelijk, dat hij op den goeden weg was, en daarmee kwam weer het verlangen hem bezielen om voort te gaan. Ook dacht hij met angst aan mogelijke ontdekking van z'n vlucht en achtervolging. Dankbaar om de boodschap, die ze hem gebracht hadden, zei Piet de kiezeltjes vaarwel met een licht wee moedig gevoel voor wat achter hem lag, en ging weer op weg. Hooger, al hoogcr, z'n ver moeidheid eerst niet achtend. O, naar het licht, naar zijn zon. z'n bosschen, naar huis, naar huis! Tranen stroomden over z'11 vuil., stof fig gezicht, z'n voeten waren stuk, z'11 heelc lichaam bezweet. Haast kon hij z'n loodzware bccnen niet meer voortsleepen en juist was hij van plan te blijven liggen, toen hij merkte dat de grond vochtiger werd. Er hing weer die kelderlucht, alsof er zwammen groe'den en al gauw voelde hij de fijne uitloopcrtjcs van boomwortels. Even hield hij ze tusschen z'n vingers, alsof 't schatten waren, de eerste boden, die spraken van bovengrondsch leven. Het ontroerde hem en gaf nieuwe kracht. Een warm gevoel stroomde door hem heen, en zich vasthoudend en optrekkend aan de wor tels, -die dikker en dikker, werden, kwam hij beter vooruit. „Moeder, moederdacht hij en voortdurende had hij de warme, verlichte huiskamer voor oogen Hij wist niet meer, of hij huilen of lachen zou. Wat zouden ze wel zeggen, hoe lang zou hij weggeweest zijn, en wat zou hij veel te vertellen hebben? Hij merkte wel. dat dc uitgang niet ver kon zijn en lette gespannen op, of het daglicht naar binnen zou schemeren, maar nog alt jd zag hij niets. Bijna wanhoopte hij opnieuw, toen hij ineens zacht, week mos voelde en to.retjes, uit hun slaap geschrikt, over z'n handen gingen loopen. Met een schokje van ongcloovige ver bazing en verrassing hield hij stil. 't K01 haast niet. Maar toch. jawel, waarom niet?! 'tWas een plechtig moment, toen Piet nog eens z'n arm uitstak en nu zoo ver- mogelijk en z'n tastende hand geen wanden meer voelde, maar in de vrije lucht zwaaide. Nog een paar tellen later, en hij was de opening door. Maar waar bleef het licht?! Alles was donker?! Wat was de lucht sterk! De dennen roken, of ze brand den Van verbijstering en uitputting viel hij voorover op z'n gezicht en schreide bitter Hij had er niet aan gedacht dat het nacht kon zijn. een kille, mistige winternacht. Was hij niet zoo moe geweest, hij zou 't begrepen hebben en 't wintersehe leven van 't bosch had hem nog een rijkdom geleken bij dc verstarde, blinkende schatten van de diepte. Maar nu hij zoo innig en warm het zonlicht en dc zomer verwacht en voor oogen gehad had, was deze ontgoocheling zóó bitter, voelde hij zich zóó bedrogen en teleurgesteld, dat hij niets meer zien wilde, zijn gezicht in 't mos verborg en dof. wanhopig schreide (Wordt vervolgd). Onze lezers kennen den schrijver van dit boekje uit de vele artikelen in ons blad en weten met hoeveel liefde en kennis van zaken door dezen Gooi- en Eemlandschen oudheidsken ner over de oude geschiedenis wordt geschre ven. Het was dus te voorzien, dat deze gids een gunstige uitzondering zou maken op het groote aantal gidsen dat tegenwoordig ver schijnt en waarin slechts een groote opper vlakkigheid wordt aan den dag gelegd. Dit boekje is eigenlijk meer geworden dan een gids, het is een korte samenvatting, in prettigen stijl geschreven, van de zoo rijke historie van Baarn. Soestdijk en de Vuursche. Het is van de uitgevers juist gezien er voor te zorgen, dat een zoo schoone inhoud zou worden omhangen met een passend kleed. De Drukkerij Oranje Nassau te Baarn heeft hiervoor op uitnemende wijze gezorgd en er een boekje van gemaakt, dat een waar dige aanbeveling is van de plaatsen, die daarin beschreven worden. Het boekje, dat rijk geïllustreerd is, is een werkje van blijvende waarde. Gemeentebe stuur en Vereeniging voor Vreemdelingenver keer hebben beide hun instemming met de uitgave betoond ONS EIGEN TIJDSCHRIFT, van firma Van Houten, Weesp, bevat in zijn Jum- nummer: Kurtstbijlagc (Zomermiddag in ons waterland). Chaudes-aigues (met 4 foto's). Versjes van Zeldenthuis Hoe 't komt dat de weg tusschen 's-Gravenpolder en Hoe- denskerke 26 kronkels heeft (geïll. in dialect). Dc processies in Vlaanderen. Meubel kunst (5 modellen). In 't land der Mid zomernachtzon (2 opnamen). Buiten zin gen (bloem foto's). Fragment uit „Pan" (gedicht). Weerzien (novelle met 2 schet sen). Midzomer op Terschelling. Het kersen feest te Naumburg (geïllustreerd). Serenade. Hussictcnlicd (muziek). St. Jan. Wiegeliedje (muziek). Pinkster kindervreugd op Texel (met 5 teekeningen). Voor vrije uurtjes. Raadselwedstrijd. Rechtszaken BOEK EN TIJDSCHRIFT Gids van Baarn. Met bijzonder genoegen maken wij melding van de verschijning van den nieuwen gids voor Baarn, Soestdijk en Lage Vuursche, be werkt door den heer T. Pluim en uitgegeven door de heeren D. Y. Alta te Amsterdam en R. K. van den Berg te Baarn. Kantongerecht Hilversum. Eon kvvaje hond. Adjunct-commies Z., te Laren, was zoo goed als thuis van een fietstocht naar Lochem, toen hij op 't laatste oogenbhk nog een fer me jaap in zijn jas kreeg van een bruingrijzen hond, onder een heg doorsluipend van 't erf van boer C. v. d. Br Het beest bleek te behooren van diens zoon A. v. d. Br. en was later door aangevallene cn getuige mcj. M. v. Z. bij dezen herkend, vastliggend aan een touw. Reeds eerder was de eigenaar gewaar schuwd door de politie wegens een aanval op fietser H.. wiens dochtertje daarbij van schrik van den bagagedrager gevallen was. Beklaag de acht het nog zoo zeker niet dat 't zijn hond geweest was. Op 't zeggen van een jongen kan men weinig aan. Er loopen er zooveel. Bovendien lag die hond niet aan een touw, maar aan een ketting. ,,'k Heb het beest later dood laten schieten, want ik wil geen last hebben". De rechter vindt dit zoo goed als een er kenning. De aanklager heeft alleen hierbij de openbare veiligheid op het oog gehad., want eischtc niet eens schadeloosstelling. De ambte naar vraagt tegen beklaagde 10, 10 d. Uit spraak volgende weck. Ondeugdelijke melk. Veehouder C. Th. J. te Kortenhocf was door controleur K. B. bekeurd wegen7. een bus melk met 7% water, 't Was waar. dat er nog maar eenmaal iets dergelijks bij dezen gevonden was, doch op Zaterdagavond en Zondag verwacht men ook geen onderzoek. Voor dezen beklaagde trad mr. Lugt op, die deze melk voorstelde als een restantje na aflevering. Er moest trouwens hoogstens 8 L. en geen 25 geweest zijn, wat dc keumccster bestrijdt, die echter toegaf, dat een met water spelend kind bij dc open bus het gedaan kan hebben. Ook bestrijdt B dat beklaagde hem z»o onbevangen te woord gestaan zou heb ben hij was hem juist over 't mat gekomen. De ambtenaar staat kritisch tegenover de ge opende lichtpunten en eischt in deze f 100. boete of 1 maand. Verdediger vindt dit veel te zwaar, waar beklaagde een klein bedrijf heeft met 7 kin deren cn pas een koe van hem doodgebleven is. De ambtnaar merkt op dat beklaagde blij mag zijn dat deze zaak niet een hooger baan opging, waar waarschijnlijk gevangenis ge- eischt zou zijn. Mr. Lugt pareert dit door de aanhaling van een vonnis der Amst. Rochtbank dat deze week de Hilvcrsumsche eisch van f 400 juist afsloeg tot f 50 De rech ter zal de volgende week schriftelijk vonnis wijzen. De trainaaiiirqdiilg. Dezen keer kwam voor de bekende aanrij ding aan den Laardcrwcg te Hilversum, waar chauffeur J. Gl. met zijn vrachtauto plom- vcrloren uit den Joh. Gerardtsweg op dc Stoomtram inreed, waarbij zijn voertuig ver meld cn hij er bewusteloos onder uit gehaald werd Hc-t is den rechter een raadsel hoe men op zoo'n ruime plaats zoo onbesuisd er op los kan gaan zonder iets te zien of te hooren. waar 'toch uit de verklaringen van machinist en conducteur blijkt, dat zoowel dc stoom- als de handbei op de gewone wijze in werking waren. Dc voorstelling van beklaagde, als zou de tram hem juist aangereden hebben, bleek niet steekhoudend te zijn. De deuk cn dc lek geslagen watertank hadden de botsing duide lijk aan geteekend en de auto was daarna om geslagen cn vormloos tegen dc boomen ver wrongen. De rechter geeft in overweging ook nog den stoker te hooren, doch dc ambtenaar vindt dit uitstel overbodig en overwegende dat beklaagde in zijn beroep als chauffeur te zeer gedupeerd zou worden bij intrekking van zijn rijbewijs, eischt in dezen 30 boete of 30 dagen hechtenis. Kantongerecht te Hilversum. De kantonrechter te Hilversum heeft de navolgende personen veroordeeld: Wegens het te Hilversum waren verkoo- pon die ondeugdelijk van samenstelling zijn': A. d. P. aldaar, f30 of 15 d. Wegens het te Hilversum als houder van een vcrlofslocaliteit niet zorgdragen dat in zijne inrichting geen personen be neden den 16-jarigen leeftijd vertoeven anders dan in gezelschap van een meer derjarige: S. S. te Hilversum, f 8 of 5 d. en f 12 of 8 d. Wegens het te Hilversum een voetpad berijden: H. E., aldaar, f 7 of 5 d. Wegens het te Hilversum over een openbaar grasperk loopen: B. C. J. B. en J. Af. P, T, beiden te Hilversum, ieder f 3 of 3 d. hechtenis. Wegens het t<- Bussum zonder vergun ning venten: K. F. R. en G. v. B, beiden te Hilversum, ieder f 3 of 3 tl. Wegens het te Bussum zich op oen door een hond getrokken voertuig bevinden: D. H. te Huizen, f 2 of 2 d. Wegens het te Naartlen de stoomtram verlaten zoolang deze niet stil staat: D. V. te Muiden, f 4 of 3 d. Wegens overt reding der Arbeidswet: J. K. te Huizen, f 7 of 4 d. Wegens het als trekhond bezigen van een kreupelen hond: T. D. te Hilversum, f 8 of 6 d. A. W. te Huizen, f 7 of '5 d. Wegens het onbeheerd laten staan van een aangespannen trekdier: W. v. B: te Weesperkarspel, f7 of 4 cl. Wegens het met een bespannen voer tuig niet behoorlijk naar rechts uitwijken bij het ingehaald worden door een motor1 rijtuig: A. S. te Kortenhoef, f5 of-*.3*d. Wegens hot als bestuurder van een mo torrijtuig niet op eerste vordering'der politie een nummerbewijs vertoonen: R. F. S. te Hilversum, f 4 of 3 d., R. A, te Bussum, f 2 of 2 d. Wegens het rijden met een motorrijtuig, hetwelk niet is voorzien van de voorge schreven kenteekens: R. A. te Bussum f 5, of 4 d h. Wegens het rijden met. een -1-wiclig motorrijtuig niet voorzien van minstens, twee brandende lantaarns: 0. B. te Hil versum, f6 of 4 d. Wegens het niet verlicht hebben vgh het aehterkenteeken van oen 4-wïelig motor/ rijtuig: T. A. S. te Hilversum en .1. van 't H. te Bussum, ieder f 5 of 3 d, tr ■- Wegens liet rijden met eeen rijwiel-.' zon? dero bel: J. S. te Blaricum, f3,sd£ Wegens liet rijden met. een rijWiol »Sp-v der bel: J. S. te Blaricum, f 3 of 3 d.. Wegens het rijden met een rijwiel zon- der licht: G. R. v. M„ A, B, G, A, v, U' N. .1. G. R., N. do G., allen te Bussum.* P, K, te Blaricum, W. B, te 's-Gravoja'nd, II. B., B. H. D. en .J. II, allen te Wees-' perkarspel, allen f 3 of 3 d., L. F,, .J. S. te Bussum, f 2 of 1 week tuchtschool. Wegens openbare dronkenschap: J. P., flO of 7 d. li., W. J. II. f3 of 3 d, beiden te Hilversum, G. S. te Bussum, f 15 of 12 d., G. V. f 5 of 3 d.. beiden te Huizen. Vrijgesproken werden: G. H, de li.,' te Bussum, beklaagd van het in zijne onder neming door een jeugdig persoon gevaar lijken arbeid doen verrichten: J. K. te Weesp, beklaagd van overtreding der Ar beidswet. MARKTBERICHTEN HOORN. 5 Juni. Kaas. Aanvoer 11 atupels kleine fabrieks f 45, 20 stapels kleine boerenkaas f|45J4, 8 stapels fa brieks cominissiekaas f 43, 38 stnpels boe ren commissiekaas f 45. Totaal 77 stapels, wegende 43.841 k.g. Handel vlug. OUDEWATER, 2 Juni. Kaas. Aangevoerd 190 partijen, 8550 stuks, wegende ongeveer 42750 K.G. Gerst ie soort f 4045, 2e soort dito f 3640, dito zwaardere f 4450. Han del matig. GOUDA, 5 Juni. Kaas. Aanvoer 280 partijen. Prima qual. f 4549, mindere qual. f 4044, rijksmerk f 4050, zware f 54. Handel matig. WOERDEN, 4 Juni. Kaas. Aanvoer 646 partijen. Prima kw. Goudschc f 4146, min dere f 3840, rijksmerk f 4550. dito min dere f 4044, zwaardere f 49. Handel vlug. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent, beide per vakje van 6 regels, iedere regel meer 10 cent. Belletjes worden behalve aan ons bureau aangenomen: Te Blaricum door dc Blari.. cumsche Roek- cn Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes door H. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren door M. Wilmink lorenlaan, Tel. 304, en F. v. d, Ptiyl, Zijtak 186a. GEVRAAGD (1 Juli) te Blaricum een bekwame Salaris f 30.— per maand. Wasch vrij. Van g. g. v. Brieven lett. B bureau Blaricummer Crt.. Blaricum Venduhuis „OIEIRICH". Emmaslraat 48. Hilversum. Teleloon 12/4. Waarom bergt U steeds weer die meubelen op. welke toch nooit ge bruikt worden. Bel op 1274 en „DIETRICH" zal ze publiek voor U veilen. Dinsdag 17 Juni BELANGRIJKE INBOEDEL VEILING. Dagelijks worden nog meubels aangenomen of gehaald, ook uit om- liggende plaatsen. Afdeeling Verhuur. Stoelen en tafels, ledikanten met tocbehooren. meublementen, enz., per dag. weck of maand.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3