De geschiedenis van het varken Gooische Agenda. Donderdag 17 Juli. XVERSUM. Plechtige inzegening de verbouwde St. Ludgerus Kweek- ►ol aan den ouden Amerefoortschen weg. HILVERSUM, 10 uur. Bestuursvergade ring Erfgooiers. Vrijdag 18 Juli. BUSSUM. Concordia. 2—5 en 7>4—10 Rozententoonstelling. Zaterdag 19 Juli. BUSSUM. Concordia, 105 en IV23, Rozententoonstelling. Opvoering Rozen- sproke. „Nos jungunt rosae". BILTHOVEN. 3 uur, boseh aan Soestdij- kerstraatweg, vergadering. Spr. o.a. Minister Colijn. Zondag 20 Juli. BUSSUM. Concordia, 10-5 en 7K—11. Rozententoonstelling. Woensdag 23 JulL BUSSUM, half 11 uur. Bosch Bussum's Bloei, Niteuwe 's-Gravel.weg 12 c, Zendings dag Geref. kerken. NAARDEN. Hof van Holland. Verloting voor muziektent D. O. B. Donderdag 24 Juli. BUSSUM. Vergadering Schoonheids-com missie. Donderdag 31 Juli. NAARDEN. Hof v. Holland. Fancy-fair voor een muziektent van D. O. B. T entoonstellingen LAREN. 31 Mei1 Sopt. Kunsttentoonstel ling in Hotel Hamdorff. LAREN, Kunstzaal van Lier, tentoonstel ling van werken van Germ, de Jong. BLARICUM, 14 Juni12 Juli, Tentoonstel ling werken van H. B. Dieperink Jzn., in Bla- ricumschc Boek- en Kunsthandel. BLARICUM. Tentoonstelling van weef- naald- en kantwerken. komen bij de aanvoerplaats der vcrsche molk, de geheele W.helft wordt, uitgebreid, en de inrichting voor scheikundig onder zoek naar de tweede verdieping verhuist. Dat de afgeleverde producten hun weg wel vinden, blijkt hieruit, dat de sanatoria in den omtrek goede afnemers zijn, eveneens de kiosken en paviljoenen langs de Zuider zeekust en Oud-Valkeveen. Momentcel zijn in de gemeente 44 veehoudersbedrijven aangesloten, waaronder met, een dagaan- voer van 250 tot 300 L. Als bewijs hoe de huidige leiding zich op vergrooting van af nemer sgebied heeft geworpen, gesteund door publiciteit on goede productie blijkt uit <>i>^ole cijfers: de z.g. Boschwijk (om geving Bosch van Bredius) steeg van 20 op pl.m. 200 L. dagelijks, het Bussumsche filiaal kwam op 1000 L. dagomzet sedert medio Januari, terwijl eenige melkwijken van 270 L. werden gevormd. De poging om oen coöperatief productie bedrijf voor de Huizer-vcehouders te stich ten mag tenvolle geslaagd hoeten. Beroepen. Ds. Voorthuizen heeft een beroep ont vangen van Schoonhoven. Droogte. Be droogte doet zich wel gevoelen. De veld- en tuinvruchten smachten naar re gen. Voor hot hooi is het. weer kostelijk. Onze boeren zijn dan ook hijzonder druk. Belastingverlaging. Do raad Cesloot op de laatste raadsver gadering, op voorstel van B. en W., tot verlaging van het vermenigvuldigingscij- fer* van 2 op 1.98. Hoewel de verlaging niet groot is, blijkt hieruit toch, dat het met onze financiën goed gaat, dat de ba sis gezond is. De Kalkzandsteenfabiiek. Nadat er aanvankelijk nogal bezwaren bestonden tegen de plaatsing eener kalkzand- steen-industrte op de bekende heuvels van Huizerhoogt-VVarandagroep, is thans een ver gunning onder voorwaarden voor den bouw door B. en \V, van Huizen verleend aan de exploitante. firma van den Brink te Laren, volgens het ontwerp van den architect Wou ter Hamdorff aldaar. Bij de vorige aanvrage nam Huizen een af wijzende houding aan. de bestuursvergadering van Stad en Lande, die over de terrein afgra ving moest beslissen, verwierp de aanvrage (vrij uit het Duitsch vertaald van P. R.) „Vundaag heb ik m'n ouwetje verkocht!" Dat waren de eerste woorden van boer Johan Birnkifler van Ober-Abelsberg, toen hij de deur binnenkwam. Mot waardige houding kwam zijn vrouw hem tegemoet, en zei: „Met zulke flauwe moppen zie ik je liever van achteren dan van voren Hij pakte haar om den hals en zcide: „Vrouw, je hebt me verkeerd begrepen. Jou kan men niet verkoopen, dat wil zeg gen, een mensch mag men niet verkoopen en dat wil ik ook niet, wil ik ook niet. Muar.... maar nah! m'n ouwe zeug, m'n varken heb ik verkocht". De vrouw drukte haar handen tegen haar borst: „Nou geef je me een steek door 't. hart. Be zeug heb Je van do hand gedaan? Hemelschè Goedheid! die vette zeug heeft ie verkocht! Hij isgek, hij i4 stapel. Wat mot ik beginnen? Hij heeft ze verkocht, zonder mij 't eerst te vragen! Heb je 't varken waarachtig verkocht? Nee, nee, dat wil ik niet, dat kfin niet en dat mag niet! Hoeveel geld heb jc d'r voor gekregen?" „Een hééle hoop!" fluisterde Birnkifler zijn wijf toe en zette daarbij een verdui veld slim gezicht. Het plan Amsterda Dit plan, thans bij de verkecrscommissie in onderzoek en den 2en Juli uitvoerig door ons gepubliceerd, komt in hoofdzaak hierop neer. Wanneer men van het noordelijkste punt van den Diomerbuitendijkschcn pol der oen dijk aanlegt met voldoende kruin- breedte voor op- en afgaand verkeer tot de kust by Nijkerk wordt, een bijzonder gunstig knooppunt voor het spoorwegver keer naar het Noorden en Oosten van ons land verkregen. Alleen is het noodig de lijn AmersfoortZwolle iri verbinding te brengen met de lijn NijkerkEde, hetgeen tor hoogte van het buurtschap Appel zeer gemakkelijk kan geschieden. De lengte van de lijn door de Zuiderzee is slechts 35 K.M. Voor het doorgaand vorkeer is deze verkorting van afstand van groote heteekenis. Hot plan Vos-van Blaaderen wil met be hulp van dezen Zuiclerzoo-spoorweg een oplossing geven voor het vraagstuk der verbinding van Amsterdam met het Gooi. Het Gooi krijgt twee voedingslijnen naar met 8 tegen 6 stemmen. De Schoonheids commissie voor Huizen en de Centrale Gooi sche Schoonheidscommissie ontrieden toen den bouw èn om behoud van het natuur schoon èn om de gevolgen; het Huizer in dustrieterrein lag niet in deze omgeving, maar aan de Haven. Niettegenstaande de Huizer Schoonheids commissie de fabrieksvcstiging is blijven ont raden, ook thans bij de tweede aanvrage, heb ben B. en W. van Huizen dte bouwvergunning voorloopig verleendverschillende eischen zullen alsnog worden gesteld, o.a de bouw zal plaats hebben pl.m. 400 M. voorbij de heuvelkruin, de fabriek zal ingezonken moeten worden gebouwd, zonder fabrieksschoorsteen, met het aspect eener boerderij, zoo is o.a. het dak van riet erv hebben de gebouwen geringe hoogte Gelijk we reeds berichtten, hebben B, en W. de nieuwe vestigingplaats persoonlijk in oogenschouw genomen met de belanghebben den, den directeur van Openbare Werken, den vertegenwoordiger in Stad en Lande, en/. Het terrein behoort aan den heer G. J. Rebel alhier. Het economische belang van industrie-vestiging heeft in Huizen zwaar ge golden, doch de Schoonheids-commissie, be staande uit de heeren Kruisweg en van Andel, landschaps-arclutecten en den heer Tersteteg, tuinarchitect, adviseert afwijzend. Zij grondt haar meening op tweeërlei motieven, ie. het natuurschoon in deze omgeving (stellig een der fraaiste punten in het Gooi), 2e de con sequenties. Hoewel zij wat te. betreft het ontwerp van den heer W. Hamdorff geslaagd noemt vreest zij, dat de vestiging dezer industrie dg schilderachtige omgeving der Warandabergjes zteer zal schaden, doordat er meer moet ge schieden dan een gebouw plaatsen, o.a. de aanleg van verbindingswegen, inrichten van opslagterrein, enz. Er komt h.i. dan een rom melig en grijsbestoven complex, waarvan de Commissie voorbeelden aanhaalt uit Rhenen ten Bergen (N-H.). Maatregelen tegen deze ingrijpende ontsiering van het landschap zijn h i. niet voldoende te treffen. Ten tweede waarschuwt de Commissie tegen de afwijking van het eenmaal aangenomen uitbreidingsplan der gemeente Huizen. Deze fabriek zal komen geheel huiten het aangewe zen industrieterrein (dat nabij de Haven is gereserveerd), wat in de toekomst ernstige gevolgen kan hebben. Het detel der buitenge meente hier bedoeld was voor villabouw be stemd. terwijl nu de kans bestaat dat in een der mooiste gedeelten van het Gooi verschil lende terreinen voor industrie doeleinden zul len worden uitgegeven. „Maar hoe dan? Hoe dan toch 0111 Gods wil!" riep zij. „Na de mis," zoo vertelt hij, „ga ik naar do kerspelkroeg voor een pot hier, je weet, dat de Obordorfer barbier me dat voorgeschreven het vanwege mijn ziekte aan m'n lever. En omdat de Abelsberger dokter mij ook een glas heeft aanbevolen; nou, toen heb ik er twee gedronken. Daarbij denk ik bij me zelf, waarom zou ik me alleen door dokters laten raden, een goede raad kan ik mijzelf ook geven, en ^00 drink ik op mijn eigen raad het derde glas. De kastelein zegt, dat de mensch ook in do medicijnen zijn maat houden zal en brengt me een vierde glas en vraagt daarbij of ik m'n zeug niet. wil verkoopen. Ik heb er geen gc-heim van ge maakt, maar vertelde hem, dat. wij haar sinds Allerheiligen hebben gemest en dat ze niet minder dan twee centenaars weegt. Nou en hi.i legt toen 18 daalders op de tafel en ik hij hem de zeug op tafel, 'k wil zeggen, ik, zeg- „top!" „Je bent gek!" schreeuwde de vrouw nu, „dat ronde vette beest voor achttien daal der!" Birnkifler stoorde .zich niet aan haar geschreeuw maar ging door met vertellen: „Toen ik zoo een tijdje later door het dorp loop, schreeuwt de slager me na, of ik niet een dik vet %arken op stal had staan? Ja zeker! zei ik! Ik vertrouw jej Birnkifler, zeit ie. 't, Is de eerste maal niet dat we zaken.doen en niet de laat- het GooiNijkerk. den hoofcl-spoorweg. Men kan den be- staanden spoorweg HilversumBussum langs Naarden doortrekken, een afstand van ruim 5 K.M. I11 verband met de. on gunstige gesteldheid van den trechter door Bussum, welke een belemmering vormt voor het snelverkeer ook in het oude plan was de verbinding buiten de gemeente om gedacht zal het echter wenschelijk zijn den nieuwen spoorweg buiten Bussum orn te leiden, zoodat deze loopt, tusschen den bestaanden spoorweg en den Amersfoortschen straatweg, om via de heide de tegenwoordige lijn. naar Hilversum te bereiken. Eventueel kan de nieuwe lijn den ouden spoorweg met een viaduct kruisen en vervolgens tusschen den straatweg Ililversum-Bussum en de oude lijn door geleid worden naar een nieuw eindpunt bij de Sohuttersheide in Hilversum. De tweede voedingslijn zou moeten loo- pen van Baarn via Laren, Blaricum en Huizen naar den hoofdweg door zee. Deze nieuwe toestand, ook voor de verdere omgeving van PaViljoen-hoogte-Warandaber- gen, wordt door niemand beg'eerd. Wat de aanvrage in Stad en Lande betreft, de heer Veerman, vertegenwoordiger van Huizen, zal nu wel voorstemmen, terwijl Hui zen nog twee vertegenwoordigers beeft uit de Erfgooiers, zoodat de aanneming in de be stuursvergadering wel verzekerd is. Brutale aanranding. Hedennacht is er in onze gemeente iets gebeurd, wat dte algemeene verontwaardiging heeft gewekt. Wij hoorden hedenmorgen al vage geruch ten over een moordaanslag, maar meestal moet men bij verhalen uit den volksmond voor zichtig zijn en de helft er af doen. Wij informeerden bij bevoegden en hoorden de ware toedracht der zaak Gisteravond was het Duitsche dienstmeisje van den heer P. alhier naar Laren gegaan. In een hotel te I-aren had zij zitten thee drin ken, alwaar zij kennis had gemaakt met 'een jonge man uit De Bilt, een motorrijder. Samen zijn zij naar Blaricum gewandeld, na de eer ste kennismaking, een kennismaking die den jongen man duur te staan zal komen, want wat gebeurde? Toen zij beiden ongeveer bij bet huis van den heer P. waren, waar de Crailoosche bos- schen beginnen en de duisternis op sommige plaatsen volkomen is, werd de pai tner van het meisje ietwat al te vertróuwelijk en bleek min uter eerbare bedoelingen te hebben. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij het meisje om hulp schreeuwde. De chauffeur en de knecht van den heer H.. die het gertfep hoorden, schoten direct te hulp en verlosten het meisje, dat totaal overstuur was Zij belden direct de politie te Laren op. wat eigenlijk foutief was, want het gebeurde te Blaricum. De agtent F. te Laren zeide, dat deze zaak Blaricum betrof, en dat men 414 diende op te bellen, het telefoonnummer van den veld wachter Jacobs. In tusschen ging. daar het een ernstig geval betrof, de agent F er dadelijk heen en nam all'erlei bijzonderheden op Uit de sporen op den grond kon men duidelijk zien dat er ge worsteld was, bovendien waren de kleereti van het meisje wanordelijk. Verder had zij blauwe ste ook. 'k Heb voor de feestdagen vleesch noodig. Twintig daalders op de hand? Di rect?" „Top", zeg ik. „Maar as je 't beest nou al aan den kas telein verkocht hebt", riep de vrouw uit. „Boven bij liet Sliegelkruis", vertelt Birnkifler verder, „daar zit me de kalver- <1 rjjver van Neudorf. Hij was met z'n jich tige beenen dat loopen in het honden weer knappies zat. Of ik g-e<Tn slachtvar- ken voor hem had vraagt ie! Betalen deed ie goed. Ik weet er een, zei ik, want waarom zou ik er om liegen? Het spek alleen al weegt twee centenaars, en laat ie nou dadelijk vier en twintig daald'ens voor 111e neertellen. De vrouw van Birnkifler wringt hare handen. „Driemaal heeft ie onze zeug ver kocht. Driemaal! Zoo'n gemeeno vent! Zoo'n schooiert van een bedrieger!" Maar ze had niet veel tijd voor deze preek. De deur ging open 011 strompelend en hoes tend komt buurman Breiterbichler binnen. Hij moest toch even uit rusten. Hij gnat aan tafel zitten en zegt: „Dat. gewandel in deze dagen valt niks mee, ik begin er genoeg van te krijgen! Over oen paar we ken trouwt mijn dochter, weet je. En dan krijgen we tachtig gaston cn daar valt wat toe te doen! Een dik varken moet ik hebben, 'k Heb gehoord, buurman, dat jij er een in 't stroo hebt liggen. Op 'n paar gulden zie ik nooit, dat weet je wel. „Best!" zegt Birnkifler, „laan we maar eens gaan kijken, als ik m'n buren ple- p'!n. geen jeuk gcon bulten IPfl Mylgj" als gij d reet Akker s Kloosterbalsem A -q. er cp doet. Wrijf wat op Uw huid. ^5 E Tb dan laten de Insecten U met rust. plekken aan armen en keel. Haar haarkam men en spelden lagen overal verspreid. Ondertusschen was de bedenkelijke vrijer er van door gegaan, nadat dc te hulp gesnel dén het nummer van zijn motor hadden opgeno men. De man is er dus leelijk bij en ter zit een zware straf voor hem op. Dergelijke overtre dingen worden terecht als zeer ernstig be schouwd en meestal met een ni'et lichte gevan genisstraf gestraft. Intusschen, we moeten er toch even attent op maken dat uit dit voorval weer eens dui delijk blijkt, hoe noodig het zou zijn dat hier te Blaricum 'een politiebureau was, een post desnoods De menschen bellen niet gauw het gemeentehuis, noch het woonhuis van onze agenten op, maar men vervoegt zich veel eerd'er bij een politiebureau of post. Een der gelijke instelling was .in een gemeente als Blaricum. die zich steeds uitbreidt, en die wel •een schitterend postkantoor beeft, dat mee gaat doen aan de moderne eischen van den tijd, heusch niet overbodig. Intusschen is deze zaak hedenmorgen in handen van onze politie gesteld, waar zij thuis behoort. Overrulen. Gisteravond is een onzer inwoners, mej N. G, alhier door een motorrijder, die uit de richting Hilversum kwam ten die de bocht bij de Koezweerd te veel links nam, over reden. Ze werd daarbij verwond, doch niet ernstig. Daar bet de schuld van den rijder was, die te onverschillig reed, werd teen proces-verbaal opgemaakt van het voorval. Bckourd. Dc heeren C. tic G. cn F. J. K. alhier zijn bekeurd wegens het rijden zonder licht op den openbaren weg. Kermis-Paling. De kermis brengt natuurlijk een aardig bedrag aan geld in Laren, doch doet een cnk'elen gèvestigden winkelier wel eens een niet altijd even loyale concurrentie aan Er waren verschillende palingkraampjes, welke de paling verkochten in bosjes voor een bepaald bedrag. Als men deze bosjes na zou wegen cn het betaalde bedrag herleiden tot den prijs per pond, zou men moeten consta- teeren. dat deze pondsprijs aanmerkelijk hoo- ger is. dan die welke in de winkels gevraagd wordt. De h'eer Vermaas had de/e concurrentie voorzien en zich er op toegelegd het publiek op dit verschil te wijzen, op een heel een voudige manier; Keu partijtj'e paling in de étalage met een bordje er bij „Dit is een pond paling", stelde het publiek in staat zelf te vergelijken en zijne conclusie ite trekken. Hetgeen het dan ook gedaan heeft, want wij vernamen, dat bet middel probaat beeft ge holpen. Verlof. De burgemeester heeft verdof gevraagd cn bekomen van 23 Juli tot 23 Augustus, hetwelk Z.E.-V. in Zwitserland hoopt door te brengen. Loco-burgemeester is de heer B. Groen. Bij den weg. liet zeer drukke motor ver keer is Zon dag overdag nogal goed afgoloopen; tegen den avond vielen er echter weer verschil lende slachtoffers. Circa 7 uur reed do heer Wolf, gemeente-ambtenaar te Utrecht per rijwiel van Laren naar Eemnes. Ilij passeerde ter hoogte van den Melkweg oen woonwagen cu liep een trap op van het daarachter gebonden paard. De heer zier kan doen, waarom niet?" Een kwartier daarna was 't varken ver; kocht voor vijf en twintig daalders. Later, toen Birnkifler met z'n wijf al leen was, leegde hij zijn zakken in een houten schotel. Ze waren vol, hij telde zes en tachtig stuks. „Nog nooit heb ik m'n zeug zoo goed verkocht", grinnikte hij. „Je gaat de kast in", zei z'11 vrouw. „Waarom vroeg hij want geen mensch heeft me gevraagd of ie al verkocht was. Iedereen vroeg „of ik geen vette zeug thuis had" cn ik '/.ei ja. Zei ik een leu gen? En zij leien dadelijk geld bij de visoh! Eon gek die 't. niet aanpakt in de-' zen tijd!" „Maar, ouwe vent", raasde z'n vrouw en kwam heel dicht bij hem staan met haar zenuwachtige handen, „maar vent, ik heb haar ook verkocht, vanmorgen, toen jij der uit was. Dc knecht van de kastelein uit „Het blauwe paard" kwam er om. Vijf en twintig daalders en nog een schelling extra. „Mooi, dat stomme beest heeft dus over de honderd daalders opgebracht", grin nikte Birnkifler. „De knecht uit „het Blauwe Paard" haalt ze over een paar dagen", vertelde de vrouw. En de andere? De vier an deren?" „Loop heen, vrouw, laat me der uit", knorde hij, „eeuwig en immer lig je aan ni'u kop te zanikken als ik tïïuis kom. Ik wil i9 rusten!" En hij ging naar buiten W. viel met zijn rijwiel en brak de rech terarm. Van Eemnes kwam onze plaatsgenoot, de lieer A. Venema per motor met op de duo zijn zwager, do heer van den Brink ujt, Hilversum. Ilij kwam nagenoeg teg<V\jl>CT- tijd ter plaatse, toen do heer Wolf vjol, had dus geen gelegenheid tot uitwijken en vloog over den gevallene en zijn rij wiel hoen, zoodat ook de motor viel en de berijders op de straat smakten. Do heer v. tl. Brink bekwam een zeer sterk bloedende hoofdwonde, welke in het zie- lcenhuis Ie Laren genaaid werd. De hoor Venema lag tusschen 011 onder de motor geklemd. "Wonderlijk genoeg is hij er zonder ernstig letsel afgekomen. Dc gewonden worden per auto naar 't ziekenhuis gebracht. Nieuwe zaak. Wij maakten er reeds eenmaal attent op, dat tie Daarderweg aangewezen scinjnt, tic toekomstige winkelstraat van üemnés te worden, en in 't bijzonder het gedeelte bij dc Molenbuurt. Thans heeft dc heer J. T. v. d. Garde aldaar tegenover het café Eemland een eoift •urszaak gevestigd, waaraan verbon den ecu sigarenwinkel. Voor bijzonderhe den verwijzen wij naar do in dit blad voorkomende advertentie. Postdienst. Eenige bladen uit omliggende gemeen ten publiceerden een berichtje, volgens hetwelk men zich met een verzoekschrift gewond zou hebben tot den Directeur-Ge neraal der Posterijen en Telegrafie, ten einde op den Laarderweg een derde post bestelling te verkrijgen. Dit bericht is feitelijk onjuist: er is nog geen verzoekschrift ingediend. Enkele bewoners van don Laarderweg wenschcn cone derde bestelling en zullen trachten daartoe handteekeningen te verzamelen. 'lot voor enkele jaren was er eene mid- tlagbeste'lling; wegens bezuiniging is hot nan lal bestellingen verminderd van 3 op 2 en de middagbestelling beperkt tot de kom dor gemeente: op den Laarderweg tot le school 111. d. Bijbel naar Buitendijk tot Wed. J. van 't. Klooster, naar Binnendijk tot de Zusterschool. Intusschen hebben zich langs den Laarderweg verschillende neringdoenden gevestigd, welke eene mid dagbestelling in 't. belang hunner zaak wenschcn. Of zij 't zullen winnen van de bezuiniging? W(j betwijfelen het, maar men kan het probecren. Eene andere, nauw daarmede verbonden wenschelijkheid is, eene betore regeling (Lor buslichting van de bus bij de Molen buurt. Deze wordt gelicht: 's morgens 9 uur, welke post eerst om 1 uur naar Baarn gaat, en 's avonds om 7 uur; de brieven gaan dan eerst den volgenden morgen naar Baarn. Een brief, gepost om 10 uur 's morgens komt dus te Baarn aan den volgenden dag G uur; duur der reis 20 uur. In het zelfde tijdsverloop ver/.entlt men van Am sterdam een brief naar Berlijn, Parijs, Londen en verder, Daarom is de omzet van ons hulppostkantoor belangrijk lager dan deze zou kunnen zijn, daar nagenoeg iedere bewoner van den Laarderweg zijn brieven te Laren post. Noodig is o.i. een buslichting* om 3 of 4 uur en verzending daarvan naar Baarn als men de avondliestelling gaat halen. Mond-en klauwzeer. Vier nieuwe aangiften en een sterfgeval bij A. Stouten burg. Veetentoonstelling. Voor de op 20 Augustus te Naarden te houden veetentoonstelling is ten onzent veel belangstelling en worden verschillen de prijzen beschikbaar gesteld: Gemeente bestuur f25.—; Burgemeester f 10.Dijk graaf f 10.Boerenleenbank f25.Boe renbond f 15.Mclkveehouciersbond f 10. l)c bond van oud-cursisten der hier ge houden land bon wcursussen loofde 3 me dailles uit: een verguld zilveren medaille, een zilveren medaille, een bronzen medail le. Alle tlez.e prijzen zijn uitsluitend be stemd ter bekroningn van inzendingen uit Eemnes. „De Eendracht" Wij doolden reeds eerder mede, dat ons fanfarecorps te Baarn eene uitvoering zal geven. Deze zal plaats hebben Zaterdag a.s. van 8 tot. 10 uur n.m. op den Brink aldaar. TTot vaandel zal aan de muziek tent prijken. kroop in 't hooi en ging een dutje doen. Don vol go,nden dag, toen Birnkifler frisch uitgeslapen was en hem zijn ver koop van gisteren weer te binnen schoot, kwam hem de zaak wel wat bedenkelijk voor. Dat leek er waarachtig veel op als of liij zijn zeug vijfmaal verkocht had! Tja! Intusschen maar een medicijntje voor z'n zieke lever, wat meteen een goed mid del was voor zijn knagend geweten! E11 op zekeren dag werd hot een heel le ven voor Birnkiflers huiswant lungs een rijweg komt de kastelein uit de kers- pelgroeg met een stok, langs het voetpad de slager met zijn hond. Twangs do sloot draaft de kalverdrijver met een touw. Door den kooltuin strompelt buurman Breitenbichler met zijn knecht en langs de straat rijdt do knecht uit „het Blauwe Paard" met zijn wagen. Toen het echtpaar die gaston zagen aankomen, lieten zij de armen slap han gen en mompelden beiden: „Zoo, nou is de zeug klaar!" Johan Birnkifler had echter eeuwig goede invallen, en nu ook zei hij: ,.'t Beste is, we geven het dier aan geen van allen, we doen of we van niks weten en slachten hot zelf". „Ik weet wel wat ik doe", zei z'n vrouw, „Tk zeg wat waar is dat jij gek ben geworden, het varken is van den knecht van „het Blauwe Paard" cn jou zullen ze in het gekkenhuis stoppen". „Ik ben je zeer verplicht", antwoordde hij en maakte een buiging. ("Wordt vervolgd).

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2