Voor de Jeugd. trapnaaimachine ROZENTENTOONSTELLING Programma: 1, The Gladiator's farewell, Marseh van II. L. Bankenburg; 2. Sous la fouilléc, ouverture de concours van J. E. Strauweji (vrij nummer van het jongste concours); 3. Voix roumaines, Valse van J. Fl. Kessels; 4. Quatro chants Religioux, a. Ilymno, Bach; b. Pricrc, Weber; c. Of- i'ortoirc, Beethoven; d. Ave Maria, Solui- hort; 5. Le chef do corps, Marche van V. Bury; Pauze. (5. Les cadets do flandrc, Marsch van A. Ruelle; 7. Le khedive; potpourri sur l'opérettc van Faust; 8. Se cret do Sphinks van G Gadcune (verplicht nummer op liet jongste concours); 0. Tine nuit cl'été, ouverture van G. Tack; 10. Marche des petits mousses van A. Ruelle. Zeer véle dorpsgenooton zullen ongetwij feld hun muziek naar Baarn vergezellen. Jaarverslag Electriciteitshedryf Het 3e bedrijfsjaar geeft alle reden tot tevredenheid. Aangelegd 1700 M. laag spanningsnet in 't Bosch van Bredius en 1280 M. aan den Huizerstraatweg. Spoedig wordt een aanvang gemaakt met verdeel- net Keverdijk Weldra plannen en be grootingen om 't bovengrondsch net in 't Zwartewegkwartier door een kabelnet te vervangen wegens stroomverlies door de boomtakken. De zuil en de transfor mator binnen de vesting blijkt te kiein. Het personeel bestond uit 9 personen, werkend tot volle tevredenheid. Stroominkoop De prijs door de ge meente aan 't Prov. Bedrijf te Bloemen- daal betaald is: voor 't verbruik f 0.024375 per K.W.U. voor transformatieverlies 2 °/0 der capaciteit in KVA maal 8760 uur tegen 11/2 cent per K.W.U. Een kolenloeslag van f 0.15 per gulden dat de prijs hooger wordt dan f 110 Stroomprijs en MeterhuurCe prijs was voor licht f 0.32 per K.W.U. Voor licht, kracht en warmte in spitstijd f 0 32 buiten f 0.15 per K.W.U. Meterhuur per maand, tot 1 K.W.U. f0 50, daarboven f0 80. Voor dubbel tariefmeter tot 0 5 K.W. f 0.60, tot 1 K.W fl.10, tot 1.5 K.W. f 1.60, hooger f2 10. Stroomverkoop 346080,5 K.W.U., transformatorverlies 36209, blijft 309871.5 Verkocht avondtarief 127534 K.W.U.. dagtarief 94495, straatverlichting 27447, per contract 6984 5, totaal 256460.5, waarvan 17*/4 w/0 net- en meterverliezen. Huisaansluitingen Vermeerderd met 75 tot 1068, waarvan 553 enkel en 515 dubbeltarief. Het aantal geplaatste meters was 1063 en 79 in magazijn, totaal 1147. De me terhuur bracht op f 8,629,60. Straatverlichting: Hiervoor is het aantal lichtpunten vermeerderd met 7 avond- en 3 nachtlampen, totaal. 232, waarvan 135 avond- en 97 nacht lampen. StoringenHet aantal storingen op 't laagspanningsnet bedroeg slechts vier. Electromotoren Het aantal geplaatste motoren bedroeg 92 met totaal 226.45 P.K. Reservefonds: De winst over 1921 was f 3909.75, over 1922 f 6445,44. Daarvan telkens de helft in 't reserve fonds gestort is totaal f 5177,59!/2. Winst- en verliesrekening: Stroomaankoop f 12,393,75 Maximale belasting] f 17.342,80 HuurTransformatorhuisjes f 1,652,64 Kantoorhuur f 300, Interest f 6,289.25 Exploitatiekosten f 7,008,81 Onderhoud Net f 4,802,82 Meters f 700 óó1^ Huur toevoerleiding Hoog spanningstation f 262,44 Reserve dub. debiteuren f 115,50 Buitengewone verlichting f 1,316,831/2 Afschrijvingen Net f 9,911,75 Meters f 4.C43.90 Gereedschap f 372.297* f 14,327.95 Winst "f 4,316 66 f 70,830,02 Winsten. Magazijngoederen f 15,7372 Werken voor Derden f l.lól.lö1/* Straatverlichting f 5,787, Stroomverkoop Tarief I f 40,828,80 Stroomverkoop Tarief II f 14.093,28 Meterhuur f 8,629,60 Reclame f 90, Stroomverk. op contract f 112,56 Boeten f 16,79 Oud materiaal f 95.09 f 70.830,02 Materialenvoorraad f 6,926,147o Voorraad gereedschap f 400, Op de waarde van het Net zijnde per 31 Dec. f 78846,75 is een bedrag van f 9911.75 afgeschreven zoodat het op het nieuwe boekjaar voorkomt met een bedrag van f 68,935,Voor me ters zijn deze bedragen resp. f 20043,90 4043.90 en f 16,000,—. De balans is mede onderteekend door den accountant H. G. A. Elink Schuurman Gevoudcn voorwerpen. 1 wandelstok, een groene reticule met brood, 1 damestasch met inhoud, 1 ongel- sehe sleutel, 1 gouden hoeren ring, 1 zwem- kaart ten name van v. d. Moer, 1 zak graan, 1 broche, 1 heorenrijwicl, 1 grijze ceintuur van een mantel, 1 potlood met potloodhouder, 1 zwart zijden damestasch met inhoud, 1 huissleutel, 1 sportriem, 1 vulpenhouder. AANBESTEDINGEN Te houden aanbestedingen. ZUILEN (U.), 17 Juli, 11 uur Gemeente huis, het bouwen openbare lagere school A het werk zonder water en elcctrische lei dingen en sanitaire artikelen, B deze laatste (Architect J. van l>illewijn, Hil versum). UTRECHT, 23 Juli, winkel met kelder Korte Jansstraat. (Architect B. Oosterom. I.eidscheweg 40. Utrecht). KORTEXIIOEF, 25 Juli, 's avonds 7 uur eenige vernieuwingen en herstellingen aan de Alambertskade, door bestuur polder Ivortenhoef. BUSSUM, 26 Juli, 3uur. in het Vitus ge bouw. bet bouwen van 14 woningen, annex het glas- en schilderwerk. (Architect G. J. Vos). BOEK EN TIJDSCHRIFT ONS EIGEN TIJDSCHRIFT. van firma Van Houten, hevat in zijn Juli-nummci Rudolf Bonnet, dc Hollandsche schilder van 't Italiaansch landleven (met 4 reproducties). Het Groningsch Studenten-Openluchtspel De echte Valburgers (in over-Betuwsch dialect). Zweedsche alpenweiden (3 platen). Tuinmeubelen en tuinhuisjes (met 5 model len). Zomer-idylle (3 platen en 3 versjes van Hélène Swarth). Zonnegod (muziekstuk). De ontsiering onzer wegen (met 12 op namen) 3 Kinderversjes. Uit logceren (met 4 illustraties). Hoe kleine Hans zijn geloof in kaboutertjes verloor (met 2 plaat jes). Voor vrije uurtjes. Invulwedstrijd. MARKTBERICHTEN UITHOORN. 10 Juit. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 115 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort f5761: 2c soort f5056; zwaardere f 6061; rijksmerk I 5562. Handel vlug. l)e Elfjes. (Slot) Maar savonds regende het, och! och! Wel was 't een zoel, groeizaam regentje, dat met groote droppen neertikte op de nieuwe blaadjes en pus ontloken bloesems en eindelijk in fijne straaltjes begon te ruischen uit de stilliggende wolken, die gr'gs de hemel omfloersten en de sterren doofden. Langzaam gleden de druppels van de wachtende blaadjes en bloempjes af, die schreiende neerbogen, maar toch stil en gelaten zich lieten afspoelen. En leek 't wol oen werkelijk badje. Er was geen wind en de heclo boomgaard en 't. weiland en verder weg de breodo rivier met de lichtgroene wilgen waren zucht ovorruischt van eentonige voorjaarsregen. De blaadjes spraken niet en durfden niet naar elkaar Ie zien. Natuurlijk, zouden nu de elfjes niet komen. 't Was een bittere teleurstelling. Maar wat was dat? Hield daar ineens dat kleine regenliedje op? Wat werd het plotseling stil, ginds ruisch- te liet nog wat, maar hier in deir boom- petsten nog wat late droppen, en dan was over, plotseling! Verrast richtten de blaadjes zich op en schudden zich voor zichtig. Toen koken /e blij naar boven, innar tie hemel was nog dof. Eindelijk, eindelijk kwam de lentewind, die had lig gen slapen, lui en traag over 't land ge streken, rees op en veegde onverschillig tb- lucht schoon. De blaadjes trilden en tuurden in spaning of de groote mnau nog niet op z'n post was. Maar wat was die toch laat. vanavond!? Totdat ook die warm en rood uit het donkere tlennen- boschje oprees als een groote lampion. En toen hij ho ger geklommen was en knip- oogend 0111 wat hij al zoo vaak gezien had, op tb- wachtende blaadjes en bloemgezicht jes neerkeek, wat werd toen alles prachtig. Alle ronde rogendropjiels 1 lon- korden. Dl- hoorn was zoo frinsch en geu rig, zoo blank en stralend, hij was werke lijk klaar voor liet elfenfeest. Een witte, dunne nevel rees op uit '1 jonge gras en deinde vast wat op en neer in afwachting van de dansende voetjes. De blaadjes wa ren in zoo'n groote bewondering, dat de elfjes al neorstroken voor ze "t wisten, en de boom vervuld werd met bun zoete mu ziek. „Nu is 't feest! nu is het feest!" juichten ze en ze wipten óp de zwiepende takjes, die hen vroolijk betlroppelden, dronken 'l water van de blaadjes en spie gelden zich er in. Ze wierpen kushandjes naar 't maantje en zeiden stoutigheidjes tegen hem. Maar hij bleef vriendelijk schijnen. Dc meikevers, die eerst- zo ge bromd hadden 0111 dc regen, kropen nieuwsgierig uit hun schuilhoeken en ke ken met hun glimmende kraaloogjes l>e- langstcllond rond, maar dun zetten ze zich in postuur, begonnen gauw In „tel len" en vlogen als dol mee rond, brom, brom, brom. zwirrel de zwinel, srrrr. De elfjes gaven soms een duwtje tegen hun plomjH* lijfjes en gooiden hen met water. Soms kwam er ook ecu botsing. Een vloog er met een harden gang tegen een klein elfje aan, dat inet veel vleugel- tjcsgerinkel omviel en met dauw weer hij- gebracht moest worden. Do meikevers wer den toen wat kalmer en ook de elfjes gingen nu even uitblazen en zich voor den dans klaarmaken, ,,'t Was het beste", zei hun lieve koninginnetje, „als we meer dan vleugelmuziek krijgen konden. We moesten een vogel uituoodigen". En om dat zedat allemaal goed vonden, werden er twee elfjes afgevaardigd om er een te halen. „Waar zullen we heengaan", vroeg 't eene. „Alle vogels slapen immers?" „Ik weet wat!" zei 't andere. „Zie je dat huisje daarginds? Nou, ik heb gehoord, dat er daar onder de pannen een heele troep wonen". „O ja, maar dat zijn mits- schen", zei 't. eerste weer, „en die zijn niet geschikt. Kan jij dansen op tjilp tjilp tjilp?" *t Andere eitje lachte: „nee, geen inusschcn; groote, grijze vogels met staal blauwe en groene voeren er tusschcn en vol spikkels, weet je? Ga maar mee". En haastig wiekten ze samen naar 't blin kende dak van oen groot huis. Ze gin gen in do goot. zitten en luisterden met hun oortjes aan iedere pan. „Hier steekt een strootje uit, en ik hoor ook geschar rel", fluisterde het eerste elfje. „Probee- ren maar" en het tikte bescheiden aan de pan. Geen antwoord. Harder tikten zo nu samen. Weer geen antwoord, alleen ging er binnen iemand verzitten. Maar onverdroten gingen de elfjes voort met kloppen, totdat de eene bij ongeluk een wat. te harde bons gaf, en met hard boos geschuifel een oude spreeuw achterwaarts eruit krabbelde, //li staart in de lucht. „Wat mot dat", gromde hij, „is dat een manier om een fatsoenlijke spreeuw des nachts uit z'n nest te halen. Hoepel op of ik zal je mores loeren!" De elfjes waren heel erg geschrokken. Met verlegen stem metjes begonnen ze allebei: „Och lieve meneertje, neeni ons toch niet kwulijk, we wilden u vragen dansmuziek op ons feest te maken". „Wel, nou nog mooier, ik op mijn leeftijd 's nachts muziek mar kien, en dan voor zulk sprietig elfen- volk' Loop naar de maan!" en terwijl z'n ron-l vogellijf even boos terzij naar de volle maan gluurde, kroop bij met veel drukte weer naar binnen. De elfjes zucht ten, keken elkaar aan en lachten toen zacht achter hun vleugeltjes. Dapper tik ten ze, na rijp beraad, aan een volgende pan. Ze hadden ditmaal nog maar nauwe lijks een klein klopje kunnen geven of een jeugdige spreeuw kwam naar buiten gewerkt, vlug en vroolijk. Hij maakte een paar diep© buigingen, toen li ij de zilverige gastjes zag en zei met een hocg gekweel: „Waarmee kan ik de dames plezier doen?" De elfjes moesten erg om hom lachen, hij zag er zoo grappig uit met z'n lnngo kale nek en z'11 hoogo pooten en hij sprak een beetje aanstellerig. Maar niet bun liefste stemmetjes droegen ze hun verzoek voor. Deze spreeuw was gelukkig dadelijk be reid: je kon 't hem aanzien, dat hij eigen lijk z«df wel mee zou willen dansen. Van opgewondenheid kon hij zelfs niet stilzit ten, hij knikte, hij trippelde heen en wot en wipte almaar met z'n staart: „Zeker lames, zeker zeker, met alle soorten van genoegens!" „Op weg dan maar!" I11 de kersenboom was het troepje al ongeduldig geworden. Zc kortten zich den tijd met de bloempjes verhaaltjes te ver tellen en de meikevers manieren te loe ren en doden juist: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet, 't is iets bruins! waarop één elfje met een boog stemmetje riep: „Ik weet 't het is en meikever!" toen de afge zanten met de jonge spreeuw de hoornen 111 kwamen vliegen. Deze laatste ving juist dat woord op: „Een meikever", riep hij geestdriftig, „waar dan, hier ermee, hè, die vind ik zoo heerlijk, zo kraken zoo gezellig in je snavel!" Maar de in secten in kwestie verdwenen haastig niet uitpuilende oogen van angst, geholpen en verstopt door de elfjes, ,,'t ls wel sneu voor ze", dachten de blaadjes, terwijl ze hun best dedenhen te verbergen, „als zo ons 1111 maar niet op hun beurt aantasten en opeten". Maar gelukkig waren de ke vers juist vol met l>cukenbliid. Toen de spreeuw wat gekalmeerd en deftig ont vangen was. z.ou 't bal beginnen. Plechtig vormden de kleine elfjes een kring om den bo 111 heen, met de voetjes even lip pend aan den nevel beneden. Ze keken droomend op in de bloesem weelde, en daar begon hun zanger! Maar wat was dat!? Wat een onmogelijk geschreeuw, wat een scherpe, opschepperige stem! Zo verbleekten, lieten elkaar los en een groote verwarring ontstond „K woelen, kwoelen astublieft meneer!" jammerden ze. „Go?d, dames, een oogenblikje, ik moet sven wat verzitten", was 't antwoord. Lachend en brutaal keek hij naar lieno- den en begon weer. Ditmaal was 't wel even beter, maar lang kon hij dat blijk baar niet volhouden en huppelend van links naar rechts zong hij de gekste pot pourris en was niet te stelpen in zijn ijver. Alle vogels deed hij na 7.00 hard hij kon, tot de meerkol toe en soms trommel de hij tegen den boom als een specht, waardoor de insectjos zich naar schrok ken. En de elfjes? Eerst hadden ze wanhopig geprobeerd in de maat te blijven, en toen dat niet ging, had elk op eigen houtje maar wat gehuppeld, 't Had werkelijk meer van een kabouterdans dan van een lieflijk olfengezweef en daarom comman deerde 'I koninginnetje dan ook: „halt!' Maar om 't nu de spreeuw duidelijk te maken, dat hij uit moest scheiden! Schuchter gingen de twee iifgezantjos op- waarts, maar de spreeuw sprong zoo druk heen en weer, dut ze moeite hadden hem aan z'n jasje te krijgen. „Meneer, hoort u eens, wilt u aslublieft wat zachter zin gen, iedereen wordt wakker, bedenk toch dat beti nacht, is, en we kunnen hierop ook niet dansen", jammerden ze. „Wat!" zei de spreeuw, „ju even dit uitzingen, en hij tureluurde do r tot hooien en zien verging. „En nu", sprak hij, toen 't uit was, „o. vindt u 't soms niet mooi ge noeg?" „Onze koningin wilde liever, dut u maar ophield", fluisterden angstig dc twéé en meteen schoten ze haastig naar beneden, want de spreeuw begon even overdreven te schelden en te tieren als hij eerst beleefdheden gezegd had. Do elfjes hielden zich muisstil en wacht ten. tot hij eindelijk erg verontwaardigd en vol lawaai vertrokken was. Maar wat nu?! Ze beraadslaagden. Daar kwam er - een naar voren en sprak: „Ik weet oen kleine, grauwe vogel, die altijd 'snachts zingt, de nachtegaal. O, als je die hoort, dat is iets verrukkelijks! Zou ik die gaan halen?" 't Voorstel werd aangenomen en weer vertrok een kleine afgezant naar 't eikenhakhouthoschje. .Ta. hij zat er weer! Hoor, op verre afstand al klonken de heerlijke tonen. Ademloos wachtte het elfje. Toen de nachtegaal zweeg, ging het eerbiedig naar hem toe en vroeg zoo be leefd het maar kon of hij dien nacht hun zanger wilde zijn. En de zachte, vriende lijke unchtegaal ging dadelijk moe. t Is m'11 gewoonte wel niet om in een kersen boom te zingen, maar vooa* jullie heb ik 't graag over", zei hij. En toen hij mid den in den boom zat, rustig en eenvoudig, reiden zich opnieuw dc elfjes zwijgend, met kloppende hartjes tot een kring. En daar begon de heldere slag, lang en zuiver. De boom huiverde en liet veel doorschij- nendc bloemblaadjes allen, die wegzon ken in de donzige nevel De elfjes dein den langzaam op de maat, hun zilveren vleugeltjes, ovortogèn van maanlicht, riiiscliten zacht een begeleiding, hun ro zige handjes raakten elkaar nauwelijks, de vele golvende sluiertjes leken wel nevel mede, waurtusschen zarht hun voetjes tip ten. De droomerige gezichtjes hieven ze omhoog met half gesloten oogjes. Een zoete nmandelgeur stroomde door de boom. En de nachtegaal zong. zong Dat was de echte lentednns der elven en tusschcn alles flonkerden als diamantjes de regendroppen. Ze zouden wol altijd zoo willen doordansen en misschien hadden ze dat onk gedaan, als niet plotseling een diepe zucht hen opgeschrikt had. Was 't de morgenwind, die opstak, de nevels scheurend? Of deed de maan het, die zwaar van slaap onder een lage wolken bank zonk? Ze keken op, alles was grijs en vochtig. 'I werd huiverig. „De morgen komt, we moeten weg", riep do koningin, „komt vlug mee kinderen!" En haastig repten ze zich weg door de rozige mor genschijn. De nachtegaal ging zoover mee. Bij 't boschje namen ze afscheid en allen bedankten hem. dien lieven vogel. Dr bloosempjes en blaadjes konden haast maar niet wakker worden uit hun betoovering, maar al gauw kwamen de ijverige bijtjes roezemoezig hen uit den droom wekken tot het drukke leven. KUNST Rythmische gymnastiek. Wat is rythmische gymnastiek toch eigenlijk? Zou liet nuttig voor de kiude- ren zijn? Helpt het ze bij hun muziek studie^ Dergelijke vragen worden vaak ge daan en nu aan de Mir/ieksehool van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst le Laren een cursus voor rythmische gymnastiek wordt opgericht, lijkt het wel gowenscht eens iets van dit zeer hijzon der leervak te vertellen. Wie wel eens eene uitvoering van ryth mische gymnastiek heeft bijgewoond, zal zich verbaasd hebben. Daar stellen een troep peuters zich parmantig in rij en gelid op. Och, zulke kleintjes zijn er nog bij, bet lijkt wel of zij nog niet tot tieiv kunnen tellen, Do leeraar neemt plaats aan bot klavier en op de maat der muziek gaan de leerlingen loopen. De lv>wegin gen zijn los en natuurlijk, toch gedeci deerd en rythmisch. Het sterkste maat deel wordt door stampen met den voet aangegeven en tegelijkertijd het gehoclc maattyne met «le armen. Het is alles nog /eer eenvoudig, maar gaandeweg wordt liet rythmo ingewikkel der, de bewegingen moeilijker uit te voe ren. De leeraar geeft plotseling verande- ring in het rythme aan, h.v. versnelling ot" vertraging der bewoging, eene buiging of een sprong op een bepaald, regelmatig terugkoorend nvsment, een verdubbeling van bet tempo. En toch worden «le bewe gingen zonder aarzeling uitgevoerd. Het is van belang de spieren vrij van elkaar te ontwikkelen en zoodoende d' lin kerhelft van het lichaam onafhankelijk te maken van de rechter; ik denk hier h.v. aan het gelijktijdig aangeven van een 3/4 en 4/|4 maat door de rechter- en lin kerhand. Verder gevorderden moeten een opgege ven melodie onmiddellijk in een zelfstan dig gevonden rythmick omzetten. Dit sluit natuurlijk rechtstreeks aun bij den «lans. „Ileel goed", hoor ik u zeggon, „ik heb nu wel antwoord op mijn eerste vraag en begrijp wat rythmische gymnastiek is, maar ik herhaal mijn tweede: „ls het nuttig voor de kinderen?" Ik zou willen antwoorden: „Niet nlloen voor uw kinde ren. ook voor u zelf". Probeert u eens uwe ledematen te doen gehoorzamen aun «le eenvoudigste ryth- men der muziek; u zult verbaasd en ge ërgerd zijn over de moeizame en trage manier, waarop u oen betrekkelijk eenvou dig gecombineerde beweging uitvoert. En zegt nu niet: „Daar ben ik o k te oud voor, m'n spieren willen niet meer". Uw spieren zijn veel minder geoefend dan uw zenuwen, dan uw wil. Bij «Ie rythmische gymnastiek is de oefe ning der spieren gebaseerd op een scho ling van den wil. Er wordt gestreefd naar een snel en nauwkeurig functionee- ren van het zenuwstelsel, zoodat een ge- dachte onmiddellijk 111 daad, in een spier beweging omgezet wordt. Zoodoende wordt concentratie, wilskracht, tegenwoordigheid van geest bevorderd en vooral niet te ver geten natuurlijkheid en gratie van bewe ging. Dit alles komt overeen met het ideaal van de oude Grieken, dat rythme en harmonie de ziel zouden vervullen om den menseh energiek te maken en ge schikt tot dc daad. Keeren we nu terug tot uw peuters, die daar zoo sierlijk en gedecideerd staan te oefenen, en zonder aarzelen op elke aan wijzing van hun leeraar reageeren. Ge looft u niet, dat ook zij, ja zij in do cer- st«- plaats, profijt van deze cursussen trek ken? Dat het hun maatgevoel sterk ont wikkelt. spreekt uit het bovenstaande wol vanzelf, dat de maat levend voor ze, dus rythme wordt, zal u nu wel duide lijker zijn. Hun fantasie krijgt voedsel, hun gevoel van schoonheid vzordt opge wekt. En nu de derde vraag beantwoor dend, zeg ik: Zeker komt rythmische gymnastiek het muziek onderricht ten goede, de instrumentale leerlingen, die te vens rythmische gymnastiek beoefenen, zijn ons dubbel welkom, hun spel onder scheidt zich vaak gunstig van dat van anderen. De leidster van onze cursus, Mevr. Line Tiggers, stelt zich voor, naast rvthinisoh" gymnastiek, ook verschillende oude volksdansen in studie te nemen. De beoefening dezer dansen zal wel voldoe ning geven: ze zijn natuurlijk en blij, een voudig en onopgesmukt en voldoen aan do behoefte van de jeugd om hun jonge le venskracht tot uiting te brengen. De hernieuwde belangstelling in deze dansen gaat uit van Zweden en Noorwe gen. Vooral de Zweedsche Studentenver- een'gingen hebben zich verdienstelijk ge maakt met de weder-ontwikkcling der oude dansen en spelen en de uitvoering hiervan op hun feesten. Via Denemarken en Duitsehland is deze belangstelling ook in ons land opgwekt en neemt gelukkig steeds toe. Het zal on nood ig zijn op te merken, dat deze cursus alleen tot stand kan komen hij voldoende deelname. In het belang van bet kunstleven in Laren hoop ik, dat deze deelname ons in ruime mate geworden mag. M. J. C. Rechtszaken Kantongerecht Hilversum. Bij een ritje hoort een borreltje, dachten d'e Amsterdammers J. W. R. en C. W. M., die. terugkeerend van een fietstocht naar Baarn. op Hemelvaartsdag door Laren reden op een wijze, dat ze alle voorbijgangers wel mochten toeroepen„Pas Vr opOp de Naarderstraat kwam het dan ook tt>t een catastrophe: De eerste, omziende of üijn stuntelige makker wel mee kon, reed patd'oes op l'egen een mijlpaal en kwam te vallen Van den weeromstuit wou de ander zich 'SbfidMV toonen en getuige M. C. V. als stöotÖlók ge bruikend, rolden deze allebei als kfcgels^'tégert de vlakte. Nu trof het ongeluk, dat dezV alk in dienst afgekeurd zenuwlijder, niet met zich liet mallen. Het kwam tot handtastelijkheden, waarbij hij in een minimum van tijd buiten gevecht werd gesteld, doordat zijn drift hem een toc- \al op den hals haalde. Dat V. begonnen zou zijn door Hem Ven duw te geven, kon be klaagde niet volhouden, zoodat hij moest er kennen. wat boven zijn bier geweest te zijn. Vroeger heeft hij al f 5betaald wegens openbare dronkenschap, zoodat nu dv eisch luidt1 weck hechtenis. Daar hij echter dee moedig vraagt oni boete, al verdient hij maar f 20.per week als ongetrouwd stoker. er- zacht de rechter zooveel mogelijk zijn lot door Vr f 12.boete of 8 dagen hechtenis van te maken, terwijl zijn maat wegens ge brek aan bewijs wordt vrijgesproken. Onwettige concurrentie. Voerman C. O. reed te Bussum met zijn victoria langzaam tusschcn 't station en de gepachte standplaatsen zijner vakgenooten door. om hun zoodoendv zonder belasting een vlieg al' te vangen. Tegen den agent maakte hij er zich af niet de bewering, zulks voor plcizier te doen. Ter zitting heette het, dat hij Ven paar Amsterdammers opwachtte om paar den te ruilen. ..Dat kon thuis ook Maar zijn ze geko men"? ,.lk heb zc niet gezien". Dat is te denken Ik zou maar eerlijk be kennen dat draaien helpt hiVr toch niets". ..Ik geloof 't ook!" Lijdzaam hoort hij daarna den eisch f 10 of 10 d. tegen zich uitspreken, waarvan de rechter nog het scherpste afneemt door het vonnis terug te brengen tot f 8 of 5 d. BURGERLIJKE STAND NAARDEN. OVERLEDEN: Dirk van VToudcnberg, oud 78 jaren, echtgenoot van S. Ileetveld: Gerardina van Kooij, oud 92 jaren, we duwe van B. van Osnabrugge. Advertentiën Ter overname 1 nieuwe voor f 75.1 electrisch fornuis voor f 100..— Brieven lctt K. Laardcr crt. de Bel te Laren. BEZOEKT DE I..NOS JUNGUNT ROSAE" 1820 Juli - Concordia - Bussum. TUIN-ATTRACTIES 1

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3