Verloren RIJWIEL „BELLETJES" Het Gooi in beeld Te huur aangeboden OPRUIMING ZIJLSTRA's SpecialeMeubel e» Beddenzaak „De Deugdsaeme Waer" WEET U REEDS Koopt Uw H. DE GRAAF. C, MEIJER BELLETJES. een meisje dagmeisje Groote Jongensfiets heerenfiets partij afbraak ONDER-DAK 5 ct. 5 cl. 10 cl. Tijdelijke aanbieding a fi. 3.- per Liter. SLIJTERIJ JE BI) ENK OR F" A.C.WILLARD-HARTMANN Stoom Wasch- en Strijkinrichting INBOEDEL VEILING. Afdeeling Verhuur hooren, meublementen enz. C. A. RAVAL, Zevenend 235a, Laren (N.-H.) Alléén Groest 110. Fa ERVEN ZIJLSTRA, U sum, Tel. 110 waar groote keus is en de prijzen laag zijn en alleen prima merken worden verkocht. Keuze uit 30 verschillende rijwielen Roomboter heden 1.19 Onze Melange a 75 Tweede kwaliteit a 65 wenscht u Planten=Margarine Model Wasch en Strijkinrichting dat men met advertee- ren in onze rubriek steeds succes heeft? Doet ook U er Uw voordeel mede Wij maken onze nietabonné's speciaal opmerkzaam op het groote aantal illustraties, die het tweede blad van heden bevat. Van den verschrikkelijkenbrand kunnen wij onze lezers twee foto's aanbieden, waaronder een buitengewoon zeldzame, een week tevoren genomen en waarop de ongelukkige Mijns Majoor melde 6 omgekomen paarden slaan. Verder foto's van de Rozententoon- stelling Ie Bussum, van de Pluimvee- vereeniging Bussum op excursie naar Beekbergen, benevens eenige andere illustraties. Zij, die zich nog niet geabonneerd hebben op ons blad en de regelmatige toezending van het Oooi in beeld ver langen, raden wij aan zich zoo spoedig mogelijkte aboneeren. Onze bureaux zijn Laren: Stationsweg 441d. Tel. 81. Blaricum: Melkstraat, Huize Ellen''. EemnesVoogdenerf. tcekening<*n. Deze liöogst belangrijke sciic is in deze laatste maanden ontstaan en werd nop nergens tentoongesteld. De ex positie Zi I worden aangevuld met ccnige naaktstudiën en Stillevens van den laatsten tijd. De datum van opening wordt nog na der bekend gemaakt. „Onder Dak". Gaarne verwijzen wij onze lezers en vooral onze lezeressen naar de annonces van „Onder Dak", het aardig bekend ar tistiek zaakje aan de P. C. v. d. Brink-* weg te Laren, waarin zij verkondigt, dat /ij heden <h-u „Bijzondere Opruiming houdt" van den geheelen voorraad in apar te Dumesstoffcn, Japansche artikelen, r alf ia werk etc. In deze annonces lezen wij, dat de ge- lieele voorraad excentrieke stoffen, waar bij vooral aardige voordcclige coupons voor zéér lagen prijs worden opgeruimd, alsook de voorraad Japansche snuisterijen, aardige Boheenisclie bloemvaasjes etc. etc. Wil men dus voor weinig geld een mooi lapje voor een japon of kinderjurk, een artistiek pulletje voor de huis- of kinder kamer. zoo bezoeke men dit zaakje spoe-: dig, want, natuurlijk, de leukste lapjes en dingskes zijn als altijd het eerst uitver kocht. {Schoonheidscommissie. eerstvolgende vergadering der schoon heidscommissie zal worden gehouden op Woensdag 30 Juli a.s. des namiddags ten '2 ure in hot Bureau van Gemeentewerken, ingang Eemnesserweg. Ranja. De firma Vermaas op do Brink heeft deze weck de bijzondere attractie, dat zij op vertoon van de öp pag. 4 afgedrukte advertentie een fleseh Ranja a t 1.40 ver koopt. Heeft men dus Ranja noodig, en haalt men zo bij' den heer Vermaas, mon toono de advertentie en men doet zich zelf voordeel. Rogmaiis en Vos. De kunsthandel Rogmans en Vos heeft vanaf lieden een zoor interessante tentoon stelling; geopend van het werk van den schilder Jan van der Beek, waarvan wij hier al vast melding maken, verwijzend naar de advertentie, voorkomende op de tweede pagina. Het zijn hoofdzakelijk aquarellen en teekeningen in het geheel 22 samen. Op deze belangrijke expositie ko nten wij volgende week stellig terug, maar willen onze inwoners alvast tot een bezoek aanmoedigen. Voor de ramen is een der mooiste aquarellen tentoongesteld. Gevonden voorwerpen. Een lot uitgegeven ten bate van de Bergstichting, een grijze poes, een grijze ceintuur. De tijd. Naar wjj vernemen heeft iemand, die onbekend wenscht to blijven, voor de nieu we Hervormde Kerk een uurwerk en klok kenspel geschonken.. Voorwaar een schit terend geschenk. GEMENGD NIEUWS. De Rijwielbelasling. De rijwielir.crken zijn thans aan de post kan to; en verkrijgbaar. Op i Augustus nioct ieder een merk aan zijn rijwtel hebben als hij er op rijdt. Ze kunnen aan dv postkantoren worden gekocht tusschen 9 en 4 uur voor 3 gldwaarm e men tot 31 Dec. 1924 zijn be lasting heeft betaald. De totale opbrengst wordt geschat op 3 milliocn. Wc laten hier nog tens de voornaamste be palingen der wet volgen. De belasting wordt niet betaald voor een rijwiel, dat men bezit, maar alleen van ieder rijwiel, dat op den openbaren weg wordt be reden. Dit moet dus voorzien zijn van een geldig 'belastingmerk. Stel dat een huisvader voor zich en zijn kroost vijf rijwielen bezit, dan is het volstrekt niet noodzakelijk vijf belastingmerken te koopen. als maar gezorgd wordt, dat het rij wiel, hetwelk bereden wordt, een belasting- merk 'heteft. Dat is uitdrukkelijk door den Minister verklaard. Men kan dus het bclastingmcrk, zonder zich aan belastingontduiking schuldig te maken, van het eene op 'het andere rijwiel overbren gen men kan bet afstaan aan andere wiel rijders, die dan zelf geen belastingmerk be hoeven re koopen. Maar: geen rijwiel mag op den openba ren weg worden bereden zonder geldig belas tingmerk. Wordt een rijwiel aangetroffen op den openbaren weg, dat niet voorzien is van een geldig belastingmerk, dan wordt dc berijder gestraft met minstens f 5 en hoogstens f 25 boete. Hij, die een rijwiel berijdt, voorzien van een „kosteloos belastingmerk" (daarover straks), wordt, wanneer blijkt dat dit merk niet aan hem is uitgegeven, gestraft niet minstens f 10 en hoogstens f ioo boete. Dc geldboeten zijn verhaalbaar ook op het rijwiel, onverschillig wiens eigendom bet rij wiel is. Elk rijwiel, waarmede ven overtreding is geschied, kan onmiddellijk in beslag worden genomen en dit beslag wordt desverlangd op geheven, wanneer voor d'e maximum boete, dus f 25 of f 100. zekerheid is gesteld De ambtenaren der invoerrechten en accijn zen en der Rijks- en gemeentepolitie, hebben het rVcht elk rijwiel, dat zij op den open haren weg aantreffen, te onderzoeken. Wordt het bereden dan kunnen zij. desnoods met geweld, den berijder tot stilstand dwingen. Er worden kosteloos belastingmerken uit gereikt. niet door de postkantoren, maar ver moedelijk door de inspecteurs der directe be lastingen, voor rijwielen, uitsluitend te be rijd en door hoofden van gezinnen, die door hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig heb ben en niet in de Rijksbelasting op bet inko men voor bet „loopende belastingjaar" zijn of worden aangeslagen. Veel zullen er dit wel niet zijn Het merk. dat wij thans moeten koopen. •geldt tot 1 Januari 1925. dus slechts voor ven deel van liet belastingjaar. Toch moeten wij de volle som voor een jaar betalen, 'n buitenkansje, dat wij de berooide schatkist moeten gunnen Omtrent de bevestiging van het merk nog het volgende: Dv merken zijn van bescheiden afmetingen en behoeven niet door middel van beugels of 'n dergelijke onwrikbare con structie aan de fiets bevestigd te worden. Bij d'e vervaardiging beeft men zelfs zorg vuldig voorkomen dat de platen volgens een bepaald systeem zouden moeten worden aan gebracht. Men kan ?e desnoods door middel van een koper- of ijzerdraadje, een touwtje of een vVter op de daarvoor bestemde plaats beves tigen. Daarbij is het echter aan te bevelen om bij eventueel onbeheerd laten staan van de fiets het merk mede te nemen, daar deze weer Ven gewild object zullen vormen voor minder eerlijke elementen. De plaats van bevestiging van het merk is aan de balhoofdbuis, aan de bovenhuis of aan de stuurhuis, binnen 15 c.M. van dc balhoofdbuis. Geen belastingmerken worden vcreischt voor kinderrijwielen, waarvan de wielen met an dere banden dan luchtbanden zijn bekleed, mits de omtrek der handen niet grooter is dan vijf centimeter; dricwielige rijwielen, kennelijk bestemd voor het gebruik van gebrekkigv personen dienstrijwielen der Land- of Zeemacht. Posterijen. Telegrafie, Telefonie. Rijks- of Gemeentepolitie, mits bereden door de be- trokkVn beambten en ambtenaren „in uni form". Een rijwiel, waarop of waaraan een hulp motor is aangebracht, een z.g. „autowheel", wordt niet meer als motorrijwiel aangemerkt en moet een belastingmerk van f 3 hebben daarvoor behoeft nivt meer zooals voorheen f 6 plus opcenten pcrsoncele belasting te wor den betaald. Tot besluit dc mededeeling. dat de rijwiel- bvlasting op 1 Januari 1930 vervalt. Laat ons hopenvoorgoed I ONZE NATUURRUBRIEK (2V helft Juli). Nadruk verboden Juli is reeds een maand van oogsten: het rijpe graan wordt gemaaid. Rogge maait men het best in gcclrijpcn toestand, niet later, om dat er dan gevaar bestaat voor uitvallen van liet zaad, wat licht het geval is bij Schluraffen- roggV en ook bij vele inlandschc rassen, welke los in 't kaf zitten Tarwe zicht men als zij volrijp is. Proeven van de Verceniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands- Noorderkwartier hebben dit althans als het beste tijdstip bevonden. Niet altoos kan men echter dit gunstige tijdstip afwachten en zicht dan in het laatst der geelrijpstand. Wordt voor het maaien de zicht- of d'e gewone machine gebruikt, dan wordt de roggeschove met de hand gebonden, veelal met twee banden, en dadelijk in hokken van 10 tot 20 schoven of garven in rechte rijen opgezet. Is de rogge goted droog, dan moet ze naar huis of schuur worden gebracht; blijft ze op het land, dan zet men haar op ronde of vierkante mijten, zorg vuldig tegen inregenen niet: stroo gedekt. Is de rogge van het land, dan wordt dit direct voorbereid voor een stoppelgewas; de volks mond zegt: de ploeg zit aan de zicht vast. Als stoppelgewassen komen in aanmerking: spurrie cn knollen Spurriezaad telen vele boe ren 7elfmen zaait 20 K.G. per Hectare, dwz. van de gewone spurrie; van rcusen- spurrie 30 K.G. Deze soort zaait men dikker, omdat de korrel grover is. Zij geeft veel meer. maar is niet zoo sappig. I11 den regel mest men stoppelspurric niet, maar is het land schraal, dan kan men gieren en daarbij 400 K.G. super per H.A. aanwenden. De grond bewerking bestaat in ondiep ploegen ook kan 111011 den akker bewerken met den wcerstand- cültivator. Op dc spurrie kan men straks rogge laten volgen, oi later een voorjaarsge was. Knollen verbouwt men in den stoppel van gerst of rogge. De gerst is eerder van 't land, zoodat de knollenteelt zekerder wordt dan 11a rogge. Heeft men, zooals gewenscht is vóór het zaaien van winterrogge als vóórvrucht van knollen, met de bemesting ook op dit laatste gewas gerekend, dan behoeft men thans niet te niesten Alleen als het noodig blijkt, geve men vóór het eggen ten overbemesting met 1 a iè baal chili per H.A. Giert men, dan geve men tevens 3 a 4 baal super. Is het land mager, dan moet vóór het omploegen van den stoppel per H.A. uitgestrooid worden 400 K.g. 20 kalizout en 400 K.g. super, waarop dan later de genotinde hoeveelheid chili gegeven kan worden de helft bij het zaaien, de andere helft vóór het eggen der knollen. In den hofLeg vangbanden van geribd papier 0111 de stammen uwer vruchtboomen, 0111 deze vrij te houden van insecten. Worden uw vruchten bedreigd dcror de rupsen, die de wormstekigheid veroorzaken, dan kunt ge uw late boomen nog eens besproeien met slappe Bordeauxsche pap, waarin Parijsch groen (zwaar vergift!) Blijf echter met deze pap af van uw perzikboom. Ge kunt in deze helft der maand al aardbeibedden aanleggen, de plan ten ontwikkelen zich dan voor den winter reeds flink en kunnen dan 't volgend jaar al aardig vrucht geven. Hebt ge in persik en druif „het wit", bestuif ze dan met zwavel- poedtr. Tegen „wit" in de rozen kan men een bespuiting toepassen van 50 gram Salicylzuur en 30 gram boorzuur opgelost in 10 Liter water Plant uw andijvie in het land. dat vrijgekomen is van vroege erwteneerst den grond één spit goed los maken, van lange planten korte met d'e wortels wat in. Na het planten gieten, als het droog is; later tusschen de planten schoffelen, om den grond los te houden, hiervan houdt andijvie zeer, Hebt ge ramen met melo'enen, dan kunt gij ze nu bij nacht open latenruim gieten is ge- wenscht; draai de vruchten eens 0111, of leg er een stukje glas ouder, opdat ze niet gaan rotten. Wel succes kan men nu bij ver schillende gewassen hebben door af en toe te gieten: met verdunden mest of slap roet- water. De planten mogen niet te droog zijn, en men giete niet midden op den dag of in de heete zondit is te branderig, Pluk uw frambozen voorzichtig, kwets ze niet. Als de vrucht donkerrood is en bij de minste aanra king in dc hand valt. eerst dan is ze rijp. Pluk of knip de morellen welke een donker- roode kleur hebben, evenzoo uw bessendeze kunnen, als de vogels er afblijven, heel lang zitten. Door nu al wat te snoeien de loten wat in te korten geeft ge de zon meer toe gang en worden de bessen grooter en smake lijker. Vooral van stearic bessen houden de vogelsdeze zijn uitstekend tegen verkoud heid. Ook kan men er. evenals van morellen, gelei van maken. BURGERLIJKE STAND LAREN. GEBOREN: Gcrardus Augustinus Maria, zoon van J. B. Majoor en C. E. W, Hagdorn. Grietje, dochter van C Keijer en C. Jansen. ONDERTROUWD: P. Klaver en C. E. van Wijngaarden. GETROUWD: M. Vonk en J. J. Nijhof. OVERLEDENClemens Bernardus Majoor, oud 18 jaren, ongehuwd. BLARICUM. ONDERTROUWD: Jan Vis en Erma Rosa Catz. GETROUWD: Johann Arnold Schnetlage EEMNES. OVERLEDEN: Geertje Cozijnsen, oud G jaar, d. v. Aalbert Co/.ijnsen en Geertje v. Logchcm. GEBOREN: Wilholmina Lainberta, d. v. J. van E ij den en W. van Dijk. Predikbeurten Zondag 27 Juli 1924. Blaricum. Ned. Hcrv. Kerk voorm. 10 uur Ds. D. G. W. L. Roder. Laren. Ned. Herv. Kerk 's avonds 7 uur Ds D. G. W. L. Roder. Geref. Kerk Pijlsteeg voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. Ringnalda, van 's-Gravenhage. HILVERSUM. Vereen, tot Evangelisatie. Alb. Perkstraat, voorm. half 11 uur Ds. B. Keers, benoemd Predikant bij de Prot. Kerken in Nederl. Indié. Ned. Prot. Bond gebouw d'e Vereeniging, voorm. 10.30 uur geen dienst. Doopsgezinde Gemeente Keik Boomberg laan voorm. 10.30 uur Ds. W. Luikinga, van IJmuidcn. NA AR I)EN. Ned. Herv. Gemeente voorm. 10 uur Ds. F. W. Drijver. Evangelisatie voorm. 10 uur Ds. A. C. van Uchelen, beroepen predikant te Paeszens en 's avonds 6 uur Ds. Joh. Laurense, Pred te Amsterdam. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur Candidaat Biersteker van Krabbendam. MARKTBERICHTEN HILVERSUM. 23 Juli 1Ö24. Boter f2.40 —2.60 p. K.G.6000 eieren 7 lA—8 ct.j 20 koeien; 55 biggen £814; 7 schrammen t'2030. Handel in vee flauw. Oude kip pen f0.751.25 p. st.; jonge kippen f 1.50 3.00 p. st.; tamme konijnen f 0.601.50 p. st.; duiven 15 ct. p. paar. A.s. Woensdag 30 Juli muandelijksche paardenmarkt. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent, beide per vakje van 6 regels, iedere regel meer 10 cent. Belletjes worden aangenomen: Te Blaricum Bureau Melk straat, Huize Ellen en Blari- cumsche Boek- en Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes door H. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren aan het Burcan Stationsweg 441 d, Telef. 81. Mevr. WOUTER HAMDORFF, Zevenend Laren, vraagt direct of later voor noodhulp of voor vast. Gevraagd een net bij L. VERMAAS. Brink b/d. Eem- nesserweg Laren. te koop, in goeden staat, f20.—. „De Meng", Kloosterweg, Laren. Te koop aangeboden een met terugtraprem. Adres. KIEFT, Stationsweg 44ld, Laren Advertentiën Ondertrouwd Mr. J. VIS en IRMA CATS. Huwelijksvoltrekking 14 August us. Leeuwarden, Blaricum, Juli 1924. Te koop planken, balken, schrooten een houten gebouwtje 3 bij 4. Te zien Oude Zwembad, Hui- zerstraat te Bussum. te Laren, kleine boven woning voor beslist net. klein gezift, huur billijk, direct te aanvaarden. Brie ven onder letter Z. bur. Laarder Courant De Bel. Laren. BROCHE (camóe met gouden rand) tegen belooning terug te bezorgen bij v. d. WOUDE, Bloemland, Bierweg, Blaricum. ALGEHEELE iiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Engelsch voile, fraai bedrukt, waschecht, van 95 ct.. IC „4 nu p. Meter *tü lil. Bedrukte crêpe, moderne fris- sche patronen, van 1.25 CC .f nu p. Meter bi. Groote voorraad Coupons Coupons artistiek voile, prima kwaliteit, 0 0C I 5 Meter voor slechts L-Lu Coupons Japansche crêpe, zware kwaliteit, 0 Q|| I 4 Meter voor slechts L.OU Helden voldoende voor een Japon I Wij ruimen op Coupons en lapjes fluweel, shantung, aardig cretonne, lampekapzijde, crêpe, haar bandjes, kralen, kraagjes, etc etc. voor één derde yan den prijs! Japansche artikelen Pakjes drijfbloemen nu Fraaie doosjes tanden stokers nu Doosjes geurige wie rook nu Boheemsch kunstglas Snuitige bloemvaasjes 0C -1 in rood en oranje nu lu bi. P. C. v. d. Brinkweg - Laren van prima Molenweg 345 Laren TELEFOON 199 Beleefd aanbevelend, De wasch voorheen een kruis Geeft thans vreugde in huis sedert ik deze laat behandelen bij de A. TOP 8c ZONEN. Modelinrichting, geen bijtende bleekmiddelen (clcctrische blceli- methode). Binnen vier dagen wor den zij kosteloos gehaald en ge bracht door den depothouder J. H. v. DILLEN te Bussum Korte Singel 15 a.s. DINSDAG 29 JULI om 9 uur, zal Notaris P. J. DAM, in Venduhuis „DIETRICH", Emmastraat 48 te Hilversum, Telef. 1274, DE COMPLETE INBOEDEL veilen, afkomstig van Mevr. Wed. TILL—v. d. Wcrff e.a. wegens vertrek hieronder komen voor 3 Queen Anne meublementen, eetkamer-, salon-, en huiskamermeubelen, 10 electr. glas in lood lampen, 12 carpetten, divan en tafelkleeden, 2 crapeaux, 2 electr. schemerlampen, partij Eng. boeken, wortelnoten meubelen, 2 damesbureautjes, pendulestellen, 6 buffetten, thee- kasten, linnenkast, 2 baden en geysers 2 eiken ladekastjes, kleptafeltje. spiegels, ^harmonium, ledikanten, divan, Drentschc kast, Oud Holl kap stokken, 2 bureaux mlnistre, kindertuinstelletje, circa 75 pianolarollen. winkelstelling, koperen roeden, partijtje emaille. mangel, 2 stel gordijnen. 3 Brusselschc vaste klceden c.a. 4x5 M., 2 Axmtnster vaste kleeden c.a. 4Vs x 5Vs M., 1 velvet kleed c.a. 41/® x 5Vs M. en wat verder aanwezig zal zijn. Kijkdag Maandag 28 Juli, van 9—8 uur Eerste klas Engeische Rijwielen Deze schenken U de grootste voldoening. Catalogus van al onze Rijwielen voorhanden. (Levering uit voorraad: laag in prijs) Electrische benoodigdheden ijzerwaren Lampen van 125 tot 220 volt, prijzen zeer billijk. SC 1ste Klasse Reparatie wordt vakkundig uitgevoerd door geschoold personeel, tegen concurreerende prijzen, onder garan.ie. Aanbevelend, 110 GROEST GROEST IIO Levert U nog steeds een 3-deelig Kapokmatras, peluw en 2 kussens voor f 53 Zwaar Kapokbed, 2 pers. compl. f33.—. Zeegrasmatras 1 pers. f15.—2 pers t 18. Stroomatr. 2 pers. p. paar f 5 60. Spiraal- matras 2 pers. f8.80. Zw. hout Ledikant f7.90. Wit ijzer Ledikant m. spiraal f 15.Nachtkastje f6.90, Waschtafel f G 90. 6 Stoelen m. leer f 19.6 met leeren rug en zitting f 24.4 Stoelen en 2 Faut. f 35. Idem m. moquette f 50.—Eiken Buffet f 70Eiken linnenkast f 65. Eiken Theekast m. ster f 13.— Eiken Schrijftafel f 21.—. Eiken Salontafel f 18Divans verstelbaar f 17.— l2els Karpet f 8 40 Gels Serremat f 1 30. Gr. Damastmat f 1.90 enz. enz I! Aanbevelend, Naarderstraat 589=590. Tel.£46. Laren. Bij eventueele marktprijsdaling verlaagden prijs. is niet in naam, maar in werkelijkheid Melange en zelfs door vakKundigen moeilijk van de fijnste Roomboter te onderschei den en voldoet aan de wet. Alle spijzen er mede bereid ziju delicieus, alssauzen, groenten, vleezen en op de boterham verrukkelijk. Ook onze is heel goed, doch bevat iets minder roomboter-gehalte. Wij bieden U aan voor 60—50—40, beslist zuiver voedzaam Minzaam aanbevelend. product. Naarderstraat No. 694, Laren, Tel. 98 Dagelijksche bezorging. P. C. v. d. Brinkweg, Laren, Telef. 283 Heldere en nette afwerking - Billijke tarieven

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 5