HET GOO! IN BEELD "kunst De aanrijding tusselien d'e Gooischc Stoomtram en een militaire pantserauto. X de chauf feur W., die de pantserauto bestuurde. Foto Gooisch Fotoburcau. DE MOBILISATIE HERDENKING OP DEN BRINK TE BUSSUM. Foto Marcel Simon. De kinderen van de Openbare School te Beverwijk, die Zaterdag "een dagje in het Gooi doorbrachten, aan den maaltijd in het Paviljoen Larenberg. Foto Faasscu. De jaarlijkschc landdag van de Zondagscholen van Huizen, Naardcn en Muiden, op 30 Juli te Muiderbcrg gehouden. Foto Gooisch Foloburcau. 't raadslid Jan Hagen toe, welke in de Maan dag gehouden raadsvergadering wees op 't dreigende ge\aar. veroorzaakt door 't stuk zijn van een der stroppen, waaraan de grootte klok hangt der Ned. Herv. kerk te Buitendijk. Terecht dringt hij aan op geregelde, jaarlijk schc controle. Vermoedelijk heeft hij daar door een zeer ernstig ongeluk voorkomen. Aangaande deze klok vernemen wij .het vol gende Voor eenige jaren is de torenspits her- ni'euwd en nu wordt beweerd, dat nadien het geluid van de klok veel doffer is. Het zou interessant zijn te onderzoeken, of dezo be wering op waarheid berust en zoo ja, wat de oorzaak is. M'cn deelt ons mede, dal het vroegere ge luid veel helderder en verdragendcr was, zoo dat het zelfs in Hilversum gehoord kon wor den. Eemtics is de ecuigste plaats in 't Gooi welke op twee mooie, oud'e kerktorens mag bogen het schijnt ons zeer wenschelijk toe. indien de geruchten waarheid bevatten, dat de klok in den ouden totestand wordt terug gebracht. Tentoonstelling en winkelbeurs te Baarn. In de week van 1823 Augustus wordt te Baarn eene tentoonstelling en winkelbeurs georganiseerd, waar vele onzer plaatsgenootten ongetwijfeld een kijkje zullen nemen. Ver schillende feestelijkheden, uitvoteringen. ver sieringen en wedstrijden worden er aan ver bonden, waarop wij nader terug zullen komen. Voorts raadplege men onze advertentie-rubriek. Mond- en klauwzeer. Twee nieuwe aangiften in dte eerste helft dezer week; geen sterfgevallen. De Haven. Aangekomen 4 schepen, waarvan 2 met stecncn voor den Rijksstraatweg. Uitstapje. De laagste klassen der R.K. Jongens school maakten verleden week onder- leiding cler onderwijzers, de H-H. Geerars en Wille- man, een uitstapje naar IJmuiden. Per Gooischc naar Hilversum en per spoor naar Amsterdam, vanwaar per boot naar IJmuiden. waar lustig in zee en op 't strand gespeeld werd. Het weer was gelukkig goed ten dc kinderen kwamen dankbaar en in de beste stemming weer. Kaaskeuring. De volgende kaaskeuring zal plaats vin den in 't begin van September te Utrecht. De kazen moeten gemaakt zijn op Maan dagavond 2i Juli en uit'erlijk Dinsdag 2 Sept. a.s. bezorgd worden ten kantore van den Rijkszuivelconsulent voor Utrecht, Landbouw- beurs., achter Clarenburg 27 te Utr'echt. De tentoonstelling der gekeurde kazen zal aan 't zelfde adres plaats vinden op Vrijdag 5 September, des morgens van 912 uur. Havcrwedstrijd. Ve. leden week werd in het R.K. Ver- eetiigingsgebouw de uilslag bekend gemaakt van den gehouden wedstrijd in verbouw van haver, welke was georganiseerd door den Boterenbond, in samenwerking met de Com missie tot Verheffing van Akker- en Weide- bouw uit hel Utrcchtsch Landbouw Genoot schap. Dc Jury bestond uit dc heeren C. K. van Daalen, J. C. Pfeiffer, W. E. Meijer ink en J. E. de Vries. Door den voorzitter werd dc volgende uit slag bekend gemaakt: ie prijs W. Eek, 78 punten; 2c prijs J. Eek, 75 puntten; 2e prijs J. Brouwer, 75 punten; 3e prijs Wed. J. van Klooster, 74 p.; 4e prijs J. Gi-eskens. 73 punten. In het komende najaar zal een ploegwed- strijd georganiseerd worden. Geslaagd. Mej. J. P. Treffers alhiter slaagde voor het examen hoofdacte. Weg verbetering. De weg bij den z.g. Oude Tol d.w.z. de hoek, welke de rijksstraatweg naar Laren en naar Baarn vormt in 't centrum Aran het dorp zal eene aanzienlijke verbetering on dergaan. Van Laren komende, -heeft men rechts een stukje moestuin, van' den weg gescheiden door een houten schutting langs den Laar- derweg en langs den dijk teen heg. Van dezen tuin. toebehoorende aan den Leer Luyff, is ec-11 gedeelte, circa 16 M2., aangekocht door het Rijk om opgehoogd, verhard en bij den w'eg getrokken te worden De haag zal ver dwijnen moeten, de schutting wordt door een nieuwe vervangen, welke den hoek schuin af zal snijden. De schepen met klinkers voor dc bestrating zijn reteds aangekomen en druk aan 't lossen. Deze wijziging maakt 't uitzicht op den hoek ruimer en vrijer en geeft meer ruimte om de bocht te nemen. Onbestelbaar. Als onbestelbaar teruggekomen, een brief geadresseerd aan den heer Inspecteur der Belasting te Bussuifigeweigerd wegens strafpo.to; afzejider onbekend. Een jubileum. Den I5den dezer maand hoopt de Z.Ew. Heer PasLoor B. J. M. Miiter alhier zijn 25- jarig priesterjubileum te vieren. Dien dag, wélkte ook in andere opzichten niet onopge merkt voorbij zal gaan, zal hem doop zijne geloofsgenooten ter- plaatse ccn fraaien mis kelk gangeboden worden. Hulppostkantoor te Eemnes-Buiten. Opgaven der Rijkspostspaarbank April Ingelegd f 8510.50 Terugbetaald f 814.69 Meer ingelegd dan terugbetaald f 7695.81 Mei Ingelegd f 1179-39 Terugbetaald f 911.47 Meer ingelegd clan terugbetaald f 267.92 Juni Ingelegd f 715.25 Terugbetaald f 860.84 Meer terugbetaald dan ingelegd f 14559 Juli: Ingelegd f 2262. Terugbetaald f 279.68 Meter ingelegd dan terugbetaald f 1982.32 Kunstzaal Faassen. De heer Faassen heeft een expositie ge opend van werken van mevr. Lucie Wittig Keiser, de heer Sijthoff, de hteer van Rijn, de heer Hoogedoorn, mevr. Haverkorn van Rijs wijk en Jettie de Viries. Het belangrijkste werk is wel dat van de heerten van Rijn en Hoogedoorn. Van Rijn geeft de bekende molen, dien wij ook reeds zagen op de jaarlijkschc expositie bij Hamdorff, 't vorige jaar. Ik heb toen ook reeds met veel lof over dit sterke dotek ge schreven. Het is een zeer mooi, harmonisch geheel, deze molen, deze gigantische donkere gestalte in de duistere dreigementen der lucht. Van Rijn is een hartstochtelijk type ten hij holt ook wel eens door. Zoo vind ik zijn „vogel" een stilleven, dat ook op deze expo sitie hangt, veel te druk en te verwilderd Het is wel intteressant van kleur dit stilleven maar het is niet overtuigend. De schilder lijkt mij zich niet te kunnen losmaken uit het pro bleem. Ik verwacht echter, dat van Rijn ons nog veel moois te zien zal geven. Hoogedoorn heelt een sterk do'ek met zon nebloemen. Drie stevig geschilderde zonne bloemen. forsch en ook zeer temperamentvol. Al1 een lijkt mij den achtergrond ook lichtelijk verward. De heer Hoogedoorn heeft geen oplossing kunnen vinden aan zijn 'entourage en is daarin ook blijven steken. De rechtschc bovenkant is daardoor onrustig en onzeker. Overigens zijn de bloemen zelf fraai en kloek reergezte». De heer Sijlhof geeft twee interieuren. een groot doek ten een klein doek. Beide hebben mooie momenten. Vooral het kleinste heeft veel talentvols en is met studie gemaakt. Er is beweging en teen mooi kleurgehalte in dat kleine inferieur en ook de aandacht in het ge zicht van het vrouwtje is goed gegeven en begrepen. V'erder is er nog het werk van de anderen, waarop ik de volgende maal terugkom. De heen Faassen zelf geeft een paar bijzon dere photo's, één van een sneeuwdag en een van teen groep wilde rozen. Dc sneeuwdag heeft voor de ramen gestaan en reeds veler aandacht getrokken. Er zijn al eenige afdruk ken verkocht. Deze photo is bijzonder fijn en geeft' zteer goed het grijze wonderlijke licht van den sneeuwmiddag aan. met enkele licht plekken van het zonlichtdoorbreken. (Wordt vervolgd). INGEZOS8DEK Onze Brink. Met belangstelling las ik in ..De Bel" van hedenavond het stukje over den Brink en ik verzoek u, mij te vergunnen 'er een woordje over te zeggen. De vraag is: zijn de boomen op den Brink werkelijk ten doode opgeschreven? Bij eene poging tot liet beantwoorden dezer vraag, moet opgemerkt worden, dat niet in de eerste plaats gelet moet worden op dten spint kever. Dit insect is namelijk niet de oorzaak van den slechten toestand dter olmen. Het treedt in den ir-egel op, wanneer deze booomen rc'eds ziek zijn. Indien nu de toestand van vele iepen op den Brink en elders in het dorp slecht is, dan moet de eigenlijke oorzaak daarvan opgespoord worden, indien dit mogelijk is. Kent men de 001 zaak. dan is er gewoonlijk ook wel een middel tot verdelging van den spintkevcr. Uw d-r-ingendberoep op de autoriteiten, uw hoop op het vormen van eten comité, kunnen ech ter gericht worden op eene eenvoudige, prac- tische oplossing. Er bestaat een Rijks-Plan- teriziektekundigen dienst, die in verschillende streken des lands consulteertendc ambtenaren heeft. Voor het Gooi is dit de heer P J. Schenk te Bussum. Het Gemeentebestuur be hoeft zich slechts tot hem te wenden, om alle noodigc voorlichting, advies en bijstand te verkrijgen. Indien het dit reeds gtedaan heeft, dan mag men aannemen,, dat de te nemen maatregelen door hem aangewezen zijn, ls het niet geschied, ,dan behoort het ge meentebestuur zich onverwijld tot den heer Schenk te wenden en het voorgenomen vel len van een aantal boomen uit te stellen. Om hakken kan altijd nog geschieden. Tot on herroepelijke daden ga men eerst over. in dien er absolute zekerheid bestaat, dat er niets anders fe doen overblijft. Voor het overige is het allerbeste bestrij dingsmiddel tegen alle mogelijke schadelijke insectende vogel. Men belc ttc dus het van gen ten dooden van \rogels, het uithalen- van nesten enz. Indien de mensen zich onthoudt van gewelddadig ingrijpen in het evenwicht der- natuur, dan komt alles van zelf terecht. Ook hier, als in zoovele andere gevallen, is het de mensch zelf, die dc hem treffende rampen veroorzaakt. Laren, 8-8-1924. HENRI POLAK. BURGERLUKE STAND EE.MNES. GEBOREN: Anna Marie, dochter van G. Nagel en B. Muldter. LAREN. GEBOREN. Maria Margaretha, d. v. II. de Graaf en J. M. Pieters Graafland; Jo hanna Gerardina Adriana, d. v. J. F. Bentz en G. C. E. van Hal. OVERLKD'EN: Albert. Johannes Daniel Wondt, oud 15 jaar. Predikbeurten Zondag 10 Augustus. Eomnes-Binneu. Ned. Herv. Kerk A'oorm. 10 uur Ds. I-I. PI. Ynzonides. Eemnes-Buiten. Ncd. Herv. Kerk voorm. half io uur en nam. 2 uur Ds. W- J. Kolkert. Eemnes Buiten. Maandag 11 Augustus. Evangelisatie in „de Lindeboom", nam. 7.30 uur, spreker de hteer J. W. Hagen, Gods dienstonderwijzer. Blaricum. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur: Ds. D. G. W. L. Rüdcr.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3