Voor de Jeugd. flink Keukenmeisje 31.000 gld., kosten van invorderingg van de plaatselijke belastingen en teruggave deswege 6700 gld.. kosten van onderhoud van gemeente- eigendommen en uitgaven voor gemeentebe drijven 47.000 gid.openbare veiligheid, ver lichting en brandweer 28.000 gld.. plaatselijke gezondhteidspolitie (volkshuisvesting enz.) 27.000 gld.; onderwijs 71.000 gld.; armwezen 19.000 gld.; ren'en en aflossingen 75.000 gld.; pensioenen en wachtgelden 14.000; andere ge wone uitgaven 60.000 gld.buitengewone uit gaven 32.000 gld.; onvoorzfcn 4100 gld totaal 628.000 gld Nadeelig saldo 37.600 gld. GEMENGD NIEUWS. Een aanzegging welke niet vervuld werd. Men sehrijft ons: Het dorpje Nieuwe Tonge, op ons eiland Flakkee, werd dezer dagen in gr00te be roering gebracht, een beroering, die do rustige wateren van het geestelijk leven tot zelfs in grooton omtrek in rimpeling bracht! Thans vijftien jaar geleden was er in deze gemeente een vrouw, die bekend stond een ..diep geestelijk leven" te leiden. Ze kon praten als de „zwaarste dominé" en doorspekte haar vermaningen, leerin gen en opwekkingen met bijbelteksten. Haar woord had dan ook gezag. In dien tijd vertelde ze aan ieder die maar naar haar luisteren wilde, dat ze een soortgelijke „aanzegging" had ont vangen van den Heere, als eenmaal Hijs- kia gewerd, betreffende zijn verlenging van levensduur. Ook zij zou nog 15 jaar leven en precies op den 27sten Juli 1924 weggenomen worden. Al de jaren, die volgden, heeft ze haar bewering volgehou den, en nu de stervensdag naderde, maak te -ze inderdaad toebereidselen voor haar heengaan. Den laats ten tijd voerden zij en haar man niets meer uit, en gingen op in bespiegelingen over den grooten dag. Haar aanzegging wist het vrouwtje voor een groot deel der inwoners aannemelijk te maken en ze werd overladen met wel daden. Alle levensmiddelen werden haar in overvloed verstrekt en ieder was begeerig een woordje van deze „diop-ingolcidc vrouw" op te vangen. Zoo werd Zondag 27 Juli verbeid.... Maar deze dag ging voorbij, zonder dat het „groote" feit gebeuren ging! Men begrijpt, wat hot gevolg was. Het vrouwtje is van haar geestelijk aureool beroofd en naar verluidt, heeft ze voornemen te vertrekken naar Oud-Beier land. Deze historie levert intusschen weer eens een kras staaltje van hetgeen er in valsche mystieke kringen van ons land wel omgaat. Het keverhuisje. Gloriforipipidi was een dikke, welge dane kever met glmmend zwarte dekschil den, die als de panden van een gcklecde jas (zooals de boeren die Zondags dragen) wat bol uiteenstonden ,met een slip van z'n witte ondervleugels er tusschenuit pie pend bij wijze van „schoono zakdoek". Hij had een goedig, onuoozol puntsnuit- je inet kaken en tasters, die voortdurend bewogen, terwijl z'n welwillende glimoog- jes vroolijk naar links en rechts gluurden usoê ze van dat gemaal niets merkten, idietje, zooals z'n kameraden hem voor 't. gemak noemden, was kezegend met een onverstoorbaar goed humeur en kon ge makkelijk in 't ootje genomen worden. Toch hielden alle insecten en kleine ge diertes veel van hem, omdat hij zoo goe dig was en ze plaagden hem alleen vriendschappelijk. Iedereen kende hein, tot het kleinste huisje toe. Wie had er niet gehoord van Piedietje de dikke ke ver, die zoo genoegelijk overal „invloog", overal goed „afkwam" en altijd de 011- noo^2le glans iK'hold op z'n genoegelijke keversnuit? Op den dag dan, waarvan dit verhaal tje vertelt, was Pidietje vroeg wakker ge worden. 't Wu8 zomer, maar een regen achtige dag; en de zou kwam maar nde't achter der wolken te voorschijn. Toch; werd Pidietje door het licht gewekt; hij wilde z'n bolle oogjes uitwrijven, maar ontdekte met verbazing, dat hij dat niet doen kon, alvorens tenminste een van de zes pootjes vrijgemaakt te hebben, die hij den vorigen avond zoo zorgvuldig en krampachtig onder z'n buikje opgevou wen had. Ilij begon dus maar zich uit te rekken, al lachend in z'n eentje om (z'n eigen domheden. Dan wreef hij ijverig z'n geslepen oogjes als een auto, die z'n eigen lantaarns schoonmaakt, en stak vorvolgens een poot uit om van lie< blaadje, waaronder hij geslapen had. een dauwdruppel te strijken. Natuurlijk, het was net wat voro Pidietje om te verge ten, dat het geregend had, kreeg hij door de ondoordachte bewoging een hoele koude douche van regendruppels over z'n slaap warme, dikke harnas. Hij kneep z'n lamp jes even verschrikt dicht en liet het wa ter tikken over z'n bastje. Welgemoed poetste hij daarna z'n voelhorentjes op (Pidietje was een nette kever) en krabbel de langzaam inct hakerige bewegingen onder z'n blaadje uit. Hjj trof gelukkig juist een drooka „bui" en scharrelde ver der, scheef naar boven kijkend of de zon nog niet verscheen om hem te drogen en liep zonder het te merken twee kleine lievenheersbeestjes omver, die maar niet op gang konden komen met al die nattig heid en met hun ondervleugeltjes als slier tige sleepjes treurig over een blaadje veeg den. Ze rolden om en konden niet weer opkomen. Ze waren op 't punt boos te worden en den lompen kever uit te schel den, toen de een riep; „Zeg jób, 't is die gekko Pidie, hij merkt 't geeneens, kijk hem weer eens kauwen!" Maar de dikkert hoorde noch zag iets en schommelde ver der, hier wat kauwende, daar wat etende, of iets neerleggend. Daar was hij op den grond, en hij ging al loopende 't zelfde weggetje van alledag. Totdatja, tot datwat?, wat? Wat was dat?! Héé, wat vreemd, wat wonderbaarlijk, ja wat aórdig, nee maar, wat stonden die stokjes daar grappig op een rijtje! Zoo had Pi dietje 't nog nog nooit gezien. Op een vierkant geplaatst stonden daar kleine takjes eigenwijs op een rijtje, zoodat ze een soort kamertje vormden, waar zoowaar ook nog een dakje op lag, met een dik moslacgje bekroond. „Allckevers!" grinnik te Pidietje, „wat zou dat zijn?!" Ilij liep er eens omheen, klom er halverwege te genop en viel er scheef weer af met een harde pung, probeerde het nog eens, met nog een pang als gevolg, trachtte toeD, verbijsterd vun verwoodering er overheen te vliegen, waarbij hij echter vergat te „tellen", zooclat hij nfe't hoogcr kwam dan een centimeter en hevig zijn snuit stoot te tegen de stokjes en bleef eindelijk, met de hemdslipjes uit z'n even opgelichte jas panden, heelemaal ontdaan zitten uitbla zen. Toen wreef hij z'n neus eens en wan delde nog eens om 't vreemde verschijn sel heen. „Wat?" mompelde Pidietje weer, en kauwde zenuwachtig, „zie ik goed?" Hij probeerde eerst met z'n eene oog, keek dan met 't andere en stak eindelijk voorzichtig z'n voelhorens in de opening, die donker gaapte in een der wanden. „Alle luisjes!" snorde hij, ,.ja 't gaat, hoor!" en werkte z'n glimmend-dikke gc- daonte door 't deurtje. Binnen in 't klei ne kamertje was 't nog al donker. Toeh schrikte dat onze Pidie niet af. 't Rook er heerlijk! Hij ad al gauw ontdekt, dab de heerlijke geur kwam uit een "der hoe ken, waar een stapel blaadjes lag van een voor kevers bizonder fijn soort. Da's vast voor mij neergelegd." mompidde Pidietje ontroerd. „Nu l>en ik wel verplicht ervan te eten hoor", en hij gaf z'n kauwmachine dadelijk druk werk. Een poos hoorde je nets anders dan 't krukende gemaal van de dankbare kever in 't stille kamertje. (Wordt vervolgd). SPORT Voetbal. Lar. elftalComb. H.V.V. 't Gooi. 5—2. Zondagmiddag kwam ecu "elftal, samenge steld uit de Larensche clubs L.F.C. en L.V.V., in eene vriendschappelijke ontmoeting vut te gen eene combinatie van H.V.V. ,,'t Gooi" te Hilversum. Voor scheidsrechter fungeert de heer v. d. Laan uit Hilversum. 't Gooi is voltallig. Laren speelt aanvanke lijk met 10 spelers. De thuisclub wint den toss, haar aanvoerder verkiest met de zon in het gezicht te spelen. De opstelling is als volgt Larensch tel ftal: J. v. d. Brink (L.V.V.) J. Wiegers (L.V.V.) J. Maas. Jan Kok. T. v. d. Brink (L.V.V.) G. Wortel. C. de Leeuw. P. v. Oost, P. Wijnschenk. C- Campman (L.V.V.), C. H. de Rijk. F'. Gijs, J. Schafer, J. N. Schafer. K. Hartman, N Ros, R. Beekhuis, M. v Driel, E. Sjouwerman. P. Huisstede, M. A. Hamcrsveld. Zwankhuizen. 't Gooi-combinatie. De eerste aanvallen zijn direct voor 't Gooi. Nog geen 3 minuten is het spel oud of de Larensche keeper v. d. Brink krijgt wc'k. Een vinnig schot weet hij uit tte stompen, waardoor hij zijn heiligdom van eene zekere doorboring vrijwaart. Een applaus is zijn loon. Weer brengt t Gooi het Ieder naar voren, doch we derom redt de doelman Zoo zoetjes aan komt Laren Deter m het «i "el in pakt wat aan, waardoor het spe'. ver plaats; wordr. De links-hinncn Campman maak* een mooien solo ren. .voor doel schiet hij. doch de scheidsrechter heeft voor huitenspel ge( utcn. Daa na is 't Gooi weer in den aan\.d, doch de spil van Laren voorkomt elk gevaar, plaatst het leder naar rechts, waar de Leeuw de rest doet en met een scherpen voorzet de Rijk "eene kans geeft, welke door dozen wordt gemist. Laren heeft den ontbrekenden man intus schen in het veld gekregen. Een aanval van Laren wordt door 't Gooi corner gewerkt. De Leeuw neeint dez2 cn plaatst den bal mooi voor doel. waar het hoofd van P. v. Oost voor de rest zorgt en Laren de leiding geeft. Direct daarop zijn het weer dte gasthecrer. die aanvallend optreden. De Rijk brengt met een snellen ren inooi op. schiet, doch Zwank huizen redt verdienstelijk. Daarna is het woord aan 't Gooi. Zeer goed brengt ze het leder naar voren. I11 eene nerveuse scrimag"e voor het Larensche heilig dom kan nog juist op tijd de rechtsback red den. 't Gooi blijft het leder in bezit houden. Na een zeer goed opbrengen weet ze nu 22 minuten spelens de gelijkmaker in het net te deponeeren. Mede als g"evolg van het te lange treuzelen van Wijnschenk, bemachtigt 't Gooi wederom den bal. doch de spil v. d. Brink is overal en redt. Na 25 minuten spelens werkt de Gooiver- dediging weer corner. De Leeuw plaatst den bal achter doel. Hierop doet 't Gooi een zeer gevaarlijke uitval, .waarbij Maas op het laat ste moment voor Laren reddend optreedt Campman bemachtigt het led"er. rent er mee naar voren en plaatst naar links-buiten. De Rijk schiet naast. Wijnschenk bemachtigt dc-n bal. herstelt zijne gepleegd fouten van te lang vast houdfcro cn zet correct over naar van Oost. .die vlak voor doel over schiet. 't Gooi geeft zich niet gewonnen, doch de hechte Larensche verdediging voorkomt eenig onheil. De spil der gasthccrten bemachtigt het leder, plaatst naar den links-buiten. Deze brengt goed op cn zet voor, waar Campman na even treuzelen den bal in het net schiet. Stand 21. Kort daarop is Laren weer in actie. Na keurig opbrengen staat Campman voor doel cn schiet in, doch de Rijk staat in buitenspel positie. De aanvallen van 't Gooi stranden óf op de verdediging der gastheeren óf op buiten spel. De rechtsbuiten der zwarthemden krijgt den bal mooi aangegeven. Dc Leeuw brengt 't leder vlug op. plaatst goed voor, waarop Wijn schenk inloopt en voor Laren het 3e doelpunt maakt. Met dezen stand eindigt de eerste helft dezer ontmoeting. Na de wisseling is do eerste aanval voor Laren. Campman brengt het leder voor doel wil schieten en mist. Nauwelijks is het leder na rust een tweetal minuten aan het rollen, of de Rijk werpt zich op den bal en schiet onhoudbaar in Daarna stranden ccnige aan vallen van Laren op buitenspel. De Leeuw bemachtigt voor de thuisclub den bal, brengt goed langs de lijn op en schiet over. De Rijk zet vervolgens scherp over naar de Leeuw. Deze schiet naast. Laren neemt het spel wat kalmpjes op, vertrouwende op den voorsprong, 't Gooi profiteert hiervan en ver plaatst het spel op de helft der gastheeren. Ze oefent aanhoudend druk uit op dc verdediging der zwarthemden. Een doelpunt kan niet uit blijven en 11a zes minuten verkleint ze den achterstand tot 42. Wcter is Gooi aanvallend doch ze komt niet door dc verdediging. Laren neemt het spel weer in handen. Uit een mooie voorzet schiet de Rijk over. Wijnschenk ver liest door treuzelen een mooie kans. Eene corne voor Laren levert geen resultaat. Beurtelings komen daarna beide ploegen op zetten. Een vinnige aanval van 't Gooi wordt beëindigd met een schot naast het doel. Na 24 minuten spelens heeft Wijnschenk de bal voor de voeten en eene kans tot doelpun ten, doch zijn scherp geplaatst schot gaat ra kelings over de lat. Dezelfde speler brengt mooi op en zet het leder over naar de Leeuw maar deze schiet over. Als een halt uur ge speeld is wordt het mooiste doelpunt voor Laren gemaakt. De Leeuw ztet den bal voor doel. Campman zal inschieten, doch valt. De Gooi-keeper gooit zich naar het leder, .d.och mist. Campman krijgt daardoor nog m een ondeelbaar oogenblik gelegenheid den bal in het net te deponeeren. Stand 52 voor Laren. Eene volg"ende periode ziet beide ploegen afwisselend in den aanval. Nog eenmaal zet de Leeuw scherp voor het Gooische doel. doch Zwankhuizen is op zijne post. Hiermede komt het einde en boekt Laren eene 52 overwinning. De L. V. V. spelers maakten zonder uitzon dering een zeer goeden indruk. De L. F. C- ers speelden gemiddeld niet hun beste spel. De warmte om 2 uur was men aangevan gen belemmerde eene goede ontplooiing in den kamp. Dc scheidsrechter leidde correct. De seriewedstrijden te Hemrik zijn voor de Gooiers moreel een succes geweest. Moch ten zie niet met een kruis naar Holland tcrug- keeren, de oorzaak ligt niet in het minder waardige spel hunnerzijds, doch aan andere feiten. Men volge onderstaande korte ver slagen. Zondagmorgen speelde de voetbal- vereeniging Blaricum eenen vriendschap- pelijken oefenwedstrijd te Hilversum te gen eene combinatie van het je en 4e elftal van de voetbalvereeniging „Hil versum". Zooals in den laatsten tijd meer is geschied, kwam Blaricum zeer onvol ledig op. nl. met slechts 8 spelers, waar door deze ploeg geen gelijkwaardig spel kon geven. Toch hebben de gasten kra nig stand gehouden en voorkomen, dat hunne club met dubbele cijfers is ge slagen. In den aanvang gaat net spel vrijwel gelijk op en neer. Beurtelings zijn beide verdedigingen in act e en krijgen de kee pers werk. Bij Blaricum spelen de backs Leo Kortehaas en T. Heerschop eene goede partij en bezorgen den keeper W. Vos flinken steun. Deze laatste houdt een paar zekere schoten zeer verdien stelijk buiten zijn net. Met de rust is de stand 1O voor Hilversum. Na de wisselmg neemt Hilversum den bal weer mede, doch de verdediging der gasten geeft niet thuis. Daarna verplaat sen dezen het spel en treden aanvallend op. De midvoor brengt zeer goed op, schiet en als 9 minuten na de rust ge speeld is, is de eer van Blaricum ge red en de stand 1 1 gelijk Dit spoort de gastheeren tot beter aan pakken aan. Hoe de gasten ook werken, de thuisclub blijft meester van het veld. Na 12 minuten zit haar 2e en na 16 minuten haar derde doelpunt. Met dezen stand komt het einde. Afwezig waren bij Blaricum zonder kennisgevingL. A. Verstegen, S. Alwin en D. Hilhorst, die hiermede hunne club op onsportieve wijze in den steek lieten. Woensdagavond 7 uur wordt op het L. F. C. terrein aan den Kloosterweg te Laren een wedstrijd gespeeld om een zilveren krans tusschen de Larensche Tourclub en L. V. V. te Laren. Korfbal. ReadyDc Gooiers 34. Om 2 uur 20 minuten worden de beide Hol- landschc ploegen Ready (Amsterdam) en de Gooiers (Laren) door den scheidsrechter Fol- kertssna binnen de lijnen gefloten. Direct ontwikkelt zich een vlug en soepel spel, het welk door Ready in ex tens o wordt voortgezet. Al spoedig doelpunten de Amserdammcrs. bijna onmiddellijk gevolgd door een 2de punt. Dc Gooiers komen hoe langer hoe beter in het spel en geven een gelijkwaardige partij. Zoo gaat de strijd afwisselend op cn neer. Kort voor rust schiet Wim Kots tot tweemaal toe ttegen de mand, vangt telkens weer op, om den 3dcn keer succesvol het eerste doelpunt voor de zwart-groenen te maken. Na dc rust treedt even een verslapping bij dc Gooiers in, waarvan Ready dankbaar pro fiteert en dc stand op 31 brengt. Na de wisseling der vakken zijn Seljee c.s. in den aanval. Kort op elkaar weet Zwaan voor de Gooiers de mand te vinden, waardoor de pun ten gedeeld worden. Weer wordt gewisseld cn Kokje-Kries komen in het aanvalsvak en ontplooien een superieur vlug spel. waardoor de verdedig hg van Amsterdam de kluts kwijt raak. Kokje weet succesvol den bal door de mand te jagen en bezorgt De Gooiers met 43 de leiding, met welken stand deze ont moeting eindigt. W. W. M. D. (Hemrik)—De Gooiers (Laren) 11. In de demi-finale kwamen des namiddags W. M. D. versus de Gooiers tegen elkaar in het veld Winnaar van dezten kamp had nog eenen wedstrijd te spelen tegen Friso uit Leeuwarden. Zoo spoedig de bal 111 het veld is, blijkt al dadelijk de superioriteit .van de techniek der Hollanders boven die der Friezen. Deze laat sten spelen een groot, open en stug spel. Dc Gooiers zoeken in vlug combineeren hunne kracht. In dien aanvang gaat het spel vrij gelijk op en neer. doch naarmate door de Gooiers vlug ger tempo word aangenomen, des te stugger treden de Friezen op. Al spoedig weet Kries de mand te vinden en bezorgt dc zwart-groe nen de leiding. Kort daarna forceert W. W. M. D e\eneens eten doelpunt, waarna de rust intr.-edt Na de pauze zijn nog de Kotsjcs in den aanval. Dc Gooiers zijn overwegend sterker. Mocht de bal een enkelen keer de verdediging der zwart-groenen bereikten, direct daarop wordt de Gooiers-aanval aan het werk gezet De Friezen krijgen geen schijn van kans. De Kolsjes zwoegen 0111 het winnende punt cn spelen hun vlugge, korte spel. waarbij de thuicclub als eene wanhopige verdedigt Waar hae spelers dc bal inct vlugheid niet kunnen halen, werper.' zij zich op hutme teg'enpartij. Momenten doen zich voor. dat als een der Gooiers in het aanvalsvak wil schieten, deze door de tegenpartij om de armen wordt ge vallen en vastgehouden, met als gevolg een verloren kans voor de gasten. De scheids rechter. oud-voorzitter van W. W. M. D., liet deze overtredingten ongestraft, waardoor het spel hoe langer hoe meer in ruwheid ont aardde. Werd in het Gooische aanvalsvak het spel voor de Friezen te vlug gespeeld, dan uterd een der gasten gewoon op zij gestompt. Enz. enz. Zie daar het toeken, waarin deze ontmoeting stond. Het resultaat is. dat beide partijen met gelijken stand dezen strijd beëindigen. Bij d'e loting is W.W.M.D, de gelukkige. Naar waarheid kan worden gezegd, dat de scheidsrechter voor dc Friezen dezen wedstrijd heeft g'ewonncn. Den Gooiers kwam meer dan verdiend de overwinning toe. Niettemin hebben eea 2000 toeschouwers genoten van het vlugge en soepele spel der Gooiters, be nevens van het sportief optreden van dezen, wat meer dan eens een applaus aan de lijnen deted opgaan. De Gooiers zullen eerst nu begrijpen, waar om voor zulke groote prijzen de sterkste Hol- landsche clubs m deze serie-wedstrijden met meer uitkomen. Hei „uittrappen" der Hollan ders schijnt aan dte overzijde van de Zuiderzee een der gevolgen van een onsympathiek pro vincialisme te zijn. Ook de Gooiers zullen een volgend jaar niet te Hemrik verschijnen. Ready en de Gooiers waren dezen keer de eenigste Hollandsche clubs, welke op deze wedstrijden uitkwamen. Dc finale tusschen W.W.M.D. (Hemrik) versus Friso (Leeuwarden') werd door de eer ste club met 4o in een zeer zwaar gcspecl- den wedstrijd gewonnen ONZE NATUURRUBRIEK (le helft Augustus) Nadruk verboden. Augustus: Oogstmaand. Tarwe en ha ver, erwten, boonen en boekweit begint men te oogsten. Zoeals we zeiden in ons vorig artikel, is de volrijpheid het beste tijdstip 0111 tarwe te zichten. Men zet de schoven in hokken van tien tot twintig naar binnen. De tarwe moet goed droog zjijm voor men ze aan de mijt zet of in de schuur brengt. Vaak is de snel ge stuks, met de knoopen der stroobanden dorschte tarwe niet goed droog, ze gaat dan gemakkelijk broeien, waardoor ze als zaailarwe van haar waarde inboet. Haver zicht men veelal aL ze geelrijp is; laat men ze volrijp worden, wat overigens ge- wensciut zou zijn, omdat de beste korrels nan het eind der pluimen groeien, dan kan het zandverlies van zeer loszittende korrels beduidend zijn. Ilaver broeit licht, evenals gerst; daarom wacht men met het inschuren zoolang tot 't stroo goed droog is, ook de ondereinden der schoven en on der de banden. Erwten laat mon niet ge heel rijp worden, men zicht 7.0, zocdra de peulen gaan inrimpelcu en de zaden har der worden. Paarden of duivenboonen snijdt of zicht men, zoodrn de peulen en de toppen der stengels zwart zijn; men bindt de bossen of schoven met ha verst roo en zet deze op hoopen ter droging. Vooral geheel droog laten worden, anders gaat de massa sterk schimmelen. Is Augustus oogstmaand, in dezen tijd wordt ook nog gezaaid en geplant. Het rijmpje zegt: Wie knollen wil eten. moet Sint Lauvens (10 Aug.) niet vergeten. Dien datum ne me men dus in acht, al steekt het natuur lijk niet op een enkelen dag. De akker is al voorbereid door direct na het maaien van het roggegewas, den stoppel ondiep om te ploegen of los te maken met een vecrtandcultivator. Daarop volge bemes ting, zoonoodig eggen, en matig diep om ploegen. net zaaizaad: 2 kilo per II.A., wordt licht onder geëgd of ondergcsleept. Soms zaait men de knollen met opzet dik en mengt er nog wat spurriezaad ondor; dit met het doel om vroeg herfstgroenvoe- der te hebben. Men kan thans boerenkool uitzaaien; ze wordt dan in October uitgeplant en men oogst er van in den volgenden voor zomer. Zoo spoedig mogelijk zaaie men nu snijrogge, een gezond groenvoeder voor de varkens; 't volgend jaar kan men het land voor kool gebruiken. In den hof: Op land, dat leeg gekomen is, waar b.v. erwten gestaan hebben, zaaie men wiater- spinazie en veldsla; diep omspitten en goed nat maken, wanneer de grond teveel is uitgedroogd. Neem ruw spinaziezaad, niet het scherpe, dat in 't voorjaar wordt uitgezaaid Komt ze te dik op, dan uit dunnen, om groote bladen te verkrijgen. Plant nog kropsla! En ook nog wortelen op don kouden grond, maar haast u. Volgt oen mooie nazomer, dan kunt u zelfs in 't laatst van October en in No vember nog plukken. Blijven ze bij on gunstig weer te klein, bedek ze dan voor den winter met wat loof of stroo; loof is beter. Leg nieuwe aardbeibedden aan, als dc oude minder dragen; neem daartoe, als ge een goed soort wilt hebben, dd ranken der oude planten. Koe- of goed verteerde paardenmest, of deze gemengd spitte men vrij diep onder zet de planten \Vs voet van elkaar; zoo noodig, gieten. Pluk nu uw stokbooncu, vooral uw snij- boonen, geregeld, opdat zij inalseh ge noeg zijn voor den inmaak; sperzieboon tjes kunnen langer inzitten; ook deze maaktk men echter in den regel het liefst in, als er nog geen boontjes inzitten; dus als ze nog jong ziju. Neem nu stekken van nw geraniums (Pelargonium Zonale); 't hout moet hard en rijp zijn, anders gaan de stekken rotten. Men snijdt de stekken juist op één lid af, en verwijdert de grootste bladeren; een dag laten liggen om wat op te drogen. Alleen begieten, wanneer dit hoogst noodzakelijk blijkt. Cineraria's, welke men in 't voorjaar in bloei wil hebben, of ongeveer Mei op een perk wil zetten, moeten thans gezaaid worden; men waehte niet langer. In de schaduw zetten en met een glasruit be dekken tot ze opkomen. Zoodra de plant jes groot genoeg zijn, dienen ze apart in een klein potje te komen; na eenigen tijd overplanten in een grooteren pot. BURGERLIJKE STAND HUIZEN. ONDERTROUWD-: Hendrik Relrel en Marretje van Slooten; Klaas Wiosenekker en Jannetje Jongerden. GEBOREN; Annctje, d. v. Hendrik Bun schoten en Lijsjc Visser; Dirkje, d. v. Dirk Schram en Ilendrikje van Amstel. OVERLEDEN: Jan Zwart, 40 j.. eehtg. van Tijmcntje Rebel. NAARDEN. OVERLEDEN: Gerritje van don Bom, oud 41 j., eehtgen. van C. Rijnsburger. Rikje Wijmpje van Txjoijcngoed, oud 10 maanden. BOEK EN TIJDSCHRIFT OXS EIGEX TIJDSCHRIFT van firma v. Houten. Woesp, bevat: Mnlvablo?men en Toorls. platen; Be schouwing o\er mijn eigen werk; Roman tische herinneringen aan eon Z. Limburg- sehe auto-rit. met 8 opnamen; liet ko zijn. Humoreske; Bij Moeders pappot, met muziek van Cath. v. Rennes: Moderne ver- kecrsreclame, met 8 reproducties; Heide- rust, Helène Swartli; Het zonnerandsel van den oer-Europeeschen Trojaburg,. met een 30-tal situatieteekeningenDe g'schie- dcns van 3 ajien en een giraffe, met tae*r koningen en versjes; D- gasten in het kamp, met 2 schetsteekeningc.iWenken voor kampeerders, met 2 schetsen: Lief hebberij-Prijsvraag. CORRESPONDENTIE Hiermede deelen wij mede. geen anonieme berichten oj> te kunnen nemen tnededcelingen wtelke niet van naam en adres van den af zender voorzien zijn, worden door ons ter zijde gclefe'l. Advertentiën. Onderirouwd I H W HAVERKAMP cn LOUISE YN ZON IDES. Huwelijksinzegening 26 Aug. des nam 2 uur in dc Ned. Hcrv. Kerk te Eemncs-Binnen door Ds. H. H. Ynzonides. Doetinchcm Eemncs-Binnen- 12 Au9' 1911 Heden werd ons ontno men. na een langdurig lilden, onze lieve Man en Vader de Heer JACOB VAN WI1ZENHAUSEN. in den ouderdom van 33 jaar. J. H. VAN WITZEN- HAUSEN—DIENDER LEX HANS FRIEDA. La-en (N.H 9 Aug. 1924. P. C. v. d. Brinkweg No. 339 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Algcmecnc Kcnniigcoing. Mevr. Oldcwclt, Houtweg, Laren, vraagt wegens vertrek harcr meisjes naar Oostenrijk een Keuken-Werk meisje en een Tweede-Meisje. Mevr Dudok de it zoekt tegen iG Ociober eeti P. G. nv*t eoc'le '•etui-'schriften. en een flinke WERKSTER voor censin de week. Direct te beginnen. Zich 's avonds aan te melden Rozenlaantje, I.agedaal. Laren.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3