neer. De gasten krijgen eene corner te nemen, welke na eenig overgeven naast wordt ge schoten. Een uitval van Laren eindigt in een schot naast het doel. Dte gastheeren veroveren het terrein steeds meer en meer. De stijve Pluvius spelers waaronder enkele veteranen zijn niet tegen de kleinte, vlugge Larensche jongens opge wassen. Schot op schot wordt door de gast heeren op het Pluvius-doel gericht, doch steeds gaan de ballen over of naast. Na 14 minuten spelen heeft dte oudste Baylé succes, 1o. Een der backs der Amsterdammers probeert het met een goed doorgezetten soloren, doch de verdediging der gastheeren is paraat. B(eurttelings komen beide ploegen in den aan val, waarbij Laren weer de gelukkige is en door middel van Delvendiep scoort. Met dezen stand 20 voor Laren III fluit scheidsrechter Lustig het einde. L.F.C (Laren) IIPluvius (A'dam) I 1—1. Na den wedstrijd van Laren IIIPluvius II kwamen Laren II en Pluvius I tegen telkaar in het veld. Pluvius wint den opgooi en ver kiest het voordeel van den wind. Beide ploe gen zijn opgesteld als volgt: Laren II Wilh. Bakker. K. Majoor, H. Majoor, T. Broek, K. Schaapherder, J. Kok, G. Biteijerveld, Th. v. d. Water. J. Maas. J. F. R. v. d. Puyl, E. E. Greefkes Jr. D. v. d. Bosch, H. Donker, Mollé, Hulsman, C. Hulst, Olt'ers, W. Back, G. Hulst, Panneman, Butcher, Levendig. Direct na den aftrap onderneemt Laren een aanval, doch de verdediging der Amster dammers is op hare plaats. Daarna is Pluvius aan het woord, die den bal eveneens niet ver der dan tot d'e verdediging kan brengen. Het eerste kwartier wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. Na een algemeen opbrengen van Laren komt de bal voor het Pluvius dotel, waar Maas wiet een schuin schot in den linkerbovenhoek den doelman het nakijken geeft en zijne club de leiding bezorgt. Pluvius begint fanatiek op te zetten ten dringt Laren bij herhaling op hare helft terug, doch de thuisclub weerstaat den druk. Een regenbui onderbreekt voor 5 minuten deu wedstrijd. Daarna gaan beide partijen ge lijk ttegen elkaar op. Geene der ploegen kan het vijandelijke net vinden, zoodat met 10 voor Laren de rust intreed. Na de wisseling zijn het weer de Pluvianen die het eerst in den aanval zijn. Eene lauwe vertooning van dte achterhoede der gasthee ren doet gevaarlijke oogcnblikken voor hun doel ontstaan. Een falen van den Larenschen links-half stelt den linksbuiten der Amster dammers in staat een goeden voorzet te ge ven, welke door de beide achterspelers der thuisclub gtemist wordt en de rechtsbinnen van Pluvius gelegenheid geeft te doelpunten. 1i. Het verdere gedeelte van den wedstrijd wordt door Pluvius hard gewerkt om het win nende punt te halen, doch Laren geteft niet thuis. Met gelijken stand komt het einde. Resumeerende kan van het spel van Laren het volgende ter leering worden samengevat: Doelverdedigergoted achterhoedeonzeker met wegwerken, te zacht en niet goed plaat sen middenlinietamelijk en nam haar taak wat te licht op. Overigens allen goed gtewerkt en prèttig gespeeld. Naaiden IIBlaricum. Voor het spelen van cenen vriendschappe- lijkten wedstrijd om een medaille was Blari cum door Naarden uitgenoodigd. De gasten verschijnen met een hunner sterkste opstellin gen, n.l. W. Vos. T. Heerschop. S. Aluin, G. Reinink, Leo Kortekaas. D. Lettink, D. Dekker. Verstetegen. J. v. d. Kuilen, H. Methorst. G Visser. Direct na aftrap is Blaricum in den aanval, doch Naarden neemt het leder over, brengt goed combmeerend op. Als 9 minuten ge speeld is, wordt als men denkt dat Naa-den dte leiding zal nemen scherp over her doel der gasten een sc-hot gegeven. Het spel golft verder gelijk op en neer. Wisselend zijn beide ploegen aanvallend, zon der dat de dctelman aan elke zijde handelend behoeft op te treden. Een korten tijd is Blaricum aan het woord, doch hare uitvallen zijn zeer gevaarlijk. Uit een dezer bezorgt de rechtsbinnen na 18 minu ten spelen aan Blaricum de leiding, o1. Naarden geeft zich niet gewonnen en werkt hard om den gelijkmaker, doch hare voor hoede mist op het cribickc moment het be- noodigde doorzettingsvermogen om successen te fabriceeren. Daar bij komt, dat het schot bij Naarden zoek is. Haar herhaald opdringen wordt na 34 minuten spelen beloond met den gelijkmaker, 11. Met dezen stand gaat de rust in. Na de wisseling speelt Blaricum een over rompelend spel. Direct na den aftrap bemachtigen de gasten het Iteder, brengen mooi combineerend den bal naar voren en nog niet 1 minuut is ge speeld of de links-buiten verhoogt de score. Na den aftrap bemachtigt dezelfde ploeg we derom het leder en gaat er mede van door. Een schot komt tegen de paal, de bal stuit terug, de rechtsbuiten werpt zich er op en schiet onhoudbaar in, 13. Naarden herstelt zich en brengt het leder voor het Blaricumsche doel. Een ontstane cor ner geeft den gastheeren geen resultaat. Daarna nteemt de linksbinnen der gasten teen soloren, waaruit hij het 4c doelpunt fabri ceert. Naarden laat blijkbaar den moed zakken. Herhaaldelijk wordt ze op hare helft terug gedrongen. Een scherp schot der gasten wordt zeer verdienstelijk door dten keeper gestopt Daarna nemen de gasten het wat kalmjes op, blijkbaar vertrouwende op hunnen voor sprong, waardóór dé adnVallen":van t Naarden steeds gevaarlijker worden. - Kort voor (het einde'mist een der backs der gasthéteren ,na eten ingooi den bal. Blari cum verovert het leder en de midvoor schiet onhoudbaar in. Met dezen stand, 15, komt het einde. Het spel van Blaricum was over het gehteel meer ,,ai" dan dat der thuisclub. De scheidsrechter J v. d. Berg leidde uitstekend. De medaille is alzoo medegenomen naar Blaricum. Excelsior IIDe Gooiers; 0—5. „De Gooiers" hebben gisteren maar al te gtemakkelijk van Excelsior II (Hilversum) voor de zomer competitie gewonnen. Evenals de vorige ontmoeting te Laren was laatst genoemde club niet op het appèl verschenen en kregen De Gooiers eene al te gemakkelijke zege van 50 ten tweeden male cadeau. GYMNASTIEK „Vlugheid eu Kracht". J.l. Zondag heeft de Gymnastiekvereniging „V lugheid c-n Kracht" tte Laren haar eerste f:ct:iocht gehouden, welke zeker geslaagd mag heeten. Te 9.15 uur des voorm. werd afge reden met 30 deelntemers. Op den tocht waren eenige postduiven mede genomen om deze op verschillende plaatsen los te laten en in Laren bericht te brengen, waar de deelntemers zich bevonden. Bij het station Bilthoven werd de eerste duif de vrijheid gegeven. Van Bilthoven werd de tocht voortgezet naar Zeist en vandaar naar dte Pyranude van Austerlitz. waar de troep ongeveer 12 uur arriveerde. Nadat de inwendige mensch ver sterkt en in den speeltuin aldaar volop genoten was, werd dte Pyramide bestegen en de ver rassende vergezichten bewonderd. Daarop werd een foto der deelnemers gemaakt Hierna werden de fietsen weer bestegen en g'epeddeld naar Woudenberg, Nieuw Leusden en Amersfoort. Vóór dat aan het laatste traject werd begonnen, werd in laatstgenoemde plaats nog iets verfrisschends genuttigd. Nauwelijks was de troep buiten Amersfoort, of zij werd verrast door het eerste schot van een springenden band, doch spotedig was het benoodigde bij de hand om het lek te dichten. Bij Soesterberg werden de deelnemers ge- tracteerd op een regenbuitje, doch teen mond orgel en een paar geestige voordrachten wis ten de goede stemming te doen behouden. Nadat de lucht weter was opgeklaard, werd de tocht voortgezet en het laatste gedeelte over Soest en Soestdijk naar Laren met prachtig weer en zonder verdere tegenspoteden afge legd. Bij aankomst werd eenparig den wensch geuit, het volgend jaar meerdere van zulke tochten te maken. De deelname daaraan zal zeker dan niet minder groot zijn. Postduiven. „Dg Reisduif. Zondag 17 Augustus hield „De Reisduif" te Laren een wedvlucht van Chimay (Frank rijk). De afstand bedroeg 253.4 K.M. De beesten werden losgtelaten om 11 uur 45 min. De uitslag is als volgt: 1 Snelder 2 uur 47 m. 15 sec.; 2 W. Wiegers 2 uur 47 m. 42 sec.; 3 W. Teileman 2 uur 47 min. 47 sec.4 idem 2 uur 50 m. 10 sec.; 5 idem 2 uur 51 min. 53 sec.; Snelder 3 uur 5 m. 51 sec.; 7 J. Klaver 3 uur 6 min. 15 sec.; 8 W. Wiegers 3 uur 13 min. 56 sec.; 9 W. Telleman 3 uur 14 min. 58 sec.; 10 J. Blom 3 uur 17 min. 12 sec.; 11 W. Telleman 3 uur 21 min. 28 sec.; 12 W. Snelder 4 uur 6 min. 15 sec.; 13 W. Wiegers 4 uur 6 min. 45 sec.; 14 idem 4 uur 9 min. 48 sec.; 15 idem 4 uur 11 min. 19 sec. Een succes. De Larensche Harmonie heeft Zon dagmiddag j.l. deelgenomen aan het con cours te 's Gravenhage, uitgeschreven door dc Haagsche loden der Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelsehappen en gehouden in „de Batauf", staande iu dc Schevenigsche bosschen. Er hadden zich 19 muziekgezelschappen voor dozen dag laten inschrijven, waaron der uitstekende verecnigingen, als het ste delijk corps \an hot postpersoneel en ste delijk politiepersoneel, lu den voormiddag ging het nog wel, maar om half drio be gon de regen te stralen. E11 het publiek zat N.B. onder den blooten hemel, daar het concours gehouden werd in don tuin. Nadat eerst eenige corpsen hadden ge speeld. moesten onze Larensche mannen cTrea half drie het podium beklimmen. Zo weerden zich dapper. Gegeven werd het verplicht nummer „la Fantasie Lyrique" van .T. Preckker, een moeilijk stuk, waar mee zij' echter den 2den prijs behaalden met 48 punten. Slechts een eerste prijs werd uitgereikt met 51 punten aan het Julianaeorps uit Stompwijk. Het quantum punten voor de le prijs is vijftig. Bijna hadden onze inwoners dus de eerste be haald. Dat zij deze een volgende maal mogen behalen. Eeu rusthuis voor bejaarde lieden. Aanvang October zal door de Zusters J. Grootveld en X. Creutzberg, tot voor kor ten tijd werkzaam in het Hcrv. J}iacones- senhuis te Haarlem, te Laren een Rust huis worden geopend voor bejaarde lieden. Tevens zullen zieken worden opgenomen. Het Rusthuis zal worden gevestigd in Villa Rust'noeve, Oude Blaricumsche weg, naast de Gooische School te Laren. Concert. Zondagmiddag gaf de Mandolineclub „Ars et Labor", direct, de heer Joh. de Wilde, van Amsterdam, een uitvoering in het Herstellingsoord „Bosch en Heide". Dit concert werd zoowel door verplegers als patiënten op hoogon prijs gesteld. Een dienstweigeraar. Voor eenige jaren geleden ontsnapte uit de legerplaats by Naarden een zekere H. A. v. C., die thans reeds maanden in woner onzer gemeente was. Deze descrtatic had plaats onder vrij gunstige omstandigheden, zoodat men tot nu toe geen kans had gezien den vertrok ken milicien te arresteeren. De bedoelde v. C. werd echter gisteren door onze poli tie uit zijn huis aan den Molenweg ge haald en op transport gesteld. Naar de ar restant mededeelde, had hij gewetensbe zwaren en zal ook blijven dienstweigeren. Een nette bewaker. Dij lieer Wolstijn, architect te Blari cum, die werk heeft in de Nuarderstraat bij het huis van den heer W., heeft aan gifte bij de politie gedaan, dat op het werk een groote partij timmerhout is ge stolen. Na onderzoek bleek dat het hout was ontvreemd door een zekeren J. K., al- hieu, die N.B. zelf als bewaker over dit werk dienst deed. De bedoelde J. K. ge noot een salaris van f 30.per weck en ontving voor zijn waken 's avonds f 5.—. Ondanks het vertrouwen dat in hem ge steld was, heeft hij kans gezien dit hout telkens in kleine partijen weg to voeren en het was langzamerhand" al een heele voorraad. De politie heeft tegen hem pro ces verbaal opgemaakt. Ongeluk. Gisterenavond 10 uur heeft alhiier iu de Naarderstr., ter hoogte van café Blom, een ernstige aanrijding plaats gehad tus- schcn drie motorrijders en onze paatsge- noot, de groenteboer G. de Graaf. Deze vertelt dat hij circa 10 uur zijn paard naar huis bracht en plotseling rechts van den weg werd aangereden door een dronken motorrijder met twee men- schen op de duozit. De heer de G. liep on middellijk het café binnen om getuigen. Intusschen waren de drie hoeren leelijk terecht gekomen. Het waren B. v. H., O. A. B. en B. A. uit Baarn. De laatste was bestuurder. Do getuigen kwamen direct opdagen, alsook de politie die direct was opgebeld. Er ontstond een heftige scheld partij tusschen de drie hecren en den heer de G. Ze beweerden dat de G. links liep met zijn paard, deze eeliter houdt vol dat hij rechts liep. Daar het stortregende kon de politie geen sporen nagaan, daar die direct werden weggespoeld. Do hoeren stapten, alvorens de politie er nog was, op en roden naar het bureau om aangifte te doen. Ze werden aldaar ver bonden. De eene had een kapotte knie, de nuder een vrij ernstig gekneusde hand, de derde was zelfs even bewusteloos. Het paard van de Graaf werd vrij ernstig ge wond aan kop en enkel en was hedenmor gen vrij stijf en kon niet werken. Van één en ander is proces verbaal opgemaakt. Het staat echter te bezien wie bekeurd wordt, want de G. heeft geen enkele ge tuige en de drie hoeren zijn in de meer derheid. Wel is geconstateerd, dat ze dronken waren, wat natuurlijk sterk tegen hen pleiten zal. Begint liet weer? Hedenmorgen wandelde iemand op de verlengde Meentwog en zag dat een hond huis hield onder de kippen van Prof. v. Loghum. Ilij waarschuwde de fa milie en zqide dat het de hond van den heer L. was, wonend aan de Drift alhier. Dc politie heeft hedenmorgen onderzoek gedaan. Er zijn totaal 5 kippen verdwe nen, de veeren resteeren slechts. Begint dat geroof al weer, er was juist wat kalm te in de hondenlinie, die zoo nu en dan eens een inval doet. Verwisseld'. Zondags staat het rijwielhek voor Hatndorff propvol met fietsen. Geen won der dat er wel eens vergissingen ontstaan. Dezer dagen deed Mevr. de II. uit Blari cum aangifte dat haar fiets uit het rek was gestolen Zaterdag j.l. Na onderzoek bleek dat deze fiets meegeomen was bij vergissing door een Hilversumscho dame. Gevonden. Een bruin toschje met ziTv. beugel, inh. een,ig geld, rozenkrans, enz., een R.-K. kerkboekje, eeu kindermantel. Us. J. P. Eringa. Men schrijft ons Het was 17 Augustus 40 jaren gele den, dat Ds. J. P. Eringa, thans emeritus predikant en wonende te Hilversum, in zijn eerste gemeente werd bevestigd, noc- wel het 't nadrukkelijk verlangen van den jubelaris was, dat deze dag met het oog op zijn gezondheidstoestand onopgemerkt voorhij ging, mocht hij tochc vun tal van zijden, van vrienden bewijzen van belang stelling ontvangen. Ds. Eringa, die zeer veel gedaan heeft in den strijd tegen do moderne richting, is thans 69 jaar oud. Hij is geboortig uit Friesland. Na eerst op 22-jarigen leeftijd met de studie een aanvang te hebben gemaakt, deed Ds. Eringa op 17 Augustus 1884 zijn intrede in de gemeente Gaast. in Friesland. Achter eenvolgens diende hij de gemeenten Fcr- werd van 1888 tot 1890, Engwierum van 1890 tot 1893, Oostwold van 1893 tot 1901. Vandaar werd Ds. Eringa naar Amster dam beroepen, alwaar hij op 29 Sept. werd bevestigd en op 2 October 1901 zijn intre de deed. De predikant was daar tot 1 Oct. werkzuam, op welken datum hem om ge zondheidsredenen emeritaat werd verleend. Sedert dien woont Ds. Eringa, die lijden de is aan een chronische bronchitis ert asthma, tc Hilversum. De jubilaris heeft een werkzaam leven achter den rug en het moet een vrceselij- ke smart zijn voor een man, die in woord en geschrift, zooveel aan het kerkelijk leven heeft deelgenomen, thans nog alleen maar met de pen voor de beginselen, die hem lief zijn. te kunnen opkomen. In de jaren, dat hij het predikambt vervulde, was hij lid van zeer veel verecnigingen cn commissies en het is vanzelf 9prekend dat iemand met een dergelijk karakter daarin een werkzaam uundeol had. Veel heeft hij gedaan voor het Christelijk onderwijs. Voorts was hij tal van jaren secretaris van de Confessioneele vereeuiging en den laut- sten tijd van zijn verblijf te Amsterdam scriba-quuester van het Prov. kerkbestuur vau Noord-Holland. Bij het bezoek, dat wij den jubilaris brachten, vertelde hij vun den strijd, dien h ijgevoerd heeft in Ferwerd en Eext oni die gemeenten van de Heerschappij van de moderne kerkvoogden te verlossen en hoe hij als consulent van Ooster-nijkerk onder Gods hulp, die gemeente van de heer schappij van den modernen kerkeraad had bevrijd. Het verheugde hem, dat zijn strijd tegen het ongeloof in verschillende ge meenten met zegen was bekroond. I11 tal van gemeenten in Friesland en Groningen heeft hij veel voor den Evangelisatie-ar beid gedaan, nam daartoe het initiatief, steunde die of hielp dien voort. In ver schillende tijdschriften verschenen tal van artikelen van zfjn hand. In de voorm.-godsdienstoefening sprak Ds. van Leeuwen den jubilaris, die onder diens gehoor aanwezig was, toe. De ge meente zong daarna „Dat 's Heoren zegen op U daal", waarna Ds. Eringa met een enkel woord dankte, vooral voor de vrien delijke wijze waarop hy in de gemeente Hilversum was opgenomen. Toelating Politieschool. De navolgende personen zijn na af gelegd examen uit ruim 4U0 sollicitanten, toegelaten tot het volgen van de lessen der niodel-politievakschool te Hilversum voor het cursusjaar 19241925. II. Alkema, Hilversum; H. de Wit, En schede; P. van Boom, Utrecht*; S. van Ingen, Arnhem*; J. M. Los, Amsterdam*; C. J. H. Blomhof, Groningen*; A. Uitterlin- den, Dordrecht*; H. Schuurman, Zaandam; J. Bierma, Leeuwarden*; W. Koolstra, Dantumadeel*A. M. Kreikcn, Middelburg; P. F. van der Veer, Hcerdte; H. Houwerzijl, AppingcdamJ. Weenk, Huis ter Heide* A. Hoogstrate, Wemcldinge* JA. v. Gaaien, Ewijk; A. Maas, Terheide* P. H. van Hoo- gen, Amsterdam H. J. Felres, Amersfoort* G. Quivoov, Z'eist* S. Kuipers, Twelloo; E. J. Jongman, Zwartsluis; H. A. H. ten Bokum, Hengelo; J. Fokker, Klaaswaal*: J. Ch. Wainzich, GroningenE. Hovenkamp. Amers foort; S. Swanink, Medemblik; W. G. Boden, 's-GravenhageJ. Roinpelman. Almelo; L. Pulkerman, BedumJ. Das, Apeldoorn; G. Kuntkcs, Beerta. De met een gemerkte candidaten zijn on voorwaardelijk totegclaten. Gevonden voorwerpen. Cape, kuiken, beurzen met inhoud, schroevendraaier, diverse kindorschoentjes, rozenkrans, zakmes met 9chaar, streng bindtouw, konijn, kindertasjc, broche, tasch met boeken, sleutel, mutsen, 1 paar oorbelletjes, zilverbonnen, kwartje, kinder- schort, zakje haver, nagelmes, padvinders ransel, koppeling voor electrisch licht, re genjassen, halssnoer, sigarettenkoker, cein tuur, 2 K.G. gewicht, armbanden, tasch, hoed, pet, rijwiclpomp, insigne, rok vlinder, damesrijwiel en portefeuille met inhoud. KUNST Kfcikcciicvit. H. Schconderbeek. Zondagmiddag hadden zich weer velen op gemaakt om het Kerkconcert tte Naarden bij te wonen, dat dezen keer onder auspiciën van den heer H. Schoonderbeek (orgel en fluit) werd gegeven, met welwillende mede werking van onze talentvolle Bussuinsche alt zangeres mej. Else Thole cn den hteer F. Marx, achter wiens naam op 'het programma tus schen haakjes geplaatst was „orgel", waaruit men zou moeten afleiden, dat hij organist is. Het is zeer tc betreuren, dat d'eze executant als „Dritter im Bunde" verscheen, want hij heeft het klaargespeeld het anders zeer muzi kale fluitspel van den heer H. Schoonderbctek zoowel als den uitnemenden zang van Else Thole zeer te belemmeren in hun muzikalen opbloei door zijn beneden het gemiddelde pcii van een zeer middelmatigcn dilettant blijvende orgelspel. Toon mij uw itepertoire en ik zal u zeggen, wie ge zijt! De heer F. Marx had o.m. als orgel-soli op zijn repertoire van dezen mid dag een fantasiclooze Fantasie van J. W. F. Brands Buys, een zinloos klankenspel dat Pastorale was genaamd van denzelfden com ponist en (wij kunnen het 'heusch nitet helpen) een Adagio van J. Worp, muziek, zóó armoe dig, kaal, verstelen, krachtloos en muf, dat de ouderwetsch-vervelendc cn ouderwetsch- sentimenteele voordracht die deze muziek stukken ..genoten" het gehteel waarlijk tot een beproeving maakte. En dan de „Mardhe Nup tiale", van Brugman in een trekschuit tempo! En dat te moeten aanhooren in Naarden's muziektempel, waar itedcre ernstige muzick- vriend met zekere devotie aan denkt door dc sraltendc onvergetelijke momenten die zij daar beleefden bij de vertolking van de edel ste uitingen van toonkunst, door kunstenaars wier capaciteiten een waardig medium waren, waardoor de schoonhteid zich den menschen kon openbaren. Dan moet men terug denken aan de vorige kcrkconcerten, waar jonge talenten, die pas den Prix d'Excellcnce voor orgel hadden behaald de G-moll Fuga cn dte d-moll Toccata van Bach en dc wondere orgel composities van César Franck vertolkten. Toen had men het publiek slechts aan te zien om te weten dat allen den loutcrenden in- vloted ondergingen van die wijdingsvolle kunst. Nu was het publiek onrustig en be wegelijk. Er was geen stemming en wij zagen verscheidene muziekkenners onder de aanwe zigen, die een mcdelijdenden glimlach soms niet konden verbergen. Wat was er tenslotte tte redden van de wonder-mooie Aria van Bach, voor alt met begelteiding van fluit en orgel? Else Thole zingt deze muziek op een wijze waaruit blijkt, dat zij den geest van Bach met zichzelf heeft weten te doen samenvloeien tot één harmo nische uiting van zijn religieuze visie? Hoe hinderlijk was voor haar en voor den fluitist de g'ebrekkige orgelbegeleiding, die belem merde in plaats van te dragen, die de stem ming stoorde in plaats van haar mede te hel pen wekken. In het naspel was de phraseerlng voor den fluitist haast niet te döten en in de fraaie Sonate van G. F. Handel voor orgel en fluit ging veel schoons verloren in een onevenwichtig samenspel. Else Thole zong nog Biblische Lieder van Dvorak, waarvan op een vorig concert door mej. Di Moorlag ook tenkele waren gezongen. Deze liederen van den Boheemschen compo nist eischen een diepe muzikaliteit en goede stemmiddeten van de vertolkster, eigenschap pen, die Else Thole in ruime mate bezit Boeiend er. \an groote ontroering was haar creatie van het laatste lied: „An den Was- stern zu Babylon". Het „Jerusalem" zong zij met een ontstellende dramatische kracht. Haar prachtige altstem, buigzaam en volledig be- heerscht. straalde in de volle glorie van haar dramatisch-kunncn in het fragment uit Verdi's 1 Requitem". Er w?s een donkere dreiging in het fatale „Liber scribtus proferetur". Zoo dat er aan dezen middag toch nog een schoone hennnering blijft. T. GEMENGD NIEUWS, D© mijnramp in België. Vrijdag heeft in een kolenmijn nabij Chatelt een geweldige mij-ngasont- plcffing plaats gehad. Vijftien mijn wea ker© werden onder de instortende gaan derijen bedolven- Een Italiaanschen mijn werker ken door den on middellijk geor- ganiseerden reddingsdienst, levend naar beven gebracht werden. Dc an dene opgesloten arbeiders heef inpn neg niet kunnen bereiken, daar nog steeds instortingen plaats vinden. Men heeft weinig hoop, -ze nog levend aan te treffen. BOEK EN TIJDSCHRIFT De WERELDPOST van 14 Augustus bevat: Muziekfeest Tentoonstelling Til burg, titelplaat en plaat in de tekst; Din gen van den dug; Nieuws uit Engeland, 3 opnamen; Koninginnebezoek uan Middel burg, 5 kieken; Hei laatste nieuws, 5 fo to's; Groote stadslueht, artikel v. Jhr. mr. de Marees v. Swinderen; Parijsche zomer avonden: Sport, 6 opnamen; Modekrabbels, 3 modellen; Bij de vioolbouwers in Mitten- wald, 8 kieken; BloemkweekerSprestutte, plaat: De dood van een groot schrijver; Mundus vult decipi, met 4 afbeeldingen; De Tilburgsehe tentoonstelling, 12 opna men: Vervulde pliehten, roman; Damru- briek. BURGERLIJKE STAND EEMNES. GEBORENClemens Wilhelmus. 20011 van Joh. Ger. Majoor en Klasina Johanna Smit. HUIZEN. ONDERTROUWD1: Nicoluas Johannes Peursum on Jannetje Hemlriku vau der Vuurst, Tij uien den Oude en Pietertje Keijor, Klaas de Groot en Zwaantje Teeu- wissen. GEBOREN: Jan. z. v. Pioter Kos en Kaakje Seheenstra; Willempje, d. v. Ger- rit ven Amstel en Heudrikje Vreeswijk; Gerritje, d. v. Joost van Ainstel en Hen- drikje Kos; Harmen, z. v. Dirk Ilogenbirk en Gijsje de Boer; Marion Willem, z. van Willem Pieter Bo rho.it eu Maria Ho tner. OVERLEDEN: Jacob Hendrik v. Meurs, 6& jaren, wedn. v. Willemijtje Hogenbirk: Gerrit Schaap, (H jaren, eehtg. v. Judikje Lustig; Maria Geertruida Schut, 37 juren, echtg.e v. Hendrik. Willem Duvkcr (overl. te Amsterdam). NAARDEN. GEBOREN: Helena Maria, dochter van A. J. de Bruijn en C. R. Schimmel. GETROUWD A van de Bilt en A. Maas RUSSUM. GEBOREë: Jan Aart, z. v. A. Dija en E. Brunink; Theodorus Johannes Antonius, z. v. Th. Veen en M. II. Kuiper; Albert, 2. W. vun Slooten en G. Loois: Johan nes Rosalius Maria, z. v. M. M. van den Hoogen en G. van Brocmcn; Mnrgaretha Geertruida, d. v. F. J. Poters en F. C'alis; Gerrit. z. v. J. E. van Leeuwen en F. Schoenman. ONDERTROUWD: .1. Heintsmau en E. S. de Boeff; A .W. Schouten en G. Does. GETROUWD: Z. A. va nSoest en A. A. van den Broek. OVERLEDEN: Lamhertus Kamphuis. 66 jaren, eehtgen. van J. J. Waterham. CORRESPONDENTIE" S. te Laren, Uw stuk is niet voor op name geschikt. Abonnementen worden aangenomen: Laren: Stationsweg 441d. Tel. 81. Blaricum: Melkstraat. Huize Ellen''. EemnesVoogdenerf.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3