Voor de Jeugd. BELLETJES. dienstbode meisje Ged. Coupeuse MOOI LANDHUIS, Driewielig rijwiel SPORT Voetbal. J.l. Zondag was de regen de heerscher van den dag. De wedstrijden in Laren hadden gdcn voortgang. Voor den kamp L.V.V. II versus S.D.O II Bussum waren beide elf tallen onvoltallig in het veld. waardoor zoo doende niet gespeeld kon worden. De ont moeting L.V.V. IllSteeds Voorwaarts I uit Hlrlversum werd w'egcns de geweldige stort buien eveneens niet gespeeld. L.F.C. I Laren moest te Hilversum in het Sportpark verschijnen ten einde de N.V.B. 2e klasser D.W.S. uit Amsterdam te bckam- p'en. Om 11 uur 's morgens was de wedstrijd aangekondigd, doch het water viel nog met pijpestelen naar beneden. Was het wonder dat van' L.F.C slechts 3 man waren opgekomen? Toch hebben de ontbrekende 'luidjes Laren op zeer onsportieve wijze in den steek gelaten. Om bij half twaalf, gat de scheidsrechter R'epelius uit Bussum aan Laren nog 5 minu ten de gelegenheid om in het veld te ver schijnen of niet op te komen. Ten einde de financieele strop -van de 10 pop inleggdld tt redden bij uitkomen wordt dit bedrag te- 1 uigibetaald kwam Laren met de volgende jongens in het veld Luif, Maas, J. Kok. C. de Leeuw. KI. Schaapherder, J. Jansen. B. Lustig. G. Wortel, J.v.d.Puyl, J. Mulder. Men constareere hieruit, welke lui hunne club op onsportieve wijze in den steek lieten. Men ontdekt tegelijkertijd, dat Laren zelfs niet-spelers mee in het veld moest zetten. De Amsterdammers waren volledig, zoodat de ont moeting dan ook het karakter droeg van een spelletje van kat en muis. Is het men schel ijker wijs gesproken niet te begrijpen, dat met zóó weinig clubliefde voor oogen, Piet van Oost niet mede wensebte te spelen, om daardoor voor eene geheeïe com petitie aan L.F.C. vast te zitten? Is het te verwonderen, dat de Larenschc doelman geen trek had 'tot houden der vijandige schoten, zich in de plassen, wdlkfc onder de doellat stonden, te werpen? Immers neen! Dc weg blijvers hebben hunne club een slechten dienst bewezen. Waren de zwarthemden volledig opgekomen D.W.S. zou g^ecne gemakkelijke overwinning te boeken hebben gekregen. Dat staat vrijwel vast. De jongens in het veld hebben, zooveel in hun vermogen lag, hun best gedaan. Door de D.W.S. voorhoede geregeld in buitenspel po sitie te zetten, kon vedl onheil worden voor komen. De wedstrijd werd vóór- zoowel als na de rust hoofdzakelijk op de Larenschc helft gespeeld. Aanhoudend zette de Amster- damsche voorhoede op en lieten de achter hoede der zwarthemden geen oogenblik met rust. Met 60 nederlaag verlieten de Larineezen het veld. D.O.S.V. I (Hilversum)—Blaricum 23. Voor "eene Vriendschappelijke ontmoeting trok Blaricum Zondagmiddag naar D.O.S.V. I te Hilversum. Het weer was sinds den morgen aanmerkelijk opgeknapt. Toch verschijnt Bla ricum met slechts 9 man in het veld. De op stelling is als volgt: V os, Versteegen, Aluin, C. van Amstcl, Jj. Dekker. Reinink, Fokker, Methorst, Visser. Blaricum wint den toss. D.O.S.V. laat zeer sportief 2 man uitvallen, zoodat beide ploegen 9 spelers sterk zijn. I>e gasten veroveren den bal, gaan er mee van door, doch stranden op de achterhoede der igasthecren. D.O.S(.V. neemt het leder mede. doch komt ejr niet verder mede dan de mkldcnlinie. Dan is het weer Blaricum. die het spel in handen neemt. Goed combiner- rend wordt opgebracht met het gevolg, dat Dekker met een tam schot na 8 minuten spe- lens de gasten dc leiding bezorgt Daarna golft het spdl op en neer. met af wisselend beid'e ploegen in den aanval. Blari cum zit geducht op der* bal, doet herhaaldelijk zeer gevaarlijke uitvallen. Als 18 minuten ge- speefld is. krijgt Reinink ccnc goede kans tot inschieten, doch mist. Dekko'r werpt zich op het ledfer en deponeert het in het heiligdom der gastheeren. waardoor Blaricum met 20 leidt Dit blijkt te veel voor de Hilversummers. Geducht pakken zc aan en zetten op. waar door de Blaricumsche achterhoede menig be nauwd oogenblik doo-lCeft Het duurt dan ook niet lang of D.O.S.V. weet haar eerste tegen- punt te noteeren. Met den stand 2i voor Blaricum treedt de rust in. Na de wissdlmg geeft de thuisclub het vriendschappelijke karakter van de ontmoeting prijs, door de tweede helft volledig met 11 man in het veld te verschijnen. De doelman wordt met eenen anderen speler van D.O.S.V. verwisseld. Bij Blaricum wisselen Versteegen en Dek ker van plaats. Als de bal aan het rollen gaat, nfeemt Blari cum het leder mede en forceert een vinnigen uitval. Meihorst krijgt den bal aangegeven van Reinink. Gene zet het leder scherp voor, waar door Versteegen de gelegenheid krijgt den voorsprong der gasten tot 31 te vergrooten. Door deze overrompeling *en oogenblik verbluft, zwoegen daairna de Hilversummers en pakken met man en macht aan. De gasten worden op hunne helft teruggedrongen, bijwij len ingesloten. Al spoedig verkleint D.O.S.V. den achterstand tot 32. Weer en aanhoudend zwermen de gasthee ren voor het doel der gasten. Deze laatsten verdedigen taai. Menig schot wordt door den Blaricumschen doelman gehouden en wegge werkt. Niemand der spelers kan meer het net vin den. zoodat Blaricum met eene 32 overwin ning huistoe gaat Korfbal. Geene wedstrijden gespeeld, wagens het slechte weer. Dressuur. JjL Vrijdagavond woonden wij eene oefe ning bij van de Politiehonden Dresseerclub Laren en Omstreken. Op een mooi gelegen heideveld, aan alle zijden begrensd door hoog boomgewas, even ten zuiden der erfgooiers- woningcir. waren een 7-tal leden met hunne dieren opgekomen. Dezen avond werden be- wakingsoeleningen gehouden. Ei waren twee categories van honden aanwezig, n.l. de zoo goed a!s afgerichte en de nieuwelingen. De andere beesten werden neergelegd bij een rijwiel, jas, tasch "e.d. en hadden deze voor werpen te bewaken en te beschermen. Nadat de dieren ten plaats was gegeven, de meester zich had verwijderd, verscheen een dief,, die de te bewaken voorwerpen wilde medencmen. Hardnekkig verdedigden de honden hun be zit 'en hielden den vreemdeling op een af stand. Naderde deze echter de voorwerpen een beetje te dicht dan maakt hij vrij onzacht kennis met de tanden der bewakers. Een volgende oefening was nog meer vol maakt in dressuur Eten „boef" werd aan de beesten „voorgesteld". Daarna verwijderde deze zich. Als 'hij op geruimen afstand vcr- we;. w"I c:r. dev hrv.lcn losgelaten om den inmiddels vluchtenden boef tot staan te brengen. Was de hond den vluchteling bijna genaderd, dan schoot deze "een vuurwa pen af. Te vergeefsch. Het beest viel hem aan en belette het verdere vluchten. In gezelschap van zijnen meester bracht de hond den ar restant daar. waarheen zijn meester het hem g'elastte. Verweerde de arrestant zich, dan werd de hond levensgevaarlijk voor hem. Den jonge dieren werd o.a. geleerd op hunne plaats te blijven 'liggen, al verwijderde hun meester zich ook, eene oefening, welkfc een taai geduld vcreischte. Postduiven. Zondag 24 Augustus hield „De Reis duif" te Laren een wedvlucht vanaf Xnyon (Frankrijk). Afstand 305 K.M. De beesten werden te 8 uur 40 min. losgelaten. De tijden van aankomst waren: 1 J. Blom 1 uur 29 min. 46 sec.; 2 B. C. Kok 2-2-17; 3 J. Klaver 2-3-4; 4 W. Tub man 2-13-46; 5 W. Snclder 2-15-31; 6 W. Telleman 2-26-24; 7 W. Tclleman 2-27-42; S B. C. Kok 2-37-23 9 W. Snelder 2-18-39; 10 J. Klaver 2-52-42: 11 W. Wiegers 3-7-19; 12 idem 3-10-46; 13 B. C. Kok 3-34-20. Do ziveren medaille voor deze wedvlucht is alzoo gewonnen door J. Blom. Do kampioen der jonge duiven is ge worden 3.24.23779, eigendom van J. Klaver, die hiermede winnaar is gewor den van den beker, uitgeloofd voor den eigenaar van het dier hetwelk in de 6 grooto vluchten het hoogst aantal punten behaalde. Het aantal punten door deze duif gemaakt is 89. Gemiddeld heeft dit dier in de 6 vluchten oen snelheid ge maakt van 1290 Meter per minuut. Een geschiedenis van laug, lang geleden. De Beer was niet tevreden. En waarom dan niet? Had hij dan geen heerlijke, uitgestrekte bosselvcn, 7.00 wild als hij zc maar weit- selien kon ,mct veel eetbare bessen, mie ren. klein wild, en in de schuimende beek forellen, die hij vangen kon bij de watervallen op de gladde steenen? .Ta, maar.. Had hij dan geen besehut- te, veilige hoekjes achter steile bergwnn den, plateautjes, waar hij zich zoo lekker zonnen kon? En geen lauwe, borrelende bron, om zich te baden? Ja, maar.. Wn- ijm er dan soms geen boomen om zich! togen te schuren? O genoeg, en wit een mooie, hooge- En toch was er een maar: De arme beer was 7.00 alleen! Hij ver langde erg naar gezelschap. Toch be hoefde hij maar de bergkam over te klau teren 0111 een gezellig boerinnetje te vin den; en ecnige andere beren om mee te vechten. Hij ging er ook weieens heen, ja. maar thuis voelde hij zich nooit bij z'n soort- genooten. D'e goedige, logge Beer stelde zich een vriend voor, met wien hij kon jagen en rusten, en spelen en praten, een echte, groote vriend, ja oen, die beier was en knapper dan hij. Zou er wel zóó een bestaan? De Beer wist hot niet, maar hij verlangde met vaag en onbestemd verlangen en zocht en zocht.... Zoo was hij dus meer verdrietig dan ontevreden. En soms richfte hij zich op z'n achtorpooten in z'n volle lengte op, hief z'n kop in den wind en snoof. Niets te zien, niets te ruiken; plof vielen z'n zware klauwen weer neer. Met getikkel van nagels liep hij verder over den stco- nigen grond, en ging, wéér alleen op jacht. "Waar bleef toch zijn groote vriend?! Maar op een goeden dag bracht hem de wind een vreemde geur zooals hij nog nooit bespeurd had. 't Bracht hem in groote opwinding. Iets in hem zei dat nu z'n wensch in vervulling zou gaan. En z'n onfeilbare neus wees hem den weg. Dien volgde hij maar gehoorzaam. De lucht werd al sterker en sterker, over een lieflijk bloeiend weiland vol grooto. wilde bloemen, door een kabbelende beek waar lenige lianen overhingen ging bij sneller en sneller.... Z'n1 goed berenhart klopte luid. E11 toen hij 't tijd vond zich op te richten, zie toen staarden z'n kleine oogjes in dc vreemde oogen van een ander wezen, dat tusschen de blaren bom stond te beglu ren. 't Waren vreemde aantrekkelijke oogen. zooals geen dier ze bad, machtige wonderlijke lichten. Dc Beer voelde zich zonderling ontroerd. Waar had hij ze meer gezien. Nergens. En toch meende hij eon broeder uit z'n kindertijd terug te vinden, die lang geleden zijn naaste ka meraad geweest was en sinds weggezwor- ven was. Broeder zei dc Beer, (want in den tijd waaruit dit verhaal stamt, duizende ja ren geleden, konden de Beren nog spre ken) Broeder!, en er was geen wantrou wen in z'n stem noch in z'n hart. 't Was een dringende, vertrouwelijke roep. En wat antwoordde de Menseh? (want dat was 't vreemde wezen). Na eenige aarze ling, 't overwinnen van z'n achterdocht, glimlachte hij. En zoo sloten ze vriend schap. Wat was de Beer gelukkig! Samen jaagden ze, de menseh bedacht 't jacht- plan met z'n listig verstand, de Beer voerde '1 uit met z'n groote kracht. Tevre den sliepen ze dan in 't eenvoudige hol, de Menseh in dc beschutting van de war me bcrenpels. Lang ging 't goed; de Beer wist niet wat hij doen zou van vriendschap voor den Menseh, hij diende hem met heel zijn wezen. Hij gaf gul al wat hij had, en hoe de Menseh hem voor de gek hield en vroeg niets terug. Ook merkte hij niet, hoe de Menseh hem voor den gek hield en gebruik maakte van z'n diensten uit eigenbaat en niet uit vriendschap. Hij had z'n vriend gevonden en was gelukkig. Maar eens, dat zij weer samen jaagden, voelde do Beer plotseling oen stekende pjjn in z'n linkerzij, en opkijkende zag hij den Menseh staan met zijn boog nog in sehiethouding. Een groote verwondering kwam over hem, maar hij dacht aan een ongeluk, en zei: Broeder, 't doet geen pijn. Later in dc eenzaamheid likte hij do stekende wond, maar hij was gauw beter en be hield slechts een haast onmerkbaar lid- teeken. Maar eenigen tijd daarna, toen ze weer op jacht waren, gebeurde het/elfde. Dit maal was de wond ernstiger. Dc Beer zei niets, maar zag met lichte schrik de wrevel in zijn Broeders oogen, din hij niet begreep. 't Lidtecken was echter niet groot en ze togen al gauw weer op jaeht. D'e Beer lette nu bedroefd op alle bewegingen van zijn vriend, inanr toen hij zich even afge wend bad. trof hem weer een pijl. Broe der, broeder, jammerde de Boor, waarom deed je dat, en hij zag hupeloos den Menseh aan. „Je bent zoo dom, zoo onbehouwen, je stinkt zoo!" riep deze. Maak mij dan toch liever heelemaal dood, je hebt nog één pijl, dood mij dan toch!, smeekte de Beer. Maar de Menseh lachte smalend. Toen keerde de Beer zich om, verdween smar telijk steunend in 't dichte bosch, en kwam niet weer. Maar ditmaal genas de wond lieel langzaam, eigenlijk nooit hee lemaal, en nog steeds heeft de Beer een pijnlijk lidtecken. Lang beeft 't geduurd, eer de Menseh iets begon te begrijpen van wat hij zijn Broeder aangedaan liad. Nu begint bij er iets van te voelen en om t goed te maken beeft hij de achter kleinkinderen van den B er opgenomen in een dierentuin en geeft hij Teddy's aan z n kinderen, den Beer ter eere. ONZE NATUUR RUBRIEK Hef ruien van ons Pluimvee. D'e rui wordt vaak ten onrechte onder de ziekten gerekend, want hoewol hij schijnbaar gepaard is met. uitputting, lus teloosheid, gebrek aan eetlust, ja soms zelfs mot den dood, zijn dat alle slechts nevenverschijnselen, die niet aan den rui zelf, maar aan de conditie van den ruien- den vogel to wijten zijn. Wij kunnen met zekerheid aannemen, dut de rui oen volkomen natuurlijk ver schijnsel is, dat zich bij gezonde dieren ieder jaar op den bestemden tijd met groote regelmaat voordoet. Men heeft de vernieuwing der veeren wel eens vergeleken met de wisseling der bladoren, maar deze vergelijking gaat niet op. Do bladeren tceli bewerkstelligen de ademhaling der plant.en als zc die taak oen bepaalden tijd verricht hebben, groeit er tusschen bladsteel 011 tak of stengel een zeer, zeer dun laagje kurk, waardoor do toc\oer van voedings-sappen vrijwel geheel wordt afgesloten en dus de voeding van het blad stop staat. Bij de kleinste ritseling of stool, valt het ver armde, verkleurde blad af en op do won- deplek ligt nu het daarevengenoemdc kurkschijfje als een beschermende pleister! Op diezelfde plek komt nooit weer een nieuw blad, z.c blijft ledig, onbezet. In de onmiddellijke nabijheid echter ontstaat 'n nieuw blad. Hco geheel anders staat het met de veer. Zoodra ook haar dienst-tijd om is, kan, ja moet ze weg, al was zc van het verblindondste wit, de moor heeft zijn plicht gedaan. De veer is evenals het blad ten doode opgeschreven, maar vaak behoudt zc toch haar schoonen glans en schitterendste kleuren nog jaren en jaren lang, wat met het blad niet het geval is. Maar in tegenstelling met het boomblad komt precies op dezelfde plek de nieuwe. Die zit er al onder, recht er onder en deze nieuwe stoppel gaat nu het werk van uitsmijter vervullen. Meedoogenloos duwt hij lang/aam maar steeds krachtiger dc oude voer weg, die zoo vaak bewon dering om haar glans en kleuren rijkdom en sierlijken vorm heeft opgewekt. Er was een tijd van komen Nu is de tijd van gaan! Moeder Natuur is op haar tijd streng en zet haar wil met kracht en geweld door! Zoo gaat het mot groot en klein, met de wuivende kostbare versierselen van den struis, met de meter-lange scliit- terend gcoogde dekveeren van den pauw, 7,00 gaat het ook met het haast onzicht bare donspluimpje, dat als een stofje zweeft door de huiskamer als de ruiende kanarie zich maar even het vcerenpakjo schudt. Zoo met alles! De nieuwe stoppel ontwikkelt zich meestal snel, de bloedsaandrang is sterk, liet bloed is voorzien van juist die stof fen. welke voor den opbouw noodig zijn. Zijn vliezig omhulsel kan 't niet meer uit houden. het scheurt en de nieuwe veer ontvouwt zich langzaam maar zeker. Zij is gelijk in kleur en vorm aan haar voor gangster. Er kunnen echter een paar ge vallen voorkomen, dat de nieuwe een weinig anders en soms heel wat langer, breeder en fraaier is. Deze afwijking komt voor bij die vogels, waar het. man netje van het wijfje verschilt in de bevc- dering, maar waar de jonge mannelijke exemplaren eerst geheel gelijk bevederd zijn als de wijfjes. Bij hoenders, fazan ten, pat l ijzen, pauwen en eenden komen de mannetjes bij hun eersten rui op kleur. Hebben ze eenmaal die onderschei dende kenmerken verkregen, dan mogen bij de komende wisselingen de kleuren dieper worden, maar veranderen doen ze dan eigenlijk niet meer. Oude wijfjes krij gen soms zulke veeren, die anders alleen aan de mannetjes eigen zijn. Het is duidelijk, dat de volgorde waar in de veeren geleidelijk uitvallen bij dc verschillende vogelsoorten ook velschil lend is. Die soorten, welke hoegenaamd niet aan vliegen doen, ruien anders dan die welke in hun strijd om het bestaan juist op vliegen zijn aangewezen. Verloor zulk een dier opeens het meerendeel zij ner veeren, dan zou hij niet kunnen weg vliegen om zijn voedsel te z.oeken of om zich te onttrekken aan de vervolging zij nor vijanden. Denken we bierbij eens aan onze dui ven. Bij deze is de rui wijselijk over vele weken verdeeld. Als alles normaal toe gaat, vallen het eerst de slag- en staart- pennen uit en wel van buitenaf naar het lijf van den vogel nauwkeurig geteld de tiende slagpen het eerst aan beide vleu gels te gelijk. Als deze nu weer door nieuwe vervangen zijn, volgt de negende peil en als deze plaats nu door een bijna volgroeide nieuwe pen is ingenomen, volgt de andere en /oo telkens meteen tusschen- ruimtc van een paar weken. De buitenste hef laatst. Daarna valt de algemeene* rui in. hoewel het met de staarlpennen ook geleidelijk is gegaan De beide middelste vallen het eerst, telkens daarnaast aan twee zijden een volgende, tot ook hier weer dc twee buitenste bet laatst uitval len. Op deze manier ontstaat geen storing in het vliegen. Bij onze kippen gaat het weer anders. Omdat ze niet vliegen en misschien ook wel door een aanpassing der natuur, om dat ze door den menseh beschermd wor den, kunnen ze ongestraft veel veeren op eens verliezen. De hanen gaan vóór. De slagpennen vallen nog in volgorde, zooals b.v. bij de bosch fazanten. Na de slagpennen volgen de sikkels, hals- en zadelveeren. Bij de bennen, die intusschen baar leg gaan stop zetten, volgt soms een zóó snelle val van de vee ren, dat de dieren er als halfgeplukt en armzalig uitzien. Komen dan tevens de nieuwe stoppels te voorschijn, dan hebben ze veel weg van tweebeenige stekelvar kens! Bij andere vogelsoorten als bijv. sior- eendjes vallen ook eerst alle sierveeren der woordjes uit, zoodat deze dan weer als in hun eerste jeugd op vrouwelijke exemplaren gelijken. De rui onzer kooi vogels, speciaal onze kanaries werd onlangs elders in ons blad besproken, zoodat ik deze versehijselen niet vermeld. Ze zijn trouwens gelijk. D'e ervaring heeft geleerd dat jonge dieren, geboren uit ouders, die in de rui- period" verkeerden, zelden tot waardevolle exemplaren ontwikkelen, maar zeer vat baar blijken voor allerlei ziekten en ge broken. Dat bovendien elke ruiende vogel, van af de groote kalkoen tot den kleinen kooivogel toe, zeer gevoelig 's voor tem- peratuurs-schommelingen, voor vcrancre- ring van standplaats of verblijf, spreekt voor zicli zelf. De vorming van het nieu we veerenpak vraagt heel wat van de le venskracht speciaal van liet bloed, waarin al de benoodigde bestanddeelen aanwezig moeten zijn, opdat de rui een geregeld verloop kan hebben Hoe dom dus die kippenhouders, duivenliefhebbers enz. zijn, die beweren, dat tijdens de rui alles wel met minder veer, met minder zorg af kan, omdat dan de dieren toch geen nut af werpen, boe onwetend deze mensehen zijn, springt, door bet. hier aangevoerde duide lijk in het oog. En dat reeds lang van te voren alles moet aangebracht worden en dat men het vogellichaam niet lieschou- wen 1110e als een flesch, waarin door 'n trechter verschillende ingrediënten bin- nengetapt kunnen worden, zal iedereen bij eenig nadenken dadelijk inzien. Een van de vercis elite 11 tot een vlot rui- vcrloop is warmte. Hoe meer lichaams warmte de ruiende vogel bezit, des te ge regelder en vlugger loopt liet proces af. Daarom moeten reeds vóór het begin van den rui meer oliehoudende en zoete bestanddeelen aan bet. voer toegevoegd worden naar den eiscli van iedere vogcl- so rt. Vet en ook suiker geven warmte. I11 tijden ver van de ruiperiode verwij derd, zouden deze votvorniende stoffen bij vastzittende vogels contrabande zijn, maar nu zijn zo noodig. Een late rui, bijv. in reeds koude Novorinberdagen is daar om bedenkelijk. Een vlugge rui is een goede rui. Op de huisvesting komt liet dus in dien tijd zeer veel aan, opdat de stofwisseling geregeld kan plaats grijpen. Bij nat en kil weer worden de dieren binnengehouden en voor tocht beveiligd. Zooals reeds gezegd is wordt, daarom aan hot menu toegevoegd: hennepzaad, zonnepitten. meer vlecschvoe- dering, vooral gehakt, rauw vleesch of vleeschbcschuit en hij dat alles het beste groenvoer niet te onthouden, maar de die ren er eiken dag flink van te voorzien. In het algemeen moet met ruime baud ge geven worden, liet is noodig voor bet meerdere werk dat van de stofwisseling gevraagd wordt Alleen dan wanneer er een minder goed en vlot verloop kan worden waargenomen, begint men met medicinale bijvoegsels, eerder niet. Dan komen te pas: ijzervi triool, bloem van zwavel, dubbel koolzure soda, fosforlevertraan tannine enz. Heeft men echter te doen met gezonde dieren, die goed gehouden, goed gevoo derd worden, dan verloopt honderd tegen één de rui langs normalen weg. MARKTBERICHTEN GOUDA, 21 Augustus. Kaas. Aanvoer 185 partijen. Prima qual. f 7074, minde re 1' 6469. rijksmerk f 7073, idem min dere 1 6069, zware f 76. Handel matig. WOERDEN, *2U Augustus. Kaas. Aan voer 470 partijen. Prima Goudsche f 68 7.;, mindere 1 6065, rijksmerk f 6873, dito mindere f 6266. zwaardere f 76. Handel matig. LEIDEN, 22 Aug. Kaas. Ie soort Goud sche kaas f 6872.50, 2e soort f 6207, le soort Leidsche gaas f 6266, 2e soort f 1661, per 50 kg. Aangevoerd 166 par tijen. Handel vlug. UTRECHT 22 Aug. Aangevoerd 207 wa gons kaas, wegende 70,380 kg. le Kwali teit van f 6567, 2e kwal. f 6264, rijks merk f 6671, per 50 kg. Handel vlug. BURGERLIJKE STAND Bussum. Adriaan Leendert z. v. J B. Brouwer en M. A. D'kker>: Nicolans Adriaan, z. v. \V. Majoor en A M van Arnhem; Alex ander Hcrmanus, z v. II Koumans en G. M. Thi<el. ONDERTROUWD: W. J. Haselaar en M. Rigter; II. W. Dooruevcld en J P. Gcrholt. OVERLEDEN: Xicolaas Glinderman, 80 jaren, weduwnaar van A. C. Mijs GEBOREN: Jan Pranciscus z. v. F. J. van Te.tering en M. A. Twilhanr; Corne lls, z. v. C. Breijer en L. Kriek. ONDERTROUWD: .1. Vreeswijk en A. M. Ximmèrrichter. OVERLEDEN: Johanna Catharina Aerts 76 j.. weduwe van N. ,J. O. Lindsen. IIUIZEN. GETROUWD: Hendrik Rebel, 29 j. en Marretje van Slooten, 28 j. GEBOREN: Jannetje d. v. Gerard Wes- sel en Gerritje Visser; Hendrika Aleida, d. v. Hendrik Bout en Maria Teeuwissen; Jan, z. v. Dirk Den Oude en Lijsje Das; Jan Aart, z. v. Gerril Jan Vos en Teun- tje Honing; Comelis, 7.. v. Willem Schram en Zwaantje Vos; Pieter Hendrik Lam- bertus z. v. Pieter Schaap en Fijt je Joa-t gerden. NAARDEN. GEBOREN: Petronella Wilhelmina Ma ria, tl. v. 0. B. G. de Leeuw en W de Boer OVERLEDEN: Willem Ernst Schenck, oud 50 jaren. Maria Antonia Bakker, oud 45 jaren, echtgenooto van D. lvoudijs. Pie ter Hartog, oud 73 jaren. Aartje Schip pers, oud 61 jaren, echtgnoote van W. Franke. ONDERTROUWD: J. Th. van der Putte en A. van Eden. B. M. Ivrull en L. M, E, Kemna. fldvertentiën GETROUWD: J. H. W HAVERKAMP en LOUISE YNZONIDES die namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeugen voor de belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. EEMNES-BINNEN, 26 Aug. 1924 DANKBETUIGING Hierdoor betuig ik mijn oprechten dank voor de vele bt-wijzen ven deelneming ondervonden bij het verlies van onze lieve man en vader den heer Wltzenhausen MEVR. J. WITZENHAUSEN LEX HANS FRIEDA LAREN. Augustus 1924. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 Cent, beide per vakje van 6 regels, iedere regel meer 10 cent. Belletjes woiden aangenomen: Te Blaricum Bureau Melk- straat, Huize Ellen en Blari cumsche Hoek- en Kunsthandel Telefoon 376 Te Eemnes d<-or II Hagen en J v. Hengel. Te Lare^ aan het Burcan Stationsweg 441 d, Telef. 81. Mev-. HOEKSTRA. Houtweg. Laren, vraagt tegen 15 Sept. een voor dat en nacht, goed kui nendc koken, v.g.g.v. Gevraagd met 1 October een flink net voor dag of dag en nacht. Ad-es, Blees, Stationsweg, Laren. zoekt werkkring, ook genegen aan huis te komen naaien. Br. letter S. bureau LaarJer Courant, Laren." Te huur In L^ren-Blaricum voor f 700.per jaar, bcvatt. 5 kamers, groote tuin enz. Adres: P. van Es, beheeidervan Huizen en Inboedels te Laren, Brink 709. •e koop (Simplex Cycloïde) weinig gebruikt. Te zien: OUD BUSS. WEG 15, Bussum.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3