Ons tweede blad GOOISCHE APOTHEEK T.O HET POSTKANTOOR LAREN - TELEFOON 124 LYSOL EN ANDERE DESINFECT1EMIDDELEN Tentoonstellingen LAREN. 15 Aug15 Sept. Tentoonstelling van werken door S. Garf in den Kunsthandel Rogmans en Vos. LAREN. Atelier Jacob Faas9en, Nieuwe weg. Tentoonstelling van werken van Gooische schilders. h Briefkaarten voor 't buitenland. Onze plaatsgenoot, de teekenaar Her man Hana, heeft, in opdracht van het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie een buitenlandsche briefkaart ontworpen. Een deel van de voorzijde van de kaart, die in rood afgedrukt is, is gevuld niet tcelceningen van Berlage van Holland's stedenschoon. Daarna zullen briefkaarten verschijnen met andere gezichten. Gevonden voorwerpen. Blauwt damescapeeen vulpenhouder kunstleder damesbeurs met geldeen kurkc- trekker, een woninggids. Een officieele bijeenkomst op het Gemeentehuis. De Burgemeester ontvangt de kunstenaars. De burgemeester van onze gemeente heeft het idee gehad 0111 de prijswinnaars van den wedstrijd, welke in opdracht van het gemeentebestuur gehouden werd, ver leden jaar, ter versiering van het gemeen tehuis met kunstwerken door Larensche kunstenaars bij zich op het gemeentehuis uit te noodigen. Deze ontvangst had he den middag plaats om 4 uur. Uitnoodigingeu waren verzonden aan mevrouw Bremans en de heer en Fekkes, Jacobs, Wiggers, v. d. Tonge, Flip Hagen, Kuyt, A. M. Broeckman, v. d. Valk en Da vid Schulman. Voorts waren mede uitgc- noodigd het lid van de commissie van ad vies, de heer Pieters uit Blaricum, de bei de wethouders, de heeren Cal is en Juski, de heer en mevrouw Peters en de pers. Aan deze uitnoodiging was een goed ge hoor gegeven. De burgemeester ontving de gasten in de raadszaal en sprak, na begroeting, de volgende rede uit. Dames en Heeren, Het is mij een bijzonder voorrecht U, La rensche kunstenaars, namens B. en W. van Laren in het huis der"Gemeente te mogen verwelkomen, en ik" wil er ter- tond bijvoegen, dat wij 'het bijzonder waardeeren, dat U allen aan onze uitnoo diging hebt gehoor gegeven. De invitatie, welke wij tot U hebben gericht, hield, zooals U allen bekend is, rechtstreeks in verband met den steun aan beeldende kunstenaars, welke een paar jaar geledon door het Gemeentebestuur is verstrekt en voornamelijk met het feit, dat de gemeente Laren als gevolg van de gegeven opdrachten, in het bezit is geko men van meerdere kunstwerken, welke thans de wanden van ons Raadhuis ver sieren. Terstond heb ik hier twee vragen, wel ke ongetwijfeld hij U gerezen zijn, op te lossen. lu de eerste plaats: Waarom ontvangt 'gij eerst thans deze uitnoodiging? en ver- :volgens: Waarom zijn niet alle kunste nbaars, welke aan de gemeente kunstwer ken leverden, voor vandaag uitgenoodigd? Ik'stel het op prijs, vóór dat ik verder ga,1' cleze beide vragen te beantwoorden, tiaarik weet, dat écn van de vele groote deugden van onze kunstenaars is, dat zij zëc"r critiseh zijn aangelegd en ik priori 'alle misverstanden wil uit den weg ruimen. Het feit, dat U eerst ..tans officieel in •de gelegenheid wordt gesteld om te ko- nten zien, hoe de Lareuscho kunstwerken 'de'wanden van het Raadhuis versieren, Vindt zijn grond in de omstandigheid, dat 'wc tot voor slechts zeer korten tijd voortdurend aan het verbouwen zijn ge- weest. Eerst sedert con paar weken heb- bón de huisschilders de laatste huud aan "biin tverk gelegd en was daarmede de ver- 'boutVing voltooid. Het laat zich hooren, dat, zoolang niet alle werkzaamheden wa '"•'ren beëindigd, ook van een definitief op- hangen dor kunstwerken geen sprake kon zijn. Zoo is het dan gekomen, dat eerst sedert" dezen week aan alle schilderijen een plaatsje op dit Raadhuis is toege kend, waar zij, naar wij meenden, het beste tot hun recht kwamen. Het antwoord op de vraag, waarom het .gemeentebestuur niet alle schilders, dio kunstwerken voor de gemeente maakten, 'hóeft uigenoodigd, en waarom wij ons tot U, Dames oh Heeren, beperkten, kunt U gemakkelijk raden. Het geschiedde niet uit gebrek aan waardeering, het was slechts een gevolg van gebrek aan ruimte. Wanneer wij de ongeveer 40 kunstenaars wier werken hief zijn opgehangen, .bnet hunne dames hadden' uitgenoodigd, dan hadden we zonder eenigen t w ij fel wegeqs ruimtegebrek onze thee op straat moeten drinken, wat wel eenigermate zou hebben geschaad aan de waardigheid van deze officieele ontvangst, en wat stellig niet zou hebben bijgedragen om aan deze re ceptie luister bij te zetten. Derhalve, Dames en Heeren, hebben B. en W. gemeend, een groep van Larensche kunstnaurs te moeten uitnoodigen, die wij clan beschouwon als vertegenwoordigende alle Larensche artisten, en daarvoor heb ben wij uitgekozen die kunstenaars, (na tuurlijk met hunne dames of heeren) wel ke naar de meening van de U bekende jury, het meest verdienstelijke werk heb ben geleverd. Als zoodanig dan, Dames en Ileeren, ik herhaal het, wordt IT door ons verwel komd. Ik kan U niet zeggen, D. en H., met welk een zeer bijzondere vreugde ik U dat welkom toeroep. Immers, dit is de eerste maal, dat ons Gemeentebestuur als zooda- offieieol met U in relatie is gekomen. Voor het eerst is het duidelijk gebleken, Jat het Gemeentebestuur van Laren ook officieel belang stelt in de kunst, dat liet Gemeentebestuur van Laren het zieh tot zijn taak rekent, de kunst waar het kan, zoo veel mogelijk te steunen. D. en H., dit laatste vooral is een feit an zeer groote beteekenis. Wanneer U straks door ons Gemeente huis rondwandelt, dan zult U ontwaren, dut er naast do kunstwerken van Uw hand ook nog etsen en teekeningen han gen, welke het eigendom der gemeente werden niet als gevolg eener opdracht, oortvloeiende uit een steun aan beelden de kunstenaars. Deze etsen en teekeningen liet de ge- nK-ente reeds vroeger maken ten behoevo van huur archief. Het betreft hier huizen of buurtjes, waarvan gemeend werd, dat ze binnen afzienbaren tijd zouden verdwij nen. Ook het toenmalig Gemeentebestuur gaf dus reeds blijk (al was het dan niet officieel) dat het de kunst als zoodanig wist to waardeeren. U zult bij Uw rondwandeling dan ver der zien, dat wij gepoogd hebben, door 't gehcole gemeentehuis de Larensche kunst tot ujting te doen komen. Overal, op alle "kantoren, in alle vertrekken, vindt U ten minste één kunstwerkje. Hierdoor spreekt als het wurc het geheel van de liefde voor de kunst, van de liefde voor het schoone. Natuurlijk zal hot eene kunstwerk gun stiger plaats hebben gevonden dan het an dere. Er zijn er, die een eereplaats ver overden, er zijn er. die zich met een min dere tevreden moesten stellen. Laat ik U evenwel wat dit betreft, ver zekeren, dat wij hiermede ten opzichte van niemand beoogden een persoonlijke voor keur te geven, nog minder een werk als minderwaardig te disqualificecren. U gelieve dus wel te bedenken, dat wij de werken met onze leeken hebben be schouwd en dat wij ze als leeken naar ons best vermogen hebben gerangschikt en opgehangen. Ik wil, Dames en Ileeren, het niet bij een welkom laten. Aan U, Dames en Heeren, in wie wij thans zien, in wie wij begroeten de vertegenwoordigers van al onze Larensche kunstenaars, die destijds in opdrucht van ons Gemeentebestuur een kunstwerk leverden, aan U allen breng ik hierbij een woorcl van oprechten dank voor de wijze, waarop door II uw taak is opgevat. Ook in den Raad heb ik daaraan uiting gegeven. En wanneer ik U allen lüer een woord van dank breng voor 't geen U presteer de, zoo ineen ik in 't bijzonder een woord van erkentelijkheid en hulde te moeten brengen aan den heer l'ekkes, wiens werk naar het eenstemmig oordeel der jury en tot groote vreugde van ons gemeentebe stuur a'ls dat van de hoogste kunstwaarde moest worden beschouwd. Het Gemeentebestuur het ft het zeer bij zonder op prijs gesteld, dat de Larensche schilders als dank voor den verleenden steun aan dc beeldende kun-stenaars, zooals het heette, op zoo royale wijze hun arbeid en hun talenten daarvoor hebbtn in ruil gegeven. Onze oude raadhuizen, waaggebouwen, ker ken en andere openbare bouwwerken getui g'en heden ten dage nog. hoe onze voorouders bezield waren met een warme liefde voor het schoone. Er is letterlijk niet één bouwwerk van vóór 1750. dat ons heden ten dage niet nog boeit door zijn schoonheid van lijn en vorm. Er was letterlijk niet één openbaar ge bouw in dien tijd, dat niet getooid werd door dc werken van de beste meesters van hun tijd. Onze voorouders uit dien tijd beschouwden een bouwwerk als ondeugdelijk, wanneer er bij den bouw niet naar was gestreefd het aan alle schoonheidseiscben te laten voldoen. De inwendige versiering was niet af, wan neer de wanden niet waren getooid door de werken der beste kunstenaars. Daarna kwam een tijd van inzinking. De krachtwerktuigen, dc fabrieken, dc industrie, maakten, dat door massa-productie goedkoo- pcr gewerkt kon worden dan voorheen. En daarmee kwam langzamerhand, bij alles wat er gemaakt werd of tot stand gebracht, de vraag op den voorgrond of het niet goedkooper kon. Dc vraag van voorheenWat is het schoon ste? had plaats gemaakt voor: Wat is het goedkoopste? De schoonheid was alleen nog van belang zoolang zij een reêele waarde vertegenwoor digde, derhalve naar mate haar materiêelc waarde eten meer of minder groot aantal goud stukken vertegenwoordigd. Dc ideèele waarde ging verloren. De liefde voor de schoonheid, dc liefde dus ook voor de ware kunst, óm de schoonheid, óm de kunst zelve, was er niet meer. En zoo verrezen meer en meer de lctelijke bouwwerken, zoowel openbare als particulie re, met de meest wanstaltige versieringen. Dc goede smaak ontaardde en verdween. Waar men soms uit zucht naar weelde of uit behoefte aan „duur doen" niet naar het goed- koope en eenvoudige streefde, daar zocht men het in groteske bouwwerken met prutsenge en aanstellerige binnen- en buitcnversieringcn. Totdat men gelukkig langzamerhand is gaan inzten, dat men den verkeerden weg opging. Men ging gevoelen, dat langzaam maar ze ker het oude schoon ging verdwijnen en dat er geen nieuw voor in de plaats 'kwam. Men ging inzien, dat wij door het verlies van het gevoel voor schoonheid en kunst en den daarvoor in de plaats getreden slechten smaak, veel, heel vëel misten, wat eens een bron van 'levensvreugde voor onze voorouders was. En zoo komt het dan. dat wij in dezen tijd een kentering doormaken. Overal ziet men thans een streven om 'het gevoel voor schoonheid wederom op te wek ken en om de liefde voor de kunst wederom wakker te roepen. En al slaagt men niet steeds en al is nog lang niet alles mooi. wat toch als zoodanig is bedoeld, dat neemt toch niet weg, dat toch het pogen op zich zelf reeds een groote verdienste inhoudt. En ik geloof or met trots op te mogen wij zen, dat het Larensche Gemeentebestuur, in het loffelijk streven naar meer schoonheid, naar het kweeken van meer belangstelling en liefde voor de kunst, bij anderen niet ten ach ter staat. Welnu dan, één van de vele gevolgen van dat streven is gewefcst de steun aan de beel dende kunstenaars." De Raad van Laren heeft destijds, voelen de de groote cultureele waarde van de kunst, openlijk blijk gegeven, dat naar zijn meening ook de overheid geroepen is, de kunst, waar het kan, te steunen. Jacobs, Wiggers, Van der Tonge en Pieters deze eerste officieele kennismaking tusschen gemeentebestuur en kunstenaars moge bijdra gen tot meerdere wederzijdsche waardcering, 0111 zoodoende door samenwerking de liefde voor de kunst aan *e kweeken en de kunst als zoodanig te doen bloeien. Ik beschouw deze nog eenvoudige collectie kunstwerken, welke dc gemeente, dank zij Uw gewaardeerden arbeid is rijk geworden, als ëen begin. Ik hoop. dat ons gemeentebestuur ook in dc toekomst op den eenmaal ingesla gen weg zal voortgaan en er naar zal stre ven deze verzameling steeds te verbeteren en te veredelen, opdat we zoodoende langzamer hand en steeds meer zullen geraken (ter her innering en tot hulde aan dó nagedachtenis van onze groote Larensche kunstenaars) tot een waardevol kunstmuseum, waar vooral ook de beste werken van onze beste levende en overleden mesters zijn vertegenwoordigd. Dames en Heeren, vóórdat ik eindig, past het mij, namens het Gemeentebestuur, een woord van dank te brengen aan de Heeren Jacobs, Wiggcers, Van der Tonge en Pieters voor de hulp die zij aan B. en W. hebben verleend, voor de wijze, waarop zij ons Col lege met raad en daad hebben bijgestaan bij de voorbereiding van den „steun aan Beelden de kunstenaars". Maar vooral wil ik een woord van oprechten dank brengen aan de Hoogleeraren Der Kinderen en Roland Holst en aan de kunstenaars Veldheer en Zijl voor hunne medewerking. Hun zitting nemfen in het comité, hetwelk -zich belastte met de be oordeeling der kunstwerken en het toekennen der door de gemeente beschikbaar gestelde prijzen, heeft het aanzien, het karakter van het toenmaals door den Raad genomen besluit een moreelen steun gegeven, d.w.z., het heeft ertoe bijgedragen, dat door alle kunstenaars met vreugde aan dc door het Gemeentebestuur gegeven opdrachten werd gearbeid, omdat zij ervan overtuigd waren, omdat zij met zeker heid wisten, dat de commissie, welke zich met de beoordeeling der werken had belast, was samengesteld uit hoogstaande mannen, man nen, die in onzt Nederlandsche kunstenaars wereld een eerste plaats innemen en van wie men zeker wist, dat zij op strikt rechtvaar digc wijze hun meening zouden zeggen en hun advies aan B. en W. zouden uitbrengen. Aan hen, Dames en Hetren, hiervoor namens B. en W. mijn bijzonderen dank. Ten slotte heb ik nog een woovd van dank te brengen aan Evert Pieters. Ik hc-b in mijn woorden doen uitkomen, dat ik het als ccn zeer te waardeeren feit con stateerde. dat de gemeenteraad zich daadwer kelijk bemoeide met de kunst, dit niet zoo zeer om het feit zelf, dan wel om der gevol gen wille. Welnu, Dames en Heeren, dat de gemeente raad tot deze schoone daad is gekomen, is te danken aan htt initiatief van Evert Pieters. Toen destijds in de couranten vermeld stond, dat de regcering een bedrag wilde beschik baar stellen als steun voor beeldende kunste naars, toen was het Evert Pieters, die daar over terstond bij mij kwam praten en die my terstond voor de zaak interesseerde. Hij was het verder, die de origineele gedachte had van het uitloven van prijzen voor uithangborden, wat intusschen om de wijze, waarop door de belanghebbenden onder de burgerij deze wed* strijd zou worden uitgevoerd, en waardoor 't karakter van den wedstrijd verloren ging geen voortgang had. Hij was het, die in den Raad een warm pleidooi hield voor de 'kunstenaars, die daar uiteenzette, hoe bij sommige onder hen wer kelijk nood heerschte en hoe dc gemeente raad door een voorstel van hem te aanvaar den, niet alleen tal van kunstenaars-ingezete nen dezer gemeente zou helpen, maar hoe hij tevens een krachtigtn materieelen en vooral moreelen steun zou geven aan de kunst in het algemeen tot voorbeeld van zoovele anderen. Evert Peeters, Gij, die tot mijn spijt geen lid meer zijt van onzen Raad, en dien ik dus niet meer in de raadsvergadering daarvoor kan bedanken, aan U komt de eer toe het initiatief te hebben genomen tot den steun aan beeldende kunstenaars m deze gemeente, aan U breng ik daarvoor hier namens alle kunstenaars, namens al onze ingezetenen, hulde en oprechten dank. Daarna werd den gasten thee gepresenteerd en gebak, waarna het gezelschap tot dó bczich- iging overging van de geplaatste kunstwer ken. Daar wij op dit moment juist ons blad afdrukken, konden wij slechts gedeeltelijk deze bijeenkomst in ons verslag opnemen tn ij 11 wij verplicht verdere bijzonderheden te ermeldcn 111 ons blad van Dinsdag a.s. Vereen, van Beeldende Kunstenaars. - De vereeniging van Beeldende Kun stenaars te Laren-Biaricum maakt haar programma weer op. Ze is bezig weer, al£ Jk jaar, dezen winter een aantal lezin- en te doen houden en eenige andere avonden van ander gehalte. De lezingen zullen gehouden worden in het kleine zaaltje van hotel Humdorff. Daar het vorige jaar gebleken is dat de lezingen altijd' zeer intressant zijn, z<Ju' het zeker voor velen een punt van over weging kunnen zijn om zich als donateur op to geven om zoodoende deze voordrach ten te kunnen bijwonen. Op het programma zelf komen we na der terug. Frultdiefstal. Gisteravond half 11 had ccn diefstal plaats van fruit in de Naarderstraat, ifi den tuin van den heer Duker alhier, naast de Ned. Herv. kerk. De politie betrapte cle jongens precies toen zo bezig waren de appelen on peren af te plukken. Het waren de 19-jarige J. L. J. V. uit Laren en een zekere F. W. E. uit Baan- brugge, die hier eenige tijd logeerde. Een lieve logé! Het komt do laatste weken nog al eens oor dat er fruit gestolen wordt. Het bes te is dat wo wat vroeger gaan oogsten. Het orgel der armoede. Ter gelegenheid van den Koningin nedag a.s. Maandag zullen eenige Laren sche jongelui met een orgel door ons dorp gaan om centen bijeen te zamelt ten bate van de armen hier. Een aardig idee van 'het Armbestuur en wij vermoe den dat velen dit sympathiek plan zullen bekronen met een gul geven. Als iedos- foestganger slechts een cent geeft, don zijn er weer zooveel menschen gelukkig. Draai dus maar, jongelui en maar vol houden en durven! De burgers zullen jul lie helpen, dat is vast. Een botsing. Eergisteren kwam een zevenjarige jongen, hier niet woonachtig, met twee kameraadjes uit een der straatjes fietsen die op den Eemnesserweg uitkomen. De jongen kón nog niet goed rijden en toen hy de draai nam, kwain plotseling een auto in volle vaart op hem af. De twefal kameraden zwenkten opzij, dc derde ech ter kon niet wegkomen en werd met fiets en al geschept. H3et is zeker te dunken aan het kolc);- saal sterk remmen van den chauffeur, 'n zekere Iv. uit A'dam, dat de jongen niet werd verpletterd. De fiets werd zeer be schadigd, de auto niet. De jongen kwam er met eenige oppervlakkige wonden af. De politie deed' onderzoek en consta teerde dat "de sporen van het rijtuig door het remmen zoo diep waren dat hierdoor kon worden opgemaakt dat den chauffeur geen enkele schuld kan treffen, integen deel, hij verdient een pluimpje. De jon gen liep zelf naar zijn familie om ve'r- bonden te worden. Vcrkcoping. Woensdagavond werden te Laren, ten overstaan van den Hilvcrsumschen notaris Mr. J. B. Luykx, verschillende pcrccelen 111 het openbaar geveild. Het modern gebouwde dubbele landhuis met schuren aan den Zij tak weg nos. 207a en 207b, werd verkocht voor f 6500.per perceel. D*e heer W. dc Jong te Laren werd voor f óóo kooper van een perceel houtland aan de Padakkcrs te Laren, groot 14 aren, uit het faillissement van J. Willard. Opgehouden op f 2250 werd een perceel bouwterrein genaamd „IJsakenkamp", aan den Zwaluwenweg te Blaricum. De heer J. B. Majoor te Laren werd voor f 14.300 kooper van de villa met tuin aan de Naarderstraat no. 625, groot 14.50 aren. Radic-coiicert. Onze dorpsgenoot de heer Schoemcyer, redacteur van het tijdschrift Radio-wereld, organiseert morgenmiddag en -avond radio concerten op den Brink nabij dc Coesweerd. Het middag-concert zal gegeven worden van 5 tot 6 uur, het avondconcert van 8.30 tot 10 uur. D© bijenteelt. De Gooische bijenteelt heeft over de maand Augustus ongunstige resultaten gege ven, geregeld werden dc ijverige diertjes door gure buien gedwongen binnen te blijven. Geen wonder dat de honigvoorraad niet alleen niet vermeerdert, maar afneemt, ja sommige bijen volken gebrek beginnen tc krijgen aan het noodige. Dc Gooische heide praalt thans in paarsen dos, doch zonnewarmte is bovenal noodig, wil het honiggewin nog normaal wor den de prijzen gaan reeds omhoog. Dc „derde snede". De enorme regenval is toch ergens goed voor geweest; het etgroen op de Oostelijke Maailanden, voorbij de ErfgooiersmCent, Js flink opgeschotendeze „derde snede" is voor het Gooische veebedrijf van belang, vóór het melkvee stahvaarts gaat. De scharing op de Huizer-, Naarder-, Bussummer- en Laarder- maat (Angerecht) voor het vee heeft dan ook reeds plaats gehad, de maatstaf is aldus voor dc huurders van het hooiland, dus voor hen, die aldaar reeds een perceel hadden voor paarden 1215 voet. voor koeten 810 voet, voor pinken 4 a 5 voet, voor kalveren 2 a 2I voet. Het etgroen, aan de schaarmeesters op gegeven, kost nu slechts enkele centen per bevat deze week behalve de illu straties en verschillende kleine be richten uit Laren en Eemnes een artikel over De Eembrug van den bekenden T. Pluim uit Baarn. Het volledige verslagvan denGemeente- raad van Blaricum. Het Katte belletje en een artikel over de Larensche Waterleidingkwestie, ge titeld „Wanneer water". U weet, alleen abonné's ont vangen het tweede blad. Wanneer gij U thans als abonné laat in schrijven krijgt U de tot 1 Oct. verschijnende nummers gratis. Het abonnement kost slechts 6 cent per week of 70 cent per kwartaal. Abonnementen worden aangenomen Laren: Stationsweg 441d. Tel. 81. Blaricum: Melkstraat, Huize „Ellen''. EemnesVoogdenerf. voet, voor dc koopers (de overigen dus) pl.m. 40 cent. Perondicfstal. - Kwajongens hebben gisteren alhier weer een kleine porendieistal op touw ge- do 11.te Eemnes, die in den tuin van het Vacantichuis aan de Drift in de boomcu geklauterd waren. Ze werden door een der agenten be trapt. De jongens kwamen er met een flink standje af en trokken bedremmeld af. PadveriLieling. We gaven laatst een bericht over een totaal vernield pad bij dc hut van Mie. Thans blijkt dat de zwemmers en zwem sters aldaar telkens steenen uit het rij wielpad brokkelen en deze uit baldadig heid in het water plonsen. Maar niet alleen dit pud is vernield, maar men is ook bezig om het tweede te vernielen. Dezer dagen kwam zich bij ons iemand vervoegen die ons verzocht om eens mee to gaun naar het bedoelde- pad. Elko Woensdagmorgen komen enkele koeien door de Drift aldaar. Men kan de beesten nog beter op het mulle zand laten loopen dan op het pad zelf. Niet alzoo denken enkele koedrijvers die de beosten met do venijnig neerploffende hoeven kalm laten kuieren over het gladde paadje. De gevolgen zijn niet uitgebleven. De beesten hebben hier en daar, tot in Blaricum toe, het pad vernield en ook bevuild. Het is er soms een vieze geschiedenis en liet komt ons voor dat de klachten over dit gebeuren niet ongegrond zijn. De politie is met het geval in kennis gesteld en zal wel een oogje in het zeil houden in den morgen van do nog komende Woensda gen. Ook lijkt het ons zaak om eens met de herstelling van het pad, waarover wij in ons laatste nummer schreven, ook op het Mauvezund een begin tc maken, want de inwoners ergeren zich er voortdurend aan en de toestand is werkelijk treurig. Theemiddag. De Afd. Bussutn van de Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt den 9en September een theemiddag in Concordia, waar de Farina- mt'el fabriek te Delft een demonstratie barer producten zal geven. Gooische H. B. S. De directeurswerkzaamheden worden thans waargenomen door den waarn. direc teur den heer Dr. G. Naniunga, die zijn vacanticreis bij het ontvangen van het droevige bericht, te Genua afgebroken heeft. Ongelukken hij Naaiden. Het Gemeentebestuur van Naarden zal, in verband met het groot aantal ongelukken op een drietal plaatsen verbandtronimels be schikbaar stellen, n.l. in de brugwachterswo ningen bij den N. Laardcrweg, den Thicrens- weg en den Muider trekvaart. Duidelijk zicht- baie borden zullen den weggebruikers dc rich ting naar deze woningen wijzen. Radioconcert. Voor de N.S.F. te Hilversum treden 14 September a.s. op de heer F. Le Coultre, Bussum, viool; mej. B. Hirsch, Dordrecht, sopraan en mej. R. Diepesrink. Bussum, piano. Uit te voeren werken o.a.Vioolconcert van Mend'elssohn, Frauenliebe und lebcn van Schumann. Theosopiiie. De Bussumsche Loge van de Theosofi sche Vereeniging houdt 23 September a.s., ten huize van den heer A. ter Bruggen, Graaf Wichmanlaa», een algemeent ledenvergade ring. Ringrijdery. Daar het velen hinderde dat Koning innedag hier nagenoeg onopgemerkt voor bij zou gaan heeft zich een commissie ge vormd tot organisceren eener ringrijdcrij op 1 Sept. te 3 uur op de Bcllamylaan na bij den Brediusweg. De wedstrijd zal door muziek worden opgeluisterd. Deelnemers gelieven zich aan te melden bij den heer W. Engelblik, Havenstraat 2 R ad ic-toestellen Hoog boven het dak van het huis van de firma Thus (Heerenstraat 30) wappert

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2