Voor de Jeugd. Gooische Agenda Vrijdag 12 September. BUSSUM, Novum. Bioscope. Liegende lippen. Flora Bio, Kismet. Zaterdag 13 September. BUSSUM. Novum, Bioscope, Liegende lippen. Flora Bio, Kismet. Zondag 14 September. BUSSUM, Flora Bio. Kismet. Novum, van 2 uur doorloopend bioscope voorstelling. Maandag 15 September. Na arden Kerkconeert van mevr. A. Xoordewier-Reddingius. BUSSUM. Novum, Bioscope. Liegende lippen. BUSSUM. Flora Bio, Kismet. Dinsdag 30 September. BUSSUM, Novum, Tooneelvoorstclling. Dinsdag 7 October. HILVERSUM. Concertbureau Reddingius, ie abonnements concert'. Mia Peltenburg en Hendrik Andriessen. T entoonstellingen LAREN. 15 Aug.—25 Sept. Tentoonstelling van werken door S. Garf in den Kunsthandel Rogmans en Vos. LAREN. Atelier Jacob Faaesen, Nieuwe weg. Tentoonstelling van werken van Gooische schilders. LAREN, van 715 September, Naarder- straat 701. Tentoonstelling van werken van Mevr. Jacoba L. Stuivelingvan Essen. LAREN. Kunstzaal van Lier, 620 Sept., tentoonstelling Ernst Leyden. ie klasse, het polderland in 't algemeen; 2e klasse. ..bebouwd" (huizen)3c klasse, de niet bedijkte uiterwaarden. De he fling geschiedt volgens de huurwaar de op de volgende basis ie klasse 18 2e 6 3e 3-6 De 3e klasse betaalt een gering percentage, daar de belangen daarvan bij het Waterschap minder groot zijn, dan de bedijkte landen. Thans volgt de opgave der totaal geschatte huurwaarde en de opbrengst per klasse geschatte huurw.: belastingopbrengst: i' klasse f184.000.f 33.120. 2e f 33.000.f 1.980.— 3e ft .900.f 68. Totaal f 218.900.f 35.168. Voor de totale kosten \an het Waterschap wordt dus opgebracht door de ie klasse 94,3 2e 5.5 3e 0.2 Laten wij d'e weinig betcekenende 3e klasse buiten beschouwing, dan blijkt uit deze cijfers, dat van iedere f 100.welke voor den water- sohapsdienst noodig is f 5.door de huizen en f 95.voor het land betaald wordt, dus eene verhouding van bebouwd tot onbebouwd als 1 19. Nu dit vastgesteld is, is 't ook van be lang na te gaan, hoeveel er door elkander per huis betaald wordt. Er zijn in Eemnes circa 400 huizen, de to tale belastingopbrengst daarvoor is f 1980. dus de waterschapslasten zijn per huis en per jaar iets minder dan f 5. De verzekering tegen het water, als hoeda nig de waterschapslasten beschouwd dienen te worden, kost dus minder dan de bratidassu- rantie; deze zal gemiddeld per huis wel meer dan f 5.bedragen. Wij kunnen het vraagstuk nog van een anderen kant bezien Stel dat de gemeente de kosten droeg en aan 't Waterschap ver goedde. hoe zijn dan de cijfers? De Hoofdelijk*.' Omslag is voor 1924 be groot op f 16.500.om f 1980.meer te betalen zullen deze op de Hoofdelijke Omslag gelegd moeten worden, en daar de totaal op brengst met f 1980.— of 12 moet stijgen, moet ook het heffingspercentage in dezelfde verhouding naar boven. Dit wordt tfan in plaats van 4* ruim 5. Ieder kan voor zich nagaan in hoever deze wijziging al of niet voordeelig zal zijn. Overigens ligt dit niet in de bedoeling der oppositie; deze wil de belasting op de huur waarde der gebouwen kwijt raken. Hoe wor den dan de cijfers? De huurwaarde der erven en tuinen is na tuurlijk op zich zelf niet groot en zal wel niet meer dan 10 bedragen van huis en grond te zamen. In plaats van f 33.000.wordt dan de huurwaarde pl.ni. f 3300.waarover 18 is f 594. Bij het vervallen der 2e klasse zal deze grond natuurlijk in de ie klasse overgebracht worden. Voor de huiseigenaars zal dus de belas ting dalen tot 1/3. Bijv. een huis, geschat op f 300.huur waarde. betaalt thans f 18.Rekenen wij 10 voor den grond, dan is de huurwaarde daarvan f 30.waarvan 18 is f 5.40. De geheele groep betaalt dan f 594.in plaats van f 19.80 en het verschil ad f 1386. zal gelegd moeten worden op de ie klasse. Deze betaalt thans f 33.120. Tekort klasse 2 f 1.386. Totaal op te brengen f 34.506. f 34.506.over f 184.000.is pl.m. 19 Het tarief voor klasse 1 zal dus van 18 op 19 moeten stijgen. Hiermede hebben wij de verschillende ge gevens voldoende toegelicht, zoodat men zich verder zelf cenc meening kan vormen. Als men weet, dat voor Hoofdingelanden en Heemraden slechts zij in aanmerking komen, die tenminste 3 H.A. polderland bezitten, dan heeft een dergelijke wijziging niet veel kans van slagen. De herziening van de belastingheffing, waarvan sprake is geweest, had, naar wij ver nemen, hoofdzakelijk betrekking op de Maat- polders. Deze hebben geen belang bij water afvoer en electrisch gemaal in den polder, en de eigenaren er van hadden weinig lust daaraan mede te betalen. Wel belang hebben zij echter bij zee- en Eemwering en bij de duikers. Voorts bleek uit de bescheiden, dat toen voor de vereeniging der kleine polderstad een Waterschap in 1863. deze polders eigen be heer werden, zij 't duurste waren, terwijl daar zij 't verste afgelegen zijn. hun belang bij goede wegeu in den polder voor hooivervoer het grootst is, zoodat voor wijziging ten hunn'e behoeve geen aanleiding is gevonden. Wij hebben ons in dit artikel bepaald tot publ.ceering en toelichting der cijfers, doch matigen ons geen oordeel aan aangaande de kwestie zelve. Echter stellen wij gaarne ruimte beschik baar. voor wie het vraagstuk in ons blad wil bespreken. v. H. Godsdienstoefening. Men verzoekt ons mede te willen deelen. dat de Godsdienstoefeningen, welke Maan dags in ..De Lindeboom" worden gehouden, thans om 7 uur beginnen in plaats van halt acht. De Haven. Verleden week aangekomen 4 ieege schepen om hooi te halen. Vergadering Waterschapsbestuur. Op 23 dezer ten 9.30 uur voorm. ver gadert het Waterschapsbestuur. Inenting. In ..De Lindeboom" werd gisteren door Dr Lommei kosteloozfc pokkeninenting ver richt. Vrijstelling. De dienstplichtige J. v. d. Ham alhier verkreeg 2 jaar vrijstelling van militairen dienst wegens kostwinnerschap, met ingang van 1 November a.s. Niet in orde. In de Heinellen- en Noordpolder re Veld zijn 53 slooten niet in orde bevonden, waar voor belanghebbenden de schouwboete betaald hebben. Kinderfeest. Maandagmiddag bood de Z.E. Heer B. J. M. Miiter aan de kinderen zijner parochie een feestmiddag aan in 't R.K. Vereenigings- gebouw. Behalve het succesvolle optreden van een goochelaar, werden verschillende versnape ringen uitgedeeld, zoodat de R.K. jeugd een zeer aangenamen middag doorbracht. Vroeg er bij. Bij den heer G. Heek, Laarderweg al hier, heeft reeds een zilverbrakel van 4 maan den en 1 week een ei gelegd. Aanbesteding. Het Bestuur van het Waterschap Eem nes zal op 19 September 1924, voorm 11 uur, in het openbaar aanbesteden ie. het schoonmaken van de Eemncsser- vaart en haven, in twee perceelen. Aanwijzing bij het Electr. Gemaal, Woensdag 17 Septem ber 1924, voorm. 8.30 uur; 2e. het uitdiepen van heulslooten in- then perceelen. Aanwijzing bij het Electr. gemaal. Woens dag 17 September 1924 voorm. 8.30 uur. Zij, die nadere inlichtingen wenschen, kum nen deze bekomen bij T. Roodhart Tzn. Op afzonderlijke briefjes in te schrijven voor Eemnesservaart en haven en voor de heulslooten met nauwkeurige aanduiding welke slooten men begeert. Op alle inschrijvingsbiljetten de bedragen te vermelden in cijfers en letters. Voor het werk aan de Eemnesservaart en haven mogen alleen werknemers uit Eemnes inschrijven. Nieuw Vaarwater. Deze week werd het mettertijd te graven kanaal vanaf de Hnizer haven tot aan Eemnes afgebakend. Op den havendijk alhier was hiervoor 'n vlag geplaatst ter hoogte der scheepswerf van gebroeders Schaaf. Dit kanual zou dan langs de warandu- heuvels langs Blaricum door de z.g.n. veenen tot uan Eemnes, en aldaar nun sluiten cp de Eom. Mochten deze plannen spoedig verwezenlijkt worden. Zooiets zou de werkloosheid voor een bepaalden tijd bestrijden. Bevolkingsregister. INGEKOMEN: Anna Nagel, uit Hilver sum. VERTROKKENGerrit ter Maaten, naar Baarn. Gevonden. Een gouden broche, portemonnaic met 10, portret en een spoorkaartje; een donker bruine heerenhoed (achtergelaten in de Open bare Leeszaal)zilveren collier, zwarte haar- strik, een rijwielbelastingplaatje, een lange grijze wollen mantel., een portemoivnaie met 60 ct.een ring met sleutels. Arbeidsbemiddeling Laren (N.H.) GEVRAAGDE arbeidskrachten Vrouwen: 2 dagmeisjes, 3 dienstboden. AANGEBODEN arbeidskrachten: Mannen1 boerenknecht, 4 grondwerkers, houtbewerker, 2 kantoorbedienden. 1 koet sher, 13 losse arbeiders, 1 metselaar, 7 opper lieden. 1 schoenmaker. 4 timmerlieden, 2 tuin lieden, 1 wever. Twee grondwerkers werden te werk gesteld in België. Vrouwen1 werkster. Inlichtingen zijn dagelijks gratis te ver krijgen bij den Correspondent der Intercom munale Arbeidsbemiddeling ten Gemeente huize, telefoon 25. Uitvoering op den Brink. Gisteravond gaf dc R.K. Mannenzang ve.ecniging „Zang Veredelt", met medewer king van het R.K. Fanfarecorps Sint Vitus, een uitvoering op den Brink. Alhoewel het weer wel niet al te mooi was, bleef het tot het einde van het concert droog. Zeer velen hoorden dit concert met aandacht aan. Ofschoon de orde om de tent heen wel eens te wenschen over Iaat, thans was het er zeer Irustig, zoodat het programma in goede orde en regelmatig werd gegeven. Het was een mooie avond. Pleiziertrein. Reislustigcn, die niet den herfsttijd wil len ingaan zonder nog in een afscheids pelgrimstocht de vacantieweelde te herdenken, wordt nog een heerlijk uitstapje aangeboden per goedkoope trein naar Arnhem, Ooster- beek en Nijmegen op Zondag 21 September, Vertrek van Bussum 7.12. Hilvefsum 7.24, Kaartjes ft nemen tusschen 13 en 20 Sep tember. daar slechts een beperkt aantal wordt uitgegeven Retour 2de klasse f 3.25, 3de klas f 2.25. Zie verder de advertentie in dit nummer. Vereeniging van Huisvrouwen. Voor de eerste maal dit nieuwe sei zoen heeft de vereeniging van Huisvrou wen te Bussum weer een theemiddag be legd "in het gebouw waarin ze altijd sa menkomst hebben n.l. in Concordia te Bussum. Donderdag j.l. om 2 uur stroom de de groote zaal daar weer als gewoon lijk vol en er bleef we-er geen stoel on- lile-zet. Ditmaal zou een demonstratie plaats hebben van de N.V. Farina te Dor drecht, terwijl tevens bij deze gelegenheid een z.g.n. wonderpau zou worden verloot. Alvorens mevr. van Gendt, de presiden te der vereeniging, de bijeenkomst open de, gingen eenfge dames rond met loot jes, welke door de- aanwezigen werden getrokken. Toen de rust onder de honderden aan wezigen was wedergekeerd, betrad mevr. van Gendt het podium en heette de leden welkom. Spr. concludeerde uit zooveel lachende gezichten, dat deze eerste bijeenkomst de leden weer zeer aangenaam was. Het be stuur vond het zeker prettig weer te be- gjinnen. Als altijd had spr. weer veel te vertellen. Allereerst herinnerde spr. aan de demonstratie welke dien middag zou worden gehouden, tweedons aan het ver loten van den z.g.n. wonderpau. Het be stuur had zich voorgenomen niet mede te loten omdat men er allicht wat van den ken kon. Hiertegen teekende een der da mes protest aan. Dit was een verdenking van een verdenking. De presidente zeide dat het toch niet zou gebeuren, het be stuur wilde niet mede loten. Verder had spr. mede te deelen, dat er in October een aardige middag zou wor den gegeven, waarbij de firma Perry een demonstratie zou geven met lakartikelen, lakkralen enz., die eventueel als Sint Ni- colaas-cadeaux prachtig zouden kunnen dienst doen. Spr. verzocht verder of de dames bij een volgende bijeenkomst eenige aardige dingen wilden medenemen die zij zelf ge maakt hadden, handwerken etc. om elkan der daarvan op de hoogte te brengen. Ieder echter kun hot ei&en handwerk bij zich houden, het gaat niet door do han den, maar men mag alleen van elkaar „af kijken". „Probeert maar niet om het idee voor u zelve te houden, dames" zeide spr., want men komt er toch achter en het is veel aardiger om in gemeenschap van el kanders ideeën te leven." Verder deelde spr. mede dat in Maart een huisvlijtten- toonstelling zou worden gehouden waar bij ook nict-leden konden inzenden. Er zullen ook scholen en andere instellingen worden uitgenoodigd om aan deze exposi tie deel tc nemen. Alleen wenscht het bestuur dat de deel nemers zich vóór 1 November a.s. opge ven, teneinde daarmede rekening te kun nen houden. Dan staat spr. stil bij de cursussen. Ten eerste wijdt spr. uit over een cur sus in kantklossen. Spr. denkt dat daar veel animo voor zal liestaan. Mevr. Sehel- tes heeft zich bereid verklaard dezen cursus gratis te geven, terwijl zij tevens wenscht mede te deelen, dat zij geen ge routineerde leerares is, maar alleen de be ginselen bij kan brengen van dit werk. Mevrouw van Blarcum stelt zich verder voor dezen winter een cursus tc geven in kantwerk en chabliue. Mevrouw Westra verzocht een kantkus sen ter overname. Verder memoreert spr. de hoedencursus, die wederom zal worden gegeven door Mej. Sligter en wel voor f 12.50 per 3 maanden, 13 lessen. Mej. S. wil den cur sus echter van den grond af beginnen e» geeft een systematische les van het begin tot het einde toe. Dames, die deelnemen, beginnen dus bij de grondslagen van de hoedvervaurdiging en niet alleen bij het opmaken enz. Verder deelt spr. mede, dat nog eenigo dingen door leden ter overname zijn aan geboden, als een fornuis voor f 20 en een insluithaard voor f 50 bij Mevr. Reineken, Huizerweg 19. Tot slot wijst spr. er op dat op verschil lende tafels het tijdschrift „Het Rijk der Vrouw" is gedeponeerd dat spr. ter ken nismaking hurtejijk aanbeveelt. Hot tijd schrift is uitgegeven door de firma Sijt- hoff uit Leiden. Eenige zakelijke inededeolingen volgen dan. Dan wijst spr. op eenige tragische voor vallen. Op de bestuurstafel liggen eenige kantwerkkleedjes voor f 1 of 1.50, gemaakt door een vroeger lid, die thans in een zeer moeilijke finantieelc omstandigheid verkeert. Spr. wekt de leden op dit mede lid te steunen door een aankoop. Er wer den in de pauze vele bestellingen gedaan en alles werd al voorliands verkocht. Ook voor een tweede dame riep het be stuur hulp in. In de pauze werden voor dat doel loten verkocht. Daarna gaf spr. het woord aan den heer Hartman, vertegenwoodriger der fa briek Farina te Dordrecht, die op uitvoe rige wijze de voordeelen van de door die fabriek vervaardigde artikelen uiteenzette. In de pauze werd thee geschonken en ordt geloot. Na de pnuze deelt mevr. van Gendt den uitslag der verloting mee. De wonderpan is gevallen op lot 161. De heer Hartman zet zijn causerie voort, en vertoont een aantal lichtbeelden van de fabriek en de wijze van vervaardiging van de verschil lende producten. Er was, als immer, weer een enorme belangstelling onder de leden en het be stuur was, afs immer, weer ontzettend in de weer. De heer Ilcrwig exposeerde met een prachtige collectie Dahlia's. Zeer de aan dacht trokken de fraaie soorten Dor drecht, oranje; Vuurbaak. schitterend rood: Insulinde, barnstcenkleur; Border Perfection, donkerrood: Madame curie, lila; en vele andere soorten. Internationaal Dansinstituut. - Het winterhalfjaar gaat in; dat ver neemt men niet slechts aan het. tegen woordige herfstweer, doch ook aan de hervatting van alles wat aan lange avon den herinnert. Ook het Internationaal Dans-Instituut van onzen bekenden Mar tin Wolters, Visserstraat 15. hoek Haven- traat is weer op zijn post en kondigt den aanvang aan van een nieuwen cursus tegen begin October. Men zie voor in schrijving de advertentie in dit nummer. Ook Hilversum zal hiervan profitoeren, bij name hotel .Tans, waar reeds op 14 en 21 dezer een Zondagmiddagbal wordt ge geven en verder vanaf 5 October geregeld iederen Zoudag dunsavond. Gezien den goeden naam van dit onderwijs zal het uan algemeenc belangstelling niet ont breken. Kegelconcours. Het Santosfonds (steun aan tuberculose middenstanders) heeft een kegelconcours ge organiseerd, waarvan de baten zullen komen ten voordeele van dit fonds. Het concours wordt gehouden op de Zon dagen 21 en 28 September op de vier banen van café de Harmonie, aan de Brinklaan te Bussum. De wedstrijden worden opengesteld voor kegelaars en niet-kegelaars, zoowel dames als heeren. Uit geheel Gooi- en Eemland zijn reeds prijzen toegezegd. Ook d'e Gooi- en Eem- landsche Kegelbond heeft zijn medewerking beloofd, terwijl de deelname zeer groot be loofd te worden. D'e wedstrijden worden Zondag 21 Septem ber. 's middags 2 uur. door dr. Daelmans uit Bussum geopend. Nadere bijzonderheden zullen per adver tentie bekend worden gemaakt. KUNST Tentoonstelling van werken door S. Garf. Naar men ons mededeelt zijn op de tentoonstelling van werken van S. Garf, bij de firma Rogmans en Vos te Laren een drie- lal houtsneden verkocht, n.l. Breiend'e Vrouw, Intérieur en Le lac Leman. Door de groote belangstelling, die dc ten toonstelling ondervindt, is de sluiting, dit aan vankelijk bepaald was op 15 September, uit gesteld tot 25 September a.s. Theater Novum. De Abonneinents-voorstellingeu in Theater Novum beloven dit. seizoen weer schitterend uit tc komen, waar rnen te gen behoorlijken prijs kan inteekenen op het beste wat in den lande op tooneelge- bied gegeven wordt. Dc 10 voorstellingen zfijin Van SeptemberMei! zoodanig ver deeld dat ze regelmatig opwekkende mijl palen vormen ter opmontering in den lan gen wintertijd. Namen als Jan Musch, A. v. d. Horst, Eduard Verkade en D. Ver beek zeggen genoeg dat hier kunstgenot van den hoogston rang! geboden wordt, terwijl de prijs voor de heele reeks buil- tengewoon laag is te noemen bij wat er gepresteerd wordt. Men leze dus vooral de aankondiging in dit nummer en stelle het inteekenen niet uit, daar losse voorstel lingen "TToeger in prijs zullen zijn. Officieele Kennisgeving HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Laren (N.H.) maken bekend, dat het verzoek van Johs. Hofmann, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie B, 110. 4189. een rookerij ten behoeve van een slagersbedrijf te mogen i prichten, door hen is ingewilligd. Laren (N.H.), 6 September 1924. Burg. en Wcth. voornoemd. De Burgemeester, H. VAN NISPEN. De Secretaris, CHR. PETERS. SPORT Voetbal. Algemeen overzicht. A.s Zondag speelt L. F. C. 1 op verzoek van Donar een vriendschappelijken wedstrijd op het terrein van eerstgenoemde club tegen Donar I. Blijkbaar ligt de 50 nederlaag, waarmede L. F. C. het onvolledige eerste elf tal van Donar j.l. Zondag verslagen heeft, de Hilversummers een beetje zwaar. Zondag wil len ze revanche nemen en komen met hunne sterkste combinatie, hun competitie-elftal, naar Laren. L. F. C. I zorge zich schrap te zetten tegen deze 2e klasscr. Ze heeft weder om versterking gekregen en wel van twee spelers uit Hilversum II. te weten doelman H. Ruitenbeek en de spil J. K. van Vel sen. De opstelling van L. F. C. I is Zondag als volgt H. Ruitenbeek van Velsen, Maas J. Kok. Wijnschenk. A. Kok II. Schaapherder, van Oost. F. Willard. de Leeuw, dc Rijk. Zooals men ziet. een aardig clubje, waar- groote belangstelling zien wij deze kracht meting tegemoet. L. V. V. tc Laren heeft a.s. Zondag we derom eenen rustdag. Dc competitie-indeeling der R. K. F. 1924-25 is vastgesteld. Er schijnt eene reorganisatie in de clubindeelin- gen te hebben plaatsgevonden. De evenals L. V. V. oorspronkelijk in 2e klasse E inge deelde clubs, zooals Be Fair uit Hilversum en Montfoort zijn in eene geheel andere com binatie geplaatst. De competitie-indeeling van de rubriek 2e klasse E, waarin L. V. V. vol gend seizoen uitkomt, wordt nader nog be kend gemaakt. Blaricum speelt a.s. Zondagmorgen 11 uur eenen Vriendschappelijken wedstrijd tegen de Gooische Boys te Hilversum op het terrein der laatsten. Vertrek uit Blaricum 10 uur pre cies. Waarschijnlijk ontvangt Blaricum om half drie op haar terrein D. O. S. V. I uit Hilversum. Een drukke dag dus. Trouw opkomen spelers, het is vlak voor dc com petitie. Officieel. L. F. C. Opgegeven hebben zich als lid de heeren J. K. van Velsen en H. Ruitenbeek te Hilversum. Leden die bezwaren hebben teg'en het aannemen van deze leden, wenden zich daartoe tot den secretaris J. Maas. BLARICUM. Op de vergadering van 10 September is volgend competitie-elftal vast gesteld W. Vos L. Kortekaas, D. Dekker A. Fokker, E J. Bos, S. Aluin L. A. Verstegen, G. Rcinink, T. Heerschop, G. Visser, H. Methorst De spelers worden cr op attent gemaakt, dat hunne plaatsen nu vast staan en cr niet meer gewisseld wordt. Korfbal. ..De Gooiers" te Laren spelen met den aan vang van de volgende competitie in een ander costuum. De spelers verschijnen voortaan in groene broek of rok en zwart shirt. Met de seriewedstrijden van a.s. Zondag is het zwar te hemd met een wit verwisseld. Reeds lan gen tijd geleden hadden „de Gooiers" van het Boiulsbcstuur N. K. B. toestemming ge kregen de kleed ij te veranderen. Voor de se riewedstrijden hebben dc dames Suze Kokje en Grietje Kots zich naarstig aan den arbeid gezet, teneinde de klceren voor a.s. Zondag gereed tc hebben. Voor de competitie hebben „dc Gooiers" in dc niaand September de volgende wedstrijden te spelen 21 September: AmersfoortDe Gooiers. scheidsrechter van Geclcn. 28 September: De GooiersK. V. D. (Am sterdam), scheidsrechter Groenevelt. Nieuwe Dnine.s-gyiima.stiekvcreenigiiig Met een twintigtal dames in hier 'n gymnastiokvereeniging opgericht „Hygiëa II". Onder leiding van Mevr. Ph. Murx /al hoofdzakelijk Duitsck turnen, ook vol gens het stelsel van de Ilannoveir- Musterschule, beoefend worden. Mevrouw M. Saalborn-Sibinga-Mulder is met de pre sidiale functies en Mevrouw T. Le Coul- tre-Edelmann met de werkzaamheden van sec re ta resse-penn i ngm ces te resse bel a st Postduiven. Den 7en September hield de posldui- venvereeniging „D'e Zwaluw" te Laren 'n wedvlucht van Jcmelle (België). De uit slag was: 0'. Kuyer 11-44-11 3^1 p.; idem 11-50-21 33 p.; J. Kok 11-55-49 29 p.; J. Bergman 12-2-43 32 p.; idem 12-2-43 30 p.; J. Koster 12-3-1 29 p.; N. Koster 12-5-8 28 p.; N. Wicgers 12-7-51 27 p.; J. Bakker 12-9-39 26 p.; N. Koster 12-10-6 25 p.; idem 12-12-27 24 p.; II. Bakker 12-13-41 23 p.; J. Bakker 12-21-14 22 p.; J. Koster 12-31-9 21 p.; C. Kuyer 12-35-5 20 p.; N. Koster 12-40-46 19 p.: J. Bergman 12-53-5 18 p.; II. Wiegers 1-19-28 17 p.; J. Koster 1-39-59 16 p.; idem ï-46-59 15 punten. De postduivenvereengiing „De Reis duif" tc Laren geeft een overzicht van de gewonnen prijzen op dc verschillende wed vluchten: Winnaar van den beker de heer J. Kla ver met duif uo. 23.2^1.23779. Winnaar wed vlucht. Lier de heer W. Wiegers met 3.24.2Ö513. Winnaar wedvlucht Schaer- beek de hoer Jac. Klaver met 3.24.23779. Winnaar wedvlucht Ottignies de heer W. Snclder inet 3.24.29286. Winnaar wed vlucht Courcelles Motte de heer W. Telle- mau met 3.24.29203. Winnaar wedvlucht (Chimay de heer W. Wiegers. Winnaar wedvlucht Noyon de heer J. Blom met 3.24.237^3. De winnaars van de wedvluchten be haalden ieder eene zilveren medaille van de vereeniging. Nu de lange avonden weer naderen hebben we besloten weer met onze raadselrubriek te beginnen. Het vorige jaar hebben jelui bij zonder je best gedaan, waarom wij ook dit jaar weer aardige prijsjes zullen beschikbaar stellen. De raadsels zullen voortaan echter op de advertentie-pagina's worden opgenomen, waarom liet 't beste is dat jelui even aan vader, moeder, broer of zus vragen jc bij het opzoeken te helpen. Dotn jelui dus allemaal je best, dan kun jelui van den winter mooie cadeautjes krijgen.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2