Gooische Agenda. Zondag 28 September. Bus sum: Kegelconcours in Kogelhuis aan de Brinklaan ten bate van hot SAN- TOS-fonds. y Dinsdag 30 September. BUSSUM. Novum, Tooneelvoorstelling. Donderdag 2 October. BUSSUM, aanvang Volksuniversiteit. Dinsdag 7 October. HILVERSUM, Concertbureau Reddingius, ie abonncments concert: Mia Pcltenburg en Hendrik Andricssen. Vrijdag 10 October. NAARDEN, aanvang Volksuniversiteit. Tentoonstellingen LAREN. 15 Aug.25 Sept. Tentoonstelling van werken door S. Garf in den Kunsthandel Rogmans en Vos. weerstaanbaar zet zaï op en na zeer kor ten tijd heeft ze het vijandige heiligdom doorboord. Even later maakt ze 22 gelijk, met welken stand de rust ingaat. Direct na de wisseling, als de gasten het voordeel van den wind hebben, inaken ze al spoedig 23. Blaricum geeft zich niet gewonnen en zwoegt om den gelijkmaker, doch de ver dediging der gasten is paraat. De Tourclub treedt echter krachtig op, behoudt het overwicht en weet ton lan gen laatste haar 4e doelpunt te fabricee- ren. Kort daarna weet Blaricum den ach terstand tot 34 te verkleinen. Als nog ongeveer 5 minuten te spelen is, verhoogt de Tourclub den voorsprong tot 35, met welken stand het einde komt. L. V V. II—E M. M II 5—2. Ruiin 2 uur fluit de scheidsrechter de elftallen in 't veld. Beide ploegen spelen met 2 invallers. L.V.V. wint den toss en vrkiest eerst met wind mee te spelen. Reeds dadelijk valt de L.V.V.-voorhoede krachtig aan en binnen 10 minuten doel punt de Haar met een laag shot. Even later dribbelt de handige middenvoor de Jong door de gcheele verdediging heen en doelpunt onhoudbaar. Dit is E.M.M. te kras, verwoed valt zij aan. doch zij brengt het niet verder dan tot eenigc corners die haar echter niet het gewenschte resultaat opleveren. Xa eenig overwicht van E M.M. is L.V.V. weer aan 't woord en niet eeni.ge tusschen- rui 111 te voert zij den stand op tot 4—0, waarna de rust komt Xa rust heeft E.M.M. het voordeel van den sterken wind. wat direct merkbaar is, daar de L.V.V.-achferhoede, waarin Roest en Koekoek zich bijzonder onder scheiden. alle zeilen bij moet zetten om onheil te voorkomen. Bij een snellen uitval van L.V.V. doelpunt de .Tong op zijn bc kende manier voor de derde maal, 50. Toch kan Richter, die overigens schitte rend keepte dezen middag, niet verhinde ren dat hij, na een scrimage voor doej, gepasseerd wordt. Even later heeft EMM. pech, als n ingezonden bal via keeper en paal in 't veld terugspringt. Toch verklei nen zij den achterstand tot 5—2. Verder houden de verdedigingen stand en on danks de L.V.V.-voorhoede nog eenigc ma len verwoed aanvalt, komt er geen ver andering meer in den stand. oor L.V.V. II. het oude 3de elftal, dat bovendien met 9 man speelde, is hot een inooi succes, daar E.M.M. II het vorige jaar nog in de competitie zat van L.V.V. I waaruit het thans echter is gedegradeerd. Korfbal. De Hinde (Laren)—Vios (Biissuin) 1—7. Het competitierad in den Gooi- en Eemandschen Korfbal Bond (G. E. K. B.) Ls Zondag gaan draaien. In de 2e klasse' A speelden „De Hinde" versus Vios hunne eerste competitiematoh. Ilct debuut van de ontvangende club is niet erg bemoedi gend geweest, doch bij taai volhouden zul zo aan liet einde van het seizoen eeno waardige partij kunnen geven. Om kwart over 2 uur geeft scheidsrech ter de Klercq het beginsignaal. Beide club3 zijn volledig. De Hinde stelt zich op als volgt: Aanval de hoeren Schoon- derbeek, van Arnhem, dames Gerda Schocnderbeek en Stien Delvendiep; mid denvak de lieeren Koster, Wim Dclvcndiep, dames Anny Delvendiep en mej. Mujoor; verdediging E. E. Greefkes, van Ussel- muiden, dames M. Greefkes en A. noët. De eerste aanval is voor de Hinde, doch ecu enkel schot gaat over de mand. ios verovert den bal en behoudt dezen langen tijd in het nanvalsvnk. Hot verde digen der thuisclub is zeer onvoldoende. Vooral de gevaarlijke Vios-schutter Gans wordt slecht bewaakt. Een mooi schot vun dezen in de mand vliegt weer eruit. De verdediging van do Hinde werkt on voldoende weg, zoodat het leder niet ver der dan het middenvak komt. Weer be dreigt de Vios-aanval de mand, doch voor- loopig zonder resultaat. Hierna komt een periode van gelijk op en neer gaan van liet spel, met beide aan vallen beurtelings in actie. Eene mooie kans van mej. Delvendiep gaat door loo- pen verloren. Steeds meer en meer ver toont Vios een zeker overwicht. Vlak voor doel heeft de Vios-spelcr Gans zich vrij gemaakt en wil schieten als Greef kes zyne tegenpartij vast gaat houden. Een strafworp bezorgt de gasten de lei ding, binnen 2 minuten wederom door 'n succesvol schot van Gans gevolgd. 02. Met de wisseling komt vnk Greefkes ui den aanval, Schoonderbeek c.s. in het middenvak en vak Koster in de verdedi ging. Tot de rust is Vios overwegend ster ker en weet dit in een doelpunt van J. Assman uit te drukken. Rust komt met 03 voor Vios. Xa de thee is het weer Vios, die aan het woord is. Aanval op aanval wordt door haar gedaan, doch steeds zit Koster reddend op den bal. Jammer dat zijn zwoegen zoo weinig gepaard gaat niet tac tisch overleg. Vios weet haar overwicht na 3 minuten spclens te toonen, door met een schot van K111113 Hoek 04 te maken. De wisseling brengt vak-Koster in den aanval, Greefkes c.s. middenvak. vak- Schoonderbeek verdediging. Vios heeft nu het spel in handen. Smit en Grippon verlioogen haar doelcijfer tot 6 De Hinde komt nu in beginopstelling. Wederom is Vios de meerdere, doch het duurt nog vrij langen tijd voor Gans liet 7e doelpunt voor zijne club fabriceert. Dc Hinde-verdediging, alsmede haar midden vak kunnen den bal niet" meer weg krij gen. Haar weinig getrainde spelers raken moe. Vios neemt het spel nu zeer kalmpjes op. De aanval der thuisclub wordt at ten toe aan het werk gezet, waardoor ze eeni gc kansen tot schieten krijgt, zonder suc ces. Echter 5 minuten voor liet einde weet mej. S. Delvendiep de eer der thuisclub te redden, door onder gejuich der supporters do mand te doorboren, 17. De wisseling brengt vak-Greefkes in den aanval, Schoonderbeek c.s. middenvak, vak-Koster verdediging. Met ongewijzigden stand geeft de scheids rechter het eindsignaal en boekt de ITindc hare eerste nederlaag. Amersfoortde Gooiers niet gespoeld. Nadat dc Gooiers den langen fietstocht naar Amersfoort hadden gemaakt, ston den beide teams vollectig om 2 uur in het veld. Echter.... de bondsscheidsrecliter kwam niet opdagen. Op het terrein was een dusdanige functionaris niet aanwezig. Xa langen tijd wachten besloot men den in Amersfoort wonenden IjondsscheitLrech- ter Achterberg te halen, hetgeen geschiecl- de Inmiddels ging de thuisclub onderel- kaar aan het spelen. Toen de heer Achter berg arriveerde verkoos Amersfoort niet uit te komen, onder voorwendsel vermoeid van liet onderlinge spelletje te zijn. Het resultaat was. dat de Gooiers zich konden nanklceden en een zwaren tocht tegen den wind in k-enden doen, zonder gevolg te hebben kunnen geven aan de plicht van liet competitie-program. Jacht- en terreiiirittcn. Zaterdag 1.1. had de opening plaats van de Noord-Ilollandsche Jnchtvereeni- ging. 38 Ruiters, waaronder een tiental amazones, vertrokken op het vastgestelde uur van G root-Kiev itsdal naar Oud-Leus den. Lange en snelle draf reprises wissel den stap-perioden af, zoodat het doel bin nen 2 uur tijds bereikt werd. Xa den kof fiemaaltijd werd om 2 uur weer opgezeten \oor den terugrit. d:e beëindigd werd met een vlotten galop over den landen Wijkslooterweg, wat voor de enkele wan delaars een fraai en verrassend gezicht opleverde. Om 4 uur bereikte men weer het eindpunt. „De Reisduif." „De Reisduif" te Laren organisoerde den 21 September een wedvlucht van:/ Courselles de Motte, afstand 2086 K.M. De dieren werden losgelaten te 9 uur. De tijden van aankomst zijn: Telleman 12-14-47; Kok 12-30-43; Van Laar 12-33-20; Kok 12-33-1; Kok 12-38-58; Kok 12-45-35; Teileman 12-58-34; Telleman 1-6-42; Telleman 1-7-22; Kok 1-14-39; Wle gers 1-22-54; Telleman 1-32-47; Telleman 1-38-12; Telleman 1-38-51; Blom 1-44-41; Van Laar 1-57-4; v. Laar 1-57-8; v. Laar 1-57-11; v. Laar 1-57-11; v. Laar 1-57-16. Hilversumsche Golfclub. Het heeren tcursome kampioenschap \nn de H'iivcrsumsche Golfclub werd Za terdag en gisteren verspeeld en gewonnen door de heeren J. W. Cramcrus en G. C. v. d. Wall Bake, (Tie daardoor voor een jaar de beide fraaie kampiccnsehapsbe- kers in hun bezit krijgen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Eerste ronde: Ileukensfeldt Slaghek en S. d. Graaf slaan Salbcrg en Chamberlain mot 4 en 3, Hollis en Ilollingérus Pijpers slaan Kakebecke en Mundt met 3 en 1, Entlvoven on A. E. Dudok v. Heel, de hou ders van den kampioenstitel, slaan prof. Qu;ix om Immink met 1 up, Cramerus en v d. Wall Bake slaan Proctor en Tom met 3 en 2. TIalvc beslissing: Slaghek en v. d. Graaf slaan Hollis en Ilollingérus Pijpers met 7 en 5, Cramerus en v. d. Wall Hake sla'an Entlvoven en Dudok v. Heel met 6 en 4. Beslssing: Cramerus en v. d. Wall Bake slaan Slaghek en v. d. Graat met en 5. Aangezien op 5 October te Hilversum om de nieuwe British Challenge Cup ge speeld wordt, zal de oorspronkelijke voor dien dag aangekondigde Vlnggenwedstrijd etc. gehouden worden op Zaterdag a.s. 28 September ten 10 uur v.m. fcSw.l—i Hofnieuws. Zondagmorgen woonde H. M. de Ivo- ningin-Moeder met gevolg de godsdienst oefening bij in de Xed. Ilerv. Kerk te Eomucs-Binnen onder het gehoor van Ds. II. II. Ynzonidcs. Schooltoezicht. Bij do wijziging in liet Rijksschool- toezicht is Eoinnes ingedeeld bij de In spectie Amersfoort. Bekeurd De rijksveldwachter bekeurde verle den week J. V. te Harderwijk wegens kar en paard onbeheerd laten staan aan den Rijksstraatweg. Mond- en Klauwzeer. Verleden week geen enkele nieuwe aangifte. Te hard. Verleden week reed een motorrijwiel tegen de steenen bescherming van een mennegat in den Wakkeren Dijk. zoodat beide berijders eeaf werden geslingerd. Zij kwamen er zeer goed af. doch de ma chine was ernstig beschauigd. Arbeidsbemiddeling. Werkeloos: 2 timmerlieden. Radio. De heer Willeman, landbouwlceraar, heeft ons dorp verrijkt met de eerste ra dio-installatie. Bekeuringen. De Rijksveldwachter bekeurde T. X. uit Hilversum wegens het los laten loe pen van vee op den Rijksweg en P. B. aan don Eomdijk wegens vervoer van paling. Gevallen. R. van Woudenberg viel verleden weck bij bet perenplukken uit een boom en werd met gebroken sleutelbeen opge nomen. Vlekziekte. Een bericht in een Gooiscli blad, volgens hetwelk hier vlekziekte onder de varkens zou heerschen, heeft eenigc con sternatie verwekt. Immers, het mond- en klauwzeer schijnt nauwelijks overwonnen en nu dat weer. Tntusschen bleek ons by informatie ten Gemeentehuize, dat daar tot heden nog geen enkel geval is aangegeven; ook den l.eer Stokreef. Veearts te Huizen, welke hier geregeld zitting houdt, was er niets van bekend. Vocrloopig make men zich dus niet ongerust. Boerenbond. Bij de verleden wecK gehouden ver gadering werd medegedeeld, dat er een party pulp voor de leden gekocht zou worden. In Xovember vindt een ploegwedstryd plaats; gegadigden kunnen zich alsnog bij het Bestuur aanmelden. De heer Willeman. landbouwleeraar al hier, zal een cursus organiseeren voor landbouwers in boekhouden, pluimveeteelt, bemesting en veevoederen. Rywieldief. De rijwicldief, welke verleden week „werkzaam" was achter de Katholieke kerk. is nog niet gesnapt. Hij heeft r geen andere teekenen vr.n zijn aanwezig heid gegeven, zoodat an- -enomen mag, dat bij hier uit de buurt .3 verdwenen, Bloem pjesdag. De verkoop van SöbTiëtas-bloempjes bracht Zondag circa f 30.op. Uitreiking medaille voor het front van den troep. Zaterdagmiddag te half ver heeft te Laren in het barakkenkamp, op plechtige wijzo, de uitreiking van de zilveren me daille voor 24-jarigen trouwen en eerlij ken dienst plaats gevonden, aan den heer A. M. te Kolsté, Servant Maj. Instr. by dc Kaderlandstorin, afd. Goci- en Eein- land, in het bijzijn van echtgenoote, kin deren, familieleden en belangstellenden, waar we o a. opmerkten den Commandant der Landstorm afd ïïiversum, den kapi tein Steensel gezegd van der Aa; dc heer Langenkamp, Inspecteur van Politic te Bussum, den heer en mevrouw van Hul zen, Mevrouw Kiës, Mevr. van der Laer. Xadat de troep, ter sterkte van pl.m. man, zich onder leiding van den S. M. T. v. Traast in hoefijzervorm had opgesteld, werd na voorlezing der oorkonde, het zil veren ccremetaal. den jubilaris op de borst gespeld door den Commandant van genoemde afdceling, den len Luitenant P. Gli. Kiës. De troop presenteerde hierbij het geweer. De heer Iviès, hot woord tot den jubilaris richtende, zei de o.m. liet na volgende: „Majoor te Kolsté! vier en twintig jaar is het geleden dat gij Uw intrede hebt ge daan in hot Xed. leger. In het afgeloopen tijdvak vol afwisseling en smart zyt gij geworden van jongeling een man, van man hoofd van een huisgezin. Moeilijke jaren hebt. gij in den mobilisatietijd mee gemaakt, ver van huis en haard, ver van allen, die U dierbaar waren. Een zeer prettige tijd is dit gescheiden loven van uw gezin niet geweest. Op uw verre post kwelden u de zorgen, onzeker was het be staan en gij hebt gestreden en geleden, maar trots alle moeilijkheden uw plicht gedaan, ja moor dan dat. Ruim drie ja ren heb ik hel voorrecht om u onder mijn bevelen te hebben, ik bcnortrotschop.dat ik my van uw steun heb kunnen verzeke ren en dat ik dit nu mag getuigen bij dezen mijlpaal in uw leven. Tk stel u ten voorbeeld aan allen cn spreek dc hoop uit dat gij zult voortgaan om het ingeslagen voetspoor te volgen cn dat de afdeoling ..Gooi- en Eemland u nog langen tijd moge behouden. Hierna werd de jubilaris door hem ge feliciteerd. terwijl ook de vaandrigs. Ond. Off. en genoodigden in den gelegenheid werden gesteld, den jubilaris te felicitec- ren. Vervolgens defileerde de troop, waar na allen verzocht werden zich naar de ..schouwburgzaal" van het kamp te be geven. Nadat allen binnen waren, werd do ju bilaris en genoodigden binnengeleid en terwijl allen zich van hun zetels verhie ven. werd door eenigc heeren dc ,.Land- stormmarsch" gespeeld op de piano met begeleiding van twee violen, waarna de boer Kiès liet woord richtte tot den ju bilaris: Vriend te Kolsté! Nu wij hier 7.00 bijeen zijn, kan ik U iets meer zeggen dan zoooven toen het dienst was. Ik houd dan nu nok een praatje van geheel ver schillenden aard, al wil ik er direct aan toevoegen, dat den dienst de vriendschap niet geheel uitsluit. Veel van uw tijd is door de afd. „Gooi- en Eeinlaud van U gevergd en niet alleen van U, maar ook Uw vrouw zal wel eens gedacht hebben, als ik U wc-er eens liet roepen, dat gij bij de intrede in het opgerichte corps land storm slechter af waart dan in het leger. Wanneer gy in het leger waart gebleven, hadden Uw collega's de Ond. Ofi. U wel licht een aandenken aangeboden; maar waar wij bij ons inet 3 instructeurs zijn, waarbij ik zelf dan ook nog kom cn er bij ons een bond bestaal van de laagsto tot de hoogste rang, zooals het leger met zijn afgeschreven rangen dit niet lean heb ben, daar ontstond in onze geheele afdee- ling den wensch 0111 allemaal mee te doen om S. M. 1. te Kolsté een blijvende herin nering aan te bieden. Hierbij heb ik ge wezen, dat dit iets moest zijn van beschei den aard en U' zult dan ook wel ouz.e be doeling willen apprecieeren en niet de grootte van het cadeau.'Wat een lijden cn strijden voor een natuur als te Kolsté in het leger is geweest is moeilijk te zeggen, maar blijkt wel hoe hij verkeerde toe standen in het leger aantreffende, hij dit middels cn in de groote organisatie van Ond. Off. ..Ons Belang" naar voren bracht. Ik wil dan ook de passage op U toepas sen uit. Cirano de Bergerac: „En recht door alles heen, hoe ik mij wend of keer, kletteren de waarheden rond om mij neer" en zoo is ook te Kolsté door zyn dienst heengegaan, recht op zyn doel af. Zoo heb ik hem ook altijd hot liefste ge had. Toen zooeven de medaille op zijn borst gespeld was. hoorde ik zyn kleine jongens zeggen: „heeft vader die nou ge wonnen" en ik zou willen zeggen, hij heeft, hem gewonnen, maar niet alleen de man maar ook dc vrouw. Zij heeft hom in alles bijgestaan tot steun van het huis gezin En daarom hebben wij een ca deautje voor allebei het beste geoordeeld. Ik hoop, dat het U nog lang zal doen ge denken aan dc afgeloopen jaren. Hierna haalde de feestcommissie van het cadeau, de driekleur weg, die het nog i.in 't oog ontrok en werden twee prachti ge nieuwerwetsche leunstoelen zichtbaar. Een driewerf hiep, hiep hoera- werd dooi nllen uit volle borst mcegerocpen. toon de jubilaris en zijn echtgenoote op uitnoo- diging in de nieuwe zetels plaatsnamen. De lieer te Kolsté, het woord nemende, zeide flat het te bont gemaakt werd. De geheele afgeloopen week was al vol met geheimzinnigheden, maar dacht hij, ik zal alles maar op zijn beloop laten en het is boven verwachting. A a mens mijn vrouw onzen hartelyken dank. Dat de heer Kiès zei dat ik een werkzaam aandeel heb ge had bij de afdeeling, daarvoor breng ik hem dank, want door hem kon ik geven \oor de afdeeling, wat ik geven kon. 11ij is mijn eerste chef van de vele in mijn militaire loopbaan, die mij tot in het diepste van mijn ziel gepeild Heeft. Ook mevrouw Kiès zeg ik dank, want als ik bij haar aan huis kwam, zag zijn niet al leen in mij dc inferieur van haar man. Ook de Ond. Off. zeg ik dank, veel woor den meer, heb ik niet, er zijn van die ©ogenblikken in je leven, dat je uit je doen, uit jc evenwicht geraakt, ik kan dan ook niet onder woorden brengen hoe teer en vriendelijk ik deze attentie vind Onze afdeeling ligt mij zoo 11a aan het hart. gij van wie ik hij de moesten den grondslag heb gelegd van hetgeen ge nu zijt. Ik kan U allen de verzekering geven dat gij niet alleen ten allen tijde op den S M. I. te Kolsté, maar ook op den mcnsch te Kolsté kunt rekenen. Nogmaals mijn hartêlijkcn dank Hierna bleven allen nog geruiinen tijd. onder een kopje thee, gezellig bijeen. Van één en ander zijn foto's genomen. De eerste bioseoopvoorselling. Zoo zal dan Vrijdag a.s. alhier in het gebouw „Coneordia" aan den Nieuwen Weg, de eerste bioscoopvoorstelling worden gegeven. Langzamerhand behoeft men niet zoo ver meer te reizen om alle mogelijke ver maken van de stad te bezoeken, waar onze plaats zelf aan deze behoefte zal voor zien. Het hotel Uamdorff !|eeft de expo sitiezaal zoodanig omgebouwd en inge richt, dat ze tot een ruime en gezellige cabaretruimte is geworden. Wij hebben destijds bij het proefdraaien al liet een en ander over deze z.aal en in het algemeen over de cinema zelf gezegd. Thans herinneren wij onze lozers er aan, dat Vrijdag a.s. de bioscoop officieel voor het eerst zal zyn geopend voor het pu bliek. Do voorstellingen beginnende Vrijdag a.s. 8 uur 's avonds zullen eiken Vrijdag Zaterdag en Zondag plaats hebben. Kin deren beneden 15 jaar zullen niet toege laten worden tot dc avondvoorstellingen. De prijs is bepaald op flvoor elke Vrijdagvoorstelling en f 0.75 voor elke Za terdag en Zondag. Als hoofdfilm wordt Vrijdagavond hij dc opening gegeven „Op het glooiende zand" een suceesfilm. waarin als hoofdfiguren voorkomen de personen Wanda Ilawley en Milton Sills. Voorts zal een allergees tigste comedie worden gegeven, getiteld „Kinderzegen". De technische verzorging dezer eerste Larensche cinema is in handen van on zen electro-teehnicus de lieer II. Galis, Wij twijfelen er niet aan of er zullen vele Larensche, Blaricummer en Eemnes- ser inwoners deze eerste voorstelling hij- wonen. Wij meencn te kunnen golooven. dat deze bioscoop voor velen een pretti ge afleiding zal zijn en dat zo ook als zoo danig zal worden gewaardeerd en bezocht Kook-demonstratie. De heer Kieft aan de Stationsweg te Laren, die met veel succes het Ilanovera Grudefornuis in den handel brengt, orga niseert morgenmiddag tusschen 2.30 cn 4.30 weder kook-demonstraties. Gaadne wekken wij onze lezeressen op, deze demonstratie eens te gaau bijwonen. D'e toegang is vrij. De toestand vau den lieer Vos. De toestand van den groentehande laar Joh. Vos, wonende in de Naai der straat is niet al te bevredigend. Er is wel geen levensgevaar maar na onderzoek is gebleken, dat dc heer Y. een inwendige kneuzing heeft opgeloopen bij zijn val uit den boom, waarbij de ruggegraad ecnigszins is geblesseerd. Waarschijnlijk zal <lo patiënt nog wel eonige weken hot bed moeten houden, alvorens hij zijn werk weer kan verrichten. Klein auto-ongeluk. De lieer D. G. alhier kwam Vrijdag avond uit de Naardorstraat gereden en draaide de Paviljoensweg op. Juist toen hij de bocht omging vloog het portier open en sloeg met alle geweld tegen den aldaar staanden lantaarnpaal op. De ruit werd verbrijzeld. Er vielen gelukkig geen persoonlylce ongelukken voor. Onafhankelijk geld. Onze lezers zullen zich wellicht dit op schrift wel herinneren, dat we geplaatst had den boven een bericht in een onzer laatste nummers. I11 dit bedoeld bericht hebben wc mede gedeeld. dat er een kleine s'ruhbeling ontstaan was in de Commissie ter viering van de onat- hankelijkheidsfeesten alhier en wel om de bestemming der gelden, die 11a dit feest zijn overgebleven. Men weet, dat het batig saldo van dit feest circa f 180.bedroeg. Het geld was vast gezet 'en men had toen het idee geopperd, om dit de gemeente aan te bieden voor een her inneringsmonument. bestaande uit een klein plantsoentje met een fonteintje, dat dan op de plaats, waar het gedurende dc feesten in 1922 was aangebracht en waar het zoo opviel, weer. en 1111 voor goed. zou worden aangelegd. De gemeente he'eft het geld voor dit doel destijds met dankbaarheid aanvaard. Een professional werd aangewezen ter onderzoek naar den aanleg en de kosten enz. D'e bloemist de G.. uit Laren, bracht Octo ber 1923 een verslag uil, waarin hij de ge meente sterk afried dit bedoeld plantsoentje aan te leggen, omdat de bodem, speciaal het wortelstelsel daar. *lken bloemgroci zou be lemmeren. Men zou waarschijnlijk gesukkel krijgen. De gemeente heeft toen verzuimd om de Commissie te 'berichten, dat zij van het plan meest afzien en daarbij in dank de gelden retourneerde. Intusschen werd in 1923 een Koninginne- teest gevierd, waarbij men f 400.ongeveer te kort kwam. Een gedeelte van dit nadeelig saldo werd gedekt en 't andere deel. f130. meende de Com missie te mogen halen uit het voordeelig saldo van de onafhankelijkheids feesten. Afgezien van het feit. of dit rechtvaardig was of niet, werd den lieer Kakebeen, den voorzitter, verzocht dit geld af te staan. Deze weigerde, op grond van zijn meening dat het batig saldo bestemd was voor Ven monument of in elk geval als een herinnering aan de onafhankelijkheid van Blaricum. De heer Kakebeen meende, dat een Koning- innefeest 'een totaal ander karakter droeg en dat er waarschijnlijk vele gemeentenaren wa ren. die wel iets voelden voor een onafhan kelijkheids feest van Blaricum (1922). maar niet voor een Koninginnefecst (1923). In elk geval wilde de heer Kakebeen het geld niet afstaan, alvorens hij machtiging had van de andere leden. De heer Piepers, die degene was die met dit verzoek kwam, stelde toen een stuk op, waarin hij verzocht 0111 de handtcekening van alle commissieleden. Degene die zijn hand tcekening daaronder zou plaatsen gaf daar mede te kennen, dat hij den heer Kakebeen machtiging gaf het geld af te staan. De heer K. bi'ecf hier onkundig van. Aldus geschiedde. Het bedoelde stuk cir culeerde en degenen die liet ontvingen, zetten er meerend'eels hun liandteekening op. Toen verscheen de heer Piepers wederom bij den lieer Kakebeen en legde hem de lijst van ondert'eckenaars voor. De heer Kakebeen vond dit een rare manier van doen en ver zocht een vergadering te beleggen. Er had toen een kleine bestuursvergadering plaats in hotel Raven. Hier waren tegenwoordig o.a. de heeren Kakebeen, Raven, Piepers en Koeman. Op die vergadering werden zeer hartige woorden ge zegd. Er ontstond een minder prettige woor denwisseling. Men besloot de geheele commissie bijeen te laten komen om nogmaals dit punt uit voerig te bespreken. Deze algemeene vergadering werd, na con vocatie, gisterenavond in hotel Raven ge houden. Aanwezig waren del heerenKlarenbffek (eerc-voorzitter). Kakebeen. Dr. Visser, J. van Hoven, E. Roosendaal, Veldhuis, Piepers, Raven, Piet Kuier. Enslin,, Koeman, Kots. van Wijk en Vos. De heer Kakebeen verzocht den heer Kla- renbeck om de vergadering te leiden. Deze gaf daar gaarne gVvolg aan. De heer Klarcnbeek opende de bijeenkomst. Hij heette allen hartelijk welkom, spr. zeide gehoor l'e geven aan den oproep om bijeen te komen, omdat hij belang stelde in deze zaak. Spr. ging daarop de geschiedenis nog eens na en zeide, dat tot zijn spijt de ge meente destijds in gebreke was gebleven om de commissie te danken voor het aanbod. to"en zij er geen gebruik van kon maken. Spr. wilde de meening van de vergadering over deze aangelegenheid weten, maar alvo rens deze besprekingen, wilde bij dc vraag aan de orde stellen„Mag de pers tegenwoor dig zijn?" Dc heer vat 1 IVijk-, het eerst het woord vragend*, zeide er tegen te zijn en wel omdat

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2