Gooische Agenda Dinsdag 14 October. BUSSUM, Bondsgebouw, 8 uur: Leden vergadering van den Ned. Protestanten bond. HILVERSUM, 8 uur, Hof van Holland: le Abonnementsconcert Hertha Dehmlow. HILVERSUM. Feestavond Clinge Doo- rcnbos. Woensdag 15 October. BUSSUM, 8 uur, Novum: 2e Abonne mentsvoorstelling „De zeven sleutels van Baldpole". Dinsdag 21 October. HILVERSUM, 8 uur, Hof van Holland: 2e Abonnementsconcert Eugenia Weller- sno. Woensdag 22 October. LAREN. 8 uur Buitengewoon concert door den heer Bram Mcndes met medewer king van Johan Röntgen, Kunstzaal liam- dorff. Dinsdag 28 October. BUSSUM. District» Hanzedag voor het Gooi. Nadat in dezen tuin dag in dag uit ge plunderd wa9, waarbij men in gesloten slaglinie en ook groepsgewijze oprukte, zag een deel ook door de ruiten in een der kamers fruit op den grond liggen. Nu beweert een der kleine belhamels, dat hij een appeltje over het dak wou lieenwerpen cn dat deze, bij ongeluk, in- plaats van heelomaal er over, vlak aan den grond, in een ruit terecht kwam. Wat een pech, hè? Toen zei een tweede „geef jij mij een zetje, want dan klim ik er in Een derde heler ging gebukt stnan, heler vier en vijf assisteerden en zoo had de inbraak plaats. Het kostte het politiepersoneel veel moeite nu precies uit te maken wie heler, wie steler en wie tot beiden of geen van beide cutegorieën behoorde. Voor straf werden de kinderen een poosje „in 't hok" gezet zoolang als het \erhoor duurde. Huilen natuurlijk! Het hok, het echte politiohok, de cel, ze hadden, in verre af stand, in hun verbeelding daarvan wel ge- nachtinerried. en nu zaten ze er heusch in. Velen kregen het te kwaad en grienden. Anderen hielden zich dapper en werden overmoedig. Het zou aardig geweest zijn om eens te bestudeeren hoe elk kind daarop reageerde. De peren in huis, voorzoover het handpe ren waren, zijn verorberd; de steenpcrcn zijn half geschonden, half onaangeroerd. Als er eentje te hard was bij het bijten, (we kunnen ons dit voorstellen) werd die tegen den muur aangekwakt, zoodat ze fragmentarisch neerkwam. Het wos er 'n ruine. Met een heel erg standje kwamen ze vrij.... maar.... de ouders moesten de rest maar opknappen en de buren daar moeten in het vervolg niet al te zachtzin nig zijn en zich indenken hoe het zijn zou, als hun tuin en huis een dergelijke plun dering onderging. En hiermede behoort dit laatste drama in het hart onzer ge meente weer tot het verleden. Amerikaansche ledergoederen. Nadat de heer Jansen vroeger in zijn huis 'n verkoop heeft gehouden van enkele Amerikaansche ledergoederen, hadden wc den gcheelen zoiner niet meer de gelegen heid om iets dergelijks te betrekken, ten zij we ons de moeite wilden getroosten om naar Hilversum te rijden, alwaar zijn zoon een winkel in deze zelfde goederen drijft. Thans echter heeft Jansen Senior zich gevestigd in het pas door den drogist Koopmnus verlaten perceel aan de Toren- laan, tegenover den kolenhandel van den heer Lamme. De voorraad is aangevuld met een groote collectie jassen, motorjassen, gummi-regen jassen, handschoenen, hemden, beenw nd- sels etc. Dit alles staat geprijsd, we moe ten zeggen, buitenmodel. Voor f 4.z\jn o.a. een paar handschoenen te betrekken, die dan wel niet erg fraai zijn. maar die op de fiets dezen winter of bijhet buiten werk zeer geschikt lijken. En zoo is er ook een keuze te doen uit pantalons en over hemden, uit petten en andere kleeding- stukkon, die werkelijk de moeite waard is. Men ziet do winkel gauw, omdat er een Amerikaansch vlagje uithangt en eenigc lokstalen half of geheel buitcii den winkel hangen. Wij vermoeden wel, dat, wanneer deze zachte dagen voorbij zijn, ofschoon1 we voor ons zelve maar hopen dat we zoo hot voorjaar insehnrrelen, velen als de kou dan nadert hot pand van den heer Jansen zullen bezoeken en daaruit vertrekken met oen goed en voordeelig gekocht kleoding- stuk. Frans Dauin. Den 21en October zal de chansonnier Fran3 Daum, die hot vorige jaar in flo kleine Kunstzaal Mossel zulk een aardigen avond' gaf, wederom een voordracht geven in het hotel Ilamdorff. Voor velen is Frans Daum geen vreem de meer cn we weten uit ervaring, dat zijn liédjes, wat vaak een gebrek hij liedjeszan gers is, correct zijn en geestig. De avon den die Daum hier in den loop der jaren gaf, waren altijd een succes en zoo twijfe len we er niet aan of deze zanger zal wederom een groot bezoek krijgen. De ethische school Aldus wil de directrice dezer inrich ting, Mej. Ililde Vermeulen, haar insti tuut zien betiteld. De ethische school is oen gebouwtje dat ligt aan de Vredelaan, aan het verre einde. Als men het pleintje omgaat en deu Heideweg inloopt ziet men het rechts liggen, byna geheel verscholen in liet eikenhakhout. Een brievenbus aan het hek, het roode dak achter het loover, in de verte eenige violieren, dat zijn zoo de uiterlijke kenteekenen voor hen die het schoolgebouw willen bezoeken. Wanneer we echter het woord „school" noemen, dan stelle men zich geenszins een lokaal met banken voor. Twee dames, mej. Vermeulen, vroeger leerares in Engelsch in den Haag en In Londen, en mej. Salm, deze beide dames houden een pension, waarbij zij tevens en vooral hun zorg besteden aan de geeste lijke belangen van de tijdelijke gasten. Verschillende jonge mensclien die van de schoolbanken het leven ingaan, hebben vaak een groote wankelmoedigheid en vrees. Zij hebben soms een steun noodig en een voorlichting, die de ouders hun vaak niet kunnen geven. Men zegt wel eens „vrienden moeten het zeggen" en zoo is het in vele gevallen. Vreemde invloed doet wonderen cn liefde doet eveneens wonderen. Want wij meenen dat deze bei de dames hun jonge pensionaires met een groote zorg en een groote toewijding om ringen. Sommige jonge menschen blyven niet langer dan >ijf dagen in observatie. Dezen tijd wordt door de paedagoge be steed om Te ontdekken waarbeen de inner lijke verlangens en krachten der aan haar toevertrouwden gaan, om daarna de ouders een raad en voorlichting te geven in de toekomstplannen van de betrokken persoon. Wij brachten Mej. Vermeulen een lang bezoek, en spraken met haar over het een en ander. Zij maakte op ons een rus tige en zonnige indruk. Het is er zeker een aangenaam verblijf en met recht is dit huis „lumer coeli', licht des hemels, gedoopt. Het volle licht des hemels valt door de ramen naar binnen. Men heeft een uitzicht op de ruime groote heide. Er is nergens een storende tram of ie^ts an ders dat de rust kan verbreken. Rondom h«*t hiris staan eenige volieres. De liefde voor natuur, planten en dierenleven wordt den kinderen en anderen daar zeker ten.' volle bijgebracht". Verder worden door Mej Vermeulen cursussen en lessen gegeven in schilderen, litteratuur en ook practische dingen, voor het leven van nut Wij meenen dat vele ouders, die met hun kinderen last ondervinden in de u voeding, gebaat kunnen zijn, door een kennismaking met deze wijze van voor lichting en opvoeding. Auto in brand. In den nacht van Zondag op Maandag werd door den hotelhouder du Ch.. wonende aan den Stationsweg, -de politie alhier opge beld. Medegedeeld werd, dat een auto op het terrein van het hotel staande in brand stond. Een der agenten ging direct naar het hotel, gewapend met twee minimax-brandblusschers. Deze weiden leeggestor t op den motor, echter zonder resultaten. Omstanders trachtten daar na zand op den wagen te gooioen en ook met sparrctakken de vlammen uit te slaan. Ook dit hielp niet. Nadat nog de firma van Amers foort met eenige brandblusschers was komen opdagen, werd de auto eindelijk gedoofd. Bij onderzoek blc-ck de schade nogal mee te val len. Er was een lek in het benzinereservoir, terwijl 'eenige verbindingsdraden' waren ver koold De wag:en behoort toe aan den Anister- damsdhen automobiel handelaar C. C. K.. Dc auto was niet verzekerd. Men weet niet wat cl'e oorzaak van den brand is geweest. Opzet is uitgesloten. Auto ongeluk. Zondagmiddag, ongeveer half twee, wan delde mej. N. v. d. W. met haar zoontje op den X'euwenweg. toen een auto. bestuurd en eigendom van den heer J. H. L., wonende an den Hilversumscheweg alhier, plotseling kwam aangereden. Op het moment van passeeren stak het jengetje over De heer L. remde met alle macht, doch kon niet voorkomen dat hij het ventje met zijn wagen overreed. Dr. Holtmann, in alterijl ontboden, con stateerde slechts een neusbloeding. Verder bleek het kind, wonder boven wonder, niets te hebben opgeloopen. Het is zeker aan het krachtig remmen van dfcn autobestuurder te danken, dat dit ongeval zoo buitengewoon goed afliep. Bakker-cursus. Dezer dagen is in een vergadering van de besturen der R.K. bakkersgezcllcn-afdeelin- gen uit Hilversum, Bussuin en Laren, be sloten alhier een cursus te doen geven in het bakken van gewooiv en ook luxe brood. In November a.s. zal de cursus worden geopend. De commissie bestaat uit de h'eeren W. Koteris, T. de Graaf en M. A. Lammertink. Teekenschool. Donderdagavond a.s. zal de teekenschool alhier wederom worden geopend. Pater Wortel. Zondag en Maandagavond j I. hield pater Wortel uit hel Missiehuis fe Steil een lezing over zijn ervaringen gedurende zijn geeste lijken arbeid van io jaren op Nieuw Guinea. Dc zaal der R.K. Werklicdenvereeniging was gevuld met 'een aandachtig gehoor. Zondagmiddag van 25 hield de missic- naaikring een expositie ten behoeve dezer m'issie. Gevonden Een portemonnaie met eenig geld, een Inschjo met ongeveer f 1.85 en verschil lende kleinigheden, eenig geld in een zak doek geknoopt. Een houten pijp met rechten steel, een stuk zeildoek (gedeelte van een auto-kap), een paarlemoeren rozenkrans, een groene zijden das, 'n vermoedelijk zilveren beursje. Maria-vereeniging. In de dezer dagen gehouden vergadering der bovengenoemde vereenigmg werd beslo ten, met medewerking der Dames-toontelclub, in den a.s. winter, vermoedelijk in Januari a.s,, een feestavdnd te organisecren. Einde dezer maand zal het jaarfeest van dc Sint Annaverceniging «en van den Meisjcsbond worden gegeven. Het Meisjespatronaat wordt 3 November a.s. -geopend. De bijeenkomsten worden van half 8 tot 9 uur 's avonds ge houden. Een nieuwe zaak. De hectr Herman Nout, die de vorige week zijn zaak op electro-technisch gebted1 aan de Naarderstraat alhier geopend heeft heeft, reeds eenigc malen in "een annonce de aan dacht op zijn zaak gevestigd. Hedenmorgen brachten we een bezoek aan dezen nieuwen winkel fcn bezichtigden vele van de daar geëtaleerde apparaten. Vooral dc calora-artikelcn trokken onze aandacht. Catora is een verzamelnaam en het handels merk van beste electrisch v'erwarmde tapijten, voetzakken, voetenbankjes en kruiken. Tevens kunnen deze artikelen uitstekend voor medi sche doeleinden worden gebruikt De heer Nout htfeft een groote collectie in deze branche in zijn zaak aanwezig. Men kan vouveuse- zakken. vesten (voor rheumatick), buikwmd- scls etc. bij hein betrekken, alsook allerlei soorten kussens, die in auto, trein en andere vervoermiddelen kunnen worden gebruikt De artikelen blijven eenige uien warm en men kan ze op het gevoel af op verschillende gra den instellen. Hiervoor zijn vernuftige oppa- raten aangebracht. Behalve dat, levert de heer Nout alle arti kelen cn benoodigdheden op clcctro-teclmisch cn radio-technisch gebied, cn neemt ook het orid'erhoud en de levering van onderdeelen op zich. Wij wenschen den heer Nout giroot succes in ons dorp toe. Af deeling Bussum. Vereeniging van Huisvrouwen In de groote Concordiazaal werd Donderdag j.l. een 2e Theemiddag gehou den door de afd. Bussum van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Deze middag was gewijd aan verschil lende kundig- en vaardigheden die spe ciaal voor huisvrouwen van beteekenie zijn. In haar opcningsspeechje, dat altijd frisch, \lot en vaak geestig is, zeidc de presidente mevrouw Van GendtLandrce, o.m., dat de firma Perry Co. uit Am sterdam zich dezen middag bereid had verklaard te demonstreeren met z.g. „Dcn- nison's Handyeraft", waaronder wij ver staan liet vervaardigen van sieraden met lak. Dc Bussumsclic vcrfspccialiste, de firma Van den Brink cn Thuys uit de Raadhuisstraat, hield een demonstratie met chabloncn voor japonnen, jurken enz. Mejuffrouw Chr. van Zcegen uit Am sterdam toonde zeer fraaie handwerken en Mevr. Baggerman was er met een niet minder goede collectie breiwerk. Ook liet batikwerk van de firma N. van Blokber- gen te Utrecht trok zeer de aandacht, vooral zijn waschechte en gloorechte kleed jes. Belangrijk was ook hetgeen mëjüffr. Der Cloux mededeelde over haar weef werk. Zij geeft weeflessen te haren huize aan de Gooilaan 18 te Bussum a f 10. per maand. De presidente deelde voorts mede, dat de cursus in hocdenmakcn van mejuffrouw Sligler zou aanvangen en dat des Dins dags cn Vrijdags de naaicursus van me juffrouw Veenendaal gegeven zal worden. Voor beide cursussen is een voldoende be langstelling. Voorts werd medegedeeld, dat een jonge dame lessen wil geven in piano, teneinde zelve hare studiën te bekostigen. Men kan nadere inlichtingen hieromtrent bekomen bij mevrouw Schünthaler. Onder algemeene instemming zeide me vrouw Van GendtLandrc voorts, dat de pogingen om steun te verleenen aan de ziekenzuster, die door rheumatick haar beroep niet moer kon uitoefenen, succ© hebben gehad. Een dame uit Hilversum had een postwissel gezonden met f 10.— voor een lot, doch toen zc vernam dat de loten waren uitverkocht, schonk ze dit bedrag als bijdrage in het totaal der op brengst van de gehouden loterij. De vereeniging heeft voorts veel succes met bare onderlinge verkoop en ruil van artikelen. Zoo werden er dezen middag 0.111. een viertal prachtige jonge herders- hondjes „aan de vrouw" gebracht. De presidente herinnerde er voorts aan, dat zij, die aan de in Maart te houden Huisvlijttentooiistelling willen deelnemen, zich vóór 1 December moeten hebben op gegeven. Behalve deze aangename dingen had spr. ook nog een minder aangename op merking te maken. Het is n.l. gebleken, dat er dames bij diverse winkels te Bus sum gevraagd hebben of zij korting kon den krijgen op grond van hun lidmaat schap van ouzo vereeniging. Het is te laken, dat sommige dames getracht heb ben don naam van de Huisvrouwcnvereeni- ging aldus te misbruiken. Tenslotte word medegedeeld, dat de volgende maand oen voordracht met de monstratie zou worden gehouden over gymnastiek en lichaamsoefeningen voor vrouwen. Den 23en October zal een lezing worden geliouden door den heer Kuhr over de be handeling van bont. (Dezen theemiddag zal geen thee wor den geschonken.) Zooals in de meeste gevallen, hcerschte er ook Donderdag weer de recht pretf.ige stemming op de bijeenkomst der Bussum sclic Huisvrouwen. De verschillende de monstraties werden met belangstelling ge volgd. Blue-Band film. Van tijd tot tijd verschijnt aan het pu blieke firmament een naam, die de spanning van het krantentezend menschdom gaande houdtd'Annunzio, Einstein. Colijn, Gillette, Suzanne Lenglen, Blue Band, Radio. Mac- Donakl, Laskcr, enz. Sommige zijn alleen zichtbaar in eigen land. anderen in de geheele wereld. Na korter of langer geschitterd te hebben vervagen velen, ze verbleeken en ver dwijnen uit de herinnering. Enkelen blijven, hun schittering valt niet meer op, omdat men er aan gewend geraakt, doch d^ namen van deze personen of begrippen zijn voor goed in onze gedachten besloten. Een voorbeeld in eigen omgeving is de Blite Band reputatie. Een jaar lang staat deze reeds in het toppunt van de publieke belang stelling; behalve bij de huisvrouwen is den laatsten tijd door dc bekende postreclame de naam Blue Band op ieders lippen geweest. Het is begrijpelijk dat dfc firma van den Bergh den wensch koestert, dat het niet bij den naam alleen blijft. En de film voor een stamp volle zaal in Novum Donderdagavond ver toond, is zeker '11 uitstekend middel. Na 'n ouverture uit de Amerikaansche prairiën krijgt men 'n overzicht van het bedrijf. In groote vaten wordt het Amerikaansche dierlijke vet aangevoerd in de smeltzalcn. De vetproductie, die Holland kan opleveren, is ondanks onze groote veestapel, absoluut ontoereikend voor Van den Bergh. zoodat de firma zioh steeds in Amerika moet voorzien. Dit uitstekend vet, dat overal vooi consumptie dtenst doet, wordt hier als grondstof gebruikt. Nadat het in lange rijen ketels gesmolten is, wordt het in kuipen met andere dierlijke of plantaardige vetten vermengd, welke verschillen, al naar een zekere qualiteit margarine gestreefd wordt. Deze vetten worden tezamen met melk in de karns gelaten, waar zij tot een emulsie gekarnd worden, welke emulsie zich uit de karnkttels, welke op een balustrade staan, naat beneden stort, waar ze in geweldige kui pen opgevangen wordt, nadat ze onderweg gekristalliseerd is door een stroom ijswater. Dit water trekt later weer weg en nu zijn nog slechts twee bewerkingen noodig, kneden en zouten. Eigenlijk geschiedt het kneden eenige malen, het laatst tu.'.schcn twee tegen gesteld draaiende walsen. Dan treedt een lustperiode in ter bczinking van de doorge stane* behandelingen. Wij zien de Blue Band terug in een aller aardigste omgeving. I11 hooge ineenloopende hallen van geweldige afmetingen, waarin ge heele vloten, vliegmachines en luchtschepen ondergebracht zouden kunnen worden, is het een feest van licht cn jeugd. Honderde jonge nVeisjes, helder in het wit gekleed en witte muts met blauwe band op de blonde of zwarte kopjes, bedienen onder eveneens hel dere lach en vroolijken kout de machines. In de bekende effen vierkante boterblokken komt de Blue Band aangesuizcld, wordt door eenzelfde machine in kleine blokjes gesneden, met papier omwikkeld en dicht g'evouwen. Langs een andere baan vliegen uit een lift de kistjes aan, welke door meisjeshanden gauw gevuld worden en waarop een deksel geplaatst woidt. Het volgend oogenblik is het kistje door een machine niet 12 spijkertjes dichtgeslagen. Duizenden en duizenden kisten verlaten da gelijks de geweldige Van den B'ergh fabrie ken. -De eigen watertoren, welkt zuiver der water levert dan die van cte gemeente Rotterdam, de machindlial. dc drukkerijen, waar al het reclame-materiaal, etiquettcn cn drukwerk vervaardigd wordt, de geweldige melk-ontvangzaal, waar dagelijks dui/ende liters melk onder strengt* keuring in ontvangst worden genomen, alles is van een grootsohen en imponeerenden opzet, die op alle moeilijk heden berekend is. De firma Van den Bergh lteeft goed ge zien het publick een dergelijke heldere voor lichting te geven. Beroep aangenomen. De WelEerw. Heer K. Prins, predi kant. te Niczijl, heeft het op hem door den Kerleeraad der Gereformeerde Gemeente uitgebrachte beroep aangenomen. Dit was het tiende beroep hetwelk de Kerkeraad uitbracht. Boven verwachting goed afgeloopen. Op de Chemische fabriek te Naarden heeft een ernstig ongeluk plaats gevonden met den aldaar werkznam zijnden W. Door het springen van een kraan kreeg hij n.l. zwavelzuur in het gelaat cn op de handen. Door oordeelkundige behandeling ter plaatse en het snel transporteeren naar de Majella, is het te danken, dat zijn oogen zco goed als niets geleden hebben. Zijn handen moesten echter nog in het verband blijven. Een ongeluk wat boven verwach ting goed is afgeloopen, als men bedenkt wat een gemeen, brandend, bijtende vloei stof zwavelzuur is. Blaricuin's Belang. De heer S. B. Slijper, penningmeester der vereeniging, bracht verslag, uit over den finanticelen toestand. Hieruit ontlee- nen we dat het batig saldo over 1923-10 bedraag f 124.13. liet ledenaantal is thans gostegen tof Een begin van brand. Tn het huis van den heer Slijper alhier ontstond dezer dagen 's avonds een begin van brand in de woonkamer. Een kaars, die op den schoorsteenmantel stond, viel om, zonder dat het direct bemerkt werd. Toen men het ontdekte was één der groote do'eken van den schilder Piet Mondriaan, een doek waarop de heer S niet weinig trotsch is. ernstig bescha digd. Het is gelukkig dat er personen in het vcrti'ek waren, anders had het doek vlam ge vat cn er was niet veel inecr over geweest van het huis. noch van de collectie Mondriaan, die immers schatten vertegenwoordigt. Het doek heeft aan de onderzijde een lange ver koolde plek gekregen. Blaricum's Burgerwacht. I11 het St. Vitusgebouw werd gister avond een zeer geanimeerde bijeenkomst gehouden van de Blaricumscho Burger- I waoht, tot welker welslagen de gemoede lijke cn vaak geestige toespraken van den commandant J. J. van Wijk Rzn. zeer veel hebben bijgedragen. De voorzitter, de heer van Gils, was ver hinderd do vergadering van den beginne ai' bij te wonen, in verband waarmede het bestuur den Commandant van Wijk ver zocht de bijeenkomst te openen. De hoer J. J. van Wijk Rzn. heette dan allereerst welkom den ccrc-voorzitter van BI. Burgerwacht, den heer Klaarenbeclc, en de beide wethouders. Be leden van den Burgerwacht, aldus spr., zetten altijd oen blij gezicht als ze kapitein Muhlrath in hun midden zien en ook de béide over sten Visser en Bender zijn zeer gewensch- te gasten. Met zoo'n belangstelling is de Burgerwacht ten zeerste gebaat. Ik vind den tijd nog niet gekomen om de Burgerwachten op tc heffen. Er zijn er velen, die deze meening niet met mij zullen doelen. Zoo heeft b.v. de gemeente- ra aid van Laren de subsidie aan de Bur gerwacht aldaar niet meer verleend. Bij ons is dit gelukkig nog niet het geval en spr. wil van deze gelegenheid gebruik ma ken om B. en W. te verzoeken er toe me de te werken om bij de e.v. begrooting de subsidie niet te vermeerderen, maar ook niet te verminderen! (applaus). Spr. zeide voorts, dat het een moeilijke taak was, on voorbereid een vergadering te leiden. Do opkomst viel niet bepaald mee, doch in den loop van den avond verwachtte spr. nog meerdere leden. Wanneer we hooreu of lezen van de BI. Burgerwacht, dun is dat steeds in ver band met de namen Rigter en. Vos. Er moet toch een reden zijn, dat die twee na men in Blaricum zooveel voorkomen. Deze vraag is spr. aanleiding geweest tot een areheologisch-anologisch onderzoek, dat 't \olgcnd resultaat, opleverde: „Lang voor onze jaartelling leetden op de diluviale uitlooper ,,'t Gooi" een volksstam, die in twee partijen verdeeld was. (Niet de Bla- ricummers en de Laarders!) De eenc par tij bestond uit uitmuntende schutters; zij werden door hun tegenstanders de Rich ters genoemd. Die tegenstanders waren Richters evenwel vaak te giad af, omdat ze sluw en slim hun doel wisten te berei ken. Daarom kregen ze de naam van Vos sen. Het ergste was, dat die Vossen zich soms in schapenvellen staken en dan ge weldig blèrden, dat de bewoners van de omliggende streken hen de Blèrikken noemden. Daarvan is later de naam Bla ricum afgeleid!" Aldus heeft de heer van Wijk op gees tige wijze dc oorsprong ontdekt van dc namen Rigter, Vos cn Blaricum. Hij zou er ecu proefschrift over kunnen schrijven waarop hem ongetwijfeld het doctoraat honoris causa zou worden verleend door de betrokken faculteit. De tegenwoordige Blaricummers hebben dit van hun voorouders overgehouden, dat ze gaarne schieten. Toen de Burgerwacht nog niet bestond, uitte zich dit bij het stroopen, dat de Blaricummers bij uitstek goed konden. Sinds het oprichten van de Burgerwacht evenwel, wordt er niet meer gestroopt (gelach). Nu wordt er slechts met scherp geschoten en in net St. Vitus gebouw met kamergeweren. Het is een lust om te zien hoe vaak de leden van onze Burgerwacht do roos uit de schijf schieten. Behalve twintigjes, regent het 19, 18 en/,., tenminste wanneer de geweren goed zijn. Er hapert nogal eens wat aan dc wapens die we van üe Hembrug ont vangen. Dat blijkt slecht materiaal te zijn. Putroontrekkers cn slagveeren gaan stuk of het niks is. Spr. memoreerde voorts met genoegen den uitslag van den gehouden wedstrijd, waar in klasse I de heer M. Zeegors den eersten prijs en de heer Elbert Rigter den tweeden prijs behaalde, cn in klasse II do eerste prijs werd behaald door den heer B. J. Post en de tweede prijs door den heer II. Bakker. Ook dezen winter is spr. van plan flink tc laten oefenen met de schietnaald. Heeft dit de tc verwachten resultaten, dan kun nen" wc ook deelnemen aan de vnardig- heidsproef. Oefenen en nog eens oefenen, dat is de eenige weg om tot resultaten te komen. Een treffend bewijs daarvoor is de promotie die de heer M. Zeegcrs als schut ter heeft gemaakt, hetgeen uitsluitend te danken is aan zijn voortdurend oefenen. 'Hij is daardoor geworden onze eenigste Koningsschutter. Ook de Laarders, die het afgeloopen jaar zoo goed voor den dag kwamen, hebben sterk geoefend. Op den schietwedstrijd t© Overvcen ontmoetten wij majoor Bourrée, die onder de Blari cummers nog enkele goede kennissen heeft, o.a. Gerrit J Rigter. Toen de ma joor hem zag, riep hij uit: „Hemeltje Gerrit, ben jij daar ook!" en voegde er in deu loop van het gesprek aan toe, dat er een medaille beschikbaar was gesteld voor hen, die in de mobilisatie opgekomen wa ren. Dio medaille is te verkrijgen tegen betaling van een gulden, doch de majoor gaf haar aan Gerrit J. Rigter cadeau. Voorts deelt do heer Van Wijk mede, hoe er. door de vermindering van de sub- sidio bezuinigd is op de uitgaven en me moreert met dankbaarheid hoe de timmer lieden onder de leden altijd gratis het be- noodigdo"houtwerk voor de schijven lever den. Spr. zou het 00F zeer op prijs stellen, wanneen b.v. de drukkerij van de Blari- cumsclie Courant de schijven gratis wou drukken. Thans reikt spr. de groote bronzen me dailles uit. Tot den heer M. Zeegers zegt hij, dat deze onderscheiding van groote waarde is, omdat de medaille gewonnen is 11a harden strijd; dat ook de heer Elbert Rigter een medaille "h'ccft verworven, doet spr. goed, want Hij behoort tot de echte liefhebbers. Ook den heer B. J. Po^t gunt spr. het van harte, want hij is als lid de jongste van de BI. Burgerwach^. Ook de heer Bakker is een van de trouwe leden en hij is een van de weinigen, die in het leger beter heeft leeren schieten. Dat is een zeldzaamheid! (gelach). De win naar van den prij9 van de geluksbaan is

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2