Uw gezondheid WYBERT kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desin- fecteerend en oplossend 1V4 werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts Gooische Agenda Dinsdag 11 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Piano- avond Paul Schramm. Woensdag 12 November. BUSSUM, Concordia Rotterdamsch Hofstad-Tooneel: Het poortje oi dc duivel in Kruimelburg. HILVERSUM, Hof van Holland: Louis Bouwmeester in: Narcissen. Donderdag 13 November. BUSSUM, 8 uur, Novum: Freuleken. Vrijdag 14 November LAREN, Gemeentewoning: Lezing Ds. A. Klaver over moderne Eaustuitbeelding (Ned. Prot. Bond). BUSSUM, 8 uur, lokaal Parallelweg 13: SpreTeer de heer Chr. W. J. Tccuwen van Leiden. Onderwerp: Guido Gezelle. Zaterdag 15 November. BUSSUM, 8 uur, Concordia: Concert Utrechtsch Stedelijk Orchest (Volksuniver siteit). HILVERSUM, Hof van Holland: Uitvoe ring van de Padvinders-vereemging. Maandag 17 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Uitvoe ring van het mandoline-ensemble Ars et Labor. het wegenfonds gestort wordt. Het uit breidingsplan is nog niet vastgesteld De heer JAC. SCHAAP vraagt of ook later nog gceischt kan worden, dat de weg op peil gebracht moet worden. De heer X1ERME1JER: Worden die egalisatie en cp peil brengen geeischt, dan wil dat niet zeggen, dat dat direct geschieden moet. Spr. vindt den eiseh van egalisatie heel behoorlijk en vindt het al een bijzonder geval, indien het grondver zet b.v. f 10— kost Bepaalt men een grens, dan sluit men alle willekeur uit. De VOORZITTER: Dun moet dc Raad in principe bepalen, dat alle wegen ge ëgaliseerd moeten worden, en dat zulks alleen in bijzondere gevallen niet behoeft te geschieden. De heer XIERMEI.TER vraagt of alle wegen dan zoo ongelijk zijn en stelt vc*jr het punt betreffende den weg bij de toe komstige kalkzandsteenfabriek aan te hou den. De VOORZITTER geeft in overweging te besluiten, dat de Raad tot aanvaarding vun de wegen bereid is, ouder voorwaarde van egaliseercn en op peil brengen Aldus besloten. Processen-verbaal. Ingevolge de weder toenemende klachten over knollendievcrij en baldadigheid, heeft de politie dezer dagen weder verscherpte con trole gehouden. In één week was de oogst o.a. drie bekeuringen in den Eng en drie we gens baldadigheid, van dc laatste twee wegens het onder vuur nemen van een gemcentcge- bouw met steenten. Twee jongelui, nog niet afgeschrikt door het laatste auto-ongeluk, lie pen proces-verbaal op. wegens het als wiel rijders aan een auto hangen, terwijl drie per sonen uit Blaricum-Laren in de val liepen wegens verboden jacht Stad ten Lande en voor fretteeren. Geen bad in de Eem. De Vcreeniging „Soest Vooruit" was voornemens een zweminrichting in de Eem te doen bouwen, natuurlijk in de eerste plaats ten behoeve van Socstenaren. doch ongetwij feld hadden Baarnaren en Eemnessers er ook gebruik van gemaakt. Vermoedelijk voor La ren en Blaricum had het ook betcekenis ge had. Intusschen heeft het Eemcollcgte zijn toe stemming geweigerd, uit overwegingen van scheepvaartbclangen. In de Eem komt dus geen zwembad, terwijl de Socster vcreeniging thans geen kans ziet op andere wijze te slagen. Mond- en klauwzeer. Laatste helft vorige wefck t nieuwe aan gifte. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven als werkeloos: i houtbe werker, meubelmaker, i sigarenmaker. Knollen rijden. Voor het invallen van den winter zien wij thans allcrwege dc boeren zich beijveren de knollen, welke nog te velde staan, bin nen te halen. Het beste bereiken zal niet gaan, doch we streven er naar. Help ons ea neem .een abonnement of stuur uw advertentie. KUNST Mevrouw J. E. MosselBellinfante ongesteld. Wij moeten helaas melding maken van een ernstige ongesteldheid van mevrouw J. E. MosselBellinfante. Weliswaar is dc crisis voorbij en is er alle hoop op een volledige beterschap, doch dc uitnemende pianiste zal de begeleiding van Judith Bokor en Francis Kocnte, die zij zich had voorgesteld te vervul len. niet kunnen uitvoeren. Zij zal als zoo danig waarschijnlijk worden vervangen door mevrouw J. AntoiniettiMossel en Louis Schnitzler. Het zal voor velen desondanks een teleurstelling zijn. dat mevrouw J. E. Mossel Bellinfante dit seizoen niet aan den vleugel zal verschijnen, want hare pianistische talenten worden algemeen zeer hoog geschat. T. Annie Schlüter. Onze plaatsgenootc. de zangeres Annie Schlüter, zal Maandag a.s. hare medewerking verleenen op een concert in het Hof van Hol land te Hilversum. Op verzoek zal zij uitsluitend Nederland- sche liederen zingen. Daartoe stelde zij een aantrekkelijk programma samen uit werkjes van Zweers, Wagenaar. Mortelmans., Cath. v. Rcnnes en anderen. Amsterdamsch Schouwtooneel, Ijs Vissel, Jeugdstormen. Tooneelschrijven is een zeer edele en zeer moeilijke kunst. Velen gevoelen zich geroe pen, nog meerderen uitverkoren, enkelen wordt het in den schoot geworpen, heel weinigen bereiken iets door stalen wil en onvermoeiden arbeid. Het zij verre van mij, uit te maken tot welke dezer groepen Ijs Vissel behoort. Ik heb zijn eerlijken wil, zijn vasthoudendheid aan ten hooggcsteld doel, zijn werkkracht en wcrkliefde bewonderd van af het uur., dat zij voor het eerst met zijn werk hij mij kwamen Wij hebben veel tezamen gesproken en hij weet. dat ik in classicisme, naturalisme en alle andere -ismen waardeerend. wat aan deze richtingen leven 'en waarde gaf mij toch altijd weer stoot aan wat het beperkte en be perkende van elke richting genoemd moet wor den. Slechts weinigen hebben hun grenzen tot het hoogste weten uit te zetten en daar door voor alle tijden geschreven. Geen richting is zoo gebonden aan haar stof en loopt zoozeer gevaar in die stof dood te loopen als de naturalistische, laat ons zeggen, de richting, die zich ten doel stelt ten „brok menschenleven" uit te beelden ..zonder er doekjes om te winden". Ijs Vissel weet dat ook en hij zal niet de laatste zijn die erkent, dat het geval op zichzelf niet het einddoel kan zijn. Daarom zou het mij verwonderen, dat hij juist dit stuk Jeugdstormen voor zijn debuut gekozen had, als ik niet wist. dat de nuchtere praktijk ontmoedigende concessies verlangt Toch verontschuldigt dit feit deze keuz'e niet geheel en al. Het stuk. welks titel uit muntend is gekozen, lijkt mij vooral een jeugd storm van den schrijver zelf, en nog wel een storm, di*e de boot van zijn dramatisch willen niet zonder ernstige averij langs zichtbare en voor hem zelf onzichtbare klippen jaagt. Het is mij niet meegevallen: Er is een vlegelachtige jong'eman. die op den zak van zijn oom leeft, studeert, voet balt, en op kamers woont bij de tante van een meisje, dat hij onhoudelijk tvrannisteert, aanblaft, en lichtelijk sadistisch behandelt, zonder dat dit meisje veel anders doet, dan een enkel maal terug te snauwen, zijn borrels in te schenken en zijn schoenen te poetsen. De jongeman scheldt bij voorkeur op zijn meergemelden oom, hij wil onafhankelijk zijn, loopt zeer luidruchtig door het vertrek ten snauwt het meisje wederom zonder genade af, omdat die oom geld geeft en graag weet, wat er met zijn geld gebeurt. Er komt een telegram Oom overleden De jongeling in de wolken, het meisje heusch even verontwaardigd over zijn harteloosheid. Maar ze eindigt toch me* te drinken op den doode, die welbeproefd kluchtspel motief op dat oogenblik binnenkomthij was alleen maar overreden TableauDe oom volgt wel dra het voorbeeld van den neefscheldt het arme meisje niet minder stevig de huid vol, maar zij houdt standblijkbaar door haar liefde voor den neef gedreven. In het tweede btedrijf zit oom met rheumatiek en zijn ge broken arm bij den haard, alwaar hij 'blijk baar den gchcelen nacht heeft doorgebracht. Het is zes uur 's morgens en het meisje komt neef's komer doen. zijn schoenen poetsen kortom een toonbeeld van opofferende li'eide zijn Er volgt een gesprek tusschen oom en het meisje, met als resultaat, dat zij bij hem op dc boerderij zal komen logeeren, misschien wel wonen als zijn vrouw. Hij is 56 en zij 22, maar ter is een bakker van 70, die vader ge worden was. waarom dus niet? Als deze zaak jes tusschen oom en meisje zoowat beklonken zijn, verschijnt neef in kennclijken staat: hij is den geheelen nacht uit geweest en daast cenigen onzin, waaruit zich een gesprek ont wikkelt met ooin over het meisje en in tegen woordigheid van het meisje, zonder dat zij veel anders te doten krijgt dan te luisteren. Veel hartverheffends krijgt zij niet te hooren Plotseling echter slaat de dronkenschap van den neef om in een berouwvolle katerstem- ming. maar zij wil nitet meer: de boerderij lokt en de vaderlijke oom. In het laatste be drijf komt alles nog goed, nadat de neef op het punt gestaan heeft, voor goed weg te gaan en het meisje een gil slaakte, ten bewijze van haar onwankelbare liefde voor het walge lijke individu. De oom gaat dan maar heen en de neef zegt, dat het beter worden zaL Ik geloof er niets van. En al hebben mij ook verschillende personen die het kunnen weten verklaard, dat er zulke meisjes en vrouwen bestaan, ik vind de ge- hec/j opzet zoo ..bedacht" en geforceerd uit gewerkt, dat ik dit geval niet aanvaarden kan. Daatbij komt dat de auteur dermate vervuld is van zijn beide mannelijk „helden", dat er voor het meisje niets over blijft dan een hoogst oppervlakkig, nitets zeggend, met de stormen meebuigend leeg omhulsel, aan wie de auteur een paar van zijn meeningen in den mond legt. Haar zoogenaamde liefde voor den ne'ef wordt nergens aannemelijk gemaakt, haar goedigheid is conventioneel, en zonder psy- chischen achtergrond. En dit is misschien mijn ernstigste gritef tegen dezen jeugdstorm, waar het gemeenplaatsen en banale sentimen ten regent De oom is niet anders dan het van ouds bekende kluchtspcltype en dc neef mist elke doelbewuste tcekening. Hij is vol strekt niets. Ik ben overtuigd, dat Vissel beter kan en veel beter werk geleverd heeft reeds dan dit. Zijn dialoog is vlot, maar meestal nog te veel uit één gezichtshoek geconcipieerd: d.i nog te zeer monoloog. De vertooning was voor jonge auteurs als Jan Lames en Miep v. d. Berg niet zonder verdienste, terwijl Bterghcgge een aardig type had gemaakt van den oom, dat echter niet altijd werd volgehouden. Er was pijnlijk wei nig publiek. SAALBORN. Dc Bohemers, Concordia, Bussum. Er was een buitengewoon groote belang stelling voor het concert van De Bohemers, dat eminente viertal, welks concerten terkend worden als het beste wat er aan kamermuziek 111 de Europeesche concertzalen wordt ge boden. Ongetwijfeld behoort het quartetspel tot de meest belangrijke kunstvormen op het ge bied der muziek. Het is een musicecren, waarbij elke gedachte aan uiterlijkheid of aan hol virtuozen-gedoe verdwijnt. Htet is een toegewijd zich inleven in de compositie en het is de geest van den componist, die slechts dan tot ons spreekt, wanneer de uitvoerenden zich met terzijde stelling van alles wat zou kunnen storen of afleiden, zich geven met d»e volle overgave van hun muzikaal-kunnen. En dat doen de Bohemers met het benij denswaardig vuur van den ras-artist. Zij vor men een eenheid in de muzikale uitbeelding van hoogere orde. Dit kwam schitterend aan den dag. tijdens dl* vrijwel volmaakte vertol king van Joscf Suk's strijkkwartet in Bes gr. t. opus 11. Dat is muziek, die den Bohemers van nature „ligt". Josef Suk, die ook een be langrijk viool concert schreef, toont zich met dit kwartet een meester, die met volkomen beheersehing van de mogelijkheden die ate ideale combinatie van viool, alt en cello biedt Het was alsof alle stemvoeringen als uit zichzelf waren gecompileerd. Met groote toewijding en met de volle overgave van hun kunstenaarschap hebben de Bohemers deze Tsjechisohe muziek met zijn meeslepende rhytlunen, zijn uitersten van weemoed en op perste blijdschap v rtolkt. Zij overtroffen nog het Rosé-kwarfet, dat op dezelfde fascinee- rende wijze verleden jaar Smetana's „Aus meinen Leben" uitvoerden. Opmerkelijk is, dat het kwartet „De Bohe mers" uit zulke uitnemende „all round" mu sici bestaat Jozef Suk is een belangrijk, hoe wel niet bepaald moderne verschijning. De vroegere altist Nedbal, wiens fluweelen alt- toon die van den tegenwoordigen altist Jiri Harold evenaarde, onderscheidt zich ook reeds lang als componist van bteteekenis. Van den eersten violist Karei Hofmann zou men kunnen zeggen, dat zijn viooltoon wel wat meer kleur kon hebben, zónder dat men zou wenschen. dat zij het wee-zoetelijke zou verkrijgen van b.v. den violist van het Parij- sche Trio. Zijn strijktechnick is ook zeter per soonlijk. De stok beweegt zich voortdurend in kronkelende beweging tusschen kam en het einde der toets. Men zou zoo nu en dan ge- nteigd zijn, hem het instrument voor recht streken, de „Suono" (een uitvinding van Boris Lensky) aan te bevelen. Daartegenover staan echter weer dc excellente eigenschappen van Karei Hofmann als aanvoerder van het kwar tet. Ook zijn zeker, fraai positiespel en zijn muzikale spontaniteit vormen hem nog steeds tot een van de beste cnsemblcspelers. Josef Suk en de eminente cellist Ladislas Zelenka passen zich wonderschoon in het en semble aan. Mozart's D-Gr. t. kwartet was een wonder van subtiel samenspel en Beethoven's indruk wekkend kwartet opus 59 No. 1 in F. gr. terts het beroemd1? kwartet met het „Théme Rus- se" in het slot-allegro werd een uiting van op perste muzikale schoonheid. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij den heer Schoonderbeek en vele muziek- vrienden. Het was een weldadige avond. T. Hollandsch Strijkkwartet. Zooals wij in het. Vrjjdngnummer reeds meldden, trad dien avond het Hollandsch Strijkkwartet in Brussel op. Dit concert was een gevolg van het succes, dat de kun stenaars van genoemd uitnemend ensem ble het vorig jaar eveneens in de „Circle Musicale" aldaar hadden behaald. De „Circle Musicale" to Brussel is een vcreeniging van schilders, beeldhouwers, musici en letterkundigen, zoodat de exe cutanten voor een publiek spelen, dat het ernstig met de kunst meent. Daaruit volgt weer, dat dit speciale publiek zijn normen van appreciatie natuurlijk niet bepaald laag stelt. Behalve het Hollandsch Strijk kwartet zullen er dit seizoen 0.111. liet Tou- let-kwartet en het Rosé-kwartet optreden. Het Hollandsch Strijkkwartet voerde Vrijdagavond uit Kwartet opus 27 110. 36 van L. van Beethoven', een kwartet van Gliero (muciquo russe) en last, not least bet. Piano-quintet van Brahms, met dc fe nomenale pianiste, madame Girod, echtgc- nootc van den bekenden Ilollandschcn schilder Niekork, aan den vleugel. De zaal was tot op de laatste plaats uit verkocht cn het succes was eclatant. Maandag a.s. gaat het Hollandsch Strijk kwartet een tourné van 14 dagen maken door Denemarken. Eerst wordt te Nijborg geconcerteerd cn den 20cn November treedt het. kwartet op in Kopenhagen op verzoek van de voreeniging voor Kamer muziek. Den 2}4en wordt aldaar een eigen avond door het kwartet gegeven, dat daar na nog zal optreden in verschillende plaatsen in Jutland, o.m. in Abenran. Vej- le, Aal borg en Kolding. Wij zijin. er van overtuigd, dat de beste wenschen onzo Ilollandsche kunstenaars op hun tournee worden meegegeven door de vele Larensche vrienden en bewonde raars. Na hun terugkeer zullen zij te Laren 3 concerten geven. ïïierop komen wij nar -r terug. T. Concert. Zondag 23 Nov. a.s. zal dés nam in de Groote Kerk een concert gegeven worden ten bate van de nagelaten betrekkingen der vis- schersramp van 18 Juli. Vlissingen-Amemui- den Dte heer Johan Schoonderbeek heeft zich bereid verklaard zijne medewerking te ver leenen o.a. met orgelbespeling. Tevens zal als sopraan optreden mej. Beatrix Noljora, van Amsterdam, en dc 15-jarigte Eugène Ruziau, Den Haag, met zijn vioolspei. IMGEZONDEM Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Het vast recht-tarief van het P. E. N. Laren, 6 November 1924 Geachte Redactie. Dag in dag uit maakt het P. E. N. re clame voor het vast recht-tartef. Als je alles leest omtrent de voordeelen, die aan genoemd tarief verbonden zijn. voel je de gespaarde guldens al in je zak rammelen. Mijns inziens echter is het heele vast recht-tarief een on billijkheid tegenover een groot gedeelte der stroomverbruikers. De berekening geschiedt n.l. naar het gebruik ten vorigen jare. zoodat, wanneer men precies evenveel gebruikt als 't atgeloopen jaar men ook precies evenveel be taalt. Alleen in het meerdere gebruik zit het voordeel. Iemand, die nu elke cent op zijn stroom rekening heeft gespaard en dus nooit een klant is geweest van eenigte beteekenis voor het P. E. N.. neemt vast recht, schaft zich een strijk bout enz. aan en kan lekker voor het schijntje stroom verbruiken. De afnemer echter, die ook zijn P. E. N. rekening royaal heeft opgenomen, die steeds een klant is gewetest, aan wien het P. E. N. wat had, en wiens installatie practisch ge sproken niet uit te breiden is. kan aan het vast recht-tarief geen cent voordcel behalen, om de eenvoudige reden, dat hij het P. E. N. steeds meer heteft bevoordeeld, dan voor hem zelf verstandig was. Ik vertrouw, dat u en meerdere lezers met mij. het onbillijke inzien van dc thans ge volgde methode van betekening. Mogelijk lukt het der directie van het P.E.N. een methode te vinden die voor allen gelijke voor deelen biedt cn waarbij niet de normaal ver bruiker zijn vroegere royaliteit behoeft te bcti'eurcn. terwijl de krent van zijn schraperig heid profileert. U voor opname beleefd dankend. Hoogachtend, W. H. 11. Naschrift Redactie. Wij hebben ons in verband met dit Inge zonden Stuk gewend tot den heer Spruit, den plaatselijken vertegenwoordiger van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland, die ons betreffende het gewraakte vastrecht- tarief o.m. het volgende mededeelde. Van het vastrecht of huishoud-tarief maken momentcel reeds meer dan 1600 aangeslotenen gebruik, cn de P.E.N. acht het gewenscht d'eze wijze van stroomabonnement te propa geren. Bij het vastrecht-tarief wordt maandelijks een vast bedrag betaald (zooals dat ook in de groote steden gebeurt), waarnaast een prijs van 10 cts. per K.W.U. wordt berekend over den verbruikten stroom. Bij het vastrecht-tarief vervalt de z.g.n. spertijd, waardoor dus dc „dutte" avonduren vervallen. Ook de meterhuur is bij het vast recht-tarief aanmerkelijk lager dan de huur van een dubbeltal ie fmeter. Voor zeer velen zal de toepassing van het vastrecht-tarief eenige besparing geven. Inderdaad wordt, zooals de geachte inzender betoogt, het vaste bedrag van het vastrecht- tarief bepaald zoo mogelijk in overeenstem ming met het gemiddelde verbruik van vorige jaren. Wanneer dit ongeveer overteenkonit met de berekening van het verbruik in ver band met dc oppervlakte van het betrokken perceel, wordt dit gemiddelde verbruik inder daad als norm aangenomen. Is dit niet het geval, dan wordt teen cn ander met elkaar gecompenseerd, ten einde tot een billijke be paling van het vast-recht te komen. De „krent" cn de „royale" zullen, behou dens 'enkele uitzonderingen misschien, niet zooveel verschillen ten aanzien van het voor deel. dat het vastrecht-tarief biedt. RED. Zeter Geachte Redactie, Met plaatsing van onderstaande regelen, zoudt LI mij. en naar ik ineen, velen met mij ten zeerste verplichten. Herhaaldelijk is mij gebleken, dat er tallooze ouders en opvoeders van moeilijk opvoedbare kinderen, zooals zwakzinnigen, psychopaten cn zenuwlijders, zijn. die op een gegeven oogten- blik ten einde raad daarmee zijn. Huismoeders, psychiaters, onderwijzers, predikanten, e.a. kunnen dan vaak zeer waardevolle adviezen geven voor de behandeling, of een te volgen verdere gedragslijn. Maar wanneer zij bij voorbeeld uit hun eigen mülicu moeten wor den verwijderd, zooals naar een gesticht of inrichting, naar een speciale school of in ge zinsverpleging, kunnen zij dit veelal niet, bij gebrek aan gegevens. Menigmaal al heeft men mij gtevraagd„Wat wilt u toch?" Wel M. d. R! Ik wil allen, die met sociaal-paedago- gische moeilijkheden van bovengenoemden aard te kampen hebben, trachten te helpen. Ik Ik verzamelde daarvoor reeds tal van gegevens uit het gehcele land en hoop. dat inrichtingen, particulieren of vereenigingen. die zich op dat stuk maatschappelijk terrein bewegen, mij hun volledigte prospectussen willen toezenden, op dat ik een ieder zoo neutraal en concienticus mogelijk kan voorlichten. Tal van vooraan staande maatschappelijke werkers verzekerden mij. dat er aan een dergelijk „Sociaal-paedagogisch Adviesbureau" groote behoefte bestaat en in mijn eigten prak tijk bleek mij dat ook reeds meerdere malen. Volledigheidshalve zij nog opgemerkt, dat dc adressen van gezinsverpleging voor psy chopaten en zenuwlijders, waarover ik thuis reeds beschik, allen in Laren. Blaricum, Hil versum of Loosdrecht dus in mijn buurt zijn gelegen, wijl controle voor mij anders niet doenlijk is. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend. Uw dw. J. E. LAND. Sociaal-paedagogisch Adviseur Molenweg - Blaricum AANBESTEDINGEN BUSSUM. Door het schoolbestuur der School met den Bijbel aan de St. Janslnun werd annbesteed het verhouwen van twee lokalen in genoemde school. Voor liet bouw- cn metselwerk werd ingeschreven door: Firma F. Dekker, Bussum f 6980. Firma v. d. Berg, Hilversum - 6999. W. Stegenga, Bussum - 7130. Firma Van Somcren en Knöps, Bussum - 7164. J v. Norren, Bussum - 7193. G'. v. Wïefferen, Bussum - 7235. J Wieman, Bussum - 7450. Voor het schilderwerk waren de volgende inschrijvingen: P. Ledder, Bussum f 275. K. v. Proosdy, Bussum - 280. W. v. Bte'hn, Bussum - 295.— J Sterk, Bussum - 335. J. Drexhage, Bussum - 354. LAREN. Namens het bestuur der Woning- bouw-vereeniging van Erfgooiers te La ren is door den architect A. P. v. d. Brink te Laren aanbesteed het bouwen van 12 landarbeiderswoningen cip een terrein aan den Smeenkweg, hoek Kloosterpad, Laren. Ingekomen waren 13 biljetten, uitslag: P. van Breemen te Laren f 38.G48 Buurland en Venema te Laren - 38.077 Vreeswijk, Veerman cn Kok te Huizen - 37.881 C. .T. v. Dort te Amersfoort - 37.180 F. J. IT. Peters te Hilversum - 35.380 Schaapherder cn Sneldcr te Laren - 35.200 Gcbrs. Duurland to Laren - 35.050 G. J. Boer te Laren - 34.884 II. v. d. Born en Kriek te Huizen - 34.376 Jan Peterse en Brouwer te Xijkerk - 33.900 W. Kokje te Blaricum - 32.900 J. van der Lek te Blaricum - 32.770 C'. Kloosterboer te Broek op Langend ijk - 30.380 Gunning aangehouden. door den Blaricum t bouwen Molenweg BLARICUM. De uitslag van dc architect W. .T. Kaarsgaren te gehouden aanbesteding tot. he eerier dubbele woning aan den te Blaricum, is als volgt: P. Lobman te Laren M. \an Ilarmelen te Bussum E. Rigtcr te Blaricum J. Verwelins te Huizen Chr. Vermolen te Laren W. Kokje te Blaricum H. de Jong te Blairicuin P. van Breemen te Laren G. Dop te Blaricum L. v. tl. Leek te Blaricum Gunning aangehouden. f 8185.- - 7925.— 7900 - 7797. - 7775 7630.— - 7433.— G900. - G470. - 58G9. Rechtszaken De Kantonrechter te Hilversum heet/ veroordeeld Wegens het te Hilversum een weg in ver boden richting bterijrlen C. A. M. C. tc Bus sum, 2 of2 d.. R. II. te Huizen 5 of 3 d. Wegens het te Hilversum een voorwerp op den openharen weg plaatsenB. v. d. K.. te Hilversum ƒ3 of 3 d. Wegens overtreding der Arbeidswet: M. P. B., 10 of 5 d. en 5 of 3 d.. H. W. C. I., 20 of 10 d.. A. v d. B., 5 of 3 d., allen tc Hilversum; P. J. v. B., 2 maal 1 d. h., voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar; G. H. de B 10 of 5 d.; J. J. P. S. 7 of 4 d., L. R. 5 of 3 d.. allen te Bussum. Wegens het een gewond dier arbeid doen verrichten op pijnlijke of kwellende wijze: J. v. d. B. te Naarden, 10 of 7 d. Wegens het loepen over verboden grondP. A. B. te Bussum, 2 of 2 d. Wegens strooperijL. V te Huizen 4 of 2 weken tuchtschool. Wegens het loopen over den spoorweg: A. V. en H. N., beiden te Hilversum, ieder 5 of 3 d. Wegens het als bestuurder van eten motor rijtuig niet behoorlijk naar rechts uitwijken bij het ingehaald worden door een motorrij tuig: I. P. tc Hilversum., 10 of 7 d h. Wegens het rijden met oen motorrijtuig niet voorzien van minstens twee remmenR. A M. te Hilversum, ƒ3 of 3 d. Wegens het rijden met een rijwitel zonder licht P. B.. L. P. v. N.. A. H.. allen tc Hil versum P. L. K.. J P., P. J. M.. K. S., al len tc BussumM D. en J. A. v. W., beiden te Laren., allen 3 of 3 d. Wegens het rijden met een rijwiel zonder bel: J. v. W. te Laren, 3 of 3 d. Wegens openbare dronkenschap: H. R. te Hilversum 2 maal 7 d., G. S. 2 d., C. H. A. 10 of 7 d., beiden te Bussum. A. V. te Hui zen. 3 of 3 d. SPORT Korfbal. De Gooiers ILuto (Amsterdam) 90. In een fraai gespceldcn wedstrijd heeft de Larensche korfbalclub „de Gooiers" hare Amsterdamschc concurrente naar de bovenste plaats huistoo gezonden met een 9—0 nederlaag. Van begin tot eind heeft de ontmoeting een pittig karakter gehad en heeft do venslagenc club tot de laatste minuut partij gegeven, zoodat ze zeer ze ker een paar puntjes heeft verdiend. Mis schien is het greote krachtsverschil ietwat to wijten aan het feit, dat de gasten ver moeid1 en landerig in Laren arriveerden na een reis van 2 uren mot de stoomtram. Als scheidsrechter Edelman uit Utrecht beginnen fluit, stellen de Gooiers zich op als volgt: Aanval: hoeren M. Kokje, F. Zwaan; da mes Veldhuizen, Martha Roelof Hevrmans. Midden: hoeren D Seljee, Xic. Bakker; Dames M. Udo de Haas, Ilenny Wenkoop. Verdediging: hoeren W. Kots, IL Kots; dames Gr. Kots, P. van Dam. Luto verschijnt met de volgende opstel ling binnen de lijnen: Aanval: heeren Nijsscn, Roepel; dames Jo Korster, Dina Hellingman. Midden: heeren Tjepkema, Buchel; da mes Rie v. d. Brugge, M. Vermaas.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2