plegen met het bestuur. Om op do gestolde vraag een antwoord te kunnen geven, zou spr. dus eerst het gevoelen van de verga dering moeten kennen. Of het natuurschoon bij de gemeentebe sturen in zooveel veiliger handen is, meent spr. te moeten betwijfelen, indien hij let op het feit, dat thans reeds drie uitbrei dingsplannen op de heide van Stad en Lande z,ijn ontworpen. Wat de opmerking betreft, dat het dagolijksch bestuur bij zijn schema geeu rekening hield met het na tuurschoon, merkt spr. op dat de verschil lende genoemde terreinen alle bouwrijp en gelegen aan wegen die reeds gedeeltelijk bebouwd zijn. Het is spr. meaning, dat de gemeentebesturen, indien de grond hun toebehoorde, evengoed die grond te koop aanboden. Men heeft gezegd, dat de bedoeling van de nota blijkt uit de thans gegeven toeTch- tingen. Als een ontwikkeld man een nota schrijft, dan moet het niet noodig zijn, dat de bedoeling eerst uit de toelichting kan blijken. Het blijft spr. meening, dat deze nota is een aanslag op het. voortbe staan van Stad en Lande ten voordeele van de gemeenten en ten nadcele van de erfgooiers. De heer DE BORDES meent na dc uit latingen van den heer De Graaf te mogen aannemen, dat deze hoer na de hier gege ven toelichting van meening is veranderd, zocdat er dus thans eigenlijk niet meer van een meerderheid in het D. B. kan worden gesproken. Spr. komt er tegen op, dat men het voorstelt alsof dc gemeentebe sturen het standpunt innemen van verdeel en heorsch. Wij willen slechts trachten 'n oompromis tot stand te brengen, waarbij alle partijen zich zouden kunnen neerleg gen. Mocht dit niet te bereiken zijn. dan zullen de vertegenwordigers van de ge meentebesturen evengoede vrienden blij ven; zij hebben dan slechts gedaan, het geen zij meenden in het algemeen belang te moeten doen. De heer BOOR, van het standpunt uit gaande, dat het op het oogenblik met Stad en Lande niet goed gnat, meent dat we clko poging om tot. een compromis te ko men, moeten' aangrijpen. Spr. acht het uit- koopen van de partijen geen ontbinding. Spr. gelooft dat er op die manier veel meer te bereiken is. dan thans Indien een der gelijk plan uit den boezem van deze ver eenig,ing komt, dan gelooft spr., dat de regeering er wel voor te vinden zal zijn een poging om uit dat broeinest te komen aan te nemen. Spr. kan zich met de grond slagen door het D. B. ontworpen, niet ver eenigen. Die zijn te elastisch. Wij moeten de verdere bemoeiingen van Ged. Staten zoo veel mogelijk weghouden. Spr. acht de gemeentebesturen niet on mondig. Hoe meer we Ged. Staten er in halen, hoe langer het duurt. De heer CALIS kan zich met het stand punt van het D. B. vereenigen. De ge meentebesturen hebben grond noodig, ei* vandaar d&t ze to't dit voorstel komen, doch had dien omhaal niet noodig geacht. Thans is er nog van geen versnippering van gronden sprake geweest. De heeren DE GRAAF. BROUWER en v. NISPEN repliceercn. De VOORZITTER wijst er nog op, dat allo vorstellen tot grondverkoop door Ged. alle voorstellen tot grondverkoop door Ged. ren om advies worden doorgezonden. Heeft dus een gemeentebestuur om de een of an dere reden bezwaren, dan kan het die al tijd bij Ged. Staten kenbaar maken. Mocht de vergadering zijn voor het instellen eener commissie, dan zal spr. srijn de die naar van het bestuur en met zijn volle ge weten de liesluiten uitvoeren. Spr. blijft het echter onjuist vinden dat kooper en verkooper der gronden samen gaan over leggen over den prijs en de condities der gronden. Daarna wordt overgegaan tot stemming. In stemming komt de memorie van het D. B. Deze wordt verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór stemmen de heeren Ra ven, Rebel, Calis, de Gooijer, de Graaf en dc Voorzitter. Door deze stemming wordt geacht dat het voorstel tot het instellen eener com missie is aangenomen. Op voorstel van den heer DE BORDES zal het D. B. een voordracht voor de com missie in de bestuursvergadering van 30 Dec. indienen. Daarna sluiting. Openbare Leeszaal en Bibliotheek LarenBlaricum. Do Openbare Leeszaal en Bibliotheek LarenBlaricum leende in de maand No vember 23f48 boeken uit, d.i. 244 meer dan in Nov. '23. Dc Leeszaal werd bezocht door 047 pereoaieni, t.w. 401 mannen en 186 vrouwen, behalve degenen, die boeken kwamen halen. Auteurswet. Bij ICon. Besluilt zijn o.m. benoemd in de commissie van advies, bedoeld in de aTt. 50 d, e en f dee auteurswet 1912: An ion Aveskamp, K. Groosbeek, Dr. J. Men dis da Costa, J. G. Veldheer. Geen electrische verlichting van den Rijksstraatweg. De Minister van Waterstaat, heeft het verzoek van het gemeentebestuur van Naarden, den Rijksstraatweg tusschen de Ilakkelaarsbrug en Naarden van electri sche verlichting te voorzien niet ingewil ligd. Een bedrag van f 4110 is dus zelfs al te hoog voor don Minister, die Maandag j.l. op de request-conferentie neg zoo van de noodzakelijkheid van verbetering over tuigd was. Jubileum Stationschef. De heer G H. Hoiulelink, Chef aan het station NaardenBussum, jubileert heden, herdenkende dat hij 40 jaren gele den in dienst trad. De jubilaris, die den 11 October 1865 te Xeedc het eerste levens licht aanschauwue, werd den 10 Dec. 1884 als leerling geplaatst bij den Geldersch- Overijsselsche Locaal Spoorweg. Reeds drie jaar later werd hij benoemd tot Stations chef te Loenen om het volgend jaar over geplaatst te worden naar Bathmcn en in '90 naar Dieren. ITicr was hij in functie tot 1899, toen hem de standplaats Varsse- veld werd aangewezen-, waarmee hij aan dc hoofdlijn een plaats verkreeg. In 1907 wérd hij. op zijn verzoek, naar Piet Gijzen- brug overgeplaatst, waarna hij achtereen volgens stond te Leerdam, Uitgeest en, sedert 1 Oct- 1915 te Bussum. Op beide laatstgenoemde plaatsen was voor den heer Hondelink het betrekken van de nieuwe standplaats geen gemakke lijk^ taak, daar het leiden van den. dienst bij een dcrgel. nieuwen stationsbouw bij zonderen zorg vereischt, In tusschen, deze zorg was hem toevertrouwd. Hij is er dan ook wel een beetje groots op en dat raag wel dat op beide plaatsen artes zonder ongelukken- goed van stapel liep. De Jubilaris heelt helaas wel eens en meermalen ongelukken zien- gebeuren, en wel door schuld van al te haastige, rocke- looze reizigews, die een verkeerden en nood- lottigen sprong deden. Hij voor zich heeft door zijn streng optreden het aantal der gelijke onheilen tot oen minimum weten tè beperken. Een enkele maal werd hem dat optreden nota beno euvel geduid, maar •ook kwam het voor, du-t hem dank er voor gebracht werd. De heer Hondelink heeft als Chef de hoogste sport bereikt, Bussum is althans nóg een eerste klasse sta tion. hij mag dus op een mooien loopbaan terugzien op den dag van heden, op wel ken het hem'zeker niet aan blijken van waardeering zal ontbreken. Van zijn beide kinderen zal zijn zoon hot feest niet kunnen meevieren, daar deze als hoofdingenieur bij den aanleg van een spoorlijn in China ver van huis is en zijn werkzaamheden aldaar niet toelieten met verlcif te gaan, gelijk wel rijn wenseh was geweest.. Waar waarschijnlijk binnen niet te langen tijd Bussum's Stationschef zijn plaats aan een opvolgcc zal moeten inruimen, daar zij hem nog menig jaar van welverdiende rust gegeven na een eervol len loopbaan van trouwe plichtsbetrach ting. Theosophic. De heer Th. J. J. Ram te Bussum heeft de vorige week tc Baarn een lezing gehouden vooa* het. centrum Baarn van de Theosofische vereeniging. Tfot. onderwerp luidde „liet mentaal gebied". Nedcrlandsche Reis-Verecniging. De voordrachtavond met lichtbeelden over Zwitserland en de Franschc Rivièra, dije op Dinsdag 16 dezer gehouden zou worden, is tot nadere aankondiging uit gesteld. Met waardeering had het Hoofd bestuur. waarvan het Centraal Bureau te Den Haag gevestigd is, de pLunin.cn verno men om te trachten tolt een tiooisphe af deel ing te geraken. De voorzitter van dc propaganda-coan- missie, de heer Le Fèvrc, stelt er prijs op persoonlijk aanwezig te zijn om liet een en ander omtrent de vereeniging te ver tellen. eventueele inlichtingen te geven en tc zien of de bewoners van het Gooi vol doende belangstelling toon en oni een af- deeling le stichten, die vokkiend-e- levens vatbaarheid toont. De heer lx- Fèvre moet echter zelf op 16 December a.s, een voor bracht over Tirol en de Dolomieten re Utrecht houden, waarom het noodzakelijk is de bijeenkomst te Bussum uit te stellen. Kader Landstorm „Gooi- en Eemland". Naar wij vernamen houdt genoemde af- deeling op 27 Dcc haar jaarvergadering in het gebouw ..Concordia" te Bussum. De begraafplaats bij de Valkeveenschelaan en natuurschoon. Ged. Staten hebben het beroep van C. v. BIaaderen te Huizen afgewezen, over wegende dat B. en W. van Naarden het gevraagde verlof hebben geweigerd op grond dat de aan natuurschoon rijke oin- gevitog van de Valkeveenschelaan zich, volgons hun oordeel niet leent tot den aan leg van een begraafplaats, die zou komen to liggen te midden van dc daar gebouw de landhuizen en op geringen afstand van het landgoed „de Duinen" en voorts op grond dat do aanwezigheid eener begraaf plaats daar. ter plaatse, zeer zeker haren belemmerenden invloed zal doen gelden op de verdere bebouwing met grootere landhuizen en> villa's, tengevolge waarvan het belang der gemeente zal worden ge schaad door achteruitgang der vestiging van kapitaalkrachtige personen in dat ge deelte der gemeente. Bovendien moenen Ged. dat de Begraaf plaats der gemeente Naarden nog voldoen de is en dat geen behoefte bestaat aan een zooals de adressant die zich voorstelt. Het is merkwaardig, hoe wederom aan het woord natuurschoon gemikt wordt. Het wordt, aangevoerd als motief voor weigering en de zin is nog niet uit of de zelfde omgeving wordt gereserveerd voor bebouwing! INGEZONDEN. (Copic wordt niet teruggegeven). Water en gas. Telkens ziet men in dc bladen stukken inzake de Larenschc Waterleiding naar aanleiding van het hooger beroep der ge meente. De waterleiding zal er nu zeker wel spoedig komen, wat een groote zegen is. Maar voor do ingezetoenen valt liet te betreuren, dat de verschillende overheids personen elkaar zoo slecht verstaan. Sa menwerking is gewoonlijk voordceligen Het gemeentebestuur inoge het een pret tige gedachte vinden baas in eigen huis te zijn, en niet gaarne in zijn rechten te kort worden gedaan, de risico's welke men loopt met een eigen bedrijf, zijn van te vo ren niet zoo gemakkelijk te overzien. Men kan het constateeren in naburige gemeen ten, en de provinciale leiding ligt er één maal. Door een welwillende samenwerking had dc gemeente, met de macht die ze be zit, allicht voor de waterlevering voordcc- ligc condities kunnen bedingen, zoodat ook personen met eigen watorleilding tot aansluiting waren overgegaan. B.v. door waterlevering per meter. Dit werkt eco nomisch aan alle kanten en voorkomt, noo- deloozé verspilling. Dan is er nog iets, wat Laren dringend noodig heeft en dat is een gasleiding. Gas is in den tegenwoordigen tijd dc meest doelmatige brandstof voor huishoudelijk gebruik. Men heeft de wanmte direct bij de hand, hoeft, de brandstof niet eerst om te zetten, wat onpraktisch en zeer tijdroo- v.end is en- is daarbij vlug, zindelijk en goedkoop. Electriciteit valt maar onder het beneik van zeer weinigen. Daarom be helpt zich in Laren haast ieder gezin inpt petroleum, wat wel een zeer slechte brand stof is. Niet alleen van wege het groote brandgevaar, maar petroleum verbruikt bij verbranding een groote hoeveelheid zuur stof. Ook levert het een groot cijfer aan vorbranilingsproducten, die zeer na dee lig voor de .gezondheid zijn. Te meer, omdat do petroleumstellen niet. steeds onder een schoorsteen staan, maar overal worden neergezet.' zoodat zich de ver brandings pro ducten ongehinderd in de vertrekken kun nen verspreiden. Daarbij oisch.cn petro- leumbranders heel veel onderhoud, en zijn voor het koken zeer onvolkomene inrich tingen. De Hilvonsumséh/O gasfabriek b-e vindt zich op niet. zoo'n verren afstand, want aan het stichten van een eigen gasfabriek zal de gemeente zeker wel niet, denken; maar wanneer ze Laren voorzag van gas van behoorlijke kwaliteit en druk, zou ze zich zeker een monument van dankbaar heid stichten in de halten van alle Laren- schie huisvrouwen; November 1924. Mevr. Br. Men zal zich herinneren, dat wij eenigen tijd geleden een aantal door een deskundi ge geschreven artikelen hebben gepubli ceerd, waarin het iuut- van het gebruik van gas voor de huishouding werd bepleit. RED. Armenzorg. M. de R. Een plaatsje a.u.b. voor hot volgende! Het is aan het bestuur onzer Vereeni ging, die, naar het bekend mag heeten, haar werk van Touter liefde zonder eenig aanzien des persoons of ondeuscheid in godsdienstig© of politieke richting te ma ken, gebleken, dat verscheidenen, die zich om ondersteuning bij ons aanmeldden, doch die, na ernstig onderzoek, niets ont vingen omdat zij er werkelijk niet voor in aanmerking kwamen, daarover onte vreden bij onze dorpsgenoofcen tóch komen bedelen, en daarbij hun misnoegen om goen ander woord te gebruiken aan het adres van Armenzorg's bestuur vrij opz en makend te kennen geven. Dit is vooral het geval wanneer hun bij hun aanhouden gezegd wordt, dat de fa milie bij welke zij aankloppen, lid is van Armenzorg" en aldus reeds in den alge- meencn nood voorziet en helpt. Armenzorg's bestuur verzoekt dringend aldus inct afwijzing van alle particuliere liulj) op welke wijze ook. voort, te gaan, m.a.w. te blijven verwijzen naar Armen zorg en niet te gelooven. dat het bestuur dezer vereeniging zich het lot der armen in onze gemeente niet aantrekt. Met de meest mogelijke zorg en toewijding wordt elk geval onderzocht en er wordt gesteund waar het blijkt noodig te zijn. Blijken echter moet dat; en dat kan het oók' door de vele middelen, die ons ten dienste staan; in het bestuur hebben wij leden van verschillende vereenigingen met min of meer gelijk doel. Zooi good als niemand der vragende» is daaroor een onbekende, of behoeft dat bij nader onderzoek te blij ven. Ook mogqn de leden van Armenzorg, dat zijn zij di,c de vereeniging geldelijk steu nen, er van verzekerd zijn, dat van hunne gaven bij omvaardigen niets terecht komt. Die in staat zijn het brood te verdienen, wat toch voor niemand, hoe hij ook aan la ger wal is geraakt, een schande hectcn mag, maar tc lui of te lamlendig zijn, te grootsch om de handen uit de mouwen te steken, vinden de bron van Armenzorg onvoorwaardelijk gesloten. Met vr. dank voor de opname, Hoogachtend, II. NOLTIIENIÜS, voorz. v. Armenz Laren N.-IL, St. Nieolaasd'ag '24 Comité tot leniging van den nood der Saksische Prediknutsgeziunen. Voor de laatste maal zij het ons veroor loofd nog een oogenblik uw aandacht te vragen. I11 September vergaderde het hoofdcomi té met de plaatselijke comité's te Utrecht, in tegenwoordigheid van Pfarrer Spran- ger uit Dresden, leider van de hulpactie in Saksen en van twee andere Saksische predi kanten. Pfarrer Spranger dankte met hartelijke woorden voor alles was gedaan was in Ne derland 0111 den bijkans ondragelijken nood der laatste twee jaren in de Saksische pastorieën te lenigen en verzocht dezen dank aan allen, die daartoe medegewerkt hebben, over te brengen. Al is er eenige beterschap merkbaar, ge weken is de nood nog niet Nu eerst toont zich hei beeld van do volledige verarming en nu openbaren ziefi het sterkst dc gevolgen van ontbering in lichamelijke en geestelijke krankheden. Zeer bijzonder lijden thans dc Predi kantsvrouwen, die zich in den zwaarsten nood als stille heldinnen hebben staande gehouden, die soms nacht en dag gearbeid hebben, ni«et alleen in haar gezinnen maar vaak in nevenberoepen, 0111 daar eenig voedsel te verdienen. Hoezeer <le vergadering door deze en verdere mcdodcelingen tot in den ziel weid geroerd, werd toch ernstig de vraag ge steld of het comité mag dcorgaan bij het Ncderlandsche volk aan te kloppen om voortgezette ondersteuning, voornamelijk omdat in ons eigen land zooveel nood is. Toch gevoelde men geen vrijmoedigheid den steun nu plotseling af te breken en werd nauwgezet overwogen iin welke rich ting men iets zou doen. Met algoinecne stemmen werd besloten dat het comité wel dén tijd gekomen acht te om met de actie in het algemeen te staken, maar voor de uitgeputte en ver zwakte predikantsvrouwen nog eenige hulp tc bijeden en voor het laatst nog een bij drage daarvoor zou vragen. In Zitzsrhewig in Saksen heeft het Sak sische comité een klein en sober herstel lingsoord geopend voor afgetobde en ver zwakte predikantsvrouwen, die daar eeni ge weken rust en verpleging kunnen ge nieten en heeft daaraan uit dankbaarheid de naam van „Hollandshilfe" gegeven. Ve le predikantsvrouwen is het. ten zegen ge weest en velen zien nog reikhalzend uit naar een verblijf aldaar van eenige weken. „Helpt ons", vraagt. Plarrer Spranger, „Hollandshilfo" nog eenigen tijd in stand houden". Wy kunnen die bede niet afwijzen. Landgcnooten, wij wenden ons nog een maal voor het laatst, tof u. Helpt ons nog eenmaal 0111 trctuwe moeders, die door twee jaren van bitteren nood uitgeput zijn en hun krachten zien inzinken, weer op te beuren en te herstellen door een kort verblijf in het huis dat uit. dankbaarheid naar ons vaderland genoemd is. Iedere gulden, die men ono schenkt, geeft weer een dag rust en herstel aan een moeder, die haar plicht deed ten koste van zichzelf. Wil een onzer met een gift verblijden! Ds. D. G. W. L. RöDER, Blaricum. Moj J.'W. BEETZ, Koninginneweg ^7. Hilversum. JOAN n. XACHENIUS, Blaricum (postgiro 1322). KUNST Tentoonstelling van werken door Mevr. Lucie AVitlig-Kejjser te Laren, Eemnesserweg. Mevr. Wittig-Key ser, wier werken wij kennen van verschil lende tentoonstellin gen, heeft thans in haar atelier een heele verzameling werken opgehangen, een keur van bloemen, zo ca ls trouwens in het huis eens hloemkwcekers past. De schilderes, die te mifclileni van de bloemen woont, beziet ze ieder uur van den dag, otnder verschillend, licht, in ver schillende atmosfeer, en nrt eens boeiicn haar de teere geel-witte rozen, dan weer de rood gloeiende geraniums. Mij dunkt, het moet heerlijk zijn voor en bloemenschildercs, 0111 zoo te midden der bloemen te huizen, en de modellen al tijd maar voor het grijpen tc hebben, ót.... wordt men er dan niet altijd weer door ontroerd e.f geboeid? Hieraan dacht- ik even toen ik die ten toonstelling zag en rondkeek Langs de wanden. Er was werk waar voor mij ontroering uit sprak en ander dat mij alleen een bo wijs gaf van smaak in het groepeeren vim eend ge bloemen eni vaardigheid om ze te schilderen. Met deze twee laatste eigen schappen bereikt men- wel iets, en velen zullen zoo'n bloemstuk, eem poitje met wat rozen1, een glas of flesch met. wat margrie ten of andere bloemen wel aardig en aan trekkelijk vinden, omdat in dc meeste ge vallen hun eigen smaak ook niet hooger gaat; maar een echt kunstwerk moet toch bovou het niveau van dje publieke smaak uitkomen. Wij moeten bij een oprecht kunstwerk geen oogenblik er aan kunnen denken, dat de maker of maakster zich heeft laten beïnvloeden door iets ancle„ dan de .schoonheid, hetzij van de lijn of van de kleur. Ik we-et wel dat mogelijke verkoopbaarheid, in deze tijden vooral, een voorname rol kan spélen, en ik zou ©r niet gaarne too medewerken iemand in deze te benadeelen of afbreuk te doen, maar met kunst hebben al deze bijkomstigheden niets uitstaande. Oni nu tot de bloemen van mevr. Wittig terug to keeren, moet ik bekennen, dat ik er liever veel minder van bijeen had ge zien. Ik geloof ook, dat het verstandig zou geweest zijn indien zij zelf er een soort keuzo-tentoonstelling van had ge maakt en afgescheiden van andere oog merken, alleen om der kunst, wille bijeen had gezet, datgene waar ze met haar hart en ziel aan had gewerkt. Ik geloof of liever ik ben er van over tuigd, dat de waarde van haar werk er innerlijk bij gewonneu had In een directe opzet, wanneer de kleur, de vorm haar aangrijpt, kan ze soms sterk en frisch zijn Het is alsof zij dan geen oogenblik gedacht lireft iets moois te willen maken, maar dat zij gef rappeerd word door -de kleur van de bloedroode geraniums, door een tak met O.-I. Kers, door als drakenkoppen op dun ne halsen gebogen gele tulpen, door lijs terbessen en wat niet alen dan, is het juist iets moois geworden. I Zoo zou ik op vele goede studies kunnen wijzen, die van een zucht naar stofuitdruk king bljjk geven. En deze studies en die studieeu/en geest van mevr. Wittig-Keyser, zij zijn voor mij wel oen waarborg, dat zij iets kan b-ereiken, maar de drang daaitoe moet van binnen uit gaan. R. W. P. Jr. SPORT Voetbal. L.V.V. IUtrechtenaren 01. Dc Utrechtenaren hebben Zondag kans gezien de Laardcrs van de cere-plaats tc wippen, door dezen met 01 op eigen ter rein te kloppen. Voorwaar geen slechte prestatie, hoewel het winnende punt uit een penalty geboren moest worden. Ge deelde cijfers had boter de verhouding weergegeven. Als scheidsrechter J. M. Agterborg loeide ploegen binnen de lijnen heeit gefloton, wordt getoast, waarbij de gasten de geluk kigen zijn en de zon in den rug nemen. Beide elftallen stellen zich op als volgt: L.V.V. Majoor J. Wiegers, H. v d. Heuvel M. Roest, Th. v. d. Brink, C Wortel J. van den Breemcr, C. Rigter, J. Rigtor, St. Zoon, J. v. Gestel J. Veris teeg, A. van Doorn, IL van Ellik, Gijs v. d. Brink, Gerrit v. d. Brink II. W. van Uden, M. van Dijk. .1. v. d. Bilt M. Huizen, 11. Grim G. Jongerius Utrechtenaren. Nadat de bal aan het rollen is gebracht, zijn de eerste aanvallen voor L.V.V., zon der het verder dan de backs te brengen. Ge rui men tijd gaat daarna het spel met wisselende kansen heen en weer. Laren is ietwat sterker, forceert meer aanvallen, dueh .die der gasten zijn gevaarlijker Do ontmoeting ontaardt hoe langer hoe meer van een forschen wedstrijd in een wilde, soms woeste vertooning Vooral de gast- heeren treden bij wijlen zeer stug op, met het gevolg, dat vrij spoedig C. Rigter hot veld wordt uitgezonden. Van Gestel arri veert op het terrein en onbekend mot het uitzenden van den rechtsbinnen, neemt hij aan liet. spel deel, hetgeen eerst na gorui- men tijd- spelens wordt opgemerkt. Uit. een scherpen Utrechtsehen aanval ontstaat vlak voor doel een gevaarlijke eerimage, waarin Majoor op het nippêrtje reddend optreedt. Als de vele aanvallen van L.V.V. geen sneces hebben-, forceert Wiegers een keu rige soloren tot bij het strafschopgebied. Zijn voorzet ontaardt, in een doelloos heen en weer get.rap en ten slotte in corner tegen de gasten, welke geen andere resul taten brengt dan nogmaals corner te gaan zonder verdere gevolgen te brengen. Een verdienstelijke ren doet J. Versteeg, die op het. critieke moment zuiver voor zot, waarbij de inloopende Gerrit van den Brink een prachtkans heeft, doch dezo schiet naast. Op het. nippertje ontkomt hot L.V.V.-deel aan een doorboring als do bal vlak voor de doellijn zich bevindt en een aantal trappende beerren het ledei heen en weer jngen. Buitenspel browgi voor de gasthcoren opluchting. Dan gaat L.V.V. er eenige keeren met den bal van door. doch de gasten verdedi gen uitstekend. Keer op keer zweven de gastheeren1 voor het groen-witte doel, maar van doelpunten komt niets. Nogmaals for- ceoren de Utrechtenaren een pittigen aan val. Majoor verlaat, zeer gewaagd zijn doel om te redden, doeli mist, Gerrit. v. d. BrinK lireft voor open doel staande het Ijedcr voor het intrappen, maar schiet mot een vini- nig schotnaast. De rust komt met blanken stand, 00. Na de wisseling vallen de L.V V.-evs pit tig aan en zweven .aanhoudend voor het heiligdom der gasten. Een schei-p schot oip doel wordt naast, gescheten. Steedis zit ten de Laardcrs op de helft der groen-vvit- ten, welke taai verdedigen. Nadat eerst de rechtsback en daarna de dop!man der Utrechtenaren verdienstelijk hebben ge red, gaan dezen op Majoor af, doch deze aanval eindigt in een corner, welke geen resultaten brengt. Dan gaat L.V.V. het nogmaals by de gasten probecren, welke aanvallen 2 cor ners opleveren, welke laatste wederom geen succes brengen. Na een korten tijd gevaarlijk bedreigen van het Utrechtseh deel. wordt 't spel verplaatst op de L.V.V. helft. Door een fout, begaan door oen der L.V.V.-eis binnen het strafschopgebied, wordt aan de gasten een penalty toege kend. Majoor vangt nog het leder, doch is niet klemvast genoeg, zoodat hot uit zijn hamlen springt en door het doel reilt. Direct 11a den aftrap vallen de L.V.V.-ers geweldig aan. Onophoudelijk bedreigen zo het doel der gasten. Wiegers en Zoon heb ben van plaats gewisseld. Een. woest par tijtje wordt een korten tijd fgegeven, wat den naam van voetbalspel niet waardig is. Een grooite druk wordt op de achterhoe de der Utrechtenaren uitgeoefend, doch dezen spelen een goed verdedigend spel. waar bijna geen doorkomen aan is. Gerni- men tijd zijn de groenwitten ingesloten en verwacht, men elk oogenblik den gelijkma ker, welke steeds op zich laat wachten. De tweede speler van L V.V., n.l. J. Rig ter, wordt het veld uitgezonden. Nog ongeveer 10 minuten valt te spelen. Onder veel gefocter en gekanker worden de?{3 minuten doorgespeeld, totdat eindelijk de fluit van den scheidsrechter de verlos sing breng-t en het einde komt met een ietwat geflatteerde overwinning van de Utrechtenaren met 01. De scheidsrechter leidde correct, doch tegenover het ruwe spel trad hij ai. niet krachtig genoeg op Laren I had oen rustdag, doordat het Ares-terrein te Utrecht Zondag was afge keurd.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 4