A v. d. Tweel ervaren kok(kin) wetenswaardighede Prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. gewenst door Hamersveldseweg 49 Leusden-C. DONDERDAG 20 DEtfcwBER 1973 LEUSDER KRANT i PRIJSKLEUREN PLAAT I De tekenaar van de krant heeft deze $5 keer een prachtige kleurplaat voor jullie gemaakt. Het is misschien wel een moeilijke, want je moet er reke- /K ning mee houden dat een gedeelte sneeuw is en daarom wit kan blijven. (m Maar je mag ook helemaal op je eigen oordeel afgaan en de sneeuw- partijen ook een kleurtje geven. Voor kinderen tot en met tien jaar. Als je denkt dat jouw kleurplaat erg mooi geworden is, mag je hem in zenden en ding je mee naar een aantal leuke prijzen. Inzenden aan: Redaktie BDU-Kran- tenkombinatie, Postbus 67, Barneveld. Doe het wel vóór vrijdag 4 januari 1974! We hebben vijf leuke prijzen voor jullie: Voor de vijf mooiste gekleurde pla ten hebben we een groot spelletjes boek" Verder vijf troostprijzen: een set vilt stiften. Veel plezier en succes. Onze redaktie ziet met veel belangstelling jullie in zendingen tegemoet! Puzzelredaktie. Eet u pudding met rozijnen, rol deze laatste dan eerst door de meel, dan zullen ze niet zakken. Wilt u gebakken vis een paar dagen bewaren zonder te laten bederven, giet er dan wat azijn overheen, de smaak wordt er ook beter door. Teneinde te voorkomen dat uw pic- calilly schimmelt, kunt u er een laag je azijn over gieten. Als u een aquarium wilt leeghe- velen, behoeft u niet aan het uitein de van de slang te zuigen, indien u dit einde even aan de kraan beves tigt en eerst wat water naar de bak doet toestromen. Zodra u de slang lostrekt, stroomt al het water volle dig uit de bak. Op het jeugddorp „DE RUDOLPHSTICHTING" opvoedingsinstelling voor normale kinderen te Achter veld, Gemeente Barneveld, wordt gevraagd een (protestantse Godsdienst), om samen met de eerste kok de maaltijd voor ca. 150 personen te verzorgen in de modern ingerichte keuken Salaris afhankelijk van leeftijd en opleiding, nader over een te komen Eigenhandig geschreven brieven aan de directeur van „De Rudolphstichting", Postweg 80. Achterveld (U.). Als u met uw winter(sport) vakan tie gaat, vergeet dan vooral niet de waterleiding in uw huis af te sluiten en af te tappen en de buizen leeg te blazen. Schakel ook electnsch licht en gas uit. Bij glad weer kunnen automobilis ten het beste .pompend remmen. De wagen veert dan op en neer en als bij de neergaande beweging op het rempedaal wordt gedrukt, grij pen de banden beter op het wegdek vast door het gewicht van de om laag drukkende wagen. Bij de opgaan de beweging moet het rempedaal even worden losgelaten, dan zal de hori zontale snelheid in een vertikale be weging worden omgezet. Ondertrouwkaarten behoren reeds kant en klaar te zijn op de dag waar op wordt aangetekend, omdat ze op die datum behoren te worden gepost Als u een nieuwe bezem hebt ge kocht, vergeet deze dan niet een dag geheel onder water te zetten, alvo rens hem in gebruik te nemen. Voorkom het verlies van school tas, autoped, kinderfietsjes en ander kostbaar speelgoed door er zelfkle vende etiketjes met uw adres en te lefoonnummer op te plakken. Kopjes en bekers die lekken, krijgt u waterdicht door ze in de melk te koken. ZWARTBEK HELPT MET VERSIEREN Een dun laagje sneeuw lag op de bos paden. Hier en daar was de donkere grond nog te zien, maar dat zou niet lang meer duren: grote grijze wolken dreven boven het bos. De eerste vlok ken van een nieuwe sneeuwbui dwarrel den al naar beneden. Het dunne laagje sneeuw veranderde snel in een flink pak De takken van de bomen bogen een beetje door onder hun sneeuwjas en de kleinste struiken waren bijna niet meer te zien. Het was erg stil in het bos. Alle dieren zaten lekker in hun warme hol letjes of schuilden voor de sneeuwbui. Alleen het zachte ruisen van de vallen de sneeuwvlokken was te horen. Habbo, het damhert, stond onder een paar overhangende takken. ,,Mmmm", mompelde hij. ,,Ik wou, dat bet op hield met sneeuwen. Ik heb nog zoveel te doen. Ik schiet helemaal niet op als ik steeds moet schuilen, 'k Moet m'n karretje nog ophalen en daarna langs alle dieren. Als ik dat vandaag niet klaar krijg, is onze kerstboom nooit op tijd versierd. Alle bosdieren hebben beloofd om voor iets moois voor in de kerstboom te zorgen, maar ik moet het ophalen." Habbo stak z'n neus onder de takken uit. ,,Pats!" zei een grote sneeuwvlok en viel uit elkaar op Habbo's neus. ,,Brrr", zei Habbo. ,,Het sneeuwt nog steeds. Of was het misschien de laatste vlok, die op mijn neus viel?" Ja, daar leek het wel op. Habbo wacht te nog heel even, maar het bleef droog. Nou, hij moest het er maar op wagen. Stapje voor stapje kwam hij onder de takken vandaan. Koud was het. Gelukkig probeerde het winterzonnetje z'n stra len om de wolken heen en tussen de takken door op de bosgrond te laten vallen. Habbo begon te rennen Daar werd je warm van. Zo, nog één paadje en hij was bij de plaats waar het karre tje stond Habbo was er. ,,Hé", riep hij, ,,waar is m'n kar? vanmorgen stond hij er nog. Oh, ha, ha, ik zie het al. Daar, die bult sneeuw. Daar staat hij vast onder." Dat had Habbo goed gezien Natuurlijk was alles ondergesneeuwd, de kar ook. Habbo trapte met z'n hoeven tegen de bult en alle sneeuw vloog in het rond. De kar kwam tevoorschijn Habbo stap te tussen de trekbomen en trok de kar zo voort. Het ging wel wat zwaar door dat dikke pak sneeuw, maar Habbo was groot en sterk. Hij kreeg het wel voor elkaar Nu eerst maar naar de eek hoornfamilie, die woonde vlakbij Prachtig zeg! Ze hadden een zak vol opgepoetste kastanjes voor in de kerst boom Hup, op de kar De volgende was Ruud de vos; hij had vier kippeveren bewaard Hij wilde niet zeggen hoe hij er aan kwam en Habbo vond het wel een beetje raar, maar goed, ze zouden er wel een plaatsje voor vinden. Je moet het Ruud nooit lastig maken, dan werd hij vervelend. De bosmuizen hadden een lange bla- derslinger gemaakt. Fantastisch! Hab bo ging alle dieren langs, behalve Zwartbek de kraai. Zwartbek had altijd zo'n grote mond. Hij krijste en kraste steeds overal doorheen. De bosdieren mochten Zwartbek niet zo graag. En of Zwartbek nu zei dat hij er niets aan kon doen dat hij zo kraste, omdat het nu eenmaal het gewone kraaiengeluid was, het hielp hem niets. De bosdieren von den het lelijk en Habbo ook Habbo's kar lag bijna helemaal vol. Nog even z'n eigen versiering ophalen en hij was klaar. Hij had een grote denneappel gezocht en die versierd met glimmende berkeblaadjes. Die moest boven in de boom komen: wat zou dat mooi zijn. Habbo bracht z'n kar naar de open plek. waar de grote kerstboom stond. De andere dieren kwamen ook al aan gelopen Habbo en een paar bosmuizen zouden de boom optuigen. Eén voor één werd alles in de boom gehangen. Wat werd dat mooi! Sommige dieren klapten m hun pootjes van plezier. Wat fijn, zo'n versierde boom, waar je allemaal aan meegewerkt had. Aan de rand van de open plek stond Zwartbek, de kraai. Hij was helemaal niet blij. Hij mocht niet meedien, hij mocht alleen vanuit de verte toekijken. Zwartbek kreeg bijna tranen in z'n kraaloogjes. Hij wilde ook graag mee doen. En dat gebeurde! Alles hing in de kerstboom, alleen de versierde denneappel van Habbo nog. Habbo ging op z'n achterste poten staan Nee, hij kon er niet bij. Hoe moest dat nu? De eekhoorns durfden niet, ze waren bang dat ze de denne appel zouden laten vallen. Alle bosdieren keken verdrietig. Zonder die versierde denneappel boven in de boom zou het geen echte kerst boom zijn. Eén van de diren keek niet verdrietig: Zwartbek, de kraai. Hij zag een kans, om toch mee te mogen doen. Het was nu of nooit! Zwartbek liep naar Habbo. Habbo merkte niets, hij was te verdrietig. Stilletjes pakte Zwartbek de denne appel en trok hem van de kar. ,,Oei". Hij was wel erg zwaar. Maar Zwartbek wilde doorzetten. Hij deed z'n grote snavel wijd open en greep de denneappel. Hij sprong op, viel op de grond, sprong weer en ja, daar vloog Zwartbek heel langzaam met de denneappel op de punt van de kerst boom. Zo, die zat. Foei, wat een werk. Maar het was gelukt! Zou hijzou hij ,,Kras, kras", schreeuwde Zwartbek boven in de boom. Verschrikt keken de bosdieren omhoog. Daar zat die ver velende Zwartbek, wat deed die daar! ,,Oooooh", riepen ze plotseling alle maal toen ze de versierde denneappel zagen. ,,Wat mooi!" De kerstboom was klaar! Zwartbek had het voor elkaar gekregen. ,,Kom Zwartbek, kom", riepen de bosdieren. ,,Je mag met ons meedoen. We zijn zo blij!" Zwartbek kwam naar beneden. Hij werd er verlegen van. Op z'n zwarte wangen kwamen heel kleine roze blos jes. De bosdieren waren niet boos Het werd een fijn kerstfeest. De dieren deden spelletjes en zeiden vers jes op. Zwartbek was er natuurlijk ook bij: hij schonk warme beukenootjes- thee uit een heel grote pot. Hij hield met zijn sterke snavel het deksel tegen, zo dat die niet in de kopjes viel. En met een deksel in z'n snavel kon hij niet krassen! Zo kwam alles voor alle dieren goed. Ze hadden elkaar toch allemaal nodig, óók nu! Henriëtte de Vries-Homan

Leusder Krant | 1973 | | pagina 18