PORT Promotie voor T.T.C.L. 3 Antilopen-ploegen schieten met scherp iORT IODA '46 4EUWS Goede prestaties van Haaien in druk zwem-weekend Succesvolle „wielercross" van Roda-pupillen EUSDER KRANT Dames en heren Impala volleybal blijven aan de winnende hand TRIMTOCHT ANTILOPEN Roda '46 „PUPILLEN- NIEUWS" RODA 46 Bert van Hamersveld sii|3erienr wetenswaard sm. Achterveld Aktiviteiten van SVA ANWB en Shell steunen autopool Nederland liDERDAG 20 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT ANTILOPEN 1 - VIOD 1 12-6 ,EUSDEN - Dinsdag 11 december was precies twee jaar geleden dat )DA'46 haar eigen kluphuis op fees- ijke wijze kon openen. Een bekro- g op een stuk zelfwerkzaamheid, ot ruim honderd leden hadden toen 1971 elf maanden lang, avond in ond uit, gewerkt en geploeterd om fel begeerde gebouw tot stand te aoen brengen Een mooie gelegen- id, de 11e december, om al die medewerkers weer eens bijeen te len. Naast het gezellig samenzijn, rden weer vele leuke herinneringen de toenmalige bouwactiviteiten ir voren gehaald. Vooral toen de heer Vendel een kleine twee honderd dia's deze bouw op het scherm pro- lieerde. Zaterdag 22 december organiseert (DA 46 voor haar echte werkende in een kerstinstuif. Met het orga- leren van deze avond wil het be- haar erkentelijkheid tonen voor met toewijding en belangeloosheid ichte werk, dat steeds opnieuw deze mensen voor de vereniging irdt verricht. Dit hoofzakelijke man- iwerk is weer mogelijk geweest door stille medewerking van de echtge- Een reden temeer, vond hetbe- om het progamma eens op deze les af te stemmen j laterdag 29 december gebruikt RODA om haar leden in de thans lopende iter-rust-periode actief te houden, iedereen het fietsen weer enigzins aangeleerd, leek het een goede ge- chte om hierop verder te borduren, idoende zal op deze dag een soor- nent fiets-puzzeltocht georganiseerd fden Het wordt een leuke en ge- Uige rit, waarbij de snelheid geen rol Ispelen Start om 10 -uur voor alle gilleden t/m 14 jaar vanaf het klup- waarna om 14.30 uur de ouderen j start zullen gaan. alerdag 5 januari 1974 houdt RODA'46 - baai kluphuis van 15 30 tot 16 30 uur Nieuwjaarsreceptie. Het behoeft i betoog dat op de komst van zeer i leden en donateurs etc. gerekend ;dt (Twee dagen eerder houdt in Izelfde gebouw de Stichting voor j hamelijke opvoeding en sport Leus- d haar traditionele Nieuwjaarsrecep- In verband hiermede is het klup- j bouw voor de eigen leden van 19.30 21 45 uur gesloten.) LEUSDEN - Ook de 3e wedstrijd voor de micro-competitie heeft Anti lopen als debutante in haar klasse omgezet in winst. Antilopen heeft wel laten zien dat zij duidelijk de sterkste was, maar de wedstrijd was over zijn geheel genomen toch van matige klasse, vele tegendoelpunten werden veel te gemakkelijk weggegeven, 't publiek kreeg de indruk dat de wedstrijd toch wat te gemakkelijk werd opgenomen. Antilopen had toch nog alle moeite met het jonge Viod, dat kans zag lang de bal in bezit te houden, maar hun afstandschoten waren te onzuiver Door Gert Nieuwenhuis kwam Anti lopen snel in de 8e en 9e minuut op 1-0 en 2-0, door 2 gave schoten van halve afstand Het 2e aanvalsvak speelde een te doorzichtig aanvalspatroon waardoor de bal nog al eens onderschept werd en de dames te weinig in het spel werden betrokken Rob van Duinkerken schoot van grote afstand 3-0 in de korf Te veel op afstand verdedigen betekende meteen 3-1. In dezelfde minuut bracht Theo v Duinkerken weer wat meer rust door van afstand effectvol 4-1 te laten noteren. Door een omdraaibal onder de korf werd één van de Antilopen heren op 't verkeerde been gezet en volkomen correct werd er 4-2 gescoord. Tweemaal zag de scheidsrechter met dat Ruud Lith doorgebroken eerst een zetje in de rug kreeg en later de hand op de schouder werd gelegd door zijn tegenstander. Ruud dacht driemaal scheepsrecht en scoorde prachtig 5-2. Toch kwam Viod gemakkelijk terug tot 5-3. Gert Nieuwenhuis scoorde vlak voor de rust, zijn foutje in de verde diging keurig goedmakend 6-3 Tevens ruststand. In de 2e helft werd Rob v. Duin kerken, wegens zijn vakantie volgende week, uitgewisseld voor George Nooy. Theo van Duinkerken liet van grote afstand de bal in de korf ploffen 7-3 Weer kwam Viod terug 7-4. Uit een keurig genomen vrije bal kon Ruud Lith doorkomen en 8-4 sco ren Toch bleef Viod terugknokken, van afstand werd dit 8-5. In de 15e minuut van de 2e helft kwam Theo v' Duinkerken prachtig langs zijn tegenstander en werd on juist ten val gebracht. LEUSDEN-Het is een goede Neder landse gewoonte om tijdens de kerst dagen de magen vol te stouwen met allerlei lekkernijen Voor alle mensen die aangekomen gewicht direkt weer willen kwijtraken, houdt Antilopen een trim-tocht door Den Treek Op vrij dagmorgen /10.00 uur/28 december/ vertrek vanaf café Bavoort zal het ge zonde gebeuren plaatsvinden. Ook deze maal voor jong en oud. Strafworpspecialist Gert Nieuwen huis vond het een koud kunstje 9-5 te laten noteren. Ook Theo v Duin kerken tastte een keer mis in de verdediging en Viod bleef volgen tot 9-6. Daarna was de weerstand van Viod ondanks het inzetten van een nieuwe kracht gebroken en Antilopen kon door een doelpunt van Hetty v. d. Sande van afstand 10-6 scoren Theo v. Duinkerken scoorde met een doorloopbal 11-6 en aanvoerder Gert Nieuwenhuis sloot de rij door van afstand 12-6 te scoren. Antilopen 2 - Odik 2 10-2 S.K.F 3 - Antilopen 3 3-9 Uit de micro-korfbalwedstrijd k.c. Antilopen - Viod. Rudi Lith scoort één van zijn vele doelpunten voor Anti lopen. rFoto Janus Visser. LEUSDEN - Vier auto's met Haaien reden zaterdag 15 december met ben- zinesparende snelheid naar Doorn, waar Kring-B-wedstrijden werden gehou den tussen 16 verschillende zwem verenigingen uit de kring Utrecht van de K.N.Z.B. Astrid ten Seldam wist met een uit stekend gezwommen 50 m. schoolslag meisjes o/12 in 48.7 sec. beslag te leggen op de tweede prijs: een fraaie medaille. Robert Jan Molhmann werd derde op de 100 m vrije slag jongens onder 14 in 1.14.9 en kreeg voor deze prestatie een diploma. De overige tijden waren: 50 m. vlinderslag jongens o/12: Carel Venema 46.6 Thijs Woudstra 48.8 100 m. rugslag jongens o/16 Peter Berendse 1.28.2 1 26.3 1.25.6 1 18 5 1.12.9 1 10 4 Ronald v d Hurk 100 m. vrije slag meisjes o/14; Mirjam Bakker 100 m. vrije slag jongens o/14: Henk v d Heuvel 100 m. vrije slag heren: Jack van Broekhoven Jaap Wolswinkel Zondag 16 december trokken de Haai en te fiets door weer en wind naar Amersfoort, waar in het Sportfondsen- bad clubrecordwedstrijden werden ge organiseerd door A.Z P. C. tussen zes verenigingen Marriette Leusink wist het clubre cord 100 m. rugslag meisjes O/10 op haar naam te brengen in 1 49 - sec. Frank van den Hurk werd derde op de 100 m. schoolslag heren in 1.23.- sec. Ook Kitty Linse, Hanneke den Herder en Thijs Noordewier leverden goede in dividuele prestaties, terwijl Frank Leu sink en Erik Scholten in de 4 x 100 m vrije slag estafette heren goed zwom men. De gezwommen tijden waren als volgt 100 m. vlinderslag Kitty Linse 100 m. rugslag Hanneke den Herder 200 m. schoolslag Frank van den Hurk 100 m. vrije slag jongens o/lO Chris Walet 400 m. vrije slag Thijs Noordewier Hans Kroon 100 m schoolslag Frank van den Hurk 1.39.6 1 23.2 1.28.6 5.47 1 5.53.5 1.23.0 100 m. vrije slag meisjes onder 10 Marriette Leusink 200 m. rugslag Hanneke den Herder 100 m. vlinderslag Thijs Noordewier 100 m. rugslag jongens o/lO Chris Walet 100 m. rugslag meisjes o/lO Marriette Leusink 100 m. vrije slag dames Kitty Linse Hanneke den Herder 1.38.7 2 58.0 1.47.7 1.16.7 1.14 2 LEUSDEN - De afgelopen week, de laatste van de le helft van de compe titie, heeft weer een aantal goede wed strijden te zien gegeven. Het 3e team, dat goede uitzichten had om als beste 2e alsnog te promoveren, moest deze kans vasthouden tegen Barneveld 1 dat op de 3e plaats van de ranglijst stond. Dankzij 3 overwinningen van zowel F. Rave als P. v. Bekkum en de winst in het dubbelspel werd een 3-7 over winning geboekt. Inmiddels is door de bond inderdaad bevestigd dat TTCL-3 ook promoveert naar de 4e klasse. Onze gelukwensen gaan naar P. v. Bekkum, F. Rave en S. Etten en veel sukses in de 2e helft van de competitie. TTCL-1 kon geen kampioen meer worden, noch degraderen Dat was wel heel duidelijk te merken aan het ver toonde spelTegen hekkesluiter Iduna 5, tot dan toe zonder winstpunten, werd kansloos met 2-8 verloren Een on waardig slot van een toch zeer redelijke competitie Hoewel TTCL-2 ook geen kampioens kansen meer had werd tegen de nieuwe kampioen van de 3e klasse B, Jaffa 2, nog eens goed van leer getrokken. De prestigeslag werd met 7-3 gewonnen, dankzij een voortreffelijke inzet van alle drie de spelers TTCL-4 tenslotte behield zijn 2e plaats in de 5e klasse B, dankzij een LEUSDEN - In de eerste plaats gaat onze hulde uit naar de pupillen-com missie van Roda '46. Ze hebben het toch maar weer eens gepresteerd om LEUSDEN - De K.N V B zag zich vorige week genoodzaakt het amateur- programma in zijn geheel af te lassen, dit doordat niet koning Winter, maar Pluvius zijn water rijkelijk over de voetbalakkers had laten stromen. IJs en weder dienende, is er zondag en zaterdag weer voetballen geblazen. ZATERDAG 22 DEC. 73 In het Bondsorgaan staat het volgen de Res. 4e klasse T P.V.D.V 6 - Roda 6 uitgesteld. Roda '46 zondag 23 dec. '73 In het Bondsorgaan staat het volgende Res 3e klasse A. Roda 3 - Achterveld 2 uitgesteld Res. 3e klasse B V V O G. 4 - Roda 4 uitgesteld. een feilloze cross op touw te zetten. Het liep allemaal gesmeerd, wij kunnen stellen dat de heren terug kunnen zien op een voor de ,,Roda-mannen" een geslaagd festijn. Het was zaterdag een behoorlijke drukte, daar bij het Klubhuis van Roda De 87 pupillen waren vol van verwach ting en als men zo hoorde, ging iedereen wel ,,even" winnen, dat beloofde wat. De pupillencommissie had besloten om de aanwezigen een premie van 5 punten te geven En met deze .bonus-' alvast in het vest, werd gestart richting den Treek. Het was hier en daar nog glad op de weg, maar dat mocht de pret niet drukken. In den Treek lag een licht besneeuwd, maar prachtig parkoers te wachten op de felle Roda mannetjes Zelfs het zonnetje was nieuwsgierig geworden en kwam een toeziend oog houden. Eindelijk was het dan zover; naar leeftijd inge deeld, werd het eerste koppel van 6 man aan de start geroepen, en het eerste startschot' klonk. Er werd zo verschrikkelijk fanatiek en fel om de punten gestreden dat het een lust voor het oog was. mensen wat een inzet! Vallend, glijdend, slippend, maar ze gingen door met verbeten gezichten. Ieder moetst ,,2 manches" rijden. In V/2 uur was de strijd gestreden en ieder had zijn 2 ritten gereden. Er was ook nog een extra puntje te pakken", maar dan moest men het parkoers lopend sneller afleggen, dan de pupillen secretaris. Voor dat puntje was de goede man bijvoorbaat kansloos en kwam dan ook als .laatste" aan. Daar na ging de colonne weer opweg naar het Roda Kluphuis. Wim Klumper, Johan van Harten, Hans Pot, Wim Blom, Marcel Wendel, Harry Kramer, Ricky Burink, en Dirk Vermeulen, konden door 2x te winnen hun punten totaal met 18 verrijken. Het was een zeer geslaagde „cross" geweest en daarmede heeft de pupil lencommissie bewezen dat zij hun werk uitstekend doen Zondag 30 dec. 1973. Inhaalprogramma (voorlopig) Roda 7 - SEC 8 11 30 u CHICAGO - De officiële kerstboom Chicago lijkt te wiegelen in de ■4 De oplossing is een fotogra- ■h grapje: bij opname van 1/10 sec. bewoog de fotograaf zijn Widelux-ca- mera, die een bewegende lens heeft en op een statief stond, tijdens de be lichting even heen en weer. LEUSDEN - Vanaf maandag 24 de cember 1973 tot en met vrijdag 4 januari 1974 is de training stopgezet. Zaterdag 22 december om 11 00 uur heeft de pupillencommissie oefenwed strijden vastgesteld. Zaterdag 29 december een Puzzel- tocht per fiets. Vertrek vanaf het Roda clubhuis, om 10.00 uur. Zaterdag 5 januari 1974 een veldloop in den Treek en deze telt mede voor het punten klassement Vertrek om 9.30 uur vanaf het clubhuis. Mannen zet je beste beentje voor. Zaterdag 12 januari 1974. Oefenwedstrijden aanvang 11.00 uur. Zondag 13 januari 1974: K P.J. Cross tellende voor het punten klassement. Zaterdag 19 januari 1974. Pup. 1 en lb Toernooi Scherpenzeel Overige pupillen! Oefenwedstrijden, aanvang 11.00 uur Zaterdag 26 januari 1974. Roda - Woudenberg, aanvang 11.00 uur HEREN IMPALA 1 - UNICORNUS 2 LEUSDEN - Unicorners 2 was er dui delijk op uit de Impala-heren een punt af te snoepen ten gunste van Unicor ners 1. Dat dit niet gelukt is, is nu niet te danken aan het goede spel van Impala. Impala draaide zeer stroef en wist slechts moeizaam punten te sco ren. De eerste set begon Impala goed Het nam een paar punten voorsprong. Unicorners speelde echter zeer tana- tiek en kwam weer bij. Op het beslis sende moment gaf de grotere techniek van Impala de doorslag en won het deze set. 15-8 De tweede set bleek het moeilijkst te zijn voor Impala Unicorners nam een voorsprong en slechts moeizaam kon Impala langszij komen. Op het eind kon Impala toch deze set nog winnen: 15-12. In de derde set ging het wel iets gemakkelijker. Impala nam een ruime voorsprong en hoewel Unicorners nog reglementaire 10-1 zege op TVP dat er kennelijk geen heil meer in zag en niet kwam opdagen De beide jeugdteams wisten eveneens hun 2e plaatsen te consolideren door een 1-4 zege op Hoevelaken a en een 5-0 overwinning op Smash-M-b (deze laatste wedstrijd werd reeds eerder gespeeld). Zowel in de 2e klasse A als in de 3e klasse werden de junioren van TVP uit Putten kampioen. LEUSDEN - Wederom was het de 19-jarige Altis-atleet, Bert van Hamersveld, die bij de jongens-A zijn superieure kracht deed. gelden. De prachtige omgeving van Hilversum vormde het decor van de tweede cross-competitie voor senioren en A-B-junioren. Nadat de eerste strijd gevochten was in de bokkeduinen in Amersfoort was het nu de beurt aan de Hilversumse atletiekvereniging GAC. Zij moesten zorg dragen voor de organisatie van de district-crosskam- pioenschappen-West 1 Grote uitblinker uit Amersfoort was Bert van Hamersveld, lid van de atle tiekvereniging Altis. Bert wist alle concurrenten, waaronder Nederlands kampioen en recordhouder 400 meter Bert Kolman, op afstand te houden Ondanks de zeer slechte voorbereiding in de voorafgaande dagen kon Bert zijn eerste plaats in het algemeen klassement nog veiliger stellen, door als eerste te finishen na de 5.000 af te leggen meters. Ida van de Bremer wist Bert van Hamersveld in zijn succes te volgen. Nadat Ida, bij de 3.000 meter dames, een groot gedeelte van de race in een zevende positie had gelopen, wist zij langzamerhand op te rukken naar een derde plaats. Een formidabele prestatie van de Altis- atleten waarmee ze door haar uit stekende wedstrijd-mentaliteit ook een derde plaats kon bereiken in het klasse ment. Irma Zwartkruis, Margriet Pel en Ria Lankheet startten als Amers- foortse atletes bij de meisjes-B Na een 1.500 meter wisten zij te finishen als resp 5de, 6de en 10de Marcel van de Ploeg deed het nu veel beter dan de eerste dag Bij de jongens-B 3.000 meter werd Marcel 8ste Bij de meisjes-A finishte Tineke Ruyg op een 6e plaats. Deze plaats behaalde ze op een afstand van 1 500 meter. De delegatie Altis-heren uit Amersfoort was deze maal niet zo groot. Bekende namen als Evert Pijpers en Johan Labberton ontbraken jammer genoeg. Beste Amersfoorter werd nu Anton Hofslot Een 40ste plaats was voor hem weggelegd. Wim van Dijk eindigde als 58ste met als 70ste Wim van Kessel. fanatiek bleef vechten, won Impala ook deze set: 15-8. Door deze 3-0 overwinning blijft Impala koploper Unicorners 1 goed volgen en houdt de kansen in eigen hand IMPALA (DAMES) 1 - VIOS 5 De eerste set van de Impala-dames tegen VIOS 5 was zeer rommelig, de opbouw werd verwaarloosd. De Im pala dames namen wel een ruime voorsprong maar VIOS kwam nog heel sterk terug Toen zette coach Pim van Biezen Minny Vis in voor Roos van de Doe en toen kon Impala de set met de cijfers 15-13 winnen. De tweede set gaf een heel ander beeld. Met een goede opbouw en ge varieerd aanvalsspel werd VIOS dui delijk verslagen: 15-5 In de derde set werd er zo goed gespeeld, dat zelfs de coach enthousiast was. Ria Roest scoorde ettelijke punten met prikbal- len en de service van Anneke Schoon beek was voor Vios zeer moeilijk te pakken. Impala won ook deze set met ruime cijfers: 15-4 Schrijf tevoreD alles wat u al te binnen schiet op in uw zakagenda of op de blaadjes van een blocknootje, die afzonderkijk ingedeeld zijn vol gens de leverancier, zodat u tegen de datum van het feest precies weet wat u bij bakker, banketbakker, cho colaterie, slager enz. moet bestel len. Maak op één van die aantekenblaad- jes een voorlopige gastenlijst, door geregeld de namen te noteren van degenen die u er bij wilt of moet vragen Kontroleer die lijst later met adreslijst of telefoonklapper! Verzin een originele attraktie voor het begin van uw feest, die er de stem ming inbrengt en voorkomt dat uw gasten gezapig blijven zitten. Als het om een groot feest of bont gezelschap gaat, kies dan een geschik te vriend of ervarener familielid tot ceremoniemeester en laat hem zorgen voor passende wedstrijden en derge lijke Loof kleine prijsjes uit voor de winnaars Waarschuw de buren, zodat zij ge legenheid hebben eventueel elders hun toevlucht te zoeken, dan voorkomt u narigheid door overlast. Beter nog' vraag hen er bij. Zorg er voor, dat u bij uw voor raad dranken ook keuze hebt uit al- koholvrije dranken, zoals bowl, daarvan geniet iedereen enu voorkomt verkeersongelukken na afloop. De meeste huisdieren vinden wel een rustig plekje, maar een hond die hartverscheurend kan huilen of blaf fen kunt u beter uitbesteden op zo'n dag, b.v. bij de familie die toch een baby-sit op de kleine kinderen moeten laten passen. Zet grote meubelstukken in slaap kamer of op zolder of desnoods bui ten (onder een plastic jas als het re gent) en laat uw gasten gerust op kussens of een matras als uw kamer te klein is voor een groot gezelschap. Verwijder lastig laaghangende licht kronen, u gebruikt toch geen groot wit licht Hang lampions op en leen tent lampen of zaklantaarns, die u voor ziet van gekleurde kappen Schrijf duidelijke invitaties met ver melding van datum en aanvangsuur, maar ook van de reisroute en bus halte en vertrektijden als u buitenaf of pas op een nieuw adres woont. Een zeer verdiende 3-0 overwinning dus, voor een als een hecht team ope rerend Impala 1 Programma voor de komende week: Donderdag 20 november: Dames 2e klasse Impala 2 - VIOS 6, aanvang 20.30 uur. Dames 3e klasse Impala 3 - VIOS 9, aanvang 19.45 uur. Donderdag 27 december: Dames le klasse Impala - NVC, aanvang 20.30 uur Dames 3e klasse Impala 4-Spirit 8, aanvang 19 00 uur. Heren 2e klasse Wilhelmina-Impala, aanvang 19.45 uur ACHTERVELD - Gedurende de winterstop die duurt tot 15 januari a.s. ontplooit de Sportvereniging Ach terveld toch enige aktiviteiten. Als de weersomstandigheden dat toelaten zullen op de 2e Kerstdag de A-junioren een wedstrijd spelen tegen de jeugd leiders. Deze wedstrijd vangt aan om 14.00 uur. Op zondag 6 januari a.s. spelen de jeugdleiders tegen het bestuur van s v. Achterveld. Dit laatste team zal worden aangevuld met veteranen. Aan vang 12.00 uur. AMSTERDAM (ANP) - De ANWB en Shell Nederland zullen de 10 december j.l. opgerichte Autopool-Nederland steunen. Zij hebben dit deze week toegezegd. Intussen heeft het ministerie van verkeer en waterstaat de opzet van autopool goedgekeurd. Zoals bekend wil Autopool-Nederland automobilisten, die geregeld van en naar hun werk rijden, in con tact brengen met andere auto mobilisten zodat zij gezamenlijk kunnen reizen. Dit bespaart ben zine en voorkomt ernstige stag natie bij het openbaar vervoer. Bovendien kan men toch ook com fortabel in een auto blijven rei zen, aldus een woordvoerder van autopool-Nederland. Shell zal aanmeldingsformu lieren voor Autopool bij al zijn benzinestations aanbieden. De ANWB doet hetzelfde bij haar 35 kantoren en 19 techno-sta- tions Het Bouwfonds Neder landse Gemeenten en Airtouropa hadden reeds eerder toegezegd de formulieren op hun kantoren te zullen verspreiden Autopool-Nederland verwacht, dat door zijn bemiddeling de auto dichtheid in Nederland met een kwart zal verminderen. Het schat, dat 5 januari volgend haar reeds 400.000 automobilisten zullen zijn ..gepooled". In Amsterdam is Autopool be gonnen met het aannemen van 25 tot 50 werkkrachten per dag, die de aanmeldingsformulieren voor een computer moeten coderen. Naast een centrum in Amsterdam worden ook soortgelijke code ringscentra opgericht in Utrecht, Den Haag en Haarlem Men hoopt zo per week 250.000 aan meldingen te kunnen verwerken. Binnen vier weken zal het dan mogelijk zijn, aldus Autopool- Nederland, om één miljoen aan meldingen aan te bieden aan de computer-service in Amster dam.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 19