Lisiduna nam afscheid van haar voorzitter Verhuizing van tweede openbare school staat voor de deur Bouw gestart van bejaarden tehuis ,,'t Hamersveld" Oud-voorzitter Buiuiiig sloeg eerste paal: B. HOFLAND GEHULDIGD Vkties op komst om korps weer op sterkte te brengen EN TEN SLOTTE. Secretarie en gemeentelijke diensten 24 en 31 december gesloten OPHALEN HUISVUIL OP 29 DEC. WIE HEEFT MACHTIGINGS KAART NOG CV BEZIT ijïDERDAG 20 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT 3 LEUSDEN/CENTRUM - Gis teren werd de eerste paal gesla gen van het verzorgingstehuis voor bejaarden aan de As- schatterweg door de voorzitter van de Stichting Bejaardenzorg Leusden, de heer A. F. H. Bui- ning. Hiermee is de bouw van het tehuis officieel van start ge gaan. Zodra het gebouw gereed zal zijn, zal het gehele complex bestaan uit de bejaarden- woningen, die reeds enige tijd gelden gereed kwamen en het tehuis. Het totale complex zal de naam: ,,'t Hamersveld" krij gen. In totaal zal het nieuwe be jaardentehuis aan 85 bejaarden onderdak kunnen bieden. Er zijn 73 één-persoonskamers, 6 twee persoonskamers, 2 logeer kamers, 2 mindervalide- en 2 invalidekamers, 2 tweepersoons ziekenkamers, 2 separeerka- mers en 8 personeelskamers in het tehuis ondergebracht. De twee logeerkamers bevinden zich op de begane grond, de acht perso neelskamers op de hoogste (vier de) verdieping, terwijl de mindervalide-, invalide-, zieken en separeerkamers zich op de eerste verdieping bevinden. De opdrachtgever is de Stichting lejaardenzorg Leusden. De bouw wordt ïtgevoerd door het bouw- en aan- emersbednjf J Bloemendal B V. te f iéusden. Het gebouw is een ontwerp van het stedebouwkundig bureau Zui- derhoek, Den Butter en Van Veen uit Baarn, dat ook het ontwerp maakte voor de bejaardenwonin gen van het complex. Er zal in het gebouw een recreatie zaal voor ongeveer 100 personen worden ingericht, met op iedere ver dieping een kleine recreatiezaal om te biljarten, voor gymnastiek e.d De bejaardenkamers krijgen een voorportaal, een kitchinette met kook plaat, een kastenwand met plaats voor inbouw-koelkast en een garderobe. Iedere bejaardenkamer wordt voorzien van een douche met wastafel en toilet. Tevens komt op iedere verdieping een badkamer met een ligbad. Het gebouw wordt voorzien van zus- teromroepinstallaties gecombineerd met een huistelefoon. Iedere kamer krijgt een aansluiting voor het cen trale antennesysteem en mogelijkheid voor telefoon. Het gebouw wordt gas gestookt, centraal verwarmd. Praktisch overal is warm en koud stromend water aanwezig De gevel wordt hoofdzakelijk uitge voerd in baksteen, overeenkomstig de reeds gebouwde bejaardenwoningen. De wooneinheid wordt voorzien van alu- LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 14 december hield de muziekvereniging ,Lisiduna" uit Leusden haar jaar- Tergadering in 't Ros Beyaart. Vooral de jeugdige leden waren op deze ver gadering goed vertegenwoordigd, zodat de kleine zaal propvol zat. De vergadering werd geopend door de penningmeester, de heer W. J. Donselaar. Dit kwam doordat de voor zitter, de heer B. Hofland zijn functie doktersadvies moest neerleggen. De deer Hofland is al 43 jaar lid van Lisiduna In 1943, dus 30 jaar geleden, verd hij bestuurslid en in 1959 nam Mj de voorzittershamer in ontvangst. Nodeloos dus om te zeggen dat hij erg jemist zal worden. De heer G. Vaarkamp werd ook ge- eliciteerd want deze is al 10 jaar «stuurs lid. Voor de heer Hofland werd door de eugd een prachtig gedicht voorgelezen, ovendien kreeg hij een heerlijke luie ainstoel om uit te rusten. Mevrouw lofland werd ook niet vergeten. Omdat haar echtgenoot zo vaak moest nissen werd haar een plant cadeau legeven. De oud-voorzitter dankte de jeugd hartelijk voor de geste. ,,Fijn, dat ze iets gedaan hebben, daaruit blijkt ht ze mijn werk gewaardeerd hebben Qdanks mijn gebreken. Ik zou Lisi- uoa graag blijven helpen, maar de EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! dokter heeft het verboden. Gelukkig raag ik wel blijven spelen, want dat is ontspanning." Ook dankte hij het bestuur voor de samenwerking en tot slot zei hij: ,,Ik hoop dat het de ver eniging erg goed zal gaan. Ik zal in ieder geval mijn best doen nog vele jaren mijn partijtje mee te blazen. Het was een fijne tijd." Na het verslag van sekretaris en penningmeester volgde de bestuurs verkiezing. De sekretaris, de heer B. Duinsbergen en de bibliothekaris de heer G. Vaarkamp, werden per akklamatie herkozen. Een kandidaat voor de functie van voorzitter is er niet. Er wordt voorgesteld de heer H. Verhoef in aanmerking te laten komen De heer Verhoef is de iristrukteur van de Tamboers en Majoretten en speciaal voor deze jeugd heeft hij enorm veel gedaan. De bij de jeugd zo geliefde instrukteur vraagt zich af of hij wel in het huidige bestuur zal passen, maar na aandringen is hij bereid het voor twee jaar te proberen Het bestuur stelt hem kandidaat en de stembriefjes worden uitgedeeld. In to taal werden er 41 stemmen uitge bracht waarvan 37 voor, 3 tegen en 1 blanco Een grote meerderheid ja- stemmers dus en de heer Verhoef dankt de leden dan ook hartelijk voor het vertrouwen. Hij hoopt dit waar te kunnen maken. ,,Over twee jaar zien we wel weer," zegt hij tot slot De heer F. H. Reynen, dirigent, is nu aan de beurt om enkele mede delingen te doen. Allereerst prijst hij zich erg gelukkig met de nieuwe voorzitter. Hij is erg gelukkig met de medewerking en samenwerking op het ogenblik. De drumband en de majo rettes zijn de muziek boven het hoofd gegroeid. Door het ouder worden van de mensen van de muziek vallen er gaten, die opgevuld moeten worden. Om deze onbezette plaatsen weer aan- I gevuld te krijgen zullen er akties moeten worden gevoerd. Op het ogen blik kan men nog terugvallen op an dere verenigingen, maar dit kan na tuurlijk veranderen. Ook moet er uitgekeken worden naar een andere lokaliteit. Op het ogenblik repeteert men in het gebouw van Blij- hof, maar dit wordt echt te kleii Na de rondvraag kwam er een eind aan de jaarvergadering van deze aE tieve vereniging. Bewoners van de Oldenbarne- veltstraat vinden het niet aardig - om niet te zeggen een erger nis - dat de naam van hun straat steeds fout wordt geschreven. Niet alleer particulieren maken zich hieraan schuldig, maar ook gemeentelijke instanties weten blijkbaar de juiste spelling niet. Bewonen uit deze straat hebben de gemeente vaker dan eens hier op geweien ener werd beterschap beloofd Tot nu toe is er volgens de bevoners nog niet veel van terech' gekomen. Ik tan iedereen slechts ad viseren om eens te informeren bij m:. dr. Jan den Tex in Leus- den/Juid, een internationaal Oldenbarnevelt-kenner, die zich ook vaker dan eens aan de ver keerde schrijfwijze ergert en graag alle misverstanden over dit onderwerp uit de wereld zal willen helpen ruimen door voor eens en altijd vast te stellen hoe het nou uiteindelijk geschreven moet worden. En het kan best zijn, dat ook de redaktie van deze krant niet helemaal feilloos deze Achterveldse straatnaam heeft geschreven. Ook zij heeft beterschap beloofd ,,Ik zie niks LEUSDEN/CENTRUM - Een paar weken geleden heeft u in onze krant iets kunnen lezen over de problema tiek rond het verhuizen van de tweede openbare basis- en kleuterschool naar Groenhouten. Omdat na de Kerstvakan tie al een gedeelte van de school gaat inwonen in ,,de Groenhorst" komen we hier nog eens op terug Vooral omdat het voor velen nog steeds niet helemaal duidelijk is wat er precies gaat gebeuren. VERHUIZING De tweede openbare basisschool die nu nog in de lokalen aan de Toren- akkerweg huist, heeft een zodanig aan tal leerlingen dat er een vierde leer kracht benoemd is Per 1 januari 1974 zal mevr Springer-Vos de ge lederen komen versterken. Omdat er aan de Torenakkerweg geen lokaliteit meer aanwezig is, zal .meester" Val- lentgoed na de Kerstvakantie met klas vier en een deel van klas drie gaan in wonen in ,,de Groenhorst' de Chris telijke Basisschool in Groenhouten. De nieuwbenoemde onderwijzeres zal de scepter gaan zwaaien in klas twee en een deel van klas drie. Deze split sing van de derde klas is een tussen fase, om het aantal leerlingen per klas evenredig te doen zijn Bovendien ver valt dan de combinatie vier, vijf en zes, waardoor de klassecombinaties uit niet meer dan twee leerjaren be staan. Door het bewoond raken van Groen houten (de eerste ..Groenhouters" heb ben zich al gemeld) zal wellicht al spoedig het aantrekken van een vijfde leerkracht mogelijk worden. Klas 1 t/m 4 zullen dan geen combinatieklas sen meer zijn, wat het onderwijs, zo wel voor leerkrachten en kinderen, zeker ten goede zal komen. Het nieuwe schoolcomplex voor de openbare school in Groenhouten schiet uit de grond en als de omstandighe den het toelaten zal de hele basis school en het grootste deel van de kleu terschool in de maanden mei en juni in Groenhouten zitten. Zoals u wellicht weet heeft dit alles veel stof doen opwaaien, maar voor deze twee maanden staan de dingen vast INTEGRATIE Integratie is in dit verband nog wel een groot woord, maar omdat het kleu ter- en basisonderwijs in hetzelfde gebouw zullen zijn gehuisvest, zal de sa menwerking tussen deze twee uitge- De tweede basisschool in het com plex Groenhouten in aanbouw. breid worden De onderwijzers zullen samen met de kleuterleidsters pro beren de kleuters die naar de grote" school gaan in de maand juni reeds te betrekken in het basisschoolwerk. Echte integratie is nog niet mogelijk, maar de overgang van kleuter- naar basisonderwijs kan een stuk beter gaan verlopen SITUATIE IN 1974 Zoals vanaf het begin steeds is voor gesteld, zal er voor het schooljaar 1974-1975 een dependance van de school in Groenhouten in Alandsbeek komen Deze depencance zal zijn voor de leerlingen van de klassen een en twee. Deze beslissing hangt dan niet al leen samen met de beschikbare loka liteiten maar primair met het aan tal leerkrachten. Er is een algemeen geldende leer- lingenschaal, zodat het aantal leer lingen overeenkomt met het aantal leerkrachten Hierdoor is het niet mo gelijk in Alandsbeek een hele school te vestigen, want dan zouden de com binatieklassen (waar iedereen graag zo vlug mogelijk van af wil) langer blijven bestaan. Samengevat is de situatie de vol gende: Na de Kerstvakantie: Torenakkerweg klas 1, combinatie klas 2 en van 3, combinatieklas 5 en 6; Groenhouten combinatieklas 4 en van 3 Medio april (na de Paasvakantie): - klas 1 t/m 6 in het nieuwe school gebouw - kleuterklassen ook naar Groenhou ten met uitzondering van de leer lingen uit de Wetering en Alands beek. (voor de ouders die dat wen sen). Augustus 1974 (na de zomervakantie): - leerjaar 1 t/m 6 in Groenhouten - kleuterklassen in Groenhouten - leerjaar 1 en 2 in Alandsbeek (de pendance) - kleuterschool in Alandsbeek. WENSEN OUDERS Om een wat duidelijker inzicht te krijgen in de wensen van de ouders van de leerlingen van de kleuter- en basisschool en van de ouders van de kleuters van ,,de Wip-Wap" zijn er invulstrookjes verzonden. Hierop kon men door middel van een kruisje de wens kenbaar maken. Van de in to taal 250 strookjes kwamen een kleine 100 niet terug waardoor exacte aan tallen niet te verstrekken zijn Een klein aantal ouders blijft van mening dat Alandsbeek eerder aanspraak zou moeten maken op een volwaardige school dan Groenhouten. In het Astmafondsgebouw is uiteen gezet hoe deze hele situatie ontstaan is Leegstaande lokalen is iets wat heel vervelende gevolgen kan hebben. Ouders en leerkrachten zullen daarom moeten samenwerken om de moeilijk heden die er nog liggen, voordat Groen houten en Alandsbeek van gewenst on derwijs zijn voorzien, uit de weg te ruimen. TOT SLOT Deze periode is natuurlijk erg ver velend. Van al dat gehannes met ver huizingen, overplaatsingen, andere juf en andere meester zijn vooral de leer lingen de dupe. Noch ouders, noch leer krachten, noch de gemeente is hier blij mee. Er wordt echter geprobeerd, voor de leerlingen de meest prettige wijziging te vinden Dit kan echt wel eens het kiezen uit twee kwaden zijn, enkel omdat iedere andere oplossing nog meer narigheid zou brengen. (Van de redaktie) LEUSDEN - De secretarie eu de gemeentelijke diensten van de gemeen te Leusdeu zullen op de maandagen 24 eu 31 december 1973 voor het pu bliek gesloten zijn. De ambtenaar van de burgerlijke stand zal op die dagen - uitsluitend voor het doen van aan giften, die niet uitgesteld kunnen wor den - zitting houden wen wel 's mor geus vau half uegeu tot half tien (Van de redaktie) LEUSDEN - In de kerstweek zal het ophaleu van het huisvuil (geen grofvuil) plaats viudeu op zaterdag 29 decem ber 1973. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDEF.HEITJE! (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week heeft het postkantoor te Leusden-Cen- trum een enorme drukte te ver werken gekregen door mensen, die hun benzine-bonnen kwamen afhalen. Alles is uitstekend ver lopen. Vrijdag was een topdag en dat was waarschijnlijk de re den, dat iemand per ongeluk zijn machtigingskaart (gemerkt H) weer heeft meegenomen tegelijk met de inmiddels afgegeven ben zine-bonnen. Dat was niet de bedoeling. De machtigingskaart dient men achter te laten op het postkantoór. Degene, die de machtigingskaart nog in zijn of haar bezit heeft wordt vriende lijk verzocht zich op het post kantoor van Leusden-Centrum te melden. minium puien, uitkomend op balcons Deze speciale voor dit gebouw ont worpen puien zijn voorzien van ruime schuifdeuren, welke het mogelijk maken om zonder op het balcon te zitten toch van de buitenlucht te genieten. Er wordt gebruik gemaakt van een dubbele beglazing Bijzondere aandacht is besteed aan de tochtwering. Het gehele gebruik van het gebouw is afgestemd op dat van be jaarden De recreatiezaal wordt uit gevoerd met houten wanden. Op de foto: de enorme hei- ïnstallatie, waarmee de lange palen de grond in worden gesla gen.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3