Derde verjaardag „De Singels" wordt gevierd met ringstekerijwedstrijd Laatste aktiviteiten van Achtervelds KPJ-seizoen CDA startte verkiezingstoernée Dames SV Achterveld degradeerden Jeugdtoernooi SV Achterveld Volleybal dames van Achterveld succesvol SKGV HIELD HAAR JAARVER GADERING Puzzelrit AMBI te Achterveld KPO-dames gingen 'n dagje uit Progressief Leusden: Oók voor Achterveld Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 25 ME11978 ACHTERVELD - Aanstaande zater dag 27 mei, viert de Landelijke Rlj- vereniging JDe Singels" uit Achterveld haar derde verjaardag met een echte originele ringstekerijwedstrijd op het terrein van Manege JDe Klaveet", aan de Postweg 1, tussen Leusden en Achterveld. Iedereen kan komen ktyken en Is van harte welkom. De verrichtingen van de paarden met hun kleine en volwassen berijders(sters) zijn van dichtbij staande, en vanaf het nieuwe, verhoogde terras ook zittend, duidelijk te volgen. Parkeerruimte voor auto's is In ruimte mate aanwezig. Het ligt In de bedoeling van de RIJ- vereniging dit spektakel jaarlijks te herhalen. De wedstrijden beginnen 's middags om 1 uur en eindigen om 4 uur, waarna direkt de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Voor de liefhebbers van de paarden sport zal het zeker de moeite waard zijn om dit evenement te gaan bezoeken. Ook degene die interesse hebben om ook paard of ponv te gaan rijden zeker een aanbeveling dit eens te gaan zien. Zij, die zaterdag niet in de gelegenheid zijn om het evenement bij te wonen, zijn ook van harte welkom op een van de Slngeis- café-avonden, die worden gehouden op elke eerste donderdag van de maand vanaf 21.00 uur. Degene, die ide hebben ook paard te willen gaan rijden zijn ook van harte welkom bij de lesuren op Voor de liefhebbers van de paarden sport zal het zeker de moeite waard zijn om dit evenement te gaan bezoeken. Ook degene die interesse hebben om ook paard of pony te gaan rijden zeker een aanbeveling dit eens te gaan zien. Zij. die zaterdag niet in de gelegenheid zijn om het evenement bij te wonen, zijn ook van harte welkom op een van de Singels café-avonden. die worden gehouden op elke eerste donderdag van de maand vanaf 21.00 uur. Degene, die idee hebben ook paard te willen gaan rijden zijn ook van harte welkom bij de lesuren op maandagavond van 19.00-22.00 uur Dit is alleen voor volwassenen. De lesuren van de pony club zijn op woensdagmiddag van 14.40- 15.30 uur en op woensdagavond van 18.00-20.00 uur. Dit alles is steeds bij de manege van de Klaveet aan de Postweg. Tijdens de lesuren is er altijd wel iemand aanwezig, die alle inlichting hierover kan verschaffen. ACHTERVELD - Ook voor de Ach- terveldse KPJ-afdeling nadert het einde van het seizoen 1977-1978. Voordat het echter zover is. staan er nog enkele activiteiten op het programma Eerst zal er op zaterdagavond nog een kreatieve avond worden gehouden. Dit zal in Ons Gebouw worden gehouden, waar de leden om 19.45 uur worden verwacht Tevens zal die avond afscheid worden genomen van twee KPJ-leden en wel van Marietta Wouters en Mario van Dijk Hierdoor vallen er wel bestuursplaatsen open De leden die dit wel willen opvul len worden verzocht zich op te geven bij Hans de Vette Zondag 28 mei zal er een KPJ- voetbaltoernooi worden gehouden op het Kerstenssportpark te Achterveld. De aanvang hiervan is om 10 30 uur Er wordt aan dit toernooi deelgenomen door Achterveld. Leusden, Hoogland en Eemnes Er wordt door vier dames teams deelgenomen en door twaalf herenteams Er zal worden gespeeld in vier poules In poule 1 komen uit de dames-elftallen. In poule II spelen Achterveld A, Leusden A, Hoogland A en Eemnes A In de tweede poule spe len Achterveld B, Eemnes B, Hoogland B en Leusden B Poule vier wordt be mand met de elftallen Achterveld C. Eemnes C. Eemnes D en Hoogland C. Om 10 30 uur zullen de eerste wed strijden worden gespeeld Als alles vol gens het schema verloopt zullen de fi nalewedstrijden aanvangen om 15.00 uur Om 16 40 uur zullen dan de wed strijden afgelopen zijn De prijsuitrei king zal dan zondagavond om 20.00 uur plaats vinden in Ons Gebouw waar dan ook nog even een dansje kan worden gedaan Op 2, 3 en 4 juni zal dan de uitwisse ling zijn met Workum. Gezien het groot aantal leden is de aanmelding voor deze uitwisseling wel tegen ge vallen. Het bestuur had zeker meer aanmeldingen verwacht. Degenen, die alsnog mee willen naar Workum kunnen zich alsnog opgeven bij Toon Hak. Het vertrek naar Workum is op vrijdag 2 juni om 7.00 uur bij Rien Coenders terwijl de thuiskomst is gepland op zondagavond om streeks 00.30 uur. ACHTERVELD - Dinsdag 23 mei gingen de Achterveldse K.P.O. dames er een dagje uit. Een geheel gevulde bus startte op het Coöperatieplein, waarna het richting Waalre ging. In Waalre aangekomen werd daar de Brabantia fabriek volgde. Hier konden de dames zien hoe er van een stukje plaat allerlei mooie huishoudelijke voorwerpen wer den gemaakt. Na de rondleiding weer koffie met gebak waarna de reis werd voortgezet naar Oss. Daar werd een wolschuur bezocht. Na bezichtiging werden de dames in de gelegenheid gesteld om wol of een leuk borduurwerkje te kopen. Van deze gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt. Vanuit Oss richting 's Herto- I genbosch waar de mooie Kathedraal werd bezocht. Na dit bezoek werd het 1 tijd dat er 'n plaats werd gezocht om de i inwendige mens te versterken. In Nieuw j Kuijk werd gestopt waar in een bepaalde zaak een heerlijk diner was bereid. Dat dat zich na zo'n dag wel goed liet smaken is begrijpelijk. Om ongeveer 21.30 uur arriveerden de dames weer op de thuishaven. Het was weer een echte gezellige K.P.O. dag geweest waar de leden weer met plezier op terug kunnen KiS LEUSDEN Het le damesteam van Avanti heeft in het seizoen 77/78 enkele prachtige resultaten behaald. Als eerste werden ze ongeslagen kampioen in de 3e klasse van de Nevobo- competitie. Ze vergaarden 54 punten uit 18 wedstrijden. De Avanti-dames heb ben dus geen één set hoe\en prijs te geven! Op 22 april j.l. werd het Nevobo- bekertoernooi in Lelystad gespeeld. Ook hier was de Avanti damesploeg zeer succesvol. Na in de voorronde LSV uit Lelystad en Swift '64 uit Swifterbant beiden met 2-0 verslagen te hebben, werd de kwartfinale tegen Olympia 2 uit Soest gespeeld. Tot grote verbazing van de Achterveldse dames bleken ze in staat deze sterke ploeg te verslaan met 2-1. Dit betekende, dat men die dins dagavond daarop de halve finale moest spelen. SVV 3 uit Soest bleek echter te sterk te zijn. Met 3-1 moest Avanti de winst aan SVV 3 laten. Toch kon men terugzien op een grandioos gespeeld toernooi! Zondag 21 mei werd door het le damesteam, aangevuld met 3 dames uit het 2e team, deelgenomen aan het Keizer Otto-toernooi in Naarden. Ook hier was Avanti niet te stuiten. Er moesten 4 wedstrijden worden gespeeld tegen Keizer Otto uit Naarden, Voleem uit Eemnes, Intermusica uit Loosdrecht en SMH Express uit Amsterdam. De uitslagen hiervan waren als volgt: Avanti - Keizer Otto 2-0 15-3, 15-10 Avanti - Voleem 2-0 15-12, 16-14 Intermusica - Avanti 0-2 12-15, 9-15 SMH Express - Avanti 0-2 1-15, 2-15 Ook hier werd Avanti ongeslagen kampioen. Met weer een prachtige beker rijker keerde men voldaan huis waarts! Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap door het eerste dames team, wordt er op vrijdag 26 mei een feestavond gehouden in d' Ouwe Peer- destal in Achterveld. PvdA D'66 I IQT O PPR PSP LlV« I O Altiches lolders, enz. vefhnjgbaar bij; M Bakker, Aragon 28, Leusden-Ccnlrum ACHTERVELD - Daar het 31 mei weer de dag is. dat er gekozen moet worden voor de leden van de gemeen teraad. besloot ook het CDA voor het eerst drie politieke bijeenkomsten in de gemeente Leusden te beleggen. De eerste van deze drie werd dinsdag 18 mei gehouden in Achterveld in Ons Ge bouw. Behalve de lijstaanvoerder Eve lien Blom waren ook nog een aantal CDA-kandidaten aanwezig Op een aantal borden stonden een aantal uit gangspunten Bij elk bord stond een CDA-kandidaat die de vragenstellers te woord stond. Vooral werd naar voren gebracht dat het CDA ook wel degelijk oog had voor Achterveld. Het CDA zal zeker aan de Achterveldse problemen iets gaan doen Dit betrof zeker de wo ningen in Achterveld De woningbouw zal gestimuleerd moeten worden wil Achterveld niet vergrijzen Wordt er niet gebouwd dan zullen de jongeren weg trekken daar er geen huizen zijn Dit is zeker de bedoeling niet Jammer was wel dat er toch weinig publieke belang stelling was ledereen is nu in de gele genheid geweest om opmerkingen te maken en kritiek te spuien. Volgens een CDA-kandidaat is het mogelijk de on bekendheid geweest, dat er niet meer zijn verschenen. Jammer is dit wel. maar mogelijk dat het een volgende maal beter zal kunnen lukken Op de foto's beelden van deze CDA- bijeenkomst. ACHTERVELD - Donderdagavond 18 mei was voor het dameselftal uit Achterveld wel een belangrijke avond. Zij moest een wedstrijd spelen tegen Vreeswijk voor de de gradatie. De wedstrijd moest worden gespeeld op het veld van JSV te Jutphaas. Het is wel een spannende wedstrijd geworden. Beide teams hebben vrijwel evenveel kansen gehad om te scoren. L. Kerkhof had de kans voor Achterveld toen er een vrije trap mocht worden genomen. Jammer dat op dat moment de paal in de weg stond. B. Ruitenbeek redde even later vanaf de doellijn, terwijl M. Burgwal even later ook dit stukje uit moest halen. en dames-elftal deelgenomen aan een tournooi georganiseerd door Limivo te Baarn De Achterveldse dames moesten drie wedstrijden spelen Tegen Limivo werd het 1-1, tegen De Vesting werd met 2-1 verloren en tegen de Vesting 2 werd met 1-0 gewonnen Het herenelftal won van Limivo met 1-0, tegen De Vesting bleef de stand gelijk 0-0 en tegen De Vesting 2 werd met 2-0 gewonnen Bij de puntentelling bleek dat de Achterveldse heren 8 pun ten hadden verzameld Doch dit bleek ook zo met Limivo te zijn, maar die had den een beter doelgemiddelde zodat Limivo 1e werd en Achterveld 2e. Wel wist Achterveld beslag te leggen op de Faye Play Cup In de zes wedstrijden had Achterveld het meeste punten be haald zodat zij toch nog een zeer fraaie zuil mee naar huis konden nemen Zaterdagavond 20 mei hebben de dames afscheid genomen van hun leidster ofwel beter bekend als moeder Mientje (Boutens). Het is een heel gezellige en intieme avond ge worden. Mevr. M. Boutens-Kerkhof is vier jaar als leidster bij de dames werkzaam geweest. Voordat zij leid ster werd was zij als oudste speelster ook nog twee Jaar reserve keepster. Als dank voor het vele werk dat zij al die jaren voor de dames heeft gedaan werd haar namens de dames door mej. B. van Ruitenbeek en de heer P. Smink een fraaie koperen bloembak aangeboden. De echt genoot van mevr. Boutens kreeg een paar pantoffels aangeboden ook uit dank dat hij nogal eens dikwijls inviel als er een grensrechter niet op kwam dagen. Mevr. C. de Vette- Beukenboom zal mevr. Boutens als leidster van het dameselftal op volgen. ACHTERVELD - Verheugd con stateerde voorzitter A. Valkenburg op de algemene zomervergadering van de Schiet Kring Gelderse Vallei, dat dinsdagavond alle veertien aan gesloten verenigingen vertegen woordigd waren in restaurant Buitenlust te Achterveld. De door secretaris A. G. Mastenbroek opge stelde notulen en het financiële ver slag van penningmeester L. D. Huisman werden vlot goedgekeurd. Daarna gaf de heer B. Voskuilen uit Stoutenburg een overzicht van de uitstekend geslaagde winterwed- strijd in Achterveld. De aanstaande zomerwedstrijd leek een moeilijke zaak te gaan worden. S.v Tyr uit Lunteren, aan de beurt voor de organisatie, zag daartoe geen kans en grote problemen werden verwacht door het niet voorhanden zijn van voldoende munitie voor het 100 meter GKG- schieten. Tijdens een ingelaste pauze werden de moeilijkheden evenwel gro tendeels opgelost, o m door de toe zegging van de S.v. De Eendracht uit Barneveld om zo nodig een kist patro nen ter beschikking te stellen. De S.v Scherpenzeel zal de zomerwedstrijd 1978 organiseren en wel op 8 augustus a s Het volgende agendapunt betrof de postwedstrijd De heer Stam uit Bid dinghuizen heeft deze onderneming sinds 1958 voortreffelijk geleid, doch moest zich wegens gebrek aan vol doende vrije tijd daarvan distancièren Zijn werk zal worden overgenomen door de heer B. Voskuilen uit Stouten burg Het SKGV-bestuur nam een voorstel over van de heer L. Pijl uit Amersfoort en bracht de benoeming van de heer Stam tot lid van verdienste in stemming Unaniem werd daartoe besloten Om 21 30 uur sloot voorzitter Valkenburg de vlot verlopen vergade ring. waarna werd overgegaan tot de prijsuitreiking van de post- en cupwed strijden. ACHTERVELD - Aan de onderling schietwedstrijd van Ons Genoege werd slechts door 10 schutters deelg< nomen De uitslag was 1. P. van Nimwegen. 49 pnt2. f Smink. 48 pnt.; 3. W J. Lagerweij. 4 pnt; 4 T Vos. 47 pnt.. 5. J E van H< mersveld, 46 pnt 6 A. van Daatselaa 46 pnt; 7 F Koenen, 43 pnt 8 A. Vluij 42 pnt9 J. van Rossum. 41 pnt1'I W. v d. Kletersteeg, 40 pnt Donderdag 25 mei zal iri dit seizoe|| voor de laatste maal op de binnenba? worden geschoten Vanaf donderdag |uni zal weer onderling worden g<'i schoten op de buitenbaan te Scherpei J zeel. .1' Kom Keukens kijken, zowel j I in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis mbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m? showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van de l^cukenbeurs ^^^oudenberg Voorstr 39-41 Tel 03498-2624" Maandags gesloten ACHTERVELD - Zondag 28 wordt er door de A.M.B.C. te Achtt veld weer een puzzelrit georganiseerd. I kan weer gereden worden in de A. B en klasse. Het is echt een puzzelrit voor h gehele gezin. De rit is uitgezet door de heren K. v. Klooster en J. G. Lorist. terwijl t controle in handen is \an de heer V Meinten. Vanaf 13.30 uur is er gelegenheid o in te schrijven in Hotel De Roskam Achterveld. De start is om 14.00 uur. r. In de tweede helft heeft L Kerkhof haar kans gehad Zij ging alleen oo het doel af. maar door te ver en te haastig ging de bal juist over De stand bleef dan ook tot het eindsignaal 0-0. Ten gevolge hiervan moest er met 2 maal 10 minuten verlengd worden In de eerste vijf minuten van de eerste verlenging wist Vreeswijk een doelpunt te maken Hoewel Achterveld de laatste vijf minu ten nog goed kwam opzetten, mocht dit niet meer baten De Achterveldse dames gaan nu in het nieuwe seizoen na zeven jaar 1e klasse te hebben ge speeld het proberen in de tweede klasse Zondag 21 mei werd door het heren ACHTERVELD - Op zaterdag 27 mei en zaterdag 3 juni organiseert de jeugdcommissie van de S.V. Achter veld een jeugdtoernooi voor de ju nioren en pupillen. Het jeugdtoernooi voor de pupillen zal zijn op zaterdag 27 mei en voor de junioren op zaterdag 3 juni. Tijdens het pupillentoernooi a.s. zaterdag zal worden gespeeld in zes poules. Poule 1 (jongens die d.d. 12-8-77 nog geen 10 jaar zijn): 9.00 uur Achterveld E3-Soest E6 9 00 uur Woudenberg E5-VVZA E5 10 10 uur Achterveld E3-Woudenberg E5 10 10 uur Soest E6-VVZA E5 11 20 uur Achterveld E3-VVZA E5 11.20 uur Soest E6-Woudenberg E5 Poule 2 (jongens die d.d. 1 -8- 77 nog geen 10 jaar zijn): 9.30 uur Achterveld E2-VVZA E4 9 35 uur: Woudenberg E3-Soest E3 10 45 uur Achterveld E2-Woudenberg E3 10 45 uur VVZA E4-Soest E3 11.55 uur Achterveld E2-Soest E3 11.55 uur VVZA E4-Woudenberg E3 Poule 3 (jongens die d.d. 1 -8-'77 nog geen 10 jaar zijn): 9.35 uur Tersch Boys-VVZA E1 10 10 uur Achterveld E1-Soest E2 10 45 uur Tersch Boys E1 -Achterveld E1 11 20 uur VVZA E1-Soest E2 12 30 uur: Tersch Boys E1-Soest E2 12 30 uur: VVZA E1-Achterveld E1 Poule 4 (jongens die d.d. 1 -8-'77 nog geen 12 jaar zijn): 13 05 uur Achterveld D3-Woudenberg D4 13.05 uur Hoogland D6-Soest D6 14.15 uur Achterveld D3-Hoogland D6 14.15 uur Woudenberg D4-Soest D6 15 25 uur: Achterveld D3-Soest D6 15.25 uur: Woudenberg D4-Hoogland D6 Poule 5 (jongens die d.d. 1 -8-'77 nog geen 12 jaar zijn): 13.40 uur Achterveld D2-Woudenberg D3 13 40 uur Hoogland D3-Soest D3 14 50 uur Achterveld D2-Hoogland D3 14.50 uur: Woudenberg D2-Soest D3 16 00 uur Woudenberg D2-Hoogland D3 Poule 6 (jongens die d.d. 1 -8-'77 nog geen 12 jaar zijn): 13 40 uur Woudenberg D1-Hoevela ken D1 14 15 uur Achterveld D1-VVZA D1 14 50 uur Woudenberg D1-Achterve D1 15.25 uur Hoevelaken D1-VVZA D" 16.35 uur Woudenberg D1-VVZA 16 35 uur. Hoevelaken D1-Achterve D1 Indien het weer meewerkt belo< het weer een heel gezellige voetb; dag te worden. Bezoekers zijn v;l harte welkom, doch zeer zeker wor er ook wel op de ouders gerekei om de jongens aan te moedigen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13